Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

cleaner1_ce4you (2)|13.10.2010 06:59
[quote=lordadjunkt;300217]Zdravím,stal jsem se majitelem Panasonic TX-P42G20E...Vím že tu teď řešíte vypalování loga,ale k tomu po těch pár svých natočených hodinách nemám co napsat.
Mám spíš dotaz na přehrávání souborů z flashky.Nevím kde dělám chybu,ale nepřehrává mi to soubory divx,které mají méně jak 25 snímků/s...a titulky ve formátu .srt mi prostě nezobrazují "ž" a "š" - nevím proč zrovna tyhle dvě písmena.Takže kdyby měl někdo nějakou radu,tak děkuji....Jo podotýkám,že firmware mám aktuální.....[/quote]

Problem so znakmi "ž" a "š" vyriesite prekodovanim titulkov do znakovej sady 8859-2. Problem asi bude, ze tieto titulky vam nebudu spravne zobrazovat znaky vo Win prehravacoch....ale to je uz ina pesnicka.
ucetni (312)|13.10.2010 07:28
ako je to z blikaním plazmy g20? je to horšie ako u lg950? dakujem.
panasonic650 (1124)|13.10.2010 10:43
[quote=Agent Tomáš;301161]
Kdybych měl víc peněz, možná bych koupil TV se satelitním tunerem, s tím, že bych od toho očekával automatickou změnu poměru stran, ovšem muselo by to být kompaktibilní se Skylink, což nevím, jestli někdo vyrábí?[/quote]
Ja mam 2009 model Panasonic TX-P42G15E co stal pod 1000e. Ten fungoval so SkyLinkom uplne super do zmeny vysielania. 2010 modely vraj problem nemaju. Prepinanie pomerov stran prebiehalo viac menej v poriadku. Ak mas problem tak je problem vo satelitnom prijmaci asi. Lebo aj moja Technisat PC karta prepina pomer stran.
Mutt (65)|13.10.2010 11:27
nedavno jsem aktualizoval na FW 2.505 kvůli CZ podpoře DVB-C
dřív jsem často používal režim obrazu auto aby se to obraz rozháhnul na větší část obrazovky a teď se mi zdá že se to nějak divně roztáhne a nemá to pak stejnej poměr stran... nevím jestli jsem si toho předtím nevšimnul nebo to teď funguje jinak...?
ono asi i dost závisí na kterym kanálu a co zrovna běží, ale dřív jsem si toho prostě nevšimnul...

jinak ještě druhá otázka kdo máte UPC - ukazuje vám epg správně pořady? tak poslední 2-3 týdny je to bída, často to ukazuje něco jinýho, nebo tam zůstane předchozí pořad a další nejsou... funguje vám to bez problémů? shodou okolností to taky nějak víc pozoruju až po změně FW :-)
VirtualCZE (21)|13.10.2010 18:27
[quote=cmelakus;301082]Ahoj,

Chci tento týden koupit P42G20E, ale jako absolutní laik potřebuji radu. Signál beru přes kabel z UPC (settopbox) a netuším, jestli budu moci settopbox s novou TV vynechat...[/quote]
Potřebuješ Conax modul s kartou, DVB-C tuner se slotem je přítomen.


[quote=Mutt;301226]nedavno jsem aktualizoval na FW 2.505 kvůli CZ podpoře DVB-C
dřív jsem často používal režim obrazu auto aby se to obraz rozháhnul na větší část obrazovky a teď se mi zdá že se to nějak divně roztáhne a nemá to pak stejnej poměr stran... nevím jestli jsem si toho předtím nevšimnul nebo to teď funguje jinak...?
ono asi i dost závisí na kterym kanálu a co zrovna běží, ale dřív jsem si toho prostě nevšimnul...

jinak ještě druhá otázka kdo máte UPC - ukazuje vám epg správně pořady? tak poslední 2-3 týdny je to bída, často to ukazuje něco jinýho, nebo tam zůstane předchozí pořad a další nejsou... funguje vám to bez problémů? shodou okolností to taky nějak víc pozoruju až po změně FW :-)[/quote]
Máš zapnuté převzorkování? Špatnej poměr stran osobně nepozoruju (nebo jsem si ještě nevšimnul), zobrazení EPG u DVB-C funguje podivně, nevím jestli až od změny fw. (mám na kabelu i DVB-T rekordér a ten zatím nahrál vše v pořádku).
ucetni (312)|13.10.2010 19:07
chcem sa spýtat ako zistím že musím plazmu jemne dokalibrovať a ako sa to robí v domácich podmienkach?
ide o g20 plazmu. dakujem.
Deee-aN (190)|13.10.2010 19:29
Objektivně to zjistíš pomocí kalibrační sondy. Subjektivně (okometricky) se to dělá obtížněji. Někdy je barevný posun vidět, většinou je ale obtížně rozeznatelný. Nejlépe je asi koukat na pleťovou barvu, často bývá dooranžova. Záleží ale i na kvalitě (správném vyvážení) záznamu samotného.
V domácích podmínkách lze použít SW kalibrační nástroje (jeden je mj. i ve W7, ve Vistě nevím). Jedno nastavení je i v tomto článku: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473. Každý panel je ale trošku jiný a tak ty hodnoty nelze brát jako jediné správné.
ucetni (312)|13.10.2010 20:55
chcem sa spýtať ešte či je to s tým blikaním jasne bielej tak kritické a asi z akej vzdialenosti je vhodné pozerať túto tv? dakujem.
Deee-aN (190)|13.10.2010 21:48
[quote=ucetni;301293]chcem sa spýtať ešte či je to s tým blikaním jasne bielej tak kritické a asi z akej vzdialenosti je vhodné pozerať túto tv? dakujem.[/quote]
Každý to (ne)vidí jinak. Já, když se na ní podívám periferně asi z 0,5m, tak jemné blikání bílé vnímám. Mám ale ve zvyku na TV koukat přímo z cca 3m a vybírám si zábavnější program, než bílou plochu :).
Výrobci uvádějí jako optimum pro sledování 50" FHD TV cca 2,1m. Závěr si každý udělá sám ;). 3 až 3,5m není problém.
vivid.sk (11472)|14.10.2010 00:39
[quote=ucetni;301293]chcem sa spýtať ešte či je to s tým blikaním jasne bielej tak kritické a asi z akej vzdialenosti je vhodné pozerať túto tv? dakujem.[/quote]

Preco sa na to nejdes pozriet sam v kamennom shope. kazdy jedinec je rozne citlivy a je mozne, ze ziadne blikanie nezaznamena. Odporucam rovnaky postup zopakovat so vsetkymi clenmi domacnosti a spytat sa, ci nejake blikanie pozoruju, resp ci im prekaza. Vacsina ludi s tymto nema problemy a blikanie neregistruje.
VirtualCZE (21)|14.10.2010 12:29
[quote=Deee-aN;301302]Každý to (ne)vidí jinak. Já, když se na ní podívám periferně asi z 0,5m, tak jemné blikání bílé vnímám...[/quote]
Tohle je vůbec zajímavé téma - osobně vidím určitou "nestálost" (nevidím to stejně jako blikání CRT) u jednobarevné plochy na celou obrazovku, hlavně bílé, sv. šedé a sv. zelené. V běžném vysílání blikání nevidím, přestože u 50Hz CRT ho vnímám velmi intenzivně.
Občas podobný efekt "blikání" vnímám u nějakého pořadu, ale tam jsem přesvědčenej, že je to zdrojem, protože jiný pořad na stejném kanále to pak nedělá...
Mutt (65)|14.10.2010 12:34
[quote=vivid.sk;301325]Preco sa na to nejdes pozriet sam v kamennom shope. kazdy jedinec je rozne citlivy a je mozne, ze ziadne blikanie nezaznamena. Odporucam rovnaky postup zopakovat so vsetkymi clenmi domacnosti a spytat sa, ci nejake blikanie pozoruju, resp ci im prekaza. Vacsina ludi s tymto nema problemy a blikanie neregistruje.[/quote]

souhlas, pokud chce mít jistotu, jediná cesta je skouknout TV osobně. Jenže otázka je jak ji mají v obchodě nastavenou... Ona se ta míra vnímání blikání taky dost liší v závislosti na tom jak je nastaven obraz, jednak jestli to jede na dinamický, normal, kino, THX,... případně i nastavení jasu. Osobně vnímám že čím světlejší obraz (myšleno vyšší jas) tím víc je znát blikání.
kasy (44)|14.10.2010 12:58
Měl bych dotaz k HDD, který si chci pořídit. Jsou to vlastně dotazy dva, nebo jeden, rozdělený do dvou částí.
1. Je nutné použít disk, uváděný Panasonicem, nebo TV "umí" libovolný externí disk od 160 GB výše?
2. Pokud TV spolupracuje i s jinými disky, musí mít tyto samostatné napájení nebo stačí napájení z USB?
Děkuji za případné odpovědi.
VirtualCZE (21)|14.10.2010 14:10
[quote=Mutt;301364]souhlas, pokud chce mít jistotu, jediná cesta je skouknout TV osobně. Jenže otázka je jak ji mají v obchodě nastavenou...[/quote]Také záleží na osvětlení, každopádně podívat se alespoň v obchodě (i bez možnosti vlastního nastavení) také doporučuju před nákupem jako samozřejmost.


[quote=kasy;301369]...musí mít tyto samostatné napájení nebo stačí napájení z USB?[/quote]Co vím, tak většina výkonnějších disků (i boxy na 3,5" disky) má vlastní napájení...
noaid (284)|14.10.2010 17:05
[quote=kasy;301369]Měl bych dotaz k HDD, který si chci pořídit. Jsou to vlastně dotazy dva, nebo jeden, rozdělený do dvou částí.
1. Je nutné použít disk, uváděný Panasonicem, nebo TV "umí" libovolný externí disk od 160 GB výše?
2. Pokud TV spolupracuje i s jinými disky, musí mít tyto samostatné napájení nebo stačí napájení z USB?
Děkuji za případné odpovědi.[/quote]

1. Jakýkoli.
2. V návodu píšou, že samostatné napájení. Ale v praxi jedou i bez něj, ale je otázka, jak dlouho. Většinou disky odebírají větší proud než je ve specifikaci USB. A je otázka, jak dobře to ošetřili konstruktéři TV. Já si teď koupil z ebay tenhle USB 2.0 to IDE SATA 2.5 3.5 Hard Drive Cable [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za necelých 9 USD i s poštou a pomocí něj mohu připojit jakýkoli 2.5 i 3.5" SATA či IDE disk i s napájením.
kasy (44)|14.10.2010 17:47
noaid: Opět ti děkuji. Příště se obrátím přímo na tebe. Koupím tedy disk s vlastním napájením, aby nebyly problémy.
cmelakus (3)|14.10.2010 23:16
Ahojte,

Tak jsem si odpoledne přivezl 42G20E. Teda, jsem nadšený!!! Rozdíl proti mé původní 10 let staré 55 cm CRT je neuvěřitelný... Zatím do ní cpu UPC přes settopbox (až přijde karta s adaptérem tak to přehodím na DVB-C) a co chytnu přes DVB-T. Musím říct, že z programů v HD jsem unešený:o) Nastavení jsem zatím nezkoušel, jen jsem naladil a čumím. Zahoření mi neprojde, protože bez JimJamu a MiniMaxu se u nás nedá žít..:o) Lehké cvrčení je slyšet tak do 30 cm od telky, jinak je nepostřehnutelné. Takže tak, doufám že bude sloužit bez problémů. Díky všem za rady, přečetl jsem všech 90 stran a pomohlo mi to hodně moc...
Zigáč (231)|15.10.2010 08:27
Včera jsem měl v novinách přibalenej leták Datartu a narazil jsem v něm na tuhle novinku
PANASONIC TX-P42GT20E
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

v letáku popsáno, že umí 2D přehodit do 3D a má DVB-S tuner, což tvrdí Datart i na svých stránkách. Nicméně na stránkách Panasonicu, to v technické specifikaci nemají a stažení manuálu hází error
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/3D+TV/TX-P42GT20/manuals/5761072/index.html?trackInfo=true

Asi by to měl tedy být nějaký model mezi standartní řady G20E a V20E a VT20E
matusco (376)|15.10.2010 09:46
[quote=Zigáč;301492]Včera jsem měl v novinách přibalenej leták Datartu a narazil jsem v něm na tuhle novinku
PANASONIC TX-P42GT20E
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

v letáku popsáno, že umí 2D přehodit do 3D a má DVB-S tuner, což tvrdí Datart i na svých stránkách. Nicméně na stránkách Panasonicu, to v technické specifikaci nemají a stažení manuálu hází error
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/3D+TV/TX-P42GT20/manuals/5761072/index.html?trackInfo=true

Asi by to měl tedy být nějaký model mezi standartní řady G20E a V20E a VT20E[/quote]

Presne tak, nieco medzi...

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=300046&postcount=6
Zigáč (231)|15.10.2010 09:54
Díky nečetl jsem. V každém případě celkem zajímavý model
SlavoF (834)|15.10.2010 10:34
[quote=cmelakus;301478]Ahojte,Tak jsem si odpoledne přivezl 42G20E. Teda, jsem nadšený!!!.
.....
Díky všem za rady, přečetl jsem všech 90 stran a pomohlo mi to hodně moc...[/quote]gratulujem :BB:
[quote=Zigáč;301492]
PANASONIC TX-P42GT20E
stažení manuálu hází error
[/quote]manuál ide stiahnut v pohode
[quote=matusco;301505]Presne tak, nieco medzi...
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=300046&postcount=6

=> Původně odesláno od kyssling Nemám se na 3d zatím "vyrprdnout" ...?
[/quote]Môj názor je že za tú cenu ANO - "vyrprdnout", zatial nevyužitelné
ale je hrozne veľa ľudí čo chcú byť "IN" :-)-
Zigáč (231)|15.10.2010 10:55
SlavoF:
Unfortunately we haven't been able to process your request.
Please try again and if you experience the same error please use the contact us link at the top of the page and we will do our best to try and resolve the issue.

Tuhle chybu mi to opět hodilo
matusco (376)|15.10.2010 11:26
[quote=Zigáč;301522]SlavoF:
Unfortunately we haven't been able to process your request.
Please try again and if you experience the same error please use the contact us link at the top of the page and we will do our best to try and resolve the issue.

Tuhle chybu mi to opět hodilo[/quote]

Mne to manual korektne stiahlo, hodil som ho do prilohy prispevku.

Inac, sa tam pise, ze televizor ma DVB-S tuner a podporu MKV.

Takze ak je to pravda, potom sa podla mna oplati uvazovat o tom ci p42v20 alebo p42gt20, kedze cena je cca rovnaka, rozdiel v obraze je maly a gt20 konecne prinasa podporu mkv (DVB-S maju oba modely).

Na 3D by som sa rovnako vyprdol...
LPK (177)|15.10.2010 12:12
hmm zajimave info o zajimave TV a hlavne o MKV .... je totiz mozne ze s nejakou dalsi aktualizaci firmware by se tato moznost mohla dostat i na G20 ... docela by to bodlo a TV by to mela HW bezproblemu zvladat ze :-)

tak a ted jeste k tomu vypaleni loga ... ac to bylo zbozne prani aby vse bylo jen docasne tak nejni ... sice uz to nejni bezne videt ale pri celoplosne zelene to tam je (pri zelene je to viditelne u ostatnich barev ne). Nedalo mi to a projel jsem prez HDMI skalu ruznych svetlych barev. Takze me predchozi pokusy s odstranenim vypaleneho loga nepomohly na 100%. Uprimne jsem z toho otraven, takze jdu pozorne prostudovat manual co se tam pise o "vypaleni obrazu" a uvidime jestli je tam nekde zminka o tom ze se nesmi dlouhodobe sledovat nejaka stanice ... vim ze tam je ze by nemel byt dlouhodobe zobrazen staticky obraz a cerne pruhy .... nasledne pak budu kontaktovat servis a podporu Panasonicu a uvidime jak dopadnu

edit: takze v manualu stoji toto: Nezobrazovat klidný obraz po dlouhou dobu - To způsobuje, že na plazmové obrazovce obraz zůstává. Toto chování se nepovažuje za vadu a není kryto zárukou. - Typické statické obrazy: Číslo programu a ostatní loga, Obrazy zobrazené v režimu 4:3, Videohry, Počítačový obraz

edit2: domluvena navsteva v servise ... bohuzel servisak domu nejezdi :( tak uvidime co vymysli a jak to dopadne ... osobne si myslim ze to nedopadne a stin tam zustane ... pokud bych mel kliku a uznali by to jako reklamacku (nebo to po domluve nejak vymysleli) tak by to bylo fajn
newmannko (36)|17.10.2010 10:57
Zdravicko, existuje nejaka moznost ako pouzivat kartu skylink priamo v TV bez sat.prijmaca? nejaka citacka?
matusco (376)|17.10.2010 14:16
[quote=newmannko;301794]Zdravicko, existuje nejaka moznost ako pouzivat kartu skylink priamo v TV bez sat.prijmaca? nejaka citacka?[/quote]

Samozrejme, DVB-S tuner maju od panasonicu modely GN23, GT20, V20, VT20 (a analogicke minulorocne modely). K TV si musis dokupit CAM modul ("citacka"), do ktorej strcis SKYlink kartu a cele to pichnes do sachty v TV.

Viac info k tomu najdes v inych vlaknach, venujucich sa danym modelom. Panasonic G20 nema DVB-S tuner, v tomto vlakne je to OT.
newmannko (36)|19.10.2010 20:15
[quote=matusco;301800]Samozrejme, DVB-S tuner maju od panasonicu modely GN23, GT20, V20, VT20 (a analogicke minulorocne modely). K TV si musis dokupit CAM modul ("citacka"), do ktorej strcis SKYlink kartu a cele to pichnes do sachty v TV.

Viac info k tomu najdes v inych vlaknach, venujucich sa danym modelom. Panasonic G20 nema DVB-S tuner, v tomto vlakne je to OT.[/quote]

Takze v mojej G20 to nepojde. Ostava mi len pouzivat sat.prijmac ?
Deee-aN (190)|19.10.2010 20:24
[quote=newmannko;302091] Ostava mi len pouzivat sat.prijmac ?[/quote]
Ano...
?ány (9)|20.10.2010 08:31
Aha, asi jsem měl přidat nový příspěvek a možná někam jinam. Jako budoucí majitel TX-P42G20ES
(v pátek tento týden), jsem se vás, doufám, že spokojených uživatelů chtěl zeptat, jestli má někdo připojeno domácí kino Panasonic a jak je s ním spokojen. Jedná se mi o SC BT 230 nebo 330.
Za případné názory předem děkuji.
Šány
zmrd05 (61)|22.10.2010 22:10
Dotaz odhlučnění:
Prozatím všem P46G20E, které jsem poslouchal v obchodech cosi bzučelo vpravo dole (nejspíše trafo). Toto mi vadilo už na vrácené P42S10. Bohužel mě výběr kvůli obrazovým vlastnostem vrací zase jen k plazmám. Ale mám záměr zmíněné bzučení maximálně potlačit. Zkoušel jste někdo nějaké finty: např. nejaké (samozřejmě zezadu :) oblepení akustickým izolačním materiálem. např. ten co se prodává k odhlučnění PC pro vnitřní polepení PC bedny ? (U P42S10 jsem to někdy musel řešit i tak, že jsem za TV vpravo dole nacpal mikinu a doufal, že to nevyhoří)
jarino1978 (8045)|22.10.2010 22:14
nakoľko ide zima, odporučil by som namiesto mikiny páperovú bundu. :-D No počul som už všeličo, ale aby niekto vypchával TV mikinou, tak to ma podrž...9-)
eldorado09 (1441)|22.10.2010 22:22
Dobrý nápad... :D :D
LLADOO (8)|22.10.2010 23:14
Zdravim páni,
mam otazku,idem kupit tx-p50g a nakolko je to velke balenie,zaujima ma ,ci mozem tv postavit kolmo na vysku do vytahu.Viem len o tom, ze sa nesmie prevazat nalezato.
garb7 (1189)|23.10.2010 00:01
Není problém často jsme viděl jak to dopravuji timto způsoben postavené na bok zabírá to méně místa. I já PDP 42" takto dopravil výtahem a OK
spartan67 (210)|23.10.2010 07:36
[quote=LLADOO;302605]Zdravim páni,
mam otazku,idem kupit tx-p50g a nakolko je to velke balenie,zaujima ma ,ci mozem tv postavit kolmo na vysku do vytahu.Viem len o tom, ze sa nesmie prevazat nalezato.[/quote]

Klidna muzes tv postavit kolmo,prevazet muzes klidne i na lezato,ze se nesmi nalezato prevazet je pouze fama,prevazime tak az 20 TV denne..
brano k (6)|23.10.2010 18:42
[quote=spartan67;302613]Klidna muzes tv postavit kolmo,prevazet muzes klidne i na lezato,ze se nesmi nalezato prevazet je pouze fama,prevazime tak az 20 TV denne..[/quote]
tak to ste potom pekna firma ked na krabici mate 4 obrazky ktore naznacuju ze sa tv nema prevazat na lezato asi to tam neni len tak zo srandy ci?
axicom (626)|23.10.2010 21:26
Staci jedna dira v silnici a TV je po smrti, opravdu profi firma! Piktogramy na obalu nejsou jen tak pro srandu.
spartan67 (210)|23.10.2010 22:49
Tak za prve,panove vozime to pro servisni stredisko Samsung,ktere opravuje veskere TV ze vsech Datartu v Praze a ktere plne zodpovida za pripadne skody a mame to cerne na bilem,kvuli dotazum zakazniku,myslim ze by si tato firma a potazmo Datart tezko dovolily nejake vlastni nazory a za druhe,pokud nekdo vozi placku bez krabice a jeste k tomu obrazovkou dolu,pak chapu vasi obavu o kazdy kaminek a diru,za cele tri roky co jezdim po rozbitejch cestach a kostkach v Praze,ani mne ani nikomu z kolegu se nestalo aby panel praskl...takze mne opravdu nic nerikejte o obrazcich na krabicich...radeji se zeptejte treba u vas v servisu,co vam reknou zkuseni technici...
9z9 (188)|24.10.2010 14:48
OT: jeden Brněnský Panas servis vozí plazmy taky naležato. Má pod TV vycpávky z pěny či čeho. Když jsem to viděl, taky jsem se ptal, zda TV něco nehrozí a servisák mi s klidem řekl, že jim nikdy nic neprasklo (a má TV to taky přežila). Ve svém pekáči bych si takto TV ale převážet netroufl./OT
vity (292)|24.10.2010 16:54
Tak 50G20e objednaná(potvrzená). Tak uvidíme... Rozhodoval jem se mezi LG 50PK950 a 50G20.LG jsem nikde nenašel vystavenou v provozu,tak vyhrála G20.(tu maj všude)
LLADOO (8)|24.10.2010 18:15
Ja som sa tiez rozhodoval medzi LG a Panasonicom,bol som pozriet v Nay a v Datarte a rozhodol som sa tiez pre Tx-p50g20.Krasa,cez net cena 1088€ ,no nekup to.Tak objednana,potvrdene a dodanie vo stvrtok.
Dufam ,ze dorazi daky podareny kus.
kasar (22)|24.10.2010 18:30
Jeden dotaz pro majitele G20. Mám v úmyslu ji zakoupit a to hlavně na sport, který na G20 má být super. Dnes jsem ale v Elektrowordu viděl zajímavou věc. Pokud na G20 (nebo většině ostatních televizích) běžely vodorovné titulky, všechny běžely rozmazané a jakoby trhaně. Tento problém ale neměly 100 Hz televize. Panasonic píše 600Hz, ale byl na tom stejně jako 50 Hz televize. Jestliže běžící titulky na G20 byly tak hrozné, jak na tom vypadají např. přenosy fotbalu? Šlo o signál, který nebyl HD. Není potom na sport lepší nějaká 100 Hz LCD nebo LED.
spartan67 (210)|24.10.2010 18:51
[quote=kasar;302759]Jeden dotaz pro majitele G20. Mám v úmyslu ji zakoupit a to hlavně na sport, který na G20 má být super. Dnes jsem ale v Elektrowordu viděl zajímavou věc. Pokud na G20 (nebo většině ostatních televizích) běžely vodorovné titulky, všechny běžely rozmazané a jakoby trhaně. Tento problém ale neměly 100 Hz televize. Panasonic píše 600Hz, ale byl na tom stejně jako 50 Hz televize. Jestliže běžící titulky na G20 byly tak hrozné, jak na tom vypadají např. přenosy fotbalu? Šlo o signál, který nebyl HD. Není potom na sport lepší nějaká 100 Hz LCD nebo LED.[/quote]
Ano mas pravdu,titulky jsou pri rychlych scenach jakoby trhane,tento jev pozoruju uz od zacatku..
kasar (22)|24.10.2010 18:59
Takže i ten sport na tom teda je hrozný? Tak to pak teda nechápu tu vychvalovanou technologii 600 Hz na super sledování sportu.
spartan67 (210)|24.10.2010 19:09
[quote=kasar;302764]Takže i ten sport na tom teda je hrozný? Tak to pak teda nechápu tu vychvalovanou technologii 600 Hz na super sledování sportu.[/quote]
popravde sport sleduju pouze v sd kvalite z dvb-t,takze kvalita tomu umerna,ale tam se netrepe nic ani titulky....
vity (292)|24.10.2010 19:25
LLADOO...Viděl jsi tu LG 50PK950 v provozu?
psv1 (458)|24.10.2010 19:26
[quote=kasar;302759]Jeden dotaz pro majitele G20. Mám v úmyslu ji zakoupit a to hlavně na sport, který na G20 má být super. Dnes jsem ale v Elektrowordu viděl zajímavou věc. Pokud na G20 (nebo většině ostatních televizích) běžely vodorovné titulky, všechny běžely rozmazané a jakoby trhaně. Tento problém ale neměly 100 Hz televize. Panasonic píše 600Hz, ale byl na tom stejně jako 50 Hz televize. Jestliže běžící titulky na G20 byly tak hrozné, jak na tom vypadají např. přenosy fotbalu? Šlo o signál, který nebyl HD. Není potom na sport lepší nějaká 100 Hz LCD nebo LED.[/quote]

Pokud nemá TV dopočet snímků, tak se ti to bude trhat. A nejen titulky. Já to na modelech bez dopočtu vidím i u běžného vysílání. Na tom běžícím textu je to vidět nejvíc. Samozřejmě kdo neviděl vedle sebe, tak neuvěří, protože "jsme" na ten thavý obraz zvyklí z CRT.Herze s tímto nemají co dělat. To je známá věc.
(teď čekám spousty reakcí majitelů TV bez dopočtu, že se jim nic netrhá)
tjurny (496)|24.10.2010 19:29
[quote=kasar;302764]Takže i ten sport na tom teda je hrozný? Tak to pak teda nechápu tu vychvalovanou technologii 600 Hz na super sledování sportu.[/quote]
Tech 600 hz nema nic spolecneho ze zobrazovaci frekvenci panelu. Ta je podle me 50/60 hz.
psv1 (458)|24.10.2010 19:31
[quote=tjurny;302772]Tech 600 hz nema nic spolecneho ze zobrazovaci frekvenci panelu. Ta je podle me 50/60 hz.[/quote]

Je to přesně tak.
600Hz + sport = marketingová masáž. (jak vidno velmi úspěšná)
LLADOO (8)|24.10.2010 19:44
Videl som,no podmienky v predajniach su ake su ale lepsi dojem osobne na mna urobil panasonic (aj po dizajnovej aj obrazovej stranke)a ktomu som precital mnzstvo materialu z roznych for a usudil som,ze toto bude dobra kupa.