Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

garb7 (1189)|7.10.2010 01:34
A jedná se opravdu o trvalou a ne statickou změnu ?
dunaj (1030)|7.10.2010 01:49
[quote=LPK;300173]Takže je to tady :( sklápím uši, šoupu nohama a držim hu.... :( Co jsem kdy řekl o nevypalování G20 beru z5 .... doteď jsem si toho opravdu nevšiml, ale dnes ano (když jsem měl plochu počítače na TV). Vlevo nahoře je znatelně vypálené logo NOVA, postřehnutelné cca do 1 metru, ale je to tam. Natočeno něco přez 1200 hodin - černá pořád OK, ale tohle mě fakt nasralo.

To jen tak rychlá reakce v pul druhe rano :([/quote]

Normalna retencia obrazu u kazdej plazmy. Zajtra si tam pustis nieco ine a bude to prec. Ziadna technologia nie je uplne dokonala.
LPK (177)|7.10.2010 08:34
no prave ze ne, vsimnul jsem si toho vcera rano a hned me napadlo ze je to jen docasne z predvcerejska ... cele odpoledne jsem pak poustel filmy prez celou obrazovku kde nejni logo a cca po 5 hodinach jsem to znova zkouknul. Bohuzel intenzita vypaleni byla porad stejna, az se z toho troku vzpamatuju tak zkusim jeste zrneni a jestli ani to nepomuze tak pak budu resit dal ....
jarino1978 (8045)|7.10.2010 09:04
iste si pamätáš na našu debatu ohľadom burn in.... nechcel si tomu veriť. Podľa toho, ktorú časť farby vidíš viac vypálenú z toho loga, púšťaj do TV signál o farbe toho výpalu. Vyskúšaj púšťať šedý obrazec a nechaj to potom premazať cez SW TV. Klasický šum po skončení vysielanie vie tiež pomôcť.
Bohužiaľ ak to do 2 h od mazania nezmizne, pôjde o trvalé vypálenie a toho sa už nezbavíš. Budeš s tým musieť žiť.
LPK (177)|7.10.2010 09:51
jasne ze vzpominam :-) holt ze zacatku se to vazne neprojevovalo a TV jako druhe zobrazovadlo k PC pouzivam dost casto, takze bych si toho vsimnul jiz drive ... seda placka je myslim nekde v servisnim menu, ale "nechaj to potom premazať cez SW TV" nevim co tim myslis
lordadjunkt (3)|7.10.2010 12:09
Zdravím,stal jsem se majitelem Panasonic TX-P42G20E...Vím že tu teď řešíte vypalování loga,ale k tomu po těch pár svých natočených hodinách nemám co napsat.
Mám spíš dotaz na přehrávání souborů z flashky.Nevím kde dělám chybu,ale nepřehrává mi to soubory divx,které mají méně jak 25 snímků/s...a titulky ve formátu .srt mi prostě nezobrazují "ž" a "š" - nevím proč zrovna tyhle dvě písmena.Takže kdyby měl někdo nějakou radu,tak děkuji....Jo podotýkám,že firmware mám aktuální.....
pisek3 (11)|7.10.2010 12:15
Ja mam P42G20ku uz od brezna , zadny burn in jsem nedelal , divam se na tv i na filmy , hraju na ni hry pres xbox a zadne logo nebo neco podobneho vypalene na obrazu nemam ... a fakt si neni co stezovat , obraz super , hlavne kdyz je nejaka fakt dobra kvalita filmu ve full hd, prehravam to pres notas - hdmi a obraz nema chybu... jinak pri beznem TV mam rezim normal a zapnute eco , na hry mam herni rezim eco vypnute a filmy vetsinou THX nebo Kino s vypnutym eco rezimem...
jupol (94)|7.10.2010 12:33
[quote=LPK;300192]jasne ze vzpominam :-) holt ze zacatku se to vazne neprojevovalo a TV jako druhe zobrazovadlo k PC pouzivam dost casto, takze bych si toho vsimnul jiz drive ... seda placka je myslim nekde v servisnim menu, ale "nechaj to potom premazať cez SW TV" nevim co tim myslis[/quote]
Ja som od apríla vymenil už dve G20-ky . Uznali mi to a odstúpil som od kúpnej zmluvy.
No a teraz mám hlavu v péru čo kúpiť...:-)
LPK (177)|7.10.2010 13:02
[quote=jupol;300224]Ja som od apríla vymenil už dve G20-ky . Uznali mi to a odstúpil som od kúpnej zmluvy.
No a teraz mám hlavu v péru čo kúpiť...:-)[/quote]

uznali ti co ??? no jestli se toho loga nezbavim, tak to zacnu asi taky resit prez reklamacky, ale nevim jestli by to bylo uspesne :( ovsem taky bych nevedel co koupit ... zase by naslalo behani po obchodech a testovani obrazu - tentokrat uz LCDcek ... ale urcite by to byla ledka s local dimmingem, ale to ted az moc predbiham :-)
tjurny (496)|7.10.2010 13:11
Rekl bych ze vypalene logo neni duvod k reklamaci.
newmannko (36)|7.10.2010 13:23
Zdravicko, ma tu niekto skusenosti s Wild Media Serverom, resp. zdielanim filmov po sieti? Prehravam len filmy formatu *.avi, len tie s vacsim bitrate (384000) mi sekaju. Neviem ci siet nestiha co sa mi nezda alebo je chyba niekde v nastaveniach. Filmy s bitrate (128000) prehrava bez problemov. Filmy zdielam cez wifi z laptopu z ext.disku. Poradte pls?
jarino1978 (8045)|7.10.2010 13:26
máš to jasné. sieť je pomalá...
LPK (177)|7.10.2010 13:33
[quote=newmannko;300244]Zdravicko, ma tu niekto skusenosti s Wild Media Serverom, resp. zdielanim filmov po sieti? Prehravam len filmy formatu *.avi, len tie s vacsim bitrate (384000) mi sekaju. Neviem ci siet nestiha co sa mi nezda alebo je chyba niekde v nastaveniach. Filmy s bitrate (128000) prehrava bez problemov. Filmy zdielam cez wifi z laptopu z ext.disku. Poradte pls?[/quote]

jj sit je pomala ... ja mam PS3 media server po kabelu a tam frci vse bez zaskubu :-)
newmannko (36)|7.10.2010 15:01
A co spravit aby nebola ? :)
tjurny (496)|7.10.2010 15:10
[quote=newmannko;300263]A co spravit aby nebola ? :)[/quote]
Vykaslat se na wifi a pouzit klasickej kabel.
jarino1978 (8045)|7.10.2010 16:13
aj pri stovkovej LAN budeš mať problém prehrať dátové toky 34 Mbit/s. Čiže ak LAN, tak na oboch stranách gigovú LAN.
newmannko (36)|7.10.2010 16:19
Este otazocka ohladom Wild Media Servra, mam jednotlive filmy zoradene podla zanru a stale mi tam robi zlozku transcoding... neviem ci som nieco zaznacil v nastaveniach ale nemozem sa toho zbavit. Akurat som cez transcoding nastavoval ext.titulky k eng filmom.
matusco (376)|7.10.2010 16:37
[quote=pisek3;300220]Ja mam P42G20ku uz od brezna , zadny burn in jsem nedelal , divam se na tv i na filmy , hraju na ni hry pres xbox a zadne logo nebo neco podobneho vypalene na obrazu nemam ... [/quote]

Nechcem reagovat priamo na tento prispevok, skor na prispevky tohoto typu.

Svokrovci maju 2 roky nejaku 42" plazmu od Samsungu. Pozerane cely cas len analog roztiahnuty na celu plochu, ziadne cierne pruhy. Kontroloval som, ci tam nie je nejake vypalenie obrazu a nic.
Pred tyzdnom som vsak pripajal Xtreamer 1,5 metrovym kablom a stal som uplne blizko pri TV a tesne po zapnuti (tv uz isla ale display bol este cierny) som si vsimol nejake obrysy pravidelnych retazcov na display-i tv. Akonahle nabehol obraz, nic nebolo vidiet, ani zblizka.

Skusil som viackrat zapnut a vypnut TV a vzdy to tam bolo ale len zblizka. Od cca 1,5 to uz nebolo postrehnutelne. Potom som na to prisiel co to je - boli to vypalene obrysy systemoveho menu: ked sa prepinaju kanaly, vzdy vybehnu na chvilku take polopriesvitne modre obdlzniky, kde je cislo kanalu a jeho nazov.

Obrysy tohto menu teda boli a su vypalene na ani nie 2rocnej TV. Skusal som pustit asi na 10 min zo syst. menu ten prechod bielej farby sprava dolava cez celu obrazovku (ako ochrana proti vypaleniu, ci ako to tam bolo napisane) - a nic, nepomohlo to.


Co som chcel vlastne povedat je to, ze ak niekto tvrdi, ze jeho plazma nema ziadne vypalene logo, ci pruhy - este to nemusi byt pravda a v konecnom dosledku moze dopadnut tak, ze svoje reci na fore bude musiet nakoniec revidovat.

Ja sam som bol presvedceny, ze v blizkom case si zaobstaram prave novu plazmu od Pan (nejaku G20) a reci o vypalovani som bral s velkou rezervou. Bohuzial, prave kvoli vypalovaniu PDP domov s najvacsou pravdepodobnostou nekupim.
jupol (94)|7.10.2010 18:12
Ja som mal 5 rokov plazmu Pan.,( ktorá funguje v synovej izbe naďalej) dodnes nie je na panely nič vypálené. A kúpil som si novú G20-ku na základe veľmi dobrých skúseností a dopadlo to tak, že som ju vrátil :-(
LPK (177)|8.10.2010 09:32
takže .... G20 řada nemá (alespoň jsem to nikde neobjevil a ani na netu) tu bílou jezdící čáru. Nechal jsem tam chvilku cca 5 minut tu šedivou obrazovku, pak jsem zkouknul "ženy v pokušení" a nechal tam cca 10 minutek zrnění.
Nechci to zakřiknout, ale levej horní roh je čistej (možná tam ještě něco vimdim, ale to si nejsem jistej jestli to nejsou přeludy) - alespoň se to tak tváří

Každopádně jak tu psal "matusco" přestávám tvrdit že nové plazmy jsou lepší ve vypalování než staré, je asi těžší je vypálit, ale jde to a i běžnym používáním.
jupol (94)|8.10.2010 12:55
[quote=LPK;300411]takže .... G20 řada nemá (alespoň jsem to nikde neobjevil a ani na netu) tu bílou jezdící čáru. Nechal jsem tam chvilku cca 5 minut tu šedivou obrazovku, pak jsem zkouknul "ženy v pokušení" a nechal tam cca 10 minutek zrnění.
Nechci to zakřiknout, ale levej horní roh je čistej (možná tam ještě něco vimdim, ale to si nejsem jistej jestli to nejsou přeludy) - alespoň se to tak tváří

Každopádně jak tu psal "matusco" přestávám tvrdit že nové plazmy jsou lepší ve vypalování než staré, je asi těžší je vypálit, ale jde to a i běžnym používáním.[/quote]
Nahraj si napr. na USB kľúč, hráškový svetlozelený podklad na celu obrazovku a potom posúdiš. U mňa nepomáhalo ani 30 min. zrnenie...
jaina (76)|8.10.2010 13:00
"Každopádně jak tu psal "matusco" přestávám tvrdit že nové plazmy jsou lepší ve vypalování než staré, je asi těžší je vypálit, ale jde to a i běžnym používáním. " Tak za tuto vetu by som dal aj ruku do ohna.
LPK (177)|8.10.2010 14:02
[quote=jupol;300452]Nahraj si napr. na USB kľúč, hráškový svetlozelený podklad na celu obrazovku a potom posúdiš. U mňa nepomáhalo ani 30 min. zrnenie...[/quote]

poustim tam svetlounce modrou plochu z Ubuntu prez HDMI a tam jsem to prave obevil a tam to pozoruju ...
spartan67 (210)|8.10.2010 16:38
tak jsem zkusebne nahodil k G20 exter.hdd kdyz uz to teda nahrava,funguje to vcelku dobre,i casovac spolehlive spousti nahravani,dobrej je i timeshift,clovek si muze zopakovat treba peknej gol a nemusi nahravat,asi uz ho u tv necham nastalo,co mne ale zajima,vadi nejak hdd kdyz je permanentne pripojen k tv,nebo je mu to uplne jedno?(je to exter bez zdroje,napajeni primo z usb)
fleggy (24)|8.10.2010 17:04
Nazdar vespolek. Když jsem si v březnu koupil G20, tak jsem si nemohl nevšimnout docela citelné posterizace u podmořských záběrů se světly. Od té doby vyšlo několik aktualizací FW a až teď při sledování nové dokumentární série Život (HD satelit) jsem si uvědomil, že už ta posterizace není tak vidět. Bohužel nemám žádnou starou nahrávku (HDD v mém satelitu odešel do křemíkového nebe), abych to mohl objetivně posoudit. Jak se vám ostatním jeví posterizace s nejnovějším FW? Opravdu se to zlepšilo, nebo si to jenom namlouvám? Dík
jarino1978 (8045)|8.10.2010 17:16
nezlepšilo sa to...vnímam to napr. pri pozeraní Ice Age
noaid (284)|8.10.2010 17:22
[quote=spartan67;300496]tak jsem zkusebne nahodil k G20 exter.hdd kdyz uz to teda nahrava,funguje to vcelku dobre,i casovac spolehlive spousti nahravani,dobrej je i timeshift,clovek si muze zopakovat treba peknej gol a nemusi nahravat,asi uz ho u tv necham nastalo,co mne ale zajima,vadi nejak hdd kdyz je permanentne pripojen k tv,nebo je mu to uplne jedno?(je to exter bez zdroje,napajeni primo z usb)[/quote]

Taky mám HD připojený k TV, je to fajn, i na nahrávání v noci, nahraje i při vypnuté tv.
Jak jsem pochopil, máš tam připojeny zapouzdřený disk bez napájení. Při permanentním připojení by se teoreticky mohl přehřát, to zjistíš rukou.
Je ale otázka, zda je usb v tv dimenzováno na takovou zátěž. V návodu píšou, že se má použít k disku samostatné napájení.
Já mám k TV i přehrávači připojenou dokovací stanici a do ní vražený 3.5 SATA HD, k tv jsem dal nějaký starší z PC. Má to tím pádem vlastní napájení.

Dotaz : jak udělat na tv to zrnění? Taky jsem u žlutozelené našel lehké vypálení (u jiných barev nebo šedé a bílé není vidět, asi je ten odstín náchylnější) , je to stabilní kousek z menu přehrávače, které je jasně bílé na černé, a při různých experimentech jsem to míval na obrazovce dlouho, tak se není co divit, za to si můžu v podstatě sám. Při běžném koukání to není naprosto vidět.
Nějaká loga z TV nebo vodorovné pruhy apod. nic, vůbec nic, a to mám nahráno něco přes 1000 hodin.
Zpočátku jsem asi den a půl jel ty zahořovací barvy.
spartan67 (210)|8.10.2010 17:35
to noaid...tak to s tim zrnenim by mne taky zajimalo,zkousel jsem ruzne zpusoby jak to vyvolat ale zatim nic,ne ze bych to potreboval...na svetle modrem podkladu treba skypu by myslim vypaleni mohlo byt taky videt ale zatim tam nemam ani cmouhu dikybohu,jsem tady z tech prispevku nervozn i,ale zatim opravdu nic..je pravda ze novu sleduju fakt minimalne,vesmes sjizdim mkv a tam krome menu prehravace loga nejsou,snad sport na ct4,ale to zatim taky neni vypalene..
jupol (94)|8.10.2010 17:40
[quote=noaid;300503]Taky mám HD připojený k TV, je to fajn, i na nahrávání v noci, nahraje i při vypnuté tv.
Jak jsem pochopil, máš tam připojeny zapouzdřený disk bez napájení. Při permanentním připojení by se teoreticky mohl přehřát, to zjistíš rukou.
Je ale otázka, zda je usb v tv dimenzováno na takovou zátěž. V návodu píšou, že se má použít k disku samostatné napájení.
Já mám k TV i přehrávači připojenou dokovací stanici a do ní vražený 3.5 SATA HD, k tv jsem dal nějaký starší z PC. Má to tím pádem vlastní napájení.

Dotaz : jak udělat na tv to zrnění? Taky jsem u žlutozelené našel lehké vypálení (u jiných barev nebo šedé a bílé není vidět, asi je ten odstín náchylnější) , je to stabilní kousek z menu přehrávače, které je jasně bílé na černé, a při různých experimentech jsem to míval na obrazovce dlouho, tak se není co divit, za to si můžu v podstatě sám. Při běžném koukání to není naprosto vidět.
Nějaká loga z TV nebo vodorovné pruhy apod. nic, vůbec nic, a to mám nahráno něco přes 1000 hodin.
Zpočátku jsem asi den a půl jel ty zahořovací barvy.[/quote]
Prepni TV na analogový tuner a vytiahni koax. kabel, ak vôbec máš analog napojený...
spartan67 (210)|8.10.2010 17:51
Mackam tlacitko TV jako silenec a nabidka pro analogovy rezim se mi nezobrazuje...ale koax je napojeny prece i pro digitalni prijem...
noaid (284)|8.10.2010 18:55
Tak jsem zazrnil a zdá se mi to menší. Každopádně od teď když budu brousit v menu přehrávače a vybírat delší dobu hudbu apod., tak si stáhnu jas, asi si na to vyrobím profil.
Každopádně to s tím kontrastním menu u OPPO přehnali.
Kdo se jen kouká na TV a filmy a má profil THX či Profesionál a nemá jas a kontrast vyhulený naplno, tak se nemusí bát. Po tom půlroce nevidím sebemenší známky vypálení.
Když to srovnám s vypalováním u otcovy LG, tak si není nač stěžovat. Já jsem s G20 spokojen. Asi to upozornění v návodu na prvních 200 hodin opatrnosti má nějaký smysl a vyplatilo se.
axicom (626)|8.10.2010 21:18
Vsiml jsem si na Viera cast pri sledovani Televiznich novin ze nesedi zvuk s obrazem, mate to take?
LuweR (14)|8.10.2010 21:45
Zdravím. Rozmýšlím se, jestli pořídit P50G20E pro připojení s PC a PS3. Obávám se vypálení obrazu. Nejčastěji budu hrát závodní tituly, tak aby mi tam nezůstaly vypálené palubní přístroje. Nemá prosím někdo osobní zkušenosti s připojením plazmy k PC?
garb7 (1189)|8.10.2010 21:58
Jestli se bude hrát občas je to v pohodě ale už od 1/3 času statického obrazu bych zvolil LCD
LPK (177)|9.10.2010 00:12
Tak jsem dneska chytil viníka celé mé eskapády přímo při činu :-) je to synek, který teď je doma s nemocí a celý den čučí na archiv Novy .... ono po 7 hodinách nepřetržitého zobrazování loga NOVA.CZ udělá asi svoje .... vzhledem k tomu že už je doma 4 dny, tak je mi jasné proč to tam bylo (doufám že jen bylo) ....
Deee-aN (190)|9.10.2010 10:04
Taky si myslím, že pokud člověk nesleduje pořád jednu stanici a respektuje u všech pořadů jejich originální formát (přeci jen, dost starších pořadů je 4:3 - tzn. logo není úplně v rohu), je riziko vypálení loga nízké. Respektive, bude to trvat mnohem déle, než to bude patrné při běžném sledování.
jupol (94)|9.10.2010 10:41
Už ma nebaví a nechcem sedieť pri TV s vedomím, že ma obmedzuje ako dlho mám čo sledovať aby sa nedaj boh niečo nevypálilo. Zdá sa mi to absurdné, aby som to v podvedomí vždy strážil a nemohol sa slobodne venovať sledovaniu a mal strach keď odskočím na nejakú chvíľu od TV...
Deee-aN (190)|9.10.2010 11:21
Tak to neřeš a prostě na to jen koukej. Kdo hledá, najde. A pak budeš vždycky nervózní u sledování čehokoli, protože všechno má IMHO nějakou tu mouchu...:)
kasy (44)|9.10.2010 15:24
Mohl by mi někdo sdělit, kolik místa na HDD "spotřebuje" nahrání 60 min. videa? V manuálu jsem to nenašel. Díky.
noaid (284)|10.10.2010 07:30
To se těžko odhaduje, v SD tak 1 GB, v HD řekněme 2-3 GB. Já mám zatim na disku obsazeno asi 90 GB a to tam je několik desítek pořadů.
kasy (44)|10.10.2010 08:18
noaid: Myslel jsem si, že mi odpovíš ty. Díky, to mi bohatě stačí.
spartan67 (210)|10.10.2010 19:05
[quote=kasy;300629]Mohl by mi někdo sdělit, kolik místa na HDD "spotřebuje" nahrání 60 min. videa? V manuálu jsem to nenašel. Díky.[/quote]
Nova-sd,30pripadu majora zemana,1hod 25min-3Gb...
psv1 (458)|10.10.2010 21:23
[quote=spartan67;300801]Nova-sd,30pripadu majora zemana,1hod 25min-3Gb...[/quote]

Je to tak. V SD 4GB = cca 120 min.
jello (41)|10.10.2010 21:29
Mam dotaz, ty 42" Panasonic plazmy jsou v krabici uz s namontovanym stojanem nebo se musi po vybaleni stojan namontovat? Diky.
Deee-aN (190)|10.10.2010 21:32
Namontovat
kasy (44)|11.10.2010 07:52
spartan67, psv1: Takže asi 2GB/hod. Díky i vám.
cmelakus (3)|12.10.2010 14:03
Ahoj,

Chci tento týden koupit P42G20E, ale jako absolutní laik potřebuji radu. Signál beru přes kabel z UPC (settopbox) a netuším, jestli budu moci settopbox s novou TV vynechat. V tunerech se nevyznám, v jednom obchodě tvrdí že stoprocentně ano a ve druhém že ne. TV má v popisu parametrů jen DVB-T tuner, ale nemá DVB-C. Jak je to ve skutečnosti? Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Dá se to popřípadě nějak obejít?

Díky všem za rady a postřehy.
newmannko (36)|12.10.2010 14:28
Pouziva tu niekto Wild Media Center ? Ak ano aku verziu ? Mam 15 dnovu trial verziu 1.05.1 a vsetko funguje. Stiahol som nejaku starsiu s crackom ale ta nefunguje, vytvori server ale nezobrazi mi nazdielane zlozky... Poradte ak mate skusenost.
Deee-aN (190)|12.10.2010 17:28
[quote=cmelakus;301082]Ahoj,

Chci tento týden koupit P42G20E, ale jako absolutní laik potřebuji radu. Signál beru přes kabel z UPC (settopbox) a netuším, jestli budu moci settopbox s novou TV vynechat. V tunerech se nevyznám, v jednom obchodě tvrdí že stoprocentně ano a ve druhém že ne. TV má v popisu parametrů jen DVB-T tuner, ale nemá DVB-C. Jak je to ve skutečnosti? Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Dá se to popřípadě nějak obejít?

Díky všem za rady a postřehy.[/quote]
TX-P42G20 DVB-C má. Už se to tu řešilo výše.
Agent Tomáš (8)|12.10.2010 23:58
Zdravím všechny,

v červnu 2010 jsem si řekl, že je v televizi už velká většina pořadů vysílaná ve formátu 16:9 a chtělo by to inovaci, protože na své CRT - Sony 72cm úhlopříčka, sleduji prakticky všechno s ořezy nahoře i dole s výslednou úhlopříčkou 60cm!

Náš obývací pokoj je malý, prakticky 2,5m x 4,1m s tím, že zde máme ještě dočasně i postele, takže koukáme z kraje postele ze vzdálenosti 1,5m nebo si vlezeme na postel a pak koukáme ze vzdálenosti cca 3,5m.

Takže zadání bylo TV - LCD, LED nebo PLAZMA do 20ti tis.

Pořád jsem porovnával, nakonec mi v Datartu vysvětlil prodavač, že jakoukoli televizi naladí tak, že bude vypadat lépe než ty co stojí vedle. Takhle taky prodávají televize, ktarých se chtějí zbavit, prostě jim vyladí obraz lépe než na ostatních.

Takže jsem si půjčil ovladač a strávil v obchodě 4 hodiny laděním různých TV a zjistil jsem, že rozdíly jsou, ovšem ne tak veliké, abych mohl relevantně rozhodnout, neboť jsem byl omezen osvětlením prodejny, vysílacím kanálem, žánrem pořadu a kvalitou vlastního příjmu v Datartu.

Po výše uvedeném jsem si uvědomil, že nejsem schopen se relevantně rozhodnout na základě částečných informací, které jsou do značné míry ještě ovlivněny faktory výše uvedenými.

Proto jsem se rozhodl koupit co nejmodernější model s pokud možno renomovaným jménem výrobce, neboť na TV nebudu koukat týden, ale několik příštích let.

Po výběru na webech a diskusních fórech šly do výběru značky Panasonic, Philips, Samsung, LG a Sharp.

Po souhrnu nesčetných testů a zkušeností jiných uživatelů a osobního pozorování jsem nabyl přesvědčení, že lepší obraz pro SD i HD, včetně FULL HD (Bluray) rozlišení má plazma (kontrast, odezva, barvy) To ostatně přiznávají i výrobci.

Největší kladná odezva od ostatních byla na Panasonic, který je ostatně leaderem ve světě plazmových TV, no rozhodně není outsiderem.

Rozhodl jsem se tedy jít do jistoty, protože nemám peníze na případně jiný televizor, a koupil jsem PANASONIC TX-P50S20E, což je model 2010 a cenově jsem jej sehnal za 25.300,-Kč, což je více než jsem původně zamýšlel, ale chtěl jsem 50 palců, protože mě v prodejnách tato úhlopříčka nejvíce vtáhla do filmu nebo do děje, prostě do pořadu.

Bál jsem se jedině toho, že bude do našeho pokoje moc veliká a taky mě všichni kamarádi včetně přítelkyně odrazovali, že to je absolutní nesmysl taková úhlopříčka do pokoje 2,5 x 4,1m.
Když jsem ji přivezl, zdála se mi veliká a zmocnily se mě obavy, ale když jsem spustil obraz, byl jsem doslova unešený právě velikostí tohoto obrazu a každé vysílání bylo jak sedet v kině.

Co se týče kvality signálu, koupil jsem k tomu HD satelit od Skylink s některými HD programy a také Bluray přehrávač taky od Panasonic DMP BD 65.

Brzy jsem zjistil, že jsem udělal velmi dobře s výběrem plazmové technologie od Panasonic, protože pozorovací vzdálenosti vzhledem ke kvalitě signálu jsou následující:

Signál = ideální pozorovací vzdálenost pro ostrý obraz pro tento televizor (nemám brýle a vidím velmi dobře)

SD = 350cm a výše
HD = 150cm a výše
FULL HD = 120cm a výše

Nevím, zda by byly tyto vzdálenosti stejné u jiných TV, nám však výborně vyhovují a po dvou týdnech už se mi zdá 50 palců naprosto obyčejná úhlopříčka, snesl bych i větší ))

Takže jsem moc rád, že jsem nedal na rady, abych šel do 40-46 palců, protože vím, že by mě dnes přišly malé a byl bych zbytečně otrávený z koupě.

Navíc kamarád, který do mě nejvíce vandroval, abych si koupil menší úhlopříčku, že jsem blázen, pak u nás seděl a bez jediného slova koukal asi hodinu na fotbal a na závěr řekl, že jsem si koupil pěknou hračku a že je obraz super.

A spotřeba plazmy cca 1.000,-Kč/rok mě fakt netrápí.


Negativa?

Absence internetového připojení Viera cast - řeším přes Bluray přehrávač, který to má.
Jelikož řeším HD televizi přes satelit, chová se TV vlastně jako monitor a nepřepíná automaticky formát obrazu tak, aby byl vždy přes celou obrazovku. Takže při každém přepnutí kanálu musíte ručně dořešit formát obrazu, pokud není shodný s předchozím kanálem. (Tedy pokud se chcete vyhnout vypálenému středu obrazovky, pokud by jste nechali menší obraz než přes celou obrazovku, nečinné plochy obrazovky po takovém delším provozu vyniknou, neboť se vlastně vypálí ta část obrazovky, která pracuje. Alespoň takto to píše přímo výrobce Panasonic v návodu, abych vždy zobrazoval obraz přes celou obrazovku, pokud se chci výše uvedenému vyhnout.

Kdybych měl víc peněz, možná bych koupil TV se satelitním tunerem, s tím, že bych od toho očekával automatickou změnu poměru stran, ovšem muselo by to být kompaktibilní se Skylink, což nevím, jestli někdo vyrábí?

Transport z prodejny, nechtěl jsem čekat na odvoz za týden, tak jsem vezl na zadních sedadlech nastojato se sundaným horním dílem kartonové krabice, v autě sundané dolní sedáky a byla tam na centimetr přesně, mít o ten centimetr víc, nebo spíš dva, tak jsem jí tam nedostal. Mám Toyotu Camry. Prodavač sdělil, že ji odvezl i chlap s Oktávií liftback vzadu nastojato.

Výhodou osobního odvozu je, že ovlivníte způsob zacházení s TV z prodejny, protože já nevěřím, že ty poloprázdné kurýrní dodávky s tvrdým pérováním a českými silnicemi v okolí Prahy a v Praze neskáčou jak pominuté. Já ji vezl v limuzíně a dal jsem si záležet, abych nic nevymetl a skutečně přijela až domů jako v peřince, obložená rovnoměrně polštáři a připoutaná k zadním pásům nastojato.
Do prodejny je přivezou kamionem nebo alespoň 12t autem, které je na měchách a které moc neskáče, ale právě ty jednotunové dodávky na poslední štaci z obchodu k zákazníkovi mohou být prů...!

Takže všem, kdo bude koukat z více jak 3 metrů na SD signál, nebo z více jak 1,5m na jakýkoli lepší signál doporučuji s klidným srdcem PANASONIC TX-P50S20E.

Za ty peníze jsem kupoval v 1998 tu SONY 72cm a nyní mám adekvátního zástupce k současným technologiím )

PS: Osobně věřím, že v dnešní konkurenci pokud vyberete kteréhokoli z výše uvedených výrobců, neuděláte výslovně chybu a pokud bude obraz trochu jiný, doma bez ostatních televizorů hned vedle to už stejně moc nepoznáte.