Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Dzardis (44)|2.5.2010 09:43
[quote=Slavko;279774] Plazma a LCD nie sú doriešené TV. Majú veľké množstvá nedostatkova a je skutočne otázkou veľkého času, kedy to bude v poriadku.[/quote]

Ani CRT nebylo (neni, nebude) dořešené. Řekl bych že množství nedostatků bylo daleko větší než u LCD a PDP. Šednutí obrazu - akorát že u CRT se na potíku upravilo žhavení, teď se přepisuje eeprom. Geometrie obrazu. Náročné na prostor. U lepších kousků hmotost i 70kg. Nemožnost výroby větších úhlopříček. Lesknutí obrazovky. Pískání VF transformátoru...

LCD nebo PDP i svými mouchami jsou podle mě jednoznačně napřed.
PS. Tohle by bylo vhodné řešit ve vláknu jakou tv..
spartan67 (210)|2.5.2010 09:55
No myslim ze uz to pitvate az moc,ja jsem velice spokojenej,obraz z bluray jsem jeste takovy jaky mam na g20 nevidel a cekat a cekat na nejdokonalejsi technologie se mi fakt nechce..jsem spokojen a uzivam si soucasne kvality,ktera je alespon tedy pro mne,dokonala...
jarino1978 (8045)|2.5.2010 09:57
[quote=Dzardis;279778]akorát že u CRT se na potíku upravilo žhavení, teď se přepisuje eeprom. [/quote]

teraz sa prepisuje akurát tak .... jeden ...... tu napíše bludy a vy ste ešte taký sprostí, že mu to veríte a opisujete to ?
tak si potom prepisujte čo len chcete...
Dzardis (44)|2.5.2010 11:01
[quote=jarino1978;279781]teraz sa prepisuje akurát tak .... jeden ...... tu napíše bludy a vy ste ešte taký sprostí, že mu to veríte a opisujete to ?
tak si potom prepisujte čo len chcete...[/quote]

Jsem to možná nevhodně napsal, LCD jsem vyměnil za PDP teprve před týdnem. Tak zatím černá OK:-) Ale je pravda že když jsem před koupí projížděl net, tak jsem na tuhle úpravu narazil na více místech. Možná fejk, možná ne, zatím mi to je fuk. Pravda že na těch fotkách s 3 měsíčním rozestupem je takovej rozdíl v jasu, že ta tv by byla za rok nekoukatelná. To by se tady asi rozčilovalo více lidí.
Narážel jsem na to, že někteří lidé dokážou úpravou firmware přístroje dobře vylepšit. Neofiko fimware udělal z mého DVP 5990 takřka ideální DVD přehrávač. Rozdíly mezi různejma seriema TV jsou hardwarově minimální, většinou to je věc software + přidanej konektor (USB, LAN, Wifi...) Materiál za pár chechtáku, cenovej rozdíl na krámě nehoráznej.
HS (6)|2.5.2010 11:14
Panasonic TX-P42G20E bere jen USB s Fat32? Nebo se da aktualizovat firmware aby nacetla i NTFS?
spartan67 (210)|2.5.2010 11:24
[quote=HS;279790]Panasonic TX-P42G20E bere jen USB s Fat32? Nebo se da aktualizovat firmware aby nacetla i NTFS?[/quote]
NTFS ti vubec nevezme,pokud chces prehravat usb s kopirovanim vetsich souboru bez rozdelovani(jako NTFS)musis naformatovat hdd na exfat,to uz pobere.
babylonx (12)|3.5.2010 09:34
Takže pánové, reklamace z důvodu vrčení oprávněná, posouzeno technikem z Panasonicu. Dodají novou desku a uvidí se co dál... Sluch mám tedy v pořádku a divím se ostatním majitelům, že si vrčení nechají líbit...
Jozef035 (646)|3.5.2010 09:47
[quote=babylonx;279903]Sluch mám tedy v pořádku a divím se ostatním majitelům, že si vrčení nechají líbit...[/quote]
Asi im nič nevrčí :-D
LPK (177)|3.5.2010 10:04
[quote=babylonx;279903]Takže pánové, reklamace z důvodu vrčení oprávněná, posouzeno technikem z Panasonicu. Dodají novou desku a uvidí se co dál... Sluch mám tedy v pořádku a divím se ostatním majitelům, že si vrčení nechají líbit...[/quote]

tak to jsem zvedavej jestli to pomuze, nastesti na to jsou cca jeste 2 roky, takze se uvidi co ostatni na to...

co se tyce cerne, tak to se uvidi casem jak na tom letosni model bude, chca nechca musim konstatovat ze pokud bych byl uplnej hnidopich a pri zhasnute mistnosti srovnaval cernou u G20 a u 6 let stare CRT P. 82 cm Quintrixe 100 Hz, tak musim rict ze to CRT je lepsi - cerna je fakt absolutni. U te plazmy jsem si vsimnul toho, ze neustale drzi bunku pod napetim a tim mirnounlince vyzaruje. O vikendu jsem si dal tu praci a obesel jsem par sousedu (s lahvinkou) a studoval jsem ruzne TV co meli doma. Tak napriklad 10 let stara Tesla 72cm mela cernou asi tak na urovni 80% cerne (proste tmave seda) a paradoxne koukani na tuhle TV bylo lepsi nez nez na LCD P. "nejake HD ready 82cm - nevim model" - mimochodem cerna pri zhasnute mistnosti byla cca 90% cerna jeste podsviceni bylo dost nehomogeni. No a nakonec jsem mel jeste moznost LED Sharpu 600 rada ... nebylo to zle, ale cerna sla do modra a co me prekvapilo tak ze podsviceni delo jakoby pruhy + uplne strasna homogenita :-( coz jsem u plne led (ikldyz bez stmivani) necekal ...

Tohle berte jen jako zkusenost (zadne mereni, bo to nema vyznam), mel jsem alespon zaminku jak se pochlubit s letosni slivkou :-). Je to ciste muj subjektivni dojem, ale uprimne receno na toho Quintrixoveho Panaka nemela zadna TV ... na druhou stranu je to jen 82, vazi 60 Kg a jen tak nekam se to nevejde:-)
sss5xxx (10)|3.5.2010 10:28
Zdravim potreboval by som poradit rozmyslam nad kupou novej TV, viac menej som rozhodnuty pre plasmu a rozmyslam nad SAMSUNG PS-50B650 alebo PANASONIC TX-P50G20E alebo SAMSUNG PS-50B550. filmy budem pozerat hlavne cez prepojený PC cez HDMI vo full HD + bezne vysielanie cez DIGI TV. Sem tam si zahram aj niejake hry ale nie vela a casto a toto je jediny dovod preco troska este uvazujem nad LCD. Co by ste mi odporucili???
DAKUJEM
spartan67 (210)|3.5.2010 11:16
[quote=sss5xxx;279914]Zdravim potreboval by som poradit rozmyslam nad kupou novej TV, viac menej som rozhodnuty pre plasmu a rozmyslam nad SAMSUNG PS-50B650 alebo PANASONIC TX-P50G20E alebo SAMSUNG PS-50B550. filmy budem pozerat hlavne cez prepojený PC cez HDMI vo full HD + bezne vysielanie cez DIGI TV. Sem tam si zahram aj niejake hry ale nie vela a casto a toto je jediny dovod preco troska este uvazujem nad LCD. Co by ste mi odporucili???
DAKUJEM[/quote]
Tak to ti nezavidim,tady se to ztrhlo na kritiku kolem G20,tak nevim jestli z toho budes moudry,je tu ovsem par lidi kteri tomu fakt rozumi a poradi ti snad dobre,za mne mohu plne doporucit panasonic,mam P42G20E a nic mi nevrci,cerna je cerna,obraz nadhernej,zadny vypaleny loga nemam a nic jsem nezahoroval,par much ma ale ty mi osobne nevadi(nahravani na hdd ktere tv preformatuje na format nefunkcni v pc),jinak mi v podstate naprosto vyhovuje,tak to je snad za mne..
Michalos2 (38)|3.5.2010 14:18
[quote=sss5xxx;279914]Zdravim potreboval by som poradit rozmyslam nad kupou novej TV, viac menej som rozhodnuty pre plasmu a rozmyslam nad SAMSUNG PS-50B650 alebo PANASONIC TX-P50G20E alebo SAMSUNG PS-50B550. filmy budem pozerat hlavne cez prepojený PC cez HDMI vo full HD + bezne vysielanie cez DIGI TV. Sem tam si zahram aj niejake hry ale nie vela a casto a toto je jediny dovod preco troska este uvazujem nad LCD. Co by ste mi odporucili???
DAKUJEM[/quote]
Ja jsem mel PS50B550. Videli ji u me sousedi a koupili si ji taky. U me sla po mesici pryc. Duvody: Ultra rychle vypalovani, piskani, vypadky HDMI- musel se delat reset TV - 3x tydne. Sousedi si ji nechali, jim problemy nevadily koukaji jen na DVB-T. Takze ji stale a muzu porovnavat, jak z pameti co jsem ji mel doma tak kdyz ji vidim u nich :) cca 14 dni mam Panasonic TX-P50G20. Rozdil je v cene, to je jasne, ale rozdil je i v obrazu a vybave!! u G zadny vypal neni, bzuceni bud neni, nebo je slyset minimalne. Mam na to napojeny Evolve Blade, PS3, Xbox a PC. S tim mel samsung velky problem( sekala se TV). Obraz z mkv( Evolve) - 1080p/24p je na rezim THX naprosto famozni! Na B550 neni spatny, ale urcite neni tak krasny jako na G.nejen cerna, ale celkove cele podani barev!! Propojit B550 na PC byl horor. Nez jsem v Total Cmd nasel film tak jsem mel na TV vypaleny text z G20 to fakt neni. Tam muzu mit statickej obrazek hodinu a pohoda. Hodne jsou filmy 16:9. Takze cerne pruhy na TV. B550 mela v 2/5 filmu uz vypalene pruhy. G20 da dva filmy za sebou a neni tam ani prd :) Co je taky dobre , ze pri koukani na DVB-T v HD se na G20 obraz roztahne na celou plochu a u B550 je 4:3. Hry hraju jak pres Xbox, PS3 tak i pres PC. Obraz je opet lepsi nez na B550. Hrani her, kde mas staticky obrazek - zivoty, naboje, tachometr atd tak se na B550 vypalil fofrem obraz a zmizel az za dlouho. na G20 to opet neni :) jestli mas financni prostredky tak za me rozhodne kup Panasonic G20!!! Ja sam jsem si musel koupit B550a mit s ni problemos abych si pak vize vazil G20 a zjistil kdo je na poli plazmovek ,,kralem,, :D :D
sss5xxx (10)|3.5.2010 14:39
Tak toto som potreboval pocut, velmi pekne dakujem za vase reakcie a nazory. S najvacsou pravdepodobnostou pojdem do panasonicu g20. Ani sa mi nechce verit ze Samsung sa tak skoro dokazal vypalit, to by som radsej pozeral na mojom 22"lcd monitore :-) ako kupit taku "vypalovaciu" TV.
coolpoint (15)|3.5.2010 16:47
V posledním Stereru & Videu nám G20 testovali. Kupodivu jen 8b z 10 = velmi dobrý :)

Obrazové kvalitě je věnovám pouze jeden odstavec. Více viz. příloha...
DSC_2961.jpg
audiofil (102)|4.5.2010 15:33
po 4 dnoch zahorovania som ju vratil..kedze piskala jak lokomootiva a dodrbany pixel....http://img14.yfrog.com/img14/251/dsc00849pb.jpg...v piatok pride nova...vymenili mi kus za kus,..som zvedavy velmi...inac ten obraz cez HTPC je fakt uzasny ako tu viaceri popisujete....proste BDcka a enkody su paradne
LPK (177)|5.5.2010 09:49
[quote=Bob_a_Bobek;280149]A další, podle mne, pseudotest: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/198008-panasonic-g20-nejnovejsi-plazmova-televize-v-testu.html[/quote]

pane jo ta diskuse dole je ale vyzivna ... je to fakt vesele poctenicko :-) je tam fakt par perel tak doporucuju zkouknout :-)
garb7 (1189)|5.5.2010 10:23
[quote=LPK;280197]pane jo ta diskuse dole je ale vyzivna ... je to fakt vesele poctenicko :-) je tam fakt par perel tak doporucuju zkouknout :-)[/quote]
Vždyt tady to není mnohdy o moc lepší.
LPK (177)|5.5.2010 10:26
[quote=garb7;280206]Vždyt tady to není mnohdy o moc lepší.[/quote]

coz to mas pravdu, ale tolik perel na jednom miste to tady nenajdes :-)
sss5xxx (10)|6.5.2010 17:43
Tak mam doma TX-P50G20E zatial som spokojny len mam problem s prepojinm PC cez hdmi ak to prepojim pustim film tak ho nedam na celu obrazovku, okolo obrazu mam 5cm cierny pas. Nevie niekto poradit???
coolpoint (15)|6.5.2010 20:15
[quote=sss5xxx;280410]Tak mam doma TX-P50G20E zatial som spokojny len mam problem s prepojinm PC cez hdmi ak to prepojim pustim film tak ho nedam na celu obrazovku, okolo obrazu mam 5cm cierny pas. Nevie niekto poradit???[/quote]

Je to otázka nastavení driverů GK. Např. u mé ATI v Catalyst Control Centru stačí jít přes "Desktop & Displays" a pak dát "configure". Zde je položka "Scaling", kde si můžeš posuvníkem nastavit dle potřeby.
panasonic650 (1124)|6.5.2010 20:18
overscan (Menu / Dalsie nastavenia / Dalsie nastavenia / Presah. obr. rozlis.).... ja som to "doladil" nastavenim ATI karty kde sa dalo jemne obraz zvacsit
tesla15 (505)|6.5.2010 21:46
[quote=sss5xxx;279956]Tak toto som potreboval pocut, velmi pekne dakujem za vase reakcie a nazory. S najvacsou pravdepodobnostou pojdem do panasonicu g20. Ani sa mi nechce verit ze Samsung sa tak skoro dokazal vypalit, to by som radsej pozeral na mojom 22"lcd monitore :-) ako kupit taku "vypalovaciu" TV.[/quote]

Zdravím. 50G20 již několik dnů doma testuji. Nastavit nejlepší obraz t. zn. nejprve ČERNOBILÝ dále gama vyžaduje trochu trpělivosti znalosti. Lze seřídít zvlášť pro DVBT a hlavně jednotlivé vstupy. Original nastavení zvoleno 4 500K, evropa 6 500K. Původní nastavení tudíž do zelena. To je příjemnější pro oko než např. do modra. Většině mužů tato barevná chyba nevadí ( 40% ) a vidím že, ani zde se tím nikdo nezabývá.Jsem z profese praštěný s dobrým barvocitem a tak jak jsou plazmy v originále nastaveny pro mne nekoukatelny. Správným nastavením získáte i větší kontrast, ten je dán poměrem Černá : Bílá,..
sss5xxx (10)|7.5.2010 09:39
Dakujem za rady, uz je vsetko v poriadku, nastavil som to ako ste pisali.
Mne sa zda farebne podanie tiez trosku cudne. Skusal som aj sam nieco nastavit ale bez sance :-)
Mozno keby niekto popisal vlastne nastavenie nebolo by to na skodu.
Este raz vdaka
Mystix (274)|7.5.2010 11:25
Zdravím. Co je pravdy na tom,že G20 má hezčí zobrazení SD videa než S20?
LPK (177)|7.5.2010 13:20
[quote=Mystix;280497]Zdravím. Co je pravdy na tom,že G20 má hezčí zobrazení SD videa než S20?[/quote]

LOL, no kamo neco na tom bude :-)
panasonic650 (1124)|7.5.2010 14:50
[quote=sss5xxx;280487]Dakujem za rady, uz je vsetko v poriadku, nastavil som to ako ste pisali.[/quote]
Mozes presne povedat ktore nastavenie pomohlo ? Stacilo jedno alebo oboje ?
afk_cz (25)|7.5.2010 15:03
tak prave objednano na mall.cz za 25tis. blba cena, ale snad by pripadna reklamace probehla v pohode (doufam). zitra pro to pojedu a budu si s tim o vikendu hrat. jupiiiiiii
betakp (2)|7.5.2010 19:27
Už jste někdo viděli stříbrnou verzi P4xG20ES? Zvažuji spíše ji, než klasické černé provedení.
sss5xxx (10)|8.5.2010 09:07
[quote=panasonic650;280515]Mozes presne povedat ktore nastavenie pomohlo ? Stacilo jedno alebo oboje ?[/quote]

Stacilo ist do ovladacov dat si Desktops a Displays kliknut na TV dat si Configure a tam nastavit overscan. Teraz je vsetko v poriadku len ked chcem aby film isiel pekne plynulo nemozem obraz z monitora myskou pretiahnut na TV ale nastavit TV ako primarny. Vtedy je obraz plynuly a bez akychkolvek problemov.
afk_cz (25)|8.5.2010 10:59
[quote=afk_cz;280520]tak prave objednano na mall.cz za 25tis. blba cena, ale snad by pripadna reklamace probehla v pohode (doufam). zitra pro to pojedu a budu si s tim o vikendu hrat. jupiiiiiii[/quote]

vcera vecer jsem si privezl TX-P42G20E. nic moc jsem neresil. naladil jsem DVB-T, nastavil THX na obraz a koukal jsem. obraz je zupa, spokojenost. mam ale problem s rusivym "pisklavym vrnenim" ze zadni strany panelu z casti kolem zdroje. vcera vecer to bylo dost rusivy. kdyz jsem u TV, je to slyset dost, pokud jsem na sedacce cca 2-3m od ni, tak to porad trochu slysim. manzelka ne. asi mam na tyhle vysoky tony citlivejsi sluch. je to jako by tam byl cvrcek. tenhle ruch okamzite mizi, pokud napriklad zhasne obraz pri prechodu na reklamu a kdy se nic nezobrazuje, jakmile nabehnou barvy, je to zpet - proste jakakoliv zatez to zpusobi. dneska mi to prijde trosku tissi a ne tak moc rusivy, nepatrne si to sedlo a z pohovky uz to skoro neslysim, z kresel, ktere mame bliz, je to porad slyset. necham to pusteny cely den a uvidim zitra. pokud se to jeste nezlepsi a nesedne si to, budu asi resit vymenu.

BABYLONX - tys to vracel kvuli vrceni ve 14-denni lhute, nebo jako standard reklamaci (primo u panasonicu?) prosim o detaily - diky ;)
audiofil (102)|8.5.2010 14:47
[quote=afk_cz;280638]vcera vecer jsem si privezl TX-P42G20E. nic moc jsem neresil. naladil jsem DVB-T, nastavil THX na obraz a koukal jsem. obraz je zupa, spokojenost. mam ale problem s rusivym "pisklavym vrnenim" ze zadni strany panelu z casti kolem zdroje. vcera vecer to bylo dost rusivy. kdyz jsem u TV, je to slyset dost, pokud jsem na sedacce cca 2-3m od ni, tak to porad trochu slysim. manzelka ne. asi mam na tyhle vysoky tony citlivejsi sluch. je to jako by tam byl cvrcek. tenhle ruch okamzite mizi, pokud napriklad zhasne obraz pri prechodu na reklamu a kdy se nic nezobrazuje, jakmile nabehnou barvy, je to zpet - proste jakakoliv zatez to zpusobi. dneska mi to prijde trosku tissi a ne tak moc rusivy, nepatrne si to sedlo a z pohovky uz to skoro neslysim, z kresel, ktere mame bliz, je to porad slyset. necham to pusteny cely den a uvidim zitra. pokud se to jeste nezlepsi a nesedne si to, budu asi resit vymenu.

BABYLONX - tys to vracel kvuli vrceni ve 14-denni lhute, nebo jako standard reklamaci (primo u panasonicu?) prosim o detaily - diky ;)[/quote]5dnove zahorenie pomohlo....no ja som to vratil po 8 dnoch kvoli pixelu a nadhodil som akoze aj buzzing vzadu.do 3 dni mi prisla dalsia,zatial sa zahoruje v Nayku na podstavci bez vad (buzzing odskusany v tichej miestnosti):DD....tolko moja skusenost....
spartan67 (210)|9.5.2010 08:10
5dnove zahorenie pomohlo....no ja som to vratil po 8 dnoch kvoli pixelu a nadhodil som akoze aj buzzing vzadu.do 3 dni mi prisla dalsia,zatial sa zahoruje v Nayku na podstavci bez vad (buzzing odskusany v tichej miestnosti)D....tolko moja skusenost....
Muzes prosim specifikovat tu zavadu kvuli pixelu?dik
audiofil (102)|9.5.2010 21:49
[quote=spartan67;280744]5dnove zahorenie pomohlo....no ja som to vratil po 8 dnoch kvoli pixelu a nadhodil som akoze aj buzzing vzadu.do 3 dni mi prisla dalsia,zatial sa zahoruje v Nayku na podstavci bez vad (buzzing odskusany v tichej miestnosti)D....tolko moja skusenost....
Muzes prosim specifikovat tu zavadu kvuli pixelu?dik[/quote]RGBckovo preblikaval
jahodajiri (5)|9.5.2010 23:29
Zdravím tady všechny. Nedávno jsem koupil TX-P42G20E. Absolutní spokojenost. Určitě se to tady už psalo,ale je toho tolik... Prosím někoho o radu nebo doporučení jaký je nejlíp fungující media server? Mám vyskoušený windows media player s OS win7. Dá se říct,že přehraje úplně všechno včetně wmk souboru. Ale právě tento soubor se nadá přehrát souvisle a neustále se seká. A zvuk i když je znění EN a také CZ tak to hraje jen EN. Moc tady tomu principu nerozumím a tak fakt nevím co už je tady vyzkoušeno a co fakt s tím to souborem wmk bez problému funguje. Předem děkuji za jakoukoliv radu. Děkuji.
jahodajiri (5)|9.5.2010 23:56
Omlouvám se,špatně jsem uvedl typ souboru o který mi jde. MKV je správně.
LPK (177)|10.5.2010 15:36
[quote=jahodajiri;280989]Omlouvám se,špatně jsem uvedl typ souboru o který mi jde. MKV je správně.[/quote]

hmm tak to mas vubec kliku ze ti to prehrava ... me to MKV vuveb nevezme ... muzes prosim uvest vetzi firmwaru TV ??? Jinak osvedceny DLNA je treba Tversity.
jahodajiri (5)|10.5.2010 15:45
[quote=LPK;281120]hmm tak to mas vubec kliku ze ti to prehrava ... me to MKV vuveb nevezme ... muzes prosim uvest vetzi firmwaru TV ??? Jinak osvedceny DLNA je treba Tversity.[/quote]
Večer určitě napíšu verzi FW TV. Sice mi to win media player přehraje ale nedá se na to dívat,dost se to seka. Tversity jsem nainstaloval ale vůbec nejsem schopen to nějak nazdílet. Je někde nějaký návod jak na to? V češtině?
afk_cz (25)|10.5.2010 16:46
volal jsem do BELS s.r.o. (autoriz. servis pro Prahu i s identifikaci zavady / popr. opravy u zakaznika doma). po telefonu moc mile jednani. bohuzel nebydlim v Praze, tak bych musel platit dopravu. takze to beru ve stredu odpoledne do Kobylis na jejich pobocku, kde si to poslechnou a reknou, co si o tom mysli. maji ted udajne skladem 3 nahradni desky do tyhle telky a chteli je posilat zpet -> pozdrzi to a pockaji na me, kdyztak by to vymenili. opravuji ted hodne pry jen Samsungy, ktery odchazej, Panasonicy jsou udajne v pohode. Panasonic neresi ani zarucaky, staci jen kopie faktury. jsem zvedavy. pokud to nedopadne, tak ji vracim vramci 14-denni lhuty a budu chtit kus za kus bez udani duvodu (jestli se budou cukat).
do stredy pojede telka skoro porad, ale nepredpokladam, ze si to jeste vic sedne :-/
rv123 (3)|10.5.2010 18:39
[quote=afk_cz;281142]volal jsem do BELS s.r.o. (autoriz. servis pro Prahu i s identifikaci zavady / popr. opravy u zakaznika doma). po telefonu moc mile jednani. bohuzel nebydlim v Praze, tak bych musel platit dopravu. takze to beru ve stredu odpoledne do Kobylis na jejich pobocku, kde si to poslechnou a reknou, co si o tom mysli. maji ted udajne skladem 3 nahradni desky do tyhle telky a chteli je posilat zpet -> pozdrzi to a pockaji na me, kdyztak by to vymenili. opravuji ted hodne pry jen Samsungy, ktery odchazej, Panasonicy jsou udajne v pohode. Panasonic neresi ani zarucaky, staci jen kopie faktury. jsem zvedavy. pokud to nedopadne, tak ji vracim vramci 14-denni lhuty a budu chtit kus za kus bez udani duvodu (jestli se budou cukat).
do stredy pojede telka skoro porad, ale nepredpokladam, ze si to jeste vic sedne :-/[/quote]

Jsem zvědav, co ti řeknou. Mám G20 asi 14 dní a podle toho popisu zřejmě stejný "problém". Pokud je vyplý zvuk nebo při tiché scéně je poměrně jasně slyšet bzučení obrazovky, které se mění podle jasu obrazu. Je to určitě mnohem hlasitější než třeba větrák + disk z DVR, který leží před TV. Ten není slyšet prakticky vůbec.

Jeden z důvodů, proč jsem si vybral Panasonic, bylo právě bzučení velkého množství Samsungů, které se popisuje na všech fórech. A teď toto :-(
jahodajiri (5)|10.5.2010 21:15
[quote=LPK;281120]hmm tak to mas vubec kliku ze ti to prehrava ... me to MKV vuveb nevezme ... muzes prosim uvest vetzi firmwaru TV ??? Jinak osvedceny DLNA je treba Tversity.[/quote]

Takže verze FW je 2.004 10000
jahodajiri (5)|10.5.2010 21:17
[quote=rv123;281172]Jsem zvědav, co ti řeknou. Mám G20 asi 14 dní a podle toho popisu zřejmě stejný "problém". Pokud je vyplý zvuk nebo při tiché scéně je poměrně jasně slyšet bzučení obrazovky, které se mění podle jasu obrazu. Je to určitě mnohem hlasitější než třeba větrák + disk z DVR, který leží před TV. Ten není slyšet prakticky vůbec.

Jeden z důvodů, proč jsem si vybral Panasonic, bylo právě bzučení velkého množství Samsungů, které se popisuje na všech fórech. A teď toto :-([/quote]

Já mám uplně ten samý problém. A čím víc jasnější scéna tak tim víc to bzučí.
wasser8 (1)|10.5.2010 22:36
Zdravím, zvažuji zakoupení diskutovaného modelu, ale nemůžu se rozhodnout pro velikost úhlopříčky. Prošel jsem nejrůznější diskuse a články na téma "Nejvhodnější vzdálenost na sledování TV", ale jasno jsem si z toho neudělal. Pouštět do toho zatím můžu české DVB-T vč. "HD" multiplexu 4, DVD, DivX, Mpeg2 videa z PC po LAN kabelu, příp. z HDD. Předpokládaná vzdálenost od TV cca max.2,8 m. Byl bych rád, kdyby sem nejlépe majitelé tohoto TV napsali své dojmy, zkušenosti, rady a názory na vhodnou vzdálenost sledování vs. velikost úhlopříčky. Díky.
spartan67 (210)|11.5.2010 06:56
[quote=wasser8;281225]Zdravím, zvažuji zakoupení diskutovaného modelu, ale nemůžu se rozhodnout pro velikost úhlopříčky. Prošel jsem nejrůznější diskuse a články na téma "Nejvhodnější vzdálenost na sledování TV", ale jasno jsem si z toho neudělal. Pouštět do toho zatím můžu české DVB-T vč. "HD" multiplexu 4, DVD, DivX, Mpeg2 videa z PC po LAN kabelu, příp. z HDD. Předpokládaná vzdálenost od TV cca max.2,8 m. Byl bych rád, kdyby sem nejlépe majitelé tohoto TV napsali své dojmy, zkušenosti, rady a názory na vhodnou vzdálenost sledování vs. velikost úhlopříčky. Díky.[/quote]

Zdravim,mam TX-P42G20E a koukam na ni z 1,5metru,obraz z bluray super,dvb-t hd taky,avi,divx v mezich norem,zalezi na kvalite ripu,v podstate se mi nezda ze by vzdalenost od tv nejak alespon pro mne mela vliv na kvalitu...
babylonx (12)|11.5.2010 08:28
Poznatky k reklamaci: Velmi pohodové a milé jednání ze strany servisáků, oprava byly do týdne, výměna desky. TV už nevrčí, ale stále je slyšet bzučení a šum, ale je tu už snesitelné. Pokud si to sedne ještě víc, nechám to být, jinak to zkusím vyreklamovat ještě jednou.
Ohledně sledovací vzdálenosti 42g20: SD na cca 2,8m naprosto v pohodě, HD bomba-myslím, že bych snesl i 46 palcovku. DVD bez chyb, BRD zatím nemám, ale o tom asi nemá cenu psát...
Ještě k tomu vrčení- pokud si koupí plazmu starší člověk, u kterého samozřejmě vzhledem k věku dochází k degradaci sluchu a tím pádem i vyšších frekvencí zvuku, tak nemůže buzzing slyšet. Mladý člověk se zdravým sluchem by tento nešvar slyšet měl a z mých zkušeností s tímto typem plazmy vrčí všechny. Viděl jsem jich už něco okolo 30ti a všechny vrčely. Pokud se budou reklamovat, vracet, tak to snad donutí Panasonic dodávat lepší desky...
Michalos2 (38)|11.5.2010 08:50
[quote=spartan67;277561]zajimavy napad,co presne myslis tim dd,zkusim to..jen si nejsem jistej zda pote co tv naformatuje hdd na nejaky balast.ho rozezna komp a bude tak moci vytvorit identickou kopii,jak pises...[/quote]
Zkoušel to už někdo? :) Díky
LPK (177)|11.5.2010 08:56
no zacinam mit pocit, ze asi zalezi na serii TV, bo jak se psalo v prvnich recenzich a od prvnich majitelu, tak ten bzukot byl opravdu minimalni a temer neslysitelny - stejne tak u me, ja ho proste slysim jen v uplne blizkosti TV. Vcera jsem to teda schvalne zkousel vecer, bylo cca kolem pulnoci a v byte absolutni klid, sledovaci vzdalenost cca do 3 m a stazenej zvuk - no pri nasponovanych usich jsem jemnoulinke bzuceni slysel, ale bylo fakt uplne jemnoulinecke a musel jsem se na ten zvuk specialne soustredit. Jakmile ale zvednu hlasitost treba jen na 10, tak uz to clovek proste nevnima a bzukot slyset nebyl.
vlasta72 (2)|11.5.2010 10:52
[quote=babylonx;281256]Poznatky k reklamaci: Velmi pohodové a milé jednání ze strany servisáků, oprava byly do týdne, výměna desky. TV už nevrčí, ale stále je slyšet bzučení a šum, ale je tu už snesitelné. Pokud si to sedne ještě víc, nechám to být, jinak to zkusím vyreklamovat ještě jednou.
Ohledně sledovací vzdálenosti 42g20: SD na cca 2,8m naprosto v pohodě, HD bomba-myslím, že bych snesl i 46 palcovku. DVD bez chyb, BRD zatím nemám, ale o tom asi nemá cenu psát...
Ještě k tomu vrčení- pokud si koupí plazmu starší člověk, u kterého samozřejmě vzhledem k věku dochází k degradaci sluchu a tím pádem i vyšších frekvencí zvuku, tak nemůže buzzing slyšet. Mladý člověk se zdravým sluchem by tento nešvar slyšet měl a z mých zkušeností s tímto typem plazmy vrčí všechny. Viděl jsem jich už něco okolo 30ti a všechny vrčely. Pokud se budou reklamovat, vracet, tak to snad donutí Panasonic dodávat lepší desky...[/quote]

Celkem pohodové jednání mohu potvrdit, ale výsledek je bídný. 50G20 jsem koupil cca před měsícem. Okamžitě mě zarazilo bzučení, takže jsem řešil hned druhý den. Přijel servisák a konstatoval, že je to normální. S tím jsme se nesmířil a dopravil TV do servisu. Tam opět konstatovali, že bručí, ale je to u těchhle TV normální, nicméně vyšli vstříc a navrhli výměnu zdroje. Včera byl u mě servisák se zdrojem. Po otevření, jsem požádal jestli si můžu poslechnout odkud hučí. A tady přišlo zklamání jsou tam 3 desky - vlevo zdroj, uprostřed a napravo další deska no a bzučí všechny, i když zdroj nejvíc. Ten mi vyměnili, ale zlepšení minimální, pokud nějaký.
Závidím vše, co to neslyší.
emkaa (105)|11.5.2010 12:37
[quote=LPK;281261]no zacinam mit pocit, ze asi zalezi na serii TV, bo jak se psalo v prvnich recenzich a od prvnich majitelu, tak ten bzukot byl opravdu minimalni a temer neslysitelny - stejne tak u me, ja ho proste slysim jen v uplne blizkosti TV. Vcera jsem to teda schvalne zkousel vecer, bylo cca kolem pulnoci a v byte absolutni klid, sledovaci vzdalenost cca do 3 m a stazenej zvuk - no pri nasponovanych usich jsem jemnoulinke bzuceni slysel, ale bylo fakt uplne jemnoulinecke a musel jsem se na ten zvuk specialne soustredit. Jakmile ale zvednu hlasitost treba jen na 10, tak uz to clovek proste nevnima a bzukot slyset nebyl.[/quote]
Podle me spis zalezi na tom jaky ma kdo usi a v jakym prostredi tu televizi ma. Ja si bzuceni G10 v obyvaku prakticky nikdy nevsimnul, jen kdyz jsem vyslovene chtel. Potom jsme malovali a televize byla par dni v loznici. Sledovaci vzdalenost prakticky stejna, ale jinak usporadanej nabytek, jinak se odrazi zvuk a hlavne v loznici vetsi ticho nez v obyvaku. Bzukot byl najednou krasne slyset a mozna by mi lezl i na nervy. Po par dnech televize zpatky v obyvaku a nemam opet problem.
Samozrejme zena neregistrovala bzukot ani v loznici:-)
Bob_a_Bobek (8)|11.5.2010 14:46
Dámy a pánové, od pátku jsem majitelem 50G20. Váhal jsem ještě nad modelem 50GW20, že si ho přitáhnu z Německa, nakonec mě však superprotekční akční cena místního modelu "přinutila" oželet DVB-S/S2 tuner v GW20-tce.
Moje první zkušenosti: Zprovoznění naprosto jednoduché až triviální. Obrazový režim THX naprosto vyhovuje mému subjektivnímu vnímání a požadavkům (možná časem si s tím malinko pohraju). Problém nastal při kabelovém připojení do sítě. Ne a ne načíst adresu... Po půlhodinovém laborování s různými nastaveními v televizi (ručně zadané hodnoty, vyp/zap,...) i v síti (různá zabezpečení a filtry, restart DNS,...) se z toho vyklubal špatně nakrimpovaný konektor. :) Takže vlastně taky bez problémů.
2 Wasser8: Na telku čučím z cca 3-3,5 m a v hodnocení TV vysílání se plně shodnu s "Babylonx" o pár příspěvků nade mnou. Zkusil jsem si schválně zmiňovaných 2,8 m a mých 50" bych přirovnal k sledování plátna v kině z 1/2 - 2/3 hlediště (záleží na kině ovšem...)
Co mě však příjemně zaráží, že ani v noci s vypnutým zvukem neslyším ŽÁDNÉ bzučení. Tak buď jsem starej a hluchej, nebo je ta placka fakt zcela tichá. Upozorňuji pouze, že čističku vzduchu o deklarované hlučnosti 15dB slyším.
Abych ale nepřechválil, jedné vady jsem si přece jen všiml. Při hokejovém zápase jsem v jednom místě na bílé ploše hřiště objevil slaboulince nazelenalý flek. Tak jsem do telky pustil bílou RGB 255,255,255 a opravdu ho tam vidím. Manželka ne. :) Ovšem při sledování jakéhokoliv "barevně flekatého" hýbajícího se obrazu, třeba i v HD nemám šanci ho spatřit i když se snažím sebevíc. Takže to nechám být.
O dalších dojmech i zkušenostech budu informovat.