Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

NZ74 (1)|24.1.2011 08:40
Zdravim!

Ako cerstvy /spokojny/ majitel TX-P50G20E spekulujem nad otazkou vylepsenia zvukoveho vystupu.
Nepotrebujem extra vykon, preto by som chcel skusit tieto PC repro 2.1.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Chcel by som ich napojit cez vystup RCA audio out. Bude to fungovat, prosim? Alebo sa uberam nespravnou cestou?
Dakujem za rady, resp. tipy na ine riesenia.
Zigáč (231)|24.1.2011 11:54
[quote=spartan67;325121]Jak je to mozne GT20 to umi a VT20 ne?Ja myslim ze umi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

[quote=CG;325123]Tato TV vie aj mkv aj AVCHD. Stale netusim preco to nejde.[/quote]

To je zajímavá informace, protože až doteď to umět tento model neměl. Schválně jsem se podíval do manuálu a skutečně v manuálu pro model 42VT20E a 46VT20E je tato podpora uvedena. U modelu 50VT20E to ovšem uvedeno není. Takže buď udělali soudruzi z JAP chybu v manuálu (a teď je otázka ve kterém) nebo vydali nový FW, který to umožňuje, ale pak proč by to nešlo na stejném modelu s větší úhlopříčkou???

CG jakou tam máš verzi FW? Protože celá modelová řada G20, V20 a VT20 by měla jet na stejné verzi FW.

Řada GT20 má jiný FW

EDIT:tak podle Panasonic infolinky je do velikosti 42 a 46 přidán HW dekodér, který umožňuje číst MKV a tento HW komponent do velikosti 50 dáván není ... to je podle mýho pěkná pitomost anebo klasickej Panasonic :-)
EDIT2: velikosti 42 a 46 jsou podzimní řada, do které to bylo implementováno společně s převodem 2D->3D. Velikost 50 a 65 jsou jarní řada, která tímto převodem nedisponuje a tak u ní nebyla rozšířena ani podpora MKV. Zda to někdy bude umět pochybuje. Výroba technikovi říká, že k tomu je potřeba právě HW úprava.. nejen SW...

Zajímavý bude až někdo vyzkouší FW pro 46 na 50 co se stane :-)
CG (5)|24.1.2011 14:11
[quote=spartan67;325135]Chyba bude jinde, hdd se zobrazi i po stisknuti tlacitka SDCard,mas to hdd naformatovane na exfat?TV precte z usb pouze fat32 a exfat..[/quote]

Isiel som podla manualu tam je uvedene ze aj pri USB flash disku treba stlacit tlacidlo SDCard.

[quote=Zigáč;325300]To je zajímavá informace, protože až doteď to umět tento model neměl. Schválně jsem se podíval do manuálu a skutečně v manuálu pro model 42VT20E a 46VT20E je tato podpora uvedena. U modelu 50VT20E to ovšem uvedeno není. Takže buď udělali soudruzi z JAP chybu v manuálu (a teď je otázka ve kterém) nebo vydali nový FW, který to umožňuje, ale pak proč by to nešlo na stejném modelu s větší úhlopříčkou???

CG jakou tam máš verzi FW? Protože celá modelová řada G20, V20 a VT20 by měla jet na stejné verzi FW.

Řada GT20 má jiný FW

EDIT:tak podle Panasonic infolinky je do velikosti 42 a 46 přidán HW dekodér, který umožňuje číst MKV a tento HW komponent do velikosti 50 dáván není ... to je podle mýho pěkná pitomost anebo klasickej Panasonic :-)
EDIT2: velikosti 42 a 46 jsou podzimní řada, do které to bylo implementováno společně s převodem 2D->3D. Velikost 50 a 65 jsou jarní řada, která tímto převodem nedisponuje a tak u ní nebyla rozšířena ani podpora MKV. Zda to někdy bude umět pochybuje. Výroba technikovi říká, že k tomu je potřeba právě HW úprava.. nejen SW...

Zajímavý bude až někdo vyzkouší FW pro 46 na 50 co se stane :-)[/quote]


Dik za pomoc. Uz len musim zistit preco to nejde... ked budem doma skusim na to USB dat napr. fotky.
Zigáč (231)|24.1.2011 14:14
[quote=CG;325327]Dik za pomoc. Uz len musim zistit preco to nejde... ked budem doma skusim na to USB dat napr. fotky.[/quote]

A napiš sem jakou máš verzi toho FW až dorazíš domů. To mě zajímá ;)
xwing (58)|24.1.2011 18:30
[quote=nirok;325009]Ahoj. Skus pohladat niekolko prispevkov spät,alebo sa pozri tu : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=325007#post325007 tam sa to tiez riesilo. Mne to islo cez WMS,ale aj cez Serviio len Serviio neviem preco ale neprehra vsetky MKV.[/quote]

Tak diky moc, koncene som na G20 videl prehrat .MKV subor :)
WMS to dokazal.
A neviete nahodou o nejakom free programe, ktory to dokaze tiez ?
Manzelke dost tazko budem vysvetlovat, preco minat 40$ :)
V kazdom pripade dakujem za tip.
panasonic650 (1124)|24.1.2011 18:38
[quote=xwing;325371]WMS to dokazal.[/quote]
Prehral naozaj MKV alebo to re-encodoval on the fly (prekonvertoval) na nieco ine co TV pozna ?
xwing (58)|24.1.2011 18:45
Priznam sa ze nie som v tom to odbornik.
V kazdom pripade, ked som spustil server na PC, isiel som k TV a tam do Media Server.
Nasiel WMS, otvoril som, dal som Movies a tam som vybral priamo All Videos, ukazal mi vsetky .MKV subory, spustil som jeden a okamzite zacalo prehravat film.
Takze co sa dialo pocas prenosu z PC do TV netusim, ale dalo sa normalne pozerat. A ked som dal info, tak pisal ze je to 1920x1080, cize islo fullHD.
Zigáč (231)|24.1.2011 18:58
[quote=panasonic650;325375]Prehral naozaj MKV alebo to re-encodoval on the fly (prekonvertoval) na nieco ine co TV pozna ?[/quote]

v tomhle nejsem odborník. Jakej je v tom rozdíl? Když to re-endocuje, tak to ztratí na kvalitě a např blue-ray rip nebude blue-ray ripem?
GliderMan (16)|24.1.2011 19:38
Ahoj,
chystám se koupit Verbatim 2.5" Store 'n' Go USB HDD 320GB pro nahrávání z DVB-T.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nejsem si ale jistý, že disk bude 100% fungovat. Panasonic píše, že ne všechny HDD musí fungovat a na svém webu má jen jediný otestovaný disk Buffalo.

Používáte někdo disk této řady s touto TV?

BTW Předpokládám, že HDD běží stále, když je zapnutá televize a při vypnuté TV se zapíná jen pro nahrávání na pozadí.
spartan67 (210)|24.1.2011 19:46
[quote=GliderMan;325402]Ahoj,
chystám se koupit Verbatim 2.5" Store 'n' Go USB HDD 320GB pro nahrávání z DVB-T.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nejsem si ale jistý, že disk bude 100% fungovat. Panasonic píše, že ne všechny HDD musí fungovat a na svém webu má jen jediný otestovaný disk Buffalo.

Používáte někdo disk této řady s touto TV?

BTW Předpokládám, že HDD běží stále, když je zapnutá televize a při vypnuté TV se zapíná jen pro nahrávání na pozadí.[/quote] s hdd nema tv problem,nejmensi musi byt 160Gb a nejvetsi tusim 2Tb,zkousel jsem ruzne znacky a nahraval na vsechny,pokud naprogramujes tv na zaznam na hdd tv bude vypla a svitit bude pouze oranz.kontrolka,sledovani jineho programu pri nahravani neni mozne...ext.HDD Verbatime klidne porid,ty mam odzkousene dva...
panasonic650 (1124)|24.1.2011 19:54
[quote=Zigáč;325389]v tomhle nejsem odborník. Jakej je v tom rozdíl? Když to re-endocuje, tak to ztratí na kvalitě a např blue-ray rip nebude blue-ray ripem?[/quote]
Urcite bude kvalita mensia a nie plnohodnotna ako bol ten "prvy" rip. Viacnasobna konverzia je vzdy znizenie kvality. Ci sa jedna o digita->analog->digital alebo BD->HD avi->XY avi. Odmerat to samozrejme neviem.
nirok (15)|25.1.2011 11:07
[quote=xwing;325371]Tak diky moc, koncene som na G20 videl prehrat .MKV subor :)
WMS to dokazal.
A neviete nahodou o nejakom free programe, ktory to dokaze tiez ?
Manzelke dost tazko budem vysvetlovat, preco minat 40$ :)
V kazdom pripade dakujem za tip.[/quote]

Vyskusaj aj Serviio ten je free.Mozes mat aj WMS aj Serviio naraz spustene a potom si mozes vybrat cez co budes pozerat.Serviio uz ma tiez v sebe Panasonic profil a dokonca teraz vysla nova verzia kde uz je aj cestina aj slovencina. http://www.serviio.org/download
xwing (58)|25.1.2011 15:35
[quote=nirok;325537]Vyskusaj aj Serviio ten je free.Mozes mat aj WMS aj Serviio naraz spustene a potom si mozes vybrat cez co budes pozerat.Serviio uz ma tiez v sebe Panasonic profil a dokonca teraz vysla nova verzia kde uz je aj cestina aj slovencina. http://www.serviio.org/download[/quote]

Sice je Serviio free, ale je uplne k nicomu. Tam ten transcoding je divny. Rozcupuje .MKV na desiatky GB a nestiha to posielat po sieti, cize vidim tak kazdu desiatu sekundu, hroza.
Kde sa da editovat ten profil ? Lebo neviem nastavit ani zvukovu stopu, ani titulky.
WMS ziadny transcoding nepouzil a islo cisto a plynulo, jazyk a titulky rychlo a jednoducho nastavitelne.
Len ked mam vyhodit 40$ za soft to rovno mozem kupit nejaku "HW krabicu" k telke :)
Ovsem o "krabickach" nemam ani paru, tak skuste poradit nejaku.
Ja idem hladat este nejaky schopny DLNA Media server.
flopy (3)|26.1.2011 12:15
Ahoj,
jako novopečený majitel P42G20E bych se vás rád zeptal na nějaké věci. Omouvám se předem, pokud se to již probíralo, ale 100 stran je z pohledu hledání zdrcujících :-) Tedy:

1. Příjde mi že televizor má velmi necitlivé dálkové ovládání, ačkoliv má ovladač dvě infra LED, musím mířít v horizontální rovině s max. 30° odchylkou, vertikálně jen o malinko větší, přesně na TV. To je docela opruz, oproti staré CRT a settopboxu, kde jsem to vůbec neřešil (na strop, za sebe, vlevo, vpravo, do země pravda ne)

2. Téma "vrčících" (50Hz) zdrojů v televizi se tu už řešilo, jen by mě zajímalo, někdo psal, že po 250h mu to ustalo. Je to vůbec možné? Kde je ta mez, co už je na reklamaci - a dá se to vůbec reklamovat? Né že by to bylo kritické, ale rozhodně o tom dost vím i při nastavení hlasitosti 15-17 (což je večerní klasika). V tomto ohledu se to od staré CRT vůbec neliší, ale tam bych to kvůli vysokonapěťovému trafu chápal více. Dost zklamání.

3. EPG (Guide) - lze nějakým způsobem donutit TV, aby během zobrazeného EPG zcela nutlumila zvuk a obraz? To mně skutečně dost vadí - byl jsem zvyklý ze Settopboxu na zmenšený náhled programu a přítomný zvuk během EPG. Mám na mysli např. přepnutím jiné země, apod. K té úvaze mě vede obrázek z manuálu, kde je vedle EPG (vlevo) obrázek, pojmenovaný "reklama" (ve skutečnosti na TV není a Guide je roztažen přes coulou plochu). Tedy třeba by tam šel nějak místo rámečku reklama dát rámeček živé TV

4. Mám připojený USB HDD a zapnutý "live preview", tedy mohu přetáčet nebo pauznout živé vysílání. Otázka zní, taky vám to přetáčení reaguje tak debilně? (pardon za to slovo, ale lép to říct nejde). Musím tlačítko zmáčknout, něco se stane tak po 0.5-1s, nastaví se minimální rychlost přetáčení zpět, abych dosáhl vyšší rychlosti, musím tlačítko pustit a opět zmáčknout na 1s. Na to že to má asi 4 rychlosti přetáčení mi to příjde jako dost hloupé. Zlatej stb Mascom, kde se přetáčení progresivně zrychluje podle délky stisknutí.

Díky moc za sdělení vašci informací a poznatků. Kéž by si to tady Panasonic přečetl a zařídil se podle toho :-) Filip
nirok (15)|26.1.2011 12:32
[quote=xwing;325591]Sice je Serviio free, ale je uplne k nicomu. Tam ten transcoding je divny. Rozcupuje .MKV na desiatky GB a nestiha to posielat po sieti, cize vidim tak kazdu desiatu sekundu, hroza.
Kde sa da editovat ten profil ? Lebo neviem nastavit ani zvukovu stopu, ani titulky.
WMS ziadny transcoding nepouzil a islo cisto a plynulo, jazyk a titulky rychlo a jednoducho nastavitelne.
Len ked mam vyhodit 40$ za soft to rovno mozem kupit nejaku "HW krabicu" k telke :)
Ovsem o "krabickach" nemam ani paru, tak skuste poradit nejaku.
Ja idem hladat este nejaky schopny DLNA Media server.[/quote]

Mne Serviio ide lepsie ako WMS az na to,ze pri DVD si nemozem zvolit zvukovu stopu a preferuje anglictinu,ale este sa vyvija a cital som,ze sa chystaju dalsie verzie,ale ked chces skusat tak tu je taky zoznam DLNA serverov a ak na nieco dobre natrafis tak daj vediet. http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux Ja tiez este skusam a ak z toho nic nebude tak si nakoniec asi tiez budem musiet kupit nejaky player.
xwing (58)|26.1.2011 13:45
[quote=nirok;325794]Mne Serviio ide lepsie ako WMS az na to,ze pri DVD si nemozem zvolit zvukovu stopu a preferuje anglictinu,ale este sa vyvija a cital som,ze sa chystaju dalsie verzie,ale ked chces skusat tak tu je taky zoznam DLNA serverov a ak na nieco dobre natrafis tak daj vediet. http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux Ja tiez este skusam a ak z toho nic nebude tak si nakoniec asi tiez budem musiet kupit nejaky player.[/quote]

Ja potrebujem, aby mi TV prehrala. MKV, ostatne formaty ma netrapia, na to mam bud samotnu TV, alebo DVD recorder cez HDMI. A na .MKV sa mi osvedcilo WMS co je ale platene.
Ale niekde som tu objavil odkaz na rusku verziu WMS, co sa vola HMS (Home Media Server).
Robil to ten isty autor, ma to rovnake GUI a udajne je to FREE. Jedina nevyhoda...kto nepozna azbuku, ma smolu :) Chvalabohu, ze za sociku do nas hustili rustinu, tak sa v tom da ako-tak hybat. Dokonca po miernej uprave .CFG suboru pre Panasonic G20E funguje aj v tom HMS.
Pokial mi po 15 dnoch ten HMS neskape, tak vitaza na .MKV mam jasneho. :)
panasonic650 (1124)|26.1.2011 14:05
[quote=flopy;325786]Ahoj...[/quote]
1) Uhly vacsie ale to iste je u G15. Mne to nevadi... nikdy som nepridaval zvuk smerom za seba ;)
3) Stve to aj mna ale neda sa to zmenit. Jedine dokupit ten STB.

Skoda ze si si toto vsetko neprecital / vyskusal pred kupou. Nemusel si byt sklamany... (aj ja som bol z niektorych veci lebo som to nepredpokladal a necital pre kupou)
flopy (3)|26.1.2011 14:34
[quote=panasonic650;325828]Skoda ze si si toto vsetko neprecital / vyskusal pred kupou. Nemusel si byt sklamany... (aj ja som bol z niektorych veci lebo som to nepredpokladal a necital pre kupou)[/quote]

máš samozřejmě pravdu, ale i tak nevím, jestli by na tom nějaká jiná značka byla líp, pokud by zvládla tohle, zas by třeba měla jiný mouchy.
A zas tak zklamaný nejsem, píšu jen o tom, co mi vadí, což neznamená, že jinak se mi ta televize nelíbí. Naopak. Jen pokud jsem měl během předchozích let možnost používat nebo alespoň vidět několik jiných přístrojů, které používají dálkové ovládání zcela bez problému (s tímhle musím cíleně mířit na TV), případně měly EPG, které vždy mělo náhled a zvuk, nějak mě nenapadlo tohle zkoumat, protože jsem netušil, že to může být i jinak. Navíc u TV v ceně 18.000 oproti těm stb a PVR (za max. 5000) - bych z principu nečekal, že to bude z hlediska funkčnosti horší. Je jasné, že to patrně není otázka ceny, ale přístupu výrobce. No co už..

Ještě bych přidal za 5) proč, sakra mejdlo :-), za tyto peníze už ta televize nemá PIP (s extrerním zdrojem). To jsem sice dopředu věděl, ale víc pěněz (za Véčko, natož plný obývák ufonů s 3D brejlema) bych za tak povrchní věc, jako je TV nedal. No asi naříkám na nesprávným místě.. :-)
panasonic650 (1124)|26.1.2011 14:43
Zdielam Tvoje rozhorcenie... ;) Stvu ma skoro tie iste veci...
matusco (376)|26.1.2011 14:44
[quote=xwing;325591]
Len ked mam vyhodit 40$ za soft to rovno mozem kupit nejaku "HW krabicu" k telke :)[/quote]

Ked si kupis krabicku za 100EUR tak:
cca 20 EUR das za HW
cca 40 EUR si trhnu priekupnici
mozno ze az 40 EUR sa realne dostane k vyvojarom SW danej krabicky.

Osobne by som zaplatil radsej 40$ vyvojarom WMS a priamo tak podporil vyvoj dobreho produktu. Za danym projektom stoja tiez len ludia z masa a kosti, ktori pokial svoju pracu robia dobre - patri im nalezita vdaka a odmena (penazna).

Nechcem podrypavat, prave naopak xwing: ak sa ti nejaky SW produkt paci a plni svoj ucel - kludne zan zaplat. Aj ty potom prispejes k tomu, ze dany projekt "nezakape" a vyvoj pojde dalej.

EDIT: To vravi majitel "krabicky" Xtreamer-a... :-)
panasonic650 (1124)|27.1.2011 12:54
[quote=flopy;325786]1. Příjde mi že televizor má velmi necitlivé dálkové ovládání, ačkoliv má ovladač dvě infra LED, musím mířít v horizontální rovině s max. 30° odchylkou, vertikálně jen o malinko větší, přesně na TV. To je docela opruz, oproti staré CRT a settopboxu, kde jsem to vůbec neřešil (na strop, za sebe, vlevo, vpravo, do země pravda ne)[/quote]
Tak som sa vcera trochu pohral a vyskusal nastavit ovladac od Arivy na Panasonic. Predstav si ze telka chyta signal pomaly aj spoza rohu nieto ze dozadu :) Velmi ma to pobavilo... Je to zaujimave porovnanie. Naproti tomu dialkove od stareho 10r AV Receivera funguje velmi podobne a je nutne dost presne nasmerovanie.
Nibur (7)|27.1.2011 13:49
Prosim xwing hodil by si mi link na toho rusa.
Serviio som vyskušal beži ok ale nie všetky mkv funguju a hlavne nejdu mi titulky. Ale zase to pekne píše po SK dokonaca si to nejakým spôsobom pekne rozdeli čo je film a čo serial.

WMS som skušal tam mi zase nešli mkv , zase ale pekne fungovali titulky , free mi už ale došlo.

Dik
flopy (3)|27.1.2011 15:29
[quote=panasonic650;326157]Tak som sa vcera trochu pohral a vyskusal nastavit ovladac od Arivy na Panasonic. Predstav si ze telka chyta signal pomaly aj spoza rohu nieto ze dozadu :)[/quote]

Tak to já jsem se taky moc pobavil (ovšem nutná negace ve stylu Ozzák - včerejší Comeback). Pro jistotu jsem se chtěl ujistit, že tady neplácám úplné blbosti s těma 30° v horizontální rovině, abych nekřivdil. A zjistil jsem, že plácám, ale ke svý smůle. 30° jsem původně myslel na obě strany od přímé osy (já-televize), ale ono je to do 30° a to celkem. Tedy tak do 15° (max. 20) od osy na každou stranu. To už rovnou měli udělat pro sichr přisvícení laserem, abych viděl kam mířím. V kombinaci s tím "nereagujícím" (resp. opožděným) tlačítkem přetáčení "live preview", mě to nejen často nepřetáčí, ale i dost vytáčí :-) páč v tu chvíli nevím, kde je problém - jestli blbě mířím nebo špatně mačkám.. Bože můj 21. století a je problém něco ovládat... mám čím dál větší strach z novějších a novějších výrobků... kolik asi může mít taková firma jako Matsushita (Panasonic) psychologů a stovek testovacích lidí, kteří zkoumají ergonomii ovládání, při vývoji nového výrobku...? chce se mi skoro brečet.. a nebo je chyba jen u mého kusu? pro jistotu přeměřím, jestli ty úplně nový baterky v DO nejsou z dnešního pohledu už moc starý...
spartan67 (210)|27.1.2011 17:57
No ja pouzivam Logitech harmony 525 a ovladac mi funguje i kdyz ho dam mimo uroven tv pod skrin kde v podstate neni k tv prima cesta,naprosto ze vsech uhlu funguje...
nirok (15)|27.1.2011 20:41
Nedalo mi a odskusal som svoj ovladac. Ja take problemy nemam, nech namierim kamkolvek aj za seba tak TV reaguje hned :)
Niekto sa tu este predtym pytal aj na bzucanie . . .zo zaciatku to bzucalo trochu aj mne , ale po case to ozaj zoslablo a uz to v podstate ani nepocut.
xwing (58)|27.1.2011 22:45
[quote=Nibur;326177]Prosim xwing hodil by si mi link na toho rusa.
Serviio som vyskušal beži ok ale nie všetky mkv funguju a hlavne nejdu mi titulky. Ale zase to pekne píše po SK dokonaca si to nejakým spôsobom pekne rozdeli čo je film a čo serial.

WMS som skušal tam mi zase nešli mkv , zase ale pekne fungovali titulky , free mi už ale došlo.

Dik[/quote]

Tu je web toho rusa. http://www.homemediaserver.ru/
Azbuka nuta, inac sa nepohnes :)
Co som skusal .MKV, zatial ficia vsetky :)
xwing (58)|27.1.2011 22:48
[quote=matusco;325837]Ked si kupis krabicku za 100EUR tak:
cca 20 EUR das za HW
cca 40 EUR si trhnu priekupnici
mozno ze az 40 EUR sa realne dostane k vyvojarom SW danej krabicky.

Osobne by som zaplatil radsej 40$ vyvojarom WMS a priamo tak podporil vyvoj dobreho produktu. Za danym projektom stoja tiez len ludia z masa a kosti, ktori pokial svoju pracu robia dobre - patri im nalezita vdaka a odmena (penazna).

Nechcem podrypavat, prave naopak xwing: ak sa ti nejaky SW produkt paci a plni svoj ucel - kludne zan zaplat. Aj ty potom prispejes k tomu, ze dany projekt "nezakape" a vyvoj pojde dalej.
[/quote]

20 Eur som ochotny za SW dat, ale 40 Eur ci $ nie.
Aj hry si kupujem s maximalnym stropom 20 Eur a ze vzdy su za taku cenu, ktore chcem, len treba vystihnut akciu.
kasy (44)|28.1.2011 01:09
Jeste k dalkovemu ovladani. Pripojuji se k uzivateli "nirok", ani ja nemam s DO sebemensi problem. Zajimave.
Zipik (25)|28.1.2011 09:14
Tak já tedy problém mám taky.Nemusím až tak moc mířit ale víc jak 40% taky nezvládá :-(.Vlastním nově satelit VU+DUO a tam můžu namířit kamkoliv a jede v pohodě dokonce i na 13m ;-)

Teď jsem to ještě zkoušel a zjistil jsem, že když ovladač položím na stůl nebo ovladač držím s infra nahoru tak mužu mířit kam chci a přepíná vpohodě;-)V okamžiku, kdy namířim přímo na tv ta je přepínací úhel paradoxně snížen na těch cca 40% ;-)
bob_cz (3)|29.1.2011 19:39
Prvně zdravím. Po deseti letech jsem se rozhodl vyměnit svou Sonny Trinitron (mimochodem, celou dobu v pohodě fungovala, jen v poslední době začala potvora pískat) a tak jsem i díky tomuto fóru pořídil P50G20. Jelikož stále jedu na DVB-T a pod TV se tísní taky už moc nefunkční video, řeším následující dilema. Zvažuji nákup domácího kina a satelitu,abych plně využil potenciál nové TV. Ale protože i naše domácí PC (pařej na něm hlavně děti) bohužel už také dosluhuje, přemýšlím, zda by nebylo lepší nechat postavit už rovnou HTPC. Chodilo by na tom hlavně DVB-S, filmy, hry. Tudíž by nová TV fungovala vlastně jako monitor. Neřešil jste prosím někdo podobný problém, zda je tato TV na tento režim vhodná? Také asi bude podstatný rozdíl ve spotřebě energie těchto zařízení i když asi by šlo nechat přímo do TV DVB-T a jen HD programy a případné nahrávání honit přes DVB-S na HTPC. Nevím, zda je to možné, ale u sousedů mi příjde u našich programů, že příjem DVB -T je lepší než příjem, co mají přes satelit. Děkuji za reakce.
panasonic650 (1124)|29.1.2011 20:16
Dve poznamky. Plazma sa nedoporucuje vo vseobecnosti k pocitacu kvoli problemom so statickym obrazom. HTPC je skor myslene na multimedialne funkcie takze neviem ci je dobre s nim nahradit hracske PC. Su na to ine naroky. Hracske ma mat vykon, HTPC ma byt hlavne tiche a energeticky usporne. Moje zerie 60W ked je satelitny prijem zapnuty.
mecudek (9)|30.1.2011 11:37
2. Téma "vrčících" (50Hz) zdrojů v televizi se tu už řešilo, jen by mě zajímalo, někdo psal, že po 250h mu to ustalo. Je to vůbec možné? Kde je ta mez, co už je na reklamaci - a dá se to vůbec reklamovat? Né že by to bylo kritické, ale rozhodně o tom dost vím i při nastavení hlasitosti 15-17 (což je večerní klasika). V tomto ohledu se to od staré CRT vůbec neliší, ale tam bych to kvůli vysokonapěťovému trafu chápal více. Dost zklamání.

Ahoj, s tím vrčením - u mně vyloženě "cvrlikání" , jsem mněl stejný problém. Koupil jsem 42" a cvrlikala mi tak na rozhraní únosnosti. A jelikož ten zvuk byl i poměrně ve vyšší frekvenci, tak mi z toho i nepříjemně zaléhalo v uších a fakt to šlo slyšet. Dal jsem Panasonicu šanci a objednal jsem si na zkoušku ještě 46". Ta sice vrčela taky, ale opravdu výrazně méně než ta 42" a v nižší frekvenci. Dokonce po spuštení ta 46" nešla slyšet skoro vubec, jen tak vrnela. Takže jsem 42" zabalil a v zakonne lhute do 14ti dnu vratil. No po zabaleni 42" se mi 46" behem vecera (asi po zahrati) rozvrcela trochu vice (hlavne pri světlých scenach), ale jak rikam v nižší frekvenci a vyrazně mene nez zabalena 42". Ted ji vzdy pres noc zahoruju stahnutymi obrazky a taky se mi zda (mozna subjektivni pocit), že je ten zvuk stale mene slyset.
Doporučuji tedy TV vratit a zkusit jiny kus. Protože je to děs, ale je to kus od kusu jina intenzita. Myslim, že se od Panasonicu diky tomuto problemu odvratilo vice zakazniku. A pokud tě to odradilo, tak navrhuji vratit a koupit FullLED LG42"8500. Kazdopadne reklamovat se to nedá !!! Víš co mi rekly ? Že plazmy jsou primárně určeny pro průmyslové využití a tam není mírné vrčení na závadu. No prostě idioti. S takovým přístupem, to můžou s plasmama zabalit.
Ale zase na obranu musim říci, že obraz má ten panas fakt suprový, a to i pri normalnim analogovem vysilani. A to je u TV asi to nejdulezitejsi .
Fortress (25)|30.1.2011 11:42
Spíš bys měl změnit prodejce než značku. Pokud při normální pozorovací vzdálenosti při normální úrovni zvuku je bzučení slyšitelné tak je to na reklamaci.
brano k (6)|30.1.2011 23:42
vcera som hral fifu 11 na tx p42g20e asi tak 3 hod.polcas 5 minut a teraz mam dolu v pravom rohu vypaleny pasik zaujimave ze na opacnom rohu nieje nic v prevadzke 420 hodin to je fakt sila jebem cele neo pdp radsej si druhy krat kupim led lcd a hotovo
panasonic650 (1124)|30.1.2011 23:51
Ale toto je a bol znamy fakt
xwing (58)|31.1.2011 00:10
Viem co znamena vypalenie, ze tam je vidiet pozostatok obrazu, ale co za tym vlastne vsetko je ?
To sa akoze znicili tie "mikrobanky" s tym plynom ? Co sa vlastne stalo z fyzikalneho ci chemickeho hladiska na obrazovke ?
garb7 (1189)|31.1.2011 00:36
[quote=xwing;327332]Viem co znamena vypalenie, ze tam je vidiet pozostatok obrazu, ale co za tym vlastne vsetko je ?
To sa akoze znicili tie "mikrobanky" s tym plynom ? Co sa vlastne stalo z fyzikalneho ci chemickeho hladiska na obrazovke ?[/quote]

No ale na které se ptáš ?

1 statické znamená to , že se po určitém času u buněk které nemění jas, se vytvoří el. náboj a když pak chce elektronika změnit jas (intenzitu oblouku plasmy) tak to statické napětí brání a bunka nepracuje správně až do doby než se to vrátí na původní hodnotu. (proto se po vypnutí na určitou dobu přivede snížené a to srovná bunky rychleji než když to vytrhnete ze zdi.)

2 trvalé je změna chemická luminofor v bunce po několika 1000h stálého svícení zeslábne tak jako u CRT

Já u své P42GT20 zatím nic nezpozoroval.
bob_cz (3)|31.1.2011 13:21
opravdu myslíte, že g20 je na hraní her nevhodná? Asi na nějaké googlení není, ale zase na druhou stranu, když výrobce do ní dá Skype, kde předpoklad statického obrazu je, tak to zase nemůže být asi tak horké.
panasonic650 (1124)|31.1.2011 14:13
Naozaj... V kazdom pripade ja sem tam na HTPC nieco ako NET ci ine aplikacie spustam. Ale viem ake dosledky to ma a moze mat. Snazim sa to ale minimalizovat. Na caste hranie by som urcite radsej volil LCD.
Zipik (25)|1.2.2011 07:14
[quote=brano k;327324]vcera som hral fifu 11 na tx p42g20e asi tak 3 hod.polcas 5 minut a teraz mam dolu v pravom rohu vypaleny pasik zaujimave ze na opacnom rohu nieje nic v prevadzke 420 hodin to je fakt sila jebem cele neo pdp radsej si druhy krat kupim led lcd a hotovo[/quote]

Jenom blázen si koupí na paření plazmu ;-)Ano možná Ti tam něco zůstalo ale podle mě se to časem přemaže.

Jinak jsem se včera díval kolik mám natočené a tak nějak jsem se proklikával v menu a narazil jsem na položku LOW, kde se rozsvítí šedá obrazovka.Netušil jsem co to má za význam ale díval jsem na MusicChanel a zrovna tam chodily takové blbosti jak na ocku.Svítilo tam červené srdce s procentami....po přepnutí do tohoto modu bylo srdce vidět na šedém podkladě cca po 20s úplně zmizelo a já měl zase nevypálenou krásnou šedou obrazovku :-D.TV mám necelý rok a jsem nadmíru spokojený natočených 1500hodin a 763 byla zapnutá ;-) a nemám žádné vypálené loga a to jsem ji ani nezahořoval obrázky.Takže statické obrázky nějakou dobu zůstavájí ale po čase opět zmizí pokud se to tedy nepřepískne a nezůstane tam statický obraz déle.

Tímto se chci zeptat jestli někdo neví co znamená tato funkce v menu?
1:na TV -vol a zároveň zmáčknout 3x 0 na dálkovám ovladči počkat na spoštění servisního menu.
2: mačkat na dálkovém ovladči 1 asi třikrát a dostanete se na již zmíněnou šedou obrazovku.

Díky za info
aula (8)|1.2.2011 08:08
[quote=bob_cz;327437]opravdu myslíte, že g20 je na hraní her nevhodná? Asi na nějaké googlení není, ale zase na druhou stranu, když výrobce do ní dá Skype, kde předpoklad statického obrazu je, tak to zase nemůže být asi tak horké.[/quote]
Já si to nemyslím. Mám P50G20 a hry PS3 jsou na tom nářez. Před zahořením se dočasně vypálilo i logo TV Z1 (ted již nevysílá) za pouhou půl hoďku i u her bylo patrné vypálení po např 20 min. Pak jsem ale zahořel 100 h obrázkama a dneska nemam problém s vypalováním ani po 1 h hraní. Déle jsem u toho zas sedět nevydržel, není moc času na to.
standawrc (172)|2.2.2011 18:10
Tak to by asi u mne taková Televize nesměla domů , abych stále koukal zdali se mi tam něco vypaluje atd. Televize musí být na všechno na co je určená třeba na Skype , hry ,rádia , jakýkoliv pořady od filmů ke sportu , na fotky , atd. U mne tak v průměru 8-9 hod deně běží a o víkendu 15-16 hod. ted v zimě . Samořejmě v létě tak o polovičku méně. Spíš ji mám jako kulisu .panasonik LCD TX32 V10E
Deee-aN (190)|2.2.2011 18:54
[quote=standawrc;327970]... abych stále koukal zdali se mi tam něco vypaluje atd.[/quote]
Někdo to má jako hobby...:)
[quote=standawrc;327970]... Spíš ji mám jako kulisu... [/quote]
Já na ní spíš koukám...
aula (8)|3.2.2011 07:19
[quote=Deee-aN;327975]Někdo to má jako hobby...:)[/quote]Jo a kdo?

standawrc - u LCD to chápu - jen jako kulisu...
Deee-aN (190)|3.2.2011 17:58
[quote=aula;328045]Jo a kdo?[/quote]
Stačí projít tohle nebo vedlejší vlákno věnované těmto TV a každou chvíli je tam někdo, kdo má po chvíli sledování vypálené všechno možné...:)
Nibur (7)|4.2.2011 11:12
[quote=xwing;326339]Tu je web toho rusa. http://www.homemediaserver.ru/
Azbuka nuta, inac sa nepohnes :)
Co som skusal .MKV, zatial ficia vsetky :)[/quote]



Upravil som si profil , ide všetko,
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pisek3 (11)|4.2.2011 12:26
Vlastním již asi rok P42G20E používám ji snad na vše kromě monitoru PC , jinak filmy , televize a hlavne hraní na Xboxu 360 a za tu dobu nemám nic vypáleného , tak nevím co to tady pořád rozebíráte. Taky je pravda , že denně nestojím u televize 10 cm od obrazovky a nekontroluju vypalené/nevypálené body , prostě je to televize a taky se tak k ní chovám a né abych si nepustil hru/tv/film se starostmi, že tam zůstane vypálený nějaký nápis nebo logo...
xwing (58)|4.2.2011 18:08
[quote=Nibur;328382]Upravil som si profil , ide všetko,
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Zaujimave, ze ja mam uplne iny config ako Ty, ale hlavne ze vsetko ide :)
enzo68 (3)|6.2.2011 14:16
Dobrý deň,

mám TX-P42GT20E a stretol som sa s jednou zaujímavosťou. Keď v menu 3D nastavím vypnuté okuliare, a nastavenie obrazu dám na "pôvodné" po vypnutí a opätovnoom zapnutí mám zasa zmenené nastavené hodnoty. Robí mi to v rôznych menu..ako by si nepamätal zvolené nastavenia. Neviete mi poradiť čo robím zle?

Ďakujem
psv1 (458)|6.2.2011 15:52
Že by režim OBCHOD?