Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P50VT20E, TX-P54V20E, TX-P58VT20E, TX-P65VT20E

LajosDarthVader (1)|1.5.2010 22:01
Tak mám také objednáno......Dorazí ve čtvrtek.......!!!

Mám takový dotaz...... Bude součástí balení také nějaké 3D blu-ray DEMO.....jako v USA ???
djh3ll (127)|2.5.2010 10:25
Mám pocit, že demo disk se dává pouze k novému blueray přehrávači, takže, jestli sis zakoupil jen tv tak asi ne. K čemu taky, že :)

Jinak gratuluji :) Kde si kupoval ?

Docela mě zarazilo, že všude v zahraničí dostávájí od panasonicu prodlouženou záruku na 5 let (a to i bezplatně !), ale tady v CZ se toho nemůžu nikde dohledat a zatím každej eshop odmítá.
jirkahc (2)|2.5.2010 11:42
K televizi žádný demo disk není, ten je pouze k přehrávači.
Televizi TX-P50VT20E a blu-ray přehrávač DMP-BDT300EG mám od pátku.
Velká spokojenost.
djh3ll (127)|2.5.2010 12:32
Gratuluji taktéž :) Podělíš se o nějaké fotky, video, či poznatky ? :o)
yazoo66 (23)|2.5.2010 14:31
Zdravím ,taktéž gratuluji všem štastným majitelům.Zajímalo by mě jaký má TV obraz z BD,DVD,HD i SD sat, jestli je rozdíl v obraze oproti řadě G a jaká je hlučnost ventilátorů?Díky za Vaše postřehy.
jirkahc (2)|4.5.2010 11:19
Takže nějaké ty moje subjektivní poznatky :
- obraz i zvuk (bitstream) z Blu-ray naprosto perfektní, v porovnání s PS3 se mi zdá i lepší. Zkoušeny BD Mamma Mia, Batman: The Dark Knight a Spider Man 3
- obraz HD ze sat tuneru je také perfektní, včerejší cestománie na CT HD - paráda, fotbal na Nova sport HD - paráda.
- ostatní SD obraz je také slušný, ale záleží na jakosti zdrojového pořadu ( když koukám na HD kanál a pak přepnu na SD, tak si potřebuji zvyknout na přechod)
- připojil jsem i externí HDD a zkoušel nahrávat ( SD i HD ) - funguje a rozdíl mezi originálem a kopií není
- 3D z dema je paráda, děti si to pouštějí pořád dokola, dnes má začít vysílat 3D demokanál na Astře - vyzkouším. Zkoušeli jsme různé úhly i vzdálenosti ( až 4.5 m ) sledování 3D - vždy paráda. I jakékoliv naklonění hlavy je bez ztráty 3D efektu nebo zatemnění brýlí.
- celkově obraz ( podání barev, sytost, ...... ) výborné, s řadou G, ale nemohu porovnat, měl jsem LCD Sony ( už je v ložnici )
- co se týká hlučnosti ventilátorů ?! Zatím jsem je neslyšel
- jediný nedostatek je velikost brýlí, u mě výborné, ale dětem a manželce jsou velké. Sice je přiložena stahovací šňůrka, ale už je to nepohodlné. Snad časem budu vyrábět i menší velikost.
yazoo66 (23)|4.5.2010 12:54
Moc děkuji za Tvé cenné poznatky.
djh3ll (127)|4.5.2010 13:42
Za pár hodinek mi dorazí moje VT20, tak zde připojím i moje poznatky + fotky :) Jestliže máte nějaké otázky, tak šup sem snima :o)
matoslav (6)|4.5.2010 16:23
Pozoroval niekto z vás blikanie?
djh3ll (127)|4.5.2010 17:09
Tak je doma :o)

Připravuji fotogalerii.

První dojmy :

- Zabalená bedna byla vcelku malá a lehká :) oproti mojí minulé plasmě. 27x88x131cm (šxvxh)
- TV byla vyrobena v České Republice, dle popisku
- Jsou tam 4 větráčky. Mno, z 10 cm je slyším, jeden z nich má možná i divnou lopatku, takže se tak trochu chvěje. Ale z od 50cm a dál jsou již neslyšitelné.
- Povrch obrazovky je odolný proti odleskům oproti minulým plasmám, ale stále to není perfektní. Naštěstí ale nemám plasmu naproti oknům. Kdo ano, může stím mít malinko problém.
- HDMI konektory bohužel nejsou ze zdola, ale opět se připojují kabely na kolmo :( Takže u stěny asi nutnost hdmi kabely z 90 st. koncovkou.
- absolutně nebliká, ty kecy na netu ignorujte (a to jsem na blikání náchylnej)
- koukal jsem na "plasma" šum a oproti minulým plasmám je tohle velké plus ! Skoro neviditelné z 30cm !
- Jedině co mě štve je, že jsem dostal model s bzučákem :( Ano, trafo bzučí, a je to slyšitelné v tiché místosti i ze 3 metrů. Uvidímé jak bude bzučet po nějaké době a po zahoření. Ale jestli tak zůstane tak to bude trochu mínus.
- Obraz je špičkový ! testováno HD i SD a prostě paráda. A to ještě nemám kalibraci :o)
- Dálkové ovládání je krásně rychlé a přesné, ale musí se mířit přímo na TV.
- TV je po 3 hodinách HD absolutně chladná na všech místech, vůbec nehřeje !
eldorado09 (1441)|4.5.2010 17:14
Ahoj, gratulujem ti k novej telke. Ešte fotky :-)
garb7 (1189)|4.5.2010 19:09
[quote=djh3ll;280116]Tak je doma :o)

- Jedině co mě štve je, že jsem dostal model s bzučákem :( Ano, trafo bzučí, a je to slyšitelné v tiché místosti i ze 3 metrů. Uvidímé jak bude bzučet po nějaké době a po zahoření. Ale jestli tak zůstane tak to bude trochu mínus.[/quote]

Gratuluji

Ještě můžeš zkusit jak se ten zvuk zdroje mění se spotřebou panelu hodně světlý a tmavý obraz
, časem se to na 99% nemá šanci zlepšit , nedávno někdo psal o G20 ,že to dost vrčela a tak do dal do servisu a po výměně desky má ticho, Na 50" by měl mít servisní technik věci sebou a tak by to mohl opravit na místě, chce to se nedat odradit a domluvit opravu.
djh3ll (127)|4.5.2010 19:23
[quote=garb7;280127]Gratuluji

Ještě můžeš zkusit jak se ten zvuk zdroje mění se spotřebou panelu hodně světlý a tmavý obraz
, časem se to na 99% nemá šanci zlepšit , nedávno někdo psal o G20 ,že to dost vrčela a tak do dal do servisu a po výměně desky má ticho, Na 50" by měl mít servisní technik věci sebou a tak by to mohl opravit na místě, chce to se nedat odradit a domluvit opravu.[/quote]

A když je v záruce tak tato "oprava" bude zdarma i s výjezdem ?
garb7 (1189)|4.5.2010 19:31
Nevím asi záleží i jak daleko pojedou, zavolej nelbližší servis a domluv se.
djh3ll (127)|4.5.2010 19:53
Tak, vkládám první várku fotek, zatím jsem v break-in fázi, takže mám displej na minimu, bez THX a bez kalibrace, takže obraz vypadá trochu tlumeně, ale zatím 200% spokojenost ! Obrast fakt slast, ohledně černé, jsem fakt nečekal, že bude až tak černá :) Jsem opravdu spokojen. Jedině to bzučení no :-/
djh3ll (127)|4.5.2010 19:54
Další várka , další obrázky jako kvalita obrazu atd, pošlu až po break-in a kalibraci.
jarino1978 (8045)|4.5.2010 20:33
tak nech ti slúži ...
djh3ll (127)|5.5.2010 09:46
[quote=garb7;280130]Nevím asi záleží i jak daleko pojedou, zavolej nelbližší servis a domluv se.[/quote]

Tak jsem mluvil s místním Panasonic servisem a prej tu moji krávu (50") knim musím odvézt, že to nedelaj u zákazníka, že je to prej už moc složité ... a že to vyjde až na 10 dní dle dostupnosti součástek. No to mě teda moc nepotěšilo...
garb7 (1189)|5.5.2010 10:05
Je to novinka a ještě s tím nemaj moc zkušeností a asi nejlepší bude zajít do obchodu kde ji mají a porovnat zda je to lepší a pak to řešit. Když jsem se byl podívat na TX-P50VT20E a díval jsem se na štítek tak jsem žádný rušivý zvuk nezaznamenal tak to může být opravdu vada. Jednou jsem v pískajícím zdroji našel prasklý ferit v tlumivce, po výměně OK
djh3ll (127)|5.5.2010 15:06
[quote=garb7;280200]Je to novinka a ještě s tím nemaj moc zkušeností a asi nejlepší bude zajít do obchodu kde ji mají a porovnat zda je to lepší a pak to řešit. Když jsem se byl podívat na TX-P50VT20E a díval jsem se na štítek tak jsem žádný rušivý zvuk nezaznamenal tak to může být opravdu vada. Jednou jsem v pískajícím zdroji našel prasklý ferit v tlumivce, po výměně OK[/quote]

Tak jsem teď mluvil s jiným servisem a během tejdne se ke mě staví a mrknou na to :) Tak jsem zvědav. Doufám, že neopraví toto a nezpůsobí jinou chybu :) Jak je zvykem některých servisů.
Fittipaldi (36)|5.5.2010 15:41
Panasonic rady VT20E je zatiaľ pre mňa len sen. Mal som možnosť 3D pozrieť na Samsungu. U Samsungu ma zaujalo, že dokáže prerobiť 2D na 3D. Všade sa píše, že to dokáže len Samsung. Je to tak ?
Samozrejme gratulujem šťastným majiteľom a vďaka za fotky.
djh3ll (127)|5.5.2010 15:45
Ano, samsung umí "2D na 3D", ale je to nepoužitelné, stejně jako celé 3D od samsungu. Měl jsem možnost porovnat 3D na panasonic a na samsungu a prostě samsung si to kdesi asi vycucal z prstu, nebo nevím. Duchy, neostrost, .... no hrůza. Zato panasonic to má krásné.

Horší je, že zatím není nic pro 3D, je to otázka času. Ale já tuto plasmu kupoval hlavně kvůli 2D, jelikož 3D panel dodal 2D obrazu také nějaké technologické plusy navíc.
Fittipaldi (36)|5.5.2010 15:56
Vlastne až z Tvojich fotografií vidím, že TV má aj DVB-S2 tuner. V popise zariadení máš Dreambox 800 HD. Zaujímalo by ma porovnanie satelitného obrazou z Dreamu a z TV. Ja zastávam názor, že je lepší samostatný sat prijímač.
djh3ll (127)|5.5.2010 16:24
Připravuji HD video o této plasmě. Kdo chcete ve videu něco na plasmě ukázat, tak dejte předem vědět.
jaina (76)|5.5.2010 18:57
tiež sa pridam k ostatným.. gratulujem k kupe, je to fakt pekný stroj.
Deathless (16)|6.5.2010 11:11
Na slovensku nevedia co by za nu chceli... ze 2599€ !!smejdi, to je na sk v prepocte 78 300,-sk.. za ten blu ray 599€.. No holt je to novinka.. :)
lieutenant (66)|6.5.2010 19:21
[quote=djh3ll;280252]Ano, samsung umí "2D na 3D", ale je to nepoužitelné, stejně jako celé 3D od samsungu. Měl jsem možnost porovnat 3D na panasonic a na samsungu a prostě samsung si to kdesi asi vycucal z prstu, nebo nevím. Duchy, neostrost, .... no hrůza. Zato panasonic to má krásné.

Horší je, že zatím není nic pro 3D, je to otázka času. Ale já tuto plasmu kupoval hlavně kvůli 2D, jelikož 3D panel dodal 2D obrazu také nějaké technologické plusy navíc.[/quote]

Ak si kupoval tv hlavne kvoli 2d, nechcel si radcej V20? Ci uz si nevydrzal to cakanie? Lebo V20 bude mat 2d obraz zhodny s vt20.

Zvazujem ci si priplatim za 3d, pretoze v horizonte 1 roka nevyjde ziadny film, ktory by stal za to okrem Avatara. V horizonte dvoch rokov sa mozno dalsi zaujimavy film vyskytne. Jednoucho kvalitneho materialu bude malo. Presvedcil by ma este aspon jeden zaujmavy titul. Napr planovany titanik. Ten by som si doma vychutnal tiez v 3d, ale tazko povedat, kedy dorazi na BD. Sledovat nieco 3d, len kvoli tomu, ze uz mam 3d tv sa mi zda zhovadilost.
lieutenant (66)|6.5.2010 19:24
[quote=Deathless;280361]Na slovensku nevedia co by za nu chceli... ze 2599€ !!smejdi, to je na sk v prepocte 78 300,-sk.. za ten blu ray 599€.. No holt je to novinka.. :)[/quote]

Ano, je to predrazene.
Vyckaj casu ako husa klasu :-)
lieutenant (66)|6.5.2010 20:05
[quote=djh3ll;280259]Připravuji HD video o této plasmě. Kdo chcete ve videu něco na plasmě ukázat, tak dejte předem vědět.[/quote]

zaujmalo by ma nasledovne:
1. podpora diakritky v titulkoch pri prehravani divix. Podporuje cestinu, slovencinu?

2. otestovat DLNA. Pracuje TV iba v rezime DMP alebo aj DMR? Rezim Digital media player dokaze nastreamovat subory z DMS. Sw media player 12 vo windows 7, ktory uz ma podporu dlna, by pracoval ako DMC - Digital Media Cntroller, ktory by mal vediet tv s podporou DMR ovladat na dialku. To ma prave zaujma. Deitial Media Renderer, kedy by sa obraz aj zvuk mal dekodovat v DMS, teda priamo v pc a tak ako sa zobrazi, teda aj so spravne zobrazenymi titulkami sa iba bit po bite broadcastuje do TV. Tv sluzi iba ako zobrazovac. Dialkovym na TV potom ovladate priamo Media Player v TV.

Je prilozene cd so softom do W7 na podprou dlna? Obsahuje ten soft aj prehravac, alebo sa spolieha na MP12?

diky
djh3ll (127)|6.5.2010 21:14
Před uvedením videa ještě doplním nějaké fotky z HD filmů a HD satelitu.

Nějaké nové poznatky :

- Na bzučení jsem si už docela zvykl. Zas tak extra to nebzučí a při zapnutých repro je to ok.
- Docela mě zamrzelo, že jsem nakonec zjistil, že náš Evropský model VT20, ač je hodně podobný US modelu VT25, tak mu chybí možnosti nastavení jako Black Level, 3D Filter on/off a podobně. Ale máme zase nějaké další možnosti jako gama a podobně.
- Na satelitu jsou již nějaké 3D kanály a tak jsem testoval, jak to vypadá. 3D funguje, ale docela znatelně to bliká. Když se podívám s brýlema mimo tv do světla tak jde také vidět blikání brýlí, což je vcelku otravné při sledování 3d během dne. Na 3D jsem si musel dost zvyknout. Uvidíme během času. Ještě to později popíšu.
- Asi jsem dostal nějakej křivej model podstavce :))) Musel jsem si ho podložit jelikož nebyla TV rovně ve vodováze a to mě užíralo :) A stůl je rovně :P
- Jedna hlavní věc ! Když je zapnutý 3D mód a brýle jsou aktivní a synchronizují se, tak IR signál z televize přebije všechny moje ovladače, takže mě nefungují !! To mě vytočilo ! Až vypnu 3D a IR vypne, tak zase ok.
- Opět musím poznamenat, že obraz je opravdu perfektní :)
- K neustálým dohadům k černé : na fotkách to vypadá perfektně, ale ve skutečnosti ve tmě černá není zcela černá a je malilinko do šeda. Ale opravdu je to fakt parádní oproti non-KURO plazmám !

Zde nějaké fotky (jsou trochu rozmazané, jelikož jsem držel foťák v ruce a byla tam delší expozice) :
djh3ll (127)|6.5.2010 21:59
A nějaké další :)
Respect (220)|6.5.2010 22:33
hele jak funguje ten IKEA dioder pres HTPC?
ezechiel1917 (498)|6.5.2010 22:39
taky by me zajimalo vic, mozna by nebylo od veci zalozit nejake vlakno kde bychom se tomu mohli venovat vic. v tyhle kombinaci to vypada na slusnou alternativu k ambilightu. jinak fotky vt20 moc pekne :cool:
yazoo66 (23)|6.5.2010 22:40
Zdravím chtěl jsem se zeptat na obrazovou kvalitu sat . tuneru v TV. Jestli jsi porovnával rozdíl oproti Dreamboxu .
djh3ll (127)|6.5.2010 22:46
Rozdíl není žádný. Obraz vypadá naprosto stejně.

[quote]taky by me zajimalo vic, mozna by nebylo od veci zalozit nejake vlakno kde bychom se tomu mohli venovat vic. v tyhle kombinaci to vypada na slusnou alternativu k ambilightu:[/quote]

Ikea dioder mám připojený na zařízení od ARFX které je připojeno přes USB k htpc a když hraje video (openGL) tak to svítí dle okrajů. :)
Deathless (16)|6.5.2010 23:00
[quote=djh3ll;280448]Před uvedením videa ještě doplním nějaké fotky z HD filmů a HD satelitu.

- Asi jsem dostal nějakej křivej model podstavce :))) Musel jsem si ho podložit jelikož nebyla TV rovně ve vodováze a to mě užíralo :) A stůl je rovně :P
[/quote]

Tak si sa tesil na tu telku, ze mas bzucaka a este aj krivy podstavec :( Ale k tomu podstavcu, tak ma napadlo skus povolit sroby na nom a trochu to pohnut, ked len pol mm na pravych sroboch nadol a na druhej nahor pohnes pri tej uhlopriecke to spravi svoje :) asi ti bude musiet niekto ale pomoct, lebo sa ti to vrati spat kym zatiahnes :)
djh3ll (127)|6.5.2010 23:01
S tím bzučákem, mno ... já nevím. Možná jsem moc přecitlivělej :) Když mám puštěné repro tak je to ok. Zas tak hrozné to není :)
matoslav (6)|6.5.2010 23:33
Kedy bude video?
djh3ll (127)|6.5.2010 23:46
Až ho sestříhám :) přemýšlím jestli to dat s hudbou nebo do toho kecat, jelikož teď to mám s anglickým kecáním pro zahraniční fóra.
djh3ll (127)|7.5.2010 00:04
Tak jsem si právě pustil zase 3D signál ze setopboxu v absolutně tmavé místnosti a nemůžu říci méně než WOW ! :) Rozdíl oproti denímu sledování za světla 1:1000. Teď to byl opravdu zážitek a nic mě nerušilo (když tedy nepočítám ovšem ty nepohodlné brýle). Fakt paráda ! Ale musí být tma.
djh3ll (127)|7.5.2010 14:49
Všichni kdo vlastní ASrock ION 330 nebo podobné mašiny můžou být vklidu :)

Právě jsem otestoval kratší 3D film a nějaké 3D sample videa z netu uložené v mkv nebo v wmv a přehrál jsem to na mém ION 330 a 3D jede naprosto vpohodě a vypadá skvěle ! :) Netřeba 3d blueray player :p

Musím uznat, že například po*no na tom bude asi zážitek : ))))
Deathless (16)|7.5.2010 15:41
[quote=djh3ll;280513]
Právě jsem otestoval kratší 3D film a nějaké 3D sample videa z netu uložené v mkv nebo v wmv a přehrál jsem to na mém ION 330 a 3D jede naprosto vpohodě a vypadá skvěle ! :) [/quote]

To 3D je fakt take dobre? mozes viac popisat? (neviem ci si bol dakedy iMaxe, vybehne to z tv, splechne voda do tvare, alebo rozbije ti akoze sklicko??), alebo ako daleko z tv to vyleze, pripadne az k tebe...? :) takze predpokladam ze tie informacie o potrebe ich 3D blu-ray prehravaca su len aby viac zarobili...
jarino1978 (8045)|7.5.2010 20:32
[quote=djh3ll;280513]Všichni kdo vlastní ASrock ION 330 nebo podobné mašiny můžou být vklidu :)

Právě jsem otestoval kratší 3D film a nějaké 3D sample videa z netu uložené v mkv nebo v wmv a přehrál jsem to na mém ION 330 a 3D jede naprosto vpohodě a vypadá skvěle ! :) Netřeba 3d blueray player :p

Musím uznat, že například po*no na tom bude asi zážitek : ))))[/quote]

otázka je :
- aké to bolo video ( parametre )
- aký spôsob 3D zobrazenia bol v tom filme ( odkaz na video by potešil )
- či išlo von 1080i alebo 1080p ?
djh3ll (127)|8.5.2010 12:51
Jakékoliv nové fota odemě budou zde :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


:)
djh3ll (127)|10.5.2010 08:24
Moje rychlé video ohledně nastavení obrazu v modelu TX-P50VT20E (angličtina)

Každé nové video bude na tomto mém youtube kanálu.

sirdo (1320)|10.5.2010 22:44
trochu chaoticke video, ale snaha sa ceni...
jarino1978 (8045)|10.5.2010 22:55
predsa len, nejde ti hodiť niekde holý stream z kamery ? to youtube nie je to pravé orechové...
djh3ll (127)|11.5.2010 08:47
[quote=sirdo;281229]trochu chaoticke video, ale snaha sa ceni...[/quote]

Je to moje první video v životě :) Co bys chtěl :P
dunaj (1030)|11.5.2010 12:14
Ahoj, zaujimalo by ma, ci ti tiez z toho okruhleho tlacidla so sipkami na dialkovom ovladaci zlieza strieborna farba. Moje je uz na polovicu cierne a podla fotky neviem urcit, ci uz pouzili kvalitnejsie lakovanie, alebo je to stare "dobre" dialkove N2QAYB00035390511A.
djh3ll (127)|11.5.2010 15:41
No, nevím jak to poznám :) Jelikož ovládám vše přes moje Harmony tak na ten originál ani nesáhnu. Ale vypadá to jak klasická barva. Nevím co víc ktomu říct .P