Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

marfy (27)|22.5.2010 12:51
Já jsem zatím u každé plazmy Panasonic stahoval barevnou sytost. Ve výchozím nastavení (včetně THX) byl obraz moc "malovaný".
Kaldovic (7)|22.5.2010 17:58
Tak plazma je uz doma,zatial panuje velka spokojnost,obraz nastaveny na THX je skutocne paradny,hlavne co sa tyka HD programov,no SD je tiez velmi pekne.Zatial som ziadny hluk nespozoroval,tichy chod:)Mam vsak jednu otazku:
Neviem ci sa da niekde nastavit,v manulay som to nenasiel,ze by sa rozlisenie obrazu automaticky menilo podla toho,ci pozeram HD program alebo SD.Mam totiz magio a ked prepinam kanaly,tak aj na programoch,ktore su vysielane v HD,mam rozlisenie 576p......ked to zmenim v nastaveniach magio boxu na 720p alebo 1080i,tak mam zase vsetky kanaly v tomto rozliseni...HD vyzera krasne,no SD programy sa mi zdaju byt v horsej kvalite,ked je tam tych 720p respektive 1080i.
V tejto veci som laik,tak ma berte trosku s rezervou.......ide o to,ci by som mohol nejako dosiahnut,aby sa po prepnuti z HD kanala na SD to rozlisenie zmenilo,alebo nie?
Popripade by som bol vdacny za nejaky tip,ktory by tento "problem" vyriesil.
A ozaj,ked som pozeral tenis na eurosporte(nie HD) tak som si vsimol,ako biele ciary na tej oranzovej antuke trosku plavali,myslim tie hrany tych ciar........neviem ci som mal nieco zle nastavane,alebo je to normalne.Dik
spartan67 (210)|22.5.2010 19:08
[quote=Kaldovic;282879]
A ozaj,ked som pozeral tenis na eurosporte(nie HD) tak som si vsimol,ako biele ciary na tej oranzovej antuke trosku plavali,myslim tie hrany tych ciar........neviem ci som mal nieco zle nastavane,alebo je to normalne.Dik[/quote]
To plavani bilejch car a vubec okraju a titulku pri rychlych pohybech kamery zpusobuje IFC,kdyz ho vypnes,prestane to...
crysis81 (91)|22.5.2010 21:20
ahojte,tyzden som majitelom plazmy TX-P42G20E a bohuzial som aj ja natrafil na bzuciaka.slabsie bzucanie vychadza s dolnej strany,zrejme zdroj ako ste tu uz pisali,ale bzucanie pocujem aj s praveho horneho rohu.este pockam par dni kym sa zabehne ci to nahodou neprestane samo od seba potom asi pojde do servisu.mal by som otazku ohladom toho zahorovania,kde sa daju stiahnut obrazky na to?pripadne nejaky podrobnejsi navod by nebol na skodu,kedze som v tomto zaciatocnik.mam precitane cele toto vlakno,no nic podrobnejsie som tu nenasiel.nemam v plane zahorovat 200 hodin,ale aspon do 100 ak vydrzim:).
mall (21)|24.5.2010 12:48
[quote=spartan67;282886]To plavani bilejch car a vubec okraju a titulku pri rychlych pohybech kamery zpusobuje IFC,kdyz ho vypnes,prestane to...[/quote]

Ahoj,
vedel by si prosim napisat aku ma vyhodu IFC ked je zapnute a ake to ma vedlajsie efekty?
Dakujem
LPK (177)|24.5.2010 12:52
[quote=mall;283037]Ahoj,
vedel by si prosim napisat aku ma vyhodu IFC ked je zapnute a ake to ma vedlajsie efekty?
Dakujem[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23985
spartan67 (210)|24.5.2010 17:17
[quote=mall;283037]Ahoj,
vedel by si prosim napisat aku ma vyhodu IFC ked je zapnute a ake to ma vedlajsie efekty?
Dakujem[/quote]
Pokud to chces zhodnotit ode mne osobne,mam ho stale zaple protoze pohyby jsou velmi jasne a plynule,coz vsak nekomu vadi a oznacuje se to myslim jaku efekt telenovela,mne osobne se to velice libi a pouzivam to,nevyhodou je pouze obcasne trhani okraju titulku apod,coz mi vsak vubec nevadi,je to spolu s THX jedine co si nechavam zaple a nic jineho neaktivuji,ani zvlastni kalibrace,ani jsem nezahoroval,kazdy kdo ke mne prijde,je nadsen,tak osobne mam ohlasy pozitivni,pravda,idealni by bylo kdyby to trepani nebylo ale s tim se asi nic delat neda...
vlasta72 (2)|26.5.2010 09:59
[quote=crysis81;282897]ahojte,tyzden som majitelom plazmy TX-P42G20E a bohuzial som aj ja natrafil na bzuciaka.slabsie bzucanie vychadza s dolnej strany,zrejme zdroj ako ste tu uz pisali,ale bzucanie pocujem aj s praveho horneho rohu.este pockam par dni kym sa zabehne ci to nahodou neprestane samo od seba potom asi pojde do servisu.mal by som otazku ohladom toho zahorovania,kde sa daju stiahnut obrazky na to?pripadne nejaky podrobnejsi navod by nebol na skodu,kedze som v tomto zaciatocnik.mam precitane cele toto vlakno,no nic podrobnejsie som tu nenasiel.nemam v plane zahorovat 200 hodin,ale aspon do 100 ak vydrzim:).[/quote]

Jak jsem psal už dříve, byl jsem u toho, když to měl servisák rozebraný u mě doma. Jsou tam 3 desky vlevo zdroj, uprostřed deska a vpravo další. No a tyhle desky bručí všechny. Výměna zdroje nic neřeší. Obávám se, že bručí všechny a komu ne, zřejmě to jen neslyší (nechci se nikoho dotknout).
Prošel jsem X obchodů a poslouchal tyhle televize. Nenašel jsem žádnou, která by nebručela - posloucháno za normálního provozu. Už jsem začal věřit, že je to opravdu vlastnost výrobku. Loňské modely nebručí, alespoň tam to neslyším.
maras.m (4)|26.5.2010 12:32
Ahoj, nepozoroval jste někdo jednu věc u P42G20e: Každý den, několik minut před půlnocí, v pohotovostním stavu v TV něco sepne a pak, jakoby po pár minutách vypne. Je to ten stejný zvuk, který TV vydává při vypnutí do pohotovostního stavu nebo při zapnutí. Napadlo mě, jestli TV nestahuje nějaká data z netu (možnosti aktualizace FW atd.).
SlavoF (834)|26.5.2010 23:11
[quote=maras.m;283305]Ahoj, nepozoroval jste někdo jednu věc u P42G20e: Každý den, několik minut před půlnocí, v pohotovostním stavu v TV něco sepne a pak, jakoby po pár minutách vypne. Je to ten stejný zvuk, který TV vydává při vypnutí do pohotovostního stavu nebo při zapnutí. Napadlo mě, jestli TV nestahuje nějaká data z netu (možnosti aktualizace FW atd.).[/quote]
:-)
nerieš to, "před půlnocí" je treba sa muchlovat so ženou v posteli a nie počúvať cvakanie tv.
to či má kontrolovat aktualizácie fw. automaticky sa dá nastaviť.
sirdo (1320)|26.5.2010 23:29
[quote=SlavoF;283435]:-)
nerieš to, "před půlnocí" je treba sa muchlovat so ženou v posteli a nie počúvať cvakanie tv.
to či má kontrolovat aktualizácie fw. automaticky sa dá nastaviť.[/quote]

ty mas dnes nejaku podpichovaciu naladu :) ...
SlavoF (834)|26.5.2010 23:37
[quote=sirdo;283445]ty mas dnes nejaku podpichovaciu naladu :) ...[/quote]
dal som si iba pol viagri /neje..eb, iba podjeb..vam/ :-)
afk_cz (25)|27.5.2010 13:26
[quote=maras.m;283305]Ahoj, nepozoroval jste někdo jednu věc u P42G20e: Každý den, několik minut před půlnocí, v pohotovostním stavu v TV něco sepne a pak, jakoby po pár minutách vypne. Je to ten stejný zvuk, který TV vydává při vypnutí do pohotovostního stavu nebo při zapnutí. Napadlo mě, jestli TV nestahuje nějaká data z netu (možnosti aktualizace FW atd.).[/quote]

vcera jsem si toho nahodou vsiml, kdyz jsem usinal, tak to z obyvaku 2x cvaklo, ale mezi tim bylo jen nekolik vterin. ethernet do ni zatim nemam, jen koax od anteny. bohuzel jsem nevidel, jak se to chova (zmena barvy LED na zelenou apod.). .... zvlastni... obraz ale urcite nenabihal, to bych si vsiml ;)
SlavoF (834)|27.5.2010 18:03
afk_cz, maras.m nebolo by od veci ak by ste aj napísali, či máte vypnuté automatické aktualizácie alebo nie
LPK (177)|27.5.2010 23:34
jj panove, vypnete si automatickou aktualizaci FW ... to pomuze zarucene :-)

jinak AFK_CZ jak jsi dopadl s bzucakem ???? Dneska jsem se byl v brnenskem Datartu podivat a poslechnout si nas model v ruznych velikostech a nebzucela kupodivu ani jedna ... respektive bzucely, ale jen s uchem nalepenym na zadni stene ... vazne je mi lito tech co jim TV bzuci :(

OT: koukal jsem i na 3D Samsung ... nejake demo, efekt nadhernej, ale dost jsem vnimal blikani brejli :( po minute me normalne rozbolela hlava, coz se mi teda dlouho nestalo ...
garb7 (1189)|28.5.2010 00:01
[quote=LPK;283575]
OT: koukal jsem i na 3D Samsung ... nejake demo, efekt nadhernej, ale dost jsem vnimal blikani brejli :( po minute me normalne rozbolela hlava, coz se mi teda dlouho nestalo ...[/quote]

A co na P50VT20 ?

Já u Sama vnímal blikání okolí zed atd je to mírně znát u Panas jsem to nezaregistroval.
LPK (177)|28.5.2010 08:59
[quote=garb7;283576]A co na P50VT20 ?

Já u Sama vnímal blikání okolí zed atd je to mírně znát u Panas jsem to nezaregistroval.[/quote]

meli ji tam taky, ale bez moznosti vyzkouseni 3D ... takze neporovnam
darkmagic (3)|28.5.2010 19:21
Zdravim, mám asi měsíc TX-P50G20E a k tomu HTPC (viz podpis). Počítáč mám propojený s televizí HDMI kabelem. Výstup v počítači je nastavený na 1920*1080@60Hz, přesto se mi na televizi kolem obrazu vytvoří černý rámeček, kde se mi nic nezobrazuje (až na šum). Obraz z pc jednoduše nezabírá celou plochu obrazovky, je tam jěště několika centimetrový okraj. Vím, že na ovladači u TV je tlačítko "aspect", které slouží ke změně poměru stran, ale žádná z voleb není taková, aby mi černý okraj zmizel a obraz byl nezdeformovaný. Osobně jsem měl představu, že se obraz z pc v tv zobrazí 1:1, když mám výstupní rozlišení 1920*1080 a tv má to rozlišení stejné.. sám si už nevím rady a tak vás žádám o pomoc.:-?
Jedna z funkcí TV je media server a tam to zabírá celou plochu obrazovky, takže panel je v pořádku.

Díky

Jěště jsem zkusil jiný počítač (viz PC v podpisu) a situace je stejná, HDMI kabel na propojení jsem použil stejný.

Ještě přikládám fotku, jak to vypadá v praxi.
tv.jpg
BOBA (590)|28.5.2010 20:00
babylonx (12)|28.5.2010 20:51
[quote=LPK;283575]jj panove, vypnete si automatickou aktualizaci FW ... to pomuze zarucene :-)

jinak AFK_CZ jak jsi dopadl s bzucakem ???? Dneska jsem se byl v brnenskem Datartu podivat a poslechnout si nas model v ruznych velikostech a nebzucela kupodivu ani jedna ... respektive bzucely, ale jen s uchem nalepenym na zadni stene ... vazne je mi lito tech co jim TV bzuci :(

OT: koukal jsem i na 3D Samsung ... nejake demo, efekt nadhernej, ale dost jsem vnimal blikani brejli :( po minute me normalne rozbolela hlava, coz se mi teda dlouho nestalo ...[/quote]

Jestli to náhodou nebude tím,že v datartu je od lidí a zapnutých tv takovej rachot,že buzzing se prostě ztrácí. A ještě jedna věc, pokud dám plazmu dál od zdi,tak se buzzing také ztrácí, ale bohužel když ji pověsím na držák,tak se odráží do prostoru. Je to daň za holé,hladké a tvrdé zdi, které zvuk nepohlcují, ale odrážejí. Osvědčily se mi akustické panely, které jsem dal za plazmu na zeď.Nejsou vidět a spolehlivě pohltí všechny zvuky. Já osobně jsem ještě neviděl g20,Která by nebzučela. Napočítáno 50 bzučáků různé intenzity.
axicom (626)|29.5.2010 17:03
Nema nekdo problem s rezonujicim zadnim krytem u 50G20? Dela to obcas, hlavne u reci. Volal jsem na servis, ale chce si telku odvezt, vim v jakem stavu se TV vrati, proto bych rad nejaky napad. Me napadlo vystuzit zadni dil obdelnikem magneticke pasky jak je na reklamy.
garb7 (1189)|29.5.2010 17:44
když nezacpou větrací otvory není problém
axicom (626)|29.5.2010 18:14
Samozrejme, ale spis jestli by to mohlo pomoci? Nebo jiny napad?
BOBA (590)|29.5.2010 18:51
Co tak ubrat basy, nebo si to přepnout na hudbu.
axicom (626)|29.5.2010 19:14
Pomoci equalizeru jsem to trosku upravil, ale stejne to blbne. To jsem jediny komu to zlobi?
spartan67 (210)|29.5.2010 20:36
Tak jsem ji dneska zavesil na zed a uz o ni nevim vubec,ani nevrkne,pred tim sice nejak nebzucela ale ted je ticho naproste...akorat tech sest dir do betonu to byla vec,jeste mi brni ruce ale stalo to za to...
Zipik (25)|30.5.2010 14:00
Mě zklamalo zobrazení černé.Obraz je perfektní ale....Nejvíc to jde poznat u širokoúhlého filmu.Kde není nic zobrazované je šedo.Možná kdyby panel nebyl šedý ale trochu víc černý jak u CRT bylo by zobrazení taky v poho.Tento problém je akorát za denního světla.Večer je to už v pohodě...Jinak bzučí jako všem ostatním ale neřeším to, za normálního dívání to není vůbec slyšet.V TV mi taky cvaká relé.Může to být ještě zjišťováním nového programu.To se dá v TV taky někde nastavit.Akorát mi to nedělá jen o půlnoci ale i přes den jsem to už párkrát zaslechl.
axicom (626)|30.5.2010 17:20
No, ale sedo tam je asi proto, ze to neni uz ze zdroje cerne. Zatim jsem ty necerne pruhy videl asi 3x.
crysis81 (91)|30.5.2010 19:15
[quote=axicom;283736]Nema nekdo problem s rezonujicim zadnim krytem u 50G20? Dela to obcas, hlavne u reci. Volal jsem na servis, ale chce si telku odvezt, vim v jakem stavu se TV vrati, proto bych rad nejaky napad. Me napadlo vystuzit zadni dil obdelnikem magneticke pasky jak je na reklamy.[/quote]

nemam sice 50",ale aj mne rezonoval zadny kryt ked som dal basy na maximum.resp.zhruba od 10 uz rezonuje.zalezi co mas pustene.zbytocne to neposielaj do servisu.radsej si dokup,alebo zapoj ak mas externe repro na TV a pustaj zvuk cez ne.pripadne skus uberat basy pokial ti neprestane rezonovat kryt.
axicom (626)|30.5.2010 19:54
Samozrejme ze repro mam, viz podpis. Ale prijde mi zbytecne napr. kvuli zpravam zapinat AV.
Zipik (25)|30.5.2010 22:25
[quote=axicom;283847]No, ale sedo tam je asi proto, ze to neni uz ze zdroje cerne. Zatim jsem ty necerne pruhy videl asi 3x.[/quote]
Jde o to, že tv ikdyž je vypnutá je panel našedlý oproti LCD.Ale jak říkám jde to vidět jen za světla.V noci je vše ok.Jinak obraz famozní :-)Velká spokojenost...

Teď řeším problém servrem.Mám asus WL-500g Pv2 a na tv vidím obsah USB flash vložené do asusu ale už nic dalšího nezobrazí...
crysis81 (91)|31.5.2010 11:57
[quote=axicom;283870]Samozrejme ze repro mam, viz podpis. Ale prijde mi zbytecne napr. kvuli zpravam zapinat AV.[/quote]

tak pokial pouzivas repraky TV len na spravy a bezne pozeranie,kludne stiahni basy,zvukovo o nic neprides.cim menej bude TV v servise,tym lepsie.
LPK (177)|31.5.2010 12:02
[quote=babylonx;283687]Jestli to náhodou nebude tím,že v datartu je od lidí a zapnutých tv takovej rachot,že buzzing se prostě ztrácí. A ještě jedna věc, pokud dám plazmu dál od zdi,tak se buzzing také ztrácí, ale bohužel když ji pověsím na držák,tak se odráží do prostoru. Je to daň za holé,hladké a tvrdé zdi, které zvuk nepohlcují, ale odrážejí. Osvědčily se mi akustické panely, které jsem dal za plazmu na zeď.Nejsou vidět a spolehlivě pohltí všechny zvuky. Já osobně jsem ještě neviděl g20,Která by nebzučela. Napočítáno 50 bzučáků různé intenzity.[/quote]

no byl jsem tam dopolko a bylo tam prazdno a klidecek :-) je mozne ze diky tomu ze jim tam bezi dlouho ta k jsou jiz zahoreny a komponenty "usazeny" .... nevim me bzuci doma naprosto minimalne, takze jak rikam, komu bzuci vic, tak je mi ho lito :(
crysis81 (91)|31.5.2010 12:06
chlapi cez aky program konvertujete videa/filmy ked vam ich TV neprehra?nemam moc chut stahovat jeden program za druhym,kedze ich je ako hub po dazdi a skusat ktory je dobry.tak sa radsej pytam na nejaky,ktory mate uz odskusany.ide mi hlavne o konvert z mkv do avi.dik
LPK (177)|31.5.2010 12:48
[quote=crysis81;283936]chlapi cez aky program konvertujete videa/filmy ked vam ich TV neprehra?nemam moc chut stahovat jeden program za druhym,kedze ich je ako hub po dazdi a skusat ktory je dobry.tak sa radsej pytam na nejaky,ktory mate uz odskusany.ide mi hlavne o konvert z mkv do avi.dik[/quote]

MKVMERGE, TSMUXER ... je to zdarma a facha to :-)
Averin777 (1)|31.5.2010 15:58
[quote=karo;271714]No takze, zavesil som telku na stenu bzucanie som sa smazil dako odrusit kusom kartonu, trochu to pomohlo, ale ked ide svetla scena cez cely obraz tak brumi jak svina normalne ma to vytaca, neviete co by pomohlo ? alebo je to vadny telkac??? jas na nule. ked prepnem na vstup trebars HDMI tak je ticho.
takto to vyzera: https://doc-0c-5s-docs.googleusercontent.com/docs/secure/rb76hs62dof3nkvdingba5cedl9ltjag/gc9qjl846hqf2h33gc6ikb2depehapv5/1268481600000/15746017624317934488/*/0B5IX4NO9oDRVNzU2NWY3YjYtYzVlYy00MGZkLWI4ODQtYjAzNjgxMDNmYWM1[/quote]

Zdravim som čerstvym majitelom plazmy Panasonic TX-P42G20E, zatial ju mam napojenu len na klasicku analog kablovku, obraz hnusny a samozrejme je tu cvrnganie!! ale uz o par dni mi zapoja digital HD televiziu ze HDMI pripojenie. Takaze otazka na Vas, pisete, ze po prepojeni na HDMI to cvrganie prestane?? teda duufam:DD a este otazocka na co su tam ti dve "feritove jadra" aku maju funkciu?? a naco sluzia???
LPK (177)|31.5.2010 16:13
[quote=Averin777;283973] a este otazocka na co su tam ti dve "feritove jadra" aku maju funkciu?? a naco sluzia???[/quote]

pokud pripojujes kabelem sitovku k routeru, tak by se mel ten kablik na obou koncich omotat kolem toho jadra (je to popsane a ukazane v manualu).
newmannko (36)|31.5.2010 18:48
Zdravim, chystam sa taktiez kupit G20E, len sa chcem spytat ako to je s prehravanim DivX(avi) suborov, co mkv subory, ako je to s pripojenim na internet cez Ethernet alebo Wifi a aky je najlpsi sposob prehravania filmov ? USB, HDD, DVDplayer... ?
crysis81 (91)|31.5.2010 19:33
[quote=LPK;283944]MKVMERGE, TSMUXER ... je to zdarma a facha to :-)[/quote]

Dakujem za tipy :)
Zipik (25)|1.6.2010 08:04
[quote=newmannko;284015]Zdravim, chystam sa taktiez kupit G20E, len sa chcem spytat ako to je s prehravanim DivX(avi) suborov, co mkv subory, ako je to s pripojenim na internet cez Ethernet alebo Wifi a aky je najlpsi sposob prehravania filmov ? USB, HDD, DVDplayer... ?[/quote]

Co se týká přehrávání je asi jedno jestli přes USB, SD nebo po síti.Já včera zprovoznil sdílení přes router, do kterého mám připojený přes USB HDD WD 120.Určitě pokud nemáš router s USB bude asi nejlepší způsob přehrávání přes USB či SD.
Co se týká formátů tak MKV to nepřehraje ikdyž někdo tvrdil že jo, mě se to nepodařilo a to i při aktualizaci FW z 2000 na 2004.Zkoušel jsem 3 filmy v DivX a ty mně jeli.
Do internetu jsem připojený kabelem.Někde jsem ale četl, že už je adaptér přímo pro Panasonic ale teď si už nevzpomenu jaké značky.Bylo to psané někde tady v novinkách.

Tak jsem našel ten adaptér pro WIFI https://www.tvfreak.cz/netgear-prinasi-wi-fi-pro-tv-viera/3440
SlavoF (834)|1.6.2010 09:30
ešte by niekto mohol vyrobiť náhradu tej drahej kamery TY-CC10W
Zipik (25)|1.6.2010 10:54
Vám někomu funguje skype?Já tam mám pořád hlašku brzo uvidíte....Spíš by mohli přidat archiv ČT a PRIMI :-)
Mystix (274)|1.6.2010 11:37
Nevíte někdo jak naladit na S20E TV kanály pozemního vysílání v HD? Tedy HD ČT a HD Novu? Jsem z Prahy a máme úplně novou společnou antnénu,která by měla být na to připravená. Nicméně při automatickém ladění se HD kanály nenaladily. Díky za info.
spartan67 (210)|1.6.2010 11:58
[quote=Mystix;284139]Nevíte někdo jak naladit na S20E TV kanály pozemního vysílání v HD? Tedy HD ČT a HD Novu? Jsem z Prahy a máme úplně novou společnou antnénu,která by měla být na to připravená. Nicméně při automatickém ladění se HD kanály nenaladily. Díky za info.[/quote]

Musis pri ladeni zaskrknout,povolit hd kanaly...
newmannko (36)|1.6.2010 12:10
[quote=Zipik;284094]Co se týká přehrávání je asi jedno jestli přes USB, SD nebo po síti.Já včera zprovoznil sdílení přes router, do kterého mám připojený přes USB HDD WD 120.Určitě pokud nemáš router s USB bude asi nejlepší způsob přehrávání přes USB či SD.
Co se týká formátů tak MKV to nepřehraje ikdyž někdo tvrdil že jo, mě se to nepodařilo a to i při aktualizaci FW z 2000 na 2004.Zkoušel jsem 3 filmy v DivX a ty mně jeli.
Do internetu jsem připojený kabelem.Někde jsem ale četl, že už je adaptér přímo pro Panasonic ale teď si už nevzpomenu jaké značky.Bylo to psané někde tady v novinkách.

Tak jsem našel ten adaptér pro WIFI https://www.tvfreak.cz/netgear-prinasi-wi-fi-pro-tv-viera/3440[/quote]

No router na usb mam. Takze tam mozem pichnut disk a pojde to ? ten disk ma nejaku specifikaciu ? kapacita, naformatovanie FAT 32, NTFS ? ci to zoberie hoci co...
Zipik (25)|1.6.2010 13:05
[quote=newmannko;284144]No router na usb mam. Takze tam mozem pichnut disk a pojde to ? ten disk ma nejaku specifikaciu ? kapacita, naformatovanie FAT 32, NTFS ? ci to zoberie hoci co...[/quote]

TV bere jen FAT 32 anebo ještě jeden, který umí zapsat soubor o větší kapacitě.Nevím jak se jmenuje ale tady ve vláknu je určitě někde zmíněný.Já mám ASUS WL-500g Pv2 a ten podporuje FAT 32.Tento router si na disk udělá složku SHARED ve které jsou další složky a to Musik,Video,Foto a tuším Download.Po nahrátí souborů do složek jsou následně vidět i v TV a dají se přehrávat.Škoda jen, že to nebere MKV to je docela škoda.

Kapacitou je omezený akorát HDD připojený k TV, který bude naformátovaný televizí vlastním mišmaš formátem, který pojede pouze v TV.Je to z důvodu nahrávaní a HDD musí mít 160G a více...
Jinak pro přehrávání postačí jákýkoliv medium o různé velikosti ale s FAT 32...
Mystix (274)|1.6.2010 13:11
[quote=spartan67;284142]Musis pri ladeni zaskrknout,povolit hd kanaly...[/quote]

Zaškrnuto mám a nic. A mělo by se to naladit jako samostatné kanály nebo se to automaticky přepne,když pojede nějaké vysílání v HD? Jak to je?

Díky
crysis81 (91)|1.6.2010 13:35
[quote=Zipik;284094]Co se týká přehrávání je asi jedno jestli přes USB, SD nebo po síti.Já včera zprovoznil sdílení přes router, do kterého mám připojený přes USB HDD WD 120.Určitě pokud nemáš router s USB bude asi nejlepší způsob přehrávání přes USB či SD.
Co se týká formátů tak MKV to nepřehraje ikdyž někdo tvrdil že jo, mě se to nepodařilo a to i při aktualizaci FW z 2000 na 2004.Zkoušel jsem 3 filmy v DivX a ty mně jeli.
Do internetu jsem připojený kabelem.Někde jsem ale četl, že už je adaptér přímo pro Panasonic ale teď si už nevzpomenu jaké značky.Bylo to psané někde tady v novinkách.

Tak jsem našel ten adaptér pro WIFI https://www.tvfreak.cz/netgear-prinasi-wi-fi-pro-tv-viera/3440[/quote]

pozeral som ten wifi adapter v nasich obchodoch a tam je trosku iny ako v tom linku co si dal sem.pritom oznacenie je to iste,len ma trosku iny dizajn a nema tlacidlo:
http://www.epicom.sk/zbozi/netgear-dual-band-wireless-n-usb-2-0-adapter/detail.aspx?p=z:114984
tak teraz neviem ci ho kupit alebo nie(vzhladom na zrejme iny typ v nasich obchodoch),no tahat cca 12m kabla od routeru sa mi moc nechce...
spartan67 (210)|1.6.2010 13:36
[quote=Mystix;284155]Zaškrnuto mám a nic. A mělo by se to naladit jako samostatné kanály nebo se to automaticky přepne,když pojede nějaké vysílání v HD? Jak to je?

Díky[/quote]
Mne se to naladilo po zaskrnuti vsechno a zobrazuje se normalne bez prepinani,pokud mas slabsi signal pro hd kanaly,musis pockat az trochu zesili,coz se stava,nebo ti sama tv po zapnuti kdyz bude signal dobry nabidne naladeni novych kanalu...
crysis81 (91)|1.6.2010 14:02
[quote=Zipik;284153]TV bere jen FAT 32 anebo ještě jeden, který umí zapsat soubor o větší kapacitě.Nevím jak se jmenuje ale tady ve vláknu je určitě někde zmíněný.Já mám ASUS WL-500g Pv2 a ten podporuje FAT 32.Tento router si na disk udělá složku SHARED ve které jsou další složky a to Musik,Video,Foto a tuším Download.Po nahrátí souborů do složek jsou následně vidět i v TV a dají se přehrávat.Škoda jen, že to nebere MKV to je docela škoda.

Kapacitou je omezený akorát HDD připojený k TV, který bude naformátovaný televizí vlastním mišmaš formátem, který pojede pouze v TV.Je to z důvodu nahrávaní a HDD musí mít 160G a více...
Jinak pro přehrávání postačí jákýkoliv medium o různé velikosti ale s FAT 32...[/quote]

zrejme myslis format exFAT.na ten by sa malo dat aj nahravat tv program,len som to zatial neskusal.HDD ktory mam v podpise som formatoval cez notebook a dal mi na vyber len NTFS a exFAT.