Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

mph1 (689)|11.5.2010 16:37
[quote=Bob_a_Bobek;281314]...Při hokejovém zápase jsem v jednom místě na bílé ploše hřiště objevil slaboulince nazelenalý flek
...
Takže to nechám být.[/quote]Coz je tedy pekne hloupy napad.
babylonx (12)|12.5.2010 07:58
Včera jsem zkoušel různými umístěními v bytě odstranit zbývající bzukot z plazmy a nejlépe se mi osvědčilo nechat jí na místě a za ní pověsit na stěnu kus hrubé látky-pytlovina, kanava, tenké polštářky, atd. Problém byl v tom, že stěna za tv odrážela vrčení a bzukot do prostoru. Teď je to v pohodě a neslyším vůbec nic. Látka všechny nežádoucí zvuky pohltila. Už jenom vymyslet, jakou látku tam dát a jak jí připevnit na zeď, aby to nějak vypadalo.
jarino1978 (8045)|12.5.2010 09:15
špunty do uší to vyriešia :D
eldorado09 (1441)|12.5.2010 12:06
pott (2)|12.5.2010 12:20
tak dnes sa stanem novym majitelom TX-P46G20E. Drzte palce:)
Bob_a_Bobek (8)|12.5.2010 13:01
[quote=mph1;281326]Coz je tedy pekne hloupy napad.[/quote]

Než riskovat výměnu za "bzučáka" s následným věšením gobelínů, jak navrhuje "Babylonx", to raděj ten flek, který uvidím 2x za rok, když kouknu na hokej (častěji ho doma nevidím)...
LPK (177)|12.5.2010 15:02
takže něco málo ke spotřebě a jarino1978 ..

maximální spotřeba udávaná na štítku 42g20e je 260W, spotřebu kterou jsem naměřil já včera večer (vypnuté všechny jističe v bytě a nechanej jenom pokoj a zapojená pouze TV) v režimu defoult THX bez kalibrace byla po 3 hodinách průměrná spotřeba 168W (DVB-T SD večerní sledování NOVA - veškeré eko a úspory vypnuté - minimální a maximální spotřebu nevim, to z hodin nejde zjistit ...)

takže já bymch řekl že to je celkem slušné ..

a tady je spotřeba například Samsungu 46M86BD naměřená jarino1978:

[quote]Mám doma FULL HD LCD Samsung 46 M86BD.
Nameraná spotreba ( meraná cca pred mesiacom ) :
- Dynamický režim ( zapnuté Dnie , kontrast 95 , jas 30, farby 50 , režim 1920x1080p/24, HDMI, úspora energie vypnutá , podsvietenie 10 ) – spotreba 257,8 W
- Režim Filme ( vypnuté Dnie , kontrast 60, jas 45, farby 54, režim 1920x1080p/24, HDMI, úspora energie vypnutá, podsvietenie 5 ) – spotreba 205 W
- Režim standart – všetky korekcie na polovici – spotreba 198 W
- Korekcie na polovicu , zapnutá úspora energie , podvistenie 5 –spotreba 168 W
- Nočný režim ( moje osobné nastavenie ) – spotreba 202 W
Všetky tieto režimy sú bez chyby obrazu, sú to tie režimy, kde ti každý povie, že obraz ako fotka.Ak chceš kompromis, tak najmenšiu spotrebu, akú sa mi podarilo dostať bola 174 W , obraz bol ešte ako tak použiteľný.
Ver mi, úspora energie sa dá dosiahnuť, slúži na to korekcia na úsporu a hodnota podsvietenia, kde ti mikroprocesor riadi intenzitu svetlosti jednotlivých LED, čiže nesvietia naplno a teda je reálny príkon menší. Tento TV má uvádzaných max. 260 W ako príkon. [/quote]

originál odkaz na jarinovi hodnoty http://forum.digineff.cz/read.php?98,2309135,2309135

tady trošku rozpor v jarinově tvrzení

[quote=jarino1978;257806]tak Karol, dole hlavu dávam...Kedysi som ti bol dlžný tú fotku z meráka ( spotreba LCD - 65-80W ), ale myslím, že si na to postupne prišiel aj sám... Inak som rád, že si spokojný s full hd. [/quote]


- všiměte si že maximální spotřeba obou modelů je stejná 260W a tak spotřeba dosažená NeoPDP panelem (ikdyž 42 palců úhlopříčka) je opravdu pěkná
- ano LED LCD má spotřebu nižší, ale je to tak v řádu 50W (pokud se dojdete kouknout třeba do Datartu na měřáky co mají u LED Samsungů)

no a tady pár testů TV kterou má jarino1978, myslím že pár testíků nikoho nezabije:-)
http://www.testseek.com/home_electronics/tv/lcd_tvs/samsung_le-46m86bd-p-27ee59b8-4f86-c5e0-60dc-46e934093299.html?start=0

Jarino, tak jak je to s tím detajlem ve tmavých stínech, ne splývá to tak trochu ???

tady test, který je podle mě nejobsáhlejší a nejoběktyvnější
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40M86BD/

Ano nejni to špatná TV, ale nejni to takovej zázrak jak tady všude proklamuješ ... zamysli se někdy nad tím, co tu píšeš
jarino1978 (8045)|12.5.2010 16:04
@LPK :
- okrem ističov v byte si mal vypnúť ešte jeden...
- už to tu bolo 100x prepierané, ten prvý odkaz je stav tesne po kúpe a pred kalibráciou
- ten druhý odkaz sú hodnoty po kalibrácií
- z toho tvojho odkazu na M86BD mám čo vyčítať ? Konkretizuj...
- pokiaľ sleduješ spotrebu podľa merákov v predajniach typu Datart a spol. tak sa ti vlastne ani nečudujem.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-42sl9000-42sl9500-20100409261.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/news/toshiba-46sv685d-46sv685-20100118163.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40b8000-20091211161.htm
- neviem, čo tým svojim bedákaním sleduješ, ale podľa mňa to je stav zúfalosti
- no a k tej čiernej, pozri si iné vlákno, tam sa to riešilo...


PS : Aby si nebol stále taký zúfalý a nemusel tu verejne bedákať, tak ja som nikdy netvrdil, že tá TV je nejaký zázrak, ale tvrdím to, že dodnes som ju nevymenil preto, lebo tie čerepy, čo sa dnes vyrábajú ( o.i. "LED-TV" - okrem full local dimming a NEO PDP ) mi nestoja za to, aby som k tomuto kroku pristúpil. Chápeš to vôbec ?
LPK (177)|12.5.2010 16:24
[quote=jarino1978;281575]@LPK :
PS : Aby si nebol stále taký zúfalý a nemusel tu verejne bedákať, tak ja som nikdy netvrdil, že tá TV je nejaký zázrak, ale tvrdím to, že dodnes som ju nevymenil preto, lebo tie čerepy, čo sa dnes vyrábajú ( o.i. "LED-TV" - okrem full local dimming a NEO PDP ) mi nestoja za to, aby som k tomuto kroku pristúpil. Chápeš to vôbec ?[/quote]

NE chlapče, zoufalej jsi tady akorát tak ty ... jestliže zpochybňuješ měřáky (hodiny) zaplombované ČEZem tak to je mi tě opravdu líto
- kalibrace a spotřeba :-) ANO kalibrací se DÁ snížit spotřeba, ale né o 100W a jestli tohle někldo žere tak to je mi líto i jeho
- tak například co je té TV vyčítáno ??? No třeba detajl ve stínech, horší barvy.
- černá porovnatelná s tehdejší řadou plazem Panasonic ... hej kámo vážně myslíš že letošní G20 má horší černou než 3 roky starej panák ???
- no a to že nejsi ochoten vyměnit svojí TV za novou ... nedivím se ti za ty peníze co jsi za ní dal

- těžko se přiznává že nějaká tebou odepisovaná NeoPDP za pár kaček je na tom líp než tvůj Samsung ... ano v té době to bylo dělo na úrovni PDP ale dneska je to prostě jen lepší LCD ...
jarino1978 (8045)|12.5.2010 17:46
- neviem, kto je síce u teba "kámo", ale tak si môžeš oslovovať niekoho iného.
Či chceš, alebo nechceš, čierna na NEO PDP je oveľa horšia, ako na PDP z roku 2007/2008. Ale to asi v tom katalógu od Panasonic nenájdeš.

- spotreba : kristepane.... To si fakt taký lama, alebo pohneš aj hlavou. To majú všetky LCD v tom Datarte skalibrované, alebo sú nastavené v shop mode ???
A ak pohneš aj ďalej hlavičkou, znížiť spotrebu o 100W po kalibrácií je malinký problém... Ale kalibrácie nie je o znižovaní spotreby.
- a upgrade FW, kalibrácia, servisné menu nie je dôvod na vylepšenie obrazu ???

No v čom je NEO PDP lepšia, ako moja TV ? Konkretizuj...
spartan67 (210)|12.5.2010 18:08
LPKtezko se přiznává že nějaká tebou odepisovaná NeoPDP za pár kaček je na tom líp než tvůj Samsung ... ano v té době to bylo dělo na úrovni PDP ale dneska je to prostě jen lepší LCD ...[/QUOTE]

Co s nim furt resis nejakej podelanej samsung,tady je vlakno na panasa G20,nech ho chytracit,z jinejch for ho asi uz vypiskali,na s a m s u n g a ti tu nejsme zvedavy,zajima nas pouze nase skvela G20,no ne LPK?
axicom (626)|12.5.2010 19:49
[quote=jarino1978;281595]- neviem, kto je síce u teba "kámo", ale tak si môžeš oslovovať niekoho iného.
Či chceš, alebo nechceš, čierna na NEO PDP je oveľa horšia, ako na PDP z roku 2007/2008. Ale to asi v tom katalógu od Panasonic nenájdeš.

- spotreba : kristepane.... To si fakt taký lama, alebo pohneš aj hlavou. To majú všetky LCD v tom Datarte skalibrované, alebo sú nastavené v shop mode ???
A ak pohneš aj ďalej hlavičkou, znížiť spotrebu o 100W po kalibrácií je malinký problém... Ale kalibrácie nie je o znižovaní spotreby.
- a upgrade FW, kalibrácia, servisné menu nie je dôvod na vylepšenie obrazu ???

No v čom je NEO PDP lepšia, ako moja TV ? Konkretizuj...[/quote]

Nerad se do toho micham, ale G20 je rapidne lepsi nez predesle modely, muzu osobne porovnat s radou PX80.
Prumerna spotreba u me 50G20 je kolem 180W. Jo kvalita neco stoji.
Myslim ze Tvuj Samsung neni spatny, ale uz mu trosku ujel vlak, coz se bude mozna za rok psat i o G20.
Jozef035 (646)|13.5.2010 08:50
[quote=Bob_a_Bobek;281314]Dámy a pánové, od pátku jsem majitelem 50G20. Váhal jsem ještě nad modelem 50GW20, že si ho přitáhnu z Německa, nakonec mě však superprotekční akční cena místního modelu "přinutila" oželet DVB-S/S2 tuner v GW20-tce.
[/quote]

Nemá G20 náhodou tiež ten DVB-S tuner? Podľa niektorých špecífikácii áno. Na fotkách v recenziach je vidieť vstup pre satelit. Či to náhodou nefunguje iba v nejakej krajine. Načo by tam bol konektor bez tunera?
LPK (177)|13.5.2010 09:16
[quote=Jozef035;281671]Nemá G20 náhodou tiež ten DVB-S tuner? Podľa niektorých špecífikácii áno. Na fotkách v recenziach je vidieť vstup pre satelit. Či to náhodou nefunguje iba v nejakej krajine. Načo by tam bol konektor bez tunera?[/quote]

bohužel nemá :( tam co na některejch fotkách je ten konektor, tak mám doma záslepku ... prostě tam ten modul chybí. Budou to holt fotky jiného modelu.
Jozef035 (646)|13.5.2010 10:19
Tak to je nepríjemné. Ja som myslel npr. fotky v tejto recenzii, kde by mala byť G20.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-txp42g20-txp42g20b-20100308169.htm
Nechápem moc tú politiku Panasonicu s DVB tunermi. Raz nejaký dajú, raz nie, treba prehadzovať krajiny všelijako ... :-(
noaid (284)|13.5.2010 10:19
Satelitní tuner mají jen modely pro Británii a patrně i Německo. Naše modely jej bohužel nemají a prý mít nebudou.
pott (2)|13.5.2010 10:19
Takze skusenosti po 6 hodinach s G20 46"

- cvrlikanie: uplne minimálne, registrujem pri minimalnom zvuku, ak by som o tom necital na fore tak by som to povazoval za normalne
- obraz: pripojene cez UPC digital, obraz ok, podla mna lepsi ako na SAMSUNG PS50B850, ktorý je o polovicu drahsi a tiez lepsi ako na o niecom lacnejsom LG , nastavene to mam na normal a obraz je pre mna ok, fcia dynamic je nepouzitelna, je to strasne vypecene
- Viera cast: super vec, funguje to vyborne, uzivatelske rozhranie intuintivne, napr. youtube - vyhladavanie, prezeranie je za 1
- menu tv je intuitivne, ziadny problem s nastavenim, v podstate ani navod netreba (mimochodom je dost biedny, nejaka 15 stranova knizka A4), nieco je aj na cd ale k tomu som sa este nedostal
- USB som zatial nerozchodil, vyskusal som prehrat avi video z SD karty, bez problemov
- zohrievanie panelu: mile prekvapenie, panel sa zohrieva uplne minimalne, citit to z cca 2 cm, zadna cast je zahriata ako pri klasickom tv
- vypalovat panel nebudem, zabehnem ho obozretnym pouzivanim v prvych dnoch, tyzdnoch
- pre tych ktory by ho radi zavesili na stenu: hlavne konektory su umiestnene kolmo na tv, takze nejake pricapenie k stene velmy nehrozi
- celkovo hodnotim G20 kladne, v podstate panuje v domacnosti male nadsenie:) hlavne manzelka ma radost s youtube, kedze prehravanie hudobnych videi je je konicek:) a deti si tiez prisli na svoje rozpravka Bob a bobek je proste hit

Zatial vsetko
audiofil (102)|13.5.2010 15:44
tak moja 50G20 je bez bzucania...pixely su uz v poriadku,dnes ju zavesim na ruku a pozapajam s HTPC+audio zostavou,ak sa dovtedy nenajebem :DD
ale ako tvrdi Jarino1978,ta cierna za az taka cierna nie je....to ma velku PRAVDU.....
jarino1978 (8045)|13.5.2010 16:25
[quote=audiofil;281731]tak moja 50G20 je bez bzucania...pixely su uz v poriadku,dnes ju zavesim na ruku a pozapajam s HTPC+audio zostavou,ak sa dovtedy nenajebem :DD
ale ako tvrdi Jarino1978,ta cierna za az taka cierna nie je....to ma velku PRAVDU.....[/quote]

nechaj panel zabehnúť a daj si ho skalibrovať. sklamaný nebudeš. porieš si hlavne kvalitný zdroj obrazu. zhruba po 120h bude panel zabehnutý a potom môžeš kalibrovať.
audiofil (102)|13.5.2010 16:51
[quote=jarino1978;281733]nechaj panel zabehnúť a daj si ho skalibrovať. sklamaný nebudeš. porieš si hlavne kvalitný zdroj obrazu. zhruba po 120h bude panel zabehnutý a potom môžeš kalibrovať.[/quote]kupil som si vitamin 5000 +skylink.....+mam dostupnost k BDckam vsetkeho druhu.....kalibraciu myslis cez nejake tie sondy?ty si si kupil Kuro,ci to si zle namyslam?
afk_cz (25)|13.5.2010 17:27
[quote=afk_cz;281142]volal jsem do BELS s.r.o. (autoriz. servis pro Prahu i s identifikaci zavady / popr. opravy u zakaznika doma). po telefonu moc mile jednani. bohuzel nebydlim v Praze, tak bych musel platit dopravu. takze to beru ve stredu odpoledne do Kobylis na jejich pobocku, kde si to poslechnou a reknou, co si o tom mysli. maji ted udajne skladem 3 nahradni desky do tyhle telky a chteli je posilat zpet -> pozdrzi to a pockaji na me, kdyztak by to vymenili. opravuji ted hodne pry jen Samsungy, ktery odchazej, Panasonicy jsou udajne v pohode. Panasonic neresi ani zarucaky, staci jen kopie faktury. jsem zvedavy. pokud to nedopadne, tak ji vracim vramci 14-denni lhuty a budu chtit kus za kus bez udani duvodu (jestli se budou cukat).
do stredy pojede telka skoro porad, ale nepredpokladam, ze si to jeste vic sedne :-/[/quote]

vcera po 15hod jsem to tam dovezl a bohuzel uz nestihli vymenit desku na pockani, zvladli to behem dneska. zitra rano si pro to jedu. udajne je to podobne, jako pred tim. maji tam jeste jednu G20 po oprave (sam jsem ji tam videl) - spaleny zdroj vybojem ze site. kdyz je obe porovnavali, tak pry obe vydavaly ze zadu stejne silny zvuk. mam to pry posoudit pak sam. jsem na to zvedavy. maji firmu hned u rusny silnice u Kobyliskeho namesti, takze kdyz jsem to tam pustil vcera na ukazku, tak pres ten hluk z ulice jsem nebyl schopen slyset cvrkot z vetsi dalky jak 20cm od TV :-/ treba mam model pro hustou aglomeraci - Panasonic Big City Editor's Edition 2010 :)
maji take zkusenost s mall.cz a vymeny pry resi bezproblemove, takze kdyztak vracim a zkusim jeste ten samy kus. pokud neuspeju a bude to porad delat kraval, tak zkusim 46" a pokud i ta bude zlobit, vezmu penize a vrazim je jinam. resit 2 mesice TV by se mi opravdu nechtelo...
jarino1978 (8045)|13.5.2010 19:13
[quote=audiofil;281736]kupil som si vitamin 5000 +skylink.....+mam dostupnost k BDckam vsetkeho druhu.....kalibraciu myslis cez nejake tie sondy?ty si si kupil Kuro,ci to si zle namyslam?[/quote]

- Kuro nemám, mám LCD z roku 2007 :D
- kalibráciu si daj spraviť v profi firme, ktorá sa tým zaoberá. ale neviem, či u nás aj taká existuje
- poprípade aspoň kalibráciu za pomoci kalibračných médií
audiofil (102)|13.5.2010 19:16
[quote=jarino1978;281753]- Kuro nemám, mám LCD z roku 2007 :D
- kalibráciu si daj spraviť v profi firme, ktorá sa tým zaoberá. ale neviem, či u nás aj taká existuje
- poprípade aspoň kalibráciu za pomoci kalibračných médií[/quote]existuje chalanisko v Galante tusim byva,ktory robi kalibracie profi monitorov cez profi sondy,tak sluboval mi uz aj HPcko monitor rekalibrovat,ale nemal som nejako cas,ale pokusim ho oslovit,ci robi aj taketo panely,dam vediet,len nejako som mimo z toho celeho,ocakaval som lepsi obraz,ked stale porovnavam s mojim monitorom,hold, :D :D...mozno som mal sit do nejakeho kvalitneho LCDcka,....uvidim....vratim mozem kedykolvek
jarino1978 (8045)|13.5.2010 19:29
a čo sa ti na G20 nepáči ? Čo je to lepší obraz ? S obrazom budeš spokojný len z kvalitného HD zdroja. V podaní SD to je vždy na každej placke len kompromis. Inak ak náhodou valíš MKV, spokojný nebudeš tiež. Jedine len v prípade 1:1 kópií. Čo sa týka DVB/S/S2, tak z SD ešte ujde CT, občas aj JOJ, Markíza, čo sa týka HDTV, tak SKY UK, SKY DE, Bulsatcom, Canal+ france a Canal Digital. S prižmúrením jedného oka aj Skylink, poprípade UPC.
A čo sa týka bluray, tak väčšina filmov od roku vzniku 2008 je fakt dobrá, občas aj staršie filmy ( Top Gun ).

Inak chce to stiahnuť aspoň testovacie sekvencie a ladiť, ladiť a nastavovať. Pri PDP by to laicky nemal byť problém do 30 min.
audiofil (102)|13.5.2010 20:40
[quote=jarino1978;281758]a čo sa ti na G20 nepáči ? Čo je to lepší obraz ? S obrazom budeš spokojný len z kvalitného HD zdroja. V podaní SD to je vždy na každej placke len kompromis. Inak ak náhodou valíš MKV, spokojný nebudeš tiež. Jedine len v prípade 1:1 kópií. Čo sa týka DVB/S/S2, tak z SD ešte ujde CT, občas aj JOJ, Markíza, čo sa týka HDTV, tak SKY UK, SKY DE, Bulsatcom, Canal+ france a Canal Digital. S prižmúrením jedného oka aj Skylink, poprípade UPC.
A čo sa týka bluray, tak väčšina filmov od roku vzniku 2008 je fakt dobrá, občas aj staršie filmy ( Top Gun ).

Inak chce to stiahnuť aspoň testovacie sekvencie a ladiť, ladiť a nastavovať. Pri PDP by to laicky nemal byť problém do 30 min.[/quote]ja sa stale vraciam k mojej S-IPske....tak mkvcka mam,BluRay vsetko co vychadza,kedze distributor mi to vsetko vali na FTP....a kontakty na .JP+.RU+.CN kamaratov mam.....na scenove enkody mam skor scenFTPcko.....i ked hdbits internaly sa mi pacia viac....ale skusal som na tej prvej kde bol chybny (i ked neviem ci to mam spravne nazvat preblikaval RGCkvo) pixel prenos cez HDMI (bol to shit HDMI kupil som si kvalitne,i ked vela ludi ma za to kritizuje,ale aspon mam z toho lepsi pocit....1.3acko od kvalitnej firmy je proste u mna numero uno a hlavne kvoli audiu)a vsetky stuffs vyzerali paradne.aspon podla mojej priatelky....ale moj subjektivny nazor mi neda,ze tie S-IPsky maju obraz kvalitnejsi :(.i ked neviem ,ci S-IPS technology nie je aj v LCD TV..uvidim ako bude fachat nove HTPC na 50G20 a podla toho sa zariadim....vezmem HTPC do Nayka a poskusam tam vsetko mozne...ale zase to prostredie ach jaj....

btw....co ma stve je,ze uz sa to tu tusim aj spominalo....prechod farebnych prostredi....hlavne obloha,more,velke farebne plochy......su tam tie vrstevnice ako kedysi v starych engine hrach....ako sa to vola?
LPK (177)|14.5.2010 08:59
[quote=LPK;276924]posterizace:

ano posterizaci pozoruji take a vsiml jsem si toho hned jak jsem TV prinesl domu, ALE po zdeseni nasledovalo uklidneni, je to totiz zpusobeno kvalitou vstupniho signalu. Uvedomil jsem si ze mi to dela pri sledovani SD signalu a to jak digitalu tak analogu. Musime si uvedomit ze prevzorkovani na velkou plochu obrazovky (take vetsi rozliseni) proste nejakou mouchu mit musi. Jde o to ze pokud jiz signal tuto vadu obsahuje, tak TV ji proste odstranit nemuze, je to dano kompresi a naslednym vysilanim pouze SD signalu. U SD signalu proste tech sloupcu a radku nejni tolik aby mohl byt prechod tak dokonaly a na TV s nizsim rozlisenim to nejni tak patrne. Mimo to zalezi i na datovem toku. Napriklad u prehravani DVD tento efekt nepozoruji a pri prehravani TV signalu ano. Markantni je to u reklamy na RWE tam si toho hodne vsimam.

kraticke vysvetleni posterizace http://fotoroman.cz/glossary2/3_posterizace.htm[/quote]

tady máš vysvětlení ... pokud toto pozorujš, tak chyba TV to na 99% nebude ...
jarino1978 (8045)|14.5.2010 16:33
[quote=axicom;281617]Nerad se do toho micham, ale G20 je rapidne lepsi nez predesle modely, muzu osobne porovnat s radou PX80.[/quote]

- a môžem vedieť, že v čom ?
audiofil (102)|14.5.2010 17:56
[quote=LPK;281806]tady máš vysvětlení ... pokud toto pozorujš, tak chyba TV to na 99% nebude ...[/quote]dakujem ....super..posterizacia na HTPC nie je,....esteze tak ...je to v tych horsich vysielaniach
afk_cz (25)|14.5.2010 23:04
[quote=afk_cz;281738]vcera po 15hod jsem to tam dovezl a bohuzel uz nestihli vymenit desku na pockani, zvladli to behem dneska. zitra rano si pro to jedu. udajne je to podobne, jako pred tim. maji tam jeste jednu G20 po oprave (sam jsem ji tam videl) - spaleny zdroj vybojem ze site. kdyz je obe porovnavali, tak pry obe vydavaly ze zadu stejne silny zvuk. mam to pry posoudit pak sam. jsem na to zvedavy. maji firmu hned u rusny silnice u Kobyliskeho namesti, takze kdyz jsem to tam pustil vcera na ukazku, tak pres ten hluk z ulice jsem nebyl schopen slyset cvrkot z vetsi dalky jak 20cm od TV :-/ treba mam model pro hustou aglomeraci - Panasonic Big City Editor's Edition 2010 :)
maji take zkusenost s mall.cz a vymeny pry resi bezproblemove, takze kdyztak vracim a zkusim jeste ten samy kus. pokud neuspeju a bude to porad delat kraval, tak zkusim 46" a pokud i ta bude zlobit, vezmu penize a vrazim je jinam. resit 2 mesice TV by se mi opravdu nechtelo...[/quote]
tak jsem ji ted zapojil. porad tam ten hloupej cvrcek sedi. je to sice nepatrne tissi, ale je to slysitelny. zkusim si na to o vikendu zvyknout, pokud se nezadari, tak ji vracim do kramu.
kdyz jsem byl pro telku v servisu, meli tam na zemi zrovna rozdelanou P46G10E. nic tam v podstate neni. po leve strane (z pohledu ze zadu) je zeleny tistak od shora az dolu s nekolika velkymi Al pasivy, uprostred je hneda deska se zdrojem cca 20x20cm a napravo je mala deska s I/O konektory. pokud ted po vymene slysim cvrkot, tak se aktualne nejvic ozyva od tehle desky napravo. kolem zdroje a vlevo je to uz na urovni, kterou snesu.
pikantnost na zaver: jel jim tam nejaky mensi samsung (predpokladam plasma) a to byl takovy cvrkot, ze jsem neslysel pomalu zvuk z repraku. nepredstavitelny. pani za pultem mi rekla, ze mam asi citlivejsi sluch, ze nic neslysi, ale ja stal v tom hluku z ulice pres 1m od tyhle telky a nerozumel jsem hercum ani slovo, jak to ten cvrkot prebil. rikal jsem ji, ze tohle mit doma, tak to leti z okna. silenost ...
plecky (7)|16.5.2010 13:37
[quote=afk_cz;281880]tak jsem ji ted zapojil. porad tam ten hloupej cvrcek sedi. je to sice nepatrne tissi, ale je to slysitelny. zkusim si na to o vikendu zvyknout, pokud se nezadari, tak ji vracim do kramu.
kdyz jsem byl pro telku v servisu, meli tam na zemi zrovna rozdelanou P46G10E. nic tam v podstate neni. po leve strane (z pohledu ze zadu) je zeleny tistak od shora az dolu s nekolika velkymi Al pasivy, uprostred je hneda deska se zdrojem cca 20x20cm a napravo je mala deska s I/O konektory. pokud ted po vymene slysim cvrkot, tak se aktualne nejvic ozyva od tehle desky napravo. kolem zdroje a vlevo je to uz na urovni, kterou snesu.
pikantnost na zaver: jel jim tam nejaky mensi samsung (predpokladam plasma) a to byl takovy cvrkot, ze jsem neslysel pomalu zvuk z repraku. nepredstavitelny. pani za pultem mi rekla, ze mam asi citlivejsi sluch, ze nic neslysi, ale ja stal v tom hluku z ulice pres 1m od tyhle telky a nerozumel jsem hercum ani slovo, jak to ten cvrkot prebil. rikal jsem ji, ze tohle mit doma, tak to leti z okna. silenost ...[/quote]

Taky slysim brumeni, rekl bych, ze je to zdroj, mam sice 46g20. Volal jsem do stejneho servisu. Jsem s nima domluvenej, tak to musim odvest. Uvidime, jak dopadnu.
audiofil (102)|17.5.2010 18:55
mne sa po 3 dni zahorievania znizil brum na 0..a cez domace kino je to aj tak nepocutitelne :D
LPK (177)|18.5.2010 09:03
afk_cz:

tak jak jsi dopadl ??? nazavolas nenapises .... :-)
afk_cz (25)|18.5.2010 10:35
[quote=LPK;282220]afk_cz:

tak jak jsi dopadl ??? nazavolas nenapises .... :-)[/quote]

snazim se na to zvyknout. clovek casem otupi a nechce se mi to zase cely balit a tahat se s tim nekam. je to lepsi, nez predtim, ted jde ten cvrkot hlavne z casti u tuneru, kolem zdroje je to uz celkem v poho. kdybych nechal jeste vymenit tuhle desku, tak budu treba uplne spokojenej :D vcera jsme cuceli na hokej a mame to potichu kvuli malymu - zaslechl jsem to jen trosku, jinak jsem to nevnimal.... uvidim - jeste mam cas do patku na vraceni, kdyby si to jeste sedlo vic, tak uz nebudu remcat ;)
LPK (177)|18.5.2010 10:44
[quote=afk_cz;282233]snazim se na to zvyknout. clovek casem otupi a nechce se mi to zase cely balit a tahat se s tim nekam. je to lepsi, nez predtim, ted jde ten cvrkot hlavne z casti u tuneru, kolem zdroje je to uz celkem v poho. kdybych nechal jeste vymenit tuhle desku, tak budu treba uplne spokojenej :D vcera jsme cuceli na hokej a mame to potichu kvuli malymu - zaslechl jsem to jen trosku, jinak jsem to nevnimal.... uvidim - jeste mam cas do patku na vraceni, kdyby si to jeste sedlo vic, tak uz nebudu remcat ;)[/quote]

jj uvidis co ti to bude delat .... no ale dneska na hokej radsi nekoukej aby jsi si TV jeste nerozmlatil :-)
afk_cz (25)|18.5.2010 15:05
[quote=LPK;282236]jj uvidis co ti to bude delat .... no ale dneska na hokej radsi nekoukej aby jsi si TV jeste nerozmlatil :-)[/quote]

jsem na skoleni, tak budu koukat online na webu. plasmu s sebou nemam, ale mame tu projektor ... ne, toho by si lektor vsiml, ze tam nema na platne grafy :D
sss5xxx (10)|19.5.2010 09:55
No chcem sa vas spytat ze co to moze byt, niekto tu pred casom spominal, ze pri pozerani hokeja vidi do zelena sfarbenu cast, nieco podobne mam aj ja ale je to taky vacsi stvorec na bielom viditelný do zelena sfarbeny pri filmoch a podobne neviditelny. Mohlo sa stat zeby sa na tom mieste obraz vypalil? Alebo vypalenie vyzera uplne inak, ja som vypalenie na vlastne oci este nikde nevidel, tak neviem ci je to na reklamaciu alebo som to ja niejako vypalil.
TX-p50G20E
jarino1978 (8045)|19.5.2010 11:08
reklamovať.
LPK (177)|19.5.2010 12:09
[quote=sss5xxx;282372]No chcem sa vas spytat ze co to moze byt, niekto tu pred casom spominal, ze pri pozerani hokeja vidi do zelena sfarbenu cast, nieco podobne mam aj ja ale je to taky vacsi stvorec na bielom viditelný do zelena sfarbeny pri filmoch a podobne neviditelny. Mohlo sa stat zeby sa na tom mieste obraz vypalil? Alebo vypalenie vyzera uplne inak, ja som vypalenie na vlastne oci este nikde nevidel, tak neviem ci je to na reklamaciu alebo som to ja niejako vypalil.
TX-p50G20E[/quote]

jak pise Jarino ... reklamace !!
audiofil (102)|19.5.2010 17:08
takisto sa pripajam reklamacia......a takisto reklamacia na BUZZING.....ja ho nemam vobec,i ked zahorujem uz vyse 140 hodinu....a obraz sa vylepsil aj subjektivnym pocitom mojej polovicky
afk_cz (25)|20.5.2010 09:03
Zigáč (231)|20.5.2010 09:04
[quote=afk_cz;282533]cau lidi, uz jste cetli tohle ?
http://www.novinky.cz/krimi/200655-vybuchy-televizi-v-kamionu-byly-slyset-na-deset-kilometru-daleko.html
a pak ze ty novy plasmy netopi :D[/quote]

lidi už to s tím zahořováním plasem trochu přeháněj :-D
afk_cz (25)|20.5.2010 09:06
[quote=Zigáč;282534]lidi už to s tím zahořováním plasem trochu přeháněj :-D[/quote]
jen amateri poustej staticky obrazky, pritom staci obyc pneumatika :)
Zigáč (231)|20.5.2010 10:37
Tak UK verzi si chlapci přivezli na testy v DVB-T2
http://technet.idnes.cz/chysta-se-prechod-na-moderni-televizni-vysilani-dvb-t2-v-cesku-bude-hd-i-3d-1os-/tec_video.asp?c=A100519_210544_tec_video_nyv
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

tak aspoň, že se potvrdilo, že s tou UK verzí to u nás bude možné chytat. Zajímalo by mně jestli příští rok bude mít ten tuner i evropská verze, protože se začalo dost testovat i v dalších státech a i graf přechodu u nás vypadá zajímavě.
DVB-T2_harmonogram-127430687778732.png
SlavoF (834)|20.5.2010 10:51
[quote=afk_cz;282533]cau lidi, uz jste cetli tohle ?
http://www.novinky.cz/krimi/200655-vybuchy-televizi-v-kamionu-byly-slyset-na-deset-kilometru-daleko.html
a pak ze ty novy plasmy netopi :D[/quote]

"Řidič se nejprve sám pokoušel oheň uhasit." :-) to určite ,
tady řidič, mám na prodej 50ks plazem Pan. , už jsou i zahořený, za dobrou cenu :-)
LPK (177)|20.5.2010 11:02
[quote=Zigáč;282548]Tak UK verzi si chlapci přivezli na testy v DVB-T2
http://technet.idnes.cz/chysta-se-prechod-na-moderni-televizni-vysilani-dvb-t2-v-cesku-bude-hd-i-3d-1os-/tec_video.asp?c=A100519_210544_tec_video_nyv
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

tak aspoň, že se potvrdilo, že s tou UK verzí to u nás bude možné chytat. Zajímalo by mně jestli příští rok bude mít ten tuner i evropská verze, protože se začalo dost testovat i v dalších státech a i graf přechodu u nás vypadá zajímavě.[/quote]

hmmm nevim jak to ve vnitrnostech g20 funguje, ale teoreticky by melo byt mozne ten DVB-T2 modul pridat ... coz by bylo do budoucna urcite fajn - a nebo by mohl zafungovat stejny figl jako pri DVB-C... ikdyz, buhvi za jhak dlouho tady bude skutecne pouzitelne pokryti ...
Kaldovic (7)|21.5.2010 10:09
Ahojte,
tak po dlhsom rozhodovani a vyberani novej tv, som sa aj ja rozhodol pre kupu tejto plazmy....konkretne modeluTXP42G20E.Budem sa na to divat tak z 2,5m,tak dufam ze ta velkost bude stacit.Doteraz som mal crt 82cm,tak si myslim ze tu zmenu velkosti pocitim.Naviac som na nu dostal zlavu a vysla ma 800eur,tak som ani sekundu nerozmyslal a isiel po nej:)Priniest by mi ju mali v sobotu,tak dufam ze bude vsetko fachcit ako ma.
Plazmu som pred tym este nemal,tak sa chcem opytat ci je to pociatocne zahorovanie naozaj take dolezite,alebo staci,ak ju zahorim beznym sledovanim?Totiz to v sobotu vecer je finale LM a ja by som si ho rad vychutnal uz na novej tv,nie ze sa budem 5dni divat,ako mi tam preskakuju obrazky:)
Este som vas chcel poprosit,ci by tu nehodil niekto idealne nastavenia obrazu,hlavne co sa tyka pozerania SD cez digital.......mam momentalne magio,no po ukonceni zmluvy chcem urcite prejst na skylink.K plazme budem mat pripojene aj ps3,takze na BR filmy sa uz tiez tesim.A este posledna otazka,ci je az taka dolezita kvalita hdmi kabla,budem mat s nim prepojene magio a aj ps3 k plazme,tak neviem ci mam teraz kupit ten najdrahsi so zlatymi konektormi alebo postaci aj v nejakej strednej triede,ake mate s tym skusenosti?
Dakujem za odpovede,neskor napisem moje dojmy.
Jozef035 (646)|21.5.2010 10:50
Ja mám dve plazmy, nezahoroval som ani jednu a nemám s tým žiadny problém. Nemám nič vypálené ani na 3,5 ročnej PV60.
Obraz si nastav podľa seba. Zbytočne budeš opisovať niekoho nastavenie. Navyše každá stanica ináč vysiela, rozdiel je aj v jednotlivých programoch, takže univerzálne nastavenie ani neexistuje.
Neviem či vôbec existujú hdmi káble so zlatými konektormi. Možno v SAE :-D Maximálne môžu byť pozlátené ale nemáš najmenšiu šancu vidieť rozdiel. Vrstva zlata je tak tenučká, že to nemá najmenší vplyv. Navyše ani v TV nemáš zlaté konektory. Kvalitu podľa farby konektorov nezistíš. Ja som k prvej PDP kúpil originál drahé Panasonic, nedávno som mal problém s DVD rekordérom tak som si požičal na vyskúšanie lacné káble a obraz bol rovnaký. Kúp nejaké normálne, nie úplne najlacnejšie samozrejme.
Kaldovic (7)|21.5.2010 11:30
Jozef dik moc za odpoved,s tym obrazom sa teda pohram a kable kupim v nejakej strednej cenovej kategorii. Este ma napadlo,ci nevies nahodou o niekom na Slovensku,kto robi kalibracie plaziem.....pomohlo by to vobec,bol by obraz este viditelnejsie lepsi?
Jozef035 (646)|21.5.2010 11:34
S kalibráciou nemám žiadnu skúsenosť.
LPK (177)|21.5.2010 13:16
[quote=Kaldovic;282719]Jozef dik moc za odpoved,s tym obrazom sa teda pohram a kable kupim v nejakej strednej cenovej kategorii. Este ma napadlo,ci nevies nahodou o niekom na Slovensku,kto robi kalibracie plaziem.....pomohlo by to vobec,bol by obraz este viditelnejsie lepsi?[/quote]

pokud sam nemas sondu, nebo nemas moznost si od nekoho pujcit, tak to nerez. Staci nastavit THX a maximalne doladit obraz dle vlastni chuti. THX nejni uplne 100% ale idealu se blizi secsakramensky hodne :-)