Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

dogs (351)|16.11.2010 20:58
[quote=greedyyy;307834]zdroje[/quote]

Script může zůstat tam kde je, nebo je potřeba ho umístit někam jinam ??
greedyyy (314)|16.11.2010 21:08
moze sa dat kam chces, len je nutne upravit linky v zdroji.
greedyyy (314)|16.11.2010 21:09
inak bol som nuteny stopnut ten link na rss, ale zase si zdroj mozete dat na svoje serveri.
macpac (9)|16.11.2010 23:38
[quote=greedyyy;307865]moze sa dat kam chces, len je nutne upravit linky v zdroji.[/quote]
co musi splnovat www server??
uz jsem si to soupnul na 2 free hostingy a stale mi to neslape :(
greedyyy (314)|17.11.2010 09:16
zdar free hosting ma standardne zakazane tahat s externych webov.
ale bez problemov by si to mal spustit na lokale. pouzi napr xampp tam mas apache, mysql, php a pritom nemusis nic nastavovat ani instalovat. sikovna portable vecicka.
alebo pouzit na komercnom hostingu. tam zvacsa toto obmedzenie nieje.
Pajdo (47)|17.11.2010 09:29
Ake su naroky na server? Sluzby? Toky? Pristup?
adlib (71)|17.11.2010 10:39
Po včerejší aktualizaci NetPlayeru se mi špatně zobrazuje diakritika v samotném zobrazení internetové stránky. V menu NetPlayeru se to zobrazuje naprosto v pohodě a v předchozí verzi to bylo taktéž v pořádku. Je potřeba někde něco přenastavit nebo je to chyba nové verze? Díky za radu.
FreeriderCZ (44)|17.11.2010 11:02
Na foru SamyGO jsem se dočetl že by po downgradu firmwaru a přepnutí modelu v servisním menu na model C750 mělo fungovat nahrávání PVR. Nezkoušel to již někdo?
Vlada165 (62)|17.11.2010 11:28
[quote=dogs;307778]Kódování češtiny je opravené, mělo by se vše zobrazovat správně

http://aktualne.centrum.cz/feeds/rss/?photo=1[/quote]

Tak jsem mel zpocatku na UE32C6620 diakritiku spravne, vcera jsem stahl vecer novou verzi playeru, a uz spravne neni ;-(

Edit: Jo koukam ted vys presne stejny problem, jako ma adlib ...
adlib (71)|17.11.2010 12:50
Nevím jestli to souvisí s novým NetPlayerem, ale už mi nefunguje ani přehrávání filmů v Media playeru v TV, už všech filmů to hlásí, že se jedná o nepodporovaný formát souboru, což je samozřejmě neslmysl, protože tyto soubory to normálně přehrávalo.

Tak problém není v TV, ale na straně WMP12, který používám jako DLNA server. Přes USB to jede v pohodě.
dogs (351)|17.11.2010 13:53
[quote=Vlada165;307929]Tak jsem mel zpocatku na UE32C6620 diakritiku spravne, vcera jsem stahl vecer novou verzi playeru, a uz spravne neni ;-(

Edit: Jo koukam ted vys presne stejny problem, jako ma adlib ...[/quote]

Stahoval jsem novou verzi v noci, a diakritika se mě zobrazovala správně.......
lacib (389)|17.11.2010 14:34
[quote=FreeriderCZ;307925]Na foru SamyGO jsem se dočetl že by po downgradu firmwaru a přepnutí modelu v servisním menu na model C750 mělo fungovat nahrávání PVR. Nezkoušel to již někdo?[/quote]

nikto to na SamyGO zatial nepotvrdil pre C650. Ked sa to potvrdi, pojdem do toho.
Mam taky pocit, ze inak ani ten hack nema pre nas moc vyznam.
dogs (351)|17.11.2010 15:18
[quote=lacib;307963]nikto to na SamyGO zatial nepotvrdil pre C650. Ked sa to potvrdi, pojdem do toho.
Mam taky pocit, ze inak ani ten hack nema pre nas moc vyznam.[/quote]

Souhlasím, mě snad jediné co chybí by byla podpora větších titulků a možnost vidět připojený usb disk v síti
dogs (351)|17.11.2010 15:22
[quote=adlib;307939]Nevím jestli to souvisí s novým NetPlayerem, ale už mi nefunguje ani přehrávání filmů v Media playeru v TV, už všech filmů to hlásí, že se jedná o nepodporovaný formát souboru, což je samozřejmě neslmysl, protože tyto soubory to normálně přehrávalo.[/quote]

Odpověď od tvůrce NetPlayeru:

"To není možné.
Pouze změna firmware ovlivňuje instalované kodeky."

Setkal se ještě někdo s tím co popisuje adlib ??
Vlada165 (62)|17.11.2010 15:52
[quote=dogs;307954]Stahoval jsem novou verzi v noci, a diakritika se mě zobrazovala správně.......[/quote]

Tak uz je diakritika dobra a dokonce se neposouva "Seznam vsech titulu" po cele obrazovce, jak to zlobilo driv, kdyz jsem jel az dolu - parada ...
slavkad (12)|17.11.2010 15:57
Najde sa tu zdatny dobrovolnik, co by spravil archiv markizy?
Zrejme treba vyhladavat ID_entity na zakladne rozdelenie a nasledne url=""
Uz dlhsie si pomocou tohto http://www.markiza.sk/xml/video/parts.rss?ID_entity=***
stahujem a pozeram filmy, ale absolutne netusim, ako vygenerovat spravne xml ako sa Ti podarilo
pre megavideo. Pripadne nejaky univerzalny navod, aj pre ine archivy, ako na to by sa nedal spravit?

[quote=greedyyy;307811]takze funkcne rss do netplayera na megavideo serialy.kinozip.cz

zobrazuje len poslednych 20 dielov. pokial mate niekto chut pokracovat v programovani, poslem zdroje.
do netplayera staci pridat fotoskola.sk/test[/quote]
Vlada165 (62)|17.11.2010 15:59
Chi se v tom take zkusit "trochu stourat" a mam takovy dotaz:

Na pocatek bych potreboval nainstalovat vlastni Widget (treba puvodni USA Today) z vlastniho serveru, ale nejak mi TV nechce nacist "widgetlist.xml" :-(

Pouzivam jednoduchy server Xitami, aby to nacetlo ten "widgetlist.xml", tak jsem ho dal do rootu WWW a prejmenoval na "default.htm", kdyz to otevru v MSIE, tak na nem vidim opravdu "http://192.168.0.2/Widget/Today.zip", ale TV pise "Network or server interference occured" :-(

Gr, jak tedy tedy prosim problem, ze jak jsem pochopil, tak pres widgety je to asi na "C series" jedina moznost, jak spustit nejake scripty atd. ...

Nebo ty XML soubory musim spoustet na nejakem jinem serveru, jakem a jak nakonfigurovanem ???
dogs (351)|17.11.2010 16:17
[quote=Vlada165;307979]Chi se v tom take zkusit "trochu stourat" a mam takovy dotaz:

Na pocatek bych potreboval nainstalovat vlastni Widget (treba puvodni USA Today) z vlastniho serveru, ale nejak mi TV nechce nacist "widgetlist.xml" :-(

Pouzivam jednoduchy server Xitami, aby to nacetlo ten "widgetlist.xml", tak jsem ho dal do rootu WWW a prejmenoval na "default.htm", kdyz to otevru v MSIE, tak na nem vidim opravdu "http://192.168.0.2/Widget/Today.zip", ale TV pise "Network or server interference occured" :-(

Gr, jak tedy tedy prosim problem, ze jak jsem pochopil, tak pres widgety je to asi na "C series" jedina moznost, jak spustit nejake scripty atd. ...

Nebo ty XML soubory musim spoustet na nejakem jinem serveru, jakem a jak nakonfigurovanem ???[/quote]

myslím že popsáno je to zde:

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=1&t=974
greedyyy (314)|17.11.2010 16:35
[quote=slavkad;307977]Najde sa tu zdatny dobrovolnik, co by spravil archiv markizy?
Zrejme treba vyhladavat ID_entity na zakladne rozdelenie a nasledne url=""
Uz dlhsie si pomocou tohto http://www.markiza.sk/xml/video/parts.rss?ID_entity=***
stahujem a pozeram filmy, ale absolutne netusim, ako vygenerovat spravne xml ako sa Ti podarilo
pre megavideo. Pripadne nejaky univerzalny navod, aj pre ine archivy, ako na to by sa nedal spravit?[/quote]

neviem preco objavovat nanovo koleso, ked archiv markizy mas v yahoo widgete. staci poprosit najxa nech ti ho aktivuje. hladaj vo fore o yahoo widgete.
Vlada165 (62)|17.11.2010 16:58
[quote=dogs;307983]myslím že popsáno je to zde:

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=1&t=974[/quote]

Jo prave tim chci potom pokracovat ...

Tak se napred zadarilo a pres "monstrozni server" XAMP (mam totiz bohuzel na disku malo mista) se mi napred podarilo opravdu nainstalovat USA Today z meho lokalniho PC, ale pak jsem chtel udelat podaresare (abych to mel prehlednejsi) a i kdyz vse vratil zpet, tak TV uz jen pise "Tato nova sluzba bude automaticky nainstalovana" a vidi i Widgetu, ale zustane to tam viset, tak nevim co se stalo a bez toho nemuzu pokracovat s pokusy :-( ...

Edit: Grrrrrrr, tak byl nejak sekly www server (Windows na ty soubory normalne mohly, ale TV nemohla) a stacilo restartovat TV i Widle a uz to zase lokalni Widgety nahrava, takze jdu experimentovat dal :-) ...
slavkad (12)|17.11.2010 20:48
A yahoo widgety funguju na C rade? To forum som citala, ale jednak som mala dojem ze to funguje len pre B radu a jednak sa bojim babrat v servisnom menu. :-(

[quote=greedyyy;307987]neviem preco objavovat nanovo koleso, ked archiv markizy mas v yahoo widgete. staci poprosit najxa nech ti ho aktivuje. hladaj vo fore o yahoo widgete.[/quote]
Pajdo (47)|17.11.2010 21:05
Ano aj na mojej LE37C670 ...
FreeriderCZ (44)|17.11.2010 21:29
[quote=lacib;307963]nikto to na SamyGO zatial nepotvrdil pre C650. Ked sa to potvrdi, pojdem do toho.
Mam taky pocit, ze inak ani ten hack nema pre nas moc vyznam.[/quote]

Potvrzeno... Jen by to chtělo nějaký podrobný postup na downgrade a šel bych to zkusit hned.

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004
dogs (351)|17.11.2010 21:56
[quote=slavkad;308068]A yahoo widgety funguju na C rade? To forum som citala, ale jednak som mala dojem ze to funguje len pre B radu a jednak sa bojim babrat v servisnom menu. :-([/quote]

Odpověděl jsem ti ve vlákně o widgetu Yahoo
dogs (351)|17.11.2010 22:30
[quote=FreeriderCZ;308075]Potvrzeno... Jen by to chtělo nějaký podrobný postup na downgrade a šel bych to zkusit hned.

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004[/quote]

No co jsem koukal, tak asi přístup přes telnet a T-VALDEUC_1008.3 ten mam............můžu poslat
lacib (389)|17.11.2010 23:12
upni niekam ten fw pls..diik
lacib (389)|18.11.2010 00:07
[quote=Vlada165;307991]Jo prave tim chci potom pokracovat ...

Tak se napred zadarilo a pres "monstrozni server" XAMP (mam totiz bohuzel na disku malo mista) se mi napred podarilo opravdu nainstalovat USA Today z meho lokalniho PC, ale pak jsem chtel udelat podaresare (abych to mel prehlednejsi) a i kdyz vse vratil zpet, tak TV uz jen pise "Tato nova sluzba bude automaticky nainstalovana" a vidi i Widgetu, ale zustane to tam viset, tak nevim co se stalo a bez toho nemuzu pokracovat s pokusy :-( ...

Edit: Grrrrrrr, tak byl nejak sekly www server (Windows na ty soubory normalne mohly, ale TV nemohla) a stacilo restartovat TV i Widle a uz to zase lokalni Widgety nahrava, takze jdu experimentovat dal :-) ...[/quote]

nemas to spristupnene aj pre uzivatelov z vonka?
by som nemusel instalovat server.. :)
dogs (351)|18.11.2010 00:22
[quote=lacib;308086]upni niekam ten fw pls..diik[/quote]


Tady je
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dogs (351)|18.11.2010 03:01
Další verze Netplayer_test připravena ke stažení.

tlačítka "<<" nebo ">>" přetáčejí film cca o 1 min.

Modré tlačítko "D" - začnete tam kde jste skončili jako u media playeru, pauza zobrazí info o filmu.

Ale pro megavideo (serialy.kinotip.cz) to bohužel nefunguje tam je posun pouze o 10 sekund
Tento server nepodporuje přetáčení.
Vlada165 (62)|18.11.2010 12:56
[quote=lacib;308091]nemas to spristupnene aj pre uzivatelov z vonka?
by som nemusel instalovat server.. :)[/quote]

Bohuzel nemam a jedine co mi zatim na UE32C6620 funguje je, ze si muzu takto alespon instalovat (anebo upravovat) libovolne Widgety, co se daji nekde fyzicky stahnout.

Telnet ani PVR, anebo dokonce Samygo Extensions se zatim nekonaji, ze bych si TV nerad "uspal" spoustenim neceho, co v teto konkretni TV zatim neni overene, i kdyz uz jsem mozna na dobre ceste, jak z tech widgetu spoustet scripty, ale ty binarni soubory treba pro nahozeni telnetu se spoustet bojim :-( ...
garb7 (1189)|18.11.2010 13:58
To bude psina až se nato vrhnou hekři a šoupnou tam nějakej vir.
lacib (389)|18.11.2010 15:05
[quote=Vlada165;308154]Bohuzel nemam a jedine co mi zatim na UE32C6620 funguje je, ze si muzu takto alespon instalovat (anebo upravovat) libovolne Widgety, co se daji nekde fyzicky stahnout.

Telnet ani PVR, anebo dokonce Samygo Extensions se zatim nekonaji, ze bych si TV nerad "uspal" spoustenim neceho, co v teto konkretni TV zatim neni overene, i kdyz uz jsem mozna na dobre ceste, jak z tech widgetu spoustet scripty, ale ty binarni soubory treba pro nahozeni telnetu se spoustet bojim :-( ...[/quote]

mam z toho rovnaky pocit inak.
verim, ze tie subory neposkodia TV, snad vsetky su rovnake a ked to nerobi problemy inym, nema preco ani nam, ale neexistuje nikde podrobny navod (ten co je, nie je pre mna dost podrobny) a nechcem triafat na slepo..
vidim to tak, ze spravim tie widgety a ostanem este chvilu vahat.
a nenasiel som ani navod, ziadny, ako na downgrade.. :(
dogs (351)|18.11.2010 15:33
[quote=lacib;308166]mam z toho rovnaky pocit inak.
verim, ze tie subory neposkodia TV, snad vsetky su rovnake a ked to nerobi problemy inym, nema preco ani nam, ale neexistuje nikde podrobny navod (ten co je, nie je pre mna dost podrobny) a nechcem triafat na slepo..
vidim to tak, ze spravim tie widgety a ostanem este chvilu vahat.
a nenasiel som ani navod, ziadny, ako na downgrade.. :([/quote]

Tady jsem našel podrobný návod na hack TV, bohužel downgrade tam ještě není popsané
https://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_hacking

Nenahráli by jste ty komplet upravené soubory na instalaci widgetů ?? Jestli už to máte někdo zprovozněné.....Zkusím to na svém serveru

Díky
Vlada165 (62)|18.11.2010 16:07
[quote=lacib;308166]mam z toho rovnaky pocit inak.
verim, ze tie subory neposkodia TV :([/quote]

Prave nevim, co treba na me TV udela ten BusyBox a pod., aby tam neco "nenakopl" a pak sla vubec jeste vubec spustit, tak proto chybi odvaha ;-( ...
tomasinho (11)|18.11.2010 17:39
[quote=Vlada165;307974]Tak uz je diakritika dobra a dokonce se neposouva "Seznam vsech titulu" po cele obrazovce, jak to zlobilo driv, kdyz jsem jel az dolu - parada ...[/quote]

Po aktualizaci NetPlayeru na LE40C670 mam stejny problem (diakritika i posouvani). Mate pls nejake reseni nebo vam problem zmizel sam pri novem spusteni NetPlayeru?
truhlik77 (11)|18.11.2010 18:31
Zdravim,
chtel byc se zeptat, jak si upgradnu NetPlayer na posledni verzi.
Diky
dogs (351)|18.11.2010 20:12
[quote=truhlik77;308202]Zdravim,
chtel byc se zeptat, jak si upgradnu NetPlayer na posledni verzi.
Diky[/quote]


Přihlaš se jako develop, nastavení - poslední položka, synchronizace uživatelských aplikací
Osanos (6)|18.11.2010 20:27
Zdravím,
v diskuzi k této televizi jsem se dočetl, že při přehrávání z usb neumí pracovat s různými audio stopami a titulky přímo v souboru .mkv. Chtěl bych se proto uživatelů zeptat, jestli jsou dobře pochopil, co se stane, když v .mkv nějaké titulky a různé zvukové stopy jsou - televize nezobrazí žádné titulky a s videem bude přehrávána nativní zvuková stopa (ta, která se mě v počítači s videem spustí automaticky)?
Děkuji
nin (388)|18.11.2010 20:54
[quote=Osanos;308232]Zdravím,
v diskuzi k této televizi jsem se dočetl, že při přehrávání z usb neumí pracovat s různými audio stopami a titulky přímo v souboru .mkv. Chtěl bych se proto uživatelů zeptat, jestli jsou dobře pochopil, co se stane, když v .mkv nějaké titulky a různé zvukové stopy jsou - televize nezobrazí žádné titulky a s videem bude přehrávána nativní zvuková stopa (ta, která se mě v počítači s videem spustí automaticky)?
Děkuji[/quote]

Ac mam potize spravne pochopit tvou otazku pokusim se odpovedet na to, na co si myslim, ze se ptas.

Myslim, zes to nepochopil.
Osanos (6)|18.11.2010 21:28
Otázka zněla: jaký zvuk bude televize přehrávat a jestli zobrazí nějaké titulky, když z usb disku v této televizi budu přehrávat .mkv video soubor s integrovanými titulky a více zvukovými stopami. Můj předpoklad byl, že televize nezobrazí žádné z titulků, integrovaných v souboru .mkv, a bude přehrávána primární zvuková stopa. Pokud tomu tak není, prosím o vysvětlení, jak tomu je.
nin (388)|18.11.2010 22:01
Osanos: Neuvadis, co presne si predstavujes pod pojmem "prehravat ... z usb disku".

1) Takze pokud prehravas mkv kontejner primo z disku pres usb port TV, pak muzes vybirat zvukovou stopu. Zvukove stopy bohuzel nejsou oznaceny nazvem jazyka, ale poradovym cislem, coz je pomerne neprakticke, pokud mas tyto soubory z ruznych zdroju (jinymi slovy: stazene z internetu od ruznych uzivatelu). Titulky obsazene v mkv kontejneru zobrazit nejdou, mediaplayer vsak dokaze zobrazit titulky z externiho souboru.

2) Pokud prehravas mkv kontejner z usb disku pripojeneho k DLNA serveru (Samsung to nazyva AllShare), je to mozne pouze za predpokladu, ze tvuj DLNA server posila stream z mkv. V tomto pripade neni zatim mozne nastavit jiny zvukovy stream nez prvni v poradi (nezamenovat s defautnim streamem). Titulky z tehoz kontejneru prehrat nejdou. Za tuto skutecnost vdecime dilem DLNA jez je stale ponekud v plenkach a dilem Samsungu, jez nektere standardy teto specifikace nedodrzuje.

Nicmene zpravy z poslednich dnu naznacuji, ze DLNA (jako moznosti prehravani ze site) obejit diky smb klientu, jez umozni klasicke sdileni na IP siti.
Osanos (6)|18.11.2010 22:08
Děkuji za odpověď, šlo mi o usb disk připojený přímo k tv, takže zpráva, že mezi zvukovými stopami lze v tomto případě přepínat, je pro mě potěšující.
Koloman.e (27)|19.11.2010 20:18
Umí TV nějak jednoduše zobrazovat čas po stlačení tlačítka? Lézt do menu/nastaveni/cas či koukat na teletext se mi nezdá uplně ideální. Díky
Mayki07 (185)|19.11.2010 20:38
Tlačítko info (i) na dálkovém ovladači vyřeší tvůj problém...:-)
lacib (389)|20.11.2010 16:32
Skoro sa mi ten hack podaril resp on sa mi podaril, ale downgrade fw mi uz neide.

V domneni, ze som nieco robil zle, som cely usb kluc zmazal, skusal to vsetko spravit na novo, ale neuspesne.
Teraz ani neviem ci tam mam telnet ci nie, usb a run.sh mi nereaguje na pokyny.
Predtym bolo vsetko ok, zosaliem.. :D
Idem radsej skusit nieco ine...netusim ale co... :|

https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004&start=20#p8902
Koloman.e (27)|20.11.2010 23:55
Ja sem takovej dement, vedel sem co dela "info" ale to, že to ukazuje i čas jsem nepostřehl :-(.
Lidi myslíte, že se půjde využít tahle televize i jako printserver? Lan i Wlan to má, tak jeste napsat do televize program, kterej pres jedno to rozhraní lan/wlan posle data pres usb do tiskarny.
Díky za názor
nin (388)|21.11.2010 00:47
Teoreticky ano.

[quote=Koloman.e;308674]Ja sem takovej dement, vedel sem co dela "info" ale to, že to ukazuje i čas jsem nepostřehl :-(.
Lidi myslíte, že se půjde využít tahle televize i jako printserver? Lan i Wlan to má, tak jeste napsat do televize program, kterej pres jedno to rozhraní lan/wlan posle data pres usb do tiskarny.
Díky za názor[/quote]
dogs (351)|21.11.2010 00:54
Nová verze NetPlayeru_test připravena ke stažení

CZ a SK menu
nápověda v CZ a SK

:)
lacib (389)|21.11.2010 01:19
[quote=lacib;308566]Skoro sa mi ten hack podaril resp on sa mi podaril, ale downgrade fw mi uz neide.

V domneni, ze som nieco robil zle, som cely usb kluc zmazal, skusal to vsetko spravit na novo, ale neuspesne.
Teraz ani neviem ci tam mam telnet ci nie, usb a run.sh mi nereaguje na pokyny.
Predtym bolo vsetko ok, zosaliem.. :D
Idem radsej skusit nieco ine...netusim ale co... :|

https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004&start=20#p8902[/quote]

tak, s kludom mozem povedat, ze hack funguje v pohode.
TV pekne robi veci co jej zapisete do pomocneho suboru.
Musim este preluskat SamyGo (mam ho na usb, ale neviem co to ma robit, ci ma prebehnut nieco na "pozadi" alebo co ) a downgrade. Myslel som si, ze je to o nieco lahsie vsetko nahadzat na USB a dat do TV...
dogs (351)|21.11.2010 02:59
Koukám, že jsi se do toho pěkně zanořil, gratuluji ti k úspěchu !!
Doufám, že se s námi podělíš o návod jak to zprovoznit. ;)