Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

eltoroloco (10)|31.3.2011 09:30
[quote=duncopes;337556]keď sa pozeráš na zadnu stranu TV pri vkladaní CAM a karty musiš vidieť kontakty na karte a na CAM nápis CONAX. CAM vkladáš pri vypnutom TV aj s vypínačom na boku. Po vložení zapneš TV naladíš si zem ČR, vyberieš hľadať DVB-C kanály, potvrdíš a čakáš. Dobre je mať anténu pripojenú priamo z prípojkovej krabice do TV , aby si vylúčil prípadnú stratu signálu napríklad cez vypnuté domáce kino, VCR alebo iné zariadenie, cez ktoré preháňaš signál, ako sa to stalo aj mne. Mám 50G20E a šlape mi v pohode.[/quote]

Díky za návod, nakonec asi byla chyba v tom, že jsem měl od začátku TV naladěnou na Švédsko, jak se někde psalo, ale tam to nefungovalo, pak jsem to dal na ČR a vše šlape jak má, HD vysílání je docela velký rozdíl proti klasickými digitálu, škoda, že tak nevysílají všichni.
SlavoF (834)|31.3.2011 11:36
no prosím, ale pri tom Švédsku či Fínsku to fakt ľudom fungovalo čo si spomínam, len už teraz neviem či sa nejednalo o G10 9-)
fockom79 (2)|1.4.2011 12:47
Caute, poprosil by som Vas o nazor ci sa oplati kupit z UK TX-P50G20 za cenu £619 vid.
http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/4940035/art/panasonic/viera-tx-p50g20b-50-full.html
a poslat ju na SVK. Uvedomujem si moznost rizika poskodenia pri preprave, ale je to dobra cena, tak stale vaham. Nehrozi strata kvality obrazu, po pripade nejake ine poskodenie, po tom co ju budem pouzivat tu v Londyne a nato ju po par mesiacov poslem na SVK. Alebo radsej investovat do noveho modelu G30 a kupit telku na Slovensku? Je medzi nimi velky rozdiel?

Dakujem za odpoved
blackflag (6)|1.4.2011 18:51
[quote=SlavoF;337631]no prosím, ale pri tom Švédsku či Fínsku to fakt ľudom fungovalo čo si spomínam, len už teraz neviem či sa nejednalo o G10 9-)[/quote]
Svedsko bolo treba dat napr. na X10, inak si sa do menu ladenia DVB-C nedostal.
tnagy (51)|6.4.2011 13:56
[quote=blackflag;337874]Svedsko bolo treba dat napr. na X10, inak si sa do menu ladenia DVB-C nedostal.[/quote]

Pytal som sa Panasonicu, ci obnovi firmware pre slovenske DVB-C a odpovedal, ze terajsi firmware treba nastavit na Cechy a DVB-C pojde aj na Slovensku :-) takze asi firmware pre slovenske DVB-C nebude, ale aspon nemusime nastavovat Svedsko alebo inu krajinu (G20)
SlavoF (834)|6.4.2011 15:38
ano tak to je, to už vieme
veď tá krajina je tam len kôli tomu, nie je problém nastaviť krajinu CZ a jazyk SK alebo iný
tnagy (51)|7.4.2011 14:57
[quote=SlavoF;338473]ano tak to je, to už vieme
veď tá krajina je tam len kôli tomu, nie je problém nastaviť krajinu CZ a jazyk SK alebo iný[/quote]

Nie celkom tak, pri vybere krajiny CZ sa po vyhladani stanice zoradia podla danej krajiny, 1. CT, 2...atd, keby bolo ladenie podla krajiny Sk tak prva by bola STV1, 2. STV2 atd...ale takto kedze nefunguje tato moznost tak pri vybere krajiny SK sa DVB-C tuner zablokuje. Pytam sa preco? To nikomu nevadi? To znamena, ze SK ako krajina nema DVB-C legalne? Alebo co to znamena? Pre firmu ako je Panasonic to predsa nemoze byt problem, ani nie je, su len neochotny venovat sa niecomu, co im neprinesie zisk. Dnes plati, ked mas peniaze, volaco znamenas, a nas trh je tak maly, ze pren sa neoplaca uprava firmware do TV...to je bohuzial skutocnost.
Pritom ide o mozno jednu podmienku v programe...
A Slovensku je to asi jedno, ved preco nie, ked si nastavim CZ tak to ide...to je hrdost naroda
SlavoF (834)|7.4.2011 18:42
s tým zoradením podla danej krajiny si to tak ako píšeš už niekde videl ? lebo ja nie, technicky a logicky je to vždy podľa frekvencie
keď si na modeloch 2009 môže každý (aj občan CZ aj SK) nastaviť Fínsko, Švédsko tak prečo by si v modeloch 2010 nemohol občan SK nastaviť krajinu CZ, nevidím v tom problém, tam ozaj o nič iné nejde, reč/jazyk si zvolíš SK
bol by si ochotný dať o pár desiatok € naviac za TV len kôli tomu, že niekde v menu by namiesto CZ bolo SK a pritom s rovnakým efektom ?
(lebo to tam niekto musí dorobiť čo nie je zadarmo a zrejme aj Panasonic zistil že by to bolo bez efektu)
panasonic650 (1124)|7.4.2011 21:54
[quote=SlavoF;338664]s tým zoradením podla danej krajiny si to tak ako píšeš už niekde videl ? lebo ja nie, technicky a logicky je to vždy podľa frekvencie[/quote]
No ja teda neviem ci si dobre pamatam a skusat to neidem, ale ja som to videl ak sa mi to nesnivalo.
tnagy (51)|8.4.2011 07:39
[quote=SlavoF;338664]s tým zoradením podla danej krajiny si to tak ako píšeš už niekde videl ? lebo ja nie, technicky a logicky je to vždy podľa frekvencie
keď si na modeloch 2009 môže každý (aj občan CZ aj SK) nastaviť Fínsko, Švédsko tak prečo by si v modeloch 2010 nemohol občan SK nastaviť krajinu CZ, nevidím v tom problém, tam ozaj o nič iné nejde, reč/jazyk si zvolíš SK
bol by si ochotný dať o pár desiatok € naviac za TV len kôli tomu, že niekde v menu by namiesto CZ bolo SK a pritom s rovnakým efektom ?
(lebo to tam niekto musí dorobiť čo nie je zadarmo a zrejme aj Panasonic zistil že by to bolo bez efektu)[/quote]

Vtipkujes? Mam to doma vyse pol roka a TV zoradi stanice podla niecoho, ale vzdy da na prve miesta stanice z danej krajiny, ktora je nastavena. Ze ci som to niekde videl :-). Mozno mas skusenosti, ze sem pisu aj taki, co nemaju TV a len mudruju, v tom pripade chapem Tvoju reakciu...
V podstate ano, je to bez efektu, ako mnoho veci vo firmware. Najme vsak, ze podla toho Panasonic neuznava Slovensko ako rovnocenneho partnera pre vyuzivanie DVB-C. A taketo rozhodnutie moze mat vplyv aj na ine firmy...
Preco, ked je nieco dane zakonom, tak to sa na Slovensku nemusi...ak teda mame platnu legislativu na poli vyuzivania DVB-C tak preco su firmy, ktore si povedia, ze Cechy (a ine krajiny) mozu, Slovensko ma zakazane...
Len tolko, technicky nic viac, ide ale aj o akceptaciu krajiny od firiem. Predpokladam, ze asi nemas skusenosti, ked bolo treba donutit firmy, aby poslovencili obsah multimedialnych CD, ktore sem dodavali. Vraj trh je maly. Ale ze je zakon o jazyku, na to sa vykaslali...cesky to mohlo byt, anglicky tiez...niektore jazyky vsak boli zakazane...
Mne to pripada, akoby sme boli niekde na chvoste zaujmu, ak ano tak potom preco sem Panasonic trepe vyrobnu DVD a BD prehravacov...
dm52 (11)|10.4.2011 01:15
Neslyšel někdo o připravovaných nových funkcích Viera Cast? To se má vlastně přejmenovat na Viera Conect, někdy v průběhu dubna.
kasy (44)|10.4.2011 10:23
Jen nevím, jak přejmenuji to tlačítko na dálkovém ovladači.
panasonic650 (1124)|10.4.2011 13:00
Viera Connect je podla toho co som cital to iste ako Viera Cast plus dalsie moznosti ako je nepriklad pozicovna filmov Netflix. Asi aktualne hlavne v US.
dm52 (11)|11.4.2011 08:45
A hlavně to nejdůležitější - pojede Viera Connect i na modelech r. 2010 s Viera Cast? Mám TX-P42G20E koupenou někdy v lednu/únoru 2010.
dm52 (11)|13.4.2011 21:35
Na dotaz Panasonic odpovídá: K Vašemu dotazu bychom Vám chtěli sdělit, že televizory, které budou připojeny na internet, automaticky přeinstalují Viera Cast na Viera Connect. Kompatibilní budou, a to né pouze s modely pro rok 2011. Upgrade by měl být proveden přibližně do konce dubna.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne

Zákaznická podpora Panasonic
panasonic650 (1124)|13.4.2011 22:02
Hmm... zaujimava odpoved... Som velmo zvedavy

EDIT: Tak som si prave pozrel Viera Cast a sa mi zda ze mnozstvo "ikoniek" pribudlo. Ked mi pamat sluzi tak to malo len 3 vrstvy a teraz to ma 5... Hmmm.... Ja mam model 2009. Cece... neni to uz ono ? Asi ano... Chce to po mne 6e za cosi na Docufilms a rozprava to na mna po nemecky co ja neprelustim.
IMG_0124.JPG
SlavoF (834)|13.4.2011 22:04
no prosím, ono si to určite overíme, ale pokial je to pravda, tak:
1. možno ozaj na modeloch 2011 oproti 2010 nie sú až také zázraky porobené, napr. to že je pridaná možnosť nahrávania aj na SD karty a pod. je zmena mne osobne nič neprinášajúca
vyjadril som sa k tomu už dávno tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=316883&postcount=2
2. a teda v zmysle tohoto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=339620&postcount=409
možno človek neprehlúpi, keď teraz kúpi G20 za vynikajúcu cenu
(G20 je špičkový TV a hlavne teda po obrazovej kvalite čo potvrdzujem osobne ;))
aj keď zase musím podotknúť , že ceny modelov 2011 sú zase nižšie ako boli v obdobnom čase /čiže marec, apríl 2010/ ceny modelov 2010
tnagy (51)|14.4.2011 14:11
[quote=panasonic650;339714]Hmm... zaujimava odpoved... Som velmo zvedavy

EDIT: Tak som si prave pozrel Viera Cast a sa mi zda ze mnozstvo "ikoniek" pribudlo. Ked mi pamat sluzi tak to malo len 3 vrstvy a teraz to ma 5... Hmmm.... Ja mam model 2009. Cece... neni to uz ono ? Asi ano... Chce to po mne 6e za cosi na Docufilms a rozprava to na mna po nemecky co ja neprelustim.[/quote]

Dobre sa Ti zda, ikoniek pribuda, naposledy som to zistil asi pred mesiacom. Kiezby bola podpora aj niektorych slovenskych TV, ako je tomu napr. NovaCZ alebo ine. Niezeby mi to zily trhalo...ale predsa.
tnagy (51)|14.4.2011 14:14
[quote=SlavoF;339717]no prosím, ono si to určite overíme, ale pokial je to pravda, tak:
1. možno ozaj na modeloch 2011 oproti 2010 nie sú až také zázraky porobené, napr. to že je pridaná možnosť nahrávania aj na SD karty a pod. je zmena mne osobne nič neprinášajúca
vyjadril som sa k tomu už dávno tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=316883&postcount=2
2. a teda v zmysle tohoto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=339620&postcount=409
možno človek neprehlúpi, keď teraz kúpi G20 za vynikajúcu cenu
(G20 je špičkový TV a hlavne teda po obrazovej kvalite čo potvrdzujem osobne ;))
aj keď zase musím podotknúť , že ceny modelov 2011 sú zase nižšie ako boli v obdobnom čase /čiže marec, apríl 2010/ ceny modelov 2010[/quote]

Pravdu mas SlavoF, G20 je velmi dobra volba, ja ju mam od minuleho augusta a nelutujem. A v spojeni s DMP-BD85 je super....
Snad jedinka drobna vada, ze vyrobca uz nemusi podporovat vyvoj firmware, ale to nemusi byt na zavadu, nakoniec je pochopitelne, ked uprednostni nove modely...
HS (6)|14.4.2011 20:38
Zdravim, pred chvili jsem zapl P50G20 a nez nabehl dvd prehravac tak bylo cerno, a v te cerne lehce svitilo logo nova sport zive, jsem netusil ze se to vypaluje tak rychle, tv mam od podzimu, da se to nejak lecit, predem dekuji za ochotnou odpoved.
panasonic650 (1124)|14.4.2011 20:42
Posli foto....
matusco (376)|14.4.2011 21:07
[quote=HS;340024]Zdravim, pred chvili jsem zapl P50G20 a nez nabehl dvd prehravac tak bylo cerno, a v te cerne lehce svitilo logo nova sport zive, jsem netusil ze se to vypaluje tak rychle, tv mam od podzimu, da se to nejak lecit, predem dekuji za ochotnou odpoved.[/quote]

No, je mi ta trosku luto. Za chvilku sa tu na teba "PDP positiv" osopia, ze si nepouzival TV tak, ako si mal, ze mas navstivit ocneho psychiatra a podobne utoky... Zhrnutie z toho bude, ze si si tv kupil aj tak len na 2 roky, lebo "medved", dovtedy budes pravidelne liecit "zrnenim"...

Kazdopadne, nie si prvy, ani posledny...

Co teda s tym?
Pust tam aspon na 15-20 min analogove zrnenie a potom opatovne skontroluj. Ako pisal panasonic650 pred tebou, skus to odfotit (ak sa da) - stav predtym.

O trvale vypalenie sa pravdepodobne nebude jednat, skor pojde o docasne vypalenie, resp. ImageRetenion. Tymto neduhom trpia vsetky PDP panely, pretoze im skodi prilis dlhe zobrazovanie statickeho obrazu. Niektore su na to nachylne viac, ine menej.

Pohladaj aj tuto na fore, "spolubojovnikov" najdes viacej...
HS (6)|14.4.2011 21:20
Zdravim, jak je to nejlepsi vyfotit? staci jako fotakem ? ja si pak pustil film a to logo zmizlo, asi to ma jen nejaky pametovy efekt ty loga nebo jak to nazvat. Zitra zkusim to zrneni :-) dik za typ
matusco (376)|14.4.2011 21:27
[quote=HS;340041]Zdravim, jak je to nejlepsi vyfotit? staci jako fotakem ? ja si pak pustil film a to logo zmizlo, asi to ma jen nejaky pametovy efekt ty loga nebo jak to nazvat. Zitra zkusim to zrneni :-) dik za typ[/quote]

Fotku by to chcelo, len kvoli "neveriacim tomasom", inac je vlastne nanic.

V podstate ano, ide o akysi pamatovy efekt, to zrnenie by malo pomoct.
panasonic650 (1124)|14.4.2011 21:42
[quote=HS;340041]Zdravim, jak je to nejlepsi vyfotit? staci jako fotakem ? ja si pak pustil film a to logo zmizlo, asi to ma jen nejaky pametovy efekt ty loga nebo jak to nazvat. Zitra zkusim to zrneni :-) dik za typ[/quote]

Vyfot to tak aby to bolo vidiet.... Inac je to asi jedno... To co popisujes je IR (Image Retention) ako pisal matusco. Prejavuje sa to iba docasne. Netreba podla mna ziadne zrnenie pustat. Beznym sledovaniem roznych kanalov sa to same "premazava". Na to aby to clovek zbadal tak to treba hladat. Preto ma zaujima fotka ze ako je to vidiet ked si to clovek vsimne sam. Jediny krat ked som si to vsimol ja bolo na HTPC ked som mal pusteny Win7 urcite dlhsie ako hodinu a potom som nechal zobrazit skoro celu cisto bielu fotku na Full Screen tak som si na tom bielom pozadi vsimol "ikonky", status bar, start logo ako take zltsie flaky.... Ale logo TV som si nikdy nevsimol.
HS (6)|14.4.2011 22:00
me jen vydesilo, ze to logo bylo po zapnuti tv bez signalu pri nabihani dvd prehravace, tv byla vypla necele 2hodiny, to sem vazne necekal, kdyz se to obevi znova, zkusim vyfotit a zverejnit, dekuji vsem za uzitecne odpovedi.
twins (37)|14.4.2011 22:23
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jaké nastavení obrazu máte na Panas.TX-P50G20E,myslím nějakou úpravu v % oproti továrnímu nastavení ? Dále by mě zajímalo, jestli mít zapnutou frekvenci 25 snímků stále,nebo jen při např.BR discích.Do 1. vstupu HDMI mám zapojený satelit,který se mi sám sepne,ve 2.vstupu HDMI mám BR Panasonic s funkcí Viera link,ale tam to bohužel nefunguje,musí se přepínat vstup ručně,nebo je na to nějaký fígl.Za rady díky
tnagy (51)|15.4.2011 07:07
[quote=matusco;340043]Fotku by to chcelo, len kvoli "neveriacim tomasom", inac je vlastne nanic.

V podstate ano, ide o akysi pamatovy efekt, to zrnenie by malo pomoct.[/quote]

No fotit budem aj ja, hoci som pisal, ze to uz nevidiet. Mylil som sa asi, pretoze sa to logo znova objavilo v silnejsej podobe. Uz to bolo ciste, stacilo par desiatok minut jojky a logo je s5, hura...
V podstate to uz nejak specialne neriesim. Zrnenie podstatne pomohlo ale nevyliecilo to...len nechapem, ako je mozne, ze ked zapnem TV (hlavnym vypinacom, ked pridem z prace) a to logo tam je uplne len na tusenie...potom pozeram cca 30 minut NIE jojku a potom je to logo trocha viditelnejsie, aspon mam taky pocit...
Kazdopadne to odfotim, uvidime...prekvapuje ma ale, ze staci naozaj bezne pozeranie a aj slabsie loga nechaju stopu, co potom niektore stanice, kde je logo vyrazne?
Ladys (1829)|15.4.2011 07:13
Nahod foto a pak muzem resit dal a jsem zvedavy co ti na to reknou zarputili zastanci plasmy, kteri ti do dneska budou tvrdit, ze to neni mozne :)
Ivo Mašek (10205)|15.4.2011 07:27
Přestože některé firmy provádějí zahoření plazmy již v továrně, přece jen je lepší, když i vy doma ještě jednou "zahoření" provedete. Plazmové displeje jsou na vypalování bodů totiž nejnáchylnější právě zpočátku. Prvních 200 provozních hodin byste měli nastavit nižší kontrast a jas, vyvarovat se zobrazování statických obrazů (loga, menu atd.) více jak půl hodiny (zoomem můžete snadno logo Tv stanice oříznout) a alespoň pro začátek mít obrazovku celou vyplněnou.
Výrobci se proti vypalování plazmových televizorů snaží předcházet pomocí nejrůznějších technologií (pixel orbitor, Burn-Protect aj.).
Jednodušeji řečeno: jak se k TV chováte prvních "pár" hodin (a jak nečtete manualy a návody), tak se ta TV bude chovat k vám po zbytek jejího života. Ostatně, to platí pro všechna zařízení
tnagy (51)|15.4.2011 08:34
[quote=Ladys;340087]Nahod foto a pak muzem resit dal a jsem zvedavy co ti na to reknou zarputili zastanci plasmy, kteri ti do dneska budou tvrdit, ze to neni mozne :)[/quote]

mozne je naozaj takmer vsetko :-) na druhej strane plazma ma subjektivne lepsi obraz ako lcd alebo podobne technologie, mam doma oboje a plazma je jasny vitaz...skoda toho IR ale to je asi vlastnost (nezelana) zobrazovaca, mozno do buducna vedci objavia nieco, co nebude trpiet IR
Ladys (1829)|15.4.2011 10:20
Pokud by to s tim zahorenim fungovalo na 100%, tak pak je to opravdu pouze na danem uzivateli, jak se k dane TV chova.

Nicmene i tady na foru lidi tvrdili, ze zahorovali a stejne s tim maji problem, proto se obavam, ze nejake prevence typu zahoreni je castecne jen vymluva ze strany vyrobcu na neuznani pripadne reklamace atd.
Opacne pripady jsou, ze nikdo nezahoroval a plasma mu chodi absolutne bez problemu.

Pak to spis vypada na zavadu kus od kusu, stejne jako tomu je v pripade nekterych "nepovedenych" LCD.
Ivo Mašek (10205)|15.4.2011 10:33
[quote]
Nicmene i tady na foru lidi tvrdili, ze zahorovali a stejne s tim maji problem
[/quote]
Toť otázka. Ono tohle moc lidí neví, o tom zahořování., dále většina lidí si hned pustí doma novou TV podle vlastního schema, manual nečtou (je přece známá ona definice: návod se čte jako to úplně poslední), ....atd., atd. Prostě, těžko věřit. Pak jsou uživatelé naštvaní a poví ti lecos (důvody tu ani nebudu radši psát).
Prostě - je to tvrzení proti tvrzení a NELZE dokázat. Takže se tu o tom můžou psát stohy stránek a slabší povahy zřejmě podlehnou.
Tím netvrdím, že některé kusy opravdu nemají problém. Ale pokud je to tvrzení proti tvrzení a bez důkazů (dodatečně je ani nelze sehnat a něčím se tu ohánět), tak já osobně se takovým tematům vyhýbám. Nemá to řešení.
Ladys (1829)|15.4.2011 11:18
Naprosty souhlas, navody se ctou az jako posledni a specielne my chlapi ho necteme vubec, i kdyby jsme meli cokoliv nastavovat a instalovat cely den :)

Mne se jen nechce verit tomu, ze by plasmy fungovaly se zahorenim tak jak maji a ze by to vsechno opravdu zalezelo jen na spatnem zachazeni.Ale zaroven nemuzu vyvratit, ze dotycni lide maji problem s vypalenim diky tomu ne nezahorovali, takze jak pises, je to tvrzeni proti tvrzeni a tezko se dobrat rozumnemu vysledku.

Ja sam jsem si napsal do Panasonicu CZ na tema vypaleni a napsali mi, uz jsem to sem i daval, ze i dneska vypaleni hrozi a je treba tomu predchazet.Ale jak tomu chce nekdo predchazet, aby nekoukal delsi dobu na nejake staticke tv logo atd.O zahoreni z jejich strany nepadla ani zminka.
tnagy (51)|15.4.2011 11:38
Nezahoroval som TV, kupil, doniesol domov, rozbalil, zapojil, zapol, pozeral, vypol...a odvtedy posledne 3 kroky cyklicky opakujem. Menia sa aj stanice, ktore pozerame. Nehram na tom hry cez PC ale PC je pripojene cez hdmi a pouzivam xbmc. Spokojnost velka. IR ma dlho netrapilo az kym som si jedneho dna nevsimol logo v rohu (na sedom pozadi) a potom som cistil snezenim a teraz to logo raz je viac raz takmer vobec nie je vidiet...sam neviem kedy ako sa TV rozhodne zviditelnit logo...ale ma to tendenciu miznut takze je to asi docasne.
Dam sem foto aby sme mali vychodisko a este raz podotykam, Tv pozerame standardne, mozno trocha viac je zapnute ako u inych (cele dni, ked sme doma) ale to je vsetko. Vyhybam sa statickym obrazkom (ak su tak max par sekund, napr. fotky). To IR loga je tam z bezneho pozerania.
panasonic650 (1124)|15.4.2011 13:16
[quote=Ivo Mašek;340089]Prvních 200 provozních hodin byste měli nastavit nižší kontrast a jas, vyvarovat se zobrazování statických obrazů (loga, menu atd.) více jak půl hodiny (zoomem můžete snadno logo Tv stanice oříznout) a alespoň pro začátek mít obrazovku celou vyplněnou.[/quote]
Toto je jedine co som robil ja prvych par mesiacov. Full Screen a ziadne staticke obrazky. Ziadne specialne slidy, zoom a podobne...
garb7 (1189)|15.4.2011 23:15
[quote=Ladys;340121]Naprosty souhlas, navody se ctou az jako posledni a specielne my chlapi ho necteme vubec, i kdyby jsme meli cokoliv nastavovat a instalovat cely den :)

Mne se jen nechce verit tomu, ze by plasmy fungovaly se zahorenim tak jak maji a ze by to vsechno opravdu zalezelo jen na spatnem zachazeni.Ale zaroven nemuzu vyvratit, ze dotycni lide maji problem s vypalenim diky tomu ne nezahorovali, takze jak pises, je to tvrzeni proti tvrzeni a tezko se dobrat rozumnemu vysledku.

Ja sam jsem si napsal do Panasonicu CZ na tema vypaleni a napsali mi, uz jsem to sem i daval, ze i dneska vypaleni hrozi a je treba tomu predchazet.Ale jak tomu chce nekdo predchazet, aby nekoukal delsi dobu na nejake staticke tv logo atd.O zahoreni z jejich strany nepadla ani zminka.[/quote]

Proč asi o tom nemluví, je po tech stránce většině asi jasný , pár lidí tu psalo , že nic neřešily a pohoda. Já jsem jen zajistil prvních cca 250h obraz po celé ploše a pohoda.
Ladys (1829)|16.4.2011 08:39
Vzdyt ano, nekdo nic neresil a pohoda, tys zahoroval a taky pohoda ...a na druhe strane nekdo nezahoroval a nepohoda a nekdo to vzal zodpovedne se zahorenim a ma stejne problem.

Konecnemu vysledku proc tomu tak je se stejne nedoberem :)

Kazdopadne existuje zrejme nejaka miziva sance na to, ze s danou TV bude problem, at uz s ni clovek provadi cokoliv.
tnagy (51)|16.4.2011 16:58
Posielam foto IR loga, takto to vidiet tyzden po cisteni snezenim a beznom pouzivani. Logo je niekedy este slabsie, TV teraz ide asi 5 hodin v kuse. Slabo je vidiet (podobne) aj ine otlacky, vek v kruzku a podobne...ale treba seda (biela) plocha a hladat. Fotene cca 20-30 cm od obrazovky.
logo IR.jpg
jarino1978 (8045)|16.4.2011 19:50
TV JOJ na večné časy...:)

Skús zopár dní pozerať inú stanicu, ktorá má logo približne v rovnakom mieste a v rovnakej veľkosti, nepozeraj vôbec zatiaľ TV JOJ...
garb7 (1189)|16.4.2011 20:11
Tý jo to máte to logo přes celou obrazovku, v tom místě bych ho teda nečekal.
Pitomec (10211)|16.4.2011 21:55
Taky se mně to nějak nezdá a navíc takový logo musí v pohodě překrýt normální obraz (na barevný pruhy se snad nikdo nedívá).
tnagy (51)|16.4.2011 22:08
[quote=Pitomec;340387]Taky se mně to nějak nezdá a navíc takový logo musí v pohodě překrýt normální obraz (na barevný pruhy se snad nikdo nedívá).[/quote]

ak by som sem dal obraz loga pri normalnom vysielani, nik by nic nevidel, preto su tam pasy. Neviem podla coho si usudil, ze sa pozeram na farebne pruhy. Ano, ako som bol pisal, normalny obraz prekryje logo v pohode a vobec nic nie je vidiet. Ten obrazok loga je aj v skutocnosti take slabe.
Toto vsetko malo sluzit len za ucelom, ze aj bezne pozeranie TV programu a preferencia stanice s logom moze zanechat stopu.
Co sa zahorovania tyka...sledoval som IR pocas prvych mesiacov prevadzky a ziadne logo nebolo vidiet. Tak som od zaciatku tohoto roka s tym prestal a asi mesiac dozadu som si to vsimol...takze to trvalo 7 mesiacov beznej prevadzky aby to logo bolo viditelne.
Podla mna to nie je trvale vypalenie, pretoze sa jeho intenzita meni a niekedy ho vobec nie je vidiet ani na jednofarebnom pozadi. Tot vsjo.
tnagy (51)|16.4.2011 22:11
[quote=garb7;340379]Tý jo to máte to logo přes celou obrazovku, v tom místě bych ho teda nečekal.[/quote]

Nie je to cez celu obrazovku :-).Aby som odfotil celu 42 palcovu obrazovku, musim sa vzdialit od TV a potom to logo nie je viditelne. Nechcel som demonstrovat skutocnost, ze ako je to vidiet pri beznej vzdialenosti od TV (to nie je vtedy viditelne) ale chcel som ukazat, ako sa to prejavuje, ako sa IR javi na obrazovke, ako duch, zmenou jasu bodov. Preto zabera taku cast fotky, na fotke je len lavy horny roh TV, nie cela obrazovka.
Pitomec (10211)|16.4.2011 22:14
[quote=tnagy;340388][COLOR=red]ak by som sem dal obraz loga pri normalnom vysielani, nik by nic nevidel[/COLOR], preto su tam pasy. Neviem podla coho si usudil, ze sa pozeram na farebne pruhy. Ano, ako som bol pisal, normalny obraz prekryje logo v pohode a vobec nic nie je vidiet. Ten obrazok loga je aj v skutocnosti take slabe.
Toto vsetko malo sluzit len za ucelom, ze aj bezne pozeranie TV programu a preferencia stanice s logom moze zanechat stopu.
Co sa zahorovania tyka...sledoval som IR pocas prvych mesiacov prevadzky a ziadne logo nebolo vidiet. Tak som od zaciatku tohoto roka s tym prestal a asi mesiac dozadu som si to vsimol...takze to trvalo 7 mesiacov beznej prevadzky aby to logo bolo viditelne.
Podla mna to nie je trvale vypalenie, pretoze sa jeho intenzita meni a niekedy ho vobec nie je vidiet ani na jednofarebnom pozadi. Tot vsjo.[/quote]A přesně o to jde! 8-)
Deee-aN (190)|16.4.2011 22:18
[quote=tnagy;340388]ak by som sem dal obraz loga pri normalnom vysielani, nik by nic nevidel ... normalny obraz prekryje logo v pohode a vobec nic nie je vidiet ... Podla mna to nie je trvale vypalenie, pretoze sa jeho intenzita meni a niekedy ho vobec nie je vidiet ani na jednofarebnom pozadi. Tot vsjo.[/quote]
Tak kde je problém?
tnagy (51)|16.4.2011 22:18
[quote=jarino1978;340377]TV JOJ na večné časy...:)

Skús zopár dní pozerať inú stanicu, ktorá má logo približne v rovnakom mieste a v rovnakej veľkosti, nepozeraj vôbec zatiaľ TV JOJ...[/quote]

Hm...verim, ze to nebude na vecne casy, aj ZSSR skoncili ;-) ale vazne. Pixelprotector dost pomoze, mozna si este dam zvopaknout (2x2hod) a hadam to bude OK (rozumej lepsie). Sranda je, ze aj vekova kategoria je tak vidiet, a ta je aj na inych staniciach. Ine logo nie je vidiet, takze je preferencia jojky jasna, zeby som si od nich pytal odskodne :-) toto je jasny dokaz, ze tu stanicu pozerame velmi casto...
Nejak to ale specialne neriesim. Chvala bohu (alebo zamestnavatelom) par rokov uvidime a ked to bude velmi zle, vymenime, co ine mi ostane? Na druhej strane vyrobcovia plaziem stratia kupujuceho. Ak sa to nezmeni k lepsiemu. Len prosim nik nech nepise a snazi sa ma presvedcit, ze som urobil hlupost vyberom plazmy...ze ine technologie su lepsie. Vsetko ma svoje pre aj proti. Nestazujem sa, nehladam vinnika, poukazujem na vzniknuty fakt. Nic ine.
A asi naozaj chvilku nebudem pozerat joj, alebo si ich natiahnem ( a mozem ukecavat manzelku, ze to je tak OK :-) )
tnagy (51)|16.4.2011 22:21
[quote=Deee-aN;340393]Tak kde je problém?[/quote]

Problem je, ze IR vznika aj po dlhsej beznej prevadzke a zatial nevieme, kde sa to zastavi (a co z toho bude). To je zatial jediny problem. Neviem, zeby som sa stazoval na iny. Alebo je niekto, kto ma 10 rokov plazmu a moze potvrdit, ze aj ked 7 rokov z 10 pozera casto jednu stanicu tak sa jej logo casom vypali a bude ovplyvnovat bezny obraz?
tnagy (51)|16.4.2011 22:22
[quote=Pitomec;340392]A přesně o to jde! 8-)[/quote]

aby to ale neskoncilo ako http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/232507-now-image-retention.html
Deee-aN (190)|16.4.2011 22:24
[quote=tnagy;340395]Problem je, ze IR vznika aj po dlhsej beznej prevadzke a zatial nevieme, kde sa to zastavi (a co z toho bude). To je zatial jediny problem. Neviem, zeby som sa stazoval na iny. Alebo je niekto, kto ma 10 rokov plazmu a moze potvrdit, ze aj ked 7 rokov z 10 pozera casto jednu stanicu tak sa jej logo casom vypali a bude ovplyvnovat bezny obraz?[/quote]
OK, nehádám se. BTW, jaké nastavení obrazu nejčastěji používáš (Standard, Dynamic...)?