Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

SlavoF (834)|30.7.2010 16:43
u mna šlape v pohode, jak víno
spartan67 (210)|30.7.2010 17:37
Copak se nam to s tim viera castem stalo?A ja mam tejden koupenej ten wifi adapter od netgearu,slapalo to jak hodiny...
spartan67 (210)|30.7.2010 18:58
Vieracast uz slape...
amigoxt (8)|1.8.2010 23:23
videl som v cennikoch model 42GN23, neviete aky je rozdiel voci G20?
Jezza (2)|2.8.2010 10:02
Zdravim,

jakou mate zkusenost s prehravanim videa (filmu) z SD karty? Jake kodeky akceptuje? Mel jsem za to, ze SD-video akceptuje i h264, ale vzdy mi to nahlasi, ze tam nemam kompatibilni video. To mam jako konvertovat kazdy film do mpeg2? To je trochu zverstvo. Predem dik za rady.
maras.m (4)|2.8.2010 13:23
Nemáte někdo zkušenost s odstaněním onoho "bzučení" (asi tranzistoru). TV mám asi 3 měsíce a stále se to ozývá. Hodně se to tady na fóru zmiňovalo, ale nevím, jestli tu někdo zmiňoval, jak by se to dalo odstranit. Servisovat, atd. Díky
peatro (1054)|2.8.2010 13:41
bud to samo prejde nebo to zesili casem, me to preslo, ale zase mi to bzucelo jen pri aktivovanym EPG
bych pockal, kdyz by to zesililo tak pak service, otazka jest-li to nove trafo nebud bzucet jeste vice, je to fakt loterie :-)
axicom (626)|2.8.2010 19:59
[quote=amigoxt;291312]videl som v cennikoch model 42GN23, neviete aky je rozdiel voci G20?[/quote]

Ma satelitni tuner, staci zadat na google.

[quote=maras.m;291354]Nemáte někdo zkušenost s odstaněním onoho "bzučení" (asi tranzistoru). TV mám asi 3 měsíce a stále se to ozývá. Hodně se to tady na fóru zmiňovalo, ale nevím, jestli tu někdo zmiňoval, jak by se to dalo odstranit. Servisovat, atd. Díky[/quote]

Mam doma ted druhy kus a rekl bych ze je o dost tissi nez ten predesly, hlavne uz repracky nebzuci.
noaid (284)|5.8.2010 06:20
Na VieraCast přibyl Twitter.
Eugi1 (7)|5.8.2010 15:05
Tak som novym v podstate stastnym majitelom TX-P42G20E. Mam ju vyse tyzdna, takze moje kratke zhodnotenie.
1. Obraz je velmi slusny (klasicky SD signal pozeram v mode Kino, DivX HD filmy v mode THX)
2. IFC naozaj odstranuje efekt "trhania" obrazu, ale vysledny obraz vyzera, akoby bol toceny dokumentarnou a nie filmovou kamerou (mam radsej vypnute)
3. Analogovy signal je na moje pocudovanie pozeratelny (a to mam DIGI po kabli)
4. ZVUK je podla mna na takuto triedu TV dost nekvalitny! (pri silnejsich basoch TV drnci)
5. Dialkove ovladanie je super, tlacidla su prehladne a dostatocne velke
6. Pripojenie na NET mam po Ethernet kabli do domaceho WiFi routera, funguje bez problemov, TV si hned stiahla aktualizaciu SW
7. Viera CAST funguje super, vyuzivam hlavne YouTube (HD klipy)
8. Pripojenie na DLNA server ide tiez, na svojom notebooku mam TVMobili (notebook mam pripojeny cez WiFi na router, 54 Mb/s), prehrava JPEG, MPEG2, DivX (HD), MP3, skusal som aj ine DLNA servre s transcodingom, ale su menej stabilne a pomale pri streamovani suborov (skuste poradit nejaky dobry server, ktory ma aj transcoding)
9. Prehravanie cez USB ide tiez (formaty vid vyssie), disk musi byt Fat32 (obmedzenie na velkost jedneho suboru 4GB)
10. nahravanie na HDD som este neskusal, nemam zatial volny disk

A, ako inak, aj ja mam doma BZUCIAKA... Overil som aj v roznych predajniach + znamych, bzucia uplne vsetky, rozdielna je maximalne intenzita a citlivost usi jednotlivcov. Ja to pocujem iba v noci a pri zvuku na minime, takze ma to nerusi. Zvuk vychadza zo zadnej casti TV a odraza sa od steny, zosiluje sa pri svetlych scenach a slabne (uplne zanika) pri tmavych...

Takze zhrnutie:
+ slusny obraz
+ menu, ovladanie, DO
+ DLNA (slusne multimedialne centrum - plni to, co slubuje, aj ked to nie je prave zazrak)
+ VieraCast
+ USB, Ethernet, VGA vstup
- zvuk (dost katastrofa)
- mala podpora priamo prehratelnych typov video suborov (len mpeg2 + DivX)
- bzukot, v mojom pripade nastastie skoro nepocutelny
spartan67 (210)|5.8.2010 18:16
[QUOTE=Eugi1;291674]Tak som novym v podstate stastnym majitelom TX-P42G20E. Mam ju vyse tyzdna, takze moje kratke zhodnotenie.

7. Viera CAST funguje super, vyuzivam hlavne YouTube (HD klipy)
...a jak jsi dosahl ze ti prehraje hd klipy z youtube?
LPK (177)|9.8.2010 09:45
HD klipy z YT to proste neprehraje :( sice v nazvu je HD ale proste je to posila do TV jen v SD kvalite ... pokud ale chcete opravdu HD prez VC tak jedine prez Daily Motion (vlevo nahore v uvodni obrazovce) tam je spousta HD klipu .... mimo to je tam i spousta klipu od jedne recesisticke francouzske skupiny nadsencu :-)
spartan67 (210)|9.8.2010 17:47
jojo,koukal jsem,dobry...
axicom (626)|9.8.2010 18:11
Dal jsem na Daily Motion vyhledat HD videa, ale HD mi nepripadaji...
Eugi1 (7)|10.8.2010 14:17
[quote=LPK;292135]HD klipy z YT to proste neprehraje :( sice v nazvu je HD ale proste je to posila do TV jen v SD kvalite ... pokud ale chcete opravdu HD prez VC tak jedine prez Daily Motion (vlevo nahore v uvodni obrazovce) tam je spousta HD klipu .... mimo to je tam i spousta klipu od jedne recesisticke francouzske skupiny nadsencu :-)[/quote]

Bohuzial, je to tak, ako hovoris. Mna to HD zmiatlo, oproti inym klipom je obraz lepsi, ale len preto, ze ine su v uplne smiesnom rozliseni...
Eugi1 (7)|10.8.2010 14:22
Chcem sa vas opytat, aky DLNA server pouzivate pre tuto TV. Mne pekne funguje TVMobili, ale nemam tam transcoding. Pre mp4 videa preto pouzivam este ORB (koduje ich do mpeg-2 a co som testoval, tak v tomto je ORB najrychlejsi), tu vsak neviem vypnut transcoding pre DivX filmy.

Testoval som TVersity (pomaly transcoding), Mezzomo (pomaly transcoding, plateny SW), Fuppes (vobec nesiel), Serviio (tiez mi blbol) a spominany ORB a TVMobili.
SlavoF (834)|10.8.2010 15:10
PC s Win7 a WMP pripojený do toho istého routra
"všetko" bez problémov fachčí
Eugi1 (7)|10.8.2010 15:38
[quote=SlavoF;292335]PC s Win7 a WMP pripojený do toho istého routra
"všetko" bez problémov fachčí[/quote]

Ja mam WinXP a WMP 11, ktory by mal obsahovat WMC. Netusim vsak, ako to zapnut a ako nastavit transcoding (pre subory okrem DivX, JPG a mp3) a do coho robit transcoding (mpeg-2?)
noaid (284)|11.8.2010 11:02
Myslím, že u XP tato funkce WMP jako DLNA server není podporována. Dříve jsem se o to zajímal. Pokud se pamatuji, tak funguje jen u Vist a W7.
Když tak mne opravte.
JoeS01 (5)|11.8.2010 16:23
[quote=noaid;292456]Myslím, že u XP tato funkce WMP jako DLNA server není podporována. Dříve jsem se o to zajímal. Pokud se pamatuji, tak funguje jen u Vist a W7.
Když tak mne opravte.[/quote]

[quote=Eugi1;292328]Chcem sa vas opytat, aky DLNA server pouzivate pre tuto TV. Mne pekne funguje TVMobili, ale nemam tam transcoding. Pre mp4 videa preto pouzivam este ORB (koduje ich do mpeg-2 a co som testoval, tak v tomto je ORB najrychlejsi), tu vsak neviem vypnut transcoding pre DivX filmy.

Testoval som TVersity (pomaly transcoding), Mezzomo (pomaly transcoding, plateny SW), Fuppes (vobec nesiel), Serviio (tiez mi blbol) a spominany ORB a TVMobili.[/quote]

Osobně jsem zkoušel několik Media serverů (DLNA) nejlepší ze všech se mi líbil PS3 Media server, akorát nevím zda funguje i bez PS3 v síti :) ale asi jo :))) transcoding, titulky vše super...
http://code.google.com/p/ps3mediaserver/
petous (9)|12.8.2010 14:00
používám Wild media server, umí asi nejvíc ze všech co jsem zkoušel, transcoding, titulky atd bez problémů.
tjurny (496)|12.8.2010 15:02
[quote=noaid;292456]Myslím, že u XP tato funkce WMP jako DLNA server není podporována. Dříve jsem se o to zajímal. Pokud se pamatuji, tak funguje jen u Vist a W7.
Když tak mne opravte.[/quote]
I pod XPckama to funguje. DLNA bych neresil, resil bych to nejakou krabickou pod TV. Popcornhour,WD atd... Met zaplej kompl kvuli prehravani filmu docela mazec.
SlavoF (834)|12.8.2010 15:13
[quote=tjurny;292686]I pod XPckama to funguje. DLNA bych neresil, resil bych to nejakou krabickou pod TV. Popcornhour,WD atd... Met zaplej kompl kvuli prehravani filmu docela mazec.[/quote]
pri kompe je stále rada (včetne oboch rodičov a 4 a pol ročnej dcérenky, o synátorovi nehovoriac ), takže nie je čas ho vypínať :-E
amigoxt (8)|12.8.2010 21:34
Závisí blikanie G20 aj od uhlopriečky? Som rozhodnuty pre G20, pozoroval som vedla seba 42jku a 50tku, zdalo sa mi ze 50tka blika pri bielej viac. Nieje 50" privela na 2,5m vzdialenost?
jarino1978 (8045)|12.8.2010 21:41
čím väčšia plocha, tým vnímaš negatíva viac.
noaid (284)|13.8.2010 19:19
Pro G20 jsem teď zprovoznil zatím podle mne asi nejlepší DLNA server - PS3 Media Server.
http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list

Nainstalovat poslední beta verzi http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/detail?name=pms-setup-windows-1.20.409-BETA.exe&can=2&q=
V adresáři C:\Program Files\PS3 Media Server\renderers vyrobit textový soubor PanasonicG20.conf ,
do něj vkopírujte tento text:

# ps3mediaserver renderer profile for Panasonic G20
# Refer to PS3.conf for help

RendererName=Panasonic G20
RendererIcon=bravia.png
UserAgentSearch=anasonic
Video=true
Audio=true
Image=true
SeekByTime=false
TranscodeVideo=MPEGAC3
TranscodeAudio=MP3
DefaultVBVBufSize=true
MuxH264ToMpegTS=true
MuxDTSToMpeg=true
WrapDTSIntoPCM=false
MuxLPCMToMpeg=false
MaxVideoBitrateMbps=0
MaxVideoWidth=0
MaxVideoHeight=0
H264Level41Limited=true
# TranscodeExtensions=hdmov,hdm,flac,fla,dts,ogg,asf,asx,m2v,m4a,mov,mp4,iso,ape,wv,mkv
TranscodeExtensions=dvr-ms,dvr,mkv,dv,ty,mov,ogm,hdmov,hdm,rmv,rmvb,rm,asf,evo,asx,flv,m2v,mpe,mod,tivo,ty,tmf,ts,tp,m2p,mp4,m4v,wmv,wm,divx,div,flac,mlp,fla,wma,m4a,aac,dts,mka,ape,ogg,shn,mpc,ra,mp2,wv,oma,aa3,gif,png,arw,cr2,crw,dng,raf,mrw,nef,pef,tif,tiff
StreamExtensions=mp3,avi
# Show the duration of a DVD Title in the overview
ShowDVDTitleDuration=true
DLNALocalizationRequired=true
#Does the client need to receive transcoded video with minimal delay ? (Useful when the client has a small timeout delay)
TranscodeFastStart=true

Soubor je i v příloze.
V Nastavení sdílení zapněte generování miniatur, přidejte sdílené adresáře, víc myslím není nutné nastavovat.
Přehraje veškeré audio i video i foto co jsem namátkou zkoušel. Včetně DVD-V ISO obrazů.

Jen zatím nevím, jak to nastavit, aby byl vždy zachován správný poměr stran obrazu. Neví to někdo? Sice přehrávám přes něco jiného, ale kdyby to šlapalo i na TV, tím líp.
kasy (44)|14.8.2010 07:42
Díky, vyzkouším. Jen pro jistotu, zápis "UserAgentSearch=anasonic" je v pořádku? Nevypadlo P?

Edit:
Tak jsem nebyl úspěšný. Program hlásí, že PS3 (nebo tak něco) nebyl nalezen. Zkontroloval jsem logy a pokud tomu rozumím správně, mělo by být vše v pořádku. Mám Win7, tak mě napadlo, jestli to není tím?
noaid (284)|14.8.2010 18:41
anasonic je tam spravně. P může být malé nebo velké, takhle je to univerzální.
To, že mu chybí PS3 je normální, není třeba si toho všímat. Důležité je, aby našel tu TV a zobrazil její ikonu, a taky aby TV našla ten server. Pokud se navzájem nevidí, tak je problém v nastavení firewallu či antiviru, které mohou blokovat vzájemnou komunikaci. Je to třeba v nich povolit, resp. tyto alespoň pro zkoušení dočasně vypnout, aby obě zařízení na sebe "viděla" bez problémů.
kasy (44)|15.8.2010 13:02
noaid: Díky, měl jsi pravdu, všechno funguje jak má. Já jsem prostě rezignoval, když se objevila ta hláška a ani jsem to nezkoušel. Navíc mi Win7 ohlásily, že je program nesprávně nainstalovaný. Jasně moje blbost.
Stanly13 (6)|15.8.2010 21:20
Možná hloupá otázka, ale nevíte proč nemají nikde skladem TX-P46G20E ? Případně kdy je naskladní? Kde je zádrhel? Díky
amigoxt (8)|15.8.2010 23:24
Ja som cakal na 46tku 3 mesiace a nedockal som sa, zajtra mi pride 50tka.
pkovacovic (1)|16.8.2010 22:45
Potrebujem poradit.Kúpil som TX-P42G20E.Som pripojený na káblovku.Dal som aut.ladenie.Obraz je ale zvuk okrem dvoch českých staníc len šumí.Zvuk.system je na všetkých kanáloch SC2.Keď ho zmením na SC1 tak je všetko v poriadku,ale tú zmenu musím robiť postupne pre každý program.Je to normálne?
Nedá sa to urobiť naraz pre všetky?To je automatické ladenie ako pred 10 rokmi.Robím niekde chybu?
Ďakujem za radu.
Jozef035 (646)|17.8.2010 08:12
Soudruzi urobili niekde chybu. Ale neviem ktorí a kde. Po nastavení na Nemecko sa zvuková norma nastaví správne. Po nastavení na Slovensko alebo Česko ju treba prehadzovať ručne. Tak isto to mám aj na 4 ročnej PV60. Tiež by som rád vedel, či japonci nevedia aká má byť u nás zvuková norma, alebo to nevedia naši vysielatelia.
tomaschek (1)|19.8.2010 09:57
Nevíte někdo, jak nastavit DVB-S a televizi tak, aby se po vypnutí DVB-S satelit sám opět nezapnul ve chvíli, kdy na DVB-T přepínám programy?

DVB-S mám připojen v slotu HDM1 1.
nksh (116)|19.8.2010 15:58
[quote=Eugi1;291674]
4. ZVUK je podla mna na takuto triedu TV dost nekvalitny! (pri silnejsich basoch TV drnci)
[/quote]

Co bys taky chtel od repraku v cene 10kč? Zřejmě je to tak zamysleno, abys k tv koupil jeste domaci kino, jinak si to neumim vysvetlit :)
nksh (116)|19.8.2010 16:01
[quote=Jozef035;293026]Soudruzi urobili niekde chybu. Ale neviem ktorí a kde. Po nastavení na Nemecko sa zvuková norma nastaví správne. Po nastavení na Slovensko alebo Česko ju treba prehadzovať ručne. Tak isto to mám aj na 4 ročnej PV60. Tiež by som rád vedel, či japonci nevedia aká má byť u nás zvuková norma, alebo to nevedia naši vysielatelia.[/quote]

Mas opravdu jazyk i zemi nastavenou na cr/sk?
Jozef035 (646)|20.8.2010 08:20
Samozrejme. Neviem či je to špecialita Panasonicu ale pri nastavení na CZ/SK treba zvukovú normu meniť ručne. Rovnako to mám aj starej PDP PV60. Pri nastavení npr. na Nemecko sa zvuková norma nastaví správne.
jaina (76)|20.8.2010 10:44
Tak on to panasonic mal takto vyšpekulované aj na CRTčkach. Sestra ma 9ročné CRT od panaka a robilo to same.
Jozef035 (646)|20.8.2010 11:41
JJ V spálni mám malý CRT Panasonic asi 12 ročný a dtto. Rád by som vedel, či je to problém iba Panáka alebo viacerých značiek.
Pitomec (10211)|20.8.2010 11:46
[quote=Jozef035;293026]Soudruzi urobili niekde chybu. Ale neviem ktorí a kde. Po nastavení na Nemecko sa zvuková norma nastaví správne. Po nastavení na Slovensko alebo Česko ju treba prehadzovať ručne. Tak isto to mám aj na 4 ročnej PV60. Tiež by som rád vedel, či japonci nevedia aká má byť u nás zvuková norma, alebo to nevedia naši vysielatelia.[/quote]Japonci to vědět nemusí (ti to berou asi jako East-Europe všechno dohromady), ale horší je, že to neví v Plzni, kde se ty TV vyrábí :-I
Deee-aN (190)|22.8.2010 23:02
Vím, že to sem tak úplně nepatří, ale aspoň tu mám pár "spřízněných duší" :D:D:D. Telka je cajk, jen ten zvuk by mohl být lepší (jaký repráky se taky můžou vejít do tý placky...). Říkal jsem si, že bych k tomu připojil nějaký bedýnky, ale ukázalo se, že je to docela oříšek. Zvlášť, když do toho nechci cpát moc peněz. Domácí kino nechci - většinu času by se to jen flákalo a modely v pro mě únosné cenové hladině IMHO neposkytnou až tak zásadní zvýšení kvality poslechu. Samotná TV asi bedýnky nenakrmí a představa AV receiveru (a dalšího dálkáče) mě nenaplňuje zrovna blahem. Optimálně bych to viděl na levnou malinkou krabičku zesilovače a stereobedýnky (regálové), ale podle toho, k čemu jsem se dopátral, to vypadá dost nereálně...:( Nemá někdo z vás nějaký nápad/řešení?:)
Deee-aN (190)|22.8.2010 23:38
Za ty peníze by to mělo hrát obstojně (vím, že opravdové Hi-Fi je cenově úplně jinde). I když ty bedýnky mi příjdou dost titěrné. Chtělo by to slyšet v reálu. Teď jsem měl možnost slyšet tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nevím, jestli to bylo signálem (IMHO ne) a byla to dost bída :(
jarino1978 (8045)|23.8.2010 10:31
[quote=BOBA;293726]Chystám se na toto: http://www.telsat.cz/product/onkyo-htx-22hdx-b-zdarma-doprava-super-cena-8517/[/quote]

môže byť. ideálne do priestoru do 20 m2.
hawk-eye (5)|24.8.2010 10:22
Ahoj, koupil jsem TX-P42G20E. Mám problém s poměrem stran a zajímalo by mne, jak jste na tom vy ostatní majitelé.
Jakmile připojím přes kabel HDMI Xtreamer Pro nebo dvd a pustím HD film, který je prokazatelně ve formátu 16:9, na TV se však zobrazí s pruhy nahoře a dole. 16:9 převzorkování mám zapnuto, IFC zapnuto, nastaven formát 16:9 jak na TV tak i na xtreameru a přesto se obraz neroztáhne přes celou obrazovku. Zkoušel jsem i automatický režim nastavení poměru stran, přepínání režimů tlč. ASPECT taky však nepomáhá. Pomůže jen to, když na xtreameru nebo dvd změním formát na 4:3, ale pak je obraz oříznutý.
Co vy na to, máte nějaké zkušenosti s tímto jevem ?

Dík
Deee-aN (190)|24.8.2010 20:44
A když jsou tam ty pruhy nahoře a dole, tak je jinak obraz v pořádku, tzn. nedeformovaný? Nebo je "spláclý"?
jarino1978 (8045)|24.8.2010 21:08
16:9 je strašne široký pojem.
Tvoj problém sa volá : AR ( Aspect ratio ) :

tetuška wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/Aspect_ratio_(image)
czbird (6)|24.8.2010 23:06
Ahoj, prikoupil jsem dve original Panasonic kamerky po Skype, jedna je v P46G20E, druha v P50G20E. Pozoruju zajimavy problem s videem - kdyz mi druha strana vola, tak jeji video vidim, ale ona nevidi me -- a naopak, kdyz volam ja, tak jsem viden, ale druhou stranu nevidim. Audio funguje vzdy oboustranne.

Napadl me akorat problem s dostupnosti prichoziho spojeni; obe telky jsou v LAN za routerama, zkusim zitra jeste nastavit na obou stranach port forwarding pro explicitni Skype port pro prichozi spojeni, a uvidim. Napada vas jeste nejaka jina mozna pricina?

EDIT: Abych to jeste vice zkmplikoval, tak jsem si zkusil v ramci jedne LAN zavolat z NTB do TV, a dopadlo to nasledovne: Kdyz volam z NTB do TV, jsou obe videa v poradku. Ale kdyz volam z TV do NTB, tak se mi kamerka v NTB vubec nechce inicializovat, takze na TV video z NTB nevidim, ale na NTB video z TV vidim v poradku. S timhle uz fakt nevim.

Diky za rady.
LPK (177)|26.8.2010 10:30
a jak to mas s rychlosti site ??? nejni mozne ze to mas prez wifi a nestiha datovej tok ???
Millo78 (122)|26.8.2010 14:57
Pokial mu to ide ked vola z NB do TV a naopak nie, tak asi v dat. toku to nebude...