Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

jolinar (28)|29.10.2010 13:19
Hoj, mam panasonic TX-P42GT20E - když přehrává české titulky tak má problém s "ž" a možná ještě nějakými písmeny? De to nějak vyřešit? Třeba upgrade firmware či jiné nastavení. Zkoušel jsem měnit jazyky v TV a to stejně nepomohlo (latinka 1 a 2 a ještě něco). A jen tak mimochodem...de měnit velikost titulku? Předem díky za radu!!!
ozzy8 (34)|29.10.2010 14:50
Tak som sa aj ja stal majiteľom 42 palcovej G20-tky, ale nadšený nie som. Dostal som totiž bzučiaka.
Objednal som v Datarte cez internet s tým, že keď mi ho dovezú, tak ho vyskúšam v ich prítomnosti a hneď zistím, či je tichý, alebo bzučí. Chlapi prišli, vybalili, zmontovali a ja hovorím, aby ho zapli. Odmietli s tým, že tv by sa mal zohriať kým sa zapne. Odporučili mi dve hodiny a odišli. Po dvoch hodinách som ho teda zapol a moje najhoršie predstavy sa naplnili. Bzučí ako o život. Ruší ma to teda naozaj poriadne, počuť to aj keď sa vôbec na to nesústredím a bolia ma z toho uši.
Nerozumiem, ako môže niečo také preliezť cez výstupnú kontrolu z fabriky von.
Teletext som nastavil na "východné1", funguje správne, ale infolišta zobrazujúca sa pri prepínaní programov má problémy s mäkčeňmi. Ako to máte vy? Aký je posledný fw pre tento model?
Dík za odpoveď.
pulveran (1)|29.10.2010 15:46
Zdravim
Tak by som as chcel podelit so skusenostami s G20-tkou ktoru mam asi pol roka.
CO sa tyka prehravania DIVX suborov tak som si vsimol ze niektore DIVX sa mi po par sekundach zaseknu. Ide to fixnut utilitkou DIVX fix staci len rebuild index. Potom to vsetko funguje.
Hodne ma iritovala skutocnost ako prehravat 1080p subory v telke. Kedze MKV subor telka neprehra nasiel som na to dva sposoby ako to vyriesit.Prvy je iny kontajner na HD video. Funguje kontainer AVCHD. Utilitka Multi AVCHD to vie spravit spravne tak aby to TV rozpoznal. Vyhoda je ,ze netraba supor transkodovat a je to relativne rychle. Nevyhoda je , ze cela struktura musi byt v korenovom adresary inak to TV nenajde. Druha nevyhoda co ma stve najviac je ze pri tomto formate nenajde titulky ani ked su spravne ulozene v AVCHD kontainery. Da sa to vyriesit zakodovat titulky priamo do videa ale to trva dost dlho.
Druhy sposob je transkodovat do FULL HD divx formatu. Nasiel som jediny program ktory to dokaze a to oficialny DIVX PLUS converter. Ten vie transkodovat 1080p MKV do 1080p DIVX.
Tu je problem ze to pomerne dost trva transkoding. Ale raz ked je to skonvertovane je to len jeden subor s priponovu divx a viete k tomu dat titulky.
Ale myslim ze ta namaha za to stoji lebo obraz je skutocne krasny:)
Tiez ma ale vytaca ze nezobrazuju sa ž,č a ť. Cize vzdy treba v editore zamenit tieto pismenka.
Mutt (65)|29.10.2010 17:10
[quote=pulveran;303719]
Ale myslim ze ta namaha za to stoji lebo obraz je skutocne krasny:)
Tiez ma ale vytaca ze nezobrazuju sa ž,č a ť. Cize vzdy treba v editore zamenit tieto pismenka.[/quote]

ježišmarjá :-O
sorry, ale než se s tím takhle (s prominutím) srát, to je snad lepší zakoupit za cca 2-3 tisíce Kč nějakej přehrávač a pak už jen pohodlně koukat, nemyšlíš? ;-)
narajama (4)|29.10.2010 19:12
[quote=rados;303124]chapem, co sa mi snazis naznacit, ale mne sa jedna o to, ze ked pozeram, napr. CT1 z UPC(sat. prijimac cez HDMI) a stlacim na dialkovom od plazmy tlacitko TEXT, ze sa nic nedeje. to znamena, ze HDMI kabel "neprepusta" teletextovi "signal" do plazmy??? podla mna je to blud....naco je tam(na diakovom od plazmy) potom tlacitko TEXT??? iba na teletext z DVB-T signalu??? resp. kedy mozem vyuzit funkciu TEXT na plazme???[/quote]

Dobrý den, předpokládám že máš HD satelit. Programy Čt 1 HD .... teletext nemají. přepni na čt ( sd signal) a zapni teletext. mělo by to fungovat
vity (292)|29.10.2010 21:06
Tak ji mám od dneška taky-50G20e.Postavil jsem vedle sebe 42PX80 a 50G20. Černá je opravdu lepší,ale SD signál (sat +DVB-T) je lepší na PX80.HD o trochu lepší na G20.To SD jsem čekal lepší.
Milan C (191)|29.10.2010 21:18
[quote=vity;303761]Tak ji mám od dneška taky-50G20e.Postavil jsem vedle sebe 42PX80 a 50G20. Černá je opravdu lepší,ale SD signál (sat +DVB-T) je lepší na PX80.HD o trochu lepší na G20.To SD jsem čekal lepší.[/quote]

Neblázni....stále špekulujem, že ju kúpim resp. S20E. Mám tiež PX 8OEA a chcel som ju vymeniť. Po tvojom príspevku som v rozpakoch. Niekto tu v minulosti písal, že doviezol domov S 20E aj G 20 a porovnával s PX 80 EA a "nebe a dudy" v prospech S 20E a G 20 !!! Hlavne u SD programov.Tak neviem. Už si ponadstavoval na G20 všetko??? Možeš napísať, prosím, niečo bližšie o kvalite obrazu?
tesla15 (505)|29.10.2010 22:04
[quote=rados;303097]mam dve otazky:
1. preco mi nefunguje teletext, pri sat. signale cez HDMI? mam podozrenie, ze funguje iba pri DVB-T signale....
2. funguje nahravanie cez USB na ext.HDD? ma niekto konkretny tip na na HDD?
zacal som citat prispevky, ale skoncil som asi na 30 strane a zmienku o teletexte som nenasiel.[/quote]
Prošel jsem : LCD Philips, LED Samsung, LED Samsung 3D, Samsung 63" 3D, Panasonic 65" 3D. Na žádné z nich TX přes HDMI nejde. Nutno používat DO od satelitu.
vity (292)|29.10.2010 22:06
To SD je na G20 takový míň ostrý(rozmazaný). Je to dáno větší obrazovkou(42" verz.50"). A nižším rozlišením panelu.Jednoduší přepočet z SD na 1024x768( než na 1920x1080).
Milan C (191)|29.10.2010 22:11
[quote=vity;303787]To SD je na G20 takový míň ostrý(rozmazaný). Je to dáno větší obrazovkou(42" verz.50"). A nižším rozlišením panelu.Jednoduší přepočet z SD na 1024x768( než na 1920x1080).[/quote]

Díky. Takže pre mňa prechod z 37 PX 8O EA, na ktorej obraz som zvyknutý, na 5O-ku bude ešte horší !
jarino1978 (8045)|29.10.2010 22:22
[quote=Milan C;303789]Díky. Takže pre mňa prechod z 37 PX 8O EA, na ktorej obraz som zvyknutý, na 5O-ku bude ešte horší ![/quote]

Ak si sadneš o 1m dozadu, rozdiel nebude...
vity (292)|29.10.2010 22:26
Zase Hd je supr(1080i).Teď koukam na HBO HD na Skylinku obraz je velmi dobrý.
vity (292)|29.10.2010 22:31
Když budeš krokově zvětšovat obraz taky bude horší a horší.Když ho zmenšíš tak bude zase lepší.To se nedá nijak obejít.
vity (292)|29.10.2010 22:37
Třeba obraz z archivu Novy neni špatnej jelikož má úhlopříčku 61cm.
jolinar (28)|30.10.2010 14:00
[quote=jolinar;303682]Hoj, mam panasonic TX-P42GT20E - když přehrává české titulky tak má problém s "ž" a možná ještě nějakými písmeny? De to nějak vyřešit? Třeba upgrade firmware či jiné nastavení. Zkoušel jsem měnit jazyky v TV a to stejně nepomohlo (latinka 1 a 2 a ještě něco). A jen tak mimochodem...de měnit velikost titulku? Předem díky za radu!!![/quote]

Takze zadny kloudny reseni krome premeny pismenek ze "ž" na "z", "š" na "s" a "ť" na "t" neni?

Jeste dotaz ohledne toho bzuceni. Kdyz stojim pred ni, neni to skoro slyset, kdyz za ni tak uz slysim takovy vrceni a hlubší bzukot...ma byt uplne ticha nebo ne?
vity (292)|30.10.2010 18:52
Jak zjistit na G20 počet naběhanejch hodin? Na PX80 to je v servis.menu,ale na G20 to nevidim v serv.menu.,asi špatně koukam.
Deee-aN (190)|30.10.2010 19:52
[quote=vity;303911]Jak zjistit na G20 počet naběhanejch hodin? Na PX80 to je v servis.menu,ale na G20 to nevidim v serv.menu.,asi špatně koukam.[/quote]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=286192&postcount=784 a dej mu RB ;)
lordadjunkt (3)|30.10.2010 20:46
[quote=jolinar;303682]Hoj, mam panasonic TX-P42GT20E - když přehrává české titulky tak má problém s "ž" a možná ještě nějakými písmeny? De to nějak vyřešit? Třeba upgrade firmware či jiné nastavení. Zkoušel jsem měnit jazyky v TV a to stejně nepomohlo (latinka 1 a 2 a ještě něco). A jen tak mimochodem...de měnit velikost titulku? Předem díky za radu!!![/quote]

Problém jsem vyřešil přeformátováním titulků v programu "PSPad" na formát ISO 8859-2 (otázka asi dvou vteřin). Program je zdarma a v češtině.
Velikost titulků se měnit asi nedá....
jolinar (28)|31.10.2010 00:41
Perfektní, tenhle způsob funguje takže aspon takhle se to dá řešit! :) Díky moc! Dám RP

Jinak co to vrčení a bzučení? Jak to řešit? Někdy je to tižší a někdy zase hlučnější, že i přes zvuk při tižších momentech slyšim bzukot :(((((
garb7 (1189)|31.10.2010 00:48
Ten zvuk co projde zadním krytem se odráží od stěny za TV pokud by se na stěnu dal materiál co pohltí zvuk, nebo věc co zakryje , nebo odrazí jinam bude to lepší.
Pawlyk65 (9)|31.10.2010 16:38
Zdravím ve fóru, jsem spokojeným vlastníkem P42G20E, po poslední aktualizaci firmware se v menu konečně objevila možnost tuneru DVB-C i pro ČR.
Zasunul jsem CI modul (Technisat, Cryptoworks/Conax) a do něj kartu UPC, během max 3 minut se naladily všechny programy, a hlavně ty v SD mají lepší obraz než HD-box od UPC.
jenže hraje asi jen třetina programů včetně základních českých HD. Zkusil jsem nechat zapnutou telku několik hodin, jak se doporučuje u HD-boxu, ale EurosportHD, NovasportHD a další mi prostě nechtějí naběhnout, stále hláška "šifrovaný kanál"....neexistuje "fičura", jak to oživit??..nebo někde dělám chybu o které nevím...(bez UPC karty nehraje nic, takže i CI modul i UPC kartu TV vidí).
děkuji za každý námět ;)
jolinar (28)|1.11.2010 00:59
[quote=Pawlyk65;304134]Zdravím ve fóru, jsem spokojeným vlastníkem P42G20E, po poslední aktualizaci firmware se v menu konečně objevila možnost tuneru DVB-C i pro ČR.
Zasunul jsem CI modul (Technisat, Cryptoworks/Conax) a do něj kartu UPC, během max 3 minut se naladily všechny programy, a hlavně ty v SD mají lepší obraz než HD-box od UPC.
jenže hraje asi jen třetina programů včetně základních českých HD. Zkusil jsem nechat zapnutou telku několik hodin, jak se doporučuje u HD-boxu, ale EurosportHD, NovasportHD a další mi prostě nechtějí naběhnout, stále hláška "šifrovaný kanál"....neexistuje "fičura", jak to oživit??..nebo někde dělám chybu o které nevím...(bez UPC karty nehraje nic, takže i CI modul i UPC kartu TV vidí).
děkuji za každý námět ;)[/quote]

jak rychle ti to prepina ty programy...sem zvyklej na rychlejsi prepnuti z normal satelitniho set-top-boxu...tady ten integrovanej prepina tak 2-3 sekundy...:/ a na HD program dokonce i déle.
Pawlyk65 (9)|1.11.2010 09:59
zdravím, v rychlosti přepínání nevidím problém, sice není nejrychlejší, ale ve srovnání s HD boxem UPC na HD programech je srovnatelná. Hlavně ze začátku (po prvním naladění) po přepnutí na HD program je delší čas a po naskočení obrazu ještě asi 5s "kostičkovaný obraz". Potom se obraz srovná a je už super, i po zapnutí po 2 dnech již naběhne cca do 3s a bez kostičkových artefaktů.
Bohužel se mi nedaří "rozjet celou HD nabídku"...takže je tam někde zakopanej pes"..zaplacenou jí samozřejmě mám :-)
WeneW (7)|2.11.2010 00:51
Chcel by som poprosiť o pomoc. Mám G20 prepojenú ethernetovým káblom s DSL routrom, takže mi funguje iba VIERA CAST. Dá sa cez toto prepojenie spojazdniť aj DLNA súčasne s VIERA CAST. Inak TV je super až nato, že po zapojení sa mi obraz zdal dosť tmavý, neskôr som zistil, že to spôsobuje eco mód. vďaka.
houzka (3)|2.11.2010 12:30
tak jsem se včera nudil v procesu že jsem napsal do Panasonicu a zeptal jsem se na dvě věci
1-Jak to vypadá s Tn.cz nebo s nějakým dalším cz obsahem na viera cast
2-upgrade firmware hlavně problém s titulky

zde jsou odpovědi co jsem právě dostal

1) Omlouváme se za zdržení, TN.CZ by měl být spuštěn do konce roku.
2) Zatím nemáme informace o možnosti vydání nového firmwaru.


Aspoň něco se děje herdek
SlavoF (834)|3.11.2010 13:58
[quote=WeneW;304492]....Mám G20 prepojenú ethernetovým káblom s DSL routrom, takže mi funguje iba VIERA CAST. Dá sa cez toto prepojenie spojazdniť aj DLNA súčasne s VIERA CAST. ....[/quote]
samozrejme, len musíš mať k tomu routru pripojené "niečo" čo sa tvári ako DLNA server
- u mna je to PC /kto by to čakal/ s Win7 Ultim. a WMP a nič viac, pardon už len nazdielane adresare
mimochodom vitaj a gratulujem k TV :)
[quote=houzka;304526]....
Aspoň něco se děje herdek[/quote]
buďme radi že sa deje tolko čo sa deje a ver že viem o čom hovorím /platí to aj pre mod.radu 2009/
miculo (1)|3.11.2010 15:02
Cau majstri. Riesite tu aj poruchy - technicke problemy??? Napriklad tento model TX-p42g20s. Pri zapnuti blika LED na cerveno 4x. Pozhanal som nejake materialy nasiel som aj chybove kody ta stvorka by mala byt POWER SOS P BOARD. Riesil to uz niekto??? Vdaka za odpovede... Ked pisem od veci sorry som tu novy... :-)
WeneW (7)|3.11.2010 17:50
[quote=SlavoF;304730]samozrejme, len musíš mať k tomu routru pripojené "niečo" čo sa tvári ako DLNA server
- u mna je to PC /kto by to čakal/ s Win7 Ultim. a WMP a nič viac, pardon už len nazdielane adresare
mimochodom vitaj a gratulujem k TV :)

buďme radi že sa deje tolko čo sa deje a ver že viem o čom hovorím /platí to aj pre mod.radu 2009/[/quote]
ďakujem
SlavoF (834)|3.11.2010 18:01
[quote=miculo;304753]Cau majstri. Riesite tu aj poruchy - technicke problemy??? Napriklad tento model TX-p42g20s. Pri zapnuti blika LED na cerveno 4x. Pozhanal som nejake materialy nasiel som aj chybove kody ta stvorka by mala byt POWER SOS P BOARD. Riesil to uz niekto??? Vdaka za odpovede... Ked pisem od veci sorry som tu novy... :-)[/quote]
jednoznačne reklamovať v záruke, neriešiť svojpomocne! /predopkladám teda že asi nejde, že?/
ucetni (312)|4.11.2010 00:13
ako prehram mkv súbori na tomto tv? okrem pc. fungovalo by to aj cez DLNA z PC?
peatro (1054)|4.11.2010 00:18
to asi ne, kdyz to samotna tv nepodporuje , tak ti tezko pojede ve sdilene slozce, ale ten novy 3D bluray od panasonicu uvadeji jiz podporu mkv
paroli (0)|4.11.2010 15:10
Zdravím, mám dotaz ohledně nahrávání na USB. Něco se tu již řešilo, ale konkrétní odpověď jsem tu nenašel. Z USD (HDD i Flash disku) přehrávám v pohodě. Nejde mi nahrávat -stále to píše zařízení není podporováno.
Zatím to zkouším na Flash disk 4GB exFAT, kdy to při pokusu o připojení sice disk v tabulce zařízení zobrazí ale při stisku enter píše "zařízení není podporováno". exFAT jsem formátoval na PC. Nevím, jestli se dá nebo musí formátovat disk i na TV, nabídka pro to nikde není.
Někde jsem četl, ze pokud v "rozpoznání USB" potvrdím připojit, mělo by to připojit popřípadě zformátovat, bohužel to napíše jen ... nepodporováno a šmitec. Možná to funguje jen s HDD, to nevím
Díky
matusco (376)|4.11.2010 15:45
[quote=paroli;305058]Zdravím, mám dotaz ohledně nahrávání na USB. Něco se tu již řešilo, ale konkrétní odpověď jsem tu nenašel. Z USD (HDD i Flash disku) přehrávám v pohodě. Nejde mi nahrávat -stále to píše zařízení není podporováno.
Zatím to zkouším na Flash disk 4GB exFAT, kdy to při pokusu o připojení sice disk v tabulce zařízení zobrazí ale při stisku enter píše "zařízení není podporováno". exFAT jsem formátoval na PC. Nevím, jestli se dá nebo musí formátovat disk i na TV, nabídka pro to nikde není.
Někde jsem četl, ze pokud v "rozpoznání USB" potvrdím připojit, mělo by to připojit popřípadě zformátovat, bohužel to napíše jen ... nepodporováno a šmitec. Možná to funguje jen s HDD, to nevím
Díky[/quote]

Chlape, precitaj si manual k tvojej TV.

Napr. manual k P42G20 str. 50 (http://www.panasonic.cz) to tam vysvetluje aj s obrazkami: HDD pre nahravanie musis najprv k TV registrovat - co znamena, ze TV ho naformatuje a nasledne nahravany obsah bude moct prehravat len k tejto TV.

Pre teba zaujimava je tiez veta: "TV podporuje USB HDD s kapacitou 160GB az 2TB".
Tvoj 4GB USB disk teda nebude zrovna to co by si tam mal pre nahravanie registrovat...
Mr. M (5)|5.11.2010 08:18
zdravim
nedavno som poslal jedneho dost hlasneho "bzuciaka" na reklamaciu spat do Datartu, teraz sa mi ozvali s tym, ze reklamacia bola ukoncena v zmysle ala "Zavada sa neprejavila."

chcel by som sa preto spytat, ako dalej postupovat..
SlavoF (834)|5.11.2010 13:13
Ja si fakt začínam myslieť, že to bzučanie nie je v každej "zásuvke" /domácnosti/ rovnaké.
Niekomu nebzučí vôvec - ako mne a niekomu veľmo. Nie je predsa možné aby medzi jednotlivými kusmi - trafami boli také rozdieli, skôr si myslím, že na to má vpliv viacej iných vecí - čo sa týka konkrétneho rozvodu v domácnosti ako aj priamo konkrétne zapojenia v okolí TV.
Možno keby si to priniesol ku mne tak by nebzučal.
...ako dalej postupovat.. ?
Ísť do Datartu a vypočuť si to tam, ale nie v bežnom hluku predajne.
Mr. M (5)|5.11.2010 13:24
hm, moze byt, asi tam zbehnem. a ak by to tam teda bolo tiche, dalo by sa domace "umlcanie" docielit napriklad UPSkou (zaloznym zdrojom)? uprimne, do elektroinstalacii sa prd rozumiem, len mi napadlo, ze odtial by mohol ist akysi iny, "harmonickejsi", prud ako zo zasuvky, alebo take cosi :)

edit: doteraz bol TV pripojeny chvilu priamo do zasuvky a neskor cez prepatovu ochranu, efekt rovnaky
jaina (76)|5.11.2010 13:25
mno bzučí aj moj krásavec ale kedže vedla TV mám PC tak to není nijak moc rušivé.
vity (292)|5.11.2010 17:06
Sotva jsem jí koupil 50G20 tak cena začala pěkně klesat. 42G20 už je pod 20tis.Kč, 50G20 za 28tis.Kč.
cmelakus (3)|7.11.2010 08:23
Ahojte,

Tak moje zkušenosti s P42G20E jsou po zhruba měsíci provozu jenom výborné. Nebzučí, obraz bomba, zprovoznil jsem DVB-C tuner přes CI (UPC), bez zahoření a přitom nic vypáleného. Jsem nadšený, díky tomuto fóru a pročteným tehdy 80 stránkám jsem udělal to nejlepší rozhodnutí:o) Díky ještě jednou!!!

Protože jsem absolutní laik, potřebuji poradit s určitě pro ostatní banální věcí, která se tu možná už řešila. Díky CI modulu jsem se zbavil settopboxu od UPC (a dalšího ovladače:o) ale nevím jak zapojit DVD rekordér. Signál z kabelu UPC mi jde přímo do TV, ale tím pádem už se mi nedostane do rekordéru zapojeného zatím přes obyčejný SCART. Jak to udělat? Je to starší rekordér s HD ale bez HDMI...

Díky za radu, určitě je to jenom banalita...

H.
spartan67 (210)|7.11.2010 09:43
[quote=cmelakus;305634]Ahojte,

Tak moje zkušenosti s P42G20E jsou po zhruba měsíci provozu jenom výborné. Nebzučí, obraz bomba, zprovoznil jsem DVB-C tuner přes CI (UPC), bez zahoření a přitom nic vypáleného. Jsem nadšený, díky tomuto fóru a pročteným tehdy 80 stránkám jsem udělal to nejlepší rozhodnutí:o) Díky ještě jednou!!!

Protože jsem absolutní laik, potřebuji poradit s určitě pro ostatní banální věcí, která se tu možná už řešila. Díky CI modulu jsem se zbavil settopboxu od UPC (a dalšího ovladače:o) ale nevím jak zapojit DVD rekordér. Signál z kabelu UPC mi jde přímo do TV, ale tím pádem už se mi nedostane do rekordéru zapojeného zatím přes obyčejný SCART. Jak to udělat? Je to starší rekordér s HD ale bez HDMI...

Díky za radu, určitě je to jenom banalita...

H.[/quote]

Nektere TV maji scart ktery slouzi k prutoku signalu oboustranne,tzn.ze pokud ho g20 ma,propoj rekorder s timto vstupem a samozrejme na rekorderu musis zvolit spravny vstup pro nahravani,pak ale pozor,rekorder bude nahravat to,co bude v tv aktualne pustene,tzn.neprepinat behem nahravani TV!!Mam ji povesenou na zdi tak se k scartu nedostanu,mrknu do manualu jestli ten oboustranny scart g20 ma..tak AV1 i AV2 maji oznaceni oboustranne,tak by to melo fungovat,pokud ti nebude brat i zvuk,na TV mas vzadu samostatny audiovystup pres cinche(bili a cerveny)
huugo (3)|7.11.2010 12:02
Zdravim,
procel jsem tech skoro 100 stranek a nejspis zakoupim TX-P42G20E. Jen potrebuji vysvetlit nekolik veci ohledne prehravani filmu/serialu.

Externi HDD s napajenim mam,taktez nekolik USB flash disku. Momentalne je pouzivam k prehravani filmu/serialu DivX, XviD HDTV Rip nebo DVD Rip. Nikdy jsem nekoukal na 720p HDTV ,nebo na 720p - 1080p BluRayRip. Ted na ne zacnu koukat a uz se tesim na kvalitku. Pokud to budou soubor avi, vim, ze s nema nebudou problemy, ale s mkv problemy budou. To se tady uz nekolikrat resilo. Predelavat mkv na avi se mne moc ale nechce.

Jeste jsem si vspomnel, ze koukam na vse s titulkama,na dabovane filmy minimalne.

Jak a cim jste to vyresili vy?

Je mozno pouzit prehravac typu WD TV Live HD Media Player?

Diky za odpovedi.
Joker5 (13)|7.11.2010 14:04
Chtěl bych se zeptat, na co si dát pozor při koupi externího HDD, který bych chtěl připojit k TV přes USB na nahrávání?

Děkuji.
spartan67 (210)|7.11.2010 14:26
[quote=huugo;305665]Zdravim,
procel jsem tech skoro 100 stranek a nejspis zakoupim TX-P42G20E. Jen potrebuji vysvetlit nekolik veci ohledne prehravani filmu/serialu.

Externi HDD s napajenim mam,taktez nekolik USB flash disku. Momentalne je pouzivam k prehravani filmu/serialu DivX, XviD HDTV Rip nebo DVD Rip. Nikdy jsem nekoukal na 720p HDTV ,nebo na 720p - 1080p BluRayRip. Ted na ne zacnu koukat a uz se tesim na kvalitku. Pokud to budou soubor avi, vim, ze s nema nebudou problemy, ale s mkv problemy budou. To se tady uz nekolikrat resilo. Predelavat mkv na avi se mne moc ale nechce.

Jeste jsem si vspomnel, ze koukam na vse s titulkama,na dabovane filmy minimalne.

Jak a cim jste to vyresili vy?

Je mozno pouzit prehravac typu WD TV Live HD Media Player?

Diky za odpovedi.[/quote]
Jasne ze muzes,mam tuto kombinaci a funguje super,prehraje ti vsechno,s titulkama zadny problem.
spartan67 (210)|7.11.2010 14:30
[quote=Joker5;305686]Chtěl bych se zeptat, na co si dát pozor při koupi externího HDD, který bych chtěl připojit k TV přes USB na nahrávání?

Děkuji.[/quote]
Uz jsem zkousel tri,od 160 Gb do 2Tb,se zdrojem i bez zdroje,vsechny slapaly,pouze musis HDD pro prehravani preformatovat na exfat a pro nahravani si HDD preformatuje TV sama.
cleaner1_ce4you (2)|7.11.2010 19:36
[quote=jolinar;303682]Hoj, mam panasonic TX-P42GT20E - když přehrává české titulky tak má problém s "ž" a možná ještě nějakými písmeny? De to nějak vyřešit? Třeba upgrade firmware či jiné nastavení. Zkoušel jsem měnit jazyky v TV a to stejně nepomohlo (latinka 1 a 2 a ještě něco). A jen tak mimochodem...de měnit velikost titulku? Předem díky za radu!!![/quote]

zmenit kodovanie titulkov na 8859-2 pomocou napr. PSPAD.
VirtualCZE (21)|8.11.2010 12:53
[quote=Pawlyk65;304320]Bohužel se mi nedaří "rozjet celou HD nabídku"...takže je tam někde zakopanej pes"..zaplacenou jí samozřejmě mám :-)[/quote]
Není to žádná rada, ale mě např. Eurosport HD nebo Nova sport HD normálně jdou (a vše co by v "mém balíčku" mělo jít, vč. českých kanálů), naposledy jsem ladil po změně FW s podporou českého DVB-C (teď už funguje EPG v češtině), ale HD kanály šly i před tím... Zkus znovu naladit přes transportní nastavení a nezapomeň zaškrtnout HD kanály...ale jestli některé jdou a některé ne, problém by mohl být na straně modulu a karty.


[quote=huugo;305665]Jak a cim jste to vyresili vy?
Je mozno pouzit prehravac typu WD TV Live HD Media Player?[/quote]
Také používám přehrávač (Extreamer) a je to podle mého nejlepší řešení. Nemusíš nic přenášet, zapojovat (PC je propojené s přehrávačem), akorát musíš použít 2 ovladače - přehrávač nelze ovládat DO od televize...
Joker5 (13)|8.11.2010 13:26
[quote=spartan67;305695]Uz jsem zkousel tri,od 160 Gb do 2Tb,se zdrojem i bez zdroje,vsechny slapaly,pouze musis HDD pro prehravani preformatovat na exfat a pro nahravani si HDD preformatuje TV sama.[/quote]

Já jsem zkoušel jeden 2,5" a čas od času se odpojí od tv a už se sám nepřipojí, takže ho musím odpojit a připojit zpět do USB, takže to bude asi jen tímhle typem HDD.
WeneW (7)|8.11.2010 16:26
[quote=Joker5;305911]Já jsem zkoušel jeden 2,5" a čas od času se odpojí od tv a už se sám nepřipojí, takže ho musím odpojit a připojit zpět do USB, takže to bude asi jen tímhle typem HDD.[/quote]

Ja mám tiež 2,5" HDD 500 GB a tiež sa mi odpája alebo ho vypne TV takže na časové nahrávanie sa vôbec nemôžem spoľahnúť. V manuále je napísané, že s pripojeným USB zariadením sa môže objaviť správa o chybe spôsobenej nadprúdom. Táto správa sa mi neobjavila, ale to môže byť spôsobené tým, že HDD sa vypol vždy keď bola TV v pohotovostnom stave. Podľa mňa to môže byť spôsobené tým, že HDD nemá vlastný zdroj napájania elektriky. Funguje niekomu HDD bez napájania spoľahlivo ?
spartan67 (210)|8.11.2010 17:14
[quote=WeneW;305947]Ja mám tiež 2,5" HDD 500 GB a tiež sa mi odpája alebo ho vypne TV takže na časové nahrávanie sa vôbec nemôžem spoľahnúť. V manuále je napísané, že s pripojeným USB zariadením sa môže objaviť správa o chybe spôsobenej nadprúdom. Táto správa sa mi neobjavila, ale to môže byť spôsobené tým, že HDD sa vypol vždy keď bola TV v pohotovostnom stave. Podľa mňa to môže byť spôsobené tým, že HDD nemá vlastný zdroj napájania elektriky. Funguje niekomu HDD bez napájania spoľahlivo ?[/quote]
Mne jel 160Gb western digital bez napajeni spolehlive pul roku,ted jsem ho daroval a dal jsem k TV western digital 250Gb,nechal jsem ho na nahravani a mesic slape taky bez problemu,jen na epg se neda spolehnout,parkrat to skoncilo pred koncem poradu tak zadavam casy rucne,zatim zadny problem...
Joker5 (13)|8.11.2010 21:04
[quote=spartan67;305967]Mne jel 160Gb western digital bez napajeni spolehlive pul roku,ted jsem ho daroval a dal jsem k TV western digital 250Gb,nechal jsem ho na nahravani a mesic slape taky bez problemu,jen na epg se neda spolehnout,parkrat to skoncilo pred koncem poradu tak zadavam casy rucne,zatim zadny problem...[/quote]

Jaký máš přesně WD HDD? Děkuji.