Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Deee-aN (190)|13.7.2010 21:38
No, pokud se v poslední době nic nestalo, tak Skylink je satelitní, k čemuž je potřeba DVB-S(2) tuner, který G20 nemá. Měla by ho mít někde tady poblíž zmiňovaná GW20.
garb7 (1189)|13.7.2010 23:47
Přesně tak potřebuje na satelit tuner DVB-S(2) proto TX-P42GN23 za 28000,- není problém koupit ale TX-P42GW20E zatím u nás na trhu není.
VirtualCZE (21)|14.7.2010 14:32
Tuším, že to tu už zaznělo, ale jaké je nejlepší nastavení pro Conax a UPC? Zatím jsem našel, že Švédsko nenajde všechny programy (nejde je dodat ručně?), ale funguje EPG. Já mám teď Finsko, programy jsou všechny, ale EPG nečitelný a rozhozené hodiny. :(
Jinak zatím s G20 velká spokojenost až na občasné cvrčení od zdroje (hlavně ve dne při světlých scénách) a to divné řešení DVB-C...
karves_ce4you (1)|15.7.2010 11:02
Napsal jsem kvůli tomuto problému do Panasonicu. V odovědi uvádí, že z důvodu "stále neexistujicích norem v ČR" není DVB-C tuner v profilu ČR presentován. (každá země má jinak definována kmitočtová pásma - kanály) Nejblíže našemu UPC je profil Finsko. Takže podle slov Panasonicu jej lze bez záruky plné funkčnosti použít. Z toho je vidět, že to asi v dohledné době žádný nový firmware řešit nebude. Takže jako většinou je bordel na straně našeho banánového govermentu...
VirtualCZE (21)|15.7.2010 11:33
Taky jsem psal na podporu. Problém je, že jsem to u jiných značek viděl fungovat. Naladěno mám snad kompletně, ale ty znaky v EPG překousnout nejdou :( Teletext s nastavením znaků východní 2 funguje...
Maregis (1)|15.7.2010 19:12
Zdravim vas, mam jeden problem s TX-P42G20E. Dnes som ju doviezol, vybalil, zapojil, spustil ladenie programov (analogovy signal) a po naladeni mam problem so zvukom. Obraz primerany signalu, namiesto zvuku len chrcanie (nieco ako kedysi u CRT pri bielo-ciernom zrneni). K telke je pripojene DVD cez HDMI (obraz aj zvuk v poriadku), video cez Scart (obraz aj zvuk v poriadku - dokonca aj televizne programy z toho isteho kabla ktory som skusil pripojit k telke). Dokazem pozerat programy, ked to pustim cez video a scart ale nie je to skratka ono. Neporadil by niekto?
Deee-aN (190)|15.7.2010 19:40
Nastavení - Menu ladění analog - Ruční ladění - Systém zvuku - přepínat (je mi záhadou, proč se to musí dělat ručně, když tohle uměly televize automaticky už dávno)
jaguar000 (123)|16.7.2010 16:59
[quote=VirtualCZE;289094]Tuším, že to tu už zaznělo, ale jaké je nejlepší nastavení pro Conax a UPC? Zatím jsem našel, že Švédsko nenajde všechny programy (nejde je dodat ručně?), ale funguje EPG. Já mám teď Finsko, programy jsou všechny, ale EPG nečitelný a rozhozené hodiny. :(
Jinak zatím s G20 velká spokojenost až na občasné cvrčení od zdroje (hlavně ve dne při světlých scénách) a to divné řešení DVB-C...[/quote]

Čas se dá opravit v Menu -Nastavení - Další nastavení - Časové pásmo - GMT+2
ale ta chybná diakritika v EPG mi vadí....
peatro (1054)|16.7.2010 18:08
Jsou to idioti, velky problem dat hledani od 100MHz - 800Mhz, VZDYT na to nepotrebuji zadnou normu, sony uz tak davno funguje a ostatni znacky taky nebudou cekat na to az jim to nekdo predepise!!
Jo az jim lide prestanou kupovat ty TV kvuli tuneru, tak urcite nebudou cekat na normu..........je to smesne, kopat vsude kolem sebe a nic neudelat pro zakazniky
goverment bych do toho nemotal, spis je to neochota a neschopnost panasonicu
VirtualCZE (21)|18.7.2010 20:46
[quote=jaguar000;289415]Čas se dá opravit v Menu -Nastavení - Další nastavení - Časové pásmo - GMT+2
ale ta chybná diakritika v EPG mi vadí....[/quote]
jj, dík, už jsem to taky našel. EPG samozřejmě stále (nedávno se updatoval firmware) použitelný jen s velkou dávkou představivosti.



[quote=peatro;289423]...goverment bych do toho nemotal, spis je to neochota a neschopnost panasonicu[/quote]
souhlasím, cítím to spíš jako zástupný problém. Nevím, jestli je lepší, aby čeští zákazníci jeli v nastavení pro finsko, než aby byl v českém firmware neoficiální rozsah pro DVB-C...
spartan67 (210)|20.7.2010 09:53
Zobrazují se vam hdstreamy z youtube na vieracastu?Mne ne,udajne je to tim ze nemam origo wireless usb adapter netgear http://www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/sitove-adaptery/wnda3100.html ,tak jsem ho objednal,doufam ze to bude slapat,stejne jsem to chtel koupit....
SlavoF (834)|20.7.2010 10:53
daj bacha, musíš mať WNDA3100 V2
WNDA3100 V1 nepojde v G20
ale aj tak nerozumiem čo to má spoločné s tým že niečo ide a niečo nie,
buď to to ide alebo nie
a čo vlastne teraz máš ? , lebo moc možností nie je, iba kábel alebo WNDA3100 V2 /opomenujúc drahý usb od panaka/
a nevrav že ideš nahradiť kábel usb adaptérom 9-)
spartan67 (210)|20.7.2010 21:48
[quote=SlavoF;289811]daj bacha, musíš mať WNDA3100 V2
WNDA3100 V1 nepojde v G20
ale aj tak nerozumiem čo to má spoločné s tým že niečo ide a niečo nie,
buď to to ide alebo nie
a čo vlastne teraz máš ? , lebo moc možností nie je, iba kábel alebo WNDA3100 V2 /opomenujúc drahý usb od panaka/
a nevrav že ideš nahradiť kábel usb adaptérom 9-)[/quote]
Mam internet nasdileny pres lan kabel z pc,coz je k nicemu protoze pokud chci v tv net,musi byt zaple pc.Router mam moc daleko tak jedine reseni je wi-fi prijimac.Tak jsem objednal WNDA3100- V2,jinak z youtube prehravam normalni videa ale hd videa se vubec nezobrazuji,cemuz tedy fakt nerozumim,WNDA3100V2 -pisou ze umoznuje streamovat i hd videa z netu,tak uvidim...
SlavoF (834)|20.7.2010 22:39
no to je asi 3. riešenie, ktoré som asi opomenul /trochu neštandardné/, ale nevadí pokial fakt nevieš dotiahnut ten kábel k TV, tak sa zmier s tým, že si priekopník a dáš vedieť ako to dopadlo, a za 2. sa zmier s tým, že lepšie ako kábel to určite nebude, skôr to bude horšie ako kábel, tak ako vravím prajem pozitívny výsledok, ale určite daj vediet.
S4nfte (9)|21.7.2010 02:14
Zdravim. Uz sem konecne rozhodnut pro Tv z teto rady a chtel bych se zeptat, jak je to s Viera Cast.. respektive s prohlizenim toho co nabizi. Prohlizeni zavisi na rychlosti pripojeni? Kolik je minimum, kolik optimal? Na prohlizeni zaznamu v HD kolik? Pravdepodobne pres kabel asi lepsi nez pres wifi ze.. asi stejny princip jak s klasickym pripojenim doma. Myslim, ze sem ty rychlosti nekde videl na eng sites, ale nejak se k tomu nemuzu dostrachat. Diky!
spartan67 (210)|21.7.2010 07:24
[quote=SlavoF;289903]no to je asi 3. riešenie, ktoré som asi opomenul /trochu neštandardné/, ale nevadí pokial fakt nevieš dotiahnut ten kábel k TV, tak sa zmier s tým, že si priekopník a dáš vedieť ako to dopadlo, a za 2. sa zmier s tým, že lepšie ako kábel to určite nebude, skôr to bude horšie ako kábel, tak ako vravím prajem pozitívny výsledok, ale určite daj vediet.[/quote]

Urcite dam,dnes nebo zitra to dorazi....
noaid (284)|21.7.2010 07:57
HD přes VieraCast lze, ale na youtube jede asi to default nastavení v menším rozlišení. Ale na DailyMotion vlevo nahoře je sekce HD a tam to funguje a vypadá moc dobře.
Rychlost linky je třeba stejná jako při prohlížení na PC, když to jede dobře na PC, je rychlost dostatečná i pro tv. Přes vytáčené spojení snad už dnes nikdo nejede.
spartan67 (210)|21.7.2010 08:51
[quote=noaid;289928]HD přes VieraCast lze, ale na youtube jede asi to default nastavení v menším rozlišení. Ale na DailyMotion vlevo nahoře je sekce HD a tam to funguje a vypadá moc dobře.
Rychlost linky je třeba stejná jako při prohlížení na PC, když to jede dobře na PC, je rychlost dostatečná i pro tv. Přes vytáčené spojení snad už dnes nikdo nejede.[/quote]
Aha,tak to je novinka,dik za zpravu...
S4nfte (9)|21.7.2010 12:41
Mi to furt nesedi, napr s tim rozlisenim. Tak treba video na youtube na PC, v rozlisenich... net (bydlim v prdelakove:)) zvlada live bez jakehokoli zadrhelu 360p i 720p. Na 1080p je tam trosku na zacatku sekacka, ale silou vule to dojede nasledne bez dalsiho nacitani. Takze jak bude napr vypadat takove video 720p na takove 106cm uhlopricce televize. Nebude to vyblitka? Na PC samo takove rozliseni parada. O 1080p nemluve. Jaka je tedy kvalitka? / A pokud je daily motion v HD, v jakem to je rozliseni? Nemate nekdo prikladove foto z Castu? Diky!
SlavoF (834)|21.7.2010 13:13
jedno video z VieraCastu - Nova archiv som dával na youtube ešte 15.03.2010
podotýkam, že je točené SD kamerou otrasnej kvality položenou pred TV, alebo v ruke už si nepamätám


čakám novú HD kameru, môžem potom updatnúť
pietroh (2)|21.7.2010 13:50
chcem kupit Panasonic TX-P42G20S vie mi niekto povedat ci pismeno na konci znamena len krajinu v ktorej sa predava alebo je to nieco ine? dik
SlavoF (834)|21.7.2010 14:03
"S" - je to strieborná farba :p
noaid (284)|21.7.2010 14:13
Možná už vím, jak na HD na youtube. Doma vyzkouším a napíšu.
Jinak pokud je zdroj HD videa kvalitní, tak to vypadá samozřejmě na tv skvěle.
spartan67 (210)|21.7.2010 15:14
Tak mi dorazil ten netgear na wi-fi,je na nem oznaceni ze nove podporuje vieracast a peru se s tim,pripojeni k pristupovemu bodu uz mam ale porad mi to v posledni kolonce vyhazuje vypadek spojeni se serverem...
spartan67 (210)|21.7.2010 17:36
Tak netgear uz se rozbehal,musel jsem TV resetnout do tov.nastaveni a pak uz to slo samo...
spartan67 (210)|21.7.2010 17:36
[quote=noaid;289984]Možná už vím, jak na HD na youtube. Doma vyzkouším a napíšu.
Jinak pokud je zdroj HD videa kvalitní, tak to vypadá samozřejmě na tv skvěle.[/quote]
Jojo,napis,jsem zvedavej...
S4nfte (9)|21.7.2010 19:31
Hm, i s SD kamerou to vypada, ze je to kvalita, respektive, ujde. SlavoF, jaky mas pripojeni? download staci..k porovnani s mym. Sem koukal na ty recenze Skype, no hudba budoucnosti, uz vidim, kdo ma takova pripojeni down/up, aby to schroustlo.
To HD na youtube, to by byla ale taky bomba. No, mozna se dnes zacnu i hrabat v eng recenzich, zajiste jsou trosku uz vepredu. Jinak leto, letni padani cen se podepisuje i na teto TV:) jen tak dal:)
SlavoF (834)|21.7.2010 19:44
T-com DSL Turbo 2 - 2048 kbps down
spartan67 (210)|21.7.2010 20:45
Tak pres netgear zadna zmena,zkousim to na youtube na mojem videu a stale jen nizka kvalita,mozna to chce jeste nejak netgear nakonfigurovat,no nevim..
Deee-aN (190)|21.7.2010 21:19
[quote=SlavoF;289982]"S" - je to strieborná farba :p[/quote]
A "E" znamená čErná, ne? :rolleyes: :)
Já myslel, že "S" znamená United States a je to NTSC verze, ale teď koukám, že se dá koupit i tady (respektive - obchody jí nabízejí), tak nevím...:(

BTW, pro zájemce: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1279623234&newsletter
SlavoF (834)|21.7.2010 22:53
Bunda, netrep hovadiny,
písmeno na poslednom mieste znamená farbu
to že ho niekto uvedie bez E je problém iný
u nás iný G20 ako TX-P42G20E alebo TX-P42G20ES nekúpiš
a opakujem "S" znamená strieborný
zavolaj do internetového obchodu čo má v ponuke TX-P42G20S a spýtaj sa na to čo je na nálepke na krabici a povie ti že TX-P42G20ES, a potom sa spýtaj prečo má na svojej stránke uvedené TX-P42G20S a odpovie ti že nevie :)
odkaz čo si dal znemená, že recenzie nezaujíma či je farba kakavá alebo onavá a či je to pre japoncov alebo laponcov a preto uvedú iba "Panasonic V20" a punktum , a akú farbu má na obrázku mna osobne pri recenzii nezaujíma, nemyslím si že strieborný bude mať lepší obraz ako čierny
hold Bunda, to máš za svoj avatar :-D
SlavoF (834)|21.7.2010 23:09
[quote=spartan67;290059]Tak pres netgear zadna zmena,zkousim to na youtube na mojem videu, a stale jen nizka kvalita,mozna to chce jeste nejak netgear nakonfigurovat,no nevim..[/quote]
pripadám si ako blbý ale fakt som to nepochopil, myslím súvislosť medzi kvalitou obrazu u teba a tým videom na youtube čo uvádzaš, leda že uvádzaš ako pripomienku video na ktorom to skúšaš, ale k čomu to komu je ?
tak ak chceš popros niekoho aby nastavil to uvedené video na svojom TV a vyskúšal to alebo ono a porovnajte čo sa len dá, inak sa mi to zdá ako výkrik do tmy.
S4nfte (9)|21.7.2010 23:42
Tak to si me uklidnil. ja mam 4096.. :)
spartan67 (210)|22.7.2010 06:39
[quote=SlavoF;290089]pripadám si ako blbý ale fakt som to nepochopil, myslím súvislosť medzi kvalitou obrazu u teba a tým videom na youtube čo uvádzaš, leda že uvádzaš ako pripomienku video na ktorom to skúšaš, ale k čomu to komu je ?
tak ak chceš popros niekoho aby nastavil to uvedené video na svojom TV a vyskúšal to alebo ono a porovnajte čo sa len dá, inak sa mi to zdá ako výkrik do tmy.[/quote]

Tak jeste jednou,video z youtube v hd rozliseni na vieracast nefunguje...pokud vam ano dejte mi vedet..
noaid (284)|22.7.2010 07:46
Zkoušel jsem teda nějak do adresy videa vpašovat &hd=1 dle tohoto popisu http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?hl=cs&answer=153665 , ale nijak to nejde. V tv je adresa needitovatelná a nejde to nijak ani přes vlastní vytvořený profil na YT. &hd=1 se dá použít jen v adresním řádku v prohlížeči nebo na vlastní stránce s odkazem na YT.
Takže smůla.
Popravdě to posrali vzhledem k tomu, že stačí jen přidat tento jednoduchý parametr.
axicom (626)|22.7.2010 16:41
Tak ze radostna zprava, Panasonic si u me napravil reputaci, poslal novou telku! Na toho Philipse se opravdu nedalo koukat, at zije plasma:-)
Deee-aN (190)|22.7.2010 16:44
[quote=SlavoF;290084]...[/quote]
První část: no comment a k druhé části jen to, že odkaz na recenzi V20 jsem dával nezávisle na první části mého příspěvku (neboli - pro ty pomalejší - ten odkaz na recenzi vyššího modelu jsem dal pro zajímavost a nesouvisí s výše uvedenou statí o barvách G20 ;))
SlavoF (834)|22.7.2010 22:53
[quote=Deee-aN;290155]První část: no comment a k druhé části jen to, že odkaz na recenzi V20 jsem dával nezávisle na první části mého příspěvku (neboli - pro ty pomalejší - ten odkaz na recenzi vyššího modelu jsem dal pro zajímavost a nesouvisí s výše uvedenou statí o barvách G20 ;))[/quote]
no dobre, 2.časť teda ok
ale z 1. časti si čo teda "tazatel" má vybrať, ja som mu to jasne napísal a ty si to zhovadil,
chudák "pietroh" dá prvý príspevok do fóra a z týchto odpovedí zostane akurát tak magor
čo si akože má vybrať a tohoto:
[quote=Deee-aN;290068]A "E" znamená čErná, ne? :rolleyes: :)
Já myslel, že "S" znamená United States a je to NTSC verze, ale teď koukám, že se dá koupit i tady (respektive - obchody jí nabízejí), tak nevím...:([/quote]
takže vysvetli uživatelovi "pietroh" čo znamená "no comment", aby z toho teda niečo aj mal.
pietroh (2)|23.7.2010 10:24
...u mna to sedi, S=Silver a ked tak pozeram na obrazok u predajcu tak to aj vyzera ako strieborna, takze ja som sa dozvedel co som potreboval, dikez
peter1973 (2)|25.7.2010 09:09
Mohli by ste mi poradit ako mam nastavit siet pre kablove LAN pripojenie ?
Podla navodu : 1. vyber siete, 2. nastavenie IPS/DNS /automaticky/ je v poriadku.
Problem mam s nastavenim PROXY adresy. Neviem kde ju mam ziskat. Test spojenia skonci pri kontrole spojenia k brane. Vypise "Nasla sa domacia siet. Brana neodpoveda. Skontroluje spojenie so smerovacom a jeho nastavenie"
Dakujem za pomoc.
axicom (626)|26.7.2010 16:02
Proc myslis ze je potreba proxy? Ja nic takoveho nepotreboval, nemas nejake omezeni v siti na routru?
Mutt (65)|28.7.2010 00:49
poradil by někdo jak nastavit UPC (42G20E)? dnes mi přišla karta, zastrčil jsem do slotu, ale nic to nenaladí. Vim že je třeba nejspíš změnit zemi, jenže na to se telka ptala hned po spuštění, ale teď nikde nemůžu najít kde se to v menu dá změnit??
SlavoF (834)|28.7.2010 10:14
[quote=SlavoF;289967]jedno video z VieraCastu - Nova archiv som dával na youtube ešte 15.03.2010
podotýkam, že je točené SD kamerou otrasnej kvality položenou pred TV, alebo v ruke už si nepamätám
YouTube- Panasonic TX-P42G20E - MOV005.mp4

čakám novú HD kameru, môžem potom updatnúť[/quote]

[quote=S4nfte;290046]Hm, i s SD kamerou to vypada, ze je to kvalita, respektive, ujde. SlavoF, jaky mas pripojeni? download staci..k porovnani s mym. Sem koukal na ty recenze Skype, no hudba budoucnosti, uz vidim, kdo ma takova pripojeni down/up, aby to schroustlo.
To HD na youtube, to by byla ale taky bomba. No, mozna se dnes zacnu i hrabat v eng recenzich, zajiste jsou trosku uz vepredu. Jinak leto, letni padani cen se podepisuje i na teto TV:) jen tak dal:)[/quote]
tak tu to je:
VirtualCZE (21)|28.7.2010 10:41
[quote=Mutt;290842]poradil by někdo jak nastavit UPC (42G20E)? dnes mi přišla karta, zastrčil jsem do slotu, ale nic to nenaladí. Vim že je třeba nejspíš změnit zemi, jenže na to se telka ptala hned po spuštění, ale teď nikde nemůžu najít kde se to v menu dá změnit??[/quote]
Pokud chceš znova ladit, tak nejdřív dát expediční nastavení, pak to znovu zapneš a jedeš jako při prvním zapnutí. Já mám zemi Finsko, jazyk češtinu a DVB-C a DVB-T kanály. Po naladění myslím že chvíli trvá, než se aktivuje to dekódování placených kanálů.
BTW zaznělo tu na fóru, že by snad ještě letos měl být fw. s DVB-C i pro nastavení ČR, tak budeme doufat.
Mutt (65)|28.7.2010 12:40
Expediční nastavení! To je to co jsem potřeboval, děkuji ti ;-)
VirtualCZE (21)|28.7.2010 12:51
Jsem rád, že jsem mohl pomoct ;-)
Ať TV a modul dobře slouží a budem čekat na fw. s DVB-C pro ČR.
LPK (177)|30.7.2010 10:21
funguje vam vieracast ???? z niceho nic mi vcera TV zacala hlasit vypadek spojeni ze serverem chyba 001 .... jinak sit i router vse facha normalne TV vidi i DLNA zarizeni a prehrava, takze zrejmne sit je OK ....
Deee-aN (190)|30.7.2010 11:04
[quote=LPK;291039]funguje vam vieracast ???? z niceho nic mi vcera TV zacala hlasit vypadek spojeni ze serverem chyba 001 .... jinak sit i router vse facha normalne TV vidi i DLNA zarizeni a prehrava, takze zrejmne sit je OK ....[/quote]
U mě OK.
brejtri (1)|30.7.2010 13:11
mám stejný problém - od včerejška nic...

TX-P42G20E
spartan67 (210)|30.7.2010 15:10
jojo,mam ten samej problem co ty...