Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doporučte mi prosím HD přehrávač

Slimák (54)|22.2.2010 07:12
Zdravím,

pořeboval bych zakoupit HD přehrávač jako doplněk k LCD Samsung LE40B650, který si neporadí s MKV kontejnerem, který má v sobě DTS zvuk. Mám pouze intérní TV repro. Nechci nic prerábat, pouze nakopírovat a sledovat. Můj záměr je nakopírovat všechny filmy ze stávajících disků do přehrávače a udělat si tak sbírku.

Limit do 4 000 Kč.

Co bych potřeboval, aby to dobře umělo:
1. Přehrávání MKV s DTS
2. Přehrávání DVD filmů včetně menu
3. Přepínání audio stopy
4. Pokud možno bezvětráčkové provedení
5. S možností osazení HDD (mám tu volnou 2,5" 500GB)
6. Pěkně provedené menu, žádné kostrbaté harakiry.
7. Youtube s možností sledování HD

Jako nejrozumnější kandidáty jsem našel:
1. WD TV Live HD
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
* nemá sice intérní HDD, ale to bych přežil
2. Umax eGreat EG-R1B
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
* mohu osadit stávající 500GB 2,5" disk :)

Děkuji za rady.
MAKcz (205)|22.2.2010 17:40
[quote=Slimák;267802]Zdravím,

pořeboval bych zakoupit HD přehrávač jako doplněk k LCD Samsung LE40B650, který si neporadí s MKV kontejnerem, který má v sobě DTS zvuk. Mám pouze intérní TV repro. Nechci nic prerábat, pouze nakopírovat a sledovat. Můj záměr je nakopírovat všechny filmy ze stávajících disků do přehrávače a udělat si tak sbírku.

Limit do 4 000 Kč.

Co bych potřeboval, aby to dobře umělo:
1. Přehrávání MKV s DTS
2. Přehrávání DVD filmů včetně menu
3. Přepínání audio stopy
4. Pokud možno bezvětráčkové provedení
5. S možností osazení HDD (mám tu volnou 2,5" 500GB)
6. Pěkně provedené menu, žádné kostrbaté harakiry.
7. Youtube s možností sledování HD

Jako nejrozumnější kandidáty jsem našel:
1. WD TV Live HD
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
* nemá sice intérní HDD, ale to bych přežil
2. Umax eGreat EG-R1B
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
* mohu osadit stávající 500GB 2,5" disk :)

Děkuji za rady.[/quote]

Dalsi varianta je Xtreamer bez HDD a za cca 500 kc si dokoupit ten ORIGINALNI (na nasem trhu maj i neoigos) pasivni bocnice a pak to jede bez vetraku. Mam v nem 2.5 320 a zda se naprosto v pohode. V tuhle chvili rozhodne prevysuje WD TV LIVE ale zase neni tak hezkej na pohled. Jinak vse vyse zminene podporuje, vcetne NoTouch BD vcetne menu.
Slimák (54)|22.2.2010 18:25
Ahoj, díky za doporučení. Pročetl jsem si všechny sekce o tomhle kousku a objednal ho. Za hodinu ho mám doma :) Mám volný novej kousek 500GB 2,5", který jsem chtěl původně dát do PS3ky místo 250GB, ale takhle si najde lepší využití. Tak snad bude v pohodě.
vivid.sk (11472)|22.2.2010 18:35
Oba budem mat na vikend na test, tak napisem ktory sa mi pozdaval viac.
(samozrejme moje poziadavky su tosku odlisne, no skusim to nakoniec nejako zhodnotit)
ai (2993)|22.2.2010 19:47
Pozor, WDTV Live! nesplnuje dva tve pozadavky:
-neprehraje DVD menu, nekdy i blbe ripy po DVD Shrink, DVD s vice titulmi (serialy) aj.
-neprehraje HD z YouTube, fw 1.01.24 je posledni, ktere to zvlada , v posledni verzi (tise bez upozorneni) to odstranili, proste jestli je video HD na YouTube tak mas smulu z nejnovejsimi firmware, ja osobne tam mam porad 1.01.11 a mam je na haku, protoze ty jejich updaty jsou zatim jedno prekvapeni za druhym :-(
MAKcz (205)|22.2.2010 21:43
[quote=vivid.sk;267899]Oba budem mat na vikend na test, tak napisem ktory sa mi pozdaval viac.
(samozrejme moje poziadavky su tosku odlisne, no skusim to nakoniec nejako zhodnotit)[/quote]

Jjja mel na test tech playeru asi 10 ... v zaveru jsem se rozhodoval mezi WDTV LIVE a Xtramerem. Kazde ma neco, pri slozitych scenach nestiha ani jedne z nich (snezeni, ptactvo nad vodou - neni to chyba kodeku, nezvlada to dekodovat a zaroven tahat po siti). Nakonec mi xtraemaer prisel lepsi k tomu k cemu ho pouzivam byt to rozhodne neni bez vyhrad ;)
ai (2993)|22.2.2010 22:16
[quote=MAKcz;267931]Kazde ma neco, pri slozitych scenach nestiha ani jedne z nich (snezeni, ptactvo nad vodou - neni to chyba kodeku, nezvlada to dekodovat a zaroven tahat po siti)[/quote]
Tahat BR ISO po siti napriklad nema porad odladeno nikdo, a to tak , aby to fungovalo 100%, zatim snad jen Dune prehravace (tam jede i menu, java z tech BR), ani popcorn to nedotahnul , takze ja jsem vyhlasil moratorium na koupi cokoliv dalsiho, nez tento pozadavek bude splnen u neceho noveho, levnejsiho nebo proste zbyva koupit ten Dune.
Slimák (54)|23.2.2010 22:30
Zakoupil jsem Xtreamer. Zatím se s ním seznamuju, vcelku spokojenost. Menu dobře provedené, občas mi příjdou některé fonty o 10 let zpět, reakce rychlé až na náhledy 200 fotek, kdy jedna má průměrně 4-5MB. Youtube mi nefunguje, seznam s náhledy se načte, ale po potvrzení přehrávání videa se mi za chvíli resetne do hlavní obrazovky. FW 2.2. Díky za rady :)
fat01 (114)|24.2.2010 06:40
Testoval už někdo Umax eGreat EG-R1B ? Jak je na tom v porovnání s WD a Xtreamer ?
Plánuji také pořízené některé z těchto krabiček. eGreat se mi zatím jeví jako nejlepší ....
Požadavky mám stejné jako Slimák, pouze s tím rozdílem, že zvuk půjde přes receiver.