Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Stanly13 (6)|29.9.2010 15:08
Ahoj lidi,
tak jsem také novým majitelem TX46G20E, a měl bych jednu otázečku.

Při prohlížení teletextu, se mi z ničeho nic mění kontrast, po různých intervalech jako kdybych přepínal nastavení obrazu, což samozřejmě při txt nedělám. Nevíte co to je za jev a je-li to normální? Pozorujete to taky někdo?

Jinak mám kabelovku, a DVB-C s novým firmware funguje kompletně v CZ na 100%. Jen bohužel HBO, kde je potřeba karta, musím oželet, zatím 1300,- za čtečku do slotu nebudu dávat, mám zaplaceno do konce roku, a naše sledovanost HBO minimální, takže ho stejně zruším.

Díky za názor
Petr5555 (19)|30.9.2010 10:32
Dobrá zpráva: Software jde aktualizovat z USB.
Použil jsem USB flash disk 1G naformátovaný na FAT32.Postup: Stáhnout ze stránek Panasonicu aktuální software 2505.V PC rozbalit zazipovanou složku P102_2505.
Soubor SDDL.SEC nakopírovat na naformátovaný USB flash disk. Zasunout do zapnuté TV a číst pokyny. (OK,OK,čekat,vytáhnout USB,vypnout TV,zapnout TV,čekat)
Po aktualizaci zůstalo nastavení a naladěné programy. Je to velmi jednoduché.

-Aby se po zapnutí TV automaticky přepnula na AV vstup (např.HDMI 1),aktivujte hotelový mod -držet na TV tlačítko (-),na ovladači 3x zmáčknout AV.
-Nepoužívejte na čištění panelu LCD cleaner !!! Já jsem na otisky prstů použil LCD Cleaner a reflexní vrstva v místě čištění zesvětlala! (Naštěstí to při provozu není téměř vidět.)
S TV jsem velmi spokojen,má nádherný obraz. Snad jen ECO režim mohl být udělaný jinak.
s pozdravem.
marfy (27)|30.9.2010 18:16
Můžete mi prosím potvrdit, že vám nikomu nefunguje ve Viera CAST archív tn.cz ? Panasonic ho neustále uvádí v katalogu, ale funkční mám jen nova.cz.
spartan67 (210)|30.9.2010 18:21
[quote=marfy;298822]Můžete mi prosím potvrdit, že vám nikomu nefunguje ve Viera CAST archív tn.cz ? Panasonic ho neustále uvádí v katalogu, ale funkční mám jen nova.cz.[/quote]
tak tn.cz mi ve viera cast taky nefunguje
Slik (25)|30.9.2010 21:56
Cital som celu diskusiu .
Vobec mi nieje jasne vyuzitie DVB-C tunera v TX-P42G20E so SKYLINK . Rozumiem tomu ze sa to da vyuzit ako satelitny tuner? Stale sa tu pise o redukcii a nasledne karte SKYLINK do TV.
Mozte mi prosim priblizit-vysvetlit ako to funguje ? Kolega to chce realizovat...
Stanly13 (6)|1.10.2010 09:37
[quote=Slik;298883]Cital som celu diskusiu .
Vobec mi nieje jasne vyuzitie DVB-C tunera v TX-P42G20E so SKYLINK . Rozumiem tomu ze sa to da vyuzit ako satelitny tuner? Stale sa tu pise o redukcii a nasledne karte SKYLINK do TV.
Mozte mi prosim priblizit-vysvetlit ako to funguje ? Kolega to chce realizovat...[/quote]

DVB-C není satelitní tuner, ale kabelový, tzn., že ho můžeš využít pouze při signálu některé z kabelových tv, např. UPC,Elsat atd. . Seznam v odkazu. Se satelitem to bohužel nezprovozníš. A ta redukce je právě pro karty těchto poskytovatelů pro odblokování placených kanálů.

Seznam některých poskytovatelů kabelové televize:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Slik (25)|1.10.2010 21:27
Aha uz mi to je jasne... Neviem preco ,som povazoval UPC za satelitnu TV
inbul (3)|1.10.2010 22:47
Konečně mám doma TX-P42GN23, tedy G20ku se satelitním DVB-S/DVB-S2 tunerem. Pokud byste někdo měl nějaký dotaz sem s ním.

Jinak jsem s TV naprosto spokojený, perfektní obraz (SD i HD kanály), a super funkce, hlavně Viera cast. Škoda jen že tam není více televizí ( třeba stream /Prima/ nebo archiv ČT1 /to má myslím Samsung/). U archivu Novy taky není úplně vše co je na webu, jsou zde pouze novější věci, tedy tak odhadem 3 roky zpět. Chybí mi například nějaké díly kriminálky Anděl a podobně.

DVB-S2 zatím pouze na free kanály na Astra 23,5 později Skylink v CW dekodéru.

Nemohu zatím nějak rozchodit DLNA, nejvíce mi zatím pustil PS3 media server, Tversity jsem nějak vůbec nemohl nastavit na tuto TV i s použitím zde inzerovaného konfiguračního souboru. Ale ještě jsem tomu nedal tolik času.

Pořady nahrávám na 320GB 2,5" HDD, vše v pohodě, akorát mi neběží "REW Live TV" na Mpeg-4 streamu (HD).

K TV lze připojit normální USB klávesnice pro lepší zadávání např. na YouTube nebo Picasa. Picasa mi jde jen veřejné galerie, nemůžu se připojit k galerii ke které znám normální cestu přes web, a přitom není zaheslovaná, nevím zda se to dá nějak nastavit/obejít.

Při propojení s receiverem (optika) mi i na DVB-T Nova HD běží zvuk i v Dolby Digital (pokud to pořad podporuje).

Zahoření (Plasma Break-IN) jsem provedl pouze zpočátku, cca 60-80hodin, pak už jsem nevydržel a na TV už se normálně dívám, jen dávám pozor na pořady 4:3.
jaina (76)|1.10.2010 23:19
ahoj a gratulujem ku kúpe....s tým zahorovaním mno nvm ja som sa nto vy.... a pred pár dnami som zistil že mám vypalene logo STV3.Tak som začal pátrat kedyže som to vlastne pozeral tak často tento kanal. Prišiel som nato že to boli MS v hokji asi dva mesiace nato jak som kupil placku. Takže davaj si pozor nielen na programi vysielane vo formate 4:3 ale aj na loga.
vivid.sk (11472)|1.10.2010 23:34
a pred pár dnami som zystil,

hhh, tak toto som uz davno nevidel :)

Takže davaj si pozor nielen na programi vysielane vo formate 4:3 ale aj na loga.

Este aby mi TV prikazovala co mam a co nemam pozerat a ako dlho ..... uff, to su problemy
jaina (76)|1.10.2010 23:44
Nová doba :D ....mno v mojom článku chíba slovičko spočiatku,teda aspon 200 hodín
axicom (626)|2.10.2010 09:22
[quote=inbul;299098]Konečně mám doma TX-P42GN23, tedy G20ku se satelitním DVB-S/DVB-S2 tunerem. Pokud byste někdo měl nějaký dotaz sem s ním.
[/quote]

Co nove parametry Skylinku na HD, zkousel si? Jde Ti Nova HD?
jupol (94)|2.10.2010 10:58
Páni, pýtal som sa tu niekedy v lete na tento problém vypaľovania a myslím, že mi nik ani neodpovedal a nepochválil sa svojimi skúsenosťami. Ja som videl na vlastné oči takýto vypálený kus vystavený aj v Datarte. Žiaľ mám už druhý kus, na ktorý som precízne dozeral, aby prvých 200 hod. nešiel na "nevhodný" režim a musím konštatovať, že je zase vypálený.
Myslím si, že to nie je celkom v poriadku, aby zákazníci so strachom pozerali na TV, prepínali často na iné relácie, len aby sa nedaj bože nejaké logo alebo pásy v plazme nevypálili.
Musím podotknúť, že som Panasonicfriendly a mám doma ešte 5 ročnú plazmu Pan., na ktorú som nedával pozor a nič nemá vypálené.
Som veľmi zvedavý, aký verdikt bude mať značkový servis v spolupráci s výrobcom.
spartan67 (210)|2.10.2010 12:07
No nevim,asi mas smulu na konkretni kus,jak jsem tady uz psal,ac na sve TV uz pres pul roku normalne pracuju-tzn. ze ji pouzivam i jako monitor,kde striham video,schvalne nechavam staticke snimky ve formatu 4:3 atd..proste ji davam zabrat abych ji v pripade problemu mohl pres znameho ihned vymenit,nemam s vypalovanim naprosto zadne problemy,vse je jako na zacatku,nic vypaleneho,zadne blednuti cerne,nic jsem na zacatku nezahoroval....
Bahnak106 (2)|2.10.2010 14:31
Zajímalo by mě když ladím DVB-T v menu ladění tak to ladí i kanály v normě MPEG-4 nebo jen v MPEG-2.Musí se to někde přepnout?Předem děkuji.
jaina (76)|2.10.2010 14:37
[quote=jupol;299131]Páni, pýtal som sa tu niekedy v lete na tento problém vypaľovania a myslím, že mi nik ani neodpovedal a nepochválil sa svojimi skúsenosťami. Ja som videl na vlastné oči takýto vypálený kus vystavený aj v Datarte. Žiaľ mám už druhý kus, na ktorý som precízne dozeral, aby prvých 200 hod. nešiel na "nevhodný" režim a musím konštatovať, že je zase vypálený.
Myslím si, že to nie je celkom v poriadku, aby zákazníci so strachom pozerali na TV, prepínali často na iné relácie, len aby sa nedaj bože nejaké logo alebo pásy v plazme nevypálili.
Musím podotknúť, že som Panasonicfriendly a mám doma ešte 5 ročnú plazmu Pan., na ktorú som nedával pozor a nič nemá vypálené.
Som veľmi zvedavý, aký verdikt bude mať značkový servis v spolupráci s výrobcom.[/quote]

Mrzí ma že aj ty máš podobný problém jak ja. Hoci mám TV už viac jak pol roka na ten výpal som prišiel nahodou pri správach tv Markíza asi tak dva týždne dozadu. Je to vydno na žiarivo bielej farbe a ktomu kamera musí byť v pohybe. V iných odstienoch farieb nepozorovaťelne. Sám som zvedavý jak sa to bude vyvíjať dalej.
kasy (44)|2.10.2010 14:43
[quote=spartan67;299138]...nemam s vypalovanim naprosto zadne problemy,vse je jako na zacatku,nic vypaleneho,zadne blednuti cerne,nic jsem na zacatku nezahoroval....[/quote]

Pod tohle se můžu klidně podepsat. Také žádné problémy, jen spokojenost.
jupol (94)|2.10.2010 14:49
Ja som to zbadal vždy aj v prvom aj druhom prípade pri futbalovom prenose a to na zelenom trávniku pri pohybe kamery bolo vidno škvrny ako duchov. Pri podrobnom skúmaní už bolo jasné, že je to logo stanice.
jarino1978 (8045)|2.10.2010 15:43
je to rovnaké, ako pri G15. PDP sa toho nedokáže zbaviť...
Lukydrb (4)|2.10.2010 15:47
Dobrý den.
Vlastním plazmu p42g20e,vše je v pohodě,ale nemůžu rozchodit připojení s počítačem.
Mám neveřejnou ip adresu,koupil jsem routr,do kterého jsem připojil pc i televizi.Nejsem žádnej odborník,už týden to zkouším a nic.jde mi o to abych mohl sledovat filmy,pouštět muziku co mám v pc na televizi.
Vyzkoušel jsem Wild media server-vůbec mi ho to nenašlo.
Vyzkoušel jsem Tverzity-našlo mi to fotky,ale u filmu a mp3 mi to píše formát nepodporuje.
Už nevím co dál,prosím poraťte mi,co dělám špatně,jak to mám nastavit,nebo zkusit něco jiného?
Prosím,prosím.děkuji.
jarino1978 (8045)|2.10.2010 15:51
skús PS3 media server
spartan67 (210)|2.10.2010 15:58
[quote=kasy;299157]Pod tohle se můžu klidně podepsat. Také žádné problémy, jen spokojenost.[/quote]
Mozna to mame v pohode diky tomu ze ji uzivame a nezabyvame se nejakym zahorovanim a podobnyma blbostma,ktere navic ani nejsou v manualu doporuceny,alespon se domnivam ze jsem to neprehledl...
jaina (76)|2.10.2010 16:21
[quote=jupol;299161]Ja som to zbadal vždy aj v prvom aj druhom prípade pri futbalovom prenose a to na zelenom trávniku pri pohybe kamery bolo vidno škvrny ako duchov. Pri podrobnom skúmaní už bolo jasné, že je to logo stanice.[/quote]

tak daleko som sa ešte nedostal, ale jeden nikdy nevie. uvidíme po buducoročných MS v hokeji:D
jupol (94)|2.10.2010 16:26
U mňa bola normálna prevádzka, nezahoroval som ju, iba som dával väčší pozor. Po cca 600 hodinách už bolo jasne vidno vypalovanie.
Lukydrb (4)|2.10.2010 16:53
Díky zkusil jsem to,pořát na mě na uvodní straně svítí červená a nic.co dál?poraťte prosím jak to nastavit,děkuji.
Lukydrb (4)|2.10.2010 16:55
[quote=jarino1978;299177]skús PS3 media server[/quote]

Díky zkusil jsem to,pořát na mě na uvodní straně svítí červená a nic.co dál?poraťte prosím jak to nastavit,děkuji.
Lukydrb (4)|2.10.2010 17:22
[quote=Lukydrb;299190]Díky zkusil jsem to,pořát na mě na uvodní straně svítí červená a nic.co dál?poraťte prosím jak to nastavit,děkuji.[/quote]

Dobrý den,díky moc,beru zpět,filmíky už mi běží,musel jsem povolit vyjímku v firewall,jen ty mp3 to nechce přehrát.Nějaká rada na nastavení?díky moc...
jaina (76)|2.10.2010 22:38
[quote=jupol;299186]U mňa bola normálna prevádzka, nezahoroval som ju, iba som dával väčší pozor. Po cca 600 hodinách už bolo jasne vidno vypalovanie.[/quote]



Dáš to znova reklamovať,alebo jak?
kasy (44)|3.10.2010 09:41
[quote=Lukydrb;299196]...jen ty mp3 to nechce přehrát.Nějaká rada na nastavení?díky moc...[/quote]

Používám PS3 a MP3 bez problémů a to i "MP3 Pro". Nic jsem nenastavoval.
Deee-aN (190)|3.10.2010 11:51
Mám natočeno cca 600h a nic vypáleného nepozoruji. Možná, kdybych to pekelně zkoumal, něco bych našel, ale já na tu TV jen koukám.
BTW - asi je to hloupost -, ale nemůže to mít souvislost s režimem obrazu, tzn, že je to patrnější při nastavení na Dynamický...?:-?:-?:-?
Joker5 (13)|3.10.2010 12:44
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo Panasonic TX-P42GN23 apod. a Skylink HD? Děkuji :-)
jupol (94)|3.10.2010 13:04
Súvislosť s aspektom obrazu to určite má. Technická podpora v Panasonicu tvrdí, že najhoršie sa panel Neo PDP vypaluje v režime THX pri vypnutom overscan na 16:9...
V profile THX a ked je vypnute prevzorkovanie, tak vnutorné obvody obrazovky nanoposunu nazývaneho "Wobbling" nieje z pochopitelnych dovodov funkčný.
Funkcia THX je urcena iba na sledovanie filmov z blu ray prehravaca a ineho HD media.
Mám najčastejšie zapnutý režim normal s eco, takže je mi to záhadou.
jaina (76)|3.10.2010 16:02
od včera som prešiel na mod kino, sitosť farieb znižená 30 na 27. Doteraz som používal výhradne THX. Prevzorkovanie som mal zapnute stále.
plecky (7)|3.10.2010 18:55
Fungují Vám někomu HD videa z Youtube? Těď to nefunguje, ale s jedním z prvních firmwarů to fungovalo. Dříve jsem zkoušel video "pionner black hole".
spartan67 (210)|3.10.2010 19:18
[quote=jupol;299307]Súvislosť s aspektom obrazu to určite má. Technická podpora v Panasonicu tvrdí, že najhoršie sa panel Neo PDP vypaluje v režime THX pri vypnutom overscan na 16:9...
V profile THX a ked je vypnute prevzorkovanie, tak vnutorné obvody obrazovky nanoposunu nazývaneho "Wobbling" nieje z pochopitelnych dovodov funkčný.
Funkcia THX je urcena iba na sledovanie filmov z blu ray prehravaca a ineho HD media.
Mám najčastejšie zapnutý režim normal s eco, takže je mi to záhadou.[/quote]
Tak to je zahada,ja jedu uz od ledna na THX nonstop,prevzorkovani na 16:9 vypnuto,a fakt uplne bez problemu...
brano k (6)|3.10.2010 22:31
zdravim vas chcel by som sa spytat ked som sa pozrel kolko mam nabehanych hodin ako sa potom dostanem z toho menu von?ovladacom nic nejde ani vypnut jedine vypnut tlacidlom na tv je to spravny postup?
ponyexpres (8)|3.10.2010 22:52
Já jsem se dostal ven vypnutím televize vypínačem na boku
jupol (94)|4.10.2010 09:36
[quote=spartan67;299427]Tak to je zahada,ja jedu uz od ledna na THX nonstop,prevzorkovani na 16:9 vypnuto,a fakt uplne bez problemu...[/quote]
Mne sa to tiež zdá divné, myslel som si, že najviac sa vypaľuje keď je nastavená TV na vysoký kontrast a jas napr. Dynamic
jupol (94)|4.10.2010 09:40
[quote=brano k;299489]zdravim vas chcel by som sa spytat ked som sa pozrel kolko mam nabehanych hodin ako sa potom dostanem z toho menu von?ovladacom nic nejde ani vypnut jedine vypnut tlacidlom na tv je to spravny postup?[/quote]
Pridržať na DO tlačidlo back/return čiže návrat, TV sa na chvíľu vypne a sama naskočí...
noaid (284)|4.10.2010 11:07
[quote=spartan67;299427]Tak to je zahada,ja jedu uz od ledna na THX nonstop,prevzorkovani na 16:9 vypnuto,a fakt uplne bez problemu...[/quote]

Pokud se jede v HD (BD, CT a Nova HD apod.), nemá být převzorkování zapnuto, protože je vyplněn celý obraz.
U SD vysílání se automaticky počítá s převzorkováním kvůli CRT TV, takže tam musí být zapnuto, jinak je kolem obrazu stabilní černý okraj a to může teoreticky způsobit větší opotřebování v obraze mimo ten černý okraj. Ale každopádně se na to blbě kouká.
Ale já hodně koukám z BD přehrávače na širokoúhlé filmy s okrajem nahoře a dole, a po půl roce taky žádnou změnu nevidím. Jedu na profesionál s kalibrací, obraz není nijak přesvětlený.
noaid (284)|4.10.2010 11:09
[quote=jupol;299532]Pridržať na DO tlačidlo back/return čiže návrat, TV sa na chvíľu vypne a sama naskočí...[/quote]

Já zase delší dobu tak 5s podržím myslím Exit a tv se pak vypne.
Lubpf (3)|4.10.2010 14:37
Měl bych takový dotaz. PS3 jsem rozchodil úplně bez problémů. jen mám problém při přehrávání VOB souborů z HDD v PC. Jak si určím jazyk? Mám pocit, že mi ho to generuje zcela náhodně. A titulky jsou to samý. Dík
noaid (284)|4.10.2010 17:27
Tady je veškeré nastavení. Ale VOB s titulkama nepřehrávám, tak to nemám vyzkoušeno.
inbul (3)|5.10.2010 22:36
[quote=Joker5;299301]Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo Panasonic TX-P42GN23 apod. a Skylink HD? Děkuji :-)[/quote]

Já to tak přesně mám. Skylink HD a nyní mám ty 2 první měsíce zdarma celou nabídku včetně HD packu.
petank (1)|6.10.2010 08:49
Vím, že se to už zde probíralo, ale nemohu to najít. Mám TX-P42G20E a chtěl bych si zjistit kolik mám najeto hodin. Díky
jupol (94)|6.10.2010 09:58
[quote=petank;300017]Vím, že se to už zde probíralo, ale nemohu to najít. Mám TX-P42G20E a chtěl bych si zjistit kolik mám najeto hodin. Díky[/quote]
Na TV stlač Vol -
počas toho stlač 3 x 0 na DO a si v servisnom menu
na DO stlač 2, potom OK
kurzor dole na PTCT a potom v pravo do prázdneho poľa
stlač MUTE na 5 sek.

Veľa šťastia
inbul (3)|6.10.2010 19:42
[quote=noaid;299688]Tady je veškeré nastavení. Ale VOB s titulkama nepřehrávám, tak to nemám vyzkoušeno.[/quote]

Dnes jsem tak nějak rozchodil PS3MS, všechno funguje pěkně ale !
Nevím jak přehrávat Full HD filmy v 1080p, když dám přehrávat, video najede ale po chvíli začne vypadávat zvuk, a později se začne spožďovat i obraz. Mám tam audio na 5.1ch (mám z opt. výstupu TV připojený 5.1 receiver) Zdá se že nestíhá procesor, ale dle helpu má stačit Core2Duo E6750 a ten přesně vlastním, a i tak to jde na téměř 100% ní vytížení pouze prvních pár vteřin. Nevím zda to do TV posílá ve správném formátu. SD videa fungují perfektně ale zase, pokud dám zobrazit složku kde je odhadem 400 souborů, tak to tak půl minuty načítá, než se vůbec něco zobrazí, a když listuji, dojedu tak do 1/10 a zase načítá. Neumí PS3MS nějak naindexovat všechny soubory a pak nenačítat při každém najetí na složku?

Jinak zatím nejlepší DLNA server co jsem zkoušel.
noaid (284)|6.10.2010 21:46
Je to rychlostí procesoru, HD prostě chce více, 4jádro by to asi zvládlo. Musí se to transkódovat, pokud je to mkv. Možná kdybys to převedl do avi, tak to půjde dobře, bez transkódování.
Nebo bych zkusil nastavit na začátku filmu pozastavit, aby se stihla naplnit cache (tu nastavit na maximum 600MB), a po jejím naplnění teprve film pustit.
Já ale přehrávám přes jiný přehrávač, který akceptuje mkv bez problémů, tak s tím nemám větší praxi.
A co se týče toho druhého, tak si to rozděl do více adresářů dle nějakého kritéria. Jinak PS3MS ma na záložce Navigation volbu Enable media library. To by mělo pomoci. Já to nezkoušel, nechci media library, mám vše přehledně v adresářích a tak mi to funguje dobře a rychle. Hodně rychle.
VirtualCZE (21)|6.10.2010 23:18
[quote=maras.m;298385]- nalezeny všechny DVB-C kanály cca 9 neplacených, 101 placených a nějaké ty rozhlasové stanice
- pro zobrazení volby naladit DVB-C není u G20 potřeba vyvolat expediční nastaveni, ale pouze v menu ladění DVB-T zvolit položku "přidat TV signál" a vybrat z nabídky DVB-C (u FW 2.505)[/quote]

Předpokládám, že když mám teď UPC a zemi Finsko, tak se expedičnímu nastavení nevyhnu, je to tak? Na jednu stranu škoda práce s laděním a tříděním programů, na druhou stranu chválím Panasonic že dodržel slovo (i když to mohlo být dřív). Teď se ještě dokopat k přeladění, fw se mi dnes aktualizoval...
LPK (177)|7.10.2010 01:25
Takže je to tady :( sklápím uši, šoupu nohama a držim hu.... :( Co jsem kdy řekl o nevypalování G20 beru z5 .... doteď jsem si toho opravdu nevšiml, ale dnes ano (když jsem měl plochu počítače na TV). Vlevo nahoře je znatelně vypálené logo NOVA, postřehnutelné cca do 1 metru, ale je to tam. Natočeno něco přez 1200 hodin - černá pořád OK, ale tohle mě fakt nasralo.

To jen tak rychlá reakce v pul druhe rano :(