Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

panasonic650 (1124)|2.3.2011 21:44
V menu DVB-T zakazat ... "Aktualiz. zoznamu kanalov" . To iste mi robilo pri DVB-S
glypto (12)|2.3.2011 22:03
[quote=panasonic650;333300]V menu DVB-T zakazat ... "Aktualiz. zoznamu kanalov" . To iste mi robilo pri DVB-S[/quote]
Dakujem,
ako sa da ta automaticka aktualizacia zakazat ? Mam pocit ze ked som zvolil polozku menu "Aktualiz. zoznamu kanalov", zacalo to automaticky ladit kanaly....nedalo sa vybrat povolit/zakazat. Som 100 Km od TV tak to neviem overit.
panasonic650 (1124)|2.3.2011 22:12
Kedysi to tu pisal dunaj a potom ja asi 3x. Skus pohladat ;) Bolo to pre moju G15 ale bude to podobne

EDIT : "Hlasenie noveho kanalu" sa to vola
glypto (12)|2.3.2011 22:18
Odprisahal by som ze "Hlasenie noveho kanalu" som zakazal (tusil som ze to moze robit problemy). ked sa dostanem k TV, overim to. Kazdopadne dakujem ;)
panasonic650 (1124)|2.3.2011 22:41
Mozno je to nieco ine, ale doposial to pomohlo kazdemu ;) Este nejaky mod "obchod" ci co som niekde cital
neogenn (11)|3.3.2011 14:53
[quote=Teddie;333209]Rezonance basů se vyskytuje většinou, když je TV zachycena držákem na zeď. Pokud je to i tento případ, tak stačí dát kus molitanu mezi kryt a držák.[/quote]

No právě že ji mám na stojanu. Zavolám do servisu ať přijedou.
GOTO (17)|3.3.2011 15:02
Dej vědět jak si dopadl, taky mě to rezonuje.
GOTO
neogenn (11)|3.3.2011 15:15
Volal jsem do servisu, prej si TV odvezou a zjistí závadu v servisu. Je úplně nová tak mám strach že ji poškrábou. Říkal jsem jim, že jim dám kilo, nebo dvě ať se na to mrknou u mne, jestli je to vůbec k opravě ať to zbytečně netahají tam a zpět. Jsou samozřejmě tradičně neochotní. Prej to nedělaj a hotovo. Servis je v Olomouci. Ještě objedu obchody a zjistím, zda to dělá někomu. Je to jako by byl ten reprák povolenej. Kdyby to byla TV za 5000 Kč tak to neřeším, ale za 22 už mě to štve. Když si ji někdo koupí do hospody na sport a pouští nahlas tak by to tam podle mě třískalo o sto šest. To přeci takhle nejde. Syčí Ti taky? Mě i když mám zhasnutej panel. Sice míň ale je to slyšet.
--------------------------------------------------------------------------
Odpoledne jsem byl u kámoše v hospodě. Má novou "nějakou základní" plazmu od Panasonicu za 10.000,- Pustili jsme Óčko, Basy naplno, zvuk v polovině, celkem dobrej randál a z repráků to ani jednou nezabrčelo. Byl jsem na prodejně a tam měli naladěné mluvené slovo nějakého politika, tak jsem to tak nepoznal. Ale podle mě do TX-P42GT20E montují nějaké š.tové repráky. Napište někdo co vaše telka a zvuk.
GOTO (17)|4.3.2011 11:01
chrčí mě to od 15 vejš.....basy na 0 :-(
noaid (284)|4.3.2011 11:10
[quote=GOTO;333556]chrčí mě to od 15 vejš.....basy na 0 :-([/quote]

Tak to je na reklamaci. Při 15 to přece není skoro slyšet. Já poslouchám mezi 20 a 30 a nechrčí nic, basy a výšky vyjeté skoro na max., jinak to hraje jak telefon.
neogenn (11)|4.3.2011 12:16
No to je jasny, to je urcite na reklamaci, a co mas za model ty Noaid? G neno GT? Podle me dostal Panasonic nejakou vadnou varku repraku a montoval je do TV nebo jsou spatne uchcene a nekomu skacou vic a nekomu min. Psal jsem do Panasonicu. Uvidime jak odpovi. Poslal jsem jim i video tak schvalne zda mi doporuci servis ci ne. Odkaz na video je zde, tak posudte sami a napiste vas nazor co si o tom myslite. , je to nahravane profesionalnim mikrofonem, tak ze zvuk je skutecny a opravdu to zni jako po stole skakajici skleneny popelnik. Goto posli tez ukazku.
noaid (284)|4.3.2011 13:28
Mám G20, nemám tam basy a výšky, ale vícepásmový ekvalizér.
Jinak taky táleží, co se tam pustí. Jestli už není špatná či extrémně přebasovaná ta nahrávka.
axicom (626)|4.3.2011 20:13
Mel jsem u G20 take problem s repraky, chrastily, nakonec se udelal pruh pres obrazovku, reklamace vyresila oboji, druha TV nechrasti.
tnagy (51)|4.3.2011 20:48
Zdravim vospolok.
Neda mi nenapisat, mozno to tu uz niekto spominal, mozno nie...
Ide o Panaka P42G20E konkretne servisne menu...
po jeho spusteni stlacte 5x cislo 1 ... zvolite tak menu AGING
ukaze sa seda farba panela
tu postupne stlacajte tlacidla 3 alebo 4 (krokovanie vpred alebo vzad) a ukaze sa niekolko kontrolnych obrazoviek na kontrolu starnutia panela, medzi nimi je tiez jasny zvisly biely pruh cez ciernu obrazovku, ktory sa pohybuje z lava do prava...hadam ten na vymazavanie vpaleneho obrazu...
je tam vela zaujimaveho, len chyba odvaha...
Tibor
black13 (13)|4.3.2011 21:24
Potreboval by som poradit s tymto problemom. TV mam prepojeny s externym USB HDD a cez scart aj s DVD HDD rekorderom Panasonic. Pri spusteni okamziteho nahravania sa mi ale spusti nahravanie na DVD HDD a nie na externy USB HDD. Pri casovanom nahravani sa ciel nahravania da nastavit, ale da sa to niekde nastavit aj pri okamzitom nahravani? Ide o nahravanie z DVB-C tuneru. Vdaka za pomoc.
neogenn (11)|4.3.2011 23:06
[quote=noaid;333576]Mám G20, nemám tam basy a výšky, ale vícepásmový ekvalizér.
Jinak taky táleží, co se tam pustí. Jestli už není špatná či extrémně přebasovaná ta nahrávka.[/quote]

U GTecka se da nastavit bud bas treble, nebo eqalizer. Ta nahravka je poustena z originalniho DVD, ale jak jsem psal, boucha to i u filmu, atd. Jen v te skladbe je hodne kopaku, tak je to patrnejsi.
spartan67 (210)|5.3.2011 10:25
[quote=tnagy;333634]Zdravim vospolok.
Neda mi nenapisat, mozno to tu uz niekto spominal, mozno nie...
Ide o Panaka P42G20E konkretne servisne menu...
po jeho spusteni stlacte 5x cislo 1 ... zvolite tak menu AGING
ukaze sa seda farba panela
tu postupne stlacajte tlacidla 3 alebo 4 (krokovanie vpred alebo vzad) a ukaze sa niekolko kontrolnych obrazoviek na kontrolu starnutia panela, medzi nimi je tiez jasny zvisly biely pruh cez ciernu obrazovku, ktory sa pohybuje z lava do prava...hadam ten na vymazavanie vpaleneho obrazu...
je tam vela zaujimaveho, len chyba odvaha...
Tibor[/quote]

Diky za napad,vubec jsem o tom nevedel,super!
xwing (58)|5.3.2011 13:23
Ked uz spominate servisne menu, je niekde k dispozicii navod, prirucka k tomu servisnemu menu v elektronickej forme ? Lebo potom by ta odvaha aj bola, keby bola prirucka :) Takto je to len hadanie, ze co to urobi )
tnagy (51)|5.3.2011 22:34
[quote=xwing;333707]Ked uz spominate servisne menu, je niekde k dispozicii navod, prirucka k tomu servisnemu menu v elektronickej forme ? Lebo potom by ta odvaha aj bola, keby bola prirucka :) Takto je to len hadanie, ze co to urobi )[/quote]

Zatial som nenasiel ziadny pouzitelny popis servisneho menu, este chvilku to asi potrva, su to nove TV...ale pozerat si niektore nastavenia nie je nebezpecne, po menu sa chodi cislami 1 a 2 a po jednotlivych submenu cislami 3 a 4...nakoniec je to aj v popise na zakladnej obrazovke.
Riskantne je menit nieco pomocou tlacitok na zmenu hlasitosti a uz vobec nestlacat OK, tym by sa niektore udaje mohli prepisat a TV zmenit, poskodit...
A bohuzial nie je zatial jasne co ktore cislo, udaj znamena :-( zatial teda nemam k dispozicii popis.
Tibor

P.S. este drobnost, kazdy si zapina servisne menu na svoje triko, nezodpovedam za pripadne poskodenie prijimaca
xwing (58)|5.3.2011 22:55
Ked neni ziadny navod na servisne menu, tak ako je mozne, ze vies ako sa do neho dostat a co tam volit ?
Styl pokus a omyl vylucujem, to by snad nikto neriskoval.
tesla15 (505)|5.3.2011 23:16
[quote=neogenn;333426]Volal jsem do servisu, prej si TV odvezou a zjistí závadu v servisu. Je úplně nová tak mám strach že ji poškrábou. Říkal jsem jim, že jim dám kilo, nebo dvě ať se na to mrknou u mne, jestli je to vůbec k opravě ať to zbytečně netahají tam a zpět. Jsou samozřejmě tradičně neochotní. Prej to nedělaj a hotovo. Servis je v Olomouci. Ještě objedu obchody a zjistím, zda to dělá někomu. Je to jako by byl ten reprák povolenej. Kdyby to byla TV za 5000 Kč tak to neřeším, ale za 22 už mě to štve. Když si ji někdo koupí do hospody na sport a pouští nahlas tak by to tam podle mě třískalo o sto šest. To přeci takhle nejde. Syčí Ti taky? Mě i když mám zhasnutej panel. Sice míň ale je to slyšet.
--------------------------------------------------------------------------
Odpoledne jsem byl u kámoše v hospodě. Má novou "nějakou základní" plazmu od Panasonicu za 10.000,- Pustili jsme Óčko, Basy naplno, zvuk v polovině, celkem dobrej randál a z repráků to ani jednou nezabrčelo. Byl jsem na prodejně a tam měli naladěné mluvené slovo nějakého politika, tak jsem to tak nepoznal. Ale podle mě do TX-P42GT20E montují nějaké š.tové repráky. Napište někdo co vaše telka a zvuk.[/quote]


Je úsměvné chtít od jakékoliv PLAZMY, LCD, LED a pod.kvalitní zvuk. Lepší REPRO jsou dražší než jakákoliv zmíněná TELKA. Kam v ní umístit slušný repro, prakticky žádná ozvučná deska. U zmíněných přístrojů zvuk "snad" na zprávy. V 70 tých letech jsem se snažil vyrobit lepší repro ( v obchodech neexistovaly ) a dočetl se: pro dokonalý zvuk by bedna měla mít 2,5 x větší obsah samotného nástroje. Fandové umisťovali velké repro do betonvých alespoň metrových kanalizačních trubek. Pravdou, dnešní repro jsou kvalitější, více méně s nějakým obsahem a kvalitním materálem je nutno počítat. I staré CRT TVP měly větší obsah a repro. Navíc a opět základ... soustava má svírat s Vámi trojůhelník. Tudíž repro od sebe cca 2 _ 3m. ATD.atd.
Milis.19 (8)|6.3.2011 08:48
Pozor! Pro ty co mají zájem mám poslední 2 kusy TV Panasonic TX-P50VT20 úplně nové se zárukou ! Cena 32 900,-Kč !!
Milis.19 (8)|6.3.2011 08:50
Pozor! Pro ty co mají zájem mám poslední 2 kusy TV Panasonic TX-P50VT20 úplně nové se zárukou ! Cena 32 900,-Kč !!
xmarek (60)|6.3.2011 08:55
[quote=tesla15;333819]Je úsměvné chtít od jakékoliv PLAZMY, LCD, LED a pod.kvalitní zvuk. Lepší REPRO jsou dražší než jakákoliv zmíněná TELKA.[/quote] V jednom s Vámi souhlasím a to v tom, že plazma nebudu mít nikdy extra dobrý zvuk, ale...
Tazatel neřeší problém s tím, že by požadoval z televize nějaký Hi-end zvuk, ale s chrčícími reproduktory. Podle toho co jsem slyšel (video) a četl usuzuji, že se buď jedná o špatný reproduktor (patrně závěs) nebo je reproduktor špaťně upevněn. Nikdo mi nenamluví, že se takto má projevovat reproduktor v televizi. Zesilovače v televizi jsou s principu navrženy tak, aby se pokud možno nikdy nedostaly na hranu možností reproduktoru a případné ozvučnice (což je v tomto případě televizor jako celek). Někdy se to daří, někdy méně. Příkladem budiš někteří výrobci počitačových reprobeden (spíš se hodí termín speakerů).
Panasonic v tomto ohledu není uplně lowendový výrobce a v tv průmyslu (a i v Hi-fi) má své místo. Myšlenka, že se nedá televize provozovat bez obstojné hi-fi aparatury je zcestná. Sám tak tuto plazmu provozuji ač jsem člověk, který si na Hi-endový zvuk velmi potrpí a nemám s tím sebemenší problém. Jistě neočekávám od ní zvuk podobný řetězci Benchmark + KRK RP6, ale chrčení bych taky nesnesl.

Takže mé doporučení zní: "Vypozorovat zda se televize takto chová při standardních situací tj. basy na 0, výšky na 0 a běžné programy (+ vyšší hlasitost)". A v případě, že se s tím budete potýkat i v tomto režimu, tak reklamace. Toto už neokecají.
V případě, že to dělá pouze při vyšších basech, tak tam je to horší. Sám jsem zkoušel přidat basy a to co televize vyprodukovala bylo strašné. Ne, že bych slyšel nějaké chrčení, ale i logitechy za 800 mají lepší zvuk. Sám nejsem moc velkým příznivcem equalizéru a podobné ku*vítka vypínám. U strarého paňase (CRT 16:9, 100Hz, 32") to bylo jiné, ale přece jen tam byl větší prostor na nějaký ten větší reprák.
tesla15 (505)|6.3.2011 10:13
[quote=xmarek;333836]V jednom s Vámi souhlasím a to v tom, že plazma nebudu mít nikdy extra dobrý zvuk, ale...
Tazatel neřeší problém s tím, že by požadoval z televize nějaký Hi-end zvuk, ale s chrčícími reproduktory. Podle toho co jsem slyšel (video) a četl usuzuji, že se buď jedná o špatný reproduktor (patrně závěs) nebo je reproduktor špaťně upevněn. Nikdo mi nenamluví, že se takto má projevovat reproduktor v televizi. Zesilovače v televizi jsou s principu navrženy tak, aby se pokud možno nikdy nedostaly na hranu možností reproduktoru a případné ozvučnice (což je v tomto případě televizor jako celek). Někdy se to daří, někdy méně. Příkladem budiš někteří výrobci počitačových reprobeden (spíš se hodí termín speakerů).
Panasonic v tomto ohledu není uplně lowendový výrobce a v tv průmyslu (a i v Hi-fi) má své místo. Myšlenka, že se nedá televize provozovat bez obstojné hi-fi aparatury je zcestná. Sám tak tuto plazmu provozuji ač jsem člověk, který si na Hi-endový zvuk velmi potrpí a nemám s tím sebemenší problém. Jistě neočekávám od ní zvuk podobný řetězci Benchmark + KRK RP6, ale chrčení bych taky nesnesl.

Takže mé doporučení zní: "Vypozorovat zda se televize takto chová při standardních situací tj. basy na 0, výšky na 0 a běžné programy (+ vyšší hlasitost)". A v případě, že se s tím budete potýkat i v tomto režimu, tak reklamace. Toto už neokecají.
V případě, že to dělá pouze při vyšších basech, tak tam je to horší. Sám jsem zkoušel přidat basy a to co televize vyprodukovala bylo strašné. Ne, že bych slyšel nějaké chrčení, ale i logitechy za 800 mají lepší zvuk. Sám nejsem moc velkým příznivcem equalizéru a podobné ku*vítka vypínám. U strarého paňase (CRT 16:9, 100Hz, 32") to bylo jiné, ale přece jen tam byl větší prostor na nějaký ten větší reprák.[/quote]

V životě jsem použil 2 x korekce na zesil. a to při hudebním TV přenosu dávno za totálu. Neuznávám je, já to nemohu oproti profesionálům upravit lépe. ( nemluvím o vadném sluchu ). Samo vliv akustika místostí. Hrají hlavně repro a záznam. Následuje zesil. kabely a pod. Zde málokdo pozná rozdíl. Telev. zvuk zavedením DIGI utrpěl obvzlášť na některých stanicích. Má snaha byla mít v pokoji " malou hudební místnost ". Né DUM DUM.
tnagy (51)|6.3.2011 14:47
[quote=xwing;333810]Ked neni ziadny navod na servisne menu, tak ako je mozne, ze vies ako sa do neho dostat a co tam volit ?
Styl pokus a omyl vylucujem, to by snad nikto neriskoval.[/quote]

:-) Mile od Teba, ze sa pytas, ale existencia servisneho menu nezavisi od toho, co ja poznam alebo nie...nakoniec staci aby si si precital niektore ohlasy na tomto fore a vedel by si ako spustit servisne menu...to, ze viem ako ho spustit, este neznamena, ze mam aj navod, sorry, rad by som ale nemam...
Niekto sikovny poznal sposob na starsich TV a skusil na novej TV a fungovalo to...skus si precitat starsie prispevky na fore a mnohe sa naucis...
a druha vec co by niekto riskoval...to je velmi individualne, ja by som neposudzoval co je kto ochotny riskovat, sme rozni a prave vdaka tomu niekto niekedy ziska velmi cenne info, ako napr. toto servisne menu
Vela zdaru...
Tibor

P.S. nezodpovedam za pripadne poskodenie TV "hrabanim sa" v servisnom menu TV!!!
Ladys (1829)|7.3.2011 13:09
Vyuziva nekdo dlouhodobe na techto plasmovych modelech od Panasonicu PS3 nebo PC a zda jsou i dnes nejake problemy s vypalovanim obrazu atd ?
garb7 (1189)|7.3.2011 17:57
[quote=Ladys;334064]Vyuziva nekdo dlouhodobe na techto plasmovych modelech od Panasonicu PS3 nebo PC a zda jsou i dnes nejake problemy s vypalovanim obrazu atd ?[/quote]

Tak zatím ne, ale až bude doma solidní 3D hra nějakou tu hodku u hraní určitě budu.
sss5xxx (10)|7.3.2011 22:21
Tak ja si sem tam zahram a musim povedat ze raz som si nastavil dynamicky jas pustil som NFS HP medzi tym prisli sestrine deti a nechal som ich sa hrat. asi hodinku hrali jednu trat a musim povedat ze obraz ostal dost vypaleny na dvoch miestach. cca po dvoch dnoch bezneho uzivania vypalenie uple zmizlo. Inak je to v pohode a hry sa na tom hraju super. Raz sa mi stalo ze som nechal staticke logo v rohu obrazovky cca 5 hodin, samozrejme sa vypalilo ale behom dna dvoch to uplne zmizlo.
Cize nech je to co chce stale je to plazma a na toto si treba davat pozor.
doubleclick (3)|8.3.2011 00:07
Zdravim vsechny uzivatele Panaku... mam jeden problem s naladenim kanalu TV. Na set-top-boxu Technisat v pohode naladim MUX4 (konkretne Ocko), ale P50G20E se nechyta a nenaladi ani Ocko, ani HD kanaly. Pritom jsou pripojene na stejnou spolecnou antenu v dome. Myslite, ze ma televize mensi citlivost? Nebo je potreba na TV neco specialne nastavit (HD podporu na DVB-T nastavenou mam od prvniho zapnuti TV)? Take mne prekvapilo, ze set-top-box naladi nektere kanaly dvakrat, trikrat a muzu si prakticky vybrat, ze ktereho vysilace chci kazdy kanal prijimat, Panasonic vse nasel jen jednou... Dokaze nekdo poradit? Mozna je ta otazka stupidni, ale jsem novacek, do ted jsem jel na klasicke velke bedne a set-top-boxu :-). Diky za rady...
Zipik (25)|8.3.2011 07:36
Z mého hlediska,kde na stb Technisat příjmám 69 kanál s rezervou u Panasonicu je signál o dost horší a dokonce i někdy nejde vůbec.Zkus si dát vyhledávání ručně a tam si najeď na požadovaný kanál.Zároveň se ti ukáže síla a kvalita zvoleného kanálu.Pak stačí už jen potvrdit skenování.Tuner mě trochu zklamal ale mám satelit takže to neřeším.Ale je pravda , ž v TV za 26 papírků mohl být tuner mnohem lepší :-(
noaid (284)|8.3.2011 09:15
Malé upozornění pro ty, kteří mají k TV připojený harddisk pro nahrávání a tento je v dokovací stanici.
Zdá se, že televize si registruje nejen disk, ale kombinaci disk + id té stanice, nebo možná i jen id té stanice, nemám tolik volných disků, abych to přesně vyzkoušel.
Když jsem totiž původní registrovaný disk přehodil do jiné stanice, zobrazil se jako nový a chtělo to registrovat znovu - tím by se nejspíše přemazalo vše, co na něm bylo.
Tak pozor na to.
Těch, kteří mají HD zapouzdřený v boxu, se to samozřejmě netýká.
tnagy (51)|8.3.2011 09:30
[quote=Zipik;334178]Z mého hlediska,kde na stb Technisat příjmám 69 kanál s rezervou u Panasonicu je signál o dost horší a dokonce i někdy nejde vůbec.Zkus si dát vyhledávání ručně a tam si najeď na požadovaný kanál.Zároveň se ti ukáže síla a kvalita zvoleného kanálu.Pak stačí už jen potvrdit skenování.Tuner mě trochu zklamal ale mám satelit takže to neřeším.Ale je pravda , ž v TV za 26 papírků mohl být tuner mnohem lepší :-([/quote]

Mam 42G20 a nezistil som, zeby mal problem naladit stanice. Mam UPC digital a okrem toho pekne naladim aj DVB-T s kablom od kablovky, teda chytim to, co sa do toho kabla nakmita cestou, aspon tak mi vravel technik...takze vlastne v tomto pripade je dvb-t signal neziaduci a predsa ho TV dokaze spracovat, bez vypadkov...mam aj nejaky maly prenosny TV Sencor na dvb-t a ten v izbe na prutovu antenu chyta s chybami, takze panak ma citlivejsi tuner.
Moze byt, ze Tvoj sa nejak vymyka standardu, to sa moze stat.
A dokonca aj analog, co kablovka dava je na Panaku velmi pozeratelny, na inom TV, LCD, je obraz analog velmi zly ale Panak si s tym nejak poradi.
Takze u mna spokojnost.
Tibor
neogenn (11)|8.3.2011 09:47
[quote=tesla15;333849]V životě jsem použil 2 x korekce na zesil. a to při hudebním TV přenosu dávno za totálu. Neuznávám je, já to nemohu oproti profesionálům upravit lépe. ( nemluvím o vadném sluchu ). Samo vliv akustika místostí. Hrají hlavně repro a záznam. Následuje zesil. kabely a pod. Zde málokdo pozná rozdíl. Telev. zvuk zavedením DIGI utrpěl obvzlášť na některých stanicích. Má snaha byla mít v pokoji " malou hudební místnost ". Né DUM DUM.[/quote]

Panove diky za nazory ohledne zvuku. Necekam od Tv neco zazracneho, ale pokud si chci koukat na telku, tak bych ji rad slysel a nemusel pokazde poustet bedny. Basy na nule jsou ok a tv nerezonuje ale je to neposlouchatelne. Pro ukazku jsem pridal na youtube odkaz na jine video natocene druhy den u kamarada v baru. Tez panasonic plazma, koupil ji pred mesicem za 10000,- basy full, volume 50%, stejna nahravka a nic nerezonuje. Prectete si info o videu. Ps: kdyz jsem koukal na prvni film na me plazme a sem tam se ozyvalo nejake to bouchnuti, tak jsem myslel, ze to tak maji nahrane, az pak jsem zjistil, ze to bouchaji repro. Jinak psali mi z Panasoniku, ze tyto TV maji spickovy zvuk a s podobnou reklamaci se nesetkali. Mam pry navstivit servis. Dam vedet jak jsem dopadl.
doubleclick (3)|8.3.2011 10:58
[quote=Zipik;334178]Z mého hlediska,kde na stb Technisat příjmám 69 kanál s rezervou u Panasonicu je signál o dost horší a dokonce i někdy nejde vůbec.Zkus si dát vyhledávání ručně a tam si najeď na požadovaný kanál.Zároveň se ti ukáže síla a kvalita zvoleného kanálu.Pak stačí už jen potvrdit skenování.Tuner mě trochu zklamal ale mám satelit takže to neřeším.Ale je pravda , ž v TV za 26 papírků mohl být tuner mnohem lepší :-([/quote]

Rucni naladeni jsem zkousel taky a vubec se nechyta :-) Hold mam smulu, STB ma lepsi citlivost :-) Resenim hold bude asi SAT nebo CAB prijem.
Zipik (25)|8.3.2011 12:23
[quote=tnagy;334188]Mam 42G20 a nezistil som, zeby mal problem naladit stanice. Mam UPC digital a okrem toho pekne naladim aj DVB-T s kablom od kablovky, teda chytim to, co sa do toho kabla nakmita cestou, aspon tak mi vravel technik...takze vlastne v tomto pripade je dvb-t signal neziaduci a predsa ho TV dokaze spracovat, bez vypadkov...mam aj nejaky maly prenosny TV Sencor na dvb-t a ten v izbe na prutovu antenu chyta s chybami, takze panak ma citlivejsi tuner.
Moze byt, ze Tvoj sa nejak vymyka standardu, to sa moze stat.
A dokonca aj analog, co kablovka dava je na Panaku velmi pozeratelny, na inom TV, LCD, je obraz analog velmi zly ale Panak si s tym nejak poradi.
Takze u mna spokojnost.
Tibor[/quote]

Pokud je udělaný v baráku rozvod STA a ty máš účastnickou zásuvku na začátku nemusíš mít problém.Protože máš dostatečný signál ikyž to máš UPC potlačený.Problém je s horším signálem.MUX 4 vysílá především někde nad 60 kanálem a s malým výkonem.A tady se projevuje již zmíněná slabší citlivost tuneru ve vyšších frekvencích.MUX 3 59k chytám v pohodě a to i na vzdálenost něco kolem 90km.Slovenské dvbt 69k vzdálenost 65km je na hranici příjmu ale jen na Panasonicu.Technisat je uplně v pohodě....
Co se týká obrazu tam jsem velice spokojený ;-)
tnagy (51)|8.3.2011 13:28
[quote=Zipik;334221]Pokud je udělaný v baráku rozvod STA a ty máš účastnickou zásuvku na začátku nemusíš mít problém.Protože máš dostatečný signál ikyž to máš UPC potlačený.Problém je s horším signálem.MUX 4 vysílá především někde nad 60 kanálem a s malým výkonem.A tady se projevuje již zmíněná slabší citlivost tuneru ve vyšších frekvencích.MUX 3 59k chytám v pohodě a to i na vzdálenost něco kolem 90km.Slovenské dvbt 69k vzdálenost 65km je na hranici příjmu ale jen na Panasonicu.Technisat je uplně v pohodě....
Co se týká obrazu tam jsem velice spokojený ;-)[/quote]

Byvam v baraku ale rozvod kablovky je robeny extra, nie povodny STA a dvb-t panak naladi tak, ze mam kabel zapojeny ten od UPC, nie STA ale UPC, teda dvb-t je vlastne nezelana nakmitana frekvencia, okolo 69. kanala a panak to v pohode naladi dokonca dosahuje uroven 8-9 z 10 ako sila tak kvalita signalu... STA momentalne nevyuzivam, nie je tam nic pripojene...
Tibor
Zipik (25)|8.3.2011 14:10
[quote=tnagy;334234]Byvam v baraku ale rozvod kablovky je robeny extra, nie povodny STA a dvb-t panak naladi tak, ze mam kabel zapojeny ten od UPC, nie STA ale UPC, teda dvb-t je vlastne nezelana nakmitana frekvencia, okolo 69. kanala a panak to v pohode naladi dokonca dosahuje uroven 8-9 z 10 ako sila tak kvalita signalu... STA momentalne nevyuzivam, nie je tam nic pripojene...
Tibor[/quote]
Tak je potom něco špatně ;-)Koax je stíněný a jen tak zničeho nic se ti to nakmitat nemůže.Každopádně je to jedno a nic to němění na tom, že tuner je slabší :-D
tnagy (51)|9.3.2011 10:55
[quote=Zipik;334240]Tak je potom něco špatně ;-)Koax je stíněný a jen tak zničeho nic se ti to nakmitat nemůže.Každopádně je to jedno a nic to němění na tom, že tuner je slabší :-D[/quote]

Aj ja som si myslel povodne, ze nejak do kabla pustaju DVB-T frekvencie ale technik ma uistil ze UPC take nerobi (vsak naco by aj) a teda to, ze to chytam, ze len a len vdaka nakmitanemu signalu do kabla. Mozne to je, aj ked sa jedna o koax, to aj teoreticky je potvrdene, pri vhodnej "konstelacii" sa moze aj koax spravat ako antena, ale potom by toho signalu malo byt malo, ako parazitna forma, len to by svedcilo o kvalite tunera na 69. kanali...tvrdenia typu "nic na tom nemeni, ze tuner je slabsi" su velmi vagne vyhlasenia... Je dost mozne, ze nakmitava sa niekde na ceste signalu od UPC napriklad v zosilnovacoch a podobne, nie su to technicky dokonale stavby a prave mnohokrat vdaka financiam nemaju potrebne parametre. Ale kazda minca ma dve strany...
Ja netvrdim, ze tuner je dokonaly, len popisujem aku mam skusenost, nech si kazdy z toho vyvodi co je pre neho dobre a poucne. Mnohokrat je skusenost jedina vec, ktoru clovek ma alebo moze ziskat, bud sam alebo od druhych.
Tibor
xwing (58)|9.3.2011 19:26
Nakmitavanie DVB-T signalu mozem potrvrdit aj Ja.
Este v roku 2006, ked mi zapojili koax UPC (analog), tak som si kupil USB TV Tuner, aby som na Notebooku mohol pozerat TV.
Dal som vyhladat vsetky programi v analogovom mode.
Ovsem mal som zapnute vyhladat aj programi DVB-T a na moje pocudovanie ich chytil a naladil.
V roku 2006 bolo len testovacie vysielanie na malom uzemi Bratislavy. Ked som volal v tom roku do UPC a pytal som sa ci pustaju do koaxu DVB-T signal, tak chlapik na druhej strane nechapavo krutil hlavou ze v ziadnom pripade :)
Takze naozaj tieneny koax fakt asi vie chytit signal :)
Bulver (3)|9.3.2011 23:14
Může někdo poradit prosím? - mám PANASONIC TX-P50G20E - chtěl bych jej připojit do internetu. Internet přijímám přes wi-fi, používám router Wl 520GC od Asusu k PC. K telce nemůžu vést kabel. Nechci si zrovna pořizovat ten bezdrátový adaptér od Panasonicu kvůli ceně. Můžu použít i nějaký jiný adaptér, levnější? Nebo jde to případně propojit přes druhý router? Díky za případné rady.
Nibur (7)|10.3.2011 08:41
[quote=Bulver;334482]Může někdo poradit prosím? - mám PANASONIC TX-P50G20E - chtěl bych jej připojit do internetu. Internet přijímám přes wi-fi, používám router Wl 520GC od Asusu k PC. K telce nemůžu vést kabel. Nechci si zrovna pořizovat ten bezdrátový adaptér od Panasonicu kvůli ceně. Můžu použít i nějaký jiný adaptér, levnější? Nebo jde to případně propojit přes druhý router? Díky za případné rady.[/quote]


No keď nemôžeš použiť kábel ,, kúp dve VIFI lacne prístupove body ,, jeden zapoj do telky druhy do rutra. a nakonfiguruj aby sa vzájomne videli. /Nezabudni ale použiť iný vysielaci kánal ako ten na aky je nastavený ruter , aby si si sam nerušil príjem.
Olgoj Chorchoj (5)|10.3.2011 21:47
[quote=Bulver;334482]Může někdo poradit prosím? - mám PANASONIC TX-P50G20E - chtěl bych jej připojit do internetu. Internet přijímám přes wi-fi, používám router Wl 520GC od Asusu k PC. K telce nemůžu vést kabel. Nechci si zrovna pořizovat ten bezdrátový adaptér od Panasonicu kvůli ceně. Můžu použít i nějaký jiný adaptér, levnější? Nebo jde to případně propojit přes druhý router? Díky za případné rady.[/quote]

No, já jsem si pořídil naprosto faktastickou věcičku, která mi připojila TX-P50G20E k mému routeru během vteřiny, bez nutnosti natahovat kabely nebo pořizovat drahé jednoúčelové adaptéry. Jmenuje se to Powerline AV Starter Kit od Belkinu:
http://www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=459681
Jeden adaptér se připojí do běžné elektrické zásuvky blízko routeru a propojí se sním přiloženým LAN kabelem. Druhý adaptér se píchne do zásuvky blízko plazmy a propojí se s ní druhým přiloženým LAN kabelem. Na TV se nastaví připojení do sítě jako "kabelové" dá se automatické nastavení sítě a o zbytek se postarají elektrické rozvody. Já to mám zapojené na přes tři místnosti na vzdálenost cca 20m a jede to naprosto bez jakýchkoliv problémů. Už jsem zkoušel jiné propojení pomocí tohoto kitu i v 60 roků starém baráku se starými el. rozvody přes 4 patra a jelo to taky moc hezky. Sice už tam byly nějaké ztráty, ale nic zásadního. Já mám kit s rychlostí 200Mbps a úplně stačí. Cena je tuším někde kolem 2tis. Kč, což není úplně málo, na druhou stranu se to dá použít v podstatě na připojení čehokoliv do sítě a nic dalšího k tomu není potřeba. Dokonce to na sobě má tlačítka pro vytvoření šifrovaného chráněného přenosu, takže ani nemusíte mít strach o bezpečnost dat. Jo a dají se k tomu údajně přikupovat adaptéry i samostatně, ale to nemám ověřené.
Nibur (7)|11.3.2011 10:38
Dobra Rada s tým adaptérom do zásuvky.. tu ich je viac aj v nižšich cenách.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pepinek (3)|12.3.2011 13:14
Tenhle wi-fi dongle taky bude fungovat: NETGEAR WNDA3100v2


Nezkoušel náhodou někdo připojit na G20 tuto klávesnici?

http://itrevue.cz/wp-content/uploads/2010/03/Rii-Mini-Wireless-Keyboard-zoom.jpg
noaid (284)|12.3.2011 17:55
[quote=Nibur;334689]Dobra Rada s tým adaptérom do zásuvky.. [/quote]

No nevím... to v podstatě do už tak nekvalitních rozvodů přidá ještě další rušení, a nejen vám, ale i sousedům se zhorší kvalita audio a video přístrojů, hlavně obraz u analogové televize.

Všichni se snaží používat síťové filtry a pračky, aby jim to lépe hrálo, a pak do toho jiný ještě pustí takový zdroj VF rušení.

Doufám, že se to nerozmůže ve větším a že se někdo takový nenajde v našem domě.
garb7 (1189)|12.3.2011 18:55
[quote=noaid;334879]No nevím... to v podstatě do už tak nekvalitních rozvodů přidá ještě další rušení, a nejen vám, ale i sousedům se zhorší kvalita audio a video přístrojů, hlavně obraz u analogové televize.

Všichni se snaží používat síťové filtry a pračky, aby jim to lépe hrálo, a pak do toho jiný ještě pustí takový zdroj VF rušení.

Doufám, že se to nerozmůže ve větším a že se někdo takový nenajde v našem domě.[/quote]

A ty se domníváš , že ty kabely ve zdi jsou imunní proti indukci VF a všeho ostatního ze vzduchu , dřív se dostal TV analog i do ant rozvodů v paneláku takovou silou , že by tomu záviděl kdejaký VF zesilovač a to je koax kabel a jen malý kousky nestíněných v krabičkách.
Olgoj Chorchoj (5)|13.3.2011 09:21
[quote=Pepinek;334851]Tenhle wi-fi dongle taky bude fungovat: NETGEAR WNDA3100v2


Nezkoušel náhodou někdo připojit na G20 tuto klávesnici?

http://itrevue.cz/wp-content/uploads/2010/03/Rii-Mini-Wireless-Keyboard-zoom.jpg[/quote]

Tak tuhle přesně nevím, ale mám Lenovo Mini Wireles Keyboard N5901 a jede naprosto bez problémů. Dokonce lze používat i to multimediální ovládání v horní liště. Jediné na co nereaguje, je ten trackball.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pepinek (3)|13.3.2011 13:37
Ta Lenovo klávesnice se mi líbí, ale byl bych radši, kdyby byla bez trackballu...Na dealexteme je hromada mini klávesnic, tak uvidím...