Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

aula (8)|15.1.2011 13:22
[quote=;][/quote]
No osobně mi při dynamickém režimu příjde bílá do modra - podání světla je studené. Při nastavení na teploty barvy na normál se to zlepší - mam to tak u kino réžimu. U THX tato volba není, ale po seřízení z flatpanelshd se to zlepšilo a bílá je mín do žluta. U režimu nomrální teplota barev už mi příjde bílá trochu do modra.
qwer4 (5)|15.1.2011 14:36
No prave ta biela je vsade do zlta.
Slik (25)|15.1.2011 18:55
[quote=noaid;323215]Nevypínám, spořebu to má s vypínačem vypnutým i zapnutým stejnou - 0.4W. Mám to změřeno.
[/quote]
To naozaj ma rovnaku spotrebu v pohotovostnom stave a aj po vypnuti mechanickym tlacitlom ???
Neverim... Ved uz len ta dioda musi robit rozdiel.
Slik (25)|15.1.2011 19:10
Zdravim
Mozte mi prosim poradit co s tym. K comu to sluzi. Ako je to lepsie mat nastavene...
Posun (isfccc) ?
Intelligent Frame Creation ?
Vynikajuce rozlisenie ?
Tlmenie sumu ?
Vyber SPDIF ?
MPEG opticka uroven ?
Oneskorenie SPDIF ?
Dakujem za vysvetlenie a radu :-)
jurokra (8)|15.1.2011 21:05
Ahojte chcem sa spytat ako si pozriem kolko hodin bola v provozu g 20?malo by to ist cez dialku nejakym kodom na tlacitkach. A ja mam tiez zapojenu ps3 na hdmi 1 ,a ked ju zapnem tak mi automaticky prepne na ps3.v hdmi 2 mam zapojene dvd lg a to mi neprepina ,musim prepnut rucne na dany vstup.juro.
qwer4 (5)|16.1.2011 11:29
Zobrazenie prevádzkových hodín:
1. Na TV stlačiť "Vol -"
2. počas toho stlačiť trikrát tlačidlo "0" na diaľkovom ovládači
3. čakať kým nabehne servisne menu
4. Potom stlačiť "2" na diaľkovom ovládaci
5. Stlačiť tlačidlo "OK" na diaľkovom ovládači
6. Kurzor šípkami vpravo nadol do prázdneho poľa /vpravo od "PTCT"/
7. Stlačiť tlačidlo "Mute" asi na 5 sekúnd
panasonic650 (1124)|16.1.2011 14:34
Prelozis mi toto ? "Time 02902:45 On/Off 000999"
Zigáč (231)|16.1.2011 16:03
2902natočených hodin a 999krát byla TV zapnuta/vypnuta
panasonic650 (1124)|16.1.2011 16:35
2902/360=8 .... 8h denne.... slusny priemer :) este ze to vo vacsine bezi len ako pozadie...
qwer4 (5)|16.1.2011 17:52
Si televizny maniak.
mecudek (9)|16.1.2011 20:50
Tak zítra mi dorazí moje první placka. Zvolil jsem panasonic tx-p42g20e. Tak doufam, ze mne nevylosovali a ze zrovna ja nedostanu bzučáka. jeste jsem v patek behal po datartu a po electroworldu a poslouchal, a nic vyrazneho jsem neslysel. Teda krome jedne, kde jsem mnel ucho az u trafa. Z Večka jsem byl dokonce uplně hotový, protože presto, že má větraky byla snad z tech všech uplne nejtižší. Nechtelo se mi vsak priplacet 6 tis. Takze nakonec, presto ze kolega z prace preste tento typ jiz vratil kvuli hlucnosti (a nakonec šel do LED TV), tak jsem to risknul a objednal jsem si ji !!! Tak snad mi nedoručí zrovna tu jeho co vratil, protože jsem ji objednal ve stejnem obchode.
qwer4 (5)|17.1.2011 20:32
Ked ti pride tak pozri kolko ma natočenych hodin.
musicbalance (5)|18.1.2011 14:17
[quote=qwer4;323731]Zobrazenie prevádzkových hodín:
1. Na TV stlačiť "Vol -"
2. počas toho stlačiť trikrát tlačidlo "0" na diaľkovom ovládači
3. čakať kým nabehne servisne menu
4. Potom stlačiť "2" na diaľkovom ovládaci
5. Stlačiť tlačidlo "OK" na diaľkovom ovládači
6. Kurzor šípkami vpravo nadol do prázdneho poľa /vpravo od "PTCT"/
7. Stlačiť tlačidlo "Mute" asi na 5 sekúnd[/quote]

mne to podla tohto vobec nejde ako je to mozne???
musicbalance (5)|18.1.2011 14:20
vedel by mi niekto poradit co s tymto problemom. na mojej g20 mam problem so zvukom pri HD programoch kde je ukazovany format zvuku ac3. zvuk ide len v anglickom a madarskom jazyku a v cestine vobec nie. mal by to byt zvukl dolby digital nejak zabaleny do ac3 ja tomu moc nerozumiem. stretol sa uz niekto s tymto??????????? zvuk mi ide len cez domace kino zeby to panasonic nepodporoval?
panasonic650 (1124)|18.1.2011 14:27
z coho, ako zapojene a ktore HD programy ?
musicbalance (5)|18.1.2011 15:11
[quote=panasonic650;324200]z coho, ako zapojene a ktore HD programy ?[/quote]

ved mam normalne prepojeny TV s HD satelitnym prijimacom cez HDMI a vsade mi ide zvuk len na HD programoch okrem Eurosport hd mi nejde zvuk v cestine napr na HBO HD a ide len ak prepnem zvukovu stopu na anglicky jazyk. neviem ci je to nastavenim. ale cez inf. sa da pozriet vysielany format zvuku a ja tam mam ac3 ktory nejde.
panasonic650 (1124)|18.1.2011 18:09
[quote=musicbalance;324207]ved mam normalne prepojeny TV s HD satelitnym prijimacom cez HDMI a vsade mi ide zvuk len na HD programoch okrem Eurosport hd mi nejde zvuk v cestine napr na HBO HD a ide len ak prepnem zvukovu stopu na anglicky jazyk. neviem ci je to nastavenim. ale cez inf. sa da pozriet vysielany format zvuku a ja tam mam ac3 ktory nejde.[/quote]
No to si ale nepisal... Normalne... ;) A co je to za prijmac ? Ktora presne TV je ta tvoja ? Predpokladam (hadam) ze ide o HBO HD od SkyLink-u ? Skus byt presnejsi v tom co pises... Musis povedat detaily. Mne HBO HD v kombinaciach z podpisu ide.
mecudek (9)|18.1.2011 20:57
Dnes mi došla p42g20e a bzučí !!! Z metru to jde normálně slyšet a to už když mám hlasitost na 10. Jsem celkem hluchy a kdyby místo bzučela trochu bručela v nízkých frekvencích, tak bych to neřešil, ale tak mi to vrtá v hlavě a přemýšlím co s tím budu dělat. Teď to budu pořád poslouchat a zkoušet.
Mám dvě možnosti. a) TV do 14 dnů vrátit a zkusit jinou třeba 46" b) zavolat na servis, jestli by mi to nezkusili pořešit. Ale pokud by jim to trvalo déle než 14 dnů, tak jsem v pr..., protože bych přišel o možnost TV vrátit. Je ale ještě třetí množnost: c) Panasonic vrátit, vysrat se na firmu Panasonic a objednám si FullLED LG42LE8500.
Máte pro mně někdo dobrou radu nad zlato ? Díky.
mecudek (9)|18.1.2011 22:30
A vrácená od někoho předchozího není, teď jsem zkouknul najetý čas a je úplně nová. Odpovídá to jak času, tak počtu zapnutí a vypnutí, které jsem dnes provedl.
trisk (10)|19.1.2011 09:02
Mne ide zvuk z HBO HD tiež iba z reciveru.
Mám to pripojené cez HDMI a satelit mám HD BOX 9200 zvuk do receiveru opticky, aj keď prepnem zvukovú stopu na satelite žlté tlačítko je tam len ANG. AC3 a CZECH. AC3.
Ja si myslím či to nie je preto, že HBO HD vysiela len AC3 zvuk digitalne a preto ide zvuk len cez Receiver.
Je to aj u iných HD staníc kde majú len túto audio stopu.
panasonic650 (1124)|19.1.2011 11:30
Ako to mate prepojene ? Ja mam

1) SAT -> HDMI -> TV
2) SAT -> digital coax -> AV Receiver

a vsetko funguje... Receiver zapnem iba ked chcem zobudit susedov ;) Bezne pocuvam iba TV repraky
trisk (10)|19.1.2011 12:33
1) SAT -> HDMI -> TV ...Mám aj TV-> digital optiku -> Recivera.
2) SAT -> digital optika -> AV Receiver

Takto to mám aj ja.
A Vám ide zvuk z HBO HD priamo z telky. Ja mám v audio na satelite len dve zvukové stopy.
AV Receiver musím zapínať vždy keď chcem pozerať na HD HBO, HISTORY HD, DISCOVERY HD,FILMBOX HD aj BRAVA HD.
Eurosport HD ide aj bez Receivera.
Cez receiver je to OK.
Ide Vám na HBO HD Czech. aj Ang. zvuk bez Recivera na TV PANASONIC???
bavorak (1494)|19.1.2011 12:42
mne idu vsetky menovane cez TV, ale v sat mam nastavene dovnmix.
panasonic650 (1124)|19.1.2011 14:14
[quote=trisk;324394]Ide Vám na HBO HD Czech. aj Ang. zvuk bez Recivera na TV PANASONIC???[/quote]
Ano ide. Skus ostatne odpojit a nechat iba toto 1) SAT -> HDMI -> TV
Ak sa to nerozbehne samo tak hladaj nastavenie zvuku v svojom Sat STB.

EDIT: Ake moznosti nastavenia a mas a aku si zvoli pre volbu "Mod zvuku" (str24 CZ manualu) ?
trisk (10)|19.1.2011 15:36
Už mi to ide:-)))
Chyba bola v nastavení môjho satelitu mal som v položke Menu nastavenie AV výstupu HDMI DOLBY DIGITAL ZAP. keď som prepol na VYP. sa to rozbehlo.
Za ochotu ďakujem.
panasonic650 (1124)|19.1.2011 15:57
A co receiver... dostava to co potrebuje ?
trisk (10)|19.1.2011 17:45
Ano v recivery ide normalne zvuk. Dostal som odpoved od jedneho spravca fora , že TV nevie spracovat format AC 3, ale ked to vypnem - prijimac to vie prekonvertorovat do klasickeho dvojkanalu .
panasonic650 (1124)|19.1.2011 19:15
TRISK: este jeden pokus... ked mas telku na HDMI zo satelitu... a stlacis "Menu / Zvuk / Vstup HDMI" co mas zvolene ? "Digitalny" alebo "Analogovy" ? (ja mam digitalny)
snake1194 (2)|19.1.2011 19:23
Zdravím Vás, a zároveň prosím o radu.Vlastním P42GT20e. Mám v plánu zakoupit HDD nějaký model Western. Bude fungovat nahrávání ze satelitního tuneru i při vypnuté TV v režimu Stand-By? A dále prosím....Pokud budu nahrávat pouze z TV, asi nebudu řešit formát záznamu... Nebo je potřeba disk naformátovat? Děkuji všem za radu
Zipik (25)|20.1.2011 07:18
[quote=mecudek;324277]Dnes mi došla p42g20e a bzučí !!! Z metru to jde normálně slyšet a to už když mám hlasitost na 10. Jsem celkem hluchy a kdyby místo bzučela trochu bručela v nízkých frekvencích, tak bych to neřešil, ale tak mi to vrtá v hlavě a přemýšlím co s tím budu dělat. Teď to budu pořád poslouchat a zkoušet.
Mám dvě možnosti. a) TV do 14 dnů vrátit a zkusit jinou třeba 46" b) zavolat na servis, jestli by mi to nezkusili pořešit. Ale pokud by jim to trvalo déle než 14 dnů, tak jsem v pr..., protože bych přišel o možnost TV vrátit. Je ale ještě třetí množnost: c) Panasonic vrátit, vysrat se na firmu Panasonic a objednám si FullLED LG42LE8500.
Máte pro mně někdo dobrou radu nad zlato ? Díky.[/quote]

Já teda hluchý nejsem ale na 10 není zvuk TV skoro vůbec slyšet, běžně používám 15 až 20 hlasitost a to potom bzučení neslyším.TV taky sleduji až tak od 2 metrů;-)Slyšet jde pouze pokud převládá černá a je statický obraz a samozřejmě tichá pasáž ve filmu.Můžu ale říct, že to bzučení asi po 14 dnech nevnímám.Za normálního sledování není slyšet.Taky než se zahoří je bzučení podle mě hlasitější.Je to ale tvoje volba;-)
trisk (10)|20.1.2011 08:20
[quote=panasonic650;324464]TRISK: este jeden pokus... ked mas telku na HDMI zo satelitu... a stlacis "Menu / Zvuk / Vstup HDMI" co mas zvolene ? "Digitalny" alebo "Analogovy" ? (ja mam digitalny)[/quote]

Ja mám tiež digitálny keď prepnem na analogovy mam ticho.
Asi je to tak ako som napísal s tým zvukom AC 3.
mecudek (9)|20.1.2011 12:33
[quote=Zipik;324544]Já teda hluchý nejsem ale na 10 není zvuk TV skoro vůbec slyšet, běžně používám 15 až 20 hlasitost a to potom bzučení neslyším.TV taky sleduji až tak od 2 metrů;-)Slyšet jde pouze pokud převládá černá a je statický obraz a samozřejmě tichá pasáž ve filmu.Můžu ale říct, že to bzučení asi po 14 dnech nevnímám.Za normálního sledování není slyšet.Taky než se zahoří je bzučení podle mě hlasitější.Je to ale tvoje volba;-)[/quote]

Dneska večer budu chytřejší. Objednal jsem si ještě tu stejnou řadu, ale větší - p46g20e. Večer si je postavím vedle sebe, poslechnu si je a jednu tu horší vrátím. Každopádně u této TV zůstanu, neb obraz je perfektní a kvůli obrazu a sledování sportu (fotbal, hokej) preferuji raději PDP před LED.
Takže co se týká obrazu, tak je to určitě moje volba.
Každopádně, ten zvuk by mněl Panasonic řešit, nebo mněli aspoň nastavit přisněji výstupní kontrolu. Protože odůvodněním, že plazmy jsou primárně určeny pro průmyslové použití, kde hlučná plazma nevadí u normálních zákazníků neuspěje a přijde o ně !
tom300 (14)|21.1.2011 06:52
Moje 46G20 bzučela s pískala jako prase,byl jsem hodně zlý a protože mám i 46G10 která má navíc větráky a ta byla ve srovnání sG20 absolutně tichá.
Nicméně G20 po 250ti hodinách úplně ztichla,nevím proč,ale teď už slyšet není....
xwing (58)|21.1.2011 17:54
Ahojte.
Nedavno som tu spominal, ze je skoda ze firmware na G20 nepodporuje .MKV filmy.
Chcem sa opytat teda, ci viem .MKV film pozerat aspon cez to DLNA ci ako sa to vola na G20 ?
Zatial sa mi to nepodarilo (cez WMplayer), tak ci sa snazim zbytocne, alebo mam nieco zle.
Diky.
panasonic650 (1124)|21.1.2011 18:26
Na G15 nie a tak predpokladam ze ani na G20.
matusco (376)|21.1.2011 18:45
[quote=xwing;324818]Ahojte.
Nedavno som tu spominal, ze je skoda ze firmware na G20 nepodporuje .MKV filmy.
Chcem sa opytat teda, ci viem .MKV film pozerat aspon cez to DLNA ci ako sa to vola na G20 ?
Zatial sa mi to nepodarilo (cez WMplayer), tak ci sa snazim zbytocne, alebo mam nieco zle.
Diky.[/quote]

pohladaj niekolko prispevkov dozadu, niekto tu sprevadzkoval MKV cez DLNA pomocou WildMedia Servera
panasonic650 (1124)|21.1.2011 19:06
[quote=matusco;324828]pohladaj niekolko prispevkov dozadu, niekto tu sprevadzkoval MKV cez DLNA pomocou WildMedia Servera[/quote]
Ale cez re-encoding ? Ci nie ?
mecudek (9)|22.1.2011 13:04
CA modul vs. Panasonic P46G20E
Potrebuji pomoct se CI slotem resp. CA modulem. NA TV jsem nastavil Česko a Češtinu. Byl jsem příjemně překvapen a zobrazil se mi i DVB-C tuner. Naladil jsem kanály od UPC před DVB-C tuner, uplně v pohodě.Pak jsem čekal na CA modul s kartou od UPC. Dnes dorazil. Bohužel TV mi v menu Common Interface hlásí, Modul nebyl vložen.
Nevíte co s tím ? Mate s tím někdo již zkušenosti ? Díky za pomoc.
M.T.V. (21)|22.1.2011 13:44
[quote=mecudek;324939]CA modul vs. Panasonic P46G20E
Potrebuji pomoct se CI slotem resp. CA modulem. NA TV jsem nastavil Česko a Češtinu. Byl jsem příjemně překvapen a zobrazil se mi i DVB-C tuner. Naladil jsem kanály od UPC před DVB-C tuner, uplně v pohodě.Pak jsem čekal na CA modul s kartou od UPC. Dnes dorazil. Bohužel TV mi v menu Common Interface hlásí, Modul nebyl vložen.
Nevíte co s tím ? Mate s tím někdo již zkušenosti ? Díky za pomoc.[/quote]

Já TV provozuji od začátku s CA modulem. Objednal jsem si ho od firmy Lica, takže mi přišel už ss čipovou kartou nastavenou pro mou smlouvu a přípojku. Modul jsem zasunul do CI slotu, pustil TV, naladil přes 100 kanálů, vše běželo jako po másle. Jen jsem po skončení ladění asi 15 minut musel počkat, než se všechny programy "dekódovaly" (dočasně to na obrazovce hlásil, že program je šifrován).
mecudek (9)|22.1.2011 15:00
[quote=M.T.V.;324949]Já TV provozuji od začátku s CA modulem. Objednal jsem si ho od firmy Lica, takže mi přišel už ss čipovou kartou nastavenou pro mou smlouvu a přípojku. Modul jsem zasunul do CI slotu, pustil TV, naladil přes 100 kanálů, vše běželo jako po másle. Jen jsem po skončení ladění asi 15 minut musel počkat, než se všechny programy "dekódovaly" (dočasně to na obrazovce hlásil, že program je šifrován).[/quote]

Ahoj, stejně to mam i já. Modul mam od firmy LICA, s kartou naladěnou od UPC, stala mně 1500,-. kanalu mam naladenych taky cca 100, ale nevedel jsem, ze musim cekat, az to ty kanaly dekoduje. Kanaly jsem totiz naladil drive nez jsem kartu zasunul.
Muzes se mi podivat u tebe do toho nastaveni ? menu - nastaveni - common interface. Mne to pise, ze " Modul nebyl vložen ". Jak to mas ty ? Diky
nirok (15)|22.1.2011 20:10
[quote=xwing;324818]Ahojte.
Nedavno som tu spominal, ze je skoda ze firmware na G20 nepodporuje .MKV filmy.
Chcem sa opytat teda, ci viem .MKV film pozerat aspon cez to DLNA ci ako sa to vola na G20 ?
Zatial sa mi to nepodarilo (cez WMplayer), tak ci sa snazim zbytocne, alebo mam nieco zle.
Diky.[/quote]
Ahoj. Skus pohladat niekolko prispevkov spät,alebo sa pozri tu : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=325007#post325007 tam sa to tiez riesilo. Mne to islo cez WMS,ale aj cez Serviio len Serviio neviem preco ale neprehra vsetky MKV.
mecudek (9)|22.1.2011 21:16
CI slot
Jeste mam dotaz k CI slotu. Počital jsem kolim ma ten slot pinu (myslim tech tycinek vevnitř). Celkem 68 ? No a zde je muj dotaz. 6 z nich uz mam v hajzlu, buď primo zlomenych nebo ohnutych. VADI TO ????
M.T.V. (21)|23.1.2011 10:24
[quote=mecudek;325028]CI slot
Jeste mam dotaz k CI slotu. Počital jsem kolim ma ten slot pinu (myslim tech tycinek vevnitř). Celkem 68 ? No a zde je muj dotaz. 6 z nich uz mam v hajzlu, buď primo zlomenych nebo ohnutych. VADI TO ????[/quote]

No já bych si tipnul, že to vadit bude. Na to nastavení CI v TV se ti podívám večer, až budu doma...
CG (5)|23.1.2011 11:59
Mam Panasonic TX-P46VT20E a chcel som si pozret video.mkv ktore mam nahrate na USB-cku. Normalne som to pripojil na obrazovke aj vypisalo ze ,,zariadenie USB pripojene". Na ovladaci dam tlacitko SDcard a ked mi naskoci menu tak vnom mi pise ze ,,ziadne zariadenie nepripojene". Co robim zle?
Zigáč (231)|23.1.2011 12:32
Tak hlavně tato TV neumí z z připojeného USB disku mkv soubor spustit.
spartan67 (210)|23.1.2011 13:54
[quote=Zigáč;325108]Tak hlavně tato TV neumí z z připojeného USB disku mkv soubor spustit.[/quote]

Jak je to mozne GT20 to umi a VT20 ne?Ja myslim ze umi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
CG (5)|23.1.2011 13:59
[quote=Zigáč;325108]Tak hlavně tato TV neumí z z připojeného USB disku mkv soubor spustit.[/quote]

Tato TV vie aj mkv aj AVCHD. Stale netusim preco to nejde.
xwing (58)|23.1.2011 14:45
[quote=CG;325100]Mam Panasonic TX-P46VT20E a chcel som si pozret video.mkv ktore mam nahrate na USB-cku. Normalne som to pripojil na obrazovke aj vypisalo ze ,,zariadenie USB pripojene". Na ovladaci dam tlacitko SDcard a ked mi naskoci menu tak vnom mi pise ze ,,ziadne zariadenie nepripojene". Co robim zle?[/quote]

Ked tam das USB kluc, tak nechapem, preco chces otvarat SD kartu ? Jasne ze ti napise, zariadenie nepripojen, ked tam nemas strcenu SD kartu ale USB kluc :)
Stlac Viera Tools, daj video a ak to podporuje .MKV subor malo by ti to najst.
spartan67 (210)|23.1.2011 15:45
[quote=xwing;325127]Ked tam das USB kluc, tak nechapem, preco chces otvarat SD kartu ? Jasne ze ti napise, zariadenie nepripojen, ked tam nemas strcenu SD kartu ale USB kluc :)
Stlac Viera Tools, daj video a ak to podporuje .MKV subor malo by ti to najst.[/quote]

Chyba bude jinde, hdd se zobrazi i po stisknuti tlacitka SDCard,mas to hdd naformatovane na exfat?TV precte z usb pouze fat32 a exfat..
Fortress (25)|23.1.2011 17:20
Určitě ne všechny *.mkv televize přehraje i když to bude deklarovat. Kor když je pod úrovní prvních media tanků takže jí bude dělat nestandartní (vysoký bitrate), větší počet RF, profil 5.1 , jiný AR. Jako doplňková funkce proč ne, ale když si někdo vybírá televizi podle toho aby ušetřil za media tank nebo htpc to už je na palici.