Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

xwing (58)|7.2.2011 09:00
Ahojte.
Tusim som zistil dalsie plus TV plazmy. :)
Neviem ci je to subjektivny pocit, ale na obrazovku sa mi skoro vobec nechyta prach a to som na obrazovku nedaval ziadnu ochrannu chemikaliu.
Je to mozne, alebo manzelka chodi tajne kazdy den s handrou a utiera obrazovku ? :)
Lebo co som mal predtym Panasonic CRT, tak po tyzdni bol na obrazovke prach. :)
nirok (15)|7.2.2011 12:03
To som si aj ja vsimol,ze na obrazovku nesada prach :) , ale na ram okolo sa zato dost pritahuje :)
spartan67 (210)|7.2.2011 14:56
Mate pravdu chlapi,taky jsem uz nad tim premyslel,na ramu prach a obrazovka nic...
kasy (44)|7.2.2011 16:39
Zkusenosti s prachem muzu potvrdit, u mne totez. Zrejme plazma prach odpuzuje.
kido (1)|7.2.2011 16:53
Dnes som kupil externy HDD verbatim store n go 2,5" 320GB a neviem rozchodit to nahravanie. Pradi mi niekto??
xwing (58)|7.2.2011 18:23
[quote=nirok;329015]To som si aj ja vsimol,ze na obrazovku nesada prach :) , ale na ram okolo sa zato dost pritahuje :)[/quote]

Pozerame do obrazovky, nie na ram, tam ma to netankuje :D
A navyse ja ho mam strieborny, takze na nom je vidiet prd :D
eldorado09 (1441)|7.2.2011 18:29
[quote=xwing;329093]Pozerame do obrazovky, nie na ram, tam ma to netankuje :D
A navyse ja ho mam strieborny, takze na nom je vidiet prd :D[/quote]

:D :D
garb7 (1189)|7.2.2011 18:59
[quote=spartan67;329048]Mate pravdu chlapi,taky jsem uz nad tim premyslel,na ramu prach a obrazovka nic...[/quote]

CRT měla v bance cca 25000V a ta statika prach dost přitahuje. V nových TV už najdete jen několik stovek voltů pro CCFL nebo panel PDP .
psv1 (458)|7.2.2011 22:46
[quote=spartan67;329048]Mate pravdu chlapi,taky jsem uz nad tim premyslel,na ramu prach a obrazovka nic...[/quote]

Možná žere prach místo el.proudu? Tajemství NeoPDP odhaleno.:-)) :-)) :-))
noaid (284)|8.2.2011 08:40
[quote=psv1;329167]Možná žere prach místo el.proudu? Tajemství NeoPDP odhaleno.:-)) :-)) :-))[/quote]

A když jej není dost, tak se PDP únavou z nedostatku potravy vypálí. Čistotní pak mají problém.
xwing (58)|8.2.2011 16:53
Prosim vas, neviete ci sa da urobit vo Wild Media Server casovy posun na zvukovu stopu ?
Mam .MKV, ktore ma 2 zvukove stopy.
Anglicka je dobre synchronizovana ale ceska zvukova stopa je cca 300ms vopred a potrebujem ju len posunut. Vo WMS som nic take nenasiel, alebo nevidim.
Aby som to upresnil, ten zvuk je posunuty priamo v .MKV, cize aj ked ho prehravam v Media Player Classic priamo vo Windows, tak to je posunute, ale tam ta funkcia posuntia stopy je, ale na PC to pozerat nechcem :)
Diky
duncopes (6)|8.2.2011 17:50
Mám Ppnáka P50G20E. skúšal som nahrávanie na požičanom HDD USB Toshiba. Nahrávanie v pohode. Lenže teraz musím disk vrátiť. Problém je v tom že PC disk nevidí, keďže si ho panák sformátoval. Ako ho sformátovať na pôvodný, v PC čitatelný formát? Počítačovo nie som veľmi zdatný tak prosím o info po lopate.

Panáka mám doma asi mesiac. Po CRT a 2x LCD som prekvapený nie len kvalitou digitalu ale aj analogu. HD som zatial netestoval. Pri slabších príjmových podmienkách obraz na jednotku. Nerozhodným odporúčam!
xwing (58)|8.2.2011 18:24
[quote=xwing;329271]Prosim vas, neviete ci sa da urobit vo Wild Media Server casovy posun na zvukovu stopu ?
Mam .MKV, ktore ma 2 zvukove stopy.
Anglicka je dobre synchronizovana ale ceska zvukova stopa je cca 300ms vopred a potrebujem ju len posunut. Vo WMS som nic take nenasiel, alebo nevidim.
Aby som to upresnil, ten zvuk je posunuty priamo v .MKV, cize aj ked ho prehravam v Media Player Classic priamo vo Windows, tak to je posunute, ale tam ta funkcia posuntia stopy je, ale na PC to pozerat nechcem :)
Diky[/quote]

Tak som to nasiel, vola sa to Audio Delay a ja som stale hladal nejaky time shift :)
V kazdom pripade to ma WMS a teda aj HMS uplne na hovno... to vie posuvat len po sekundach, neviem preco tak chujovo to vymysleli, keby aspon po 100ms.
Boze komercny soft a taka zhovadilost posun po sekundach :(
enzo68 (3)|8.2.2011 21:25
[quote=psv1;328855]Že by režim OBCHOD?[/quote]

Neviem či to bola odpoveď na moju otázku - nad tebou... Prezrel som všetky nastavenia ale nenašiel som nikde natvrdo nejaký predvádzací režim...
Možno som nenapísal že nemám naladený žiadny program idem len satelit cez HDMI..
narajama (4)|12.2.2011 18:16
[quote=Zipik;326382]Tak já tedy problém mám taky.Nemusím až tak moc mířit ale víc jak 40% taky nezvládá :-(.Vlastním nově satelit VU+DUO a tam můžu namířit kamkoliv a jede v pohodě dokonce i na 13m ;-)

Teď jsem to ještě zkoušel a zjistil jsem, že když ovladač položím na stůl nebo ovladač držím s infra nahoru tak mužu mířit kam chci a přepíná vpohodě;-)V okamžiku, kdy namířim přímo na tv ta je přepínací úhel paradoxně snížen na těch cca 40% ;-)[/quote]

Připojjuji se k tomuto problému, Mám zcela stejný problém. Je zde naprosto přesně popsán.
dm52 (11)|14.2.2011 11:22
[quote=duncopes;329281]Mám Ppnáka P50G20E. skúšal som nahrávanie na požičanom HDD USB Toshiba. Nahrávanie v pohode. Lenže teraz musím disk vrátiť. Problém je v tom že PC disk nevidí, keďže si ho panák sformátoval. Ako ho sformátovať na pôvodný, v PC čitatelný formát? Počítačovo nie som veľmi zdatný tak prosím o info po lopate.

Panáka mám doma asi mesiac. Po CRT a 2x LCD som prekvapený nie len kvalitou digitalu ale aj analogu. HD som zatial netestoval. Pri slabších príjmových podmienkách obraz na jednotku. Nerozhodným odporúčam![/quote]

Řešil jsem to taky, chvíli mně to trvalo, než jsem na to kápnul. Taky se mně ten disk naformátovanej Panasonicem vůbec nezobrazoval v PC. Tak teda (dělal jsem to Windows 7, asi u jiných Windowsů to bude podobné): pravým tlač. myši na ikonu počítač na ploče, vybrat možnost Správovat, otevře se okno Správa počítače, v levém sloupečku kliknout na Úložiště, Správa disků. V prostřední části okna se objeví seznam všech disků připojených k PC, pak vybereš, který potřebuješ (ten z TV), v pravém sloupečku okna pak zvolíš Správa disků, Další akce, Všechny úkoly, Formátovat ....., vybereš jakej formát (NTFS nebo jiný) a mělo by to být hotovo. Pak chvíli počkat, než to komp přežvejká.
duncopes (6)|14.2.2011 19:58
[quote=dm52;330216]Řešil jsem to taky, chvíli mně to trvalo, než jsem na to kápnul. Taky se mně ten disk naformátovanej Panasonicem vůbec nezobrazoval v PC. Tak teda (dělal jsem to Windows 7, asi u jiných Windowsů to bude podobné): pravým tlač. myši na ikonu počítač na ploče, vybrat možnost Správovat, otevře se okno Správa počítače, v levém sloupečku kliknout na Úložiště, Správa disků. V prostřední části okna se objeví seznam všech disků připojených k PC, pak vybereš, který potřebuješ (ten z TV), v pravém sloupečku okna pak zvolíš Správa disků, Další akce, Všechny úkoly, Formátovat ....., vybereš jakej formát (NTFS nebo jiný) a mělo by to být hotovo. Pak chvíli počkat, než to komp přežvejká.[/quote]

Dik, za info. Syn nšiel nejaký program, cez ktorý to sformátoval.
duncopes (6)|14.2.2011 20:26
Rozhodoval som sa dlho medzi lavórom alebo či pokračovať v UPC digial, keďže mi konči viazanosť. tretia možnosť bola ružový operátor, čo som hneď zavrhol. Nakoniec vyhralo UPC, keďže začalo predávať DVB-C CA sloty. Dnes som jeden vzal domov, vložil do P50G20E spustil ladenie a ku podivu nabehli všetky UPC kanály - nastavené na ČR, jazyk SK. EPG OK. Ešte neviem, či sa dajú nastaviť titulky nna cudzojazyčných kanáloch s CZ/SK titulkami ako je to na STB. Konečne som sa zbavil kusu nábytku a spotrebiča v jednom (STB).

Za CA modul zaplatíte 60€, za kartu neplatíte nič. Na rozdiel od UPC-CZ kde poskytujú 4 alebo 5 kariet (neviem presne) v UPC-SK môžete mať iba 2 karty. CA moduly zatial iba v BA priamo v UPC takže cezpoľní majú smolu. Podľa vyjadrenia pracovníkov UPC na FB vraj keď bude o moduly veľký záujem rozšíria ponuku aj na celé SK, kde poskytujú digitál. Na stránke upc.sk sa ale nič nedozviete.
panasonic650 (1124)|14.2.2011 21:19
Cool. Konecne.... aj ked SkyLink plnohodnotne nahradil UPC u mna ;) Link na nejake oficialne info o tom by sa hodil.
Zigáč (231)|15.2.2011 09:37
Tak semi včera stalo s připojeným diskem, to co tu už někdo psal. Chtěl jsem dát nahrávat pořad, disk zapnutý, na TV se zobrazila hláška o nalezeném USB zařízení, ale bohužel se TV tváří, jakože tento již registrovaný disk (s x nahranými pořady) nezná a načetlo nový ještě neregistrovaný, a abych provedl jeho registraci. Takže všechny nahrané pořady jsou v tahu :-(
jiri.Dan (1)|16.2.2011 19:50
Má někdo zkušenost z provozem Pan. TX-P42G20E a přenosným pevným diskem Verbatim Store n Go Portable Hard Drive 1 TB. Děkuji.
satinst (27)|17.2.2011 09:15
Mám v plánu nákup TV a velmi se mi líbí TX-P42G20E
Chci se jen zeptat. Nevíte kdy vyjdou nové modely Panasonic? Má smysl si koupit tuto TV teď nebo si počkat na novější modely?
patriot (227)|17.2.2011 11:21
[quote=satinst;330791]Mám v plánu nákup TV a velmi se mi líbí TX-P42G20E
Chci se jen zeptat. Nevíte kdy vyjdou nové modely Panasonic? Má smysl si koupit tuto TV teď nebo si počkat na novější modely?[/quote]
Nové plasmy od Panasonicu přijdou na náš trh někdy v dubnu. Ale bude to šílená cena do začátku. Kupovatelné to bude až tak koncem prázdnin nejdříve.
tomorod (7)|17.2.2011 20:48
prosím o pomoc. po naformátování EXT. HDD v Panaku P42G20 mi nekomunikuje s notebookem. Jen se nainstaluji ovladace ale disk nemuzu nikde najit!:( WIN7...nevíte teda nekdo jak ho vratim do puvodniho stavu?...diky:)
xwing (58)|17.2.2011 23:18
[quote=tomorod;330907]prosím o pomoc. po naformátování EXT. HDD v Panaku P42G20 mi nekomunikuje s notebookem. Jen se nainstaluji ovladace ale disk nemuzu nikde najit!:( WIN7...nevíte teda nekdo jak ho vratim do puvodniho stavu?...diky:)[/quote]

No to Ti ani nebude komunikovat, to vidi iba samotny TV.
Vratis to normalne vo Windows cez diskoveho menezera a tam das format disku. Ak chces na tom disku prehravat subory, tak jedine exFAT format, ci tak nejako sa to vola.
hirogen77 (29)|18.2.2011 13:15
Ahojte, Vcera som na mojej Plazme TX-42G20E spozoroval skoro v strede obrazovky obcas sa vyskytujuci cerveny flak o priemere cca 3 mm. Zaujimave je ze som to videl iba pocas sledovanie Ordinacie v ruzovej zahrade (manzelka sledovala ordinaciju, ja cerveny flak :)) Flak bolo vidno iba v tedy ked tam bol doktor v zelenom obleceni (doktorsky ubor), alebo nejake blede skoro biele pozadie a pri zaverecnych tytulkoch. Pocas reklami alebo po skonceni serialu ordinacia som to uz viac nevidel. Naschval som si pustil na CT nejaky fodbal kde bola zelena trava ci to nerobi len na zelenom pozadi a stale nic...iba v tej ordinacii v ruzovej zahrade... Skuste nejako poradit ci ide o vadny subpixel alebo len chyba vysielania.....A ked je vasny subpixel co stym, da sa reklamovat???
bavorak (1494)|18.2.2011 13:35
[quote=hirogen77;331003]... pri zaverecnych tytulkoch. Pocas reklami alebo...[/quote]


ty vole to je pravopis :-)
ja myslim, ze to mohla byt opticka chyba/odraz objektivu
panasonic650 (1124)|18.2.2011 15:23
[quote=hirogen77;331003]Ahojte, Vcera som na mojej Plazme TX-42G20E spozoroval skoro v strede obrazovky obcas sa vyskytujuci cerveny flak o priemere cca 3 mm. Zaujimave je ze som to videl iba pocas sledovanie Ordinacie v ruzovej zahrade (manzelka sledovala ordinaciju, ja cerveny flak :)) Flak bolo vidno iba v tedy ked tam bol doktor v zelenom obleceni (doktorsky ubor), alebo nejake blede skoro biele pozadie a pri zaverecnych tytulkoch. Pocas reklami alebo po skonceni serialu ordinacia som to uz viac nevidel. Naschval som si pustil na CT nejaky fodbal kde bola zelena trava ci to nerobi len na zelenom pozadi a stale nic...iba v tej ordinacii v ruzovej zahrade... Skuste nejako poradit ci ide o vadny subpixel alebo len chyba vysielania.....A ked je vasny subpixel co stym, da sa reklamovat???[/quote]
Uz si nepamatam na tv stanicu ale podla mna maju vadnu kameru. Ja som si to zopar mesiacov dozadu vsimol pri jednom SK TV serialy. Flak sa zobrazoval iba pri niektorych zaberoch. Z ineho uhla nie, z jedneho ano. Tusim nieco o vareni. Som sa sam rozhodol a presvedcil sam seba ze to je preto. Vadna kamera :)
bavorak (1494)|18.2.2011 15:26
mne zasa pri TA3 pri jednej kamere dava fialovy pas vedla obrazu v pravo. Pozeram ho neroztiahnuty, tak to vidim.
noaid (284)|20.2.2011 19:25
[quote=Zigáč;330390]Tak semi včera stalo s připojeným diskem, to co tu už někdo psal. Chtěl jsem dát nahrávat pořad, disk zapnutý, na TV se zobrazila hláška o nalezeném USB zařízení, ale bohužel se TV tváří, jakože tento již registrovaný disk (s x nahranými pořady) nezná a načetlo nový ještě neregistrovaný, a abych provedl jeho registraci. Takže všechny nahrané pořady jsou v tahu :-([/quote]
Taky jsem to dnes zjistil. Svině panasonické. Ještě jsem to neformátoval, budu pátrat po netu.
jarino1978 (8045)|20.2.2011 19:45
to máte tak, keď si človek kúpi stroj na základe reklamy v TV v štýle všetko v jednom.
Zigáč (231)|20.2.2011 20:00
jarino:jasný, já tuhle funkci beru jako něco navíc, takže mě to moc nevadím, protože to používám ve stylu nahrát, zkouknout smazat, ale manželku to trochu sere. Na druhou stranu ona nechtěla variantu G20 + STB vantage/dm800, takže asi tak. Já jsem jinak stále s volbou spokojen.
noaid (284)|21.2.2011 07:36
[quote=noaid;331369]Taky jsem to dnes zjistil. Svině panasonické. Ještě jsem to neformátoval, budu pátrat po netu.[/quote]

Omlouvám se Panasonicu, chyba nebyla na jeho přijímači.
Po chvíli laborování a pokusů se to nakonec zase zdárně rozjelo a nic se neztratilo, bez problémů nahrává. Problém byl v momentální indispozici mé dokovací stanice, do které strkám hard disk.
Takže opět je vše v pořádku a funkční.
spartan67 (210)|21.2.2011 09:59
[quote=jarino1978;331376]to máte tak, keď si človek kúpi stroj na základe reklamy v TV v štýle všetko v jednom.[/quote]

Jeste nedavno jsi tu vykrikoval ... jakto ze se tu toleruji vulgarismy a ted to schvalujes?Pouze jsi potvrdil ze me mineni o tobe bylo spravne.
MilhausCZ (3)|21.2.2011 12:31
K TV lze připojit normální USB klávesnice pro lepší zadávání např. na YouTube nebo Picasa. Picasa mi jde jen veřejné galerie, nemůžu se připojit k galerii ke které znám normální cestu přes web, a přitom není zaheslovaná, nevím zda se to dá nějak nastavit/obejít.

Mám stejný problém s přihlášením se k PICASA servru. Normálně jsem si založil přes PC svůj účet, naládoval tam fotky, ale když se chci přihlásit přes televizi a podívat se na ty fotky, chce to po mě "ID" a heslo. Nevím, co myslí tím "ID". Při přihlašování přes pc žádné "ID" nezadáváš. Pouze e-mail a heslo. Zkoušel jsem tam zadávat e-mail, nickname, ale hlásí to chybu.
Určitě s tím musí mít problém více lidí. Poradíte mi, prosím, někdo. Díky.
hrasko777 (68)|22.2.2011 11:20
Mam dotaz: ak si zakupim CA modul od UPC a vlozim ho do Panaka 50G20, budu sa dat na ext. HDD (1,5 TB WD) nahrat aj ine programy ako tie zakladne DVB-T: STV, Markiza a JOJ? Mam hlavne zaujem o ine stanice ako napr.: Spektrum, Discovery, proste vsetko co chytam na mojej dig. kablovke od UPC. Nahra mi ich ten Panak, alebo nie???
xmarek (60)|22.2.2011 12:47
Teoreticky by to neměl být problém, protože se v seznamu objeví nabídka kódováných kanálů. Ve vašem případě si vyberete v menu placené tv a pořad, který chcete nahrád. Zkušenost s tím, ale nemám, protože to řeším jinak, ale nevidím jediný důvod proč by to nemělo jít.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
noaid (284)|22.2.2011 13:13
Já myslím taky, že by to mělo jít. Dokonce možná by mohlo jít nahrávat z dvb-t a koukat na dvb-c či naopak, pokud to jsou samostatné tunery. Nezkoušel to náhodou někdo?
Teď mne ale napadá, že by byl problém sloučit ty 2 signály do jednoho anténního vstupu, tak asi ne.
hrasko777 (68)|22.2.2011 13:14
Takze ak pojde nahrat vsetky kanaly to som rad. Mam vsak este dve otazky:

1. Zhorsi sa ta kvalita obrazu nahravky oproti originalu?

2. Da sa ten nahrany film potom priamo v TV nejako upravit? Pretoze v tej recenzii pisu, ze do PC to nepretlacim a teda nie je mozna ani editacia videa na PC. Da so to nejako strihat ako som bol zvyknuty na DVD rekorderi (odstrihnut miesto pred a za filmom, pripadne vystrihnut reklamy ci premenovat subor)???
Vdaka.
noaid (284)|22.2.2011 13:21
1. Ne
2. Ne
hrasko777 (68)|22.2.2011 13:43
Takze to sluzi len ako napr. zaznamnik na telefone? Iba hruba nahravka, nic ine sa s tym neda robit? Len na zaznam napr. nocneho hokeja? Pozriet a vymazat. A da sa to aspon vobec vymazat ak uz bude HDD plny? To dufam uz len pojde?
xardas1977 (5)|22.2.2011 13:46
[quote=MilhausCZ;331497]K TV lze připojit normální USB klávesnice pro lepší zadávání např. na YouTube nebo Picasa. Picasa mi jde jen veřejné galerie, nemůžu se připojit k galerii ke které znám normální cestu přes web, a přitom není zaheslovaná, nevím zda se to dá nějak nastavit/obejít.

Mám stejný problém s přihlášením se k PICASA servru. Normálně jsem si založil přes PC svůj účet, naládoval tam fotky, ale když se chci přihlásit přes televizi a podívat se na ty fotky, chce to po mě "ID" a heslo. Nevím, co myslí tím "ID". Při přihlašování přes pc žádné "ID" nezadáváš. Pouze e-mail a heslo. Zkoušel jsem tam zadávat e-mail, nickname, ale hlásí to chybu.
Určitě s tím musí mít problém více lidí. Poradíte mi, prosím, někdo. Díky.[/quote]
mne to ide v pohode, myslim ze som tam zadaval prave tu mailovu adresu ale len po @....
Uz si to presne nepamatam, lebo to stacilo zadat len 1* a odvtedy to prihlasovacie udaje napyta. Funguje to bez problemov....
Zigáč (231)|22.2.2011 14:09
[quote=hrasko777;331749]Takze to sluzi len ako napr. zaznamnik na telefone? Iba hruba nahravka, nic ine sa s tym neda robit? Len na zaznam napr. nocneho hokeja? Pozriet a vymazat. A da sa to aspon vobec vymazat ak uz bude HDD plny? To dufam uz len pojde?[/quote]

presne tak, s nahrávkou můžeš udělat pouze následující. Podívat se na ní a vymazat ji. Nic víc s ní neuděláš.
hrasko777 (68)|22.2.2011 14:15
A da sa nastavit aspon to casove nahravanie? Zo set-top-boxu na DVD rekorder to predtym neslo. Ak si kupim ten CA modul od UPC, uz to pojde v pohode - a na vsetkych 85 kanaloch??? Vdaka.
noaid (284)|22.2.2011 14:38
Naprogramování nahrávání samozřejmě funguje a tv ani nemusí být zapnutá. V seznamu obsahu disku je pak vidět datum a čas začátku, kanál, název pořadu, délka pořadu. V rohu je spuštěn náhled pořadu.
Pokud je nahraný pořad v SD, tak lze rychloposuv dopředu i dozadu. U HD ne, to TV nestíhá. Nahrávat HD ale samozřejmě lze. Jen při přehrávání HD nelze třeba přeskočit reklamy.
Pokud je to vysílání v SD, tak funguje timeshift - pozastavím zprávy, odejdu na záchod, vrátím se a pokračuji ve sledování tak, kde jsem přestal, jen s opožděním vůči přímému vysílání. Délka opoždění záleží na tom, jak dlouho mi to trvá, problémy s prostatou způsobí delší opoždění. :-)
U pořadu v HD timeshift nelze použít, to TV opět nestíhá. Musí totiž na disk zároveň zapisovat i číst.
hrasko777 (68)|22.2.2011 15:01
A kolko to zabera miesta na HDD: 1 hod. na SD a HD kanaly? Da sa nastavit nejaka kvalita ako na DVD rekorderi, rezim HQ, SP, LP, EP, alebo to by som uz chcel po tej telke asi moc.
noaid (284)|22.2.2011 15:19
Nedá se nastavit kvalita. proč taky? Je tam ta původní. To bys to chtěl jako zhoršit?
Na minimální disk 160 GB (a tak malý se dnes už ani neoplatí kupovat) se vejde mnoho desítek hodin záznamu. Tipuji minimálně 40, spíše o dost více.
satinst (27)|22.2.2011 15:58
Chci se zeptat vlastníků této TV P42G20E, jak je to s tím bzučením trafa.
Dnes jsem se byl dívat v prodejně a když jsem se k TV naklonil a poslouchal, mírně bzučí všechny plasmy co tam měli. Jak to tedy je? Je to normální, ale u některých je to bzučení méně výrazné a nejde slyšet nebo tam mají vystavené samé bzučáky z reklamací??? Prodejce mi řekl že všechny plasmy bzučí a že to není důvod k případné reklamaci, tak fakt nevím

Rád bych si tuto TV koupil, ale nějaký extrémní bzukot nechci poslouchat.
Díky za poznatky
xmarek (60)|22.2.2011 16:07
Je to zcela běžné. Všechny televize co jsem slyšel bzučely. I ta moje bzučí (TX-P50G20E). Bzučení záleží na intenzitě bílé. V podstatě když je po celé ploše bílá a jas je na max. tak televize bzučí nejvýrazněji. Je to nejspíš způsobené max. odběrem televize.

Jinak já mám televizi nastavenou tak abych tento problém eliminoval. V noci je to někdy trošku slyšet, ale jak jsem uvedl pouze když je záběr hodně světlý.
MilhausCZ (3)|22.2.2011 16:11
[quote=satinst;331782]Chci se zeptat vlastníků této TV P42G20E, jak je to s tím bzučením trafa.
Dnes jsem se byl dívat v prodejně a když jsem se k TV naklonil a poslouchal, mírně bzučí všechny plasmy co tam měli. Jak to tedy je? Je to normální, ale u některých je to bzučení méně výrazné a nejde slyšet nebo tam mají vystavené samé bzučáky z reklamací??? Prodejce mi řekl že všechny plasmy bzučí a že to není důvod k případné reklamaci, tak fakt nevím

Rád bych si tuto TV koupil, ale nějaký extrémní bzukot nechci poslouchat.
Díky za poznatky[/quote]

Mám teď novou GT20 a taky mi bzučí. Volal jsem na dva servisy panasonic a jeden jsem i navštívil a všude mi řekli prakticky to samé. Bzučí všechn plazmy, je to jejich "přirozená" vlastnost, otázkou je jakou intenzitou. Pokud to přesahuje nějakou normu, tak je to na reklamaci ( prý tam může být jen uvolněný šroubek a pod. ), pokud ne, tak je vše v pořádku. Mají prý přístroj, který tu intenzitu změří. Pak prý taky záleží, jak daleko je od zdi. Čím blíže, tím se bzučení lépe odráží ... ovšem tím hůře pro nás uživatele... Tak toto mi řekli.