Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

fleggy (24)|6.1.2011 13:53
Já mám flešku formátovanou jako ExFAT a jede v pohodě.
fleggy (24)|6.1.2011 14:01
[quote=IeMeL;320430]Bohužiaľ pri profile Panasonic G20 mi to taktiež seká. Je pravda, že som to skúšal na staršom HW - Celeron 1,8GHz, ale ak vo WMS zvolím profil Samsung 1920x1080, tak mi videá idú plynule. Avšak pri inom pomere strán videa než je 16:9, je obraz s použitým profilom Samsungu deformovaný a to aj v prípade nastavenia transkódovania na tebou odporúčané rozlíšenie 1920x1088.[/quote]

Já mám ve čtyři roky starém notebooku C2D 1.8GHz a HD video nepřehraju ani náhodou, takže asi máš slabý CPU. Zkus použít v kombinaci s tím Samsung konfigurákem upravený profil Movies (additional), který jsem hodil na fórum WMS http://www.wildmediaserver.com/forum/viewtopic.php?p=4949#p4949. Třeba to zabere.
plotus (2)|6.1.2011 14:36
[quote=fleggy;320617]Já mám flešku formátovanou jako ExFAT a jede v pohodě.[/quote]

Mal som ju kupenu a neformatovanu, sformatoval som to na ExFAT a zial vysledok rovnaky, "Tato funkcia nie je k dispozicii"
photo.JPG
noaid (284)|6.1.2011 14:55
Už si to přesně nepamatuji, ale nemusí se to usb někde v menu povolit?
Pak mne napadá, jestli vůbec máš ty soubory v avi a jpg. Každý formát to nebere.
aula (8)|6.1.2011 16:34
Pořídil jsem si nově P50G20. Verze FW je 2408. Vyplatí se mi updatovat na aktuální? Jaký to bude mít přínos? Mám obavy, aby nezačala tv vydávat zvuky po updatu - nyní je tichá.
panasonic650 (1124)|6.1.2011 16:36
Exsituje take zlate pravidlo. "Ked to funguje tak na to nesahaj" ;) Mas pocit ze ti nieco chyba ?
Pitomec (10211)|6.1.2011 16:38
Přesně tak, nevím k čemu pořád někdo shání všechno nejnovější 9-)
aula (8)|6.1.2011 17:00
Jen pro informaci, já nic nesháním, já se jen ptám. Zlaté pravidlo samozřejmě znám, proto jsem doposud neaktualizoval. Jen mě prostě zajímá, co nového přináší nové FW.
nirok (15)|6.1.2011 17:12
[quote=fleggy;320348]Záleží, jak máš výkonný HW. Doporučuje se nastavit temp adresář transkodéru na jiný disk, než kde je swap a mít tam dostatek souvislého volného prostoru. Můžeš otestovat transkódování přes pravé myšítko na daném filmu. V okně uvidíš hodnotu FPS, která pro plynulé přehrávání musí být vyšší než snímková frekvence. Pokud je nižší, tak je slabý CPU. Osobně se sekáním problém nemám, ale zkoušel jsem zatím jenom dva 720p BD ripy a jeden 1080p.
Ještě bys mohl mít teoreticky problém s propustností sítě, ale to bys musel jet přes hodně zarušené wifi. Zkus ještě hledat tady: http://www.wildmediaserver.com/forum/
BTW jiný DLNA SW ti to nedělá? Třeba Serviio?[/quote]

Takze Temp som dal na iny disk.Siet mam prepojenu kablom a skusil som aj spominany Samsung profil,ale nic nepomohlo, stale to seka. Vyzera to ako pri pretazeni siete. Skusil som aj Serviio ten sa mi viacej pozdava tam mi ide vsetko okrem MKV :( aj avi v SD kvalite ide plynule. Este by ma zaujimalo ci sa da menit jazykova stopa,lebo zatial som nezistil ako. Takze co sa tyka Serviia tak tam len potrebujem spojazdnit MKV. Vyskusal som vsetky profily,ale nic nepomohlo pri niektorych mi zobrazilo MKV aj s obrazkami,ale ked dam prehrat tak vypise, ze Subor sa neda nacitat, alebo neznamy format.DVD prehrava Vob-y po jednom,ale aspon v spravnom poradi.
Pitomec (10211)|6.1.2011 20:21
[quote=aula;320729]Jen pro informaci, já nic nesháním, já se jen ptám. Zlaté pravidlo samozřejmě znám, proto jsem doposud neaktualizoval. Jen mě prostě zajímá, co nového přináší nové FW.[/quote]Co přináší nový FW, to by měl uvádět sám výrobce nebo přinejhorším prodejce.
fleggy (24)|6.1.2011 20:39
[quote=nirok;320737]Takze Temp som dal na iny disk.Siet mam prepojenu kablom a skusil som aj spominany Samsung profil,ale nic nepomohlo, stale to seka. Vyzera to ako pri pretazeni siete. Skusil som aj Serviio ten sa mi viacej pozdava tam mi ide vsetko okrem MKV :( aj avi v SD kvalite ide plynule. Este by ma zaujimalo ci sa da menit jazykova stopa,lebo zatial som nezistil ako. Takze co sa tyka Serviia tak tam len potrebujem spojazdnit MKV. Vyskusal som vsetky profily,ale nic nepomohlo pri niektorych mi zobrazilo MKV aj s obrazkami,ale ked dam prehrat tak vypise, ze Subor sa neda nacitat, alebo neznamy format.DVD prehrava Vob-y po jednom,ale aspon v spravnom poradi.[/quote]

No a zkusils ten test transkódování? All Movies, na vybraném filmu pravé tlačítko, Test transcoding, Default device... Objeví se dosové okno a ve spodní části uvidíš kolik FPS stíhá dekódovat. Například na mém C2Q 3,6GHz to stíhá cca 33-44FPS podle náročnosti scény. Vytěžuje se jenom jedno jádro, takže záleží za frekvenci CPU.
Na WMS se mi navíc líbí, že přímo přehrává ISO DVD a že u něj umí vybírat audio stopu i titulky. Serviio jsem už odinstaloval.
nirok (15)|6.1.2011 22:00
Skusil som ten test a FPS je menej ako 20 :( . Vo filme to sekanie zacina vzdy po cca 1 min. a 30 sek.CPU je zatazene asi na 90% obe jadra a RAM mam iba 1 GB a cital som,ze sa odporuca spon 2 GB takze mozno to nestiha PC.
aula (8)|7.1.2011 07:08
[quote=Pitomec;320789]Co přináší nový FW, to by měl uvádět sám výrobce nebo přinejhorším prodejce.[/quote]Prodejce? To je vtip? Výrobce se na stránkách zmiňuje o FW 2505 a jaké má vylepšení, ale nepíše oproti jakému a navíc si nejsem jistý, zda při instalaci přes net se nenahraje novější FW (než 2505) - někde jsem tu našel zmínku ještě o novějším. Proto jsem se zde ptal, jestli někdo neví něco konkrétního.
IeMeL (95)|7.1.2011 09:19
[quote=nirok;320737]... a skusil som aj spominany Samsung profil,ale nic nepomohlo, stale to seka.[/quote]

S profilom Samsung mi to ide plynule, ale pri voľbe filmu v TV musím ísť do zložky Transcode (dúfam, že uvádzam správny názov, lebo nie som teraz pri TV aby som to overil) a až tam spúšťam film. Robíš to tiež tak?
noaid (284)|7.1.2011 10:01
AULA - klidně proveď update, jednou to stejně budeš muset udělat, protože si to vynutí VieraCast, až jej spustíš, dělají tam občas změny, které vyžadují nový fw, nebo když budeš chtít připojit kabelovku. Verze 505 je naprosto ok, zatím ta nejlepší dostupná, a novější ještě není. Pokud ji někdo má, tak leda z výroby.
nirok (15)|7.1.2011 17:41
[quote=IeMeL;320943]S profilom Samsung mi to ide plynule, ale pri voľbe filmu v TV musím ísť do zložky Transcode (dúfam, že uvádzam správny názov, lebo nie som teraz pri TV aby som to overil) a až tam spúšťam film. Robíš to tiež tak?[/quote]

Vyskusal som ako si radil,ale sekalo to aj tak,ale zistil som,ze pri Profile Sony 1920x1080 mi idu vsetky MKV ktore su 720p , ale tie co su 1080p tak tie mi este stale seka,ale aj to je uz lepsie ako nic :).
Skusal som aj Serviio nasiel som Panasonic profil a tam je to trochu zvlastne pretoze niektore MKV idu uplne bez problemov, niektore vypise,ze neznamy format, pri niektrorych nevie zobrazit a niektore zase sekaju.WMS ma aj tu vyhodu,ze si viem vybrat jazykovu stopu u Serviia som to zatial nezistil ci sa to da.
Este som si vsimol,ze u WMS ked som teraz testoval FPS tak u filmov s 720p mam cez 30FPS a pri filmoch 1080p mam pod 20FPS takze asi niekde v tomto smere to bude treba este doladit.
xwing (58)|7.1.2011 23:04
Ahojte.
Prave som za zaradil k majitelom Panasonic TX-P42G20ES. Kupil som ho vo vypredaji za 718 EUR :)
Citam tento vyse 100 stranovy elaborat uz treti den a konecne som ho docital a mam zmiesane pocity. :)
Ale to uz je jedno, telka je doma a zhavi sa :)
Takze niekolko otazok, na ktore som tu nenasiel odpoved alebo sa uz po tolkych precitanych stranach nepamatam :)

1. Ako dosianut po zapnuti DVD prehravaca,aby sa automaticky prepol na konkretny HDMI port, na ktory je pripojeny, u mna konkretne HDMI2. Ked napr. zapnem set-top box od Orange (port HDMI1), tak sa mi automaticky prepne na ten port HDMI1, ale ked set-top box vypnem a zapnem DVD prehravac na port HDMI2 sa neprepne, musim to urobit manualne cez ovladac a nastavit HDMI2 :( Na starom TV, to fungovalo perfektne, ale obe zariadenia boli pripojene cez SCART.

2. Da sa tento TV pouzit ako set-top box pre operatora Orange a tym padom nepouzivat set-top box od Orange ? Asi nie, ale bolo by to super :)

3. Som sklamany, ze FW na G20 modely nebude obsahovat podopru MKV. A teda sa pytam, existuje nejaky modifikovany (neautorizovany) FW pre model G20, kde ta podpora je pridana ? Pretoze toto je od Panasonicu docela podraz. Alebo pouzit FW napr. z GT20 ?

4. Da sa nejako cez tento TV plnohodnotne surfovat po internete ? Ci to ma nejaky integrovany internetovy prehliadac. USB klavesnicu mam. ;)

5. Co je to ten hotelovy mod a na co je dobry ? :)
panasonic650 (1124)|7.1.2011 23:10
[quote=xwing;321224]1. Ako dosianut po zapnuti DVD prehravaca,aby sa automaticky prepol na konkretny HDMI port, na ktory je pripojeny, u mna konkretne HDMI2. Ked napr. zapnem set-top box od Orange (port HDMI1), tak sa mi automaticky prepne na ten port HDMI1, ale ked set-top box vypnem a zapnem DVD prehravac na port HDMI2 sa neprepne, musim to urobit manualne cez ovladac a nastavit HDMI2 :( Na starom TV, to fungovalo perfektne, ale obe zariadenia boli pripojene cez SCART.[/quote]
SCART ti bude fungovat aj teraz.

Ale mna zaujalo ze ti to robi HDMI na STB od Orange. Posli link na manual alebo presne oznacenie podla coho by sa to dalo najst. Zaujima ma ako sa ta funkcia vola. Povedal by som ze prvy krat citam ze cez HDMI to niekomu ide. Zmier sa s tym ze na DVD to budes robit rucne.


[quote=xwing;321224]3. Som sklamany, ze FW na G20 modely nebude obsahovat podopru MKV. A teda sa pytam, existuje nejaky modifikovany (neautorizovany) FW pre model G20, kde ta podpora je pridana ? Pretoze toto je od Panasonicu docela podraz. Alebo pouzit FW napr. z GT20 ?[/quote]
Pisal niekde Panasonic ze MKV podporuje ked to beries ako podraz ??? Na neoficialny FW rovno zabudni.


[quote=xwing;321224]4. Da sa nejako cez tento TV plnohodnotne surfovat po internete ? Ci to ma nejaky integrovany internetovy prehliadac. USB klavesnicu mam. ;)[/quote]
Nie. Studoval si vobec o nej nieco pred kupou ?
M.T.V. (21)|7.1.2011 23:16
Tak mi dneska z Datartu taky přivezli tuhle krasavici, P50G20E. Zatím jsem se s ní obeznámil jen krátce, zatím převažuje spokojenost. Budu muset znovu pročíst tohle fórum, protože přestože ho pravidelně sleduju, tak si spoustu věcí už zase nepamatuju. Ale zaujal mě tenhle dotaz...

[quote=xwing;321224]Ahojte.
1. Ako dosianut po zapnuti DVD prehravaca,aby sa automaticky prepol na konkretny HDMI port, na ktory je pripojeny, u mna konkretne HDMI2. Ked napr. zapnem set-top box od Orange (port HDMI1), tak sa mi automaticky prepne na ten port HDMI1, ale ked set-top box vypnem a zapnem DVD prehravac na port HDMI2 sa neprepne, musim to urobit manualne cez ovladac a nastavit HDMI2 :( Na starom TV, to fungovalo perfektne, ale obe zariadenia boli pripojene cez SCART.
[/quote]

Já mám úplně stejný problém se SCARTy. Zatím mám připojené staré video a DVD přehrávač, obojí přes SCART. Když zapnu DVD přehrávač na AV1, televize se automaticky na tento vstup přepne. Když zapnu video na AV2, tak se sama nepřepne. Zkoušel jsem hledat v nastaveních, ale nic kloudného jsem zatím neobjevil.
xwing (58)|8.1.2011 00:03
[quote=panasonic650;321228]SCART ti bude fungovat aj teraz.

Ale mna zaujalo ze ti to robi HDMI a STB od Orange. Posli link na manual alebo presne oznacenie podla coho by sa to dalo najst. Zaujima ma ako sa ta funkcia vola. Povedal by som ze prvy krat citam ze cez HDMI to niekomu ide. Zmier sa s tym ze na DVD to budes robit rucne.
[/quote]
Neviem aky manual mas na mysli, ale isiel som na to uplne jednoducho. Vidim ze STB ma HDMI vystup, tak som ho kablom prepojil s HDMI1 portom na TV. Zapol som STB, TV sa preplo na HDMI1, vlavo hore napisalo HDMI1 1080i/50Hz a cumim na programi z STB :) Ziadny manual k STB som nikdy necital. To prepinanie DVD playera na HDMI2 zial musim naucit manzekku, kedze bola zvyknuta na automatiku zo SCARTU, mne to nevadi, ale vysvetlit nieco zene... sak to poznate :)

[quote=panasonic650;321228]
Pisal niekde Panasonic ze MKV podporuje ked to beries ako podraz ??? Na neoficialny FW rovno zabudni.
[/quote]
Neviem ci to pisal, ale preco na takmer identickom type GT20 to MKV vo FW je zakomponavane ?
Ved tu http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html je jeden spolocny FW pre vsetky typy, takze nechapem preco by to neslo. Ide mi len o moralny princip, ze keby Panasonic chcel, fici to aj na G20, len ta ochota povolit to pre ten typ tomu chyba. Nic viac v tom nehladaj. MKV si viem pustit aj priamo z PC do TV, ked tak. ;)

[quote=panasonic650;321228]
Nie. Studoval si vobec o nej nieco pred kupou ?[/quote]
Samozrejme, cele 3 dni toto forum :) To snad hovori za vsetko. Najlepsi recenzisti su pre mna prave majitelia a ich skusenosti, ci uz pozitivne alebo negativne ;)
fleggy (24)|8.1.2011 00:26
Ohledně přepínání vstupů apod. Asi to není přesně to, co byste chtěli slyšet, ale Harmony One nebo něco podobného to vyřeší 100%. A navíc, když ten ovladač opravdu dobře nasetujete, tak je naprosto "wife-friendly" :)
Za sebe můžu jenom doporučit.
panasonic650 (1124)|8.1.2011 10:18
[quote=xwing;321241]Neviem aky manual mas na mysli[/quote]
Manual od STB... chcem si ho precitat/pozriet. Nejake presne oznacenie tej krabicky zozadu alebo zozspodu.

[quote=xwing;321241]Samozrejme, cele 3 dni toto forum :) To snad hovori za vsetko. Najlepsi recenzisti su pre mna prave majitelia a ich skusenosti, ci uz pozitivne alebo negativne ;)[/quote]
Ked sa pytas ze ci "sa da cez tento TV plnohodnotne surfovat po internete ?" tak to neznie presvedcivo ;)
Zigáč (231)|8.1.2011 11:41
[quote=xwing;321241]Neviem ci to pisal, ale preco na takmer identickom type GT20 to MKV vo FW je zakomponavane ?Ved tu http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html je jeden spolocny FW pre vsetky typy, takze nechapem preco by to neslo. Ide mi len o moralny princip, ze keby Panasonic chcel, fici to aj na G20, len ta ochota povolit to pre ten typ tomu chyba. Nic viac v tom nehladaj. MKV si viem pustit aj priamo z PC do TV, ked tak. ;)[/quote]

vidíš v tom výčtu snad model GT20E? Já ne... v prodejně jsem se díval na verzi jeho FW a ta je 2.600, kdežto tady máš poslední dostupné verze 2.505 ... z výroby můžeš mít štěstí a budeš mít verzi 2.506, ale ani ta mkv neumí :-(
KemaBV (42)|8.1.2011 13:12
3. Som sklamany, ze FW na G20 modely nebude obsahovat podopru MKV. A teda sa pytam, existuje nejaky modifikovany (neautorizovany) FW pre model G20, kde ta podpora je pridana ? Pretoze toto je od Panasonicu docela podraz. Alebo pouzit FW napr. z GT20 ?

Ahoj. Odpovím ti pouze na bod 3 resp. ti napíšu vlastní zkušenosti.

Vlastním GT20e, která podporuje mkv soubory resp. filmy. Má to však háček. Stáhl jsem asi 10 filmů a z toho hrají 4. Což člověka potom opravdu nebaví.

Všechny jsou ve formátu .mkv v rozlišeních 720p a 1080p. Problém je zatím nevím kde, každopádně ikdyž má televize podporovat mkv, nepřehrává je. Až na ty zmíněné 4 výjimky. U zbylých 6 mi to buď nenajede vůbec a ihned mě to vykopne zpět z menu na běžné programy (Nova) nebo napíše hlášku: Soubor není podporován.

Snažím se horlivě zjišťovat, kde by mohl být problém, každopádně ho asi vyřeším koupí HD multimediálního přehrávače.

Takže si mylím, že pokud budeš nahrávat FW z GT20, tak si sice pomůžeš ale ne na 100%.
xwing (58)|8.1.2011 13:16
[quote=panasonic650;321290]Manual od STB... chcem si ho precitat/pozriet. Nejake presne oznacenie tej krabicky zozadu alebo zozspodu.[/quote]

ten STB je SAGEM IAD 81 HD
Pochopil som to tak, ze to nikto nerozbehal STB od orange cez HDMI ?
Inac mam este jeden taky isty STB a nepotrebujem ho, kto ma zaujem, mozem predat.

[quote=panasonic650;321290]
Ked sa pytas ze ci "sa da cez tento TV plnohodnotne surfovat po internete ?" tak to neznie presvedcivo ;)[/quote]

No pytal som sa to preto, lebo na tychto vyse 100 stranach to nikto nikdy nespomenul.
Ale ono bez mysi by sa dalo dost tazko surfovat, i ked dalo by sa pomocou sipiek, ale to by musel byt integrovany prehliadac na to upraveny... i ked.... mozno sa raz vo Viera CAST bude take nieco nachadzat :)
panasonic650 (1124)|8.1.2011 14:49
[quote=KemaBV;321347]Snažím se horlivě zjišťovat, kde by mohl být problém, každopádně ho asi vyřeším koupí HD multimediálního přehrávače.[/quote]
Netrap sa a rovno to niecim nahrad. Notebook, MM prehravac, HTPC....
panasonic650 (1124)|8.1.2011 14:50
[quote=xwing;321349]No pytal som sa to preto, lebo na tychto vyse 100 stranach to nikto nikdy nespomenul.[/quote]
Odporucam do buducnosti si pred kupou najst navod na pouzitie a prestudovat. ;) Na internetovy prehliadac zabudni.
panasonic650 (1124)|8.1.2011 20:20
[quote=xwing;321349]ten STB je SAGEM IAD 81 HD[/quote]
Tak som hladal hladal ale nenasiel som slusny manual kde by bola popisana s nazvom ta funkcia HDMI ked automaticky zapne input na TV. Bude to ale toto
http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#CEC
Alebo ze by nie ??? :(
"Trade names for CEC are Anynet+ (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Sync (Sony); HDMI-CEC (Hitachi); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); SimpLink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi)."
panasonic650 (1124)|8.1.2011 21:12
xwing Skusal si stlacit ci nastavit VIERA Link podla navodu s tym Orange STB ? Mozno to pojde ...

EDIT : Koncim hladanie na danu temu. Problem je ze neexistuje nejaky 100% standard a kazdy si to akosi sam implementuje.
xwing (58)|9.1.2011 00:07
[quote=panasonic650;321503]xwing Skusal si stlacit ci nastavit VIERA Link podla navodu s tym Orange STB ? Mozno to pojde ...
[/quote]

Ved ale je neriesim problem s STB... ten mi to prepne automaticky na HDMI :)
Ja riesim problem s DVD rekorderom zn. LG
Zda sa, ze cez SCART to vedel prenut automaticky ale cez HDMI to uz asi nezvlada.
Mozno skusim este pripojit ten DVD rekorder na ten HDMI1 ako je STB, ale to az zajtra, idem spat ;)
Dam vediet.
panasonic650 (1124)|9.1.2011 00:34
[quote=xwing;321594]Ved ale je neriesim problem s STB... ten mi to prepne automaticky na HDMI :)
Ja riesim problem s DVD rekorderom zn. LG
Zda sa, ze cez SCART to vedel prenut automaticky ale cez HDMI to uz asi nezvlada.
Mozno skusim este pripojit ten DVD rekorder na ten HDMI1 ako je STB, ale to az zajtra, idem spat ;)
Dam vediet.[/quote]
Ved ano... chapem... :( Len ma zaujima ako ten VIERA Link funguje a vyzera ze by sa to dalo.

LG Rekorder hold HDMI CEC nema implementovane alebo jeho implementacia si nerozumie s implementaciou Panasonicu.

SCART je kapitola sama o sebe... tam to skoro na 99.9% funguje ale HD cez SCART nechces vsak ? ;-)
xwing (58)|9.1.2011 11:58
Tak som skusil prehodit DVD rekorder do HDMI1 vstupu na TV...
Pozeral som telku z DVB-T zdroja a ked som zapol DVD rekorder, automaticky mi to aktivovalo HDMI1 vstup a mohol som pozerat DVD.
Cize problem neni DVD rekoreder, ale samotna TV... automaticky sa dokaze prepnut iba HDMI1 vstup.
Ak mam ext. zariadenia inde ako na HDMI1 a zapnem ich, tak musim prepnut na HDMI 2,3 alebo 4 manualne.
Je to chybka alebo vlastnost TV ?
Viera LINK nekomunikuje s LG rekorderom ani s STB, pise ze mam skontrolovat napojenie zariadenia v HDMI :)
M.T.V. (21)|10.1.2011 09:46
[quote=xwing;321692]Je to chybka alebo vlastnost TV ?[/quote]

Já se obávám, že je to vlastnost. SCARTy se chovají úplně stejně. Ať cokoli zapnu na AV1, televize se na tento vstup sama přepne. Na AV2 se nepřepíná. :(
aula (8)|11.1.2011 09:23
Já mám připojen PS3 k HDMI3 a po zapnutí konzole normálně přepne na sebe. Můžu vyzkoušet i ostatní vstupy.
axicom (626)|11.1.2011 16:35
[quote=fleggy;321248]Ohledně přepínání vstupů apod. Asi to není přesně to, co byste chtěli slyšet, ale Harmony One nebo něco podobného to vyřeší 100%. A navíc, když ten ovladač opravdu dobře nasetujete, tak je naprosto "wife-friendly" :)
Za sebe můžu jenom doporučit.[/quote]


Presne tak, kdo pozna Harmony One nechce jinak:-)

[quote=Zigáč;321317]vidíš v tom výčtu snad model GT20E? Já ne... v prodejně jsem se díval na verzi jeho FW a ta je 2.600, kdežto tady máš poslední dostupné verze 2.505 ... z výroby můžeš mít štěstí a budeš mít verzi 2.506, ale ani ta mkv neumí :-([/quote]

Me ma G20 nechce varit kafe, nema nekdo upraveny fw?
smalik1.png
SlavoF (834)|11.1.2011 19:42
[quote=axicom;322483]Me ma G20 nechce varit kafe, nema nekdo upraveny fw?[/quote]
ja mám 2.700 , tá aj vysáva izbu v sandby režime, za mierny poplatok môžem poskytnúť :)
ale počul som, že je už aj 2.705 čo vie aj utierať prach :D
Deee-aN (190)|11.1.2011 21:33
[quote=SlavoF;322553]ale počul som, že je už aj 2.705 čo vie aj utierať prach :D[/quote]
.. jj, ale jenom ve Finsku...:)
SlavoF (834)|12.1.2011 09:06
jo to som zabudol, krajinu treba nastaviť Finsko, Panasomic ešte nemá pre naše krajiny certifikát na upratovacie služby
jurokra (8)|12.1.2011 10:01
Ahojte odbornici na plazmy pan. Ja mam tiez g20 ,a mne ukazuje pri stenby a vypnutom stave vypinacom stale spotrebu okolo 30 watov ,a pritom v navode je pisane 0,4 wat.neviete kde moze bit chyba?dik za odpoved.juro.merak mam hamu co sa dava do zasuvky. Inak spotrebu pri zapnutom stave meria k mojej spokojnosti. Od 85-135 w.a samozrejme niekedy vyskoci na 250 w ,ale s tym sa pocita pri plazmach.j.
bavorak (1494)|12.1.2011 10:34
uz to tu bolo, pockaj 10 -20 minut a ono sa to znizi na 0,5W.
SlavoF (834)|12.1.2011 10:59
treba [COLOR=#ff4400]vypnúť[/COLOR] automatickú aktualizáciu a zníži sa už po prvom cvaknutí
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23730&p=288135
jurokra (8)|13.1.2011 22:50
ahojte,vie mi niekto porait ako si zmeriam pocet provoznych hodin na g20?sa mi zda ze som to uz niekde cital ze sa to da navolit na dialke.dik juro.
mecudek (9)|14.1.2011 00:13
SlavoF: prosím ťa.
Mám v úmyslu pořídit si P42V20E. Zahoření plasmy, psal jsi zahořet aspoň 200 hodin. Musí to být v kuse, nebo prostě to mohu nechat běžet přes noc a přes den normálně sledovat ? A přes noc zase spustit a tak dlouho, až nasbírám na tom prohlížení obrázků 200 Hodin. Mohu to tak udělat.
Vďaka za info.
fleggy (24)|14.1.2011 08:37
Kašli na zahořování. Jenom si zpočátku (těch cca 200 hodin provozu) všechno pouštěj bez černých pruhů a nenechávej tam statický obraz. Mám skoro rok G20 a obrazovka je naprosto v pohodě.
Kdyby zahořování bylo důležité, tak to výrobce určité zmíní v manuálu.
brak73 (12)|14.1.2011 09:32
Ahoj, mám G20 a zatím se učím, u teletextu mi to přepíná jen FLOF a SEZNAM, jak jde změnit to nastavení oblíbené stránky 103 na jinou? A k té spotřebě vypínáte to hlavním vypínačem co je na boku? I pak to má takovou spotřebu?. Díky.
bavorak (1494)|14.1.2011 09:37
Co furt mate s tou spotrebou v stanby mode, ved len chladnicka ma minimalne 50X vacsiu spotrebu
noaid (284)|14.1.2011 11:02
[quote=brak73;323192]A k té spotřebě vypínáte to hlavním vypínačem co je na boku? I pak to má takovou spotřebu?. Díky.[/quote]
Nevypínám, spořebu to má s vypínačem vypnutým i zapnutým stejnou - 0.4W. Mám to změřeno.
Doplnění - zapnutá s černou obrazovkou (vypnutý panel v menu či u rádia) - 60W.
musicbalance (5)|14.1.2011 14:00
poprosil by som radu. kupil som si G20E a nie je mi jasne ze ci po zaregistrovani TV pre DIVX je tam niekde moznost kukat tie divx filmy priamo z netu alebo na co to vlastne sluzi.?? a este otazka, cital som tu nieco o kalibracii panelu. to treba?? vedel by mi niekto poradit??? dakujem
panasonic650 (1124)|14.1.2011 16:58
trepnem len tak odboku co si tipnem ze je spravna odpoved.... ked chces vyrabat nieco nieco co bude prehravat a mat logo div x tak im musis platit... Asi platia podla registracie. Moja TV DivX prehra cez DLNA... tipnem si ze G20 aj cez USB.
qwer4 (5)|14.1.2011 18:18
Bol som na tejto stranke: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473 nastavil obraz podla nej a katastrofa.Neviem prečo ale na vsetkych režimoch,kino,thx atd. okrem dynamickeho neni biela bielov farbov.Prečo?Ako mam nastavit ten obraz aby bol ok nemal som režim dynamicky?