Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Deee-aN (190)|13.6.2010 14:59
ad kamera pro Skype: zkoušel jsem svou MS LifeCam a nepobralo jí to. Je ale fakt, že ta vyžaduje i pro použití s kompem ovladač. Teď sháním, kde bych si půjčil nějakou, která ovladač nepotřebuje, jestli by jí to nevzalo. IMHO kdyby výzkumníci z Panasonicu chtěli omezit připojitelné periferie jen na své vlastní předražené, nedala by se k tomu připojit ani jiná klávesnice. Mojí Logitech to pobralo a funguje v poho. Bohužel na Skype jí asi nepoužiju....
smintman_2000 (3)|13.6.2010 20:38
Zdravim. Chcem sa opytat, ci vam funguje prijem STV3 HD cez DVB-T tuner. Dnes som ho naladil, signal mam priblizne 6/10, zvuk ide, ale namiesto obrazu je hlaska "nie je video". Ostatne stanice su OK.
spartan67 (210)|14.6.2010 06:41
[quote=smintman_2000;285630]Zdravim. Chcem sa opytat, ci vam funguje prijem STV3 HD cez DVB-T tuner. Dnes som ho naladil, signal mam priblizne 6/10, zvuk ide, ale namiesto obrazu je hlaska "nie je video". Ostatne stanice su OK.[/quote]
A mas pri ladeni zaskrknute povolit HD kanaly?
Zipik (25)|14.6.2010 07:27
Jsi v lokalitě, kde to DVB-T vysílá?Na Slovensku jedou jen 4 vysílače :-(Taky jsem se těšil, než jsem si pročetl zprávu od Towercomu, a zjistil, že Bratislava nejede v HD :-(
smintman_2000 (3)|14.6.2010 08:11
[quote=spartan67;285663]A mas pri ladeni zaskrknute povolit HD kanaly?[/quote]
Vdaka. Uz som to nasiel v menu. Bolo potrebne zapnut podporu HD. Po preskenovani to krasne funguje.
afk_cz (25)|14.6.2010 13:01
[quote=axicom;285520]Jo jo, mas pravdu, je to 2,405 :-)[/quote]

vcera jsem konecne poprve pripojil telku k netu. adresy si lizla z routeru a pri testu proslo vsechno krome posledniho - komunikace se serverem. zkousel jsem to nekolikrat. pritom mi net normalne jel. pak jsem to vyzkousel o par hodin pozdeji v 8 vecer a najednou proslo i to pripojeni k serveru. aktualizoval jsem 2004 na 2450 a v poho, obraz DVB-T mi prijde subjektivne lepsi nez pred aktualizaci. zupa. akorat jsem se snazil pripojit HTPC pres HDMI a nez donastavim v HTPC jeste audio po HDMI, tak jsem tam prenasel jen obraz, zvuk jsem zkousel pres analog vystup z desky na repro a do TV pres cinche. bohuzel to nepobrala. jde to takhle kombinovat ? dneska rozebehnu i to audio a vsechno by melo behat po HDMI, ale zajima me, jestli to lze kombinovat. osobne si myslim, ze by melo...
noaid (284)|14.6.2010 13:37
HDMI a analogový vstup zvuku nelze zároveň, buď jedno nebo druhé se musí v tv navolit jako vstup. Vstup zvuku přes cinch je určen pouze pro kompositní video vstup.
Při hdmi videu se tedy musí i zvuk pustit přes hdmi. Jinak jednině z pc do externího zesilovače.
spartan67 (210)|14.6.2010 15:43
[QUOTE=afk_cz;285697]vcera jsem konecne poprve pripojil telku k netu. adresy si lizla z routeru a pri testu proslo vsechno krome posledniho - komunikace se serverem...... Tak ja to mam propojene z notase pres lan krizeny kabel a taky mam vsechno krome komunikace se serverem po testu zaskrkle,nicmene net v tv funguje,tak to neresim,kdyz si vzpomenu co mi to dalo sestelovat sdileni netu s vistama,jsem rad ze to funguje...jinak sdileni souboru mi nabehlo taky ale veskere fota,videa i hudba tv vypisuje ze je to neznamy format,coz uz ale neresim...
kasy (44)|15.6.2010 08:16
Při pokusu o aktualizaci firmware mi TV oznámí, že 2004 je aktuální, na webu Panasonicu je poslední firmware také 2004. Tady jsem se dozvěděl, že někdo má již verzi 2405. V by mohl být problém?
Jozef035 (646)|15.6.2010 08:39
Mám G10 ale predpokladám že rovnako je to aj u G20. Načo slúži v menu DVB-T položka "Vyhľadať HD kanály" ???? Keď to spustím, tak sa mi vymaže celé nastavenie. TV ma na to samozrejme upozorní, ale on vymaže aj analógové stanice. Našťastie mám SD zálohu. A navyše netuším aký to má zmysel. Nemali by sa HD stanice naladiť aj pri normálnom DVB-T ladení? Mám dojem, že túto funkciu vymyslel rovnaký idiot ako to tlačítko "N" na diaľkovom.
afk_cz (25)|15.6.2010 08:43
[quote=kasy;285855]Při pokusu o aktualizaci firmware mi TV oznámí, že 2004 je aktuální, na webu Panasonicu je poslední firmware také 2004. Tady jsem se dozvěděl, že někdo má již verzi 2405. V by mohl být problém?[/quote]

otestuj si pripojeni, jestli vidis server. pak jsem dal rucne aktualizaci a nabidlo mi to 2405 (nebo 2504 - ted nevim presne).
noaid (284)|15.6.2010 08:58
Update firmware je v menu na 2 místech. U minulé verze to šlo jen z jednoho z nich, tak bych vyzkoušel obě možnosti. Alespoň jedna by se měla chytnout. Jak se ty položky přesně jmenují si ale nepamatuji. Je třeba hledat.
spartan67 (210)|15.6.2010 17:22
[quote=kasy;285855]Při pokusu o aktualizaci firmware mi TV oznámí, že 2004 je aktuální, na webu Panasonicu je poslední firmware také 2004. Tady jsem se dozvěděl, že někdo má již verzi 2405. V by mohl být problém?[/quote]
Mne to samo zacalo stahovat pote co jsem nekdy odpo zapl tv a prepl na vieracast,okamzite to zacalo samo od sebe stahovat aktualizaci....
everio (5)|15.6.2010 20:48
Tak sa už ušla plazma aj mne, zadovážil som si po dlhom čakaní a pátraní Panasonic TX-P46G20ES, teda telku v striebornom prevedení, nemám momentálne čas na hrajkanie sa s ňou, avšak som neskutočne šťastný, že mám konečne telku mojich snov, mal som strach z viackrát opisovaného "hučania, či bzučania" - som dosť citlivý najmä na podprahové zvuky a pazvuky, no moja telka je zatiaľ skoro nehlučná (najviac hluku vydáva konzola Xboxu), bál som sa aj obrazu v prevedení a lá DIGI TV a som milo prekvapený, zatiaľ mi to stačí, ale už intenzívne šetrím na Skylink a nejaký normálny sat receiver. Z počiatočných dobrých pocitov ešte vyberám - sieť sa rozbehala sama do 15 sekúnd (metalika na router), aktualizácia firmware manuálne - trvala asi 2 minúty, pripojenie Xboxu 360 super (konečne som si vychutnal automobilové preteky aj so synom, o futbale ani nehovoriac!), jediné čo mi vadilo je problém s formátovaním ext. hdd - pripojil som cez USB wd portable 330 gb, tv si ho našla, disk sformátovala a nič viac - tudy cesta nevede, dnes som si dokúpil WD TV LIVE, teším sa na testíky. Niekto tu spomínal nejaké cvaknutie - tiež som to raz zaregistroval, ale nie o polnoci ale cca o 16:00. Skúšal som aj Youtube - bomba vec, manželke však maximálne vadí, že tam nie je archív TV Joj a Markízy/TV Doma, pripojil som si cez klasický DVI video kábel notebook - absolútne žiadne problémy. Čakajú ma ešte ďalšie výdavky - musím došetriť na už spomínaný kvalitnejší sat prijímač+Skylink a chel by som aj niečo slušné na ozvučenie. Ľutujem však, že momentálne nemám čas vyskúšať ďalšie funkcie a možnosti tejto TV, teším sa na zimu (ak ma však zbytok rodinky pustí k telke :-))
afk_cz (25)|16.6.2010 08:31
tak mi vcera dorazila bezdratova klavesnice velikosti dalkace, tak to dneska zkusim dat do telky, jestli se s tim popere. pokud ne, budu to mit k HTPC ;) zatim jsem to zkousel na PC a zadny drivery to nechtelo (ubuntu 10.04) a jelo to vcetne touchpadu jako vino. i se svejma tlustejma prstama na tom pisu naprosto bezproblemove (klavesy jsou vystouple a nedojde ke stisku vic klaves najednou). na youtube v telce idealni, abych si nepripadal jako SMSkar s tim pana dalkacem :) pak poreferuju
http://www.tomtop.com/24g-wireless-mini-keyboard-with-touchpad-black-c709b_p10332.html
newmannko (36)|16.6.2010 11:16
Cerstvy majitel G20 :) prvy dojem spokojnost, ako signal mam DigiTV (horsi obraz) aj Skylink, obraz pozeratelny len ma trosku hneva ze pri pozerani futbalu ked bere kamera hracov z dialky tak su dost rozmazani a neostri... a dost to vadi na oci, mate nejaku skusenost? ake pouzivate nastavenie na bezne pozeranie TV ? dik
LPK (177)|16.6.2010 12:35
[quote=newmannko;286024]Cerstvy majitel G20 :) prvy dojem spokojnost, ako signal mam DigiTV (horsi obraz) aj Skylink, obraz pozeratelny len ma trosku hneva ze pri pozerani futbalu ked bere kamera hracov z dialky tak su dost rozmazani a neostri... a dost to vadi na oci, mate nejaku skusenost? ake pouzivate nastavenie na bezne pozeranie TV ? dik[/quote]

Skylik ..... jaky HD ??? koukas na ten fotbal v HD nebo SD ??? to je dost zasadni ...
newmannko (36)|16.6.2010 13:41
Nie nie je to SD signal. Ja len ze obraz je celkom vpoho, len pri tom futbale som zaznamenal ze ti hraci z dialky su dost rozmazani, ze ci to mate aj vy ostatni take iste alebo sa to da este doladit.
newmannko (36)|16.6.2010 14:12
Akurat skusam zdielat zlozku s filmami do domacej wifi siete, na telke mam wifi adapter od netgearu, len TV nic nenajde... :( nejaky typ ?
afk_cz (25)|16.6.2010 14:31
[quote=newmannko;286081]Akurat skusam zdielat zlozku s filmami do domacej wifi siete, na telke mam wifi adapter od netgearu, len TV nic nenajde... :( nejaky typ ?[/quote]

musis si koupit na wifi USB dongle primo od Panasonica za hrozny penize, rekl bych.
newmannko (36)|16.6.2010 14:46
Ale mne net ide cez ten Netgera 3100 je prave pre TV Viera od Panasonicu, len neviem ako je najlepsie zdielat data ci filmy alebo mp3. Z pocitaca alebo mam USB na wifi routeri, neviem ci to uz niekto skusal.
LPK (177)|16.6.2010 14:49
[quote=newmannko;286081]Akurat skusam zdielat zlozku s filmami do domacej wifi siete, na telke mam wifi adapter od netgearu, len TV nic nenajde... :( nejaky typ ?[/quote]

a mas nastaveny DLNA server na te domaci siti ??? treba Tversity pak by to melo fungovat, TV neumi prohazet sitove sdilene slozky stejne jako PC
SlavoF (834)|16.6.2010 23:19
tak prvá 1000-cka hod je natočená
a to keď som zakladal túto tému som TV ešte nemal :)
žiadny problém s kontrastom, jasom atd. , obraz špičkový
vravím o svojich podmienkach /skylink aj HD, dvb-t, atd. a nevynímajúc ani digi/
maximálna spokojnosť, dnes by som opäť nič iné nekúpil :D
PICT5466.JPG
newmannko (36)|16.6.2010 23:21
Vie mi niekto poradit ako nastavit zdielanie cez Tversity ? Pc mam napojene na wifi router, na telke mam usb wifi adapter komunikacia funguje. V tversity som pridal zalozku s filmami ale to asi nestaci, poradte pls. Dik
newmannko (36)|16.6.2010 23:47
No tak som nahodil TVersity. Cez Plusko som pridal celu zlozku s filmami co mam na disku. Treba este nieco nastavit? Na telke stale pise server nenajdeny...
noaid (284)|17.6.2010 08:31
[quote=newmannko;286164]Vie mi niekto poradit ako nastavit zdielanie cez Tversity ? [/quote]
Dával jsem tu před nějakou dobou úpravu v konfiguračním souboru Tversity. Zkus nalistovat nazpátek.
Taky je nutné ve firewallu na PC povolit komunikaci na příslušném portu, patrně proto to nevidíš.
noaid (284)|17.6.2010 08:35
[quote=SlavoF;286163]tak prvá 1000-cka hod je natočená
[/quote]

Mohl bys prosím napsat, jak se ten počet hodin dá zobrazit? Někde jsem to už četl, ale zase zapomněl.
Taky jsem nadmíru spokojený, zatím žádné šednutí obrazu apod.
SlavoF (834)|17.6.2010 11:10
Zobrazenie prevádzkových hodín:
1. Na TV stlačiť "Vol -"
2. počas toho stlačiť trikrát tlačidlo "0" na diaľkovom ovládači
3. čakať kým nabehne servisne menu
4. Potom stlačiť "2" na diaľkovom ovládaci
5. Stlačiť tlačidlo "OK" na diaľkovom ovládači
6. Kurzor šípkami vpravo nadol do prázdneho poľa /vpravo od "PTCT"/
7. Stlačiť tlačidlo "Mute" asi na 5 sekúnd
matulko01 (1)|17.6.2010 11:25
ahojte , som štastny uživatel tejto TV už daku dobu a potreboval by som poradiť aku klavesnicu použivate a funguje bez problemu ? ....može byť aj usb alebo bezdratova ....dik
LPK (177)|17.6.2010 12:23
[quote=matulko01;286195]ahojte , som štastny uživatel tejto TV už daku dobu a potreboval by som poradiť aku klavesnicu použivate a funguje bez problemu ? ....može byť aj usb alebo bezdratova ....dik[/quote]

v podstate muze byt jakakoliv, ja to zkousel se starickou bezdratovou TRUSTkou a bez nejmensich problemu ....
noaid (284)|17.6.2010 13:17
[quote=SlavoF;286192]Zobrazenie prevádzkových hodín:[/quote]
Díky moc. Radši jsem si to vytiskl a přidám k návodu.
newmannko (36)|17.6.2010 20:30
No tak som do profiles.xml nakopiroval ten code co bol na predchadzajucom vlakne. Na Pc vo firewalle som povolil vynimku na porte tversity media server. Na tversity mam nahodene cez folder (zlozku) s filmami z externeho disku a taktiez som tam hodil aj video zo systemoveho disku v PC a stale nic... :(
newmannko (36)|17.6.2010 23:44
No v nastaveniach uz neviem co by som zmenil, skusal som podla roznych navodov ale ked dam Start sharing tak ma neche vobec pripojit...
newmannko (36)|18.6.2010 09:41
Este jeden dotaz. Treba este k tomu zdielaniu cez TVersity aj nejak nastavit WM player ? Mozte mi prosim Vas niekto komu to ide napisat presny postup co kde ako nastavit, popripade nejake screeny bo uz zacinam zufaliet z toho :( (wifi router D-link 635, OS Win XP SP3)
LPK (177)|18.6.2010 10:31
[quote=newmannko;286304]Este jeden dotaz. Treba este k tomu zdielaniu cez TVersity aj nejak nastavit WM player ? Mozte mi prosim Vas niekto komu to ide napisat presny postup co kde ako nastavit, popripade nejake screeny bo uz zacinam zufaliet z toho :( (wifi router D-link 635, OS Win XP SP3)[/quote]

no netusim jak to funguje u tebe ale u me se pak jenom zmackne nastartovat server a je to ... je mozne ze jak jedes prez wifi tak ten router oddeluje wifi sit a lan sit ... promrkni nastaveni ... na mem TP linku mi to ale funguje jak po kablu tak po wifi bez zadne zasadnejsi konfigurace, tversity mam jak na desktopu tak na notasu (wifi) .... proste nekde delas chybku a musis ji najit :-)
noaid (284)|18.6.2010 10:44
Pokud v tv vůbec nevidíš Tversity, tak je problém pouze v nastavení LAN, tj. firewall, případně různé jiné antiviry aj. anti..., které tu komunikaci taky mohou blokovat.
Dále se koukni do nastavení routeru, já na svém DLinku mám nějakou položku "povolit UPnP", ale už nevím, jestli zaškrtnutou nebo ne.
Je to jen v úplném povolení komunikace mezi PC a TV, já se s tím na počátku taky 3 dny trápil a byl zoufalý než jsem pochopil, v čem to vězí. Od té doby fungují všechny UPnP servery i zařízení (tv i mediaplayer).

Nastavení Tversity je v podstatě jen o povolených formátech. Co bude hrát a co ne.
Zkus dočasně vypnout firewalll, případně další blokovací programy na pc, v routeru taky nic neblokuj a povol co se dá a měl bys tversity v tv vidět. Pak postupně dávej vše zpět a zjistíš, kde je v komunikaci problém.
Po každé změně bych pro jistotu vypnul a zapnul router a TV a restartoval tversity.
newmannko (36)|18.6.2010 15:57
No takze uz konecne som connected :D blby Nod mi to blokoval. Lenze problem je s prehravanim mp3 audia a avi videa. Na niektorom filme napise ze nepodporuje a na niektorom ked spustim tak je hlaska "Prosim cakajte" a do 30 sekund nabehne tabulka ze subor sa neda prehrat, pritom na pc mam kodeky aj na liste sa spusti ffdshow pre audio aj video. Kde moze byt chyba ?
noaid (284)|18.6.2010 17:55
V tversity na záložce status máš jako device Panasonic G20 nebo něco jiného?
MP3 mi přes Tversity taky nechodí, jen filmy, ale ty šlapou i s titulky.
noaid (284)|18.6.2010 18:40
Na audio jsou lepší servery než Tversity. Třeba Asset UPnP funguje, taky foobar2000 po nakonfigurování.
newmannko (36)|19.6.2010 09:42
[quote=noaid;286362]V tversity na záložce status máš jako device Panasonic G20 nebo něco jiného?
MP3 mi přes Tversity taky nechodí, jen filmy, ale ty šlapou i s titulky.[/quote]

No v statuse nemam G20. Je tam Mobile Phone a neda sa to zmenit. Aj som nakopiroval do profiles.xml to co je na str.33 tejto temy. Treba sa aj registrova na vod.divx.com?
noaid (284)|19.6.2010 14:11
Jestli je tam Mobile Phone, tak je špatný profiles.xml. Nakopíruj tam ten v příloze, samozřejmě po rozbalení. Pak bude video šlapat.
newmannko (36)|19.6.2010 15:03
[quote=noaid;286436]Jestli je tam Mobile Phone, tak je špatný profiles.xml. Nakopíruj tam ten v příloze, samozřejmě po rozbalení. Pak bude video šlapat.[/quote]

No tak som tam nakopiroval ten profiles.xml ale stale to iste, v statuse mobile phone ! netreba tam este nieco prenastavit ?
noaid (284)|19.6.2010 15:10
Restartoval jsi pro jistotu celé PC i TV po přepsání toho souboru? A taky bych ještě zkusil v tversity v Library refresh složek.
newmannko (36)|19.6.2010 17:03
[quote=noaid;286441]Restartoval jsi pro jistotu celé PC i TV po přepsání toho souboru? A taky bych ještě zkusil v tversity v Library refresh složek.[/quote]

Heh jo trebalo restart ;) Uz to ide konecnee :D:D dik ;)
newmannko (36)|19.6.2010 19:22
Este jedna otazocka. Nahodou nevie nikdo ako nastavit aby sa tversity pustilo automaticky pri starte pc ? a taktiez zakazdym musim povolit pristup v nod32 co je dost otrava... :(
noaid (284)|19.6.2010 19:29
Tversity, Settings, General, Automatically start sharing the media
NOD nevím, třeba pohledat, ale určitě to půjde.
tombor (3)|20.6.2010 15:53
Tak se během příštího týdne(snad) taky stanu majitelem TX-P42G20E a měl bych dotaz ohledně nahrávání na připojený HDD přes usb.Lze nahrávat z integrovaného tuneru(DVB-T)jeden program a na TV sledovat jiný program z externího zdroje,např satelitu?Nebo je dáno,že co se nahrává,to se musí sledovat.Díky za info.
noaid (284)|20.6.2010 16:58
Nezkoušel jsem to, ale pár stránek dozadu myslím někdo psal, že by to mělo jít, patrně pomocí plánovače. Zkus pohledat nazpátek.
kasy (44)|21.6.2010 07:16
Podělím se o jednu zkušenost. Dělám do digifocení a používám správu barev, mám zkalibrovaný grafický monitor, tiskárnu, skener. Prostě co vidím na monitoru, to tisknu. A teď k věci. Po zkouknutí několika stovek fotek na mém televizoru (mod profesional) jsem zjistil, že jediná korekce, která byla třeba, bylo o dva kroky ubrat sytost. Jinak vše sedí naprosto přesně, samozřejmě okometricky. Takže kalibrovat nebudu. Dost mě překvapilo, že je televizor ve výrobě tak přesně nastavený. Nebo mám možná také jednou kliku.
Freebiker (5)|21.6.2010 11:50
Ahoj fanatici, jen malá zpráva ode mě, mám nově plazmu TX-P42V20E, vše nainstalováno, media server Ok, jen se mi nedaří zaktualizovat software na verzi 2.405! tím pádem Viera cast nejde!!!!!, zkoušel jsem to alespoň 20x ale stále mi to načte tak max 75% a televize se z dúvodu "výpadku spojení se serverem" restartuje. síťová nastavení - vše ok, občas vypadává při testu spojení se sreverem. Ale hlavně pod starou verzí mi to neběží, mám jen uprostřed okno s tv programem co běží na telce. Nemáte s tím někdo podobní problémy. případně nemáte možnost sehnat aktualizaci jinak než stažením přes TV?
díky za info