Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Deee-aN (190)|16.4.2011 22:27
[quote=tnagy;340396]aby to ale neskoncilo ako http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/232507-now-image-retention.html[/quote]
To vlákno je docela starý...
tnagy (51)|16.4.2011 22:34
[quote=Deee-aN;340398]To vlákno je docela starý...[/quote]

A to akoze dnes je uz vsetko prekonane?
No ved OK, nic sa nedeje, nechcel som obtazoval s nejakym IR.
Len som sem napisal svoju skusenost ale dostavam odpovede, ktore s IR vela spolocneho nemaju ...ostanem teda ako pasivny citatel Vasich odkazov (mnohe veci su tu pozitivne) a zabudnite (kazdy, kto tich cital) ze som nieco pisal o IR.

Ak som tym niekomu pomohol, som rad, ak ublizil a znepokojil, tak to nebolo mojim cielom.

Vlastne ziadny IR uz dnes neexistuje, lebo ho nie je vidiet pri beznej prevadzke a ked pripadne aj ano, tak dnes su uz stare technologie plaziem prekonane a preto IR nie je a nebude :-)

Je to mojim zelanim a tak nech sa stane :-)
Dakujem vsetkym.
Tibor
Pitomec (10211)|16.4.2011 22:35
[quote=tnagy;340396]aby to ale neskoncilo ako http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/232507-now-image-retention.html[/quote]
Takhle končí obvykle panely (navíc dřívějších generací), který někde slouží na prezentace z PC. Ale to je zjevně problém v nesprávným užívání.
tnagy (51)|16.4.2011 22:36
[quote=Deee-aN;340397]OK, nehádám se. BTW, jaké nastavení obrazu nejčastěji používáš (Standard, Dynamic...)?[/quote]

normal, kontrast 30, jas 0 pripadne THX kontrast a jas nemenim.
tnagy (51)|16.4.2011 22:42
[quote=Pitomec;340400]Takhle končí obvykle panely (navíc dřívějších generací), který někde slouží na prezentace z PC. Ale to je zjevně problém v nesprávným užívání.[/quote]

to ano, ale ja som tak jasne videl IR loga jojky na jednofarebnom pozadi a po 2 hodinovom snezeni (2x) je to tak zoslabnute. to jasne znamena, ze IR sa deje aj teraz. A co je nespravne pouzivanie? Kludne sa ma spytaj na podrobnosti, ze co si myslis, ako som pouzival TV a prisaham, odpisem podla pravdy...potom zistis, ci bezne pozeranie a nie statisky rocny obraz na paneli, sposobilo IR co som videl na svojom...
a to ma prekvapilo trocha, nikde v navode nie je, ze pri pozerani stanice s logom bude logo viditelne na jednofarebnej ploche. to ma trocha prekvapilo, ze sa to stalo aj ked som si daval pozor (a mnohym sa stane, ze su rodicmi, aj ked si davali pozor :-) ) a to som sem napisal. nic viac nic menej.
Uff.....
Pitomec (10211)|16.4.2011 22:51
On asi výrobce nepočítá s tím, že si na TV bude někdo zobrazovat jednobarevnou plochu, takže proto ani nic takovýho neuvádí v návodu 8-)
panasonic650 (1124)|17.4.2011 01:21
Tak som si foto pozrel a je pravda ze to logo tam mas. Prinutilo ma to nastartovat HTPC a dat bielu na celu obrazovku ale nic som nenasiel :) Panasonic model 2009 uz mam cez 1r.
logo.jpg
tnagy (51)|17.4.2011 17:58
[quote=Pitomec;340405]On asi výrobce nepočítá s tím, že si na TV bude někdo zobrazovat jednobarevnou plochu, takže proto ani nic takovýho neuvádí v návodu 8-)[/quote]

Asi vyrobcovia mikrovlniek pocitaju, ze si v nich budu majitelia susit domace zvieratka a preto v navode pisu, ze to sa nesmie :-)
tnagy (51)|17.4.2011 18:02
[quote=panasonic650;340468]Tak som si foto pozrel a je pravda ze to logo tam mas. Prinutilo ma to nastartovat HTPC a dat bielu na celu obrazovku ale nic som nenasiel :) Panasonic model 2009 uz mam cez 1r.[/quote]

Presne tak, o nic ine mi neslo, len o to, ze aj beznym pozeranim moze vzniknut IR loga stanice. Je to ale zrejme odstranitelne, pretoze to zoslablo dost od chvile, ked sme to zaregistrovali.
Aby sa toho ostatni uzivatelia mohli vyvarovat. Je dost mozne, ze je to vdaka tomu, ze som od zaciatku preferoval uvedenu stanicu (teda casto ju pozerame aj na inych TV) asi som si mal dat viac pozor. Neviem, nie som v oblasti odbornik. Len dufam, ze sa to nezhorsi, ale podla vsetkeho asi nie a da sa odstranit, aj ked je to pracne.
tnagy (51)|17.4.2011 18:06
[quote=panasonic650;340468]Tak som si foto pozrel a je pravda ze to logo tam mas. Prinutilo ma to nastartovat HTPC a dat bielu na celu obrazovku ale nic som nenasiel :) Panasonic model 2009 uz mam cez 1r.[/quote]

Nechcem Ta ale plasit, pravda je ale, ze pri zobrazeni jasnej bielej plochy nie je to moje IR vidiet. Iba pri tlmenej bielej alebo sedej. Tiez nevidiet pri inych farbach, zelenej, modrej ani cervenej. Neviem preco. Len niektore urovne sedej a bielej. Nakoniec ak si pozeral v priemere rovnako dlho rozne stanice alebo program bez loga stanic, tak to mozes mat ciste.
panasonic650 (1124)|17.4.2011 23:53
posli jpg farby pri ktorej to vidiet najlepsie.... skusim znovu
twins (37)|18.4.2011 00:25
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jaké nastavení obrazu máte na Panas.TX-P50G20E,myslím nějakou úpravu v % oproti továrnímu nastavení ? Dále by mě zajímalo, jestli mít zapnutou frekvenci 25 snímků stále,nebo jen při např.BR discích.Do 1. vstupu HDMI mám zapojený satelit,který se mi sám sepne,ve 2.vstupu HDMI mám BR Panasonic s funkcí Viera link,ale tam to bohužel nefunguje,musí se přepínat vstup ručně,nebo je na to nějaký fígl.Za rady díky
tnagy (51)|19.4.2011 07:41
[quote=panasonic650;340649]posli jpg farby pri ktorej to vidiet najlepsie.... skusim znovu[/quote]

Bohuzial nemam, vsetky obrazky, kde som to pozeral, boli nastavovane cez servisne menu priamo v TV, nie cez PC ako si to robil Ty. Takze nemam ani hodnoty, na ktore sa pytas.
Ale ak si nevidel otlacok loga, tak takmer na 100% si cisty, pretoze otlacok je velmi velmi slabo vidiet aj pri inych farbach a intenzitach, ale naozaj len slabo, naznak, akoby vodoznak. Pri niektorych to ale vidno lepsie, to ale neznamena, ze to krici ako pest na oko :-). Neriesim to, pozeram jojku dalej a vcera vecer som si na to dal cas a zase sme obaja (manzelka) usudili, ze ten otlacok je uz velmi slaby. A to som si daval pozor len 1 den a snazil sa vyvarovat loga. Takze je to pominutelne :-).
pisek3 (11)|24.4.2011 18:15
Zdravim , diky memu otci , ktery je spise antitalent na elektro a pod veci se mi podarila zjistit zajimava funkce televizi panasonic o ktere jsem vubec nevedel - pri prohlizeni teletextu muzete sledovat bezici porad na leve pulce obrazovky a teletext na prave pulce - staci pri sledovani teletextu dat 2x tlacitko menu a zapnout funkci obraz a teletext.
JPL (5)|27.4.2011 15:16
mel bych dotaz k verzi teto telky se sat. tunerem, ikdyz pravdepodobne bude platit pro jakkykoliv tuner. Lze smazat nechteny program (prestal vysilat, zmenil parametry,..). Zatim jsem objevil moznost program vyradit ze zobrazovani, ale to neni to co bych potreboval.
panasonic650 (1124)|27.4.2011 18:53
[quote=pisek3;341847]Zdravim , diky memu otci , ktery je spise antitalent na elektro a pod veci se mi podarila zjistit zajimava funkce televizi panasonic o ktere jsem vubec nevedel - pri prohlizeni teletextu muzete sledovat bezici porad na leve pulce obrazovky a teletext na prave pulce - staci pri sledovani teletextu dat 2x tlacitko menu a zapnout funkci obraz a teletext.[/quote]
Staci precitat manual ;) Tam to je ... Mozno sa dozvies aj ine nove veci..

[quote=JPL;342452]mel bych dotaz k verzi teto telky se sat. tunerem, ikdyz pravdepodobne bude platit pro jakkykoliv tuner. Lze smazat nechteny program (prestal vysilat, zmenil parametry,..). Zatim jsem objevil moznost program vyradit ze zobrazovani, ale to neni to co bych potreboval.[/quote]
Bohuzial nie... Aspon v starsom modeli nie a pochybujem ze to "opravili". Oporucam po pociatocnom "hrani sa" poznacit si kanaly ktore chces pozerat a potom ich manualne jeden po druhom naladit pomocou ID programu (SID tusim... napr http://en.kingofsat.net/sat-astra3b.php)
dedko (2)|1.5.2011 14:30
mam otazku ohladom Audio Return Channel. Som majitelom TX-P50G20E a zaroven aj domaceho kina Panasonic SC-BT330. Moja otazka sa konkretne tyka prehravania DTS stopy cez domace kino, ktora sa mi prehrava len ako stereo.

Filmy prehravam z PC, mam ATI Radeon HD5850 z ktorej ide HDMI kabel do TV a z TV ide HDMI 1.4 kabel z HDMI2 (co je ten, ktory podporuje ARC) do domaceho kina, ktoreho HDMI vstup tiez podporuje ARC. No a teraz k tej otazke, vie mi niekto povedat, preco sa mi ta DTS stopa prehrava cez domace kino len ako stereo ? Jedine vysvetlenie, co mna napada je to, ze aj TV by musela mat podporu dekodovania DTS, aby to vedela poslat cez ARC do domaceho kina. Je to tak, alebo moze byt problem inde ?
axicom (626)|1.5.2011 16:05
Koukam ze nejake novinky ve fw pro G20 asi uz nehorzi:-(
sss5xxx (10)|1.5.2011 16:16
[quote=dedko;343137]mam otazku ohladom Audio Return Channel. Som majitelom TX-P50G20E a zaroven aj domaceho kina Panasonic SC-BT330. Moja otazka sa konkretne tyka prehravania DTS stopy cez domace kino, ktora sa mi prehrava len ako stereo.

Filmy prehravam z PC, mam ATI Radeon HD5850 z ktorej ide HDMI kabel do TV a z TV ide HDMI 1.4 kabel z HDMI2 (co je ten, ktory podporuje ARC) do domaceho kina, ktoreho HDMI vstup tiez podporuje ARC. No a teraz k tej otazke, vie mi niekto povedat, preco sa mi ta DTS stopa prehrava cez domace kino len ako stereo ? Jedine vysvetlenie, co mna napada je to, ze aj TV by musela mat podporu dekodovania DTS, aby to vedela poslat cez ARC do domaceho kina. Je to tak, alebo moze byt problem inde ?[/quote]

nie som si isty ale HDMI kabel nedokaze prenasat zvuk 5.1 iba stereo. Ja by som skusil prepojit zvukovu kartu z PC do domaceho kina. Ja to mam podobne ako ty, obraz mi ide z graf. karty a zvuk cez zvukovku do reproduktorov, ktore su aktivne.
dedko (2)|1.5.2011 16:35
Dokaze, to som si isty, ta grafika ma zvukovy kodek ktory podporuje multichannel audio. Ale zistil som medzicasom, ze to ani nebude problem TV, ale drivera, respektive ako driver rozoznava, k comu je HDMI kabel pripojeny. Totiz ten HDMI audio driver sa da konfigurovat iba ak uz som prepoijil obraz na TV a vtedy mi dava v driveri moznost len stereo (zjavne kvoli tomu, ze telka nic ine ako stereo nedokaze)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ja tam mam len to stereo)

Ja viem, ze sa to da poriesit prepojenim zvukovky a kina, lenze moja zvukovka ma len koax digital a kino zase len opicky digital, takze by som musel este kupit koverter koax - optika a 2 kable, jeden koaxialny a jeden opticky, co neni moc pohodlne riesenie.

Prave som dufal, ze to bude pekne fungovat cez ten ARC, co by asi aj ano, ale kedze je to zalezitost drivera, neviem, co s tym :(
trims (9)|2.5.2011 09:24
Pořád nejsem rozhodnut, zdali jít do Panasonic TX-P42VT20E.
Dotlačte mě, nebo mi to rozmluvte.
tnagy (51)|3.5.2011 17:11
Zase som tu s problemom IR loga stanic. Mam zaujimave info...vlastna skusenost.
Mnohi z Vas videli, ako sa dokaze logo vpalit do obrazovky. Uplynul nejaky cas a bez toho aby som pouzival nieco na cistenie alebo nejaky specialny postup, otlacok pomaly zmizol a teraz je vidiet velmi velmi slabo, len tesne pri obrazovke, aj manzelka potvrdila, ze je velmi slabe.
Zaujimave je, ze ked som pozeraval TV predtym, tak vecer som vypinal hlavnym tlacidlom aby som na druhy den rano, ked ideme do roboty, nezabudli TV vypnut z pohotovostneho stavu.
Posledny tyzden som si ale dal pozor a vzdy som vypol TV do pohotovostneho, vecer, a rano ked sme odchadzali do roboty tak hlavnym vypinacom som vypol uplne. Medzitym som pozeral vsetko tak ako predtym, nesetril som TV nijako...a asi vdaka tomu sposobu vypinaniu TV este po vypnuti zrejme vie o probleme IR a asi nieco robi pretoze IR loga po tyzdni je takmer nulove a ked som predtym vypinal hlavnym vypinacom, tak IR loga bolo viditelne a nechcelo miznut...
Teda ak vypnem TV do pohotovostneho stavu a hlavnym vypnem az po niekolkych hodinach tak TV ma cas nejak na ocistenie IR, zrejme to ma naprogramovane vykonavat tuto cinnost po vypnuti do pohotovostneho stavu. Vypnutie hlavnym vypinacom priamo po sledovani zase neumozni tuto cinnost a tak moze vznikat IR. Takze velmi odporucam vypnut do pohotovostneho stavu a az potom po nejakom case (rano) aj hlavnym, ak je to treba.
Tolko moje pozitivne zistenie, mozno mate podobnu skusenost aj niekto iny...
v.hudak (12)|3.5.2011 17:39
problemom IR loga stanic som sa este nestretol. Ale vypinat tv z hlavnym vipinacom to neni dobre.
ved pohotovostny stav ma spotrebu okolo 1W. Urcite bi som to nevypinal. Mozu nastat problemi.
tke ze ocistenie IR podla mna tv nerobi. Skor by to malo mat docinenie z teplotou okolia a tv panelu.
tnagy (51)|3.5.2011 18:01
[quote=v.hudak;343565]problemom IR loga stanic som sa este nestretol. Ale vypinat tv z hlavnym vipinacom to neni dobre.
ved pohotovostny stav ma spotrebu okolo 1W. Urcite bi som to nevypinal. Mozu nastat problemi.
tke ze ocistenie IR podla mna tv nerobi. Skor by to malo mat docinenie z teplotou okolia a tv panelu.[/quote]

Vypinat TV hlavnym vypinacom ma nuti fakt, ze su zname poziare TV, ked bol v pohotovostnom stave ponechany bez dozoru...ale iba ked ideme do prace, inak len pohotovostny stav...mne osobne nevadi vypnutie do pohotovostneho ale manzelka nemoze odist z bytu kym to nie je vypnute hlavnym :-)...
tnagy (51)|3.5.2011 18:03
[quote=v.hudak;343565]problemom IR loga stanic som sa este nestretol. Ale vypinat tv z hlavnym vipinacom to neni dobre.
ved pohotovostny stav ma spotrebu okolo 1W. Urcite bi som to nevypinal. Mozu nastat problemi.
tke ze ocistenie IR podla mna tv nerobi. Skor by to malo mat docinenie z teplotou okolia a tv panelu.[/quote]

nezistil som, zeby teplota panelu klesala inak po vypnuti hlavnym vypinacom alebo do pohotovostneho stavu, takze u mna to teplotou nebude...teplota okolia je v tomto pripade asi bezpredmetna nakolko panel ma vyssiu teplotu ako okolie...
M.T.V. (21)|4.5.2011 10:53
Ještě k tomu vypínání ... já jsem TV začal vypínat hlavním vypínačem hlavně z důvodu, že ve standby TV čas od času "cvaká" (zdroj?) a to i v případě, kdy jsem vypnul automatické aktualizace. Večer a v noci to dost rušilo. Po vypnutí vypínačem je klid :).
tnagy (51)|4.5.2011 11:10
[quote=M.T.V.;343704]Ještě k tomu vypínání ... já jsem TV začal vypínat hlavním vypínačem hlavně z důvodu, že ve standby TV čas od času "cvaká" (zdroj?) a to i v případě, kdy jsem vypnul automatické aktualizace. Večer a v noci to dost rušilo. Po vypnutí vypínačem je klid :).[/quote]

Ano to cvakanie je pocut...nastastie TV je nie je v spalni a nas ten zvuk velmi ani nerusi...ale odkedy tyzden pravidelne vypinam do stand-by tak IR loga zmizlo, teda je velmi velmi slabe, takmer nevidiet...a predtym, ked som vypinal hlavnym tak logo ostavalo slabo vidiet...TV asi nieco po vypnuti do stand-by robi s panelom...je to len odhad, nemam overene, ale nieco sa musi diat nakolko IR slabne...
Zipik (25)|4.5.2011 14:54
Může dělat maximálně 15 sekund než přejde do hlubokého spánku 1W.Je to ale zajímavá úvaha.Nevím jak vám ale mě cvakne při zapnutí/vypnutí.Pro případ požáru jsem pojištěný ale i tak si myslím, že je zbytečný TV vypínat.Je to ale na každém z nás či vynout nebo ne :-)
bavorak (1494)|4.5.2011 15:19
ono to vypalovanie sa ti bude pribudajucimi prevdzkovymi hodinami zmensovat, az nebude vobec. Ked je luminofor do nejakej miery uz zahoreny (plosne) tak uz na loga apodobne veci nie je citlivy, resp velmi malo citlivy.
garb7 (1189)|4.5.2011 19:26
[quote=tnagy;343705]Ano to cvakanie je pocut...nastastie TV je nie je v spalni a nas ten zvuk velmi ani nerusi...ale odkedy tyzden pravidelne vypinam do stand-by tak IR loga zmizlo, teda je velmi velmi slabe, takmer nevidiet...a predtym, ked som vypinal hlavnym tak logo ostavalo slabo vidiet...TV asi nieco po vypnuti do stand-by robi s panelom...je to len odhad, nemam overene, ale nieco sa musi diat nakolko IR slabne...[/quote]

Ano již jsem to několikrát psal , hlavně těm co se děsily , že jim to žere ve stb. cca 20W cca 15min. je to díky vybíjení statiky v panelu (bunkách) , pokud vypneš plazmu hlavním OFF a necháš ji týden stát tak se to taky samo srovná, ale v době řádu hodin a po např 3hodinách jednoho programu je šance tam něco vidět ovšem záleží i na typu panelu (vnitřní schopnosti -- samovybití )
tnagy (51)|5.5.2011 08:20
[quote=bavorak;343770]ono to vypalovanie sa ti bude pribudajucimi prevdzkovymi hodinami zmensovat, az nebude vobec. Ked je luminofor do nejakej miery uz zahoreny (plosne) tak uz na loga apodobne veci nie je citlivy, resp velmi malo citlivy.[/quote]

Nech sa Tvoje slova stanu skutocnostou :-) kolko asi hodin? lebo TV mam od konca minuleho augusta a cca denne 5-10 hodin ide :-)
tnagy (51)|5.5.2011 08:27
[quote=garb7;343820]Ano již jsem to několikrát psal , hlavně těm co se děsily , že jim to žere ve stb. cca 20W cca 15min. je to díky vybíjení statiky v panelu (bunkách) , pokud vypneš plazmu hlavním OFF a necháš ji týden stát tak se to taky samo srovná, ale v době řádu hodin a po např 3hodinách jednoho programu je šance tam něco vidět ovšem záleží i na typu panelu (vnitřní schopnosti -- samovybití )[/quote]

Mam pocit, ze takto to asi bude fungovat, aspon mam taku skusenost...vypinanie do stand-by rezimu napomaha mazaniu zostatkov obrazu z panelu...podla vlastnej skusenosti, mozno ale niekto ma inu...co sa tyka 20W /15 min...komu to vadi, nech si uvedomi priemernu spotrebu 150-200W/hodina ked pozera TV, oproti tomu je ta 20W spotreba zanedbatelna...
bavorak (1494)|5.5.2011 08:29
To ti neviem povedat, lebo ja mam plazmu podstatne dlhsie a pozeram vsetko a lubovolne dlho a 4:3 v original velkosti a naozaj uz neostava vobec nic. Pre info mam 50" pioneer a ma 6 a pol roka. Zo zaciatku to nikto neriesil a ja som naozaj nic nevidel a teraz ked to kazdy riesi, tak to aj hladam a nic tam nevidim :-). Len to pouzivaj a ta citlivost sa bude znizovat urcite. A este posledna poznamka, za tie roky nebol TV ani raz vypnuty sietovym vypinacom.
tnagy (51)|5.5.2011 14:07
[quote=bavorak;343906]To ti neviem povedat, lebo ja mam plazmu podstatne dlhsie a pozeram vsetko a lubovolne dlho a 4:3 v original velkosti a naozaj uz neostava vobec nic. Pre info mam 50" pioneer a ma 6 a pol roka. Zo zaciatku to nikto neriesil a ja som naozaj nic nevidel a teraz ked to kazdy riesi, tak to aj hladam a nic tam nevidim :-). Len to pouzivaj a ta citlivost sa bude znizovat urcite. A este posledna poznamka, za tie roky nebol TV ani raz vypnuty sietovym vypinacom.[/quote]

Dik za info, teraz som si isty, ze je to vypinanim do stand-by, ze vtedy dokaze vyrovnavat naboj na paneli a ocistit zbytky obrazu. Ked som to vypinal natvrdo, tak to nemohol robit a zbytky obrau (logo) sa zviditelnili, teraz miznu...ja som sem daval aj fotku, kde to IR loga bolo vidiet. Teraz ked porovnam stav s tou fotkou, tak logo je ovela slabsie, takmer nevidiet, len naznaky, na tej starej fotke je vidiet silnejsie...
Vdaka za info.
panasonic650 (1124)|5.5.2011 15:21
zeby "Mystery solved !" .... Hmm... To by ma nenapadlo ze niekto vypina TV hlavnym spinacom a ze to moze mat na to vplyv.
tnagy (51)|5.5.2011 15:52
[quote=panasonic650;343982]zeby "Mystery solved !" .... Hmm... To by ma nenapadlo ze niekto vypina TV hlavnym spinacom a ze to moze mat na to vplyv.[/quote]

Hm, ani mna, ver mi, ale nieco na tom asi bude...pravdaze uz vidim Panasonic ako ohlasuje, ze je to tak, ze ako treba vypinat TV :-)...nechajme sa prekvapit, co este TV robi po vypnuti...:-)
tesla15 (505)|5.5.2011 16:12
Neznám jediný důvod nechávat TVP v pohotovostním stavu::: krom pohodlnosti... ZA HLAVNÍ - BEZPEČNOST.!!! Znám případ, televizor náhodným kódem zapnul v nepřítomnosti majitele a vyhořel celý byt!! Další info z tisku: 26.2.2006 HORNÍ BŘÍZA - opět vyhořel celý byt.. Další případ TVP venkovní výbojka rušením TVP zapla ( dokáže rušit i na 200m ). Fa SAMSUNG v přiloženém letáku píše. " Důležité upozornění pro zákazníky Jako odpojovací prvek přístroje od elektrické sítě je použito síťové vidlice, která musí zůstat po celou dobu provozu přístroje snadno ovladatelná." /doporučuji tyto věty několikrát přečíst, možné problémy i s pojišťovnou/... To,že předem TVP odepisuje do sběrného dvora je otázkou pouze finanční Důvod??? - speciální měřící- registrační přístroj během asi 12 hodin zaznamenal ČTYŘI PŘEPĚŤOVÉ ŠPIČKY s napětím VÝRAZNĚ PŘESAHUJÍCÍM 800 V.... Přistupuje novodobý problém, v blízskosti solárních elektráren praskají žárovky.... Problémové LOGO by šlo vyřešit naprogramováním, tudíž nejprve pohot. stav a po zvolené době úplné odpojení sítě. Dále u nejmenovaných výrobků obvody načítají odehraný čas i z pohot. stavu. Ještě zajímavost.. přepěťové špičky na polovodičích se načítají, závěrem dojde k jejich průrazu. Tož, je to jen a jen na Vás.
bavorak (1494)|5.5.2011 18:11
Noch ein mall. Mam to 6 a pol roka v pohotovostnom rezime a nic. Mali sme este doma u rodicov Color 429 15 rokov iba v pohotovostnom a nic. U nas sa teda asi nenascitava .... :-) Ale kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne.
tesla15 (505)|5.5.2011 18:24
[quote=bavorak;344009]Noch ein mall. Mam to 6 a pol roka v pohotovostnom rezime a nic. Mali sme este doma u rodicov Color 429 15 rokov iba v pohotovostnom a nic. U nas sa teda asi nenascitava .... :-) Ale kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne.[/quote]
Né každý bláznivý motorkář se zabije. Né v každé oblasti sítě se tolik poruch
vyskytuje. Proto já zbytečně ani u TVP neriskuji. Při sepnutém spínači i malá statická elektřina časem provádí své. Kdyby měl každý Vaše štěstí, nemusel by existovat servis. Osobně jsem za život opravil více jak 100 000 TVP, od r. 1955. Takže nějaké zkušenosti mám, aaa hlavně, je dobré poučit se ze zkušenosti druhých, ony nic nestojí.
bavorak (1494)|5.5.2011 18:36
ved ja to beriem, len ked je ta moznost jedna k stotisic, tak to nevidim tak tragicky, navyse ked je zivotnost telky tak 2 az 4 roky, tak si nebudem robit nasilie.
Ale skusenosti vzdy uvitam, ako naposledy som sa naucil co su "bezdratove zasuvky" :-) a to je svojim sposobom riesenie. Ja vsak vyuzivam vsetky dannosti pristrojov, sleep timer, nahravanie v nepritomnosti, ranne budenie a podobne, tak mi to pride nekonfortne, to je vsetko.
tnagy (51)|6.5.2011 09:37
[quote=tesla15;343988]Neznám jediný důvod nechávat TVP v pohotovostním stavu::: krom pohodlnosti... ZA HLAVNÍ - BEZPEČNOST.!!! Znám případ, televizor náhodným kódem zapnul v nepřítomnosti majitele a vyhořel celý byt!! Další info z tisku: 26.2.2006 HORNÍ BŘÍZA - opět vyhořel celý byt.. Další případ TVP venkovní výbojka rušením TVP zapla ( dokáže rušit i na 200m ). Fa SAMSUNG v přiloženém letáku ( u zár. listu ) píše. " Důležité upozornění pro zákazníky Jako odpojovací prvek přístroje od elektrické sítě je použito síťové vidlice, která musí zůstat po celou dobu provozu přístroje snadno ovladatelná." /doporučuji tyto věty několikrát přečíst, možné problémy i s pojišťovnou/... To,že předem TVP odepisuje do sběrného dvora je otázkou pouze finanční Důvod??? - speciální měřící- registrační přístroj během asi 12 hodin zaznamenal ČTYŘI PŘEPĚŤOVÉ ŠPIČKY s napětím VÝRAZNĚ PŘESAHUJÍCÍM 800 V.... Přistupuje novodobý problém, v blízskosti solárních elektráren praskají žárovky.... Problémové LOGO by šlo vyřešit naprogramováním, tudíž nejprve pohot. stav a po zvolené době úplné odpojení sítě. Dále u nejmenovaných výrobků obvody načítají odehraný čas i z pohot. stavu. Ještě zajímavost.. přepěťové špičky na polovodičích se načítají, závěrem dojde k jejich průrazu. Tož, je to jen a jen na Vás.[/quote]


To logo...teraz vecer vypinam TV do stand-by rezimu a rano, ked odchadzame do prace tak uplne. Vcera vecer ked som zapol TV hladal som IR loga a je UPLNE PREC, ani naznak z 10 cm vzdialenosti od panelu, takze vypinanie do stand-by riesi IR...
Ano, niekedy TV zhori a znici aj byt, je to obava, s ktorou sa musime naucit zit...alebo nemat TV. Na druhej strane cloveka skor okradnu nez vyhori jeho byt....takze statistika je vec dobra a dolezita ale kazdy si musi urobit rozhodnutie sam...my "bojazlivejsi" TV vypiname ked nie sme doma, ini nie...tak to bolo, je a bude...
Na tom nic nikto nezmeni a ani skusenosti inych to nezmenia...je to otazka pocitov majitela...ale fakt, ze stand-by riesi IR to ma prekvapilo a velmi...
tnagy (51)|6.5.2011 09:39
[quote=bavorak;344014]ved ja to beriem, len ked je ta moznost jedna k stotisic, tak to nevidim tak tragicky, navyse ked je zivotnost telky tak 2 az 4 roky, tak si nebudem robit nasilie.
Ale skusenosti vzdy uvitam, ako naposledy som sa naucil co su "bezdratove zasuvky" :-) a to je svojim sposobom riesenie. Ja vsak vyuzivam vsetky dannosti pristrojov, sleep timer, nahravanie v nepritomnosti, ranne budenie a podobne, tak mi to pride nekonfortne, to je vsetko.[/quote]

:-) keby som toto manzelke povedal, tak sa so mnou rozvedie, vraj TV je na dlhsiu dobu, a nekupime skor novy ako za 7-8 rokov :-( takze tak...drzi kasu
pravdaze vyuzivam mnoho moznosti TV, timer, nahravanie v nepritomnosti (vtedy nevypinam :-) ) a podobne...ved na to su tam...
SlavoF (834)|6.5.2011 11:06
[quote=tnagy;344114] ....vraj TV je na dlhsiu dobu, a nekupime skor novy ako za 7-8 rokov :-( takze tak...drzi kasu...[/quote]
a to budete 4 roky bez TV ked vám po 3 rokoch idíde ? :D
axicom (626)|9.5.2011 16:28
Nechces nam tu tvrdit ze zivotnost TV za 30tis je pouhe 3 roky?
Asi nebudu jediny kdo pocita s tou TV minimalne na 8-10 let.
tesla15 (505)|9.5.2011 17:30
[quote=axicom;344705]Nechces nam tu tvrdit ze zivotnost TV za 30tis je pouhe 3 roky?
Asi nebudu jediny kdo pocita s tou TV minimalne na 8-10 let.[/quote]

Životnost 8 let jsem propočítával ještě před dvěma roky. To je cca 3 000 dnů.Tudíž jedna z nej. plazem Pioneer ku př. 60 000 Kč vycházela na den 20 Kč, krabička cigaret byla dražší. Při jedné krabičce za 8 let 200 400 Kč. Za totálu se pašovaly malé TVP z SSSR ( ELEKTRONIKA C-432 ) cena cca 6 000 Kčs a bez záruky. ORAVA 70cm s DO 16 500 Kč + všimné. Plat pod 3 000 Kčs, ředitel cca 5 000 Kčs. Mne to také mrzí, počítačová digitalizace zaváděná do dnešních TVP přináší vše možné,což pro starší generaci bývá i nepoužitelné. Jedním z důvodů zavedení dvouleté záruky byl důvod vzrůstající poruchovosti. Servis nyní převážně v kompetenci značkových servisů a ani ony Vám později)nejsou povinni opravu zajistit ( třeba pro nedostatek náhr. dílů ).Bude nej zaměstnání sběrný dvůr????..
axicom (626)|9.5.2011 18:28
To by me zajimalo kolik majitelu uvazuje stejne a ma financni moznosti takove ze muze za 3 roky koupit novou TV? Ja bohuzel ne.
SlavoF (834)|9.5.2011 19:32
ja som ale nepísal:
ked po 3 rokoch idíde - mysleno tak že oprava je nemožná/nerentabilná a záruka v pr... :((
nemyslel som tým len tak z frajeriny 8-)
Zipik (25)|10.5.2011 08:15
[quote=tesla15;343988]Neznám jediný důvod nechávat TVP v pohotovostním stavu::: krom pohodlnosti... ZA HLAVNÍ - BEZPEČNOST.!!! Znám případ, televizor náhodným kódem zapnul v nepřítomnosti majitele a vyhořel celý byt!! Další info z tisku: 26.2.2006 HORNÍ BŘÍZA - opět vyhořel celý byt.. Další případ TVP venkovní výbojka rušením TVP zapla ( dokáže rušit i na 200m ). Fa SAMSUNG v přiloženém letáku píše. " Důležité upozornění pro zákazníky Jako odpojovací prvek přístroje od elektrické sítě je použito síťové vidlice, která musí zůstat po celou dobu provozu přístroje snadno ovladatelná." /doporučuji tyto věty několikrát přečíst, možné problémy i s pojišťovnou/... To,že předem TVP odepisuje do sběrného dvora je otázkou pouze finanční Důvod??? - speciální měřící- registrační přístroj během asi 12 hodin zaznamenal ČTYŘI PŘEPĚŤOVÉ ŠPIČKY s napětím VÝRAZNĚ PŘESAHUJÍCÍM 800 V.... Přistupuje novodobý problém, v blízskosti solárních elektráren praskají žárovky.... Problémové LOGO by šlo vyřešit naprogramováním, tudíž nejprve pohot. stav a po zvolené době úplné odpojení sítě. Dále u nejmenovaných výrobků obvody načítají odehraný čas i z pohot. stavu. Ještě zajímavost.. přepěťové špičky na polovodičích se načítají, závěrem dojde k jejich průrazu. Tož, je to jen a jen na Vás.[/quote]



Pokud budu uvažovat takto tak bych měl vytahovat ze zásuvek úplně vše a ne jen TV ;-)Vyhořet můžete klidně i od mikrovlnky, ledničky ale třeba i blbé lampičky ;-)Já jen doufám, že se tedy do statistik nezapočítám ;-)
bavorak (1494)|10.5.2011 09:22
[quote=tesla15;344718]Životnost 8 let jsem propočítával ještě před dvěma roky. To je cca 3 000 dnů.Tudíž jedna z nej. plazem Pioneer ku př. 60 000 Kč vycházela na den 20 Kč, krabička cigaret byla dražší. [/quote]

Ja som na jesen 2004 kupil Pioneer (este nema ani DVB-T) a stale ide bez zavad, takze vtedajsie telky asi naozaj vydrzia viac. I ked teda stala dost cez 200 000 Sk. Ale je pravda, ze aj teraz ked clovek kupi telku, tak v kutiku duse veri, ze vydrzi aspon tych 8 rokov. Prave totiz uvazujem o novej a tiez v sebe zivim tuto nadej, aj ked skusenosti su rozne .....
tesla15 (505)|10.5.2011 11:13
[quote=Zipik;344811]Pokud budu uvažovat takto tak bych měl vytahovat ze zásuvek úplně vše a ne jen TV ;-)Vyhořet můžete klidně i od mikrovlnky, ledničky ale třeba i blbé lampičky ;-)Já jen doufám, že se tedy do statistik nezapočítám ;-)[/quote]
Manželka mikrovlnku nepoužívá a je z kuchyně odstraněna. Ostatní el. spotřebiče zapojeny přes zásuvku s vypínačem ( platí i pro mobil. nabíječky ) Takže zbývá jen lednička. Tudíž riziko z nějakých desítek dom. spotřebičů se zužuje na 1 až 2. To jen pro upřesnění, jinak můj komentář se týkal hlavně TVP!