Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

lacib (389)|21.11.2010 11:08
navod bude urcite..ked sa mi to podari dokoncit..
alebo ak bude zaujem po telnet v tv to mozem aj teraz napisat...
lacib (389)|21.11.2010 13:39
downgrade-oval som fw na 1008.
Horsie je, ze v servisnommenusaneda prepnut model TV na C750, mozno musim ist este nizsie s tym fw.

Druha vec je obraz tv..
vsetky nastavenia tv sa resetli a mal som takyto obraz..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dogs (351)|21.11.2010 14:50
[quote=lacib;308729]downgrade-oval som fw na 1008.
Horsie je, ze v servisnommenusaneda prepnut model TV na C750, mozno musim ist este nizsie s tym fw.

Druha vec je obraz tv..
vsetky nastavenia tv sa resetli a mal som takyto obraz..

[/quote]


No na samygo píšou toto:

Pro aktivaci neaktivní modelu možnost vyzkoušet:
1. Přejít na servisní menu
2. Možnosti - stisknout OK
3. Neměňte nic, jen jděte dolů, kurzor skočí na místní nastavení
4. Jít dolů ještě jednou a jste tady - konečně budete moci změnit model tv!

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004&start=20#p8881

Jinak vypnout 200Hz a nemá tam býr RGB, míto CVBS ??
lacib (389)|21.11.2010 15:27
no nejak som sa dostal k tomu. tazko sa mi to cita pri tom rozliseni.
viete mi prosim niekto v servisnom menu pozriet ako idu modely TV za sebou?

siice, asi nie, ved vam to neide...kde by som zistil kolkaty model v poradi je C750?

diik

EDIT// idela by bol opravit rozlisenie, ale to fakt netusim ako..alebo sa skusim cez telnet pozriet na model kedto zmenim...
dogs (351)|21.11.2010 15:59
[quote=lacib;308708]navod bude urcite..ked sa mi to podari dokoncit..
alebo ak bude zaujem po telnet v tv to mozem aj teraz napisat...[/quote]

Až budeš mít čas, můžeš napsat návod na ten telnet v TV ? Díky
lacib (389)|21.11.2010 20:00
jasne, skusim to dat dokopy, ked bude kusok casu.. ;)
JUCE (265)|21.11.2010 20:04
Ja sa moc teším na návod, keď spojazdníš PVR. Toto mi dosť v TV chýba a štve ma, že som nemal "zvyšných" 1000,-€ pre kúpu rady 700, aby som mohol mať nahrávanie v TV :-D
Inak čo zatiaľ prináša hack TV pre radu C? Môžeme si nahrať vlastné aplikácie (ktoré ani nejak moc nie je) a TV dokážeme prepnúť na model C750 vďaka čomu by sa nám malo dať nahrávať, nie?
Potešilo by ma aj to namapovanie sieťového disku, čo v kombinácii s PVR splní moje očakávania :)
killeriq (68)|21.11.2010 20:13
Zaujimalo by ma v com je model C750 lepsi

V com je rozdiel pri LE a UE serii ?
napr LE46C750 vs UE55C6500

Je mozne prehravat filmy zo siete, z nejakeho share foldera. Xcel by som zapojit len kabel mat tam net aj filmy nejake. Bez toho aby som ix muset davat niekam na USB.

Niekde som tu cital ze to prehrava MKV aj DTS (kde ma LG problem a musia sa konvertovat) rad by som tomuto predisiel

diki
vivid.sk (11472)|21.11.2010 20:42
a preco si neprecitas toto vlakno? vsetky odpovede tu najdes

- rozdiel medzi UE a LE je v technologii. Edge LED vs CCFL podsvietenie.
- model LE750 je lepsi skoro vo vsetkom oproti EDGE LED modelom: vid review
lacib (389)|21.11.2010 20:45
[quote=JUCE;308813]Ja sa moc teším na návod, keď spojazdníš PVR. Toto mi dosť v TV chýba a štve ma, že som nemal "zvyšných" 1000,-€ pre kúpu rady 700, aby som mohol mať nahrávanie v TV :-D
Inak čo zatiaľ prináša hack TV pre radu C? Môžeme si nahrať vlastné aplikácie (ktoré ani nejak moc nie je) a TV dokážeme prepnúť na model C750 vďaka čomu by sa nám malo dať nahrávať, nie?
Potešilo by ma aj to namapovanie sieťového disku, čo v kombinácii s PVR splní moje očakávania :)[/quote]

Ver mi, aj ja sa tesim ked to uz spojazdnim.. :)
TV mam momentalne prepnute uz na model LE40C750. Ale ako dalej na PVR musim najprv najst. :D Nejak mi to vsetko ide tak na etapy. :)

Tema SamyGo extension, doplnky TV po jej hacknuti, ma na zahranicnom fore 18 stran, necital som to este cele, teraz som sa skor sustredul na downgrade a prepnutie modelu TV.
Co som ako tak zachytil, da sa TV ovladat klavesnicou, ale zatial len prepinanie kanalov a podobne nejake srandy.
dogs (351)|21.11.2010 21:56
[quote=JUCE;308813]Ja sa moc teším na návod, keď spojazdníš PVR. Toto mi dosť v TV chýba a štve ma, že som nemal "zvyšných" 1000,-€ pre kúpu rady 700, aby som mohol mať nahrávanie v TV :-D
Inak čo zatiaľ prináša hack TV pre radu C? Môžeme si nahrať vlastné aplikácie (ktoré ani nejak moc nie je) a TV dokážeme prepnúť na model C750 vďaka čomu by sa nám malo dať nahrávať, nie?
Potešilo by ma aj to namapovanie sieťového disku, čo v kombinácii s PVR splní moje očakávania :)[/quote]

No a mě by zajímalo co to udělá když to přepnem na C750, my co máme 670 se satelitním tunerem, zůstane dostupný tuner ??
nin (388)|21.11.2010 22:56
Ja bych chtel tady jen zminit, ze pokud od PVR funkce ocekavate recording na sitovy disk, tak si touto featurou nejsem v nejblizsich dnech tak jisty, protoze u mne TV "nahrava" pouze na specialne naformatovany disk (necitelny ani pod partition magic, ani pod acronis disk director) a pouze v usb portu TV. Pokud se podari namapovat virtualne usb disk na sitovem disku s pravy zapisu pak snad ano, nicmene se soubory nebude mozne pracovat v PC.

Jinak TV lze ovladat uz nyni (bez hacku) pres DLNA rozhrani. DMP (Player) vaseho televizoru muze diky prikazum DMC (Controller - Externi aplikace) prehravat media na DMR (Renderer - vase obraazovka). V soucasnosti existují aplikace pro iPhone, Android a Windows.
dogs (351)|21.11.2010 23:15
[quote=nin;308866]Ja bych chtel tady jen zminit, ze pokud od PVR funkce ocekavate recording na sitovy disk, tak si touto featurou nejsem v nejblizsich dnech tak jisty, protoze u mne TV "nahrava" pouze na specialne naformatovany disk (necitelny ani pod partition magic, ani pod acronis disk director) a pouze v usb portu TV. Pokud se podari namapovat virtualne usb disk na sitovem disku s pravy zapisu pak snad ano, nicmene se soubory nebude mozne pracovat v PC.

Jinak TV lze ovladat uz nyni (bez hacku) pres DLNA rozhrani. DMP (Player) vaseho televizoru muze diky prikazum DMC (Controller - Externi aplikace) prehravat media na DMR (Renderer - vase obraazovka). V soucasnosti existují aplikace pro iPhone, Android a Windows.[/quote]

Mýslím že i nahrávání na usb disk není vůbec k zahození. :-)
Jediná věc která mě vadí je že TV neumí po síti tahat externí titulky a není možno si zvolit zvukovou stopu.
lacib (389)|21.11.2010 23:21
O zmene C670 som nikde nic zatia necital. :(
Tak teoreticky mozem na svojom TV nahravat programy. Prakticky ale asi potrebujem USB HDD.
USB kluc je podla TV neplatne zariadenie (pouzil som aleiba 1GB kluc, 16GB nemam zalohovany, neskor skusim aj ten)

Na SamyGo fore som cital, ze sa tym prechodom na model C750 pokazil trosku obraz. Musim potvrdit grafika v TV kusok utrpela, ale vsimol som si to len ked som bol blizko TV, pokial som pozeral z normalnej vzdialenosti nic som si nevsimol.

A este nieco..neviem ci som si to iba nevsimol, ale mam pocit, ze ukazovate hlasitosti sa zobrazuje teraz inak, ked pridam hlas zobrazi sa takou piruetou a mizne tiez piruetou.
To okno co ukazuje kanal (v lavom hornom rohu) sa zas pekne "stiahne" smerom hore...malickosti, ale oku lahodiace. :)
Pozrite ako to mate na vasich TV, nech to porovnam..

No a idem na navod..
lacib (389)|21.11.2010 23:27
[quote=nin;308866]Ja bych chtel tady jen zminit, ze pokud od PVR funkce ocekavate recording na sitovy disk, tak si touto featurou nejsem v nejblizsich dnech tak jisty, protoze u mne TV "nahrava" pouze na specialne naformatovany disk (necitelny ani pod partition magic, ani pod acronis disk director) a pouze v usb portu TV. Pokud se podari namapovat virtualne usb disk na sitovem disku s pravy zapisu pak snad ano, nicmene se soubory nebude mozne pracovat v PC.[/quote]

kludne budem zatial spokojny aj na usb, verim, ze neskor sapodari namapovat virt. usb.
priznam, mozno to ani nevyuzijem, pokial tam nebude nejaky casovac, ale moznost, ze mozem mat v TV PVR fuknkciu a nemam ju mairitovala, tak som sa na to dal.. :D
lacib (389)|22.11.2010 01:02
Tak, tu je navod. Neskor z toho mozeme urobit zvlast temu.

Upozornujem, kazdy robi hack na vlastnu zodpovednost

Je to urcene pre model LE40C650L1W, pre iny model sa mozu lisit "cesty" k adresarom.

Navod vam priblizi ako hacknut C radu Samsung televizorov.
Cielom je downgrade firmware, prepisanie modelu TV v servisnom menu na C750
a tym ziskanie PVR.

Nebudem navod pisat do maximalnych detailov, verim, ze kroky, ako napr. vytvorit v internet@TV
profil uzivatela, budu vacsine jasne. :)

Pri aplikovani hacku pouzivajte vylucne ext3 filesystem a nemajte zapojene ziadne ine USB zariadenie, okrem USB kluca, s ktorym pracujete.
Needitujte ani jeden script v notepade, pouzite stale nejaky editor.

Do TV potrebujeme v prvom rade dostat upraveny widget.

1. V internet@TV vyvorime uzivatelske konto s menom develop, prihlasime sa pod nim
2. V internet@TV/nastavenia/rozvoj/nastavuje sa IP adresa servera zadame IP adresu pc, v ktorom bude widget
3. v pc stiahneme a nainstalujeme wampserver

wampserver:
http://www.wampserver.com/en/download.php

4. wampserver je velmi jednoduchy na ovladanie. V tray ikonke zvolime www adresar kam nakopirujeme upraveny widget, widgetlist.xml a index.html z tohto archivu.

widget:
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=421

Dbajte na to, aby vo widgetlist.xml boli spravne udaje ako cesta ku widgetu a IP vasho pc.
Otvorte ten widgetlist.xml a prepiste si to, nebudem to cele popisovat, je to intuitivne.
Pozor, aby vam firewall prepustil komunikaciu medzi TV a PC.
(ja som na tu chvilu vypol firewall, fakt sa mi nechcelo hrat s nastaveniami)

5. internet@TV/nastavenia/rozvoj/synchronizacia

Hura, tymto sme dostali do TV potrebny upraveny widget.

Priprava usb

Budete musiet pracovat pod linuxom, hodia sa ake take skusenosti.
Za uzivatelsky najpriatelskejsi linux povazujem ubuntu. Vo vsebecnosti netreba linux instalovat,
stiahnite iso a spravte si bootavacie usb (ako na to poradi google, to by bol uz ini navod zas)

1. naformatujte usb na ext3
2. vytvorte na kluci adresar usb_mount.
3. vytvorte usb_mount/usb_hotplug.sh
4. adresar aj subor musia mat prava 777, prikaz chmod 777 a cesta ku adresaru/suboru
(fajn je spatna kontrola ake prava maju vase subory, pravy klik/properties/permissions)
5. usb_hotplug.sh musi obsahovat:


[code] #!/bin/sh
##########################################################################
# HOTPLUG Script
# Only USB automount implement
# Auto Mount Program must be existing in both places which are BOOT partition and RFS
# Version 2.4 (2009-11-01) : suport umount, XFS mount flag modified
# Version 2.4.2 (2009-11-13) : Umont not support for internal HDD
# Version 2.4.4 (2009-11-26) : xfs repaire support when xfs mount failed
# Version 2.4.6 (2009-12-04) : unknown device support(for USB2.0 certification)
# Version 2.4.8 (2009-12-16) : exception handling add when detect invalid block or partitions in kernel
# Version 2.5 (2009-12-22) : exception handling for mount error when device resource busy case
# Version 2.5.2 (2009-12-24) : default device name & vendor added
# Version 2.5.4 (2009-12-31) : device connection check at log creating time
###########################################################################
# Setting
# mounted directory : $MOUNTDIR/$PREFIX1 ~ $PREFIX$MAXNUM (ex /usb/usb1 ~ /usb/usb10)
ENABLE=1
DEBUG_MESSAGE=0
MOUNTBASEDIR=/dtv/usb
ACL_PROGRAMDIR=/mtd_rwarea/usb_mount
RFS_PROGRAMDIR=/sbin/usb_mount
MOUNTPROGRAM=usb_mount
CMDPROGRAM=usb_cmd
MOIPCMDPROGRAM=usb_moip_cmd
UNKNOWNDEVPROGRAM=unknownDev_cmd
LOCKFILE=$MOUNTBASEDIR/lock
DEBUG_MESSAGE_FILE=/dtv/usb_message
DEBUG_MODE_FILE=/dtv/debug_on

CHANGE_IOMODE=0
IOSCHEDULE_MODE=anticipatory
SCSIPATH=/sys/block
IO_MODE_FILE=/dtv/anticipatory_on

# Input argument
ACTION=$1
DEVPATH=$2
PRODUCT=$3
INTERFACE=$4
TYPE=$5

# Program Directory setting
if [ -f $ACL_PROGRAMDIR/$MOUNTPROGRAM ]; then
PROGRAMDIR=$ACL_PROGRAMDIR
else
PROGRAMDIR=$RFS_PROGRAMDIR
fi
# Debug Mode setting
if [ -f $DEBUG_MODE_FILE ]; then
DEBUG_MESSAGE=1
fi
# Mode setting for IO Scheduler with usb storage
if [ -f $IO_MODE_FILE ]; then
CHANGE_IOMODE=1
fi

if [ "$ENABLE" -eq 1 ]
then
# RUN
CLASS=`echo $DEVPATH | sed 's/^\///g' | sed 's/\/.*//g'`

if [ "$CLASS" = "block" ]
then
DEVICE=`echo $DEVPATH | sed 's/^\/[^\/]*\///g' | sed 's/\/.*//g'`
PARTITION=`echo $DEVPATH | sed 's/^\/[^\/]*\///g' | sed 's/^[^\/]*\///g'`

if [ -d $MOUNTBASEDIR/sda1 ]; then
MOUNT_DIR=sda1
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sda ]; then
MOUNT_DIR=sda
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sda2 ]; then
MOUNT_DIR=sda2
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sda3 ]; then
MOUNT_DIR=sda3
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sdb1 ]; then
MOUNT_DIR=sdb1
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sdb ]; then
MOUNT_DIR=sdb
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sdb2 ]; then
MOUNT_DIR=sdb2
break
elif [ -d $MOUNTBASEDIR/sdb3 ]; then
MOUNT_DIR=sdb3
break
fi
if [ -e $MOUNTBASEDIR/$MOUNT_DIR/run.sh ]; then
chmod 777 $MOUNTBASEDIR/$MOUNT_DIR/run.sh
# exec $MOUNTBASEDIR/$MOUNT_DIR/run.sh
sh +x $MOUNTBASEDIR/$MOUNT_DIR/run.sh
fi

$PROGRAMDIR/$CMDPROGRAM $ACTION $DEVICE $PARTITION

if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> MSC Hotplug Message : \"$ACTION\" \"$DEVPATH\" \"$PRODUCT\" \"$INTERFACE\" \"$TYPE\"" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
echo ">> MSC Hotplug Message : $PROGRAMDIR/$CMDPROGRAM $ACTION $DEVICE $PARTITION" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi

if [ ! -f $LOCKFILE ]; then
mkdir -p $MOUNTBASEDIR
touch $LOCKFILE
$PROGRAMDIR/$MOUNTPROGRAM
fi

if [ $CHANGE_IOMODE -eq 1 ]; then
echo $IOSCHEDULE_MODE > $SCSIPATH/$DEVICE/queue/scheduler
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> MSC Hotplug Message : set $IOSCHEDULE_MODE mode with $DEVICE" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi
fi

else
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> Hotplug Message : \"$ACTION\" \"$DEVPATH\" \"$PRODUCT\" \"$INTERFACE\" \"$TYPE\"" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi

if [ "$ACTION" = "moip_add" ]; then
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> Hotplug Message : $PROGRAMDIR/$MOIPCMDPROGRAM $ACTION $DEVPATH" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi
PARTITION=$PRODUCT
mkdir -p $MOUNTBASEDIR
$PROGRAMDIR/$MOIPCMDPROGRAM $ACTION $DEVPATH $PARTITION
elif [ "$ACTION" = "moip_remove" ]; then
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">>Hotplug Message : $PROGRAMDIR/$MOIPCMDPROGRAM $ACTION $DEVICE" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi
mkdir -p $MOUNTBASEDIR
$PROGRAMDIR/$MOIPCMDPROGRAM $ACTION $DEVPATH
elif [ "$ACTION" = "unknown_dev_add" ]; then
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> Hotplug Message : $PROGRAMDIR/$UNKNOWNDEVPROGRAM $ACTION $DEVPATH" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi
PARTITION=$PRODUCT
mkdir -p $MOUNTBASEDIR
$PROGRAMDIR/$UNKNOWNDEVPROGRAM $ACTION $DEVPATH $PARTITION
elif [ "$ACTION" = "unknown_dev_remove" ]; then
if [ $DEBUG_MESSAGE -eq 1 ]; then
echo ">> Hotplug Message : $PROGRAMDIR/$UNKNOWNDEVPROGRAM $ACTION $DEVPATH" >> $DEBUG_MESSAGE_FILE
fi
mkdir -p $MOUNTBASEDIR
$PROGRAMDIR/$UNKNOWNDEVPROGRAM $ACTION $DEVPATH
fi

fi
fi[/code]

Nainstalovanie usb_hotplug scriptu do TV.

1. Pripraveny usb kluc pripojime k TV. Pouzivate vrchny USB slot nech vam TV nacita usb ako sda1, aj ked mozno by ho tak nacitalo aj keby pouzijete iny USB vsup.
2. Spustite widget, ktory ste predtym nahrali do TV.
3. Par sekund bude cierna obrazovka, bez obav, neskor sa normalne pusti widget a nacitaju sa spravy..akoby nic.. :)

Tymto krokom sme pripravili subor mtd_rwarea/usb_mount/usb_plug.sh aby v neskor automaticky spustal run.sh
Neskor pomocou run.sh mozeme v TV pustat rozne scripty.
Funguje to rovnako ako autorun.inf vo windows.

4. Odpojime USB, pripojte ho spat k TV, ked vidite na nom nove subory, vsetko prebehlo ok. :)

Spatna kontrola ci ste spravne pripravili mtd_rwarea/usb_mount

1. do run.sh na usb kluci vlozime

[code]#!/bin/sh
touch /dtv/usb/sda1/ScriptOK[/code]

2. pripojime k tv, par sekund, odpojime.

Ak v pc na kluci vidimenovy subor ScriptOK, robili ste doteraz vsetko spravne.

Telnet v TV

1. pripravime run.sh Musi obsahovat toto:

[code] #!/bin/sh
touch /dtv/debug_on

if !([ -e /mtd_rwarea/busybox ]); then
cp $1/busybox /mtd_rwarea/
chmod 777 /mtd_rwarea/busybox
sync
fi
if !([ -e /mtd_rwarea/sh ]); then
ln -s /mtd_rwarea/busybox /mtd_rwarea/sh
chmod 777 /mtd_rwarea/sh
sync
fi

mount -t devpts devpts /dev/pts
/mtd_rwarea/busybox telnetd -l /mtd_rwarea/sh
sync
[/code]

2. uistite sa, ze run.sh ma prava 777
3. stiahnite si busybox. skopirujte ho na usb. prava 777 som ja daval aj na busybox, aj ked sa len kopiruje.

busybox:
http://www.multiupload.com/8R7U3JRRLG

4. pripojime usb k TV, par sekund.

Stiahnite si Putty, telnet klient. Bez akychkolvek nastaveni, po vpisani ip adresy TV som sa pripojil k/do TV. Mam rad jednoduche programy.
Krok s busybox bol jednorazovy, odteraz ked chcete telnet v TV musite pripojit USB s run.sh, ktore obsahuje script vyssie.
Nech run.sh nema tolko v sebe popisane mozete na kluci vytvorit telnetd.sh kam nakopirujte

[code] #!/bin/sh
touch /dtv/debug_on

if !([ -e /mtd_rwarea/busybox ]); then
cp $1/busybox /mtd_rwarea/
chmod 777 /mtd_rwarea/busybox
sync
fi
if !([ -e /mtd_rwarea/sh ]); then
ln -s /mtd_rwarea/busybox /mtd_rwarea/sh
chmod 777 /mtd_rwarea/sh
sync
fi

mount -t devpts devpts /dev/pts
/mtd_rwarea/busybox telnetd -l /mtd_rwarea/sh
sync
[/code]

a do run.sh staci potom

[code] #!/bin/sh/
sh +x /dtv/usb/sda1/telnetd.sh&[/code]

SamyGo

SamyGo
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=987

1. Skopirujte na kluc SamyGo.
2. Editujte SamyGo/rcSGO

Tento riadok

[code]"echo "root:saJvQKUdIxRW2:0:0:SamyGO secured Root:/mtd_wiselink:/bin/sh" > /mtd_rwarea/passwd"[/code]

za tento

[code]"echo "root::0:0:SamyGO secured Root:/mtd_wiselink:/bin/sh" > /mtd_rwarea/passwd"[/code]

Dalsi krok sa verim da spravit aj lahsie, ale toto bol prvy sposob, na ktory som prisiel.. :)

Na usb sa vam v prvej faze prekopirovalo z TV test/mtd_rwarea.

3. editovat usb/test/mtd_rwarea/Version.1

Povdny text

[code]SWU_T-VALDEUC_003003_I04_EK000DK000KK000RK000_101104[/code]

zmente na novy.

[code]SWU_T-VALDEUC_001001_I04_EK000DK000KK000RK000_100101[/code]

4. spustite putty v pc.
5. prihlaste sa k/do tv (pomocou jej IP adresy.)
6. do prikazoveho riadku skuste zadat prikaz ls,mali by sa zobrazit subory v tv.
7. zadajte prikaz

[code]cp /dtv/usb/sda1/test/mtd_rwarea/Version.1 mtd_rwarea/Version.1[/code]

8. ak prekopirovanie Version.1 z usb prebehlo v poriadku v putty vas to hodi na dalsi noy riadok
9. overenie, prikaz v putty vpiste mtd_rwarea/Version.1
10. vyhodi to chybu, kdebudete vidiet co je v subore mtd_rwarea/Version.1 v TV, mal by byt rovnaky ako na USB.

Prave ste TV uspesne, verim, ze uspesne, presvedcili, ze mate firmware 1001.
Vlozte usb s firmware 1008 (tusim fw pod 1012 povoluju zmenit model TV v servisnom menu), downgradujte.

fw 1008:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Spustite servisne menu, pravdepodobne riadok model nebude aktivny. Prebehnite cele menu smerom dolu, zastavte sa opat na type, potvrdte a sipkami smerom dolu prejdite na model, sipkami doprava dolava si zmenite model TV.

Hotovo, mozete upgradeovat.

Dufam, ze som bol dost zrozumiteny, samozrejme ked nieco nie je jasne, pokial viem, pomozem.
dogs (351)|22.11.2010 01:20
Super návod, díky
Teď ještě zjistit co to udělá s mým modelem TV :rolleyes:

edit: teď jsem koukal na samygo:
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004&start=20#p8956

problém s obrazem bude v 200hz
lacib (389)|22.11.2010 01:46
nejak presne nechapem co to ma s 200Hz. :)

medzitym som zistil, ze nahravanie nie je mozne na 1GB a mensie zariadenie, takze samotne nahravanie skusim zajtra, ked zalohujem vacsi kluc.

V menu pri de/aktivacii startovacej zvucky pribudlo FastStart. TV sa vypina asi 15 sekund a samotne zapnutie sa mi tiez nezda nejake rychle.
Ani manual C750 mi to celkom neobjasnil.
greedyyy (314)|22.11.2010 07:17
lacib drzim palce. nech ti to vide tak ako potrebujes. dik navod. zatial este chvilku pockam ako sa to u teba vyvrbi s tym nahravanim.
mam otazku. FW 1008 stiahnem s linku co si dal. pomenim nastavenia a nahram novy FW. ale teraz ktory novy. novy pre moju 650 alebo novy pre 750 ktoru si nastavim?
tam ma zaraza mensi FW. bude mat yahoo? nerad by som on prisiel.
nieje problem ze 750 je 3d a 650 len 2d?
mozes dat foto toho problemu s kvalitov obrazu?
dik

inak pre vsetkych s netplayerom tu http://dl.dropbox.com/u/518172/kinotip.rar su skriptiky na generovanie rss pre serialy a divx.kinotip.cz aj so strankovanim.
problem je len ze to musi bezat na vasej IP cize na lokali.
seriualy pobezia ja vonku, ale nie na free hostingoch.
je tu niekto kto poradi ako http://stagevu.com podstrcit moju domacu IP aby to mohlo bezat aj vonku.
JUCE (265)|22.11.2010 09:39
[quote=dogs;308889]Super návod, díky
Teď ještě zjistit co to udělá s mým modelem TV :rolleyes:

[/quote]

Taktiež sa teším návodu a zároveň veľká vďaka lacib, ale taktiež sa obávam či tento postup môžem skúsiť aj na môj model C670. Asi sa do toho pustím cez víkend, keď budem mať trochu času na takéto experimenty :)
Samozrejme, že aj ja by som sa potešil nahrávaniu aspoň na USB a nebude mi nejak extra vadiť ak tie nahrávky nepôjdu prehrať v PC. Avšak ma bude mrzieť, ak tam nebude plánovanie PVR :( Ja viem, že chcem od toho moc, ale ak sa to dá dorobiť, tak prečo nie? :-)
lacib (389)|22.11.2010 09:43
Co sa tyka fw po zmene modelu, som rad, ze mi tento problem nenapadol, ed som robil zmenu, nahral som fw pre C650 a vsetko je ok, urcite budem teraz ale spekulovat ci tam nemozem dat fw pre C750, pripane co by to spravilo s TV.

Yahoo ostava, bez problemov.

K tomu obrazu, neviem ci to zachytim, momentalne mam pri sebe len mobil, skusim neskor odfotit digitalom a podelim sa o foto.

K problemu s 3D a 2D sa ani na fore SamGo nikto nevyjadril, tak isto ani ja som zatial na nic neprisiel.
ritchi (225)|22.11.2010 10:28
Good job,lacib
rios66 (41)|22.11.2010 11:23
Chcem sa spýtať či náhodou neviete či je možné spustiť na modeli LE37C670 so satelitným tunerom newcamd alebo cccamd na cardsharing tak aby to fungovalo ako na dreamboxe , ktorý beží tiež pod linuxom ? Viem, že toto je vlákno na 650-ku , ale píše tu mnoho ľudí , ktorý majú 670 so sat tunerom a možno by to zaujímalo aj ich. Ďakujem za odpoveď.
lacib (389)|22.11.2010 12:47
[quote=greedyyy;308899]inak pre vsetkych s netplayerom tu http://dl.dropbox.com/u/518172/kinotip.rar su skriptiky na generovanie rss pre serialy a divx.kinotip.cz aj so strankovanim.
problem je len ze to musi bezat na vasej IP cize na lokali.
seriualy pobezia ja vonku, ale nie na free hostingoch.
je tu niekto kto poradi ako http://stagevu.com podstrcit moju domacu IP aby to mohlo bezat aj vonku.[/quote]

tie skripty si musim dat na local a napchat ich potom do netplayeru? ci ako to ma fungovat?
skusal som ich otvorit v mozille, ale je to uplne necitatelny kod.
Vlada165 (62)|22.11.2010 13:01
Jak prosim na nejaky (opravdu spolehlivy) widget na predpoved pocasi ???

Puvodni AccuWheater ukazuje teploty nejmene o 5 stupnu nizsi, i ty predpovedi vypadaji "dost divne" a ty symboly mi nejak nic moc nerikaji, kdyz chci vedet, jestli nezmoknu na kole ;-( ...

Kdyz se na to podivam pres Yahoo, tak dokonce vidim, ze me mesto lezi "v Germany" (americti soudruzi asi nemaji moc velky prehled) a je tu stejne nesmyslna predpoved :-(

My-Cast z Yahoo jde nejak zadat ZIP code pro mesto v CR ??? (asi ne ...)

Zkousel jsem Gismeteo z http://moras86.ugu.pl/samsung/widget/lista/ a vypada na presnejsi predpoved, ale zase musim instalovat z sveho WWW a tim prijdu o NetPlayer :-(
(asi nejde mit oboji soucasne a aby se mi uzivatelske widgety instalovaly z vic IP adres soucasne, ze ??? :-(... )

Kdyby tak neco umelo zobrazit treba Meteoradar, protoze asi jen tak nejlepe poznam, jestli na to kolo mozu vyrazit (abych nezmokl a nemusel pred tim zbytecne poustet pocitac), nebo se nejak dostat na predpovedi z Meteopressu, nebo co se zobrazuje predpoved na seznamu, protoze to se ni zda tak nejspolehlivejsi.

Nevite prosim o necem takovem, anebo jak vyresit nektere problemy, o kterych pisu vis ? (treba ZIP kod pro CR, instalovani widgetu z vic IP soucane) Dik ...
greedyyy (314)|22.11.2010 13:05
musis mat na lokale neky webserver s php interpretorom
pouzivam XAMPP
subory hodis do zlozky XAMPP htdocs\kinotip v xamppe
a potom do netplayera sietovu adresu PC
napr 192.168.0.1/kinotip/divx
este musis upravit subor web.php a dat tam svoje umiestnenie.

to je vsetko.
lacib (389)|22.11.2010 13:08
[quote=Vlada165;308944]
Zkousel jsem Gismeteo z http://moras86.ugu.pl/samsung/widget/lista/ a vypada na presnejsi predpoved, ale zase musim instalovat z sveho WWW a tim prijdu o NetPlayer :-(
(asi nejde mit oboji soucasne a aby se mi uzivatelske widgety instalovaly z vic IP adres soucasne, ze ??? :-(... )[/quote]

V TV mozes mat aplikacii kolko chces, IP adresy mozes menit ako chces, stale iba zosynchronizujes, a mozes zadat znova novu IP na synchronizaciu. widgety ti v tv stale ostanu.

@greeedy:
diik, skusim...
FreeriderCZ (44)|22.11.2010 13:14
>Lacib
Jak je to prosímtě s upgradem C650@C750 ohledně 3D? Chová se televize jako model C750 nebo je to "jen" C650 s přidaným PVR? Ještě by mě zajímalo, jestli je po upgradu kvalita obrazu znatelně horší jako psali na SamyGo foru? Díky
lacib (389)|22.11.2010 13:24
hodim dnes vecer foto toho obrazu, uvidite sami..kym pozeram tv z normal dialky, cca 3 - 3,5 metra, nevidim ten rozdiel v kvalite obrazu, ked som pri TV je to zial vidiet.

V menu TV pribudla polozka fast start, mam pocit, ze trosku sa zmenila grafika, ani nie grafika samotna, ale zobrazenie ukazovatela hlasitosti, sa to vysuva a mizne to postupne (tazko sa mi to popisuje, snad ma chapes)

Ohladom 3D som zatial nenasiel nic, co by som mal pozerat?
Vlada165 (62)|22.11.2010 13:27
[quote=lacib;308949]V TV mozes mat aplikacii kolko chces, IP adresy mozes menit ako chces, stale iba zosynchronizujes, a mozes zadat znova novu IP na synchronizaciu. widgety ti v tv stale ostanu.
[/quote]

To je divne, mam nainstalovany NetPlayer, dam svoji IP, abych nainstaloval Gismeteo a po synchronizaci NetPlayer zmizi :-(
lacib (389)|22.11.2010 14:17
nie som pri TV, nemozesm skusit, ale dal by som ruku do ohna za to, ze ked som si daval vlastnu app, netplayer tam stale bol..
mozno by som sa teda ale popalil.. :/

EDIT//
riesenie by mohlo byt aby sme netplayer neinstalovali zo serveru toho poliaka, ale cez svoj local.
greeedy, neskusis sa ho opytat ci nam neposkytne samotnu aplikaciu? kazdy by ju mal potom doma na local serveri a mohli by sme ich mat naozaj kolko chceme.. :)
Vlada165 (62)|22.11.2010 14:30
A netusite prosim, jak dat ten ZIP pro My-Cast z Yahoo ?
PSC to nejspis neni, protoze to pak ukazuje teploty 40 stupnu nekde v Americe
a nic jsem zatim nikde nevygooglil ;-( ...
FreeriderCZ (44)|22.11.2010 15:15
[quote=lacib;308954]hodim dnes vecer foto toho obrazu, uvidite sami..kym pozeram tv z normal dialky, cca 3 - 3,5 metra, nevidim ten rozdiel v kvalite obrazu, ked som pri TV je to zial vidiet.

V menu TV pribudla polozka fast start, mam pocit, ze trosku sa zmenila grafika, ani nie grafika samotna, ale zobrazenie ukazovatela hlasitosti, sa to vysuva a mizne to postupne (tazko sa mi to popisuje, snad ma chapes)

Ohladom 3D som zatial nenasiel nic, co by som mal pozerat?[/quote]

Dobře, to by bylo supr, protože pořád váhám jestli se do hacku pustit, aby to nebyla zbytečná práce a pak to nevracel zpátky na C650. Co se týče grafiky, tak sem se díval na youtube a C750 má animované menu tak jak říkáš. To 3D by se mělo myslim zobrazovat v Content menu, ale v jakých režimech (jestli jen přes HDMI zdroj) to nevím. :(
lacib (389)|22.11.2010 15:35
skusim pozriet content, ale ked je to len pri HDMI to zial neviem vyskusat, este stale som sa neodhodlal ist kupit HDMI kabel.. :/

Pozri, zbytocne to nebude, verim ze do buducna este pridu nejake fajn vecicky, zmena na spat trva len prehratie fw, plus zmena v servisnom menu. cca 10 minut max.
lacib (389)|22.11.2010 16:25
[quote=lacib;308973]
EDIT//
riesenie by mohlo byt aby sme netplayer neinstalovali zo serveru toho poliaka, ale cez svoj local.
greeedy, neskusis sa ho opytat ci nam neposkytne samotnu aplikaciu? kazdy by ju mal potom doma na local serveri a mohli by sme ich mat naozaj kolko chceme.. :)[/quote]

nemusime prosit poliaka o jeho widget, dnes vecer ho stiahnem cez telnet a dam niekam na net, date si ho na local a mozeme mat tych aplikacii cez local kolko chceme..
v develop budete mat teda len jednu, svoju IP...
Mayki07 (185)|22.11.2010 17:13
Ahoj všichni, taky bych chtěl pořešit aktivaci PVR na své TV, nenašli jste někde zmínku o tom, jestli je to možné i na moji TV? UE40C6540. Modely C6600 již PVR mají, takže by to nemusel být takový problém, nevím teda jestli to v tom servisním menu půjde přepnout na C6600.
Mayki07 (185)|22.11.2010 17:26
[quote=Vlada165;308978]A netusite prosim, jak dat ten ZIP pro My-Cast z Yahoo ?
PSC to nejspis neni, protoze to pak ukazuje teploty 40 stupnu nekde v Americe
a nic jsem zatim nikde nevygooglil ;-( ...[/quote]

Zkus tuhle fintu, možná ti bude fungovat. Najeď na tuhle stránku : http://weather.yahoo.com/
- do políčka Enter city or zip code napiš své město, klikni na GO
- mělo by to najít počasí v tvém městě, nicméně v adresním řádku prohlížeče bys měl najít ZIP code tvého města,
Havířov je : 12716914
Olomouc : 795429
Ostrava : 795610
lacib (389)|22.11.2010 18:24
[quote=Mayki07;309009]Ahoj všichni, taky bych chtěl pořešit aktivaci PVR na své TV, nenašli jste někde zmínku o tom, jestli je to možné i na moji TV? UE40C6540. Modely C6600 již PVR mají, takže by to nemusel být takový problém, nevím teda jestli to v tom servisním menu půjde přepnout na C6600.[/quote]

na SamyGo fore sa viac ludi pytzalo ci sa neda nieco podobne spravit na c6000. neviem nakolko pdobne su tie TV, ale aj tak sa im nikto k tomu nevyjadril.
Zatial je to potvrdene len na C650.
ritchi (225)|22.11.2010 21:39
[quote=Mayki07;309015]Zkus tuhle fintu, možná ti bude fungovat. Najeď na tuhle stránku : http://weather.yahoo.com/
- do políčka Enter city or zip code napiš své město, klikni na GO
- mělo by to najít počasí v tvém městě, nicméně v adresním řádku prohlížeče bys měl najít ZIP code tvého města,
Havířov je : 12716914
Olomouc : 795429
Ostrava : 795610[/quote]

zip code v My-Cast zoberie max 5 cislic,cize nefunkcne
lacib (389)|22.11.2010 23:59
Tak nejake dalsie poznatky o PVR.

Funguje to len na USB kluci vacsom ako 1GB.
TV si ho sama naformatuje na nejaky svoj filesystem, vo win necitatelne.
Nahravanie je mozne casovat, neskusal som kolko minut/hodin/dni. To co sa zobrazi v (i)info sa da nastavit na nahravanie.
Kvalita obrazu je rovnaka ako kvalita pri pozerani TV.
Moznost nahrat aktualny program, (zacne a skonci nahravanie podla casu v info) alebo od 10min - 360min.
10 minut zaznamu, 455MB.
Este musim skusit ako je to s nahravanim pri vypnutom TV.
Vraj sa v PC neda pracovat s nahranym suborom, neviem ci to mysleli kvoli formatu videa alebo kvoli tomu, ze filesystem USB kluca win nepozna, ale kazdopadne, tu je vypis z USB, mozno niekto spozna nejaky format s cim by sa dalo pracovat. Cez telnet sa to da dostat do pc.
[code]/dtv/usb/sdb1/CONTENTS # ls
001.jpg 20101122201143.srf 20101122205331.srf
20101122201143.ckf 20101122205331.ckf NewBoard4Rpsp.inf
20101122201143.inf 20101122205331.inf temp.jpg
20101122201143.mdb 20101122205331.mdb vcinfo.txt
20101122201143.mta 20101122205331.mta[/code]


Ak by si niekto chcel nahrat widgety z tohto linku pridavam netplayer widget, aby ste si ich vsetky mohli dat na local.
TV naozaj nepodporuje mat netplayer a zaroven nahravat widgety z inej IP pod develop uctom.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mikey.88 (6)|23.11.2010 00:17
Zdravim,

Mám vážný zájem o tuto TV (pouze o větší velikost LE46C650). Jsem na poli moderního elektra úplný nováček (Půl roku tv nemám, předtím starou Teslu :D )

Jelikož při koupi HDTV stojím o signál v HD kvalitě, tak mám zájem o satelitní vysílání skrze poskytovatele Skylink. Na přehrávání filmů zase Blu-ray domácí kino nejlépe 5.1. Můžete mi prosím s ohledem na výběr televize poradit zbývající vybavení tak, aby odpovídala cena kvalitě prožitku? Pro satelit a vše potřebné (mimo paušálu za HD kanály) mám vymezeno max 10 tis a pro kino zhruba stejně (s ohledem na BD budu asi muset možná přidat co?

Pokud to bude možné, tak děkuji za odpověď ;)
nin (388)|23.11.2010 00:21
Pri vypnute TV se program nenahraje! Zaznam se da poridit z pouze aktualne sledovaneho programu a odpovida kvalite vysilani. V podstate digitalne prijate data z vysilani televizor resizuje dle nastavenych parametru a soucasne ulozi 1:1 na disk a zobrazi na panelu. ...z cehoz teke vyplyva, ze analogovy signal neni mozne nahravat.

Pokud se nepodari namapovat recording na nektere tlacitko DO, nebude pravdepodobne dostupna zrejme nejzajimavejsi funkce nahravani - TimeShift.
lacib (389)|23.11.2010 00:38
Funkcia TimeShift je plne funkcna. Zabudol som napisat. sorry
nin (388)|23.11.2010 00:49
[quote=lacib;309097]Funkcia TimeShift je plne funkcna. Zabudol som napisat. sorry[/quote]

V tom pripade gratuluji, usetril jsi nekolik tisic korun. Mapovani sitovych disku ti funguje?
lacib (389)|23.11.2010 00:55
myslis dlna? to mi jasne funguje, nahravanie na to som este neskusal..
nejake mapovania zvlada aj SamyGo extension..ale s tym som sa nehral este...
nin (388)|23.11.2010 01:05
Tak dlna predpokladam funguje beze zmen, mel jsem an mysli SMB nebo NFS protokol.
lacib (389)|23.11.2010 01:17
samba aj NFS by mali fungovat, funguje par ludom, u mna zatial ani nebol pokus rozbehnut to.
celkom mi ani nie je jasne co to ma robit...zoznamujem sa... :)
nin (388)|23.11.2010 07:54
[quote=lacib;309104]samba aj NFS by mali fungovat, funguje par ludom, u mna zatial ani nebol pokus rozbehnut to.
celkom mi ani nie je jasne co to ma robit...zoznamujem sa... :)[/quote]

Samba a sdílení souborů (nejen) s Windows
Vyhody jsou nasnade. Moznost ukladat media na sitovy disk a zaroven je cist z TV bez fyzickeho pripojovani, moznost prepinat zvukove stopy v kontejneru, generovani animovanych nahledu videi, moznost generovani automatickych nahledu skoku na virtualni kapitoly pri prehravani videa, ale predevsim sviznejsi reakce.
greedyyy (314)|23.11.2010 08:19
lacib
TimeShift, alebo nahravanie ako celok, da sa to pouzit napr pri netplayeri?
predpokladam ze len pri dvbt. pokial by to slo aj inde bolo by to super.
ide o to ze napr pri megavideo ked prehravam nejaky serial a potrebujem odbehnut stopnem to pause na ovladaci. a ked pridem tak to pustim. problem je ze to asi pouziva len najaky buffer a ten pretecie.
to znamena ze sa prehra dalsich cca 5 minut a nasledne to skonci.
chcelo by to prave tu ten TimeShift.
lacib (389)|23.11.2010 09:06
TimeShift pri NetPlayeri vyskusam ked budem doma..ale nemyslim si, mozno nin to vyvrati skor ako to skusim ja.
Samozrejme som bol spekulant a skusil som aj nahravanie z kodovanych programov, neuspesne.. :D

Horsie je, ze vcera vooebc nesedel program v (i)info, tym padom cele casovanie PVR nevyuzitelne.. :(