Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

jolinar (28)|18.5.2011 11:44
Čau, chci si televizi propojit přes wifi, ale 2 litry za usb wifi adapter je dost a prý zabýrá místo u usb konektoru tak nevim co je na tom pravdy. Nevíte někdo o jiném wifi adapteru, který by mohl fungovat? Slyšel jsem, že D-link...předem díky
jolinar (28)|18.5.2011 11:58
[quote=jolinar;346419]Čau, chci si televizi propojit přes wifi, ale 2 litry za usb wifi adapter je dost a prý zabýrá místo u usb konektoru tak nevim co je na tom pravdy. Nevíte někdo o jiném wifi adapteru, který by mohl fungovat? Slyšel jsem, že D-link...předem díky[/quote]

tak si trocha odpovim sam, našel jsem Netgear WNDA3100, jeste jiny existuje ? jinak mam VIERA TX-P42GT20E
jolinar (28)|18.5.2011 15:33
[QUOTE=SlavoF;346468]

Díky za odpověd. Jinak funguje se všema možnejma modemama takže zyxel od O2 nebude problém, že? Nebo je potřeba i router stejné značky?
SlavoF (834)|18.5.2011 15:35
zatial sa nikto nesťažoval
jolinar (28)|18.5.2011 15:49
Ok, posledni dotaz, je to jen pro tuhle TV nebo to funguje i s ostatníma TV jako samsung a tak?
SlavoF (834)|18.5.2011 16:07
jen pro tuhle TV, aby to fungovalo bez drivera, páč ten do TV nedostaneš, tak to musí byť spárované, a panasonic s netgearom to dali dohromady:http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2.html
xwing (58)|20.5.2011 18:57
Ahojte.
Ako sa tu stale spomina to bzucanie, tak doteraz som ho nejako neregistroval.
Az dnes som pozeral (z TV archivu Orange) stary farebny film Janosik, ktory vysielala JOJka.
Davala ho v takom divnom formate, ze som proste musel pouzit ZOOM 2.
A ako som to prepol na ZOOM 2 tak to cely cas bzucalo. Ked som to dal na nejaky iny format, tak bolo ticho :)
Zaujimave ze len pri ZOOM 2 to umna bzuci, a je jedno ci je bleda alebo tmava scena :)
jolinar (28)|24.5.2011 16:15
[quote=SlavoF;346483]jen pro tuhle TV, aby to fungovalo bez drivera, páč ten do TV nedostaneš, tak to musí byť spárované, a panasonic s netgearom to dali dohromady:http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2.html[/quote]

Jeste jeden dotazek - lze se pres to wifi spojit s notebookem a vysilat do ni film nebo cokoliv bezi na notasu...? Nebo jedine pres HDMI nebo tak...?
kasy (44)|25.5.2011 08:40
Lze. Tady ve vlákně se řešilo spojení pomocí PS3 Media Serveru. Já to používám bez problémů.
jolinar (28)|25.5.2011 08:53
Ok, nainstaluju P3 media serveru a snad tu nekde bude navod jak je propojit :). Diky.
panason (6)|28.5.2011 09:00
[quote=noaid;331775]Nedá se nastavit kvalita. proč taky? Je tam ta původní. To bys to chtěl jako zhoršit?
Na minimální disk 160 GB (a tak malý se dnes už ani neoplatí kupovat) se vejde mnoho desítek hodin záznamu. Tipuji minimálně 40, spíše o dost více.[/quote]


Má niekto skúsenosti ako spat preformatovat HDD WD externy USB na NTFS ?
Po kliknuti (cez "Správa diskov") pravým tlačidlom na myši sa ukáže kompletné menu, ale jedine "Pomocnik" je vysvietený na čierno. Ostatné položky su sivé a tym pádom nie sú funkčné aj keď sú zobrazené. Mám XP a Priezkumník externý HDD nezobrazí. V okne "Správa diskov" je disk zobrazený a nemá označenie v stĺpci "Zväzok". V grafickom zobrazení diskov je napisaná veľkost disku "935,51 GB" a "V poriadku (Ochranná oblasť GTP)".
mj007 (34)|28.5.2011 09:29
[quote=panason;348302]Má niekto skúsenosti ako spat preformatovat HDD WD externy USB na NTFS ?
Po kliknuti (cez "Správa diskov") pravým tlačidlom na myši sa ukáže kompletné menu, ale jedine "Pomocnik" je vysvietený na čierno. Ostatné položky su sivé a tym pádom nie sú funkčné aj keď sú zobrazené. Mám XP a Priezkumník externý HDD nezobrazí. V okne "Správa diskov" je disk zobrazený a nemá označenie v stĺpci "Zväzok". V grafickom zobrazení diskov je napisaná veľkost disku "935,51 GB" a "V poriadku (Ochranná oblasť GTP)".[/quote]

Já na formátování používám toto:

easeus partition master

a no problem.
jolinar (28)|28.5.2011 13:01
tak nevim jestli to mam dat sem nebo spis nekam do sekce videa, ale kdyz propojim moji panasonic tv se sony vaio přes hdmi tak obraz na TV jakoby přesahuje...takže nevidim okrajové části filmu ani okno GOM playeru v kterym se to snažim přehrávat...nevíte proč? Zkoušel jsem snad vše ...
deepsix (26)|28.5.2011 14:28
Zdravím, vlastním TX-P42G20E již cca rok, v posledních dvou měsících jsem zaznamenal při zapnutí TV na pravé straně TV po celé výšce obrazovky cca 20cm vodorovné barevné proužky, které po "zahřátí" TV (cca 10-15min) zmizí. Viděli jste někdo něco podobného? Mám důvod se obávat a je to důvod k reklamaci?
Bulver (3)|28.5.2011 19:24
Poradí někdo jak řešit titulky u externích filmů. Jedná se o špatně zobrazované některé české znaky.
Zkoušel jsem vypnutí diakritiky v PSPadu, ne vždy to funguje. Děkuji za pomoc.
midarakruk (2)|30.5.2011 11:47
dobrý den, koupil jsem si asi půl roku zpátky tv Panasonic tx-P50g20 a rád bych na něm sledoval filmy v .mkv. Mám externí hdd WD a mám problém v tom, že vůbec nevidím data v TV, mám jej naformátovaný ve NTSC.
V rychlosti jsem tady pročítal nějaké odpovědi a pokud naformatuju disk v exFAT a nahodím do něj mkv, bude disk podporován TV??
Máte nějaké zkušenosti, v manuálu jsem četl, že tv formát mkv nepodporuje?!
SlavoF (834)|30.5.2011 13:47
[quote=midarakruk;348662]... v manuálu jsem četl, že tv formát mkv nepodporuje?![/quote]
dobre si četl a bohužial je to pravda :( , už si radšej rovno mohol kúpiť WD TV LIVE
midarakruk (2)|1.6.2011 09:53
[quote=SlavoF;348673]dobre si četl a bohužial je to pravda :( , už si radšej rovno mohol kúpiť WD TV LIVE[/quote]

ahoj, prosím o radu, zkoušel jsem tedy na hdd nahodit avi soubory a když do tv zapojím hdd, tak se objeví hláška že bylo zjištěno hdd ale když chci procházet filmy, tak mi hlásí že nebylo zjištěno zařízení. jsem z toho celkem lama, mám multimediální centrum LG ms400-tam porblém není žádný, ale připojit hdd přes USB port je pro mě španělská vesnice v tomto případě.
marfy (27)|5.6.2011 11:17
Nemáte někdo informaci, zda pro model G20 bude uvolněna aktualizace aplikace VIERA CAST na VIERA Connect ?
dallas6 (1)|5.6.2011 14:30
na internete som nasiel ze modely rok 2010 budu spatne kompatibilne len na facebook nic ine nebude upgradovane , facebook bude k dispozicii v juni . Mam 46 VT20 , tiez som myslel ze to upgrejdnu na plno ale nie.
Dieslak (8)|9.6.2011 16:16
Dobrý den.Mohl by někdo poradit/i když už tady bylo hodně napsáno,neviděl jsem jasné řešení/co mám udělat,aby se mi nesekalo mkv.Koupil jsem před týdnem TV Panasonic TX-P46G30E,která podporuje mkv soubory a k tomu externí HDD Western Digital 1.5TB, 3,5".Oboje ťape jako hodinky do doby kdy chci pustit mkv.Asi z 50 filmů mi jde plynule 15,5 se seká a ostatní se skoro ani nerozjedou.V počítači běží všechny mkv absolutně bez problémů,takže BDrip bude zřejmě v pořádku.Někde jsem se dočetl že ještě může záležet na fps,že každé mkv je různé a je optimální 1080p 23,976,ale 23,976 mám ho i u těch co nejdou spustit.Jsem spíš začátečník ohledně tohoto problému.Ještě jsem přemýšlel o zakoupení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jestli ale problém nebude přetrvávat.Abych zbytečně neutratil kačky.Třeba to půjde vyřešit bez multimediálního centra.Děkuji za každý dobrý nápad.
axicom (626)|9.6.2011 16:36
Vzdyt si koupil TV a ne prehravac, nemuzes ocekavat ze to prehraje vse jako nejake MMC. Hlavne to pises do G20. Kazdopadne Ti doporucuji MMC nebo propoj PC s TV.
Dieslak (8)|9.6.2011 16:51
Napsal jsem to do 20,protože tu 30 nejsou.I když to není přehrávač,tak stále nechápu,proč u zcela totožných parametrů mkv,že jedno jede a druhé ne,nebo to tak bývá?Ale tím pádem nechápu,proč dávají do telky podporu mkv,když 70% nepřehraju.A s MMC si myslíš/opravdu nemám s tímto zkušenost/,že přehraju mkv bez problémů?Jsem ochoten do něj jít,protože koukat na avi na této telce opravdu nechci/avi fachá bez problémů,ale ta kvalita/Jo a PC mám daleko moc,moc.Dík
axicom (626)|9.6.2011 16:59
G30 mas zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27700
Multimedialni centra jsou v sekci prehravacu, nebo se podivej na nejake recenze. Vlastnim Popcorna C200 s BD mechanikou, ano draha hracka a sezenes i levnejsi ktery odvede stejnou sluzbu. Nebo mrkni na Aukro [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dieslak (8)|9.6.2011 17:29
JJ dík,už jsem to tam hodil,koupil jsem si ted Blu-ray panasonic protože mam nějaká BD,ale hlavně PANASONIC DMP-BDT100 umí perfektně dopočítat dvd na 1080,kterých mám hafo/a fakt obraz o poznání lepši/,takže už u MMC neřeším nějakou kačku,jen jsem chtěl vědět,jestli to opravdu přehraje všechny mkv,abych nevyhodil 3-4 tisíce a pak to zas nepůjde.Hodně dobře chválí tento https://www.tvfreak.cz/recenze-ac-ryan-playonhd-a-hd-mini-kralove-multimedii/3872-6
axicom (626)|9.6.2011 18:15
Proto jsem volil Popcorna, ma BD mechaniku a prehraje vse, samotny BD prehravac mi prijde jako zbytecnost, no je to vec nazoru:-) Kolik mas doma BD disku?
Dieslak (8)|9.6.2011 18:28
BD mám jen 8/jsou moc drahý,takže spíš půjčovna/,ale origoš DVD asi 250-300,proto jsem chtěl ten BDT100,přece je nevyházím.Když jsem tam dal třeba pán prstenů,nebo dceři pohádku,tak ten obraz je opravdu super,zkoušel jsem to na té nové telce jak starý DVD přehrávač,tak ten Blu-rey a rozdíl fakt velký,co se obrazu týče,ale kombinaci MMC a BR od panasonicu prostě není.Když jsem si přečetl.že ta telka podporuje ty mkv,tak jsem vzal to řešení takhle.Ten HDD se neztratí,ale kdybych věděl.že to bude takhle blbnout,tak bych na to šel od lesa.No jo,co se dá dělat.Ale pořád jsi neřekl,jestli to s MMC pojede na 100+1% :-)
axicom (626)|9.6.2011 18:45
Je to model od modelu, jak rikam Popcorn C200 krome tacku od piva vezme vse i demo od Samsungu. Koukni do vlakna prehravacu na zkusenosti uzivatelu, mel jdem WD prehravac a nebylo to zadne terno. Pokud mas doma sit, staci Ti i bez HDD.
Olgoj Chorchoj (5)|15.6.2011 12:56
Nevím, jestli se to tady už někde řešilo. Pokud ano, tak jsem to nenašel.

Mám problém s uložením změny pořadí DVB-C kanálů. Po automatickém naladění, kde se mi naladí nějakých cca 130 kanálů, si chci manuálně přenastavit pořadí jednotlivých kanálů, což proběhne vcelku bez problémů a po dobu, kdy je TV zapnutá, tak je to OK. Když ji ale vypnu a následně znovu zapnu, tak je pořadí z velké části přeházené na původní pořadí. Zajímavé je, že některé kanály si pozici udrží, ale např. placené HD kanály, nebo HBO kanály jsou všechny zpět na své původní pozici. Nezná někdo způsob, jak docílit trvalého přenastavení pořadí? Přece jen měnit pořadí u cca 50ti kanálů při každém zapnutí se mi fakt nechce. Díky za radu.
Maxicek (3)|15.6.2011 13:39
Už jsem to tady psal. Mám sice model X20, ale dělalo mi to totéž, dokonce mi i mizely po každém vypnutí a zapnutí kanály. Někde v menu by měly být automatické aktualizace, když je vypneš, mělo by být vše v cajku.
spaceballs (4)|4.7.2011 16:43
Zdravím uživatele tohoto fóra a děkuji všem za příspěvky,které mi byly rádcem při výběru televize,ale popravdě,když přečtete poctivě vše,tak nekoupíte nikdy nic.Panasonic Tx-P50G20E budu mít jeden rok.Byl jsem zvědavý na modelovou řadu 2011 a o co vše jsem přišel.U známého jsem tedy v sobotu při nastavování P46G30 byl překvapen kvalitou obrazu,která dle mého názoru nejenže nepřevyšuje,ale pro mne nedosahuje úrovně předchozího typu.A nepovažujte mě za neumělce,co si neumí nic nastavit.Co se týče podpory mkv,od koupě televize mám Xtreamer.Vzal jsem tedy s sebou 150 HD filmů na 2 ext.HDD,v prvních pěti náhodně vybraných filmech se jeden totálně sekal,ten vývoj a různá zpracování kodeků nemůže televize zvládnout,do Xtreameru jsem již 2x nahrával nový firmware a nemám žádný problém.I ovládání je přívětivější,u televize bych to přehrávání bral jako doplněk.Menu televize je trošku přepracované,ta honba za štíhlostí je úplně zbytečná,nic to lepšího nepřináší.Vzhled já až tak neřeším,celkově to není špatný televizor,zatím nebzučel a nehrál tváře do zelena,ale v této řadě to není žádný propastný skok kupředu.Chtěl bych tím říci,že by každý měl být spokojen s tím co má,pokud je spokojený,a z bombastických výlevů výrobce o zcela nových procesorech a vylepšeních obrazu,použitém super panelu atd. automaticky neusuzovat,že padne do kolen.
Harris23 (180)|4.7.2011 17:35
[quote=spaceballs;355335]...[/quote]
No ale to nehovoríš žiadne novinky, Už z prvých príspevkov v topicu o panasonic modeloch 2011 bolo zrejmé, že sa žiadna novinka nekoná. Že dokonca ten televízor je identický, obrazovo úplne rovnaký. V poslednej vete píšeš, čo si tým chcel vlastne povedať, ale i tak som to nie celkom pochopil. Ved predsa G30 nie je určený pre už majieľov G20 (a toto hádam nehovorí ani panasonic) G30 (a celá tohtoročná modelová rada) je určená pre nových majiteľov, ktorí z takých čí onakých dôvodov kupujú novú tv. Alebo si to myslel tak, že v čase ked je už na trhu G30, sme si mali kúpiť G20? Keby tam aspon cenový rozdiel bol, tak to má akú takú logiku, ale ani to nie je.
Ale aby som troška nahlodal Tvoju teóriu o neprekonateľnosti Tvojej tv. Dopredu sa ospravedlnujem, sú to sprostredkované info zo zahraničných fór. Ale jedna vec tu proti G20 predsalen hrá. VRAJ vám tam časom odchádza čierna, a toto ,tiež len vraj, panasonic odstránil. Akurát, že vraj posvojom, čoho výsledkom je zase ten kolísavý jas.
Ale nič nesúdim, ty si majiteľ ročnej g20, ty najlepšie vieš, či je tá tv perfektná.
S tými mkvčkami Ti ale dávam totálne za pravdu. Je to nepoužiteľné.
Misula8 (19)|4.7.2011 19:45
Dobrý den,
mám celkem nově model P42V20E což v podstatě otázky je jako P42G20E. K TV používám standardně přehrávat ASUS O!play HD2 ale pokud chci jen pustit fotky, tak bych rád na TV, ale při vložení paměťové karty, nebo USB flash tak viera tools napíše, že není aktivní žádné zařízení. Tak se chci zeptat zda je potřeba něco aktivovat, nebo jak jinak spustit. TV je kupovaná nová a nikde není nic registrované. Dokáže mi někdo poradit?
jaina (76)|4.7.2011 22:51
[quote=Misula8;355376]Dobrý den,
mám celkem nově model P42V20E což v podstatě otázky je jako P42G20E. K TV používám standardně přehrávat ASUS O!play HD2 ale pokud chci jen pustit fotky, tak bych rád na TV, ale při vložení paměťové karty, nebo USB flash tak viera tools napíše, že není aktivní žádné zařízení. Tak se chci zeptat zda je potřeba něco aktivovat, nebo jak jinak spustit. TV je kupovaná nová a nikde není nic registrované. Dokáže mi někdo poradit?[/quote]





vlož USBčko, na ovládačí stlač SD CARD potom ok a malo by to byť ok.
Misula8 (19)|5.7.2011 11:01
Jo, tak to je přesně to, co mi včera nejelo.. :-/ dnes stejným způsobem funguje - hudba lze nějak změnit, nebo nahradit vlastní (případně zvolím MUTE) Jinak obraz luxusní - kam se hrabou LED TV
jolinar (28)|6.7.2011 12:07
[quote=kasy;347814]Lze. Tady ve vlákně se řešilo spojení pomocí PS3 Media Serveru. Já to používám bez problémů.[/quote]

Ještě jedna věc, když se používá ten adapter netgear a chci přehrát přes wifi z notebooku, něco do tv, jak se to vlastně napojuje? ja jen , jestli když budu přehrávat z notasu do tv, tak jestli mi pude i internet nebo ne.

Přehraje to i FULL HD nebo to zvládne jen HD přenos?
jolinar (28)|6.7.2011 12:36
Ptám se především proto, že ted mam propojený Sony Vaio přes HMDI kabel k mé TV a obraz mi nepřijde tak uplně plynulý jako když to pouštim třeba přes externí HDD přímo připojený k TV...frekvenci jsem zkoušel 59/59, 50/50 a přesto furt nic moc...tak nevim...tak aby to přes wifi nebylo jeste horsi :/
eldorado09 (1441)|6.7.2011 13:58
Zdravím, spozoroval už niekto "šednutie" čiernej na modeloch 2010 podobne ako u mod. 2009?
tesla15 (505)|7.7.2011 11:47
Potvrdil jste to, co mnozí nechtěji ani slyšet, natož vidět. Pro Misula8
CCE07072011_00000.JPG SONY dvojí kvalita.jpg
VIKTORCH78 (2)|7.7.2011 16:21
Ahoj.Mam problem s pripojenim Viera Cast na net.Mam modem od 02 Zyxel P660 Hw t3 v 2.
Vse mam spravne nastavene.V menu testu pripojeni mi to nacte vse jak Ip adresu tak vse ostatni.
Jen posledni polozka ...nelze pripojit na server chyba 007.
Mam plazmu P50g20es.Poradi nekdo?Jsem laik.
Psal jsem jak na Panasonic a volal na 02.Vse je pry jak ma byt.Proc to tedy nefacha?
Diky za radu
SlavoF (834)|10.7.2011 23:38
celý problém bude v nastavení tvojho modenu, nikde inde, pohraj sa s tým - choď do nastavenia modemu a tam musíš pre TV "otvoriť ventil"
VIKTORCH78 (2)|13.7.2011 17:51
No dik,jenze je problem ze nevim jak na to.V tomhle jsem amater
brak73 (12)|16.7.2011 18:21
Chci se zeptat zda lze u typu 42G20E nějak aktualizovat firmware na novější verzi VieraCast kde je už Facebook jako u typu G30E? Děkuji.
SlavoF (834)|17.7.2011 15:54
nelze
patriot (227)|18.7.2011 15:41
[quote=brak73;357103]Chci se zeptat zda lze u typu 42G20E nějak aktualizovat firmware na novější verzi VieraCast kde je už Facebook jako u typu G30E? Děkuji.[/quote]

A jakou máš verzi fw ? Poslední je 2.505 ... Jinak Panasonic čas od času ve svých fw vylepšuje VieruCast. Např. G20 tuším zpočátku neměly podporu Skype.
hirogen77 (29)|20.7.2011 16:18
Ahojte, chcem sa opýtať aké mate skúsenosti s prepojením G20 a reprom Panasonic SC-HTB500, resp. kvalitu týchto reproduktorov. Ďakujem
SlavoF (834)|20.7.2011 21:45
SC-HTB500? čo to je? prečo to? k čomu to je? za ten peniaz by som to určite doma nechcel, načo ? 9-)
hirogen77 (29)|20.7.2011 22:08
[quote=SlavoF;357662]SC-HTB500? čo to je? prečo to? k čomu to je? za ten peniaz by som to určite doma nechcel, načo ? 9-)[/quote]

Je to SoundBar + bezdrotovy subwoofer. Ma to lepsi zvuk, prepojenie cez HDMI jednym kablom sa prepoji TV, DVD... s tymto systemom, ovladanie cez VieraLink... Mne sa to celkom zapacilo.
http://www.webnoviny.sk/svet/rekordny-pocet-oceneni-eisa-pre-panas/134806-fotografia.html
Deee-aN (190)|20.7.2011 22:13
Po tom, co jsem slyšel něco podobného od Yamahy, soundbar nechci...
Ale třeba je tohle lepší ...