Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

Pendy (21)|4.11.2010 16:18
[quote=jinaro;304988]Tak jsem vzal soubor rss.txt od dogse, přejmenoval jsem ho na rss.xml a uložil na http://uloziste.com/index.php . Vyhodilo mi to adresu http://files.uloziste.com/609ee65e80dbaa43/ - no a kdyz ji zadam v Netplayeru, tak mi to pise chybu - neznámý typ soboru. Adresu jsem kontroloval asi 10x. Proboha v čem je chyba?[/quote]

Zapomněl jsi za poslední lomítko adresy dopsat název uloženého souboru. Celá adresa je:
http://files.uloziste.com/609ee65e80dbaa43/rss.xml
JUCE (265)|4.11.2010 20:17
Ja by som sa vás chcel spýtať, či by NetPlayer vedel prehrať aj súbory z intranetu? Čo vy na to? Je to vôbec možné? Nerozumiem presne tomu ako sa TV pripája na tie linky v xml súbore... veď ak je TV v lokálnej sieti, tak by sa mal vedieť pripojiť aj na interný stream alebo video, nie? Ak by to dokázal, tak kde by to video na lokálnej sieti muselo byť uložené?
greedyyy (314)|4.11.2010 20:44
nerozumiem tvojej otazke prehrat lokalny subor. ved na to mas dlna a mediaplayer. nato netplayer nepotrebujes.
netplayer prehrava streamy s internetu. a to zvlada.
dogs (351)|4.11.2010 20:52
[quote=greedyyy;305164]nerozumiem tvojej otazke prehrat lokalny subor. ved na to mas dlna a mediaplayer. nato netplayer nepotrebujes.
netplayer prehrava streamy s internetu. a to zvlada.[/quote]

Taky tomu moc nerozumím, pokud chci náhodou přehrát něco z PC tak např jen kliknu pravým, dám přehrát v zařízení - samsung tv a už to jede na TV
JUCE (265)|4.11.2010 21:05
Spôsoby, ktoré ste mi napísali samozrejme poznám. Mne ide skôr o to, že ako by som prehral video súbory zo zdielaného dátového úložišťa ako napríklad samba alebo ftp server. Žiaľ nemám žiaden DLNA server a kopírovať dáta na ext.HDD je tiež menej praktické, zapínať PC tiež, tak som chcel využiť NetPlayer na priame prehrávanie videí zo zdielaného úložiska na lokálnej sieti, tak ako to vedeli B modely.
Asi som sa zle vyjadril v prvom príspevku.
jarinaa (1)|4.11.2010 23:06
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli někdo zaznamenal problémy se čtením USB a ext.disku. Koupil jsem samsung Le46c650 a při vyjmutí usb, mi poté nechce nic přečíst. Mám i nový FW 3000.6. Ext. disk používám Samsung HX-MU640DA. Děkuji
dogs (351)|4.11.2010 23:26
[quote=jarinaa;305199]Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli někdo zaznamenal problémy se čtením USB a ext.disku. Koupil jsem samsung Le46c650 a při vyjmutí usb, mi poté nechce nic přečíst. Mám i nový FW 3000.6. Ext. disk používám Samsung HX-MU640DA. Děkuji[/quote]

Takové problémy jsem nezaznamenal, odpojuji disk při vypnuté TV
greedyyy (314)|5.11.2010 08:06
[quote=dogs;305202]Takové problémy jsem nezaznamenal, odpojuji disk při vypnuté TV[/quote]
take prolemy som nezaznamenal, a to odpojujem disk pri zapnutej TV :)
greedyyy (314)|5.11.2010 08:12
[quote=JUCE;305171]Spôsoby, ktoré ste mi napísali samozrejme poznám. Mne ide skôr o to, že ako by som prehral video súbory zo zdielaného dátového úložišťa ako napríklad samba alebo ftp server. Žiaľ nemám žiaden DLNA server a kopírovať dáta na ext.HDD je tiež menej praktické, zapínať PC tiež, tak som chcel využiť NetPlayer na priame prehrávanie videí zo zdielaného úložiska na lokálnej sieti, tak ako to vedeli B modely.
Asi som sa zle vyjadril v prvom príspevku.[/quote]

teoreticky by to ist malo. musis to ale bezat na http (alebo mat streamer do mms), a musis poznat lokalnu adresu.
cize pokial mas rozbehany apache na 192.168.0.1 tak staci dat

moej video
none



netestoval som, pride mi to zbytocne zlozite.
tak ci tak zabudni na titulky ci druhe zvukove stopy. plus obraz bude asi zdeformovany. ale deformaciu by mala vyriesit nova verzia.
JUCE (265)|5.11.2010 08:39
[quote=greedyyy;305234]teoreticky by to ist malo. musis to ale bezat na http (alebo mat streamer do mms), a musis poznat lokalnu adresu.
cize pokial mas rozbehany apache na 192.168.0.1 tak staci dat

moej video
none



netestoval som, pride mi to zbytocne zlozite.
tak ci tak zabudni na titulky ci druhe zvukove stopy. plus obraz bude asi zdeformovany. ale deformaciu by mala vyriesit nova verzia.[/quote]

Super, presne toto som chcel vedieť. Ďakujem ;-)
Otestujem a dám vedieť, aj keď veru ako sám píšeš je to zložité pre prehrávanie videí z lokálnej siete... Skôr to využijem na pozeranie TV, ktorú streamujeme na sieti :)
myckei (3)|5.11.2010 08:56
Ahoj lidi.

Trosku vam tady narusim diskuzi k TV. Mam sice krapet jinou tv (Samsung LE37C650), ale principielne je asi shodna s diskutujici se TV. Mam problem s pochopenim jak funguje HDMI pripojovani.
Kdyz pres HDMI pripojim zarizeni (Ferguson Ariva 200 nebo notebook) tak musim manualne prepnout vstup na prislusne HDMI a po vypnuti/odpojeni zarizeni zase musim rucne vybrat za zdroj signalu TV.
Mam nekde neco spatne nastaveneho nebo TV neumi rozpoznat zdroj signalu z HDMI a automaticky na nej prepnout?
Pomerne me to rozciluje, protoze pres SCART je pripojene zarizeni schopne si signal vzit a pote ho zase vratit.

Diky za kazdou radu.

myckei
vpx (24)|5.11.2010 09:29
[quote=myckei;305246]Ahoj lidi.

Trosku vam tady narusim diskuzi k TV. Mam sice krapet jinou tv (Samsung LE37C650), ale principielne je asi shodna s diskutujici se TV. Mam problem s pochopenim jak funguje HDMI pripojovani.
Kdyz pres HDMI pripojim zarizeni (Ferguson Ariva 200 nebo notebook) tak musim manualne prepnout vstup na prislusne HDMI a po vypnuti/odpojeni zarizeni zase musim rucne vybrat za zdroj signalu TV.
Mam nekde neco spatne nastaveneho nebo TV neumi rozpoznat zdroj signalu z HDMI a automaticky na nej prepnout?
Pomerne me to rozciluje, protoze pres SCART je pripojene zarizeni schopne si signal vzit a pote ho zase vratit.

Diky za kazdou radu.

myckei[/quote]

Mne to taky takhle funguje. Myslim si, ze to je takto spravne, ale jisty si nejsem. Neni to SCART, aby se TV automaticky prepinala na zdroj signalu. Vezmi v uvahu, ze mas treba 3 zdroje HDMI a na zaklade ceho se ma TV rozhodnout, na jaky zdroj prepne ? Zrejme s HDMI taky spolupracuje AnyNET, protoze se z menu televize dostanu do menu Panasonic rekorderu a ten nicim jinym, nez HDMI kabelem propojeny nemam.
zachar (1)|5.11.2010 13:56
Ahoj lidi,

možná jsem to pouze přehlédl, ale jak vypnout zvukový signál při zapnutí a vypnití. Děkuji
ritchi (225)|5.11.2010 15:22
[quote=zachar;305305]Ahoj lidi,

možná jsem to pouze přehlédl, ale jak vypnout zvukový signál při zapnutí a vypnití. Děkuji[/quote]
V menu zvuk prepnut na externe repro pokial ho ovsem mas,v opacnom pripade zvuk nevypnes.
myckei (3)|5.11.2010 15:28
[quote=vpx;305250]Mne to taky takhle funguje. Myslim si, ze to je takto spravne, ale jisty si nejsem. Neni to SCART, aby se TV automaticky prepinala na zdroj signalu. Vezmi v uvahu, ze mas treba 3 zdroje HDMI a na zaklade ceho se ma TV rozhodnout, na jaky zdroj prepne ? Zrejme s HDMI taky spolupracuje AnyNET, protoze se z menu televize dostanu do menu Panasonic rekorderu a ten nicim jinym, nez HDMI kabelem propojeny nemam.[/quote]

No jo, ale ja mam i 2 zarizeni pripojeny pres SCART a taky se mi vzdy aktivuje to naposledy zapnute, takze bych cekal, ze to stejne bude fungovat i pro HDMI.
Ale jak tak koukam, tak asi ne a zrejme se s tim budu muset smirit. Skoda, prijde mi to jako krok zpet.

myckei
lacib (389)|5.11.2010 15:57
[quote=ritchi;305319]V menu zvuk prepnut na externe repro pokial ho ovsem mas,v opacnom pripade zvuk nevypnes.[/quote]

ale ten zvuk ide vypnut, nepamatam sa presne, ale niekde v menu sa da nastavit 3x hlasitost tusim a vypnutie toho zvuku..
JUCE (265)|5.11.2010 16:57
[quote=zachar;305305]Ahoj lidi,

možná jsem to pouze přehlédl, ale jak vypnout zvukový signál při zapnutí a vypnití. Děkuji[/quote]

[quote=lacib;305326]ale ten zvuk ide vypnut, nepamatam sa presne, ale niekde v menu sa da nastavit 3x hlasitost tusim a vypnutie toho zvuku..[/quote]

Presne tak. Zvuk sa dá vypnúť alebo stíšiť.
Úroveň zvuku pri zapínaní TV sa dá nastaviť cez Menu / Nastavenie / Všeobecné / Melódia. Na výber sú možnosti: Vysoká, Stredná, Nízka, Vypnuté
vivid.sk (11472)|5.11.2010 19:09
[quote=myckei;305321]No jo, ale ja mam i 2 zarizeni pripojeny pres SCART a taky se mi vzdy aktivuje to naposledy zapnute, takze bych cekal, ze to stejne bude fungovat i pro HDMI.
[/quote]

ale takto to funguje celkovo (aj pri HDMI). Pri zapnuti TV sa zapne ten vstup, ktory bol zvoleny naposledy (a je jedno, ci to je SCART, interny tuner, alebo HDMI vstup). Automaticke prepinanie vstupov by ale malo fungovat pri zapnuti HDMI-CEC (musi byt podporovane aj na strane externeho zariadenia, nielen na strane TV)
JUCE (265)|5.11.2010 19:47
Ja trochu odbočím od pôvodnej otázky. Mám pripojený tento TV k PC cez DVI->HDMI kábel a skúšal som so zapnutým AnyNet+ či sa náhodou po zapnutí PC nezvolí na TV automaticky vstup DVI/HDMI. Nestalo sa tak a náhodou som sa dočítal v článku o HDMI na TV Freak, že: Rozhraní HDMI je z hlediska přenosu nekomprimovaných video dat kompatibilní s DVI rozhraním (rozšířené především u monitorů a grafických karet), je tedy obecně možné připojit HDMI zdroj signálu k zobrazovači s DVI vstupem nebo DVI zdroj signálu k zobrazovači s HDMI vstupem. Jen je potřeba počítat s tím, že DVI rozhraní nepřenáší zvuk ani pomocné signály (CEC apod.). Běžně se prodávají redukce HDMI/DVI i propojovací kabely.
Takže vlastne moja grafická karta v PC nepodporuje žiadne CEC signály a preto sa neaktivuje vstup na TV. Chápem to správne?
A druhá otázka znie, či pre podporu toho čo tu popisuje myckei a vivid.sk potrebujem grafickú kartu, ktorá už bude mať predpokladám HDMI výstup alebo žeby nová graf.karta s DVI výstupom vedela aj nejaké CEC povely? Asi nie, kedže autor toho článku to práveže nepotvrdzuje, či?
Pýtam sa preto, aby som vedel akú grafickú kartu si mám kúpiť do budúcnosti :)
vivid.sk (11472)|5.11.2010 19:53
1) Ano.
2) neviem ci najdes kartu s podporou HDMI-CEC (nestaci len grafika s HDMI vystupom). V case, ked som kupoval TV som nejake hladal, ale na trhu ziadne neboli, okrem zopar najvyssich modelov ATI (mozno je ale dnes uz vsetko inak). Paradoxne niektore notebooky Toshiba maju funkcionalitu "Regza Link" = HDMI-CEC a tam to funguje skvele (otestovane doma). Staci pripojit kabel a TV sa sama prepne a perfektne spolupracuje s notebookom. V notebooku bola nejaka Nvidia 330. (islo o ntb Toshiba Qosmio)
myckei (3)|5.11.2010 21:11
[quote=vivid.sk;305368]ale takto to funguje celkovo (aj pri HDMI). Pri zapnuti TV sa zapne ten vstup, ktory bol zvoleny naposledy (a je jedno, ci to je SCART, interny tuner, alebo HDMI vstup). Automaticke prepinanie vstupov by ale malo fungovat pri zapnuti HDMI-CEC (musi byt podporovane aj na strane externeho zariadenia, nielen na strane TV)[/quote]

Simte a jak zjistim, ze mam to HDMI-CEC zapnute? Prolezl jsem manual k TV horem-dolem a samosebou se o tomhle nikde nepise.
HDMI zarizeni mam pouze 2 a to Arivu a notebook, obe se bohuzel chovaji stejne...

myckei
lacib (389)|5.11.2010 22:17
ako pls prinutit tv zobrazit ceske znaky v externych titulkoch?
Mayki07 (185)|5.11.2010 23:46
[quote=lacib;305438]ako pls prinutit tv zobrazit ceske znaky v externych titulkoch?[/quote]

Nastavit kódování titulků na středoevropské...
FreeriderCZ (44)|5.11.2010 23:50
Objevil se nový firmware 3002.1, zatím nemám ozkoušeno...
dogs (351)|6.11.2010 01:31
[quote=myckei;305425]Simte a jak zjistim, ze mam to HDMI-CEC zapnute? Prolezl jsem manual k TV horem-dolem a samosebou se o tomhle nikde nepise.
HDMI zarizeni mam pouze 2 a to Arivu a notebook, obe se bohuzel chovaji stejne...

myckei[/quote]

Předposlední položka v menu "aplikace" - Anynet +(HDMI-CEC)
romanss (2)|6.11.2010 11:11
Dobry den vsetkym, otazka k majitelom tohto TV, z akej vzdialenosti sledujete toto 40" delo ?

TV ma viac ako zaujal, len som si nie isty spravnou velkostou na vzdialenost cca 3,5m ( UPC Digital -viac bezne pozeranie TV + divx ako blue-ray,dvd.. )

Podotykam, poznam predpisy a prepocty a optimalne vzdialenosti pre full hd lcd, skor mi ide o osobne skusenosti majitelov tohto urcite perfektneho TV.

Ak som niekoho nastval v jeho pohlade stupidnou otazkou, vopred sa ospravedlnujem.
Ostatnym dakujem za kratkou odpoved,

roman
Mayki07 (185)|6.11.2010 11:20
Já mám sice trochu jiný model viz. podpis, ale stejnou velikost. Taky mám UPC kabelovku a jsem fanda všemožných filmů jak v xvid tak mkv (DLNA). Vše sleduji ze vzdálenosti cca 2 metrů a nevidím v tom žádný problém... :-)
adlib (71)|6.11.2010 11:40
Taky mám 40" a sleduji ji cca ze vzdálenosti 2,5 metru. Z počátku se mi zdála velká, ale přiště bych šel alespoň do 46".
JUCE (265)|6.11.2010 12:30
Ja sledujem 40" TV zo vzdialenosti 2m a veľkosť mi úplne vyhovuje.
romanss (2)|6.11.2010 12:35
takze 46" na vzdialenost cca 3,5m pri UPC Digital a beznom sledovani tv programov no problem ?
ide mi o nekvalitu signalu viac zrejmu pri vacsich uhloprieckach.. dik
dogs (351)|6.11.2010 12:38
[quote=romanss;305503]takze 46" na vzdialenost cca 3,5m pri UPC Digital a beznom sledovani tv programov no problem ?
ide mi o nekvalitu signalu viac zrejmu pri vacsich uhloprieckach.. dik[/quote]

Mám 46" a vzdálenost cca 3-3,5 m, normální vysíláni DVB-t v pohodě. Klidně by mohla být větší :-)
lacib (389)|6.11.2010 13:53
[quote=FreeriderCZ;305454]Objevil se nový firmware 3002.1, zatím nemám ozkoušeno...[/quote]

nahral som novy fw, yahoo widget zatial zostal, toho som sa asi najviac bal..
nic nove som si zatial nevsimol..
ritchi (225)|6.11.2010 17:32
test SW
Vlada165 (62)|6.11.2010 19:06
Safra, tak nevim, jesli jsem takova Lama, ale rad bych vyzkousel NetPlayer na UE32C6620, ale ztroskotal jsem na tom, ze neumim napsat v televizi znak "/" (nasel jsem @ ? a vsechny ostatni znaky, jen to lomeno tam na klavese 1 nevidim :-( ...)
Netusite co prosim delam spatne nebo kde / hledat ???
Dekuju ...
Pendy (21)|6.11.2010 19:22
[quote=Vlada165;305562]Safra, tak nevim, jesli jsem takova Lama, ale rad bych vyzkousel NetPlayer na UE32C6620, ale ztroskotal jsem na tom, ze neumim napsat v televizi znak "/" (nasel jsem @ ? a vsechny ostatni znaky, jen to lomeno tam na klavese 1 nevidim :-( ...)
Netusite co prosim delam spatne nebo kde / hledat ???
Dekuju ...[/quote]

S tlač. TTX najedeš na žlutou hvězdičku a ta má 4 podstránky - přepínání s dvoj. šipkou doprava nebo doleva.
Vlada165 (62)|6.11.2010 20:47
Jo diky, tak jsem sem akorat chtel napsat, ze jsem to take konecne nasel, ale byl jsi rychlejsi :-)

Jinak jsem zkousel treba RSS z iDnes a ze Seznamu a funguji, ale kdyz zkousim videa (z Internetu i sveho lokalniho www serveru), tak ta vsude pisou jen "Tento soubor nepodporuje zanam hlasu" a nespusti se zadne :-(.

Yahoo jsem ale jeste bohuzel na sve TV nevidel a skoda, ze jsem nevyuzil, kdyz se mi nedobrovolne TV resetovala pri minule verzi FW a ted uz se mi znova vse nastavovat nechce ;-( ...

Jinak je to zajimava hracka a uz se tesim, az bude casem urcite jeji jeste dokonalejsi verze ...
Honzish (8)|7.11.2010 12:30
Zdravím, předem sry že jsem další kdo se na tohle ptá, ale mám od května níže napsanou TV se starým FW 1005, TV nedělá žádné chyby ani restarty, má cenu "apgrejdovat" na nový 3002.1 ? případně jiný? díky
lacib (389)|7.11.2010 13:52
upgradeom ziskas minimalne yahoo widget, uz len kvoli tomu sa oplati nahrat novy fw.
a vsebecne som zastancom, ze ked je novy fw treba ho nahrat, vedkvoli tomu ich vyvijaju. moj skromny nazor.. :)
Murphy33 (6)|7.11.2010 18:56
ritchi:
jak dostanu do Internetu Samsungu ty widgety? Mám na tom první a druhém řádku jen těch 5+5 původních...

Díky
lacib (389)|7.11.2010 19:37
v lavom dolnom rohu mas samsung apps,tam su zvysne..
Petan80 (29)|7.11.2010 19:48
Ahoj,tak jsem se stal šťastným majitelem této Tv,ale s úhlopříčkou 37". Zatím to provozuju na dvb-t,obraz docela pěkný. Do budoucna plánuji hd vysílání a chci se vás zeptat jestli je tu někdo kdo to provozuje na dvb-t jaké máte nastavení obrazu a pak co je nejlepší na dig. HD příjem jestli kabelovka nebo iptv,satelit.
mary_tvf (8)|7.11.2010 21:09
Co se týká nastavení , koukni na tuhle recenzi:http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
V diskuzi pod článkem autor (5. příspěvek - David Mackenzie on 6 May 2010 7:42 pm) popisuje detailně nastavení.Nastavil jsem to podobně a pro sledování filmů jsem lepší neviděl.Každý panel je samozřejmě jiný, ale mě to takto naprosto vyhovuje a přijde mi to přirozené.
lacib (389)|7.11.2010 23:58
Je mozne inak vsetky svoje nastavenia TV nejak vyexportovat a v pripade potreby nahrat spat?
Murphy33 (6)|8.11.2010 00:41
lacib:
Já vim, ale v Samsung Apps není nic navíc, jen těch 10 widgetů jako při koupi TV. Ted je tam navíc jen Yahoo po update firmware. Kde seženu widget iDnes?

Díky moc všem
truhlik77 (11)|8.11.2010 07:39
Ahoj, muzete mi poradit, kde najdu Yahoo widget? Dal sem posledni verzi fw, ale i presto neni nikde k nalezeni :(
libkr (13)|8.11.2010 07:50
[quote=truhlik77;305843]Ahoj, muzete mi poradit, kde najdu Yahoo widget? Dal sem posledni verzi fw, ale i presto neni nikde k nalezeni :([/quote]

Zkus vypnout a zapnout telku... a pak internet.
Petan80 (29)|8.11.2010 17:00
Chci se vás zeptat jak u této Tv přehráváte přes usb klasický film ve formě dvd,myslím tím soubor TS který obsahuje .vob videa? Avi i mkv mi jede parádně,ale když chci přehrát klasiku,tak mi najede složka Ts tu místo aby se začala přehrávat otevřu a pak mi tam naskáčou ty .vob soubory a ty pak některý jdou přehrát a některý ne. ale příde mi nemysl přehrávat takto postupně celej film.
shrek1 (3)|8.11.2010 17:36
[quote=Petan80;305962]Chci se vás zeptat jak u této Tv přehráváte přes usb klasický film ve formě dvd,myslím tím soubor TS který obsahuje .vob videa? Avi i mkv mi jede parádně,ale když chci přehrát klasiku,tak mi najede složka Ts tu místo aby se začala přehrávat otevřu a pak mi tam naskáčou ty .vob soubory a ty pak některý jdou přehrát a některý ne. ale příde mi nemysl přehrávat takto postupně celej film.[/quote]


Ja to robim tak,že za pomoci programu VOBMerge2.5CZ spojím všetky VOB-y do jedneho VOB-u.
Externý HDD mam naformatovany na NTFS takže zvladne aj velke subory.
truhlik77 (11)|8.11.2010 18:05
[quote=libkr;305845]Zkus vypnout a zapnout telku... a pak internet.[/quote]

Bohuzel zadna zmena:( Porad tytez widgety ale zadny yahoo.
Neni v tv neco jako reset tovarnich nastaveni? Jestli by to treba nepomohlo.
Petan80 (29)|8.11.2010 19:34
[quote=shrek1;305974]Ja to robim tak,že za pomoci programu VOBMerge2.5CZ spojím všetky VOB-y do jedneho VOB-u.
Externý HDD mam naformatovany na NTFS takže zvladne aj velke subory.[/quote]

Super díky,funguje,paráda :-)