Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

Michalos2 (38)|8.4.2010 12:28
[quote=audiofil;276331]a ked htpcTV tak LCD :D[/quote]
Jestli chces 50 palcovovej monitor k PC tak asi LCD, ale pak si pust DVB-T a uzij si mazanici :) Asi se vyplati koukat na net a office ze 3 metru na 50´´ LCD :D :D a pak koukat na DVB-T kde to vypada jak kdyby si obraz polil vodou a barvama :D :D
garb7 (1189)|8.4.2010 12:29
[quote=audiofil;276331]a ked htpcTV tak LCD :D[/quote]

Tak kvůli tomu bych do LCD nešel , 42LH9000 není k sehnání a SONY s X4500 skončily a nesmyslný ceny za podobný LCD bych nedal. P42G20 pohoda. To už snad po 3letech budou OLED
audiofil (102)|8.4.2010 13:09
[quote=garb7;276335]Tak kvůli tomu bych do LCD nešel , 42LH9000 není k sehnání a SONY s X4500 skončily a nesmyslný ceny za podobný LCD bych nedal. P42G20 pohoda. To už snad po 3letech budou OLED[/quote]


[quote=Michalos2;276334]Jestli chces 50 palcovovej monitor k PC tak asi LCD, ale pak si pust DVB-T a uzij si mazanici :) Asi se vyplati koukat na net a office ze 3 metru na 50´´ LCD :D :D a pak koukat na DVB-T kde to vypada jak kdyby si obraz polil vodou a barvama :D :D[/quote]


a tu nastava dillema, bud LCD alebo PLAZMA,co som videl SkyLink a LCD u svokrovcov tak to vyzeralo v pohode......terestrial by som urcite nebral....iba hlupak si zoberie pozemne vysielanie so shit datovym tokom...Satelit je satelit....len vsade citam,ze su problemy s natiahnutim obrazu v plazme,ale nejako sa mi tomu nechce verit
LPK (177)|8.4.2010 14:40
[quote=audiofil;276339]a tu nastava dillema, bud LCD alebo PLAZMA,co som videl SkyLink a LCD u svokrovcov tak to vyzeralo v pohode......terestrial by som urcite nebral....iba hlupak si zoberie pozemne vysielanie so shit datovym tokom...Satelit je satelit....len vsade citam,ze su problemy s natiahnutim obrazu v plazme,ale nejako sa mi tomu nechce verit[/quote]

tomu nejak nerozumim, je jedno jestli to pripojis na LCD nebo plasmu ... zalezi na elektronice dane TV a ne na tom jaka je technologie zobrazeni a taky zalezi na tom, jak vysila dana stanice jestli vysila anamorfne a nebo jenom letterbox (pro SD) a nebo jak dokaze dany satelit poslat signal do hdmi, moznosti jak zkurvit obraz je spousta, ale rozhodne to nezalezi na tom jestli je to plasma nebo LCD...

garb7: bohuzel 42lh9000 uz nesezenes ... ja ji schanel 2 mesice a holt uz proste nebyla a LG ji uz ani nedoveze ... ano byla to TV kterou jsem mel puvodne vybranou ... opravdu povedeny kousek a rekl bych ze jedina rozumna koupe pro LED LCD (za rozumny peniz - pokud byla k mani), videl jsem ji na vlastni oci a proto jsem ji taky chtel .... alternativou byla letosni g20
garb7 (1189)|8.4.2010 15:24
[quote=audiofil;276339].Satelit je satelit....len vsade citam,ze su problemy s natiahnutim obrazu v plazme,ale nejako sa mi tomu nechce verit[/quote]

Natahovat můžeš holínky , ale at má plazma jakýkoli rozlišení obraz zobrazí- přepočítá to do 16:9 (na celou plochu panelu) neznám problém maxímálně u některých LG byly pruhy u 4:3 formátu šedý.
sirdo (1320)|8.4.2010 15:32
[quote=LPK;276350]garb7: bohuzel 42lh9000 uz nesezenes ... ja ji schanel 2 mesice a holt uz proste nebyla a LG ji uz ani nedoveze ... ano byla to TV kterou jsem mel puvodne vybranou ... opravdu povedeny kousek a rekl bych ze jedina rozumna koupe pro LED LCD (za rozumny peniz - pokud byla k mani), videl jsem ji na vlastni oci a proto jsem ji taky chtel .... alternativou byla letosni g20[/quote]

keby si skusol 47", tak tu ju maju a ze maju fyzicky, nie len na papieri. odtial som kupoval 42" lebo vtedy nemali 47" co ma dost serie, ale uz s tym nic nenarobim...
http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Plochy_TV___LCD/LG_47LH9000___LED_LCD_televizor-4851.html
LPK (177)|8.4.2010 16:06
jo, ale to uz je na me uprimne dost penez a 42 byla maximalni mozna velikost TV kterou dostanu do urceneho prostoru ... ale nelituju koupe g20 jsem spokojeny a opravdu po case pouzivani i mile prekvapeny ... mozna ze pro me potreby by ten goldstarr byl vhodnejsi, ale zatim neoPDP splnuje vse co slibuje ...
audiofil (102)|8.4.2010 17:43
[quote=garb7;276362]Natahovat můžeš holínky , ale at má plazma jakýkoli rozlišení obraz zobrazí- přepočítá to do 16:9 (na celou plochu panelu) neznám problém maxímálně u některých LG byly pruhy u 4:3 formátu šedý.[/quote]dnes som kecal so SlavomF a ten mi pisal ze jemu to nezobrazilo spravne a existuje vela ludi co im to nezobrazilo spravne,neviem ci alebo kde robili chyby,ale kazdopadne cez HDMI by to malo zobrazovat spravne,ked som to skusal u nasich na LCD Samaci,tak to islo dobre,ale na plazme som to nemal kde skusat,kedze htpc je v stave skladania a bigtower sa mi do datatrtu alebo nayka pchat nechce
garb7 (1189)|8.4.2010 19:13
Ano na P42G10 mi trvalo hodku než jsem to nastavil pro PC 1:1pix ( měl jsem špatně 4 věci) (a hlavne nepíšeš co nešlo nastavit a jaký rozměr byl problém) na tom samém PC jsem ze tří ready LCD 32" byl schopen nastavit jen jednu ,ale to mi bylo fuk nebot jsem je jen testoval a pak vrátil, nechtěl jsem se stím déle zdržovat.
SlavoF (834)|8.4.2010 19:38
[quote=garb7;276388](a hlavne nepíšeš co nešlo nastavit a jaký rozměr byl problém)[/quote]
ja som len tak narychlo pripojil cez D-sub a tam to neberie všetky rozlíšenia, ja mám na monitore 1440x900 a napr. to zrovna nezoberie, v manuále je presne napísané čo zožere.
Cez DHMI no ja ale asi úplne iné, ale vravím to som ja len tak narýchlo skúšal ako sa to zobrazí.
audiofil (102)|8.4.2010 21:00
ale asi nekupim ziadne TV lebo podla jirina1978 by nekupil za poslednych 2 rokov ziadnu TV,lebo su to len zlepeniny :D asi si kupim Optomu HD80 ako som aj planoval muhehhe
jarino1978 (8045)|8.4.2010 21:10
ak patríš k tým 95%, o ktorých som písal v inom vlákne, tak ti to môže byť jedno...
SlavoF (834)|8.4.2010 22:24
Jarino, prestaň už /myslené v dobrom slova zmysle/
mph1 (689)|9.4.2010 00:41
[quote=audiofil;276311]PANASONIC TX-P50G10E Cena: 1198 EUR s DPH
PANASONIC TX-P50G20E Cena: 1 275.00 EUR s DPH

G10 ta stala 1000 euro?[/quote]TX-P50G20E Cena: 34990,- ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
TX-P50G10E (moje) Cena: 29000,-

29000,- x 1.20 (tj. +20%) = 34800,-

Co se ti nelibi?
noaid (284)|9.4.2010 09:41
[quote=garb7;276388]Ano na P42G10 mi trvalo hodku než jsem to nastavil pro PC 1:1pix ( měl jsem špatně 4 věci) [/quote]

Mohl by ses trochu rozepsat? Taky se někdy chystám nastavit pořádně obraz z PC, teď mi to i při přeskenování dělá černý rámeček okolo.
garb7 (1189)|9.4.2010 09:54
Je potřeba vypnout převzorkování a pak si uvědomit že panel G10 má cca 1cm na skle černý rámeček a tudíž není možný dostat obraz až k plastovému rámu, trochu mě to zaskočilo a i špatně nastavená velikost tapety mě zaskočila nebot se na první pohled zdálo že obraz má jen 65% plochy ( nebot při předchozím připojení na readyLCD to bylo ok) z důvodu že černá je fakt černá máš pocit že je špatný rozlišení hned jsem kontroloval nastavení GK , ale po přetažení dokumentu na rozšířenou plochu P42G10 to bylo OK.
noaid (284)|9.4.2010 10:15
Tak to je jiný problém, já měl na mysli to, jak bych to řekl, při vstupu z PC nikdy žádný obraz (plocha,film v theather modu, fotka apod.) nepokrývá všechny zobrazitelné body na panelu, jinými slovy když přepnu na TV, obraz je větší, nebo ještě jinak, není využito plné rozlišení panelu, po kraji jsou nevyužité pixely. Podle mne bude problém v nastavení driveru mé ATI grafické karty, ale ještě jsem se tím nezabýval.
garb7 (1189)|9.4.2010 10:30
Tak stím jsem se nesetkal, někomu pomohlo v menu nastavení GK-- úprava rozměru, tam lze manualně nastavit jemně rozměr obrazu.
gaDzin (12)|9.4.2010 14:07
Zdravim, mam takovy lame dotaz. Podporuje tuner tyhle TV i DVB-T2? Rozumim tomu spravne, ze je to to same jako DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]) ?
Dale by me zajimalo jestli je na tom normalne koukatelny aktualni DVB-T pozemni signal? Videl jsem ho na LG, ale to ma nizsi rozliseni (1024*768) a pro ma parada, jsem totiz zvyklej na CRT (momentalne spis mini CRT). Jinak signal mam pripadne moznost do toho poustet od UPC. Ma to ale vubec smysl? Satelit prozatim neresim, i kdyz by to byla nej volba.
Vim, ze na to vse by stacilo napr. to LG s nizsim rozlisenim, ale chci na tom gamesit xBox. A taky trocha myslim na budoucnost, nerad bych za 2-3 roky kupoval novou TV.
Dikec

EDIT: DVB-T2 resim na zaklade tohoto clanku - https://www.tvfreak.cz/pozemni-hdtv-vysilani-v-evrope-a-jeho-nevyhlidky-v-cr/3345-2
LPK (177)|9.4.2010 14:25
no myslim ze s kvalitou DVB-T vysilani nejni problem, je to o tridu lepsi obraz nez u g10 a je opravdu dobre zmakly upscaling na velkou plochu panelu, takze toho bych se rozhodne nebal a co se tyce HD pozemniho vysilani, tak ten nemohu posoudit, ale myslim ze spatny rozhodne nebude :-)
jarino1978 (8045)|9.4.2010 14:47
[quote=gaDzin;276490]Zdravim, mam takovy lame dotaz. Podporuje tuner tyhle TV i DVB-T2? Rozumim tomu spravne, ze je to to same jako DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]) ?
Dale by me zajimalo jestli je na tom normalne koukatelny aktualni DVB-T pozemni signal? Videl jsem ho na LG, ale to ma nizsi rozliseni (1024*768) a pro ma parada, jsem totiz zvyklej na CRT (momentalne spis mini CRT). [/url][/quote]

- DVB-T2 tuner nemá zatiaľ žiadna dostupná TV
- DVB-T / DVB-T2 nie je to isté
- ak si zvyknutý na CRT, tak na HD placke pozerať DVB-T je naozaj pre silné nervy.
Zigáč (231)|9.4.2010 15:34
[quote=jarino1978;276497]- DVB-T2 tuner nemá zatiaľ žiadna dostupná TV[/quote]

jarino sice se tváříš a vystupuješ tak, že všemu rozumíš a všechno znáš, ale co třeba tyto modely Panasonicu pro britský trh? Ty také nejsou dostupné...Panasonic TX-XXG20B

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/VIERA+Flat+Screen+Televisions/NeoPDP+TVs/TX-P42G20B/Specification/3569566/index.html?trackInfo=true
spartan67 (210)|9.4.2010 16:12
[quote=jarino1978;276497]- DVB-T2 tuner nemá zatiaľ žiadna dostupná TV
- DVB-T / DVB-T2 nie je to isté
- ak si zvyknutý na CRT, tak na HD placke pozerať DVB-T je naozaj pre silné nervy.[/quote]

no nevim,ja koukam na dvb-t a kdyz ho srovnam s obrazem na crt,tak nevim co je teda na plazme koukani pro silne nervy,mne se zda obraz kvalitnejsi,pozemni hd-CT1,Prima a Nova..no o hezcim obrazu se da hovorit snad u novy,jinak nic moc..
jarino1978 (8045)|9.4.2010 18:54
[quote=Zigáč;276504]jarino sice se tváříš a vystupuješ tak, že všemu rozumíš a všechno znáš, ale co třeba tyto modely Panasonicu pro britský trh? Ty také nejsou dostupné...Panasonic TX-XXG20B

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/VIERA+Flat+Screen+Televisions/NeoPDP+TVs/TX-P42G20B/Specification/3569566/index.html?trackInfo=true[/quote]

- asi si jediný, kto si HDTV s DVB-T2 kúpi v CZ/SK :D
- u nás by ti bola tak na 2 veci...
- chlape, keď sa tu bavíme, tak sa tu bavíme o modeloch u nás dostupných a nie o modeloch, ktoré sa v našom regióne nepredávajú a ani tu nie je pre ne podpora. Dobré ráno...

[quote=spartan67;276516]no nevim,ja koukam na dvb-t a kdyz ho srovnam s obrazem na crt,tak nevim co je teda na plazme koukani pro silne nervy,mne se zda obraz kvalitnejsi,pozemni hd-CT1,Prima a Nova..no o hezcim obrazu se da hovorit snad u novy,jinak nic moc..[/quote]
- tie mazanice na Prime, Nova a spol. v DVB-T sa zrovnať s DVB-S alebo kvalitným analógom nedajú, tak si daj pohov.
spartan67 (210)|9.4.2010 19:23
[quote=jarino1978;276544]- asi si jediný, kto si HDTV s DVB-T2 kúpi v CZ/SK :D
- u nás by ti bola tak na 2 veci...
- chlape, keď sa tu bavíme, tak sa tu bavíme o modeloch u nás dostupných a nie o modeloch, ktoré sa v našom regióne nepredávajú a ani tu nie je pre ne podpora. Dobré ráno...


- tie mazanice na Prime, Nova a spol. v DVB-T sa zrovnať s DVB-S alebo kvalitným analógom nedajú, tak si daj pohov.[/quote]
ty chytraku,pohov si davam pouze s normalnima a inteligentnima jedincema,ty jsi predevsim podle sebe ten nejchytrejsi a jen slovickaris,precist si to na netu dokaze kazdej,takze koncim diskusi s tebou,muzes dal chytracit,pokud ti to nekdo tady zere...
Zigáč (231)|9.4.2010 19:23
jarino ty spoustu informací uchopuješ pouze tak, aby vyhovovali tvému názoru nebo si ho přizpůsobíš. Nikdo nám nebrání si to z UK objednat na svoje riziko. Já jsem tu hodil odpověď na tvoji informaci, že DVB-T2 nemá žádná dostupná TV. Ano u nás tento model není, ale zase není nedostupná ;) dobrý večer :-)
marfy (27)|10.4.2010 10:13
Mohl by prosím zasáhnout admin a smazat příspěvky, které neslouží ostatním jako zdroj smysluplných informací o modelech TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E a TX-P54G20E ? Už se těším, až tady zase nějaký "mazáckej frajer" napíše nováčkovi, že se má nejdříve naučit používat tlačítko hledat a že už se tady něco už řešilo ... ale kdo má pak v těch sračkách a stupidních roztržkách hledat smysluplné a užitečné informace ??? Stačí se podívat na toto téma a spočítat, kolik příspěvků je o něčem přínosným a kolik z nich je jen slovní přestřelkou několika xxxxxx jedinců. Děkuji.
spartan67 (210)|10.4.2010 10:39
[quote=marfy;276576]Mohl by prosím zasáhnout admin a smazat příspěvky, které neslouží ostatním jako zdroj smysluplných informací o modelech TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E a TX-P54G20E ? Už se těším, až tady zase nějaký "mazáckej frajer" napíše nováčkovi, že se má nejdříve naučit používat tlačítko hledat a že už se tady něco už řešilo ... ale kdo má pak v těch sračkách a stupidních roztržkách hledat smysluplné a užitečné informace ??? Stačí se podívat na toto téma a spočítat, kolik příspěvků je o něčem přínosným a kolik z nich je jen slovní přestřelkou několika xxxxxx jedinců. Děkuji.[/quote]
pokud mas na mysli predchozi dva prispevky,ktere resi kvalitu sledovani dvb-t na TXP42G20E a moznost dovozu plazmy s dvb-t2 z UK a nezdaji se ti prinosne pro tebe,urcite se najdou uzivatele pro ktere prinosem budou,nemyslis?
garb7 (1189)|10.4.2010 10:53
Vždyt dnes je možnost kupovat věci i z USA, Japonska atd. a je dobrý vědět podrobnosti.

Jako možnost koupit P..GW20 z německa se sat tunerem a jestli se někdo rozhodne koupit UK verzi která je dnes u nás k ničemu ale jednou za cca 3--5let DVB-T2 bude je to přece jen jeho věc ale bylo by dobrý aby se mohl dozvědět, že je dost možný , že na DVB-T2 budou placený kanály a bude potřeba karta a pokud TV nemá slot nebo nebude zaručena kompabilita karty bude to stejně k ničemu.
jarino1978 (8045)|10.4.2010 19:49
[quote=Zigáč;276550] Já jsem tu hodil odpověď na tvoji informaci, že DVB-T2 nemá žádná dostupná TV. Ano u nás tento model není, ale zase není nedostupná ;) dobrý večer :-)[/quote]

- opäť dobré ráno
- už sa konečne zobuď, lebo tu sa každý baví o našom regióne a nie o UK modeloch a preto tvrdím, že DVB-T2 tuner je nedostupný
- ak si kúpiš UK model, tak ti u nás bude na 2 veci, pretože ani nevieš, aké kmitočtové pásmo bude možno ( niekedy alebo či vôbec ) použité pre DVB-T2. Nevieš teraz nič o parametroch tohoto možného budúceho systému , takže čo tu stále zavádzaš a klameš ? Už sa zobuď, pretože len blbec by sa dal nachytať na tvoje myšlienky, ktoré sú úplne smiešne. A čo keď bude použitý 69. kanál pre DVB-T2 v CZ ?
Zigáč (231)|10.4.2010 20:10
nevšiml jsem si, že každý a že kromě tebe by ta informace ostatní zatím nezaujala, ale tvůj názor je ten jediný správný, takže už mlčím
axicom (626)|10.4.2010 20:20
[quote=noaid;276122]Pánové, tak jsem pro dnešek skončil s kalibrací a půjdu si to srovnat na nějakém filmu. V příloze jsou 4 chc soubory s různými kalibracemi, default, stará z víkendu o které jsem psal a dvě nové. Co by jste si vybrali dle grafů? Mi to připadá samý kompromis, ale jeden tip mám. Co si myslíte že je nejlepší nebo co by jste ještě upravili? Co si o tom myslíte?

Já to jdu pozorovat v reálu.

Obrázky se mi už fakt dnes nechce dělat, je možné to prohlédnout v programu http://www.homecinema-fr.com/colorimetre/release/Setup_v2_1_0.exe

Žádnou kalibraci na 7500K apod. jsem v programu nedělal, vše je default.[/quote]

Nedalo mi to a vyzkousel jsem to, obraz je pekny hnus, v podstate vse do zluta, nevim proc, leda ze by kazda TV byla deafaultne nastavena jinak.
jarino1978 (8045)|10.4.2010 21:54
[quote=Zigáč;276660]ale tvůj názor je ten jediný správný, takže už mlčím[/quote]

- presne tak. a robíš dobre, že už budeš ticho.pomôžeš tým ostatným.
Qwert123 (3)|10.4.2010 22:53
[quote=Zigáč;276660]nevšiml jsem si, že každý a že kromě tebe by ta informace ostatní zatím nezaujala, ale tvůj názor je ten jediný správný, takže už mlčím[/quote]

no prepáč, ale keď si mám vybrať konkrétnu plazmu, tak ju určíte kúpim na SVK (datart alebo čo bude najlepšie z ponúk, ako niekde z UK alebo aj z Kambodže aj keď je o 100€ lacnejšie) a to hlavne z dôvodu reklamácie, takže tiež sa prikláňam k názoru, že mimo zahraničné obchody ma nelákajú a nezaujímajú
lerby (906)|11.4.2010 00:30
[quote=noaid;276122]Pánové, tak jsem pro dnešek skončil s kalibrací a půjdu si to srovnat na nějakém filmu. V příloze jsou 4 chc soubory s různými kalibracemi, default, stará z víkendu o které jsem psal a dvě nové. Co by jste si vybrali dle grafů? Mi to připadá samý kompromis, ale jeden tip mám. Co si myslíte že je nejlepší nebo co by jste ještě upravili? Co si o tom myslíte?

Já to jdu pozorovat v reálu.

Obrázky se mi už fakt dnes nechce dělat, je možné to prohlédnout v programu http://www.homecinema-fr.com/colorimetre/release/Setup_v2_1_0.exe

Žádnou kalibraci na 7500K apod. jsem v programu nedělal, vše je default.[/quote]

Vdaka za vysledky. Bol som trochu v obchode prevetrat tuto plazmu a okrem blikania ma zaskocila aj farebna posterizacia, ktoru som teda vobec necakal. Ako je to vyzera na nakalibrovanej telke?

Mozem sa este spytat aku sondu si pouzil? Spyder a aj paradoxne iOne Pro su oproti LT verzii malo citlive.
Zigáč (231)|11.4.2010 00:34
Qwert123: k tomu tě nikdo nenutí proboha (sám s tím mám dobré (foťák Sony z USA) nebo špatné zkušenosti viz jiné téma a můj HP notebook z USA, který tu nebyl podporován a odešel mi). Já jsem přítomné informoval o tom, že existuje již na trhu TV se zabudovaným DVB-T2 tunerem obdobná tomuto modelu, když tu jarino tvrdí, že taková televize neexistuje a poté to stáčí k diskuzi nad lokálním dostupným trhem. To už jsme, ale poté úplně někde jinde...
jarino1978 (8045)|11.4.2010 09:31
[quote=Zigáč;276718] když tu jarino tvrdí, že taková televize neexistuje a poté to stáčí k diskuzi nad lokálním dostupným trhem. To už jsme, ale poté úplně někde jinde...[/quote]

- si mysli, že si veľký frajer. no dobre, tak si to mysli a môžeš si pri tom honiť triko... A snívaj pri tom o tom, že neviem, že existujú placky s DVB-T2 tunerom... :-((( Len škoda, že si ten T2 tuner nemôžeš u nás overiť, či funguje. :-(((
- pre mňa si ale ....... na en-tú....
noaid (284)|11.4.2010 10:46
[quote=axicom;276662]Nedalo mi to a vyzkousel jsem to, obraz je pekny hnus, v podstate vse do zluta, nevim proc, leda ze by kazda TV byla deafaultne nastavena jinak.[/quote]
Já říkal, že to je hodně individuální. Chtěl jsem spíše posoudit ty grafy, ne výsledný obraz u druhých, to nemá smysl.
noaid (284)|11.4.2010 10:52
[quote=lerby;276716]Vdaka za vysledky. Bol som trochu v obchode prevetrat tuto plazmu a okrem blikania ma zaskocila aj farebna posterizacia, ktoru som teda vobec necakal. Ako je to vyzera na nakalibrovanej telke?

Mozem sa este spytat aku sondu si pouzil? Spyder a aj paradoxne iOne Pro su oproti LT verzii malo citlive.[/quote]

Sonda iOne.

Nevím, jak se ta posterizace projevovala, mohl bys to popsat? Ale to musí souviset s kvalitou vstupního signálu. Já něco takového vidím jen u některých komprimovaných MKV souborů, když pustím blu-rey, tak jsem si ničeho nikdy nevšiml. Včera na Nově HD Vratné láhve byly taky výborné. Ale zkusím se na to zaměřit.
lerby (906)|11.4.2010 11:07
iOne ale aka verzia? Ja mam LT. Neviem najst thread, kde sa spominalo, ze PRO nemeria na plazmach spravne nizke urovne jasu.

Posterizaciu som videl len z testovacich obrazkov na USB, ktore som si pripravil vo Photoshope.
fleggy (24)|11.4.2010 11:44
Já jsem postřehl u své G20 výraznou posterizaci u dokumentů se záběry zpod mořské hladiny, kdy se tento efekt silně projevuje kolem světelených zdrojů. Režim THX se všemi "vylepšeními" vypnutými.
noaid (284)|11.4.2010 11:48
Je to sonda dodávaná k drahým monitorům Eizo, je na ní zespoda "Eye-One display", seshora Eizo ColorEdge GreytagMacbeth CX1.
lerby (906)|11.4.2010 11:52
[quote=fleggy;276749]Já jsem postřehl u své G20 výraznou posterizaci u dokumentů se záběry zpod mořské hladiny, kdy se tento efekt silně projevuje kolem světelených zdrojů. Režim THX se všemi "vylepšeními" vypnutými.[/quote]

Hmmm.... hlavne ze si na webe napisu 6000 stupnov gradacie!
lerby (906)|11.4.2010 11:53
[quote=noaid;276751]Je to sonda dodávaná k drahým monitorům Eizo, je na ní zespoda "Eye-One display", seshora Eizo ColorEdge GreytagMacbeth CX1.[/quote]

To bude asi PRO verzia. Ja mam iba tu "lacnu", ktora meria dobre.
fleggy (24)|11.4.2010 11:56
K té kalibraci mám laický dotaz - jak se vyrovnáváte s různými vstupy? Vždy jsem žil v domnění, že kalibrace je ok pro neměnný zobrazovací řetězec, např. konkrétní výstupní konektor konkrétní GK, konkrétní vstup monitoru. Když vyměním GK, tak rekalibruju. Ale u TV? Přes jedno HDMI připojený satelit, přes druhé PC, přes SCART starý HDD recorder, Youtube jde přes Ethernet - zkalibrovat se musí pro každý vstup zvlášť, ne? Leda mě napadá přepínat nastavení Professional 1/2 s různými kalibracemi pro dva různé vstupy.
fleggy (24)|11.4.2010 11:58
A ještě jeden dotaz - fyzicky to kalibrujete při připojení k PC? Protože pak už tomu vůbec nerozumím...
lerby (906)|11.4.2010 12:44
[quote=fleggy;276754]K té kalibraci mám laický dotaz - jak se vyrovnáváte s různými vstupy? Vždy jsem žil v domnění, že kalibrace je ok pro neměnný zobrazovací řetězec, např. konkrétní výstupní konektor konkrétní GK, konkrétní vstup monitoru. Když vyměním GK, tak rekalibruju. Ale u TV? Přes jedno HDMI připojený satelit, přes druhé PC, přes SCART starý HDD recorder, Youtube jde přes Ethernet - zkalibrovat se musí pro každý vstup zvlášť, ne? Leda mě napadá přepínat nastavení Professional 1/2 s různými kalibracemi pro dva různé vstupy.[/quote]

Zamozrejme ze idealne je kalibrovat cely zobrazovaci retazec. BR prehravac spolu s TV. Vtedy sa pouziva kalibracne DVD alebo BR. PC so sondou meria. Pre ostatne vstupy sa kalibruje tak, ze sa TV pripoji na PC ako standardny monitor.

EDIT: Kto ma po ruke profesionalny generator farieb, moze pouzit aj ten :)
noaid (284)|11.4.2010 14:39
Každý druh vstupu u G20 může mít nastavený profil jinak, TV si nastavený profil pamatuje. Jen škoda, že součástí toho profilu není i převzorkování a IFC.
Kalibruji z BD playeru z testovacího DVD, sonda připojena k notebooku, snímá v podstatě to, co budu přehrávat z DVD.
Vstup z BD a z PC vyžaduje zcela jinou kalibraci a to možná i pro každou graf. kartu jinou, navíc se možná některá nastavení musí provést i na GK. Nemá smysl si zkopírovat kalibraci někoho jiného a myslet si, že to mám OK. Okometrická metoda je lepší.
gaDzin (12)|11.4.2010 22:44
Diky za info. Koukam, ze jsem dotazem rozpoutal solidni flame war :-). Pripadny nakup v UK pro me neni zadny problem ;) , ale evidentne je to zbytecne a do budoucna to nedava zadnou jistotu. Nejsem zadny fajnsmekr, co by mel zkusenost s kvalitnim obrazem. Ale rad bych si dopral kvalitni obraz jak pri sledovani tv, tak pri hrani xBoxu, filmy bych prehraval pres HDMI z notase. Proste ted vaham, zda se mi vubec vyplati investice do teto TV a potrebuji se rozhodnout, zda dat tolik penez za tohoto Panasonica, ci snizit sve naroky a poridit za polovic LG ci zvolit kompromis v podobe TX-P42S20E. Pro tuto tv je plus FullHD, zobrazeni cerne, vyrobce, odlesk. Minus je cena, jak jinak.
Rozhodnout se samozrejme musim sam, kazdopadne jeste jednou diky za informace.
LPK (177)|12.4.2010 09:14
posterizace:

ano posterizaci pozoruji take a vsiml jsem si toho hned jak jsem TV prinesl domu, ALE po zdeseni nasledovalo uklidneni, je to totiz zpusobeno kvalitou vstupniho signalu. Uvedomil jsem si ze mi to dela pri sledovani SD signalu a to jak digitalu tak analogu. Musime si uvedomit ze prevzorkovani na velkou plochu obrazovky (take vetsi rozliseni) proste nejakou mouchu mit musi. Jde o to ze pokud jiz signal tuto vadu obsahuje, tak TV ji proste odstranit nemuze, je to dano kompresi a naslednym vysilanim pouze SD signalu. U SD signalu proste tech sloupcu a radku nejni tolik aby mohl byt prechod tak dokonaly a na TV s nizsim rozlisenim to nejni tak patrne. Mimo to zalezi i na datovem toku. Napriklad u prehravani DVD tento efekt nepozoruji a pri prehravani TV signalu ano. Markantni je to u reklamy na RWE tam si toho hodne vsimam.

kraticke vysvetleni posterizace http://fotoroman.cz/glossary2/3_posterizace.htm