Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

jarino1978 (8045)|26.8.2010 14:58
opäť sa pýtam... načo Vám ten Skype v TV vôbec je ?
matusco (376)|26.8.2010 15:13
Niekto sa tu pyta na konkretny problem a ty sa opat pokusas o OFF TOPIC. Tak si zaloz novu temu: "Naco je Vam Skype v TV Panasonic?"

Mas dost reputacnych bodov, niektori ta maju za odbornika - aj ja si cenim niekolko tvojich rad. Ale v tomto pripade sa pokus odpovedat na prvotnu otazku a neodbocuj od temy OK? Pokial nevies odpoved - tak to neries.
jarino1978 (8045)|26.8.2010 16:28
veď som už odpovedal... načo Vám je Skype v TV ? Odpoveď je na ho....

Takže najskôr niekto vyhodí 200 Euro za shitnú kameru a mikrofóny a potom zistí, že to nefunguje...9-)

Keby niekto vedel aspoň pred kúpu týchto somarín aj čítať, tak by si vedel prečítať moje odporúčanie, že celý Skype v HDTV je len prostriedok, ako vytiahnuť z peňaženiek viac peňazí úbohým spotrebiteľom.
Možno to funguje niekde v USA, kde sú linky rýchle, ale čo takto u nás ? Rád by som vedel, či dotyčné aspoň vie, čo si kúpil. :((

1. Je dosť pravdepodobné, nakoľko sa jedná o "HD" webkameru, že potrebuje určitú rýchlosť prenosu, ktorú užívateľ jednoducho na strane uploadu nemá. Možno aj preto SD kameru u NTB vidí, ale HD kameru už nie. Čo som to skúšal nedávno, tá kamera v TV išla default HD a nešla prepnúť na SD. Takže v prvom rade overiť, či má užívateľ dostatočnú rýchlu linku.

2. normálny človek ešte pred kúpou shitných a nezmyselných vecí za 200 Euro aspoň otvorí GOOGLE a zadá primitívny výraz : " G20E skype problem " .
Po otvorení aspoň prvého odkazu inteligentný človek príde na to, že to, čo kúpil, môže hodiť z okna....

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=622693

3. je možné, že vo FW je bug a aj preto to nejde tak, ako má. Treba vyskúšať help line Panasonic, nech poradia, čo za zmätky to vypustili. Pokiaľ sa jedná o bug vo FW, je veľmi pravdepodobné, ako to už je u Panasonicu pravidlom, že daný bug sa odstráni až v budúcich modeloch ( možno ).

4. možno to raz rozchodí, ale po čase príde na to, že to funguje úplne blbo a hodí to z okna...
Deee-aN (190)|26.8.2010 17:16
[quote=matusco;294193]Niekto sa tu pyta na konkretny problem a ty sa opat pokusas o OFF TOPIC. Tak si zaloz novu temu: "Naco je Vam Skype v TV Panasonic?"

Mas dost reputacnych bodov, niektori ta maju za odbornika - aj ja si cenim niekolko tvojich rad. Ale v tomto pripade sa pokus odpovedat na prvotnu otazku a neodbocuj od temy OK? Pokial nevies odpoved - tak to neries.[/quote]
Copy that!

BTW, jarino, psal tu někdo, že si tu telku kupoval kvůli Skype? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ostatním se omlouvám za OT, ale když se někdo chová jako hlupák, řeknu mu to...
jarino1978 (8045)|26.8.2010 18:26
[quote=Deee-aN;294204]Copy that!

BTW, jarino, psal tu někdo, že si tu telku kupoval kvůli Skype? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ostatním se omlouvám za OT, ale když se někdo chová jako hlupák, řeknu mu to...[/quote]

niekto tu vysolil 200-300 Euro za shit web kameru, ktorej hodnota je okolo 20 Euro a nejde mu to.9-)

apropo : čítať ťa mali už naučiť, premýšľať tiež. ja som nepísal, že si tu niekto kupuje TV kvôli Skypu. To by som rád videl toho jedinca. Ja sa len čudujem, že niekto vyhodí niekoľko sto euro za niečo, čo nemá ani preverené, ale je hlavné, že " mám v TV Skype ".....

Takže skôr, ako niekoho nazveš hlupákom, pozri sa najskôr do zrkadla. :-E
salkomafia (24)|26.8.2010 21:25
Zdravím, chtěl bych se zeptat majitelů TV Panasonic G20 jaké mají zkušenosti s kvalitou obrazu a pískáním (cívek) v zadní části TV? Dnes jsem byl v prodejně se na tuto krasavici podívat a po krásných recenzích na internetu jsem byl zcela zklamaný. Obraz byl nastaven na režim THX a teda nic moc. Navíc měli v prodejně model, který na levé části obrazovky zrněl (asi vada TV) a navíc jsem si všiml hluku na zadní straně TV. Prosím jaké máte zkušenosti s tímto modelem.

Děkuji.
jarino1978 (8045)|26.8.2010 21:50
[quote=czbird;293994]S timhle uz fakt nevim.
Diky za rady.[/quote]

vyskúšaj : http://www.crossloop.com/BillonCrossLoop
SlavoF (834)|27.8.2010 10:56
[quote=salkomafia;294223]...Dnes jsem byl v prodejně......a teda nic moc....Prosím jaké máte zkušenosti s tímto modelem.
Děkuji.[/quote]
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/24505-koupe-nove-televize-23-000#289304
jarino1978 (8045)|27.8.2010 11:32
kúpa TV väčšinou nie je láska na prvý pohľad :)

napr. ja som bol naposledy zhrozený v NAY v PB, kde demonštrácia 3D TV znamená vždy pozeranie na machlanice bez okuliarov. Skrátka okuliare sú v trezore, aby sa náhodou nestratili.... Ale nápis 3D LED a 3D NEO PDP je skoro väčší, ako TV samotný. Presne takto si to predstavujem, aby ten 3D nezmysel čo najrýchlejšie zmizol zo sveta a vrátila sa kvalitná 2D klasika. :)
LPK (177)|27.8.2010 12:22
[quote=Millo78;294184]Pokial mu to ide ked vola z NB do TV a naopak nie, tak asi v dat. toku to nebude...[/quote]

no prave ze to s tim datovym tokem souvisi ... ve Skype je takovej ukazatel "kvality signalu" a je klido mozne ze pokud je rychlost nedostatecna tak obraz proste nespusti, aby zachoval alespon zvuk ...
peatro (1054)|27.8.2010 14:11
no a co mu podlee tebe tu rychlost uploadu v tv omezuje, kdyz je pripojen ke stejnemu routeru z ktereho mu to slape na notebooku?
to musi byt v tv
jarino1978 (8045)|27.8.2010 14:20
jedno nevie nik... akú má linku ? z toho treba vychádzať.
peatro (1054)|27.8.2010 14:41
no dobre, pouze hadam, ale kdyz odesle po linku obraz z notebooku do TV, ale z TV do netebooku ne a ma pravdepodobne obe zarizeni doma pripojene ke stejnemu routeru, tak chyba musi byt v tv nebo v routeru
taky zalezi jak ma ten laptop pripojen, jestli bezdratove a slape mu to a po lan v tv ne , tak to bude router
LPK (177)|27.8.2010 14:46
[quote=peatro;294290]no dobre, pouze hadam, ale kdyz odesle po linku obraz z notebooku do TV, ale z TV do netebooku ne a ma pravdepodobne obe zarizeni doma pripojene ke stejnemu routeru, tak chyba musi byt v tv nebo v routeru
taky zalezi jak ma ten laptop pripojen, jestli bezdratove a slape mu to a po lan v tv ne , tak to bude router[/quote]

no prave proto, je dulezite zjistit jake tam ma datove toky ... bez toho mu nikdo neporadi, protoze pokud mu to frci na jedne strane treba prez wifi, tak tam muze byt prave ten problem - spatny signal, spatna konfigurace, FW, antivir .... pokud ovsem jede vsude po kabelu, kde se nepredpoklada zadny zasadni problem, tak to muze a s nejvetsi pravdepodobnosti bude nekde v notasu a ne v TV, bo pochybuju ze P. by mel tyhle dve zarizeni spatne sladeny

ale jsou to fakt jen dohady kdyz nevime jak je to skutecne pripojene a jake jsou tam rychlosti a pingy ...
peatro (1054)|27.8.2010 15:04
urcite to bude router, pochybuju ze by prodavali neco s aplikacemi na skype co nefunguje co se tyce TV a laptop to 100% nebude, to uz by si vsiml drive kdyz skypuje a ne pri koupi nove TV , mozna jeste nejaka vada v TV ale to by mu neslo vubec kamera
urco router
jarino1978 (8045)|27.8.2010 15:35
[quote=peatro;294290]no dobre, pouze hadam, ale kdyz odesle po linku obraz z notebooku do TV, ale z TV do netebooku ne a ma pravdepodobne obe zarizeni doma pripojene ke stejnemu routeru, tak chyba musi byt v tv nebo v routeru
taky zalezi jak ma ten laptop pripojen, jestli bezdratove a slape mu to a po lan v tv ne , tak to bude router[/quote]

- veď práve. Ja predpokladám, že v NTB je SD web kamera, to znamená, že potrebuje malé pásmo. V TV je naopak HD web kamera, ktorá potrebuje väčšie pásmo. Ideálny by bol upload 2-3 , ja neviem, aký má on. Možno už len pre tento dôvod prenos videa z HD webky z TV nevidí, pretože má pomalú linku. A možno preto záber z NTB, kde je SD kamera prejde.
- inak zvuk mu ide vraj obojsmerne... Čiže ak ide zvuk, t.j. je otvorený port, tak firewall je OK.
SlavoF (834)|27.8.2010 19:05
[quote=czbird;293994]....
EDIT: Abych to jeste vice zkmplikoval, tak jsem si zkusil[COLOR=darkred] v ramci jedne LAN[/COLOR] zavolat z NTB do TV .....[/quote]
[quote=jarino1978;294301].....pretože má pomalú linku.....[/quote]
:-? :-?
peatro (1054)|27.8.2010 19:16
[quote=jarino1978;294301] V TV je naopak HD web kamera, ktorá potrebuje väčšie pásmo. Ideálny by bol upload 2-3 , ja neviem, aký má on. Možno už len pre tento dôvod prenos videa z HD webky z TV nevidí, pretože má pomalú linku. [/quote]

2-3 mbps neni treba pro kameru i kdyz je HD, predpokladam, ze jako kazde zarizeni musi mit i ta TV nejakou flash memory na desce kde probiha buffering
Eugi1 (7)|27.8.2010 21:40
[quote=noaid;292799]Pro G20 jsem teď zprovoznil zatím podle mne asi nejlepší DLNA server - PS3 Media Server....
[/quote]

Ja som si PS3 Media Server tiez nainstaloval podla tvojich instrukcii a funguje velmi pekne az na titulky. Mam ich vo formate srt a nedokazem ich do TV dostat. Jedina moznost je transcoding, ale naco si kazit obraz a zabijat procesor na PC len preto, aby mi ich zakodoval priamo do obrazu? Ja by som privital, keby ich vedel poslat do TV. Vies mi poradit co s tym? V status riadku dole pise {External subtitles}, ale ziadne titulky si v menu TV nemozem vybrat.
Dik
jarino1978 (8045)|27.8.2010 22:16
[quote=SlavoF;294335]:-? :-?[/quote]

skypom sa dá komunikovať v TV len cez IP ( čiže pripojiť sa na server Skype + autorizácia + P2P s užívateľmi), či nie ? na PC existujú rôzne pluginy na LAN, ale to podľa mňa v TV nemá čo hľadať...
Deee-aN (190)|27.8.2010 22:50
[quote=jarino1978;294361]... ale to podľa mňa v TV nemá čo hľadať...[/quote]
NO FLAME :). Jen taková situace ze života: manželka má kamarádky provdané různě po Evropě. Skype - Skype je zadarmo. "Díky" tomu se jakákoli jejich komunikace nevejde pod jednu hodinu :-I. Celou tu dobu pochopitelně nemůžu k počítači. Pak se možnost provozování Skype na TV jeví jako užitečná fíčura. Tolik z reálného života.
Samozřejmě - nikdo soudný si nekoupí TV jen kvůli Skype a tu příšerně drahou webku si pořídí jen nadšenec (nebo Rockefeller :D). Škoda, že se to nedá zprovoznit s neoriginální webkou...:(
jarino1978 (8045)|27.8.2010 23:23
[quote=Deee-aN;294366]No comment...[/quote]

od teba sa človek nič duchaplné ani nedozvie. Ak máš osobnú skúsenosť so Skypom v TV, tak ti nič nebráni v tom, aby si tu dal svoje skúsenosti.
Pokiaľ si to opäť nepochopil, tak tu nezaujíma dotyčného ( a ani mňa) fungovanie Skype na PC, lebo to funguje na rozdiel od TV všetkým.
czbird (6)|28.8.2010 10:34
[quote=czbird;293994]Ahoj, prikoupil jsem dve original Panasonic kamerky po Skype, jedna je v P46G20E, druha v P50G20E. Pozoruju zajimavy problem s videem - kdyz mi druha strana vola, tak jeji video vidim, ale ona nevidi me -- a naopak, kdyz volam ja, tak jsem viden, ale druhou stranu nevidim. Audio funguje vzdy oboustranne.

Napadl me akorat problem s dostupnosti prichoziho spojeni; obe telky jsou v LAN za routerama, zkusim zitra jeste nastavit na obou stranach port forwarding pro explicitni Skype port pro prichozi spojeni, a uvidim. Napada vas jeste nejaka jina mozna pricina?

EDIT: Abych to jeste vice zkmplikoval, tak jsem si zkusil v ramci jedne LAN zavolat z NTB do TV, a dopadlo to nasledovne: Kdyz volam z NTB do TV, jsou obe videa v poradku. Ale kdyz volam z TV do NTB, tak se mi kamerka v NTB vubec nechce inicializovat, takze na TV video z NTB nevidim, ale na NTB video z TV vidim v poradku. S timhle uz fakt nevim.

Diky za rady.[/quote]

Ahoj, sit je v poradku - obe strany maji UPC 25, resp. 30 Mbit.

Ale po trose laborovani jsem na to nakonec prisel - v nastaveni Skype v TV je nutne v Settings / Video nastavit "Automatially receive video" na hodnotu "Anyone I allow to call me". Hodnota "People in my Contact list" blbne, jak jsem popisoval vyse, a to i kdyz mate potistranu v Contact listu, a ona zase vas.

A jeste maly offtopic pro jarino1978 - sice ti do toho vubec nic neni, a ani to nesouvisi s tematem, ale Skype v TV pouzivam pro videohovory s rodici, kteri jsou bohuzel trosku z ruky. A dokud to nebudes potrebovat a nezkusis si, jake to je, propojit si na velke obrazovce obyvaky stovky kilometru vzdalene, tak to proste nepochopis a nema smysl s tebou diskusi na tema "proc" vubec vest.
czbird (6)|28.8.2010 10:51
A ted tedy jeste zkusenosti z pouzivani - mam za sebou nekolik video hovoru TV-TV v delce 5-20 minut, a musim rict, ze Panasonic vicemene splnil ma ocekavani. Hovor vzdy nastartuje s kvalitou videa na 3 carkach ze 4, a posila se obraz 3:4, takze na stranach jsou cerne pruhy. Po chvili hovoru ale dojde ke zvyseni kvality na 4 carky, objevi se napis "HD", a zacne se posilat cely sirokouhly obraz z kamery. Pod pojmem HD si nepredstavujte tiptop kvalitu 720p HDTV ripu, komprese na Skype je docela velka, ale i tak je obraz kvalitativne na hony vzdaleny tomu, co zvladnou "obycejne" webkamerky (to myslim v dobrem), a taky nezapominejte, ze se musi roztahnout na uhlopricku 100-130 cm.

Ve fullscreenu mate opravdu pocit, jako kdybyste sedeli s protistranou v jednom obyvaku :) Kamerky se docela snazi, barvy jsou do urcite miry svetla dobre, kdyz je moc tma, tak chytaji mirny nadech, ale pokud by to extra vadilo, staci si rozsvitit, ze... Autofocus funguje bez problemu, kdyz strcite neco pred kameru, aby zabrala detail, tak v pohode preostri.

Kamerky jako takove se nedaji horizontalne otacet, jsou nacvakle shora na TV, ale horizontalni posun zaberu lze vyesit softwarove v nastaveni Skype pluginu, polozka "Pan". Stejne tak lze nastavit, jas, kontrast, gammu atd... Mikrofony jsou dobre, fakt chytaji vsechno do vzdalenosti cca 3-4 metru v okoli, zadny sum se nekona.

Hovor lze samozrejme prijmout/odmitnout kdykoliv, nemusite mit otevreny Viera Cast. Objevi se male okynko, rozumnou hlasitosti zacne vyzvanet Skype hudba. V prubehu hovoru lze hlasitost zesilit maximalne na hodnotu 28, coz je nekdy docela malo, ale zaslechl jsem, ze uz Panasonic se Skypem resi, jak tohle omezeni zmenit/zrusit.

Snad vam tyhle postrehy k necemu budou.
jarino1978 (8045)|28.8.2010 13:07
[quote=czbird;294380]
A jeste maly offtopic pro jarino1978 - sice ti do toho vubec nic neni, a ani to nesouvisi s tematem, ale Skype v TV pouzivam pro videohovory s rodici, kteri jsou bohuzel trosku z ruky. A dokud to nebudes potrebovat a nezkusis si, jake to je, propojit si na velke obrazovce obyvaky stovky kilometru vzdalene, tak to proste nepochopis a nema smysl s tebou diskusi na tema "proc" vubec vest.[/quote]

OT :
- inak v prvom rade som rád, že ti to už funguje
- v druhom rade, nemám najmenšiu chuť vysoliť 200-300 Euro za niečo, čo nemá zmysel. A ak by som náhodou túžil vidieť druhú stranu na akože veľkom skle, tak existuje DVI/HDMI kábel, čo je investícia za babku a môžem si vychutnávať svokru v životnej veľkosti a naviac, môžem mať konferenčný videohovor aj z 10 svokrami :D Poprípade si môžem z TV spraviť terč na šípky... :D
- na Skype mi bohate stačí PC, alebo NTB a ak by som bol škrob a nechcel by som cvaknúť náhodou 30 Euro za 5m HDMI kábel, tak radšej využijem možnosť streamu obrazu cez LAN do TV a to už mám zadarmo...
- a na záver : pravdepodobnosť, že má aj druhá strana rovnaký model a rovnakú Skype výbavu, je rovná číslu 0. Čiže ty pozeráš na TV obraz 640x480 s 15 fps a tá druhá strana maximálne na PC trhaný obraz 720p...
- ale som rád, že si rád....A to píšem úprimne.
noaid (284)|28.8.2010 15:06
[quote=Eugi1;294358]Ja som si PS3 Media Server tiez nainstaloval podla tvojich instrukcii a funguje velmi pekne az na titulky. Mam ich vo formate srt a nedokazem ich do TV dostat. Jedina moznost je transcoding, ale naco si kazit obraz a zabijat procesor na PC len preto, aby mi ich zakodoval priamo do obrazu? Ja by som privital, keby ich vedel poslat do TV. Vies mi poradit co s tym? V status riadku dole pise {External subtitles}, ale ziadne titulky si v menu TV nemozem vybrat.
Dik[/quote]

Já to zkoušel a šlo to, ale s transkódováním, tj. horší obraz. Jak z mkv z vloženými titulky tak z avi s externími, které se ale jmenují stejně jako film. To bych viděl jako podmínku. Jinak ještě zkontroluj na záložce Nastavení transkódování - MEncoder - Priorita nastavení titulků - cze,eng - a Kódování titulků - cp1250.

Já ale nepřehrávám přes TV, nýbrž přes jiný přehrávač a jen mkv, a tam není problém, takže víc asi neporadím. Tu konfiguraci pro TV jsem dělal jen tak jako navíc. Pokud by to někdo uměl dodělat lépe, budu rád.
S4nfte (9)|28.8.2010 15:17
Ahoj vsem nadsencum.. hodlam poridit usb netgear adapter WNDA3100 v.2 (*)pro wifi viz http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2.html . A ta otazka je: pofacha mi to s routerem Dlink DIR-615? Prave ze na teto stance maji zmineny jako access point Dlinky, ale ne muj typ. Pofacha mi to?? Mozna se to tu uz probiralo, tak se omluvam. Moc diky za radu..R
spartan67 (210)|28.8.2010 15:59
Myslim ze ti to bude slapat v pohode,ja ho mam a slape mi s ciscem od UPC...
S4nfte (9)|29.8.2010 21:30
Dik za zpravu..
newmannko (36)|1.9.2010 12:23
Zdravicko, k tejto tv pojde aj 500GB USB externy 2,5'' disk naformatovany FAT32, alebo podporuje len mensie pamate flash ?
noaid (284)|1.9.2010 12:55
Zkoušel jsem 400 GB FAT32 3.5 palců v dokovací stanici (doporučuje se disk s vlastním napájením) a šlapal. Teď jej používám na nahrávání. Zkoušel jsem i přenosný USB 2.5 palců 60 GB bez napájení, šlapal, ale v manuálu píšou, že hrozí nebezpečí přetížení USB interface a asi se na to nebude vztahovat záruka.
Disk 1.5TB používám k jinému přehrávači, mohu doma zkusit i u TV. Myslím ale, že není nejmenší důvod, aby tam nešly i 2TB. Deklarované omezení je jen pro nahrávání a to min. 160 GB.
newmannko (36)|1.9.2010 13:12
A ten 1,5 TB mas tiez asi 3,5" vsak ? Bo ide mi o to ze to chcem mat cisto na filmy namiesto usb kluca, a predsa 2,5" disk je spratnejsi a este jedna vec neviem ako by sa spraval 3,5" disk pripojeny k multimedialnemu prehravacu
noaid (284)|1.9.2010 13:57
Ano, 3.5. Přehrávačům je celkem jedno, jaká je fyzická velikost disku. Důležitá je pouze funkčnost USB rozhraní.
Já mám jednu SATA dokovací stanici připojenu k PC přes esata, druhou přes USB k přehrávači či TV. Na PC je přístup k disku rychlý, tam je rychlost nutná při kopírování apod. Pro přehrávání stačí pomalejší USB. I pro bitrate >40 Mbit.
3.5 HD je pro mne levnější a flexibilnější varianta s větší možnou kapacitou. Třeba i mnohonásobně levnější než třeba zapisovatelná blu-ray media. Navíc je "přepisovatelný".
newmannko (36)|1.9.2010 14:56
Presne to si myslim aj ja. Dik za radu!
noaid (284)|1.9.2010 19:17
Takže není problém s velkým diskem, 1,5 TB funguje s touto TV bez problémů.
Zádrhel ale teoreticky může být - příliš velké množství malých souborů, které TV nemusí zvládnout. To nemám šanci vyzkoušet, na disku mám jen velké soubory.
Vladik_T (3)|1.9.2010 19:22
Prosím o pomoc s nastavením DLNA. Po týdnu hledání na internetu a laborování s různým nastavením jsem dosáhl jen toho, že soubory na televizi v Media playeru vidím, ale při pokusu o přehrání se vypisuje "Soubor nelze přečíst". Zkoušel jsem sdílení přes Windows Media Player a teď i přez Wild Media Server, ale nic se nezměnilo. Nelze přehrát žádné audio, video ani obrázky.
Formát souborů je správný - přez flash disk i SD kartu je lze normálně přehrát.
Nevím, jestli je chyba v nějakém nastavení "Vysílání datového proudu médií" nebo sdílení, případně v nastavení modemu.
Moje sestava je TX-P42G20E, Windows 7, modem Siemens CL-040-I.
LPK (177)|2.9.2010 09:16
[quote=Vladik_T;294985]Prosím o pomoc s nastavením DLNA. Po týdnu hledání na internetu a laborování s různým nastavením jsem dosáhl jen toho, že soubory na televizi v Media playeru vidím, ale při pokusu o přehrání se vypisuje "Soubor nelze přečíst". Zkoušel jsem sdílení přes Windows Media Player a teď i přez Wild Media Server, ale nic se nezměnilo. Nelze přehrát žádné audio, video ani obrázky.
Formát souborů je správný - přez flash disk i SD kartu je lze normálně přehrát.
Nevím, jestli je chyba v nějakém nastavení "Vysílání datového proudu médií" nebo sdílení, případně v nastavení modemu.
Moje sestava je TX-P42G20E, Windows 7, modem Siemens CL-040-I.[/quote]

prokoukni jak mas nastaveny FW, povypinej vse co by mohlo nejakym zpusobem filtrovalo pakety a spojeni po siti
noaid (284)|2.9.2010 09:34
V tom firewallu to není, to by neviděl nic. Problém je určitě v nastavení streamovacího serveru.
Doporučuji PS3 Media Server beta http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/detail?name=pms-setup-windows-1.20.409-BETA.exe&can=2&q= .
S ním to funguje nejlépe z freewaru. Jeho konfigurace je o pár stránek zpět.
Slik (25)|2.9.2010 19:16
Zdarvim...
Tak som aj ja kupil Panasonic TX-P42G20E za super cenu 820€(cena dohodou z letakovej 869€) v kamennej predajni Euronics.
Mal som doma 2ks.
Prvy mal verziu FW 2000 ,prehral som ju na 2004 dostupnu na internete.
Druhy uz vlastnim a verziu FW ma 2009.
Je to OK ? Nieje novsia verzia softweru ako 2009?

Zakladna otazka: prepojim tento tv s notebookom Toshiba Satelite A300 cez HDMI?
Obraz-ziadny problem. Zvuk-nic. Dakujem za radu,tip,link aj cez SS .
"Zkus Menu - Zvuk - Vstup HDMI (x-číslo, kam NB připojuješ): Digitální/Analogový" -ziadna zmena :-(
Deee-aN (190)|2.9.2010 19:26
[quote=Slik;295100]
Zakladna otazka: prepojim tento tv s notebookom Toshiba Satelite A300 cez HDMI?
Obraz-ziadny problem. Zvuk-nic. Dakujem za radu,tip,link aj cez SS .[/quote]
Zkus Menu - Zvuk - Vstup HDMI (x-číslo, kam NB připojuješ): Digitální/Analogový
Vladik_T (3)|2.9.2010 19:28
[quote=LPK;295029]prokoukni jak mas nastaveny FW, povypinej vse co by mohlo nejakym zpusobem filtrovalo pakety a spojeni po siti[/quote]

Díky za nakopnutí. Opravdu to bylo ve firewalu (Eset). Stačilo jen přepnout na automatický režim s výjimkami a povolit nové pravidlo pro Wild Media Server a už to fičí.
Pro ty, co by si nevěděli rady s konfigurací Wild Media Serveru je na jejich fóru ke stažení konfigurační soubor pro TX-P42G20E od uživatele J.T.K. http://www.wildmediaserver.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=607&p=3559&hilit=panasonic#p3559
a tady ještě čeština z místního fóra od Mercatora https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/22670-sony-w5500-dlna-wild-media-server#261845
obor (147)|2.9.2010 21:09
Na PC CRT monitoroch poznate to klasicke sa mihotanie obrazu ak je tam nastavena obnovovacia frekvencia 60Hz, ze? Mne osobne tych 60Hz na CRT PC monitoroch trha oci, hovorim tomu ze mi brckaveju oci ;-). Pri 85Hz obnovovacej frekvencii som uz v pohode. Vadi mi aj to ked periferne vidim to mihotanie (periferne sa da vidiet aj take slabe mihotanie, ktore priamym pohladom nie j eviditelne, takmer). Takze sa chcem spytat ci maju tieti panaky nejake nastavenie, pri ktorom je obnovovacia frekvencia taka, ze ani periferne neuvidim mihotanie. Alebo ak chcem mat obraz ako "pribity" tak na PLAZMU mam zabudnut? Toto jedine ma zatial odradza od plazmy. Ako to vidite vy, majitelia tychto TV?
Dik.
SlavoF (834)|3.9.2010 10:35
Choď pozrieť niekomu domov /niekomu kto má plazmu, najlepšie G20/, nie do obchodu, lepšia rada jednoducho neexistuje. Tí čo boli zatiaľ u mňa viac nepotrebovali, bolo rozhodnuté :eek:
Teruyo (58)|3.9.2010 13:51
V Daterte povdal predavač, že Panasonic G15E má v sebe integrovaný satelitný tuner, zrejmä HD.

Je to pravda? Je tomu tak aj pri G20E?
eldorado09 (1441)|3.9.2010 14:59
G15 má zabudovaný DVB-S/S2: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , je minuloročný model.

G20 nemá DVB-S, má ale GW20 (model určený pre Nemecko) a GN23: http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=13264?utm_source=najnakup&utm_medium=najnakup-porovnavanie&utm_campaign=vianoce_2009

DVB-S/S2 tuner majú ešte série V20 a VT20.
Teruyo (58)|3.9.2010 15:24
Ten tuner je na prímanie HD signálu?

Myslím to tak, že nebude treba kupovať HD satelit.

Karta od SKYlinku alebo CS linku sa tam dá niekde vložiť?

Diky.
Mystix (274)|3.9.2010 16:18
Proč myslíte že cena G20 nijak moc výrazně neklesá?

Třeba S20 od začátku prodeje klesla už o 2500 a to je o dost levnější.
Deee-aN (190)|3.9.2010 22:53
[quote=Teruyo;295203]Ten tuner je na prímanie HD signálu?

[/quote]
DVB-S2 umí HD.
Slik (25)|5.9.2010 07:54
Ako prepojim tento tv s notebookom Toshiba Satelite A300 cez HDMI?
Obraz-ziadny problem. Zvuk-nic.
[quote=Deee-aN;295101]Zkus Menu - Zvuk - Vstup HDMI (x-číslo, kam NB připojuješ): Digitální/Analogový[/quote]
Ziadna zmena, zvuk stale ziadny...? V com je problem ?
spartan67 (210)|5.9.2010 08:47
[quote=Slik;295387]Ako prepojim tento tv s notebookom Toshiba Satelite A300 cez HDMI?
Obraz-ziadny problem. Zvuk-nic.

Ziadna zmena, zvuk stale ziadny...? V com je problem ?[/quote]

V rezimu hdmi kde se ti zobrazuje pouze obraz zapni v TV menu,klikni zvuk,dole mas hdmi tak posun kurzorem na digitalni,ne analog a poslape to.Pokud ne koukni na notas,bude to nekde v nem...