Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

tmoris (4)|22.9.2010 09:20
Predem se omlouvam, ze pokladam otazku, na kterou uz mozna nekdo v minulosti odpoved dostal, ale neni v me sile precist 70 stranek textu v tomto vlakne. diky za pochopeni.

Koupil jsem P42G20E a kdyz pripojim pocitac pres hdmi a na dalkovem ovladaci tv prepnu na tento hdmi vstup, tak vidim na tv jen wallpaper meho pc, ale nikoliv ikony, spustene programy atd. jak dosahnu toho, abych na tv videl to co vidim na svem lcd u pc (jinymi slovy, jak pustim na tv film z pocitace)?

diky
matusco (376)|22.9.2010 11:10
[quote=tmoris;297771]Predem se omlouvam, ze pokladam otazku, na kterou uz mozna nekdo v minulosti odpoved dostal, ale neni v me sile precist 70 stranek textu v tomto vlakne. diky za pochopeni.

Koupil jsem P42G20E a kdyz pripojim pocitac pres hdmi a na dalkovem ovladaci tv prepnu na tento hdmi vstup, tak vidim na tv jen wallpaper meho pc, ale nikoliv ikony, spustene programy atd. jak dosahnu toho, abych na tv videl to co vidim na svem lcd u pc (jinymi slovy, jak pustim na tv film z pocitace)?

diky[/quote]

Ked k PC pripojis externy monitor (PC monitor, projektor, tv, ...) tak mas moznost DUPLICATE = to co vidis pred sebou na PC vidis aj na externom zobrazovaci alebo EXTEND = k ploche, ktoru mas v PC sa prida nova plocha (externy zobrazovac), ktora sa javi ako cisty wallpaper bez ikon. Na nu sa dostanes tak, ze myskou prejdes uplne doprava (alebo dolava, podla nastaveni EXTEND monitora v PC) a si tam. Ak by si mal vedla seba 2 bezramove rovnake monitory, tak by si plynule prechadzal s myskou z jedneho do druheho.

Nemas teda nahodou zapnuty externy monitor (TV) ako EXTEND ?

Ak ano, tak potom mozes pustat film napr. tak, ze do plochy TV si myskou "pretiahni" okno s video player-om a maximalizuj ho tam. Takymto sposobom mozes pustit film na TV a zaroven nadalej pracovat na PC.

Presne takto som dlhu dobu spustal filmy na TV, akurat som pouzival analogovy vystup z PC a ako TV som mal starsi 55cm CRT televizor. A v robote zase takto funguje prepojenie NB a projektor. Predpokladam ze HDMI a LCD/PDP v tomto nie su vynimkou.

Priloha: moznosti pripojenia externeho display-a Win7 Enterprise
extend.jpg
faktotum (42)|22.9.2010 11:41
Rozhodně je to v nastavení grafické karty. Propojuju běžně PC s projektorem
Deee-aN (190)|22.9.2010 16:40
[quote=Jozef035;297761]Prečo je DVT-C problematický? Ja mám G10 a tam funguje dobre. Aspoň u mňa.[/quote]
Měl jsem na mysli to přepínání na (myslím) finskou normu a nekorektní zobrazování titulků o kterém se tu před nějakou dobou diskutovalo. Měl to řešit nový FW, ale zdá se, že nevyřešil...
tmoris (4)|22.9.2010 18:14
[quote=matusco;297795]Ked k PC pripojis externy monitor (PC monitor, projektor, tv, ...) tak mas moznost DUPLICATE = to co vidis pred sebou na PC vidis aj na externom zobrazovaci alebo EXTEND = k ploche, ktoru mas v PC sa prida nova plocha (externy zobrazovac), ktora sa javi ako cisty wallpaper bez ikon. Na nu sa dostanes tak, ze myskou prejdes uplne doprava (alebo dolava, podla nastaveni EXTEND monitora v PC) a si tam. Ak by si mal vedla seba 2 bezramove rovnake monitory, tak by si plynule prechadzal s myskou z jedneho do druheho.

N[/quote]

diky moc, bylo to presne tak jak pises :)
riccipb (4)|22.9.2010 20:47
Dobrý den, i když nevlastním řadu G20, mám tu vyšši řadu Panasonic P42V20E, mohu říci, že firmware 2.505 řeší konečně problém z DVB-C... Pro Česko je již aktivní a EPG běhá úplně bez problémů...Jinak mám V20 připojenou na UPC v CI slotu kartu....vše běhá O. K. Jen doporučuji...G20 má DVB-C tak směle do upgrade...
tmoris (4)|22.9.2010 23:52
tak mam dalsi otazku. kdyz dam hdmi kabel z pc do hdmi1-4 (tj nektery z vstupu na zadni strane tv) a prepnu signal na tv, tak mi funguji bezne tv kanaly, ale ne ty co jsou v HD (ct + nova).
pokud pripojim hdmi kabel do bocniho vstupu (leva strana tv), tak funguji i HD kanaly.

cim to je? lze tento problem nejak odstranit?
noaid (284)|23.9.2010 10:08
Mám PC ve vstupech 1-3 vzadu a všude mi HD kanály DVB-T fungují. Možná je ten signál na hranici přijímatelnosti a při určitém ustavení hdmi kabelu tento zaruší tv signál. Já mám signál silný a možná proto to funguje vždy.
A všiml jsem si, že i jednotlivé hdmi vstupy mají různou citlivost. PC na dlouhém kabelu někde hraje a někde už ne. Zajímavé.
SlavoF (834)|23.9.2010 10:45
[quote=riccipb;297870]...firmware 2.505 řeší konečně problém z DVB-C... Pro Česko je již aktivní a EPG běhá úplně bez problémů...tak směle do upgrade...[/quote]
TAK TO JE DOLEŽITÁ INFORMÁCIA
vyskúšajte na G20, kto má možnosť, ja nemám DVB-C
hodne sa tu už okolo toho prediskutovalo, ťahá sa to už aj 2 roky okolo toho, tak žeby motyka už vystrelila ?
:BB:
tmoris (4)|23.9.2010 11:29
[quote=noaid;297916]Mám PC ve vstupech 1-3 vzadu a všude mi HD kanály DVB-T fungují. Možná je ten signál na hranici přijímatelnosti a při určitém ustavení hdmi kabelu tento zaruší tv signál. Já mám signál silný a možná proto to funguje vždy.
A všiml jsem si, že i jednotlivé hdmi vstupy mají různou citlivost. PC na dlouhém kabelu někde hraje a někde už ne. Zajímavé.[/quote]

koax ze zdi mam pres zalozni zdroj a z nej druhy koax do televize. teoreticky by to mohlo nejaky utlum zpusobit. vecer zkusim odpojit ten koax od upsky co to udela..
Mutt (65)|23.9.2010 11:44
[quote=SlavoF;297923]TAK TO JE DOLEŽITÁ INFORMÁCIA
vyskúšajte na G20, kto má možnosť, ja nemám DVB-C
hodne sa tu už okolo toho prediskutovalo, ťahá sa to už aj 2 roky okolo toho, tak žeby motyka už vystrelila ?
:BB:[/quote]

no to bych taky řekl!! Myslím že na to čekala spousta lidí, naštěstí jsem teď koukal že mají tu zmiňovanou FW verzi 2.505 ke stažení i na netu (zde: http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html) takže dnes večer to nejspíš vyzkouším...
pisek3 (11)|23.9.2010 20:36
Tak můžu potvrdit, že naladění DVB-C (u UPC) funguje , bohužel nemám slot do televize na kartu , tak mi nerozšifruje programy... Díval jsem se na netu a těch slotů je docela slušná řada... má to být cryptoworks nebo nějaký jiný ? Díky
např tenhle ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tjurny (496)|23.9.2010 20:46
[quote=pisek3;297978]Tak můžu potvrdit, že naladění DVB-C (u UPC) funguje , bohužel nemám slot do televize na kartu , tak mi nerozšifruje programy... proto se chci zeptat, který slot si mám koupit ? díky[/quote]
Vyber zadny neni pouze jeden model od firmy lica. Jedina firma lica ti doda i pristupovou kartu ktera je prirazena k uctu u upc.

http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm

Jeste bych se zeptal jak se upgraduji PDP panasonic. Jde to jen po netu nebo i pomoci usb/sd. Popripade kde se da stahnout firmware.
Jde mi o to jestli pujde upgrade u 37X20 ktera net nema
tjurny (496)|23.9.2010 20:49
[quote=pisek3;297978]Tak můžu potvrdit, že naladění DVB-C (u UPC) funguje , bohužel nemám slot do televize na kartu , tak mi nerozšifruje programy... Díval jsem se na netu a těch slotů je docela slušná řada... má to být cryptoworks nebo nějaký jiný ? Díky
např tenhle ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
cryptoworks je na DVB-S. UPC DVB-C pouziva CONAX
Mutt (65)|23.9.2010 21:08
[quote=tjurny;297980]Jeste bych se zeptal jak se upgraduji PDP panasonic. Jde to jen po netu nebo i pomoci usb/sd. Popripade kde se da stahnout firmware.
Jde mi o to jestli pujde upgrade u 37X20 ktera net nema.[/quote]

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/eu.html

edit: sakra teď koukám že ta 37X20 tam asi není...
pisek3 (11)|23.9.2010 21:16
Novy soft uz tady nekdo dal odkaz primo na panasonic : http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html

takze jiny CF modul nemuzu mit ? v obsahu baleni tam pisou : Ca modul, návod a Smart karta kabelového operátora (plně aktivovaná na služby klienta). - ale ja kartu jiz mam v settop boxu od upc ... nasel sem i jine conax moduly za lepsi cenu , 1300 za tohle je docela dost ...
napr zde http://www.adshop.cz/satelitni-technika/dekodovaci-karty-a-moduly/dekodovaci-moduly/technisat-technicrypt-cx-conax.html
Jeste jsem se chtel zeptat, jestli mate nekdo upc - pri propojeni antennim kabelem settop box - TV mi naladi DVB-T signal vcetne Nova HD , CT HD a Prima HD , ale nevim proc nejede pruvodce programu ,nezobrazuje mi to vubec nazvy programu, pred par mesici to jelo , pote neco UPC delali a nejede to ... pri dotazu primo na UPC pres email mi odpovedeli ze zadne DVB-T nemaji a ze zadne HD programy nemam zpalacene , takze mam smulu - zrejme technici s centrumem zakazniku nejak nekomunikuji jinak si to neumim vysvetlit ...
Mutt (65)|23.9.2010 21:46
Takže taky potvrzuji, po instalaci FW 2.505 konečně funguje UPC při nastavení země ČR, čeština už není zmršená atd.
Zatím jsem to jen rychle prošel, ale programy jsou snad všechny.
ggmmirec (4)|23.9.2010 22:33
Mam trochu zaciatocnicku otazku. Ako nastavim česku republiku??? asi to nieje nastavenie jazyka menu.
ggmmirec (4)|23.9.2010 22:40
uz som to nasiel. ale pre ostatnych: treba dat expedicne nastavenie a potom volba jazyka a statu...
tjurny (496)|24.9.2010 13:22
[quote=pisek3;297985
takze jiny CF modul nemuzu mit ? v obsahu baleni tam pisou : Ca modul, návod a Smart karta kabelového operátora (plně aktivovaná na služby klienta). - ale ja kartu jiz mam v settop boxu od upc ... nasel sem i jine conax moduly za lepsi cenu , 1300 za tohle je docela dost ...
napr zde http://www.adshop.cz/satelitni-technika/dekodovaci-karty-a-moduly/dekodovaci-moduly/technisat-technicrypt-cx-conax.html
[/quote]
Podle me ne CI modul musi byt sprarovany ze SMART kartou a Smart karta svazana z uctem u UPC.
A toto ti zaridi pouze firma lica ktrera provozuje http://www.dvb-c-shop.cz
Vice info se jiste dozvis v tematu dvd-c a nebo na http://www.upczone.cz
peatro (1054)|24.9.2010 15:29
[quote=;][/quote]
to je celkem v pytli a 2009 modely na jejich podporu se zapomelo tam asi nikdy dvb-c nepojede
tjurny (496)|24.9.2010 16:03
[quote=peatro;298060]to je celkem v pytli a 2009 modely na jejich podporu se zapomelo tam asi nikdy dvb-c nepojede[/quote]
Musi nejak donutit aby lidi kupovali letosni modely. Zatim neni nevej firmware ani pro P**x20 a to je podle me rada 2010. Ale treba panak prekvapi. P37X20 chci koupit rodicum tak doufam.
axicom (626)|24.9.2010 20:13
Divne je ze TV tuto aktualizaci nenajde pres LAN.
pisek3 (11)|24.9.2010 22:45
[quote=tjurny;298042]Podle me ne CI modul musi byt sprarovany ze SMART kartou a Smart karta svazana z uctem u UPC.
A toto ti zaridi pouze firma lica ktrera provozuje http://www.dvb-c-shop.cz
Vice info se jiste dozvis v tematu dvd-c a nebo na http://www.upczone.cz[/quote]
A odkud oni budou vedet jakou nabidku si u UPC platim ? nebo ta firma plati UPCcku a vyplnuje se tam cislo smlouvy nebo jak to funguje ?
tjurny (496)|24.9.2010 23:04
Pri objednavce budou po tobe chtit cislo smlouvy u UPC. Primo ve webovem formulari pri objednavani.
Funguje to tak nejak ze ke tvemu uctu priradi cislo karty a modulu. Jednou za cas vyslou po sve siti signal ze modul nebo karta z cislem xxx ma aktivovanou nabidku yyy, no a modul odblokuje stanice za ktre platis.
ggmmirec (4)|25.9.2010 08:32
dobry den prajem. Ma niekto skusenost s p42g20e a spolocnostou satro? Konkretne cam modulom co ponukaju. Mam tuto kombinaciu doma a po naladeni dvbc tunera sice najde vsetky programy ale platene mi nebezia. Ako je to mozne? Za kazdu radu dakujem.
SlavoF (834)|25.9.2010 19:06
NO PROSÍM, TAK PANASONIC SVOJE SLOVÁ DODRŽAL, UŽ NA JAR SLUBOVAL, ŽE TO DVB-C SA DO 1/2 ROKA VYRIEŠI

[quote=axicom;298086]Divne je ze TV tuto aktualizaci nenajde pres LAN.[/quote]
vyskúšaj spustiť VIERA CAST
Ashens (2)|26.9.2010 23:11
Zdravim, mam doma uz nejakou dobu 50G20E a posledni dobou mam problem s prehravanim avi souboru. U novych filmu to pise Soubor neni podporovan.
Filmy poustim pres DLNA pomoci Twonky. Problemove filmy jsem zkousel dat i do usb ale ta sama hlaska. FW mam 2.505.

Muze to byt tim, ze filmy se komprimuji pomoci novy kodeku, ktere TV nezna? (v pc ty filmy bez problemu spustim)

Dik za odpoved a omlouvam se, jestli se to tu uz resilo
kasy (44)|27.9.2010 07:52
Jsou to zbytečné problémy, opravdu. Už jenom přehrávat jen to, co ti výrobce dovolí, neštve tě to? Osobně používám WD TV live přehrávač a ještě mě nezklamal. Dá se sehnat už kolem dvou tisíc a máš po starostech. Přehraje všechno.
tjurny (496)|27.9.2010 11:49
[quote=kasy;298252]Jsou to zbytečné problémy, opravdu. Už jenom přehrávat jen to, co ti výrobce dovolí, neštve tě to? Osobně používám WD TV live přehrávač a ještě mě nezklamal. Dá se sehnat už kolem dvou tisíc a máš po starostech. Přehraje všechno.[/quote]
Presne tak na prehravani videii pouzij pristroj ktery je tan to primarne urceny, nejaky mediaplayer ne televizor. Ted je treba testuji posledni casopise computer.
spartan67 (210)|27.9.2010 17:15
[quote=Ashens;298243]Zdravim, mam doma uz nejakou dobu 50G20E a posledni dobou mam problem s prehravanim avi souboru. U novych filmu to pise Soubor neni podporovan.
Filmy poustim pres DLNA pomoci Twonky. Problemove filmy jsem zkousel dat i do usb ale ta sama hlaska. FW mam 2.505.

Muze to byt tim, ze filmy se komprimuji pomoci novy kodeku, ktere TV nezna? (v pc ty filmy bez problemu spustim)

Dik za odpoved a omlouvam se, jestli se to tu uz resilo[/quote]
Nevim,mne to se stejnym firmwarem prehrava ruzne avi zcela bez problemu,pravdou je ze pouzivam pouze usb hdd...ale chlapi maj pravdu,kup nejakej player a mas pokoj,navic si vychutnas super obraz mkv nebo m2ts ve full hd..
SlavoF (834)|27.9.2010 18:46
tak mi to nedalo a ťukol som po cca pol roku do srv menu a aj hľa,
2065 hodín natočených 9-)
ps: obraz od novoty bez zmeny - jak vííííno :BB:
dúfam, že to ešte náke tie tisícky vydrží, a keď nie nech odíde do 2 rokov
u nás totiž dostáva poriadne na frak :-E
PICT5555.JPG
matusco (376)|27.9.2010 20:05
[quote=SlavoF;298334]tak mi to nedalo a ťukol som po cca pol roku do srv menu a aj hľa,
2065 hodín natočených 9-)
ps: obraz od novoty bez zmeny - jak vííííno :BB:
dúfam, že to ešte náke tie tisícky vydrží, a keď nie nech odíde do 2 rokov
u nás totiž dostáva poriadne na frak :-E[/quote]
2065 je jedina informacia, co ma na tvojom prispevku zaujala. Negativne.

cca 11 v priemere na den pustena tv...

sorry, ale na toto nemam slov....
Deee-aN (190)|27.9.2010 20:48
[quote=matusco;298342]2065 je jedina informacia, co ma na tvojom prispevku zaujala. Negativne.

cca 11 v priemere na den pustena tv...

sorry, ale na toto nemam slov....[/quote]
//OT: IMHO je to jeho (jejich) věc a všem ostatním je do toho starou belu...
matusco (376)|27.9.2010 21:28
[quote=Deee-aN;298346]//OT: IMHO je to jeho (jejich) věc a všem ostatním je do toho starou belu...[/quote]
OT: Samozrejme, ja s tebou plne suhlasim.
Pokial vsak niekto verejne zverejni nejake info, ja nan mozem verejne reagovat.
Deee-aN (190)|27.9.2010 21:43
OK, nechme to bejt :).

BTW, abych nebyl zase OT, asi se mi to zdá, ale s posledním FW mi přijde viditelně lepší obraz u SD (Skylink). Ale možná si to jen namlouvám...
SlavoF (834)|27.9.2010 22:21
[quote=matusco;298342]2065 je jedina informacia, co ma na tvojom prispevku zaujala. Negativne.
cca 11 v priemere na den pustena tv...
sorry, ale na toto nemam slov....[/quote]
Panasonic TX-L42D25E přehravání filmů přes externí HD:
22-09-2010, 12:41 :
[quote=matusco;297807]Ako vravim, Panasonic TV doma nemam, som len "premudrely" user z tohoto fora :-), tak ak som napisal kravinu - opravte ma. O Panasonic TV vsak mam zaujem, preto sa snazim radsej vopred zistit co najviac info vopred...[/quote]
matusco, keby si rozmyslal nad tym, čo čítaš a prečítal by si toto vlákno celé, vzhladom na to že máš zaujem, tak takýto príspevok by si do sveta nevypustil.
Rieši sa tu vela a vela vecí, ako napr. toto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23281-panasonic-tx-p42g20e-tx-p46g20e-tx-p50g20e-tx-p54g20e#297923
napr. toto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23281-panasonic-tx-p42g20e-tx-p46g20e-tx-p50g20e-tx-p54g20e#286163
a vedel by si aj to, že sa tu riešila aj vec, ktorá tu bola riešená veeeelmo dôkladne a s emóciami, a to je to, že sa mení jas, kontrast a pod. po uplinutí určitých nabehaných prevádzkových hodín.
nechce sa mi teraz hladat to vlákno /už ma to jednoducho nebaví/
tak ja len tolko, kto tu o to má fakt záujem, tak asi presne vie o čom hovorím, bohužál tvoj záujem mi pripadá poňekud ... :-(
možno matusco fakt asi nepochopí čo som chcel povedať, ale verím, že znalci fóra asi ano, ak nie dajte vedieť že mi už hrabe. :-?
dik.
matusco (376)|27.9.2010 23:49
OT (poslednykrat):
SlavoF, cenim si tvoje prispevky do tohoto fora. V drvivej vacsine su k veci a ostatni uzivatelia z nich maju vacsinou osoh. Aspon takto mam zafixovaneho uzivatela SlavoF.
Viem, co si chcel povedat svojim prispevkom 2065, na ktory problem si chcel poukazat.
Kazdy sme nejaky a mne, ktoremu bezi doma tv cca 10-15hod tyzdenne cifra 2065 vyrazila dych. Nic viac, nic menej.
Z mojej strany vsetko, dalej uz len konstruktivne...
Vivat p42g20 :-)
maras.m (4)|28.9.2010 08:52
Zdravím, tak jsem se po nainstalování nového FW 2.505 do P42G20e pustil do vyzkoušení DVB-C (UPC). Mohu potvrdit, že vyhledání programů proběhlo v naprostém pořádku.
- Kvalita signálu všech programů byla 10.
- nalezeny všechny DVB-C kanály cca 9 neplacených, 101 placených a nějaké ty rozhlasové stanice
- Seřazení programů je možné dle libosti, narozdíl od UPC HD PVR BOXu, kde se musím použít položku oblíbené.
- Diakritika v EPG je také v naprostém pořádku.
- pro zobrazení volby naladit DVB-C není u G20 potřeba vyvolat expediční nastaveni, ale pouze v menu ladění DVB-T zvolit položku "přidat TV signál" a vybrat z nabídky DVB-C (u FW 2.505)
- nemohl jsem vyzkoušet placené programy, jelikož nemám modul do TV a moje UPC karta je párována přímo se STB. U neplacených programů v SD kvalitě je však obraz dle mého názoru stejný jako u DVB-C STB.
- nahrávání na HDD nemám možnost vyzkoušet, ale možnost v nabídce je.

Je super, že Panasonic se konečně odhodlal a povolil DVB-C pro ČR. Ve výsledku je potřeba zmínit, že náklady na zprovoznění tohoto signálu (včetně nahrávání ) nejsou malé, 1300 modul + 1200 za nějaký ten HDD. Od UPC mám HD PVR Box s HDD za 150 kč/měs. Je na zvážení, jesli se to vyplatí. Návratnost se pohybuje okolo 1,5 roku, ale STB má zase tu super výhodu, že má dva DVB-C tunery, takže je možné sledovat jeden program a druhý nahrávat nebo dokonce oba nahrávat. Je ale pravda, že je tu stále možnost nahrávat u G20 z DVB-C a koukat na DVB-T.
newmannko (36)|28.9.2010 11:56
Zdravicko, vidim ze sa tu spominali nejake multimedialne prehravace k TV. Tiez planujem nieco kupit len sa neviem rozhodnut. Co pouzivate, mate skusenosti? Jedna sa mi hlavne o subory typu .mkv, napriklad som sa docital ze WD HD live ma problem s mkv ktore maju zvukovu stopu AC3. Celkom ma zaujal aj ASUS media player HDP-R3, len moc o nom nie je pisane z pohladu uzivatelov...
spartan67 (210)|28.9.2010 16:02
WD TV live HD media player nema vubec zadny problem s AC3 ani DTS..
MarketPP (1)|28.9.2010 18:34
Chcem si kupit G20 v uhlopriecke 42 palcov.

Precital som si forum a stale som sa nedozvedel jednoznacnu odpoved na otazku blednutia ciernej tohoto modelu.
Rad by som sa preto opytal uzivatelov tejto TV, ci aj model G20 z roku 2010 trpi problemom blednutia ciernej?
Ma uz niekto s G20 nejake poznatky?

Dakujem.
spartan67 (210)|28.9.2010 18:43
Muzu ti dat info sam za sebe,g20 mam od ledna 2010,nic mi nevybledlo,nemam vypaleny zadny loga v obraze a mirne bzuceni ustalo po poveseni na zed,poveseni tv samozrejme,ne mne..
tjurny (496)|28.9.2010 18:43
[quote=MarketPP;298474]Chcem si kupit G20 v uhlopriecke 42 palcov.

Precital som si forum a stale som sa nedozvedel jednoznacnu odpoved na otazku blednutia ciernej tohoto modelu.
Rad by som sa preto opytal uzivatelov tejto TV, ci aj model G20 z roku 2010 trpi problemom blednutia ciernej?
Ma uz niekto s G20 nejake poznatky?

Dakujem.[/quote]
To bych vubec neresi. Bych to videl takto, jak panel starne tak se to elektronika snazi dorovnat. Bych rekl ze se bude takto chovat kazda plazma. To stejne lcd. Myslis ze zarivka po clou svou zivotnost sviti stejne ? V lepsim pripade to bude automatika kompenzovat, v horsim pripade to bude min svitit.
Ale je to pouze ma teorie, tuto plazmu nevlastnim.
pantani (21)|28.9.2010 22:22
Dobry den,koupil jsem si tuhle tv.Chtel bych se zeptat ohledne EPG. V dvb-t me EPG ukazuje OK. Pres satelit me to ukaze pouze pres dalkove ovladani satelitu.,ale je to nesrozumitelne. Pres dalkovy ovladac od tv--je to jaksi mrtvy. Ale na tv--to pouze blikne.Musim neco nastavit jeste na tv? Chytam sat.signal pres scart. HD prijimac nemam. Diky za kazdou radu.
pantani (21)|29.9.2010 04:47
Jeste podotykam,ze nevlastnim DVB-C . Mam svuj sat.prijimac+karta SKYLINK. Tak se ptam,co musim nastaviti,kdyz zmacknu GUIDE--obrazovka jenom blikne a nic.Precetl jsem celou diskuzi a o tomto neni ani zminka.Poradi nekdo?Diky.
SlavoF (834)|29.9.2010 09:17
[quote=MarketPP;298474]Chcem si kupit G20 v uhlopriecke 42 palcov.
Precital som si forum a stale som sa nedozvedel jednoznacnu odpoved na otazku blednutia ciernej tohoto modelu.
Rad by som sa preto opytal uzivatelov tejto TV, ci aj model G20 z roku 2010 trpi problemom blednutia ciernej?
Ma uz niekto s G20 nejake poznatky?
Dakujem.[/quote]
z toho dôvodu som sem na predchádzajúcu stránku dával toto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23281-panasonic-tx-p42g20e-tx-p46g20e-tx-p50g20e-tx-p54g20e#298334
lebo pri rade 2009 sa o tom písalo po natočení cca 1000 hod
možno aj z tej foto vidno, že ten obraz nieje nič zašednuté :-)

[quote=pantani;298522]
Dobry den,koupil jsem si tuhle tv.Chtel bych se zeptat ohledne EPG. V dvb-t me EPG ukazuje OK. Pres satelit me to ukaze pouze pres dalkove ovladani satelitu.,ale je to nesrozumitelne. Pres dalkovy ovladac od tv--je to jaksi mrtvy. Ale na tv--to pouze blikne.Musim neco nastavit jeste na tv? Chytam sat.signal pres scart. HD prijimac nemam. Diky za kazdou radu.
Jeste podotykam,ze nevlastnim DVB-C . Mam svuj sat.prijimac+karta SKYLINK. Tak se ptam,co musim nastaviti,kdyz zmacknu GUIDE--obrazovka jenom blikne a nic.Precetl jsem celou diskuzi a o tomto neni ani zminka.Poradi nekdo?Diky.[/quote]
EPG je vecou tuneru, ak prímaš signál cez externý tuner - satbox, tak to s tunerom TV nemá nič spoločné /TV sa vtedy správa ako monitor bez tuneru/, tudíž enem dalkáč od satboxu.
matusco (376)|29.9.2010 11:29
[quote=SlavoF;298537]
EPG je vecou tuneru, ak prímaš signál cez externý tuner - satbox, tak to s tunerom TV nemá nič spoločné /TV sa vtedy správa ako monitor bez tuneru/, tudíž enem dalkáč od satboxu.[/quote]

Este dodam, ze EPG funguje len pre interny digitalny tuner. Tzn. ze v pripade tv Panasonic rady G len pre DVB-T a DVB-C, pre radu V,VT aj pre DVB-S.

V pripade analogoveho signalu EPG nepojde a v pripade, ze sa pouziva externy STB (pre kablovku, Skylink, digitv, ...), tak EPG pojde iba na danom STB s ovladaca pre dany STB.
kasy (44)|29.9.2010 12:20
Ještě k tomu WD TVlive. Také jsem se dozvěděl (dokonce v recenzi!!!), že přehrávač neumí AC3, což je naprostý nesmysl. Kdyby si borec, co to psal, přečetl alespoň návod, tak by to věděl. "Kvalita" takové "recenze" je zcela jasná. Takže, jak jsem se již zmínil - WD TVlive mě doposud nezklamal.