Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

garb7 (1189)|21.4.2010 12:00
Dobrá cena vzal bych ji.
noaid (284)|21.4.2010 12:23
[quote=jaguar000;278341]nikdo? prosím....[/quote]

Přímo jsem to nezkoušel, v menu je to tak jakoby globálně, ale... mám pocit, že to nastavení se ukládá pro konkrétní vstup, protože jsem měl občas pocit, že jsem to naposledy nastavil jinak než to mám aktuálně. Dokonce jsem měl pocit, že je to možná i pro konkrétní kanál. Ale chce to řádně ověřit, tato "zjištění" byla vždy v době, kdy jsem se tím víc nechtěl zabývat, neb jsem zrovna na něco koukal, a pak jsem na to zapomněl.
mall (21)|21.4.2010 13:13
[quote=coolpoint;278337]Jasný, web Panasonicu jsem samozřejmě četl, "no static images, no black bars, bla bla bla..." našel jsem i ten odkaz na kalibrační placku (http://www.eaprogramming.com/) Mě šlo spíše o to, jestli mohu provést break-in (nezaměňovat s burn-in) dle nastavení která uvedl D-nice, protože jak píše na výše zmíněněm fóru, break-in obrazce doporučuje pusit na TV s následujícím nastavením.

Picture Mode: Photo
Contrast: 100
Brightness: 50
Color: 75
Tint: 0
Sharpness: 50
Color Temp: Cool (Cool 2 on G20/25 and VT20/25 displays)
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Slideshow Settings
Display Interval: Slow

Proto se ptám, pokud se rozhodnu provést break-in, jaké nastavení mám mít na TV, aby to mělo smysl. Výše zmíněné nastavení má totiž úzkou vazbu na následující "provozní nastavení" pro běžné sledování, ale pokud nemohu toto nastavení určené pro US modely použít, s jakým nastavením má provést break-in?! Respektive má to vůbec smysl, když provozní nastavení nemohu použít a D-nicův postup neslouží jako prevence proti Burn-in...

Viz poznámka na avsfóru:

*****Note: This procedure is designed to equally and evenly age all pixels and ensure the reference settings listed below provide maximum satisfaction. This procedure is NOT designed nor recommended to be used as Image Retention and/or Burn-in prevention.*****[/quote]

Mozes plz pastnut tu linku na web Panasonicu?
coolpoint (15)|21.4.2010 13:42
[quote=mall;278378]Mozes plz pastnut tu linku na web Panasonicu?[/quote]

Jestli ti jde o to nastavení, které jsem zmínil výše, tak to je z avsfóra viz. http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1232441

Link s popisem break-in přímo na stránkách panasonicu je zde http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/PlasmaFAQ?storeId=15001&catalogId=13401&langId=-1&catGroupId=24973
jarino1978 (8045)|21.4.2010 16:31
recenzia : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mph1 (689)|21.4.2010 17:15
[quote=coolpoint;278337]...(nezaměňovat s burn-in)...[/quote]:D Dostal jsi mne...

[quote=coolpoint;278337]break-in obrazce doporučuje pusit na TV s následujícím nastavením.
...[/quote]Je potreba se zamyslet, k cemu je ten break-in vlastne dobry. Mel by pomoci s rychlym opotrebenim panelu v pocatku provozu. Takze:

Pokud nastavim brutalni hodnoty (contrast 100 apod), pak ho opotrebovavam rychleji a tim padem staci break-in 100 h. Nebo na TV normalne koukam se std. nastavenim, hlidam rizika (loga, pruhy), break-in delam jenom v noci nebo kdyz nekoukam, a to dokud nenajedu na TV 200 h. Pak prejdu na normalni rezim.

Nehledat v tom zadnou velkou vedu.
mph1 (689)|21.4.2010 17:18
[quote=garb7;278339]...optická sonda změří jas předá do PC ten upraví hodnoty v paměti TV...[/quote]A to ma byt jako zkalibrovani TV od vyrobce? Doufam, ze TV vyrabi Panas lepe nez kalibruje, protoze tohle by vysvetlovalo, proc jsou vsechny NeoPDP plasmy se std. nastavenim (snad krome THX ;)) dozluta, ackoliv se to da user nastavenim perfektne odstranit.
garb7 (1189)|21.4.2010 17:57
Má to být zakladní nastavení , je klidně možný že jednotlivé barvy se zahořuji i nerovnoměrně, nikdo ti nato oficielně neodpoví , jenom dohady. Co vím tak třeba náhradní díl objektiv do fotáku se dodává s disketou kde jsou data která se zadaji do desky po jeho výměně.
jarino1978 (8045)|21.4.2010 19:14
[quote=garb7;278414] Co vím tak třeba náhradní díl objektiv do fotáku se dodává s disketou kde jsou data která se zadaji do desky po jeho výměně.[/quote]

????? 9-)
noaid (284)|21.4.2010 19:29
[quote=noaid;278374]Přímo jsem to nezkoušel, v menu je to tak jakoby globálně, ale... mám pocit, že to nastavení se ukládá pro konkrétní vstup, protože jsem měl občas pocit, že jsem to naposledy nastavil jinak než to mám aktuálně. Dokonce jsem měl pocit, že je to možná i pro konkrétní kanál. Ale chce to řádně ověřit, tato "zjištění" byla vždy v době, kdy jsem se tím víc nechtěl zabývat, neb jsem zrovna na něco koukal, a pak jsem na to zapomněl.[/quote]
Tak je to úplně jinak. Ne pro vstup, ne pro kanál, ale asi pro konkrétní rozlišení si pamatuje nastavení převzorkování.
Trošku ujeté. Proto jsem z toho byl trošku zmatený.
Např. nastavení pro hdmi vstup z BD přehrávače je společné s nastavením DVB-T HD kanálu, DVB-T SD kanály mají své vlastní nastavení převzorkování všechny dohromady.
LPK (177)|22.4.2010 01:00
[quote=jarino1978;278399]recenzia : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

a toto psalo co za kkta ???? ne ze bych na tomhle serveru na par kravin nenarazil, ale tohle je fakt vrchol .... vsimnete si pasaze jak popisuje nastaveni barev ...

[quote] Ať je ale tomu jak chce, na obrazu musíte zapracovat. U televizoru této kategorie ale překvapí pouze minimální nastavení. Seřídíte jen kontrast, jas, barevnou sytost, ostrost a teplotu barev. Připočtěte si ještě volbu „Živá barva“ a „Eco“ a je to vše, s čím můžete pracovat. Doporučuji v tomto okamžiku vaší pozornosti ještě volbu „THX“, která obraz poměrně příjemně upraví. Další volby by se hodily zvláště pro úpravu zelené a pleťové barvy. [/quote]

kdyz chci delat recenzi, tak si nejdriv nastuduju vsechny funkce daneho pristroje a pak neco testuju ... nesrovnalosti je tam vic (treba s prehratelnejma souborama) ale to by si "pan tester" musel taky umet pripravit soubory dle podpory uvedene v manualu ...

no nic, co k takovehle (a nejen tehle) recenzi dodat ??? ze byt zamestnavatelem toho pana tak na hodinu leti za neschopnost ...
noaid (284)|22.4.2010 07:32
[quote=LPK;278485]a toto psalo co za kkta ???? ..... no nic, co k takovehle (a nejen tehle) recenzi dodat ??? ze byt zamestnavatelem toho pana tak na hodinu leti za neschopnost ...[/quote]

Taky jsem nevěřil vlastním očím. Nejhorší je, že to následně ovlivní spoustu dalších lidí.
Jozef035 (646)|22.4.2010 08:04
Páči sa mi ako zistil, že niekedy mal obraz jasnejší na normál, inokedy na kino. Predpokladám, že lalo mal zapnuté eko. Presne tak sa to niekedy chová, kino je jasnejšie a kontrastnejšie ako normál. Keď sa niekto živí testovaním televízorov, tak by mal vedieť, že podobné fičuriny prasia obraz na akomkoľvek televízore.
jaguar000 (123)|22.4.2010 08:25
[quote=noaid;278424]Tak je to úplně jinak. Ne pro vstup, ne pro kanál, ale asi pro konkrétní rozlišení si pamatuje nastavení převzorkování.
Trošku ujeté. Proto jsem z toho byl trošku zmatený.
Např. nastavení pro hdmi vstup z BD přehrávače je společné s nastavením DVB-T HD kanálu, DVB-T SD kanály mají své vlastní nastavení převzorkování všechny dohromady.[/quote]

na X10 je to stejné. BD má stejné nastavení jako Handan (DVB-C) na HDMI :-( Kdyby alespoň dali zvláštní tlačítko. Uvažuji o nové 50" G nebo V.
Petra28 (9)|24.4.2010 12:57
Zdravím při sobotě a jdu znovu s dotazem.
S telkou se sžíváme. Dokoupili jsme HDD Samsung 500GB. Brácha mi na něj nahrál filmy. A telka není schopná přehrát.

Je opravdu nutné mít HDD nejdříve zaregistrovaný? A to i v případě že HDD nechci používat na nahrávání? Na to máme DVD rec s HDD.

Z flasch disku film byl přehrán bez problémů i s titulky.

Děkuji za nápady jak HDD rozchodit.

Petra
Petra28 (9)|24.4.2010 13:02
Budu psát dál.

Televize po připojení HDD rozeznala, zobrazuje i informace o disku .
V návodu str. 50 je uvedené...registrujte USB HDD pro tento televizor, abyste systém mohli používat pro nahrávání.

Moc nechápu...
... k televizi nemohu připojit jakýkoliv externí HDD pro funkci přehrávání?

Pokud teď provedu:
- data z HDD přehraji do PC
- připojím HDD k televizi a provedu registraci
- opět na HDD nahraji z PC filmy

Bude televize schopná data přehrát?

Nějak v tom nevidím logiku.

Ještě jednou díky a omlouvám se za zmatený příspěvek.
Petra
spartan67 (210)|24.4.2010 16:54
[QUOTE=Petra28;278775]Budu psát dál.


Musis to hdd preformatovat na exfat(tento pocitac-naformatovat),pak uz ti ho bude tv prehravat...samozrejme filmy v mkv ti neprehraje,nevim presne v jakem formatu je mas..
Petra28 (9)|24.4.2010 17:41
[quote=spartan67;278790][QUOTE=Petra28;278775]Budu psát dál.


Musis to hdd preformatovat na exfat(tento pocitac-naformatovat),pak uz ti ho bude tv prehravat...samozrejme filmy v mkv ti neprehraje,nevim presne v jakem formatu je mas..[/quote]

Díky, přečetla jsem téměř všechny příspěvky, to HDD mám v blbém formátu, to už jsem zjistila.
Mkv je špatné. Nechápu proč to Panasonic nepodporuje.
Jsme se rozhodli přikoupit WD TV LIVE HD.
Doufám, že tím bude problém vyřešen.

Petra
spartan67 (210)|24.4.2010 22:26
[quote=Petra28;278793][quote=spartan67;278790]

Díky, přečetla jsem téměř všechny příspěvky, to HDD mám v blbém formátu, to už jsem zjistila.
Mkv je špatné. Nechápu proč to Panasonic nepodporuje.
Jsme se rozhodli přikoupit WD TV LIVE HD.
Doufám, že tím bude problém vyřešen.

Petra[/quote]

Urcite bude,mam ho taky,dobra volba.
LPK (177)|27.4.2010 13:33
takže něco málo od společnosti P. k naší plazmě ... vedou se tu sáhodlouhé debaty o vypalování obrazu a tak, já osobně při běžném použvání nic nepozoruji a tak jsem napsal dotaz na P. aby se k tomu vyjádřily:

[quote] Dobrý den,
zakoupil jsem si plazmový televizor TX-P42G20E a mám dotaz ohledně
"vypalování - zůstávání obrazu". Pokud sleduji film z DVD a ten má
nahoře a dole černé pruhy, je toto problém a je proto nutné nazoomovat
obraz na celou obrazovku, aby se předešlo vypálení ??? Dále pak při
sledování TV signálu i v režimu 16:9 je téměř nemožné se vyhnout
zobrazení jednotlivých log TV stanic (Nova, CT, Prima ...) je proto také
nutné zoomovat obraz aby logo nebylo vidět ????

Děkuji předem za odpověď a vysvělení, případně uvedení bezpečné doby
sledování například filmu z DVD s černými pruhy.

[/quote]

následně přišla tato odpověď:

[quote] Vážený pane,
těší nás Vaše užívání našich produktů.

Nemusíte se tohot bát, k vypálení může dojít až při statickém obrazu
zobrazeným nad desítky hodin. U log TV společností se tyto loga ztrácejí
(počas reklamy) a při sledování filmu který není plně na celé obrazovce k
tomuto vypálení nedojde, jelikož filmy trvají max. 3 hodiny.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.
[/quote]

Takže tímto se potvrzuje i zkušenost nejen moje s tímto NEOpdp panelem ... Takže pokud někdo tvrdí že se mu něco vypálilo, tak podle mě neumí s plazmou zacházet a je to jen jeho tupost.
jarino1978 (8045)|27.4.2010 13:59
[quote=LPK;279161]Takže pokud někdo tvrdí že se mu něco vypálilo, tak podle mě neumí s plazmou zacházet a je to jen jeho tupost.[/quote]

- byť tebou, tak nerobím hrdinu. Len aby sa to nestalo tebe.
LPK (177)|27.4.2010 14:23
[quote=jarino1978;279169]- byť tebou, tak nerobím hrdinu. Len aby sa to nestalo tebe.[/quote]

nerobim hrdinu, len konstatujem holy fakt ... ja mam prave takovou zkusenost, ze i po delsim sledovani TV s logem a nebo filmu s cernymi pruhy se nic nevypali, takze proto jsem si chtel vse vyjasnit na P. pokud ti jejich odpoved prijde nesrozumitelna tak bych se treba mohl pokusit to prelozit do Slovenciny :-) Jen to potvrdilo tu vec, ze pokud s plazmou zachazi clovek rozumne a nevyuziva ji jako monitor k PC a nebo si na ni nepusti fotku pejka, ktereho nasledne prekresluje na papir (nebo kocicky), tak pravdepodobnost nejakeho trvaleho vypaleni se velmi blizi 0 ..
Jozef035 (646)|27.4.2010 15:09
Ja mám PV60 vyše 3 roky, na G15 mám natočených vyše 1000 hodín a žiadny problém. Pokiaľ ale niečo chceš nájsť tak nájdeš. Ak sa pohráš s nastavením, vytiahneš jas na maximum a pod. a pozorne hľadáš tak nejaký zbytkový obraz sa nájde. Lenže pri normálnom sledovaní a nastavení nemáš šancu niečo vidieť. Aspoň u mňa nie. Ako monitor k PC by som ale PDP istotne nepoužíval.
mall (21)|27.4.2010 15:57
Ahojte,
ako sa dostanem do servisneho menu aby som zistil kolko ma natocenych hodin?
jarino1978 (8045)|27.4.2010 16:00
[quote=LPK;279173]tak pravdepodobnost nejakeho trvaleho vypaleni se velmi blizi 0 ..[/quote]

daj mi mail na tú blondínu a idem sa pokúsiť, aby zmienka o vypaľovaní panela zmizla s návodu na používanie a z výnimiek záruky. :D
LPK (177)|27.4.2010 16:07
LOL, jasne ze to tam v tom navodu musi byt, jednak nikdo netvrdi ze to nejni mozne, ale ja tvrdim ze beznym pouzivanim se ten panel poskodi jen tezko .... Ano pkud tam neco necham 10 hodin cumet, tak se to vysmazi natrvalo, to beru a taky proto se tim v manualu vyrobce jisti :-)
jarino1978 (8045)|27.4.2010 16:13
ale, samé PR bla-bla-bla-bla.
Keby vypaľovanie nehrozilo, tak to nikde nenájdeš. Keby sa dalo tomu vyvarovať, alebo keby existoval určitý návod, tak by si ho mal v návode a v záručných podmienkach. Vypaľovanie môže nastať kedykoľvek a kdekoľvek. A môžeš byť pedant ako hovado... Na nete nájdeš dosť príkladov od vlastníkov NEO PDP, alebo stačí vbehnúť občas do obchodu, kde poznáš personál :)
LPK (177)|27.4.2010 16:23
Jarino ty se mi libis, nekdy mas opravdu konstruktivni nazory a dokazes obcas i poradit, ale nekdy jsi tak strasne zatvrzely ze mi pripominas meho tchana :-) je to fajn chlap, ale nekdy by se hodila kulovnice ...

ted vazne, at se ti to ale libi nebo ne, tenhle panel je na vyssi urovni nez stre PDP panely a urcite je nekolikanasobne min nachylny na vypaleni obrazu nez predchozi generace. Kamo na lekach mas taky vypsane vselijake nezadouci ucinky a jeste jsem teda nezazil aby se u me nebo u mych blizkych nektery z nich objevil .... Nebo to prevedeme na tvuj oblibeny Samsung ... jejich nove 3D televize ... covece pokud by se mely u kazdeho projevit nezadouci ucinky spojene se sledovanim 3D, tak to snad museli zakazat uplne :-) proste jiste procento moznosti tam je, tak se to musi do manualu napsat a tim lepe, pokud je to vzity neduh, ktery se traduje, tak se to tam proste prskne a aspon je o zarucni polozku mene ...
jarino1978 (8045)|27.4.2010 16:27
nepleť do toho úplne inú omáčku. tu sa bavíš o technologickom limite a nie o zdravotných problémoch.
Respect (220)|27.4.2010 16:28
vypalovaní je fyzikální vlastnost plazmy tak co tu stale řešíte?
LPK (177)|27.4.2010 16:56
Respect:
ano vlastnost to je a to uz od dob jejiho vzniku ( a bylo to kupodivu jako zobrazovadlo prvnich pocitacu). Ja akorat tvrdim ze spravnym zachazenim se da vypalovani predejit, nic vic nic min. Uprimne taky nechapu proc se nekdo musi neustale dohadovat a dokazovat nekomu svoji pravdu :-)

a pro tebe Jarino, nebavime se o technologickem limite, ale o tom, jak tomu predejit .... u auta taky nevytocis motor tak aby jsi ho zadrel zejo, protoze zaruka ti to nepokreje, je to vlastnost (technologicky limit) ale snazis se ji predejit .... o tom se tu bavime o tom jak tomu predejit. Ja netvrdil ze plazmu nevypalis. Nauc se neprekrucovat smysl prispevku a nauc se taky prijmout nazor druhych, zvlast kdyz dany predmet doma maji.
jarino1978 (8045)|27.4.2010 18:50
[quote=LPK;279196]a pro tebe Jarino, nebavime se o technologickem limite, ale o tom, jak tomu predejit .... [/quote]

- predísť tomu nejde, tak to pochop, iba ak nezapínať TV
- niekto sa s tým ani nestretne, pretože TV ľahne skôr, ako by to prišlo. Každý by sa s tým stretol skôr, či neskôr. Je to prirodzená vlastnosť, každý výrobca PDP s tým počíta. A preto, aby to nemusel cálovať z vlastného, tak to uvedie do obchodných podmienok ako normálny jav, ktorý nespadá pod záruku. Pretože vie, že to síce je o máličko lepšie, ako v čase začiatku komerčného predaja, ale sa to nikdy nepodarí odstrániť. To, že je to lepšie, je len vizitkou rôznych FW šarapatiek. To ďalšie, čo každý výrobca tvrdí, sú len bludy na podporu predaja.
Dzardis (44)|27.4.2010 19:09
Vypálit dneska v domácích podmínkách něco na plazmu je celkem kumšt, a člověk musí být pěknej jantar, aby se mu to povedlo:-)
jarino1978 (8045)|27.4.2010 19:52
napíš PM Kocourovi , nech ti napíše...
SlavoF (834)|27.4.2010 22:05
[quote=Respect;279195]vypalovaní je fyzikální vlastnost plazmy tak co tu stale řešíte?[/quote]
v určitom slova zmysle bola
[quote=Dzardis;279210]Vypálit dneska v domácích podmínkách něco na plazmu je celkem kumšt, a člověk musí být pěknej jantar, aby se mu to povedlo:-)[/quote]
pravda
[quote=jarino1978;279208]- predísť tomu nejde, tak to pochop, iba ak nezapínať TV[/quote]
nie je pravda, 100x viac ludí má plazmu ako je tých čo chodia na toto forum , a nechodia sem preto lebo nemajú žiadne problémy. Moja vlastná skúsenosť je taká že tiež som sa toho bál - vďaka podobným príspevkom, ale teraz to mám na háku, neriešim to , lebo som zistil že niet čo riešiť , preto považujem podobné témy /o vypal. pzm./ za bezpredmetné
ps: oči mám dobré , panel dostáva zabrať jak asi nikde, fakt mi to pripadá jak bububu na 1 ročné decko

pánové nechte toho, matete lidi, když v tomhle směru neuděláte nic, uděláte víc. :-)
Respect (220)|27.4.2010 22:48
[quote=SlavoF;279247]v určitom slova zmysle bola [/quote]

jako ze zmenily fyzikalni vlastnosti? a jakpak? nikde sem necetl ze by bunky prestaly plnit plynem .-)
Jozef035 (646)|27.4.2010 23:17
[quote=Jozef035;279176]Ja mám PV60 vyše 3 roky, na G15 mám natočených vyše 1000 hodín a žiadny problém. Pokiaľ ale niečo chceš nájsť tak nájdeš. Ak sa pohráš s nastavením, vytiahneš jas na maximum a pod. a pozorne hľadáš tak nejaký zbytkový obraz sa nájde. Lenže pri normálnom sledovaní a nastavení nemáš šancu niečo vidieť. Aspoň u mňa nie. Ako monitor k PC by som ale PDP istotne nepoužíval.[/quote]

Toto som trošku táral :-) Pri vytiahnutom jase nevidno absolútne nič. Treba ho skôr stiahnuť. Potom vidieť posledne zobrazenú tabuľku menu. Pri zhasnutom svetle a podrobnom skúmaní. Skúšal som to potme pri nastavení na HDMI3 - čierna obrazovka. To je iba posledný staticky zobrazený obraz. Ani stopa po logu stanice alebo piktograme s vekovou prístupnosťou filmu. Takže žiaden strach. Teraz som to kukol.
Že vás to baví stále tie isté hádky :-D Už to tu moc nesledujem. Čierna zatiaľ nevybledla a nič sa nevypálilo. Pustili nám do kábla Novu aj Primu takže spokojnosť:-)
afk_cz (25)|28.4.2010 12:31
[quote=tvlook;278366]Zdravim, co říkáte na TX-P42G20E za cca 20k? vybírám TV pro rodiče, cena do těch 20, preferuju plazmu a 42" a teď je v nejmenovaném obchodě 3 dny sleva 20% tak si říkám jestli by to nestálo za to využít.. Jak to tady pročítám ohlasy pozitivní, jen nemám tolik času se věnovat i jiným TV protože by se TV musela koupit dnes..[/quote]
tak to jsem prosvihl. od nakupu mne deli par dnu a 5 tis. rozdil je celkem uz k zamysleni :(
dm52 (11)|29.4.2010 15:43
Jediná věc, co se mě vypálila při sledování plazmy byl zatím kastrol s masem, který jsem zapoměl na sporáku.
afk_cz (25)|1.5.2010 12:43
[quote=dm52;279492]Jediná věc, co se mě vypálila při sledování plazmy byl zatím kastrol s masem, který jsem zapoměl na sporáku.[/quote]

tzv. HD-čoud
zka (95)|1.5.2010 14:06
[quote=Respect;279251]jako ze zmenily fyzikalni vlastnosti? a jakpak? nikde sem necetl ze by bunky prestaly plnit plynem .-)[/quote]
Plyn je plynem, ale bunka nesviti trvalym svetlem - vicemene blika na 600Hz - cimz se vyrazne omezi vypalovaci efekt (aspon dle Panasonicu a jejich patentu) sideefekt je plynulejsi filmovy obraz. Samozrejme jako monitor k PC je to pro zmenu vyrazne mene prakticke. Dochazi totiz k rozostreni statickeho PC obrazu.
garb7 (1189)|1.5.2010 14:25
[quote=zka;279703]. Samozrejme jako monitor k PC je to pro zmenu vyrazne mene prakticke. Dochazi totiz k rozostreni statickeho PC obrazu.[/quote]

Jen pro doplnění Pionner používal 600Hz již dávno jen neměl potřebu to uvádět a i některé LG ready plazmy mají napsáno 600Hz . Plazma se vyrábí i ve verzi PC monitoru. ---Toho rozostreni statickeho PC obrazu jsem si nějak nevšiml můžes to upřesnit.
zka (95)|1.5.2010 15:21
[quote=garb7;279706]Jen pro doplnění Pionner používal 600Hz již dávno jen neměl potřebu to uvádět a i některé LG ready plazmy mají napsáno 600Hz . Plazma se vyrábí i ve verzi PC monitoru. ---Toho rozostreni statickeho PC obrazu jsem si nějak nevšiml můžes to upřesnit.[/quote]
No staci si vzit staticke obrazky ruznych fixnich barev - staci i odstiny sede - 0,0,0 ... 255,255,255 - mnoho z nich nevytrvori 'jednolitou' barevnou plochu - ale takove z blizka viditelne ditheringove barvy.
Ci-li pri pouzivani jako PC monitor pak rada 'ostrych' hran ztrati ostrost - v porovnani s LCD - ktere s timhle nema nejmensi problem. Samozrejme tohle minus u PC je velke plus u filmu - kde napriklad z jinak hnusneho DVB-T, ktere na LCD vypada jak plavajici akvarel udela docela koukatelny obraz - jednoduse proto, ze zmizi ty 'ostre' pixely - hezky side effect 600Hz :) - predpokladam, ze behem nekolika let LCD technologie tenhle trik ovladne taky, nejspise tim se 2x zvetsi rozliseni a pujdou delat lepsi barevne postprocessingy - u plasmy je to jaksi 'zadarmo' v polovicnim rozliseni.

Pokud je zajem - muzu najit demoset obrazku, kde je to velmi zretelne.
Slavko (4)|1.5.2010 19:01
Dnes som si prečítal prakticky všetky články na 37 stranách na túto tému Panasonic TXP xxxG20E.
Som šokovaný. Nechcem sa hrať na žiadneho génia, ale po prečítaní článkov jednoducho nechápem.
Toľko problémov, ktoré popisujete, ma jednoznačne presvedčilo, že dať za takýto TV toľko peňazí je pre mňa nepredstaviteľné. Pripomeniem len krátky výcuc: 1. Problém s čiernou farbou pri vyššom jase. 2. Problémy s napojením disku a USB kľúča. 3. Samotné problémy s nastavením obrazu, kde ako vrchol považujem nastavovanie rôznymi kalibráciami, čo je predsa záležitosťou výrobcu, poprípade servisu. Tých problémov je tu nepreberné množstvo. Samozrejme,že mnohí z Vás si to vedia urobiť a nastaviť, ale som presvedčený, že 90% kupujúcich to nedokáže. Ako vidno z článkov, čierna nie je vždy čiernou, keď by som si na disk stiahol nejaké filmy a chcel prehrať jednoducho to nejde a nahrávanie je tiež s problémami. Toto všetko som vyčítal z článkov, ktoré tu boli uvedené a
je toho podstatne viac. Na základe toho som presvedčený, že keby sa klasické CRT TV dali vyrábať
s obrazovkou cca 1m a viac veľa z Vás by ani o inom neuvažovalo. Aj to som sa dočítal v niektorých článkoch. Podľa mňa mnoho u týchto TV a nie len tejto značky, ale aj LCD, alebo LED majú toľko nevyriešených vecí, že odhadujem na najbližších 10 rokov ešte žiaden poriadny TV čakať nemôžme.
CRT obrazovky a TV sa vyvýjali mnoho rokov, kým dospeli k bodu, že boli pozerateľné a u LCD, LED a plazmy nás to ešte len čaká. V jednoduchosti je krása a ak ja mám doblba nastavovať obraz, aby bol pozeratelný je pre mňa hlúposť. Toto čo som uviedol je len môj názor, nechcel som tým nikoho uraziť ani podceniť. Jednoducho sú to pre mňa fakty, ktoré som si tu prečítal a vyhodnotil.
David Lister (405)|1.5.2010 21:16
Měl bych na majitele dotaz.
Pozorujete i u tohoto modelu "dýchání" bíle barvy dle celkové světlosti scény. Tedy zda i tahle plasma má tendenci tlumit bílou barvu při hodně světlé scéně tak radikálně, že je to pak okamžitě patrné - asi nejvíce je to vidět na titulcích. Řada X10 s tím má problémy opravdu veliké, dost lidí to nevnímá - ta TV je rodičů a oni to nevidí - ale mně by to vadilo hodně a vlastně se při sledování nedokážu zaměřit pořádně na děj, protože mě to tak moc rozptyluje. Vyšší řady by na tohle měly být náchylné méně, ale určitě se toho nezbavily úplně.

Doplňkový dotaz - dá se na TV při fullHD nastavit obnovovací frekvence 50Hz a 24Hz . Nevím, zda je problém v mojí GK, ale s plasmou mám vždy možnost pouze 60Hz a to je dost špatně...
Dzardis (44)|1.5.2010 21:26
[quote=Slavko;279732]Dnes som si prečítal prakticky všetky články na 37 stranách na túto tému Panasonic TXP xxxG20E.
Som šokovaný. Nechcem sa hrať na žiadneho génia, ale po prečítaní článkov jednoducho nechápem.
Toľko problémov, ktoré popisujete, ma jednoznačne presvedčilo, že dať za takýto TV toľko peňazí je pre mňa nepredstaviteľné. Pripomeniem len krátky výcuc: 1. Problém s čiernou farbou pri vyššom jase. 2. Problémy s napojením disku a USB kľúča. 3. Samotné problémy s nastavením obrazu, kde ako vrchol považujem nastavovanie rôznymi kalibráciami, čo je predsa záležitosťou výrobcu, poprípade servisu. Tých problémov je tu nepreberné množstvo. Samozrejme,že mnohí z Vás si to vedia urobiť a nastaviť, ale som presvedčený, že 90% kupujúcich to nedokáže. Ako vidno z článkov, čierna nie je vždy čiernou, keď by som si na disk stiahol nejaké filmy a chcel prehrať jednoducho to nejde a nahrávanie je tiež s problémami. Toto všetko som vyčítal z článkov, ktoré tu boli uvedené a
je toho podstatne viac. Na základe toho som presvedčený, že keby sa klasické CRT TV dali vyrábať
s obrazovkou cca 1m a viac veľa z Vás by ani o inom neuvažovalo. Aj to som sa dočítal v niektorých článkoch. Podľa mňa mnoho u týchto TV a nie len tejto značky, ale aj LCD, alebo LED majú toľko nevyriešených vecí, že odhadujem na najbližších 10 rokov ešte žiaden poriadny TV čakať nemôžme.
CRT obrazovky a TV sa vyvýjali mnoho rokov, kým dospeli k bodu, že boli pozerateľné a u LCD, LED a plazmy nás to ešte len čaká. V jednoduchosti je krása a ak ja mám doblba nastavovať obraz, aby bol pozeratelný je pre mňa hlúposť. Toto čo som uviedol je len môj názor, nechcel som tým nikoho uraziť ani podceniť. Jednoducho sú to pre mňa fakty, ktoré som si tu prečítal a vyhodnotil.[/quote]

ad1. Problém s černou je takovej pseudoprobém, samozřejmě když vytáhnete jas na plno. Tak černá zešedne. Při normálním nastavení je černá normálně černá.
ad2. USB funkce této řady jsou opravdu k ničemu, to stejné zvládají DVD přehrávače za pár korun podstatně lépe.
ad3. Je třeba si uvědomit, že tu jsou lidé kteří jsou schopni 200 hodin zahořovat TV prapodivnými zahořovacími DVD. Pak si pustí další testovací DVD a za pomocí různých měřících přístrojů měří úroveň černé, bílé...tito lidé nemají TV přistroje pro sledování televize. (Sorry kluci, fakt nic ve zlém:-)))

Co se týká CRT obrazovky, tak co si pamatuju byla také ze skla. A když na ní zasvítilo slunce, tak na ní bylo vidět úplný prd. Moderní panely jsou podle mě v této disciplíně lepší.
emkaa (105)|1.5.2010 23:39
[quote=Slavko;279732]Dnes som si prečítal prakticky všetky články na 37 stranách na túto tému Panasonic TXP xxxG20E.
Som šokovaný. Nechcem sa hrať na žiadneho génia, ale po prečítaní článkov jednoducho nechápem.
Toľko problémov, ktoré popisujete, ma jednoznačne presvedčilo, že dať za takýto TV toľko peňazí je pre mňa nepredstaviteľné. Pripomeniem len krátky výcuc: 1. Problém s čiernou farbou pri vyššom jase. 2. Problémy s napojením disku a USB kľúča. 3. Samotné problémy s nastavením obrazu, kde ako vrchol považujem nastavovanie rôznymi kalibráciami, čo je predsa záležitosťou výrobcu, poprípade servisu. Tých problémov je tu nepreberné množstvo. Samozrejme,že mnohí z Vás si to vedia urobiť a nastaviť, ale som presvedčený, že 90% kupujúcich to nedokáže. Ako vidno z článkov, čierna nie je vždy čiernou, keď by som si na disk stiahol nejaké filmy a chcel prehrať jednoducho to nejde a nahrávanie je tiež s problémami. Toto všetko som vyčítal z článkov, ktoré tu boli uvedené a
je toho podstatne viac. Na základe toho som presvedčený, že keby sa klasické CRT TV dali vyrábať
s obrazovkou cca 1m a viac veľa z Vás by ani o inom neuvažovalo. Aj to som sa dočítal v niektorých článkoch. Podľa mňa mnoho u týchto TV a nie len tejto značky, ale aj LCD, alebo LED majú toľko nevyriešených vecí, že odhadujem na najbližších 10 rokov ešte žiaden poriadny TV čakať nemôžme.
CRT obrazovky a TV sa vyvýjali mnoho rokov, kým dospeli k bodu, že boli pozerateľné a u LCD, LED a plazmy nás to ešte len čaká. V jednoduchosti je krása a ak ja mám doblba nastavovať obraz, aby bol pozeratelný je pre mňa hlúposť. Toto čo som uviedol je len môj názor, nechcel som tým nikoho uraziť ani podceniť. Jednoducho sú to pre mňa fakty, ktoré som si tu prečítal a vyhodnotil.[/quote]
No ja byl loni ohledne G10 taky hodne na vazkach, ale pak jsem prece jen dal na mistni plazma evangelisty, kteri tvrdili, ze vetsina problemu se zvelicuje. Po osmi mesicich s G10 muzu jedine konstatovat, ze to byly kecy, vsechny problemy ktery se s plazmou zminujou proste v realu existujou. No ale nejak jsem se s tim vsim smiril. Jenze posledni hrebik do rakve je zhorsujici se uroven cerny. Suma sumarum na sledovani televize to je ok, na filmy spis zklamani. Musis si uvedomit, ze za ty penize je to hodne kompromisni stroj se spoustou nedokonalosti. Zalezi jen na tom jak dobry mas oci, jestli to uvidis.
emkaa (105)|2.5.2010 01:04
[quote=emkaa;279754]No ja byl loni ohledne G10 taky hodne na vazkach, ale pak jsem prece jen dal na mistni plazma evangelisty, kteri tvrdili, ze vetsina problemu se zvelicuje. Po osmi mesicich s G10 muzu jedine konstatovat, ze to byly kecy, vsechny problemy ktery se s plazmou zminujou proste v realu existujou. No ale nejak jsem se s tim vsim smiril. Jenze posledni hrebik do rakve je zhorsujici se uroven cerny. Suma sumarum na sledovani televize to je ok, na filmy spis zklamani. Musis si uvedomit, ze za ty penize je to hodne kompromisni stroj se spoustou nedokonalosti. Zalezi jen na tom jak dobry mas oci, jestli to uvidis.[/quote]
Jo a jeste aby to zas nevyznelo moc pesimisticky, tak pozorovaci uhly jsou vyborny a v mejch podminkach se nepotvrdily problemy s lesklou obrazovkou. Nicmene pokud by LCD vyresily potize s rovnomernosti podsviceni, tak bych jim asi dal ted prednost. I kdyz je jasny, ze bych musel neco priplatit.
Slavko (4)|2.5.2010 09:21
Sám si uviedol, že úroveň čiernej sa u tvojho TV zhoršuje. To ale nie je len prípad tvojho TV
je to všeobecné u plaziem. To len potvrdzuje čo som uviedol a čo mám z tejto a iných diskusných for. Plazma a LCD nie sú doriešené TV. Majú veľké množstvá nedostatkova a je skutočne otázkou veľkého času, kedy to bude v poriadku.