Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

nin (388)|23.11.2010 11:01
Jak uz jsem psal drive, zaznam se da poridit z pouze aktualne sledovaneho programu z digitalne prijatych dat z vysilani (DVB-T/C/S).
Pokud nefunguje EPG, neni (zatim) jina cesta jak naplanovat nahravani.
lacib (389)|23.11.2010 21:41
[quote=greedyyy;308899]
inak pre vsetkych s netplayerom tu http://dl.dropbox.com/u/518172/kinotip.rar su skriptiky na generovanie rss pre serialy a divx.kinotip.cz aj so strankovanim.
problem je len ze to musi bezat na vasej IP cize na lokali.
seriualy pobezia ja vonku, ale nie na free hostingoch.
je tu niekto kto poradi ako http://stagevu.com podstrcit moju domacu IP aby to mohlo bezat aj vonku.[/quote]

vcera som si dal tie scripty na local, vsetko fungovalo ako ma a dnes to uz hlasi chybu...what´s up?! :)
greedyyy (314)|23.11.2010 22:00
no neviem mne to ide.
napadlo mi ci ti bezi lokalny server? tem musi, generuje to rss.
pokial si po restarte tak ho musis spustit.
inak snazil som sa o hack mojej c650 zial zlyhal som.
nedari sa mi pracovat v linuxe - nemam skills na to aby som korektne sformatoval usb.
aj ked sa podari naformatovat nahrat usb_mount/usb_hotplug.sh prava sa tvaria ze OK zapis aj citanie. po spusteni widgetu sa nakopci novy folder kde sice mozem citat ale nemozem zapisovat lebo nemam prava. takze potom neviem spustit run.sh
run ma byt v usb_mount alebo v mtd_rwarea/usb_mount/
divne je ze mi to vytvori test/mtd_rwarea/usb_mount/
no a tam som skoncil.
lacib (389)|23.11.2010 22:12
moj lokal je ok..mne netbook bezi cely den...v tom problem nevidim..skusim ho restartnut.

hack..

ved si na dobrej ceste..
novy adresar,test, ktory ti usb_hotplug.sh nakopirovalo na usb si nevsimaj, to je len prikaz z news.js z widgetu co si tam nahral, aby si vedel, ze vsetko je ok.

run.sh musi byt v roote...teda priamo na usb, ziadny adresar...si na dobrej ceste.. ;)
lacib (389)|23.11.2010 22:15
[quote=nin;309152]Jak uz jsem psal drive, zaznam se da poridit z pouze aktualne sledovaneho programu z digitalne prijatych dat z vysilani (DVB-T/C/S).
Pokud nefunguje EPG, neni (zatim) jina cesta jak naplanovat nahravani.[/quote]

uz sa spekuluje ako cache-ovat EPG, resp udrziavat ho stale aktualne, nech nie je potrebne stale preliezat programy kvoli aktualizacii.
viac.. -> http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=6&t=506
Pajdo (47)|23.11.2010 23:00
[quote=lacib;309292]uz sa spekuluje ako cache-ovat EPG, resp udrziavat ho stale aktualne, nech nie je potrebne stale preliezat programy kvoli aktualizacii.
viac.. -> http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=6&t=506[/quote]

Tak toto povazujem za chybu TV, mali by to spravit sudruhovia zo SAMSUNG. Dost mi to vadi ze mam nacitane EPG na 3tri dopredu a ked vypnem telku tak uz si to nepamata ...
Mikynka (8)|23.11.2010 23:00
Zdravím, měl bych dotaz, sháním LCD v cenové relaci do 15.000,-Kč, chtěl bych aby umělo full HD, 50 nebo 100Hz, přehrávalo z USB filmy s titulky, vstup HDMI, velikost 37" nebo 40". Obrazově se mi nejvíce líbí Samsung, tak jsem si vybral LE37C630. Vzal bych klidně i jiný model, ale nelíbí se mi, že Samsung dává na všechny své modely červenou barvu. Proto se chci zeptat, zda-li je i na LCD Samsung LE37C630 nějaký červený proužek, myslím, že je na stojanu, ale nejsem si jistý a dále, zda-li je to dobrá volba a jestli přehrává bez problémů jakékoliv filmy přes USB? Díky moc za odpovědi
BigSandy (163)|24.11.2010 06:00
Jus kluci.
Jelikož se se mnou včera rozloučila ma stara televize, tak jsem šoup do košiku tuto.
Mam ji jen par hodin tak zkoušim.
Než si přečtu tady těch 61 stran bude chvilku trvat.
Zajimalo by mně jak je to s tou diakritikou v EPG.
Misto hačku nesmysly.
greedyyy (314)|24.11.2010 08:01
zdar EPG ma u mna diakritiku OK.
mozno staci nastavit krajinu na cechy/slovensko a pojde to.

k cervenemu pruzku - ano na fotkach je cerveny, ale ja som tam cervenu nikdy nevidel. mam tam len skleneny rám a na spodu taku fazonku. ziadne svetielko pod nou nesvieti tak je cira. mozno je ta cervena ledka deaktivovana.
Mikynka (8)|24.11.2010 08:38
Greedyyy: A ty máš jaký model televize? Máš 630?
greedyyy (314)|24.11.2010 09:51
mam c650
Mikynka (8)|24.11.2010 10:57
jj c650 má pouze na spodní části obrazovky červenou slzu, ale já mám na mysli c630, ta je v barevném provedení černo-šedá, ale zajímá mě, v jaké barvě je stojan k této televizi, protože když se koukám na nějaké fotky této televize, na podstavci je vidět červený proužek. Zajímá mě tedy, jestli je tu někdo, kdo tu televizi fyzicky viděl a řekne mi, jestli je tam ten červený proužek nebo ne..
dozir (12)|24.11.2010 11:29
Zdravim.Mam tv LE 46c650 a Blu-ray BD-C5500.Mam aktivovanou funkci BD-Wise která by měla zlepšit přehrávání dvd a optimálně nastavit tv ale obraz na tv se mi moc nezdál.Zjistil jsem že BD-Wise mi snížila rozlišení tv.Po vypnutí této funkce a navolení režimu auto je tv v plném rozlišení a obraz z dvd perfektní.Tak nevim kde udělali soudruzi z Samsungu chybu?Nemáte někdo zkušenosti s nastavením BD-Wise?
greedyyy (314)|24.11.2010 16:46
zdravim
mam dost zavazny problem s ktorym neviem pohnut.
skusal som vcera hack podla navodu laciho ale asi som nieco zmrvil a teraz mi nejde USB
aby som to upresnil. nejde mi ani vrchny ani spodny usb slot. neberia ani usb kluc ani externy disk.
prud ide disk blika, kluc blika, ale tv sa tvari ze nieje nic pripojene. v media playery vidim len dlna nic ine na vyber nieje.
disk aj kluce u v PC funkcne.
skusal som factory reset - nepomohlo,
vypnut s elektriky - cakal som kym zhasne dioda plus asi 20 sekund - nepomohlo.
nic ine mi nenapada.
dakujem za kazdu radu. nemam chut tv poslat do servisu.
lacib (389)|24.11.2010 18:10
greedyyy (314)|24.11.2010 18:29
dik moc budem sledovat. necham pre istotu na noc tv bez prudu, ak to nepomoze, zavolam servis
BigSandy (163)|24.11.2010 18:55
Tak ta diakritika v EPG se spravila po stažení noveho firmware.
Proč je v menu - nastavení vyple PIP a je zašedle (neaktivní)
Celou dobu v praci jsem se těšil až přijdu domu a přečtu si v navodu něco o tom DLNA a nikde nic.
Ma stym někdo nějake zkušenosti.
nin (388)|24.11.2010 19:49
[quote=BigSandy;309511]Tak ta diakritika v EPG se spravila po stažení noveho firmware.
Proč je v menu - nastavení vyple PIP a je zašedle (neaktivní)
Celou dobu v praci jsem se těšil až přijdu domu a přečtu si v navodu něco o tom DLNA a nikde nic.
Ma stym někdo nějake zkušenosti.[/quote]

ad PIP) Mas neaktivni PIP pri sledovani externiho zdoje (HDMI)?

ad DLNA) Cti forum
nin (388)|24.11.2010 20:00
[quote=greedyyy;309496]dik moc budem sledovat. necham pre istotu na noc tv bez prudu, ak to nepomoze, zavolam servis[/quote]
greedyyy:
Postupoval jsi presne podle navodu na sourceforge nebo podle lacib?
Pri jakem stadiu doslo ke zruseni USB? Jinymi slovy, ktery krok jsi provedl jako posledni?
Nefunguje ani cteni z Ext2/Ext3 partition na USB zarizeni?
Nemas-li posledni firmware, je pravdepodobne, ze budes moci inovovat cely firmware z internetu.
greedyyy (314)|24.11.2010 20:11
dostal som sa po spustenie widgetu a s naformatovanym USB a suborom usb_hotplug.sh
stiahlo mi to mtd_rwarea/usb_mount/usb_plug.sh aj ked do zlotky test
k suborom som sa dostal v pc
ale run.sh mi to nespustilo. bol som v tom ze robim nieco zle. az dnes som zistil ze mi prestalo brat usb zariadenia.

mam posledny FW 3003.0
inovacia z internetu mi nikdy nesla.

"Nefunguje ani cteni z Ext2/Ext3 partition na USB zarizeni?"
tv sa tvari ze tam ziadne zariadenie nieje. ani usb kluc ani disk s ktorym som nic nerobil, len ho odpojil a ked ho zapojil tak uz ho nevidi.
nin (388)|24.11.2010 20:57
Tak dle meho nazoru je nejaky problem s /mtd_rwarea.
V adresari /test na usb je nejaky soubor? Muzes poslat jeho obsah? Muzes poslat i obsah tveho souboru usb_hotplug.sh (i kdyz je pravdepodobne, ze je shodny s tim z navodu). V jakem editoru jsi ten soubor editoval?

Pokud nefunguje mounting usb zarizeni, da se pripojit k TV jeste pres seriovy port - viz. garage:samsung_tv_hacking
greedyyy (314)|24.11.2010 21:21
adresar test ktory mi stiahlo s tv
http://dl.dropbox.com/u/518172/test.zip
dufam ze je to komplet lebo to hadze nejake promlemy s pravami

"Muzes poslat i obsah tveho souboru usb_hotplug.sh"
ano je zhodny bol to len copy/paste

V jakem editoru jsi ten soubor editoval?
gedit v ubuntu

pripojenie cez seriovy port je pre mna priliz zlozite.
lacib (389)|24.11.2010 23:13
s mtd_rwarea nema byt co zle..nic sa tam nemeni, widget je upraveny tak, aby skopiroval usb_hotplug.sh do tv/mtd_rwarea/usbmount/
Upraveny usb_hotplug.sh zakazdym ked pripojis usb automaticky spusti run.sh
V tomto smere sa nemalo co pokaslat..

greedyyy, aky mas presne TV, mam na mysli pismena za cislom 650..
BigSandy (163)|25.11.2010 04:39
[quote=nin;309526]ad PIP) Mas neaktivni PIP pri sledovani externiho zdoje (HDMI)?[/quote]
Hm,musim přiznat že HDMI jsem ještě nezkoušel, ale myslel jsem si že i film na HD přes USB je s externiho zdoje.
Tak to trochu posrali.
Při upgrade firmware to resetne telku do difoltu takže muže člověk začit znovu nastavovat.Tak to take pořadnně posrali.
vlv (14)|25.11.2010 08:48
Ahoj, me se stalo to samy co Greedymu. Nefungujou mi USBcka. Stalo se mi to pote, co jsem zkousel davat usb_mount na flashku s NTFS. S flashkou s EXT3 mi vse slo bez problemu, i TEST OK sel. Uz predtim mi nesly USBcka pote co jsem laboroval s tim, ze jsem chtel udelat usb_mount na pametovou kartu(takhle mam zasekanou 16GB flasku par megama na EXT3). Jenze pokazde mi fungovalo to, ze jsem TV vypnul a zapnul a USBcka zase sly. Vcera se mi taky stalo, ze se mi zaktualizovaly Samsung Apps a hacknuty widget to vymazalo. Sranda bylo, ze porad v aplikacich byl a nesel smazat ani manualne. Dneska rano mi to nedalo a znovu jsem chvilicku laboroval a znovuu se mi Samsung apps zaktualizovaly a widget vymazal. Tedka uz opravdu. Bohuzel USB porad nefacha. Jeste vecer zkusim nahrat NETPLAYER a tim by se mel hacknuty widget smazat definitivne. Ale nedavam tomu moc sanci. mam tam fw 3003.0
lacib (389)|25.11.2010 09:42
vlv, aj ty si robil podlamojho navodu a potom ti uz nesli usb-cka?
to ten navd asi dam dolu..nech si nedo***vate TV.. :(
vlv (14)|25.11.2010 09:46
jj, podle nej. Vsechno bylo OK.... TV mi od zacatku docela bzuci, coz mi stve, tak tohle by byl dalsi duvod k reklamaci...

btw mam Samsung LE37C650
lacib (389)|25.11.2010 09:53
vsetko bolo ok az po? co si robil posledne? kedti prebehol aj scriptOK naozaj muselo byt vsetko v poriadku...

aky presne masten podel? pismena za c650 mam na mysli, z boku na TV mas stitok kde je to napisane..

bzucanie sposobuje isty model panelu, vela sa to rozoberalo, neviem ci pochodis na reklamacii...aleked ano, idem do reklamacie aj ja, bzuci mi tiez.. :)
venerea (40)|25.11.2010 10:07
Ahoj.mam problém s mkv videi co sem stáhnul.některé telka přehraje,některé ne.bohužel nemůžu přijít na to čim to může bejt.jestli kodekama nebo příliš vysokým bitrate.má někdo zkušenosti?díky
vlv (14)|25.11.2010 10:40
[quote=lacib;309640]vsetko bolo ok az po? co si robil posledne? kedti prebehol aj scriptOK naozaj muselo byt vsetko v poriadku...

aky presne masten podel? pismena za c650 mam na mysli, z boku na TV mas stitok kde je to napisane..

bzucanie sposobuje isty model panelu, vela sa to rozoberalo, neviem ci pochodis na reklamacii...aleked ano, idem do reklamacie aj ja, bzuci mi tiez.. :)[/quote]

Vse bylo OK az do ty doby, co jsem tam dal flashku naformatovanou na NTFS a bylo na ni usb_mount a pustil jsem hacknuty widget. TV nezhasla na tak velkou dobu (mozna tak na 1s) a nic se na ni nepridalo...

panel mam AA01
greedyyy (314)|25.11.2010 11:15
pismenka s dosky poslem hned ako budem doma. (myslim ze to je c650W - niesom si isty vcera som to diktoval supportu samsungu)
usb nenaskocili ani po celonocnom odpojeni kabla
volal som so servisom, tam mi chcu menit nejaku dosku, tak som zvedavy. podla mna to je sw problem.
zacinam mat podozrenie ci problem nieje v tom ze mam le37c650 tak ako VLV
aj ked uhlopriecka by na to asi nemala mat vplyv, ale kto vie.
ja som tam nedaval ntfs sle len fat16/32
ale zas v ntfs mam v spodnom slote stale zapojeny 250gb disk
greedyyy (314)|25.11.2010 12:03
narazil som na http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=974
konkretne na veticku
If TV does not react to USB or its behavior is strange, you can allways delete usb_hotplug.sh with help of widget:

FilePlugind.Delete("/mtd_rwarea/usb_mount/usb_hotplug.sh")

nieje mi ale jasne ako to zmazem ked mi to usb nejde

pytam sa.
staci nakopirovat
FilePlugind.Delete("/mtd_rwarea/usb_mount/usb_hotplug.sh")
do news.js pred
FilePlugind.Copy("$USB_DIR/sda1/usb_mount", "/mtd_rwarea")

myslim ze by to malo stacit. vyskusam ked dorazim domov.
lacib (389)|25.11.2010 12:43
to co pises som nasiel aj ja, len som rano nemal cas to postnut sem..
teraz som kvoli tomu prisiel na forum :)

ano, zmenit to treba v news.js widgetu..ten opat nahrasd do TV a spustis...

model TV som si ypatl ,elb onavod je robeny na LE40C650L1W, ked ma niekto iny model cesta k adresarom sa moze lisit...
vlv (14)|25.11.2010 12:43
Snad to bude ono. Ja az prijdu vecer domu, tak to taky vyzkousim... Musime na to prijit. TV se mi reklamovat nechce. Pak napis jak jsi dopadnul. Ja sem pak dam taky vedet.
lacib (389)|25.11.2010 13:00
[quote=greedyyy;309661]pismenka s dosky poslem hned ako budem doma. (myslim ze to je c650W - niesom si isty vcera som to diktoval supportu samsungu)
usb nenaskocili ani po celonocnom odpojeni kabla
volal som so servisom, tam mi chcu menit nejaku dosku, tak som zvedavy. podla mna to je sw problem.
zacinam mat podozrenie ci problem nieje v tom ze mam le37c650 tak ako VLV
aj ked uhlopriecka by na to asi nemala mat vplyv, ale kto vie.
ja som tam nedaval ntfs sle len fat16/32
ale zas v ntfs mam v spodnom slote stale zapojeny 250gb disk[/quote]

le37C650 mam aj ja..skor to bude konkretne model, pismena za tym 650..
alebo to, ze ste tam pchali iny filesystem ako ext3..
ja som robil cely cas s ext3..
hsb (3)|25.11.2010 13:23
ahojte.

Vcera mi prisla nova LE40C650(objednaval jsem u TS Bohemia). Mam vetsi problem, vubec nejde zapnout. Kdyz pripojim kabel do site, tak televize vubec nenaskoci. Zkousel jsem i jine zasuvky i jiny kabel, ale v tom problem neni. Nemuze byt chyba jeste nekde u me, at nejezdi servis zbytecne? Ze by muselo byt jeste neco jineho pripojene, byl jeste na TV nejaky vypinac(o tom klasickem na dotykovem panelu vim :) ) nebo nejaka jina vychytavka?

dekuji vsem
greedyyy (314)|25.11.2010 13:46
TV sa zapol hned. myslim ze to nema ziaden hlavny vypinac (ale mozno si zle pamatam)
svieti ti dioda na dotykovom panely?
skus zapnut ovladanim (nie na power ale na program up)
hsb (3)|25.11.2010 14:23
dioda nesviti.
zkousel jsem podrzet na dalk. ovladani POWER i treba 1,ale ani to nejde.
sampra (5)|25.11.2010 15:49
Mám pár dní LE40C650 + modul CA pro sledování kabelové UPC, ještě pořád v 10tidenní komplet nabídce. Vše šlo hned bez problémů, včetně všech HD programů.
Dnes jsem zkusil připojit LAN a kouknout na internetové funkce a přitom jsem spíše nedopatřením provedl upgrade z továrního firmware 2002 na aktuální 3003... A je zle: SD digitální programy jdou OK, ale všechny HD se začaly kousat. Tak každou minutu se na chvíli kousne zvuk (ticho nebo naopak hlasitá "zaseklá deska"), nebo obraz. Co je ještě horší, zvuk se pak s obrazem rozjede a nedá se na to koukat :-( Zkusil jsem vypnout, tovární reset přes EXIT, žádná změna.
1) Nemáte někdo taky aktuální 3003 s kabelovkou UPC / kartou CA - a chodí vám HD programy v pořádku? Napadá mě, jestli není problém s tím, že LICA CA si nějak nerozumí s novým FW...
2) strávil jsem půl dne prolejzáním netu, jak vrátit firmware do nějaké starší verze. Všechno se to vždycky zvrhlo v linuxové příkazy a hackování pro povolení PVR apod. Existuje nějaká jednoduchá metoda, jak prostě udělat z Windows + LAN + USB downgrade firmwaru? Nejde mi o hacky a vychytávky, prostě jen aby ta TV fungovala :-(
greedyyy (314)|25.11.2010 16:41
zdar, takze USB znova funkcne. pomohl ten navod.
mam vsak porblem dokoncit hack.

dostanem sa len potialto Spatna kontrola ci ste spravne pripravili mtd_rwarea/usb_mount

1. do run.sh na usb kluci vlozime

Kód:
#!/bin/sh
touch /dtv/usb/sda1/ScriptOK
2. pripojime k tv, par sekund, odpojime.

Ak v pc na kluci vidimenovy subor ScriptOK, robili ste doteraz vsetko spravne.


/ScriptOK sa mi nevytvori.
greedyyy (314)|25.11.2010 16:54
a predsa len este jeden prispevok
usb_mount/usb_hotplug.sh sa do TV nakopiruje,
rovnako do usbe nakopiruje co treba

avsak v usb_mount/usb_hotplug.sh budu asi nejake problemy s cestou k usb
pretoze od toho okamihu usb nejde.
ale mi si to vsimneme az po restarte TV. dovtedy nam usb disky berie ale nic nevykona.
po restarte uz disk nepozna.

nejaky napad?
Mayki07 (185)|25.11.2010 18:02
[quote=sampra;309704]Mám pár dní LE40C650 + modul CA pro sledování kabelové UPC, ještě pořád v 10tidenní komplet nabídce. Vše šlo hned bez problémů, včetně všech HD programů.
Dnes jsem zkusil připojit LAN a kouknout na internetové funkce a přitom jsem spíše nedopatřením provedl upgrade z továrního firmware 2002 na aktuální 3003... A je zle: SD digitální programy jdou OK, ale všechny HD se začaly kousat. Tak každou minutu se na chvíli kousne zvuk (ticho nebo naopak hlasitá "zaseklá deska"), nebo obraz. Co je ještě horší, zvuk se pak s obrazem rozjede a nedá se na to koukat :-( Zkusil jsem vypnout, tovární reset přes EXIT, žádná změna.
1) Nemáte někdo taky aktuální 3003 s kabelovkou UPC / kartou CA - a chodí vám HD programy v pořádku? Napadá mě, jestli není problém s tím, že LICA CA si nějak nerozumí s novým FW...
2) strávil jsem půl dne prolejzáním netu, jak vrátit firmware do nějaké starší verze. Všechno se to vždycky zvrhlo v linuxové příkazy a hackování pro povolení PVR apod. Existuje nějaká jednoduchá metoda, jak prostě udělat z Windows + LAN + USB downgrade firmwaru? Nejde mi o hacky a vychytávky, prostě jen aby ta TV fungovala :-([/quote]

Já mám verzi FW 3002.1, používám CA modul a kartu na sledování UPC a nepozoruji žádný problém při sledování HD programů. Chyba bude asi někde jinde... :-(
Mayki07 (185)|25.11.2010 18:04
Greedyyy, jsem rád že jsi to rozběhal, taky se chystám na sprovoznění PVR, ale trochu mě z toho mrazí, asi budu muset ještě chvíli počkat až to někdo odzkouší na mé TV...
vlv (14)|25.11.2010 19:02
Uff, tak USB mi taky chodi. Greedyyy, ses borec ze jsi to nasel... ten skript OK mi jde v pohode, davas run.sh do rootu flashky?? Radsi tam na nej taky davam chmod 777
lacib (389)|25.11.2010 19:52
[quote=greedyyy;309720]a predsa len este jeden prispevok
usb_mount/usb_hotplug.sh sa do TV nakopiruje,
rovnako do usbe nakopiruje co treba

avsak v usb_mount/usb_hotplug.sh budu asi nejake problemy s cestou k usb
pretoze od toho okamihu usb nejde.
ale mi si to vsimneme az po restarte TV. dovtedy nam usb disky berie ale nic nevykona.
po restarte uz disk nepozna.

nejaky napad?[/quote]


trosku som poreboval stravit co si robil.. :)
ale uz to asi mam..

pisal si, ze mas permanentne pripojeny usb disk..daj ho prec, TV ti detekuje disk ako particiu sda1, cely hack je pisany na sda1 co musi byt v tvojom pripade usb kluc, usb kluc ti teraz dava na sdb1 (nejaky poradovnik v linuxe pre usb zariadenia)

takze odpoj usb disk, pre istotu si este vypni zapni tv a potom tam daj usb kluc..s run.sh, uvidis, zeto pojde.. :)

prava 777 som ja daval na vsetko a staale, verim tomu, ze casto krat aj tam kam nebolo treba..

inak ja som pouzival aj sudo chmod 777 (a dalej cesta k usb).. malo by to dat prava 777 na komplet cely kluc...


vlv, tebe ide teda cely hack pekne? aj busybox si uz kopiroval?
JUCE (265)|25.11.2010 19:53
Zdar borci. Pozerám, že sa trápite s hackom a držím palce, aby ste to nedomrvili :) Ja som chcel skúsiť hack zajtra, ale po tom všetkom čo tu čítam mám veľký strach to skúšať na neodskúšanom modely, keďže to poriadne nefunguje ani na akože rovnakých modeloch :) Teraz premýšľam, či to mám riskovať :\
lacib (389)|25.11.2010 19:56
ja myslim, ze na C650 to funguje v pohode, greedyyy mal zapojene dalsie usb zariadenie (nepotvrdil sice, ze je to tym, ale som si skoro isty, ze ano)

vlv pouzival zly filesystem, u neho to bolo zrejme tymto...nakoniec mu ide aj run.sh ...takze pohodka..
samozrejme nikoho nenahovaram...
radsej dopisem aj do navodu, ze kazdy pracuje na vlastnu zodpovednost... :)

// doplnil som nove info aj do navodu, nech sapracuje vylucne s ext3 filesystem, zapojene moze byt len jedno USB zariadenie..

ak tu jenejaky moderator, poprosim ho, aby oddelil navod a vsetky prispevkytykajuce sa hacku do noveho vlakna..dakujem
lacib (389)|25.11.2010 20:25
prave citam este, C650 je mzne zmenit aj na C6800. objavi sa funkcia PVR a neznizi sa kvalita obrazu.
problem je, ze ked ja downgradujem fw, uplne sami znici rozlisenie, (vid foto par stran dozadu) a nevidim co menim, C750 som lustil asi 5 minut, nakoniec som si aj tak nebol isty.

navyse sa zajtra stahujem, neviem kedy budem mat net v novom byte.. :/

greedyyy, vlv, ked budete uz na kroku kedy menite model TV, odpiste si v akom poradi idu tie modely TV v ponuke servisneho menu...nech nemusim tipovat, samozrejme ked to vam rozlisenie nerozhadze..diik
vlv (14)|25.11.2010 20:30
[QUOTE=lacib;309765]trosku som poreboval stravit co si robil.. :)
ale uz to asi mam..

pisal si, ze mas permanentne pripojeny usb disk..daj ho prec, TV ti detekuje disk ako particiu sda1, cely hack je pisany na sda1 co musi byt v tvojom pripade usb kluc, usb kluc ti teraz dava na sdb1 (nejaky poradovnik v linuxe pre usb zariadenia)

takze odpoj usb disk, pre istotu si este vypni zapni tv a potom tam daj usb kluc..s run.sh, uvidis, zeto pojde.. :)

prava 777 som ja daval na vsetko a staale, verim tomu, ze casto krat aj tam kam nebolo treba..

inak ja som pouzival aj sudo chmod 777 (a dalej cesta k usb).. malo by to dat prava 777 na komplet cely kluc...


vlv, tebe ide teda cely hack pekne? aj busybox si uz kopiroval?[/QUOT

Uz jsem zkousel busybox, ale nevim co by to melo delat. Co by mel delat ten Putty??
Zadam tam IPcko, ale pak vyskoci okno a hned se zavre. to je spravne?? Ja myslim, ze ne:-(

Jinak, ja PVR a downgrade vubec zprovoznovat nechci... Chci Samygo...
dogs (351)|25.11.2010 20:36
[quote=JUCE;309768]Zdar borci. Pozerám, že sa trápite s hackom a držím palce, aby ste to nedomrvili :) Ja som chcel skúsiť hack zajtra, ale po tom všetkom čo tu čítam mám veľký strach to skúšať na neodskúšanom modely, keďže to poriadne nefunguje ani na akože rovnakých modeloch :) Teraz premýšľam, či to mám riskovať :\[/quote]

Tak držím palce, alespoň se dovíme co to udělá se satelitním tunerem na modelu C670 :-)