Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký přijímač vybrat pro Full HD TV ?

jarda_33 (64)|28.2.2010 21:09
Dobrý den,

Vím že to je stále na stejné téma.......ale opravdu nevím co vybrat.
Marně jsem tu pročítal hromadu příspěvků ale nedobral jsem se kloudnému konci proto bych potřeboval poradit.
Rodiče si koupili Full HD TV a rád bych jim koupil satelit.
V současné době používají nějakého fergusona + HDD rekordér Pannasonic 80GB
Rád bych sehnal něco na čem půjde sledovat ČT HD Nova HD a v budoucnu i jiné
sledova budou pouze české programy skylink nebo ten druhý czlink ?

Mělo by to splňovat tyto parametry:

1. Současné nahrávání 1 nebo více programů a sledování jiného programu nebo přehrávání záznamu z HDD
2. Interní HDD
3. Možnost uložení a přehrávání libovolného obsahu na interním HDD z a na USB flash nebo disk (obrázky, mp3, video) aby to sloužilo zároveň jako archiv na filmy a fotky
4. Podpora formátu MKV,a jiných současných formátů pro vysoké rozlišení případně DIVx a Xvid ideální přehrávaní DVD souborů (ISO nebo podobně zabalené)
5. potřeba jen 1 dekódovací kary a jednoho dekodéru (buď aby to umělo sdílet kartu pro oba tunery a nebo ukládat další nahrávaný program v zakódovaném stavu a následné rozkódování při sledování to umí mimo jiné Humax co jsem četl)
6. jednoduchá obsluha, přeci jenom je to pro starší lidi :-)

To je asi všechno.

Původně jsem uvažoval o Technisatu ten ale potřebuje dvě dekódovací karty jak jsem pochopil pro každý tuner jednu což se mě zdá dost nevýhoda.

Velice děkuji za případnou radu.
Jarda

p.s. cenově jsem omezen cenou do 15000
nahlis (107)|3.3.2010 07:40
doplň si bod 7.

Aby přijímač měl dekodér Irdeto Plsys, aby zaručený potenciál přijímače byl delší než 3 roky :-)


v současné chvíli řeším podobný problém ...

domá mám 3xSD přijímač mezi nimy vysdílenou jedinou kartu. TOto řešení bude fungovat pouze po dobu dokud bude fungovat Cryptoworks, tedy do 31.12.2012.
To se mi zdá už docela blízko.
Copak já ja do toho zase tolik nevrazil, ale kamarád koupil 3x HD přijímač a vrazil do toho přes 20tis .. ten začíná bejt nervózní. Bojí se že to bude muset zahodit ...

Na ZOH jsem měl půjčený HD přijímač a musím říct že rozdíl byl krásně okem patrný i ze 3.5m a tak se taky po něčem poohlížím ...

ale nechce se mi 3x předplácet balík "multi" :-)

Osobně pochybuju, že zařízení co tohle všechno splňuje existuje
Antonín (732)|3.3.2010 08:40
Ale existuje...
Já si jenom nemyslím, že to skutečně chcete a hlavně že to využijete.
Nicméně DM8000 splňuje všechny vaše touhy a jsou i další dva tři přijímače, které to asi zvládnou taky.
Je to ovšem drahé (relativně, tu cenu to nesplní) a složité na instalaci (taky relativně, a obsluha je jednoduchá).

Nejsem si opravdu jist, že to je potřeba kupovat pro lidi, kteří doma snesou HDD rekordér Panasonic, který nejspíše nahrává analogový PAL...
Je to o hvězdné dálky jinde.
Ale proč? je to fakt potřeba?
Nedovedu si představit někoho s analogovým PAL scartem a zároveň HD MKV...to snad nejde dohromady.
Kromě DM8000 by to měl zvládnout i VU+DuoPVR, ale ten jsem v ruce nedržel, tak nevím, jestli nemá nějakou mouchu.

Jsem přesvědčen, že cesta vede nejspíše přes mírnou úpravu zadání, (ale to zadání je správně, jenom si nejsem jist, že člověk, co do teď jezdil Žigulíkem, nutně potřebuje Maybach. Už jenom dva tunery, nezávislé...je ti jasné, že se vlastně musí vyměnit anténa, že musí být dvojitá, jinak jsou ti dva tunery skoro naprd...)
jarda_33 (64)|3.3.2010 14:51
Dobrý den,

Děkuji za radu, pokusím se trochu doplnit důvody proč hledám toto zařízení.
Pokusím se popsat současný stav.
V současnosti rodiče mají klasický satelit a HDD rekorder na který nahrávají a koukají současně na analog z antény, analog pomalu končí takže a DVB-T neobsahuje všechny programy.Proto řeším co s tím.Proto dvojitý tuner.Proč podporu MKV a podobných ?
Hlavní důvod je to že DivX pomalu končí a koukat na 40´ TV na 700MB divX je šílené.
MKV má budoucnost.Další důvod je že po zakoupení FULL HD kamery už nechci home video převádět na klasický DVD formát. Zároveň mají rodiče velký archív různého video na DVD v různých formátech. To doteď řešilo další DVD za pár stovek které přehrálo vše (Sencor).Dále ještě vlastní VIDEO.
Takže moje vize je asi taková obě DVD zahodit.Pořídit satelit který bude současně jako úložiště dat.Namontovat parabolu udělat rozvod a původní satelit spojit z HDD rekordérem a v jiné místnosti vytvořit další sledovací centrum s možností nahrávaní seriálů a podobných věcí.
Prozatím jsem uvažoval o Humaxu iCord 500GB nebo o Technisat Digicorder HD S2X.
Každý má něco pro a proti a ani jeden není přesně to co potřebuji.
Jsem ochoten oželit funkci přehrávaní různých formátu a pořídit na toto extra přehrávač z HDD.
Pokud by někdo věděl o nějakém dobrém diskovém přehrávači, tak bych si rád nechal poradit.

A jako odpověď pro Antonína který psal
"Jsem přesvědčen, že cesta vede nejspíše přes mírnou úpravu zadání, (ale to zadání je správně, jenom si nejsem jist, že člověk, co do teď jezdil Žigulíkem, nutně potřebuje Maybach"
Nemáte dojem že kdyby každý člověk jezdil celý život v Žigulíku nebylo by potřeba stavět další automobilky ? Jinejma slovama v době kdy si rodiče koupili "žigulíka" prostě žádný "Maybach" na trhu nebyl :-) teď ji situace naprosto jiná tak proč si nepolepšit.
Proč si člověk který má třeba počítač Pentiun II najednou koupí dvoujádrový procesor a nadupanou grafiku i když nehraje nejnovější hry ??? Prostě může .....

p.s. opravdu bude končit současné kódování v roce 2012 ??? to jako bude potřeba koupit jiné dekodéry a jiné karty nebo jak ??
nahlis (107)|3.3.2010 15:38
[quote=jarda_33;269581]Dobrý den,
p.s. opravdu bude končit současné kódování v roce 2012 ??? to jako bude potřeba koupit jiné dekodéry a jiné karty nebo jak ??[/quote]

Mno...
prosím opravte mě zda se mýlím

skylik ručí za používání Cryptoworks do 31.12.2012, po tomto datu se může kdykoli rozhodnout jej vypnout. Tvrdí se že, se pokusí jet oba kódovací systémy paraelně, ale pochybuju že to pro ně bude výhodné. Domnívám se, že za používání každého kódovacího systému budou muset platit licenční poplatky. Další riziko i když malé , je že CRW bude prolomen.

Do té doby opíjejí uživatele rohlíkem, že prodávají obojetné karty, kvůli starším typům přijímačů, které mají pouze dekodér Cryptoworks.
Pokud pojede kódování CRW budou tyto karty ve starších přijímačích fungovat. Po vypnutí CRW když bude fungovat pouze irdeto budou lidi co mají starší přijímače sledovat tmu.
Každej kdo si teď koupí v Lídlu za pár korun satelitní komplet s CRW integrovaným dekodérem je podle mě blázen.

řešení po 31.12.2012:
1) Pokud má přístroj CI interfeace, dokoupit irdeto dekódovací modul
2) pokud má přístroj uničtečku, modlit se aby vyšel firmware který vzniklou situaci pořeší
3) pokud přístroj nemá CI ani uničtečku hodit ho do koše a koupit novej

poznámka: řešení 2) komplikuje fakt, že většina přístrojů s uničtečkou na bázi linux funguje na principu sdílení, což je u irdeta prý problém. Nechci malovat čerta na zeď, ale nemusejí v nich pak nové karty šlapat vůbec.
Antonín (732)|3.3.2010 15:58
Ad cryptoworks

nevím, jaké budou ty karty...
Ale technicky není velký problém nahradit KARTY cryptoworks KARTAMI třeba Irdeto, které se budou navenek chovat jako cryptoworks. Jediná otázka je licence a právo to tak nechat. není v tom problém. Říká se tomu tunelování.
Třeba nagravison tak dělá pro Digital+ karty, které se navenek chovají jako SECA.

Jedna věc je systém instrukcí (a i jejich systém zpracování tím, čemu se obvykle říká CAM) a druhá samotná karta a její bezpečnost.
jestli si pamatuji dobře, tak Irdeto koupilo Cryptoworks jako systém, čímž by ten tunel nemuselů mít legální překážky. Technické nemá určitě.

Jediné, co z toho plyne pro současnost, je fakt, že karty cryptoworks mají významnou bezpečnostní díru. Oni o ní ví.

Ad Maybach....
Já to rozhodně nemyslím zle. Jenom si myslím, že definice požadavků vedla k takovému závěru, který by nebyl pro popsaného uživatele úplně vhodný.
Ovšem koupit si DM8000 rozhodně můžete a vřele to doporučuji. Není nic ani přibližně tak dobrého na trhu. (ten rozdíl je mnohem větší než u celkem náhodně vybraného Maybachu).
DM8000 je jediný stroj, který požadavky naplňuje.
Ba umí ještě mnohem více, než se chce.

Očekávanou redefinici požadavků - že to nemusí být obecný přehravač považuji za celkem rozumnou. Třeba nějaký popcorn a k tomu HD přijímač s HDD jako je Vantage (třeba). A ustoupí-li i od požadavku dvou tunerů, poté, co si spočítají, kolik by to stálo a jak moc to valstně potřebují, budou mít přijímačů celou řadu.
Než dva tunery tak je ve většině případů mnohem praktičtější (a zhruba stejně drahé) koupit dva přijímače.

Mimochodem - požadavky naplňuje taky HTPC se dvěma kartami DVB-S2.

A ideální řešení domácnosti je DM800 a PC se Skystar2. Dle mého soudu.
(Samozřejmě, že dvě DM8000 je lepší, ale asi tak třikrát dražší.)
jarda_33 (64)|3.3.2010 20:15
Pro Antonín:

Já to také nebral ve zlém :-)

Jinak k tématu ohledně karet:
Podle mě šikovný český člověk problém rozlouskne a obejde nutnost kupovat jiný dekodér (pokud to je technicky možné) tak nahraje jinou náplň do stávající dekodéru a jede se dál.
A o to že by si dovolila nějaká firma ze dne na den zrušit kódování v jednom systému a přejít na jiný nemám strach, zřejmě by proběhla plošná výměna karet.
Ovšem v Čechách je možné všechno :-)

A k hlavnímu tématu:
Prostě jsem jen položil otázku a poté navrhl dvě možnosti Humaxe a Technisat.
Pro Humaxe hovoří to že mu stačí jedna karta - dekóduje to na co se člověk zrovna kouká nahrává zakódovaně a při sledovaní to rozkóduje jestli to funguje v praxi nevím.
Proti je nulová podpora a co jsem zkoušel jejich satelity staršího data (ne HDTV) tak absolutně nedotažený firmware (zamrzaní, nemožnost naladit to co člověk chce atd) z toho mám obavu.

Technisat je ověřená kvalita (sám mám v PC SS2 takže to je pohoda) ale nutnost dvou karet mě odrazuje.

V diskuzích se hodně objevuje wantage ale s tím nemám žádnou zkušenost a co jsem zatím našel tak pokud se nepletu neprodává se z interním diskem ??
Také jsem se nedočetl jestli umožňuje nahrávat jeden kódovaný program a na druhý se dívat bez nutnosti druhé karty.Nebo to řeší jako HUmax ?

Do nějakého linuxového přijímače jít nechci páč tomu nerozumím a trávit desítky a stovky hodin na fórech a stále něco hledat se mě nechce, sice věřím že to umí hodně věcí ale pro rodiče bude asi jednodušší volba satelit z HDD a přehrávač z HDD pro jakej se ale rozhodnout aby to bylo rozhodnutí na delší dobu (než zase příjde něco nového třeba 3D TV) :-)



Teď babo raď :-)
Antonín (732)|4.3.2010 11:09
[quote=jarda_33;269634]Pro Antonín:

Já to také nebral ve zlém :-)

Jinak k tématu ohledně karet:
Podle mě šikovný český člověk problém rozlouskne a obejde nutnost kupovat jiný dekodér (pokud to je technicky možné) tak nahraje jinou náplň do stávající dekodéru a jede se dál.
A o to že by si dovolila nějaká firma ze dne na den zrušit kódování v jednom systému a přejít na jiný nemám strach, zřejmě by proběhla plošná výměna karet.
Ovšem v Čechách je možné všechno :-)

A k hlavnímu tématu:
Prostě jsem jen položil otázku a poté navrhl dvě možnosti Humaxe a Technisat.
Pro Humaxe hovoří to že mu stačí jedna karta - dekóduje to na co se člověk zrovna kouká nahrává zakódovaně a při sledovaní to rozkóduje jestli to funguje v praxi nevím.
Proti je nulová podpora a co jsem zkoušel jejich satelity staršího data (ne HDTV) tak absolutně nedotažený firmware (zamrzaní, nemožnost naladit to co člověk chce atd) z toho mám obavu.

Technisat je ověřená kvalita (sám mám v PC SS2 takže to je pohoda) ale nutnost dvou karet mě odrazuje.

V diskuzích se hodně objevuje wantage ale s tím nemám žádnou zkušenost a co jsem zatím našel tak pokud se nepletu neprodává se z interním diskem ??
Také jsem se nedočetl jestli umožňuje nahrávat jeden kódovaný program a na druhý se dívat bez nutnosti druhé karty.Nebo to řeší jako HUmax ?

Do nějakého linuxového přijímače jít nechci páč tomu nerozumím a trávit desítky a stovky hodin na fórech a stále něco hledat se mě nechce, sice věřím že to umí hodně věcí ale pro rodiče bude asi jednodušší volba satelit z HDD a přehrávač z HDD pro jakej se ale rozhodnout aby to bylo rozhodnutí na delší dobu (než zase příjde něco nového třeba 3D TV) :-)



Teď babo raď :-)[/quote]

Šikovný český člověk rozlouskne úplné prd.
Jediný technický kousek spojený se satelitními kartami nemá autora na území ČR.
A na to, co je teď už nestačí ani všeobecný šikovný člověk.

No a tak jak jsi nově upravil to zadání, tak už řešení asi nemá žádné.
Není jednoduché řešení složitého zadání.

Podle mého bys na to měl jít jinak.
1. Kup si HD přijímač PVR.
Msylím, že neuděláš chybu s tím Vantage (má asi jedinou vadu v mírně vyšší ceně, ale řekl bych že se to může vyplatit).
Technisaty a Humaxe bych asi určitě nezkoušel.
2. Nauč se ovládat, co umí.
3. Když ti to bude málo, uvažuj co dále.
Pitomec (10211)|4.3.2010 22:39
[quote=nahlis;269485]Aby přijímač měl dekodér Irdeto Plsys, aby zaručený potenciál přijímače byl delší než 3 roky :-)[/quote]
Do přijímače si můžeš koupit jiný CAM, takže toto je naprosto zbytečná starost 8-) Pokud jde o typ přijímače, tak na prvním místě je TechniSat a pak všechno ostatní (Humax a Strong ale vynechat každopádně).
nahlis (107)|5.3.2010 15:55
[quote=Pitomec;269860]Do přijímače si můžeš koupit jiný CAM, takže toto je naprosto zbytečná starost 8-) Pokud jde o typ přijímače, tak na prvním místě je TechniSat a pak všechno ostatní (Humax a Strong ale vynechat každopádně).[/quote]
Pokud kupuješ přijimač c CI jinak to nejde .. nebo se pletu?
losos (2977)|5.3.2010 17:09
S Antonínem plně souhlasím v tom, že ani Technisat, ani Humax bych určitě ani já nechtěl. Doporučil bych je možná nanejvýš tak jen některému ze svých nepřátel... ;)
jarda_33 (64)|5.3.2010 20:17
A mohu se zeptat proč jste tak zaujatí na tyto značky ?
jarino1978 (8045)|5.3.2010 20:59
od Humaxu stál za to len model 5500. nejaký iCord je len zmes humusu, ktorý nevie pracovať.
Osobne som ale napr. za Technisat, napr. Ferdashit, rôzne klony shitboxov ani za svet...
losos (2977)|6.3.2010 12:10
[quote=jarda_33;270076]A mohu se zeptat proč jste tak zaujatí na tyto značky ?[/quote]
Jardo, je to na dlouhé vyprávění a nemá to smysl...až toho na fórech přečteš tolik jako já, bude ti to jasnější... tak čti.
jarda_33 (64)|10.3.2010 14:15
Dobrý den,

Po dlouhém výběru jsem konečně došel k závěru že nejlepší volbou bude Vantage HD-8000 jen bych potřeboval vědět jaký model si vybrat ?
Je několik druhů HD-8000 jedna varianta je S další TS u TS je uvedeno že lze použít obou tunerů najednou takže u verze S to nejde.
Co vlastně znamená to možnost použití obou tunerů najednou ?? to jako že z jednoho nahrávám a na druhý koukám ? a tohle neumí řada S ?
Velice prosím o radu někoho kdo ho mám abych se v tom orientoval.
Jinak koukal jsem na ně tady : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] uvažoval bych o verzi s 500GB diskem.


Aha tak se omlouvám za dotaz.
Zřejmě jsem na to přišel sám ten model TS je kombo a zvládá ještě pozemní digi. TV pokud to je tak tak je jasná volba HD-8000 S + 500GB disk
jarino1978 (8045)|10.3.2010 16:12
HDD by som ale odporučil externý. Inak nie je o čom ( Vantage HD 8000 ).
geronimoh (2327)|10.3.2010 17:48
[quote=jarda_33;271071]Dobrý den,

Po dlouhém výběru jsem konečně došel k závěru že nejlepší volbou bude Vantage HD-8000 jen bych potřeboval vědět jaký model si vybrat ?
Je několik druhů HD-8000 jedna varianta je S další TS u TS je uvedeno že lze použít obou tunerů najednou takže u verze S to nejde.
Co vlastně znamená to možnost použití obou tunerů najednou ?? to jako že z jednoho nahrávám a na druhý koukám ? a tohle neumí řada S ?[/quote]

VANTAGE HD8000S (2xDVB-S2 tuner) mám doma a můžu tě ujistit, že můžeš nahrávat z obou tunerů najednou ve vysokém rozlišení a na třetí program se ještě dívat, ovšem pokud je ten třetí program ze stejného transpondéru a stejné polarizace jako jeden z nahrávaných programů. Koupil jsem u ho na TVdigitalne.cz s vestavěným pevným diskem 1TB a aktivním chlazením a nemám zatím žádný problém. Je to špičkový satelitní přijímač. TVdigitalne mi ho dodala s osvědčeným neofic.firmwarem, se kterým ti ihned pojede karta Skylink. Špičková záležitost je možnost propojení Vantage HD8000 s PC přes USB rozhraní, kdy se HDD ve Vantage chová jako externí HDD a můžeš libovolně přesouvat soubory oběma směry. Můžu jen doporučit. Těžko hledat něco lepšího. A "dizajn" je opravdu něco.
jarda_33 (64)|11.3.2010 13:03
Dobrý den,
Děkuji za informaci jen mě zajímá jestli mám tedy koupit model včetně interního disku nebo jak někdo radil externí disk ?
Externí disk 2,5´ mám doma je to Toshiba 320GB je vcelku tichý a moc se nehřeje.Nevím jaká bude varianta z interním diskem z aktivním chlazením.
Nerad bych aby tam hučelo chlazení jako u HDD rekordéru sencor. Kde je to vcelku dost rušivé.A nerad bych také disk upekl.
U interního HDD podle mě odpadá hlučnost zase se muže víc zahřívat, tak nevím.

A ještě bych potřeboval poradit co všechno budu potřebovat při zapojení respektive jaký koupit konvertor rád bych připojil na jednu parabolu Vantage a ještě jeden klasický satelit který bude ve vedlejším pokoji.
Musím tedy koupit konvertor který má tři výstupy a táhnout dva nezávislé kabely do Vantage a jeden do dalšího satelitu nebo to lze nějak propojit do nějakého přepínače nebo něčeho jiného a táhnout do každého přijímače po jednom kabelu ?
Máím zato že asi ne když to má dva tunery nebo se pletu ?
Díky za radu, stejně asi nechám montáž nějaké firmě, ale abych věděl co bude potřeba připravit.(budu muset vrtat díru zdí).

Díky Jarda
losos (2977)|11.3.2010 14:40
Je vidět, že jsi toho ještě moc nepřečetl, tak čti zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
geronimoh (2327)|11.3.2010 15:46
[quote=jarda_33;271258]Dobrý den,
Děkuji za informaci jen mě zajímá jestli mám tedy koupit model včetně interního disku nebo jak někdo radil externí disk ?
Externí disk 2,5´ mám doma je to Toshiba 320GB je vcelku tichý a moc se nehřeje.Nevím jaká bude varianta z interním diskem z aktivním chlazením.
Nerad bych aby tam hučelo chlazení jako u HDD rekordéru sencor. Kde je to vcelku dost rušivé.A nerad bych také disk upekl.
U interního HDD podle mě odpadá hlučnost zase se muže víc zahřívat, tak nevím.[/quote]

Můžeš klidně koupit model bez vestavěného interního HDD a připojit externí HDD. Ventilátor ve Vantage HD8000S je velmi tichý, asi jako v LCD TV. Řekl bych, že ventilátor v DVD rekordéru SONY RDR-HX710 je dvakrát hlučnější. Externí HDD s pasivním chlazením jsou do obývacího pokoje ideální, mám už doma čtyři. Rozhodnout se musíš sám.
Rozhodně si pročti vlákno, co ti doporučuje uživatel "losos" a dozvíš se vše potřebné. Počítej se třemi svody koaxiálním kabelem, dvakrát pro Vantage a jednou k druhému sat.přijímači. Montáž paraboly bych doporučil přenechat odborníkovi.
geronimoh (2327)|11.3.2010 15:58
[quote=jarda_33;271258]Dobrý den,
Externí disk 2,5´ mám doma je to Toshiba 320GB je vcelku tichý a moc se nehřeje.Nevím jaká bude varianta z interním diskem z aktivním chlazením.[/quote]

Na vantagefunclub.cz jsem se dočetl, že tvůj externí HDD Toshiba měl bezproblémů spolupracovat s VANTAGE HD8000S - http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=452&highlight=toshiba (odkaz funguje jen registrovaným na Vantagefunclub.cz)
jarda_33 (64)|12.3.2010 14:12
Děkuji všem za pomoc.
Problém je vyřešen.
Montáž se chystá na jaro až bude tepleji, pak napíšu jak vše dopadlo a první zážitky.

Přeji krásný den.

Jarda
jaydoo (542)|12.3.2010 21:10
[quote=Antonín;269601]Ad cryptoworks

nevím, jaké budou ty karty...
Ale technicky není velký problém nahradit KARTY cryptoworks KARTAMI třeba Irdeto, které se budou navenek chovat jako cryptoworks. Jediná otázka je licence a právo to tak nechat. není v tom problém. Říká se tomu tunelování.
Třeba nagravison tak dělá pro Digital+ karty, které se navenek chovají jako SECA.

Jedna věc je systém instrukcí (a i jejich systém zpracování tím, čemu se obvykle říká CAM) a druhá samotná karta a její bezpečnost.
jestli si pamatuji dobře, tak Irdeto koupilo Cryptoworks jako systém, čímž by ten tunel nemuselů mít legální překážky. Technické nemá určitě.

Jediné, co z toho plyne pro současnost, je fakt, že karty cryptoworks mají významnou bezpečnostní díru. Oni o ní ví.

Ad Maybach....
Já to rozhodně nemyslím zle. Jenom si myslím, že definice požadavků vedla k takovému závěru, který by nebyl pro popsaného uživatele úplně vhodný.
Ovšem koupit si DM8000 rozhodně můžete a vřele to doporučuji. Není nic ani přibližně tak dobrého na trhu. (ten rozdíl je mnohem větší než u celkem náhodně vybraného Maybachu).
DM8000 je jediný stroj, který požadavky naplňuje.
Ba umí ještě mnohem více, než se chce.

Očekávanou redefinici požadavků - že to nemusí být obecný přehravač považuji za celkem rozumnou. Třeba nějaký popcorn a k tomu HD přijímač s HDD jako je Vantage (třeba). A ustoupí-li i od požadavku dvou tunerů, poté, co si spočítají, kolik by to stálo a jak moc to valstně potřebují, budou mít přijímačů celou řadu.
Než dva tunery tak je ve většině případů mnohem praktičtější (a zhruba stejně drahé) koupit dva přijímače.

Mimochodem - požadavky naplňuje taky HTPC se dvěma kartami DVB-S2.

A ideální řešení domácnosti je DM800 a PC se Skystar2. Dle mého soudu.
(Samozřejmě, že dvě DM8000 je lepší, ale asi tak třikrát dražší.)[/quote]

Myslis DM800 alebo DM8000 ???
jarino1978 (8045)|12.3.2010 21:12
Dm8000
Antonín (732)|13.3.2010 16:40
Tam, kde jsem napsal DM8000, jsem myslel DM8000 a tam, kde jsem napsal DM800, jsem myslel DM800. Není tam překlep.
Je tam jeden jiný Skystar2 je myšleno SS HD2. No prostě PCI DVB karta s HD.