Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

lacib (389)|25.11.2010 21:50
[quote=vlv;309784]
Uz jsem zkousel busybox, ale nevim co by to melo delat. Co by mel delat ten Putty??
Zadam tam IPcko, ale pak vyskoci okno a hned se zavre. to je spravne?? Ja myslim, ze ne:-(

Jinak, ja PVR a downgrade vubec zprovoznovat nechci... Chci Samygo...[/quote]

busybox sa ma nakopirovat do mtd_rwarea v TV.
USB kluc nechaj v tv, nech ti tam bezi script na telnet.
pusti putty, zadaj IP telky, pod tymnezabudni vybrat moznost telnet, to cierne okno co ti teraz preblikne by to malo ostat...a potom uz len prikazy...
sampra (5)|25.11.2010 23:23
A ještě případným dalším zoufalým hledačům na Netu, třeba se jim to někdy šikne (sám jsem tu v mnoha věcech čerpal, tak na revanš):
1) tím že jsem měl trochu neobvykle už při prvním spuštění TV k dispozici UPC CA kartu, zasunul jsem ji do TV úvodem. No a protože má v návodu pro LE40C650 CZ Samsung špatně nákres (nebo jsem ho já špatně pochopil?), zasunul jsem kartu vzhůru nohama. Kupodivu to mechanicky šlo, ale TV nebylo možné zapnout ze Stand-by, pořád jen červeně blikala. A protože to bylo první spuštění, bylo to docela nepříjemné, zda není KO televize. Nakonec mě to napadlo a radši jsem si posvítil do CI díry, kde je lyžina s U profilem a kde s L....
2) A perlička když už se jednou nedaří, tak to stojí za to: mj. mi také brzy potom přestalo fungovat dálkové ovládání, resp. se občas chytlo jen z cca 5 cm. Byl jsem dost zoufalý a po dobré hodině zjistil, že jsme v místnosti omylem položili talíř na noviny, pod kterými byl jakýsi starý DO. Nevěřil bych tomu, ale totálně přesvítil DO Samsungu, byť jsem s ním stál daleko blíž a stínil vlastním tělem. Jestli to dělá ten skleněný rám zepředu, nevím, za těch cca 25 let co používám dálkáče jsem tohle ještě nezažil...
jis (1301)|26.11.2010 00:59
@sampra: Chybami se učíme, těmi vlastními i těch druhých, ale jen když se nestydí je pro poučení ostatních popsat :). Díky moc.
greedyyy (314)|26.11.2010 08:10
dik lacib za support.
cely problem je len o ludskej blbosi. vzdy ma prekvapi - hlavne ta moja.
takze problem bol sposobeny tym ze som sa nepozrel na stitok a ako usb1 som povazoval vrchny slot.
v spodnom (skutocnom USB1) som mal zapojeny disk s NTSF.
no a potom sa diali veci, vsak som vam ich opisoval.
takze v sucasnoti som sa dostal po telnet. mal by ist, ale zatial ho nemam odksusany
mam nakopirovany telnetd.sh skrateny run.sh a busybox
skusal som putty a telnet ale vo win7 mi len preblikal cierna obrazovka a putty padlo
skusal som doinstalovat telnet do win7 ale nerozchodil som to. tak som to vzdal
vecer skusim putty s ubuntu.

otazka
1 run.sh a busybox maju byt v roote karty?
2 neviem najst SamyGo link ktory si dal smeruje na http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=987 kde je link na stiahnutie http://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Extensions%20Packs/
problem je ze v navode pises Editujte SamyGo/rcSGO v stiahnutom subore niec take nieje.
mohol by si uploadnut tvoju hotovu verziu samygo?
xlukas.cz (5)|26.11.2010 09:13
mam le40b650 od lonskych vanoc. vzhledem k tomu, ze je dobra, tak si ted nasi porizuji le40c670. kdyz jdu dovezeme dom, tak staci jen pripojit kabel od satelitu a ono to bude fungovat nebo je potreba sehnat pcmcia kartu a do ni jeste dekodovaci kartu? hledal sem, ze bych ji koupil. asi sem hledal spatne, protoze sem tu pcmcia nenasel :-(
dogs (351)|26.11.2010 10:26
[quote=greedyyy;309861]dik lacib za support.

skusal som putty a telnet ale vo win7 mi len preblikal cierna obrazovka a putty padlo
skusal som doinstalovat telnet do win7 ale nerozchodil som to. tak som to vzdal
vecer skusim putty s ubuntu.
[/quote]

Ahoj greedyyy

tady máš Putty, nemusí se instalovat a funguje naprosto bez problému ve win7 (spustit jako správce), používám ho na přístup do WDTV Live.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dogs (351)|26.11.2010 10:55
[quote=xlukas.cz;309867]mam le40b650 od lonskych vanoc. vzhledem k tomu, ze je dobra, tak si ted nasi porizuji le40c670. kdyz jdu dovezeme dom, tak staci jen pripojit kabel od satelitu a ono to bude fungovat nebo je potreba sehnat pcmcia kartu a do ni jeste dekodovaci kartu? hledal sem, ze bych ji koupil. asi sem hledal spatne, protoze sem tu pcmcia nenasel :-([/quote]


Na volné programy ti to bude fungovat pouze po připojení kabelu, pokud budeš chtít nějakou placenou nabídku např. Skylink, UPC, CSlink....Potřebuješ CA modul a dekódovací kartu.
Pro Skylink mě podpora ze strany Skylink poslala tohle:
[quote][COLOR=black][FONT="]co se týče CA modulu, doporučoval bych Irdeto Cryptoworks SMIT. Tento mi celkem bezproblémově fungoval ve všech přijímačích. Pro systém Irdeto Π - sys zatím nevím o žádném 100% funkčním modulu. Výrobci zatím pořád ladí SW.[/FONT][/COLOR][/quote]tu najdeš třeba zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
další moduly třeba zde:
http://www.tersat.cz/tersat/eshop/25-1-Moduly-CA-pro-CZ-SK/0/5/44-modul-EUROCAM-CryptoWorks-rev-2-3
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
xlukas.cz (5)|26.11.2010 12:08
skvele. diky.

strcit to do b650, tak to asi fungovat nebude, co. to by muselo met tuner, ktery zvladne kodovani satelitniho vysilani.
vsp (704)|26.11.2010 12:24
U LExxy650 ti ten modul bude fungovat treba na kabelovou digitalni televizi - DVB-C (UPC apod.), pouze LExxy670 ma DVB-S2 tuner a tedy moznost prijimat (a dekodovat, s kartou a CAM modulem) satelit. V eShopech je narust z 650 na 670 jen 2000,- na prodejne jsem videl i 4000,- (za ty prachy uz skoro mate Dreambox 800HD clone s nasobne vetsimi moznostmi jako CSFD, hry, webkamery, sdileni, moznost PVR na 2,5"HDD...)

--------------

Nevím, jestli už to tu je, ale přidám trošku do mlýna, identifikace různých modelů:

LE40C650 LE40C650L1WXXH 8 808 993 738 755 - základní model, červená slza
LE40C652 LE40C652L2WXXH 8 808 993 738 748 - Expert/ElectroWorld (černá slza)
LE40C653 LE40C653M2WXXH 8 808 993 738 700 - Euronics (postižení nezjištěno)
LE40C654 LE40C654M1WXXH 8 808 993 740 321 - Datart (má nevzhledný kovový proužek v úrovni tlačítek)

(obdobně jsou na tom ostatní velikosti: LEXXC65X)

Datart na objednávku umí i "0" model, není na prodejnách, jen ze skladu.

FW je ve všech stejný, výbava taktéž... Nějaké hinty na tuning... http://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_hacking

Foto z pravděpodobně LE40C652 - z kapkou u nohy...
558425_233515__185944_F_001.jpg
danusko (127)|26.11.2010 12:45
čafte kluci
jedna odveci otázka pre profíkov tu okolo. Ako to vidíte s možnosťou rozchodiť na tomto TV Skype? nie je reálne? dik
vsp (704)|26.11.2010 13:24
je to reálné, jako všechno, sežeň 200000 Eur a za 3 - 4 měsíce to budeš mít hotové :-)
vsp (704)|26.11.2010 15:13
[quote=Miliondj;285111]Jediný větší nedostatek - nejsou analog audio výstupy. Mám starší technics věž, který má skvělý zvuk, ale jen analogové vstupy. Hnát to do věže přes sluchátkový výstup TV je dost šílenost, ale jiné řešení nemám (PVR má výstup jen HDMI 1x a 1x scart - asi pořídim redukci scart - cinche...)[/quote]

ve scartu nejsou zapojene? Zase usetrili jeden cent...

ps: k LE40C650 jsem kdesi cetl toto:

"při přepínání programů mezi sebou je časová odezva cca 2-3 vteřiny než se zobrazí další námi navolený program."

muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit?
ritchi (225)|26.11.2010 18:11
[quote=vsp;309948]ve scartu nejsou zapojene? Zase usetrili jeden cent...

ps: k LE40C650 jsem kdesi cetl toto:

"při přepínání programů mezi sebou je časová odezva cca 2-3 vteřiny než se zobrazí další námi navolený program."

muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit?[/quote]
Ta vysoka casova odozva je pri prepinani programov cez STB,dost to leze na nervy.UPC sk je vobec nejake zabrzdene ked este nepreslo na CI moduly ako UPC cz.Ale pri prepinani programov v DTV,upc ich ma odkodovane tusim 7,je casova odozva tak do 1 sekundy.Uz sa neviem dockat kedy sa konecne zbavim toho cinskeho srotu stb.
dogs (351)|26.11.2010 19:49
[quote=vsp;309948]

ps: k LE40C650 jsem kdesi cetl toto:

"při přepínání programů mezi sebou je časová odezva cca 2-3 vteřiny než se zobrazí další námi navolený program."

muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit?[/quote]


No mám C670, ale musím potvrdit že ta časová prodleva tam opravdu je.
Mayki07 (185)|26.11.2010 20:09
[quote=greedyyy;309861]dik lacib za support.
cely problem je len o ludskej blbosi. vzdy ma prekvapi - hlavne ta moja.
takze problem bol sposobeny tym ze som sa nepozrel na stitok a ako usb1 som povazoval vrchny slot.
v spodnom (skutocnom USB1) som mal zapojeny disk s NTSF.
no a potom sa diali veci, vsak som vam ich opisoval.
takze v sucasnoti som sa dostal po telnet. mal by ist, ale zatial ho nemam odksusany
mam nakopirovany telnetd.sh skrateny run.sh a busybox
skusal som putty a telnet ale vo win7 mi len preblikal cierna obrazovka a putty padlo
skusal som doinstalovat telnet do win7 ale nerozchodil som to. tak som to vzdal
vecer skusim putty s ubuntu.

otazka
1 run.sh a busybox maju byt v roote karty?
2 neviem najst SamyGo link ktory si dal smeruje na http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=987 kde je link na stiahnutie http://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Extensions%20Packs/
problem je ze v navode pises Editujte SamyGo/rcSGO v stiahnutom subore niec take nieje.
mohol by si uploadnut tvoju hotovu verziu samygo?[/quote]

Myslím že to SamyGO co hledáš je tady : http://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Extensions%20Packs/SamyGO%20All%20Extensions%20v0.03.6.r08%20for%20T-VALDEUC%2020101120213606.zip/download
JUCE (265)|26.11.2010 21:16
[quote=vsp;309948]ve scartu nejsou zapojene? Zase usetrili jeden cent...

ps: k LE40C650 jsem kdesi cetl toto:

"při přepínání programů mezi sebou je časová odezva cca 2-3 vteřiny než se zobrazí další námi navolený program."

muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit?[/quote]

Skús si pozrieť napr. moje videá, ktoré mám na stránke, viď. podpis. Tam by si mohol vidieť ten čas.
Zipko0 (14)|26.11.2010 21:26
[quote=rios66;308923]Chcem sa spýtať či náhodou neviete či je možné spustiť na modeli LE37C670 so satelitným tunerom newcamd alebo cccamd na cardsharing tak aby to fungovalo ako na dreamboxe , ktorý beží tiež pod linuxom ? Viem, že toto je vlákno na 650-ku , ale píše tu mnoho ľudí , ktorý majú 670 so sat tunerom a možno by to zaujímalo aj ich. Ďakujem za odpoveď.[/quote]

Tiez by ma to zaujimalo ci je taka moznost.
Taktiez dakujem za pripadnu odpoved.
vsp (704)|26.11.2010 21:34
napiš

uname -a

a vystup pošli, uvidí se, jinak Diablo Wifi...

juice: pošli link, a co to je JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL ? Nějaká chyba?
JUCE (265)|26.11.2010 21:36
[quote=Zipko0;310041]Tiez by ma to zaujimalo ci je taka moznost.
Taktiez dakujem za pripadnu odpoved.[/quote]

Tak toto zaujíma aj mňa :)
JUCE (265)|26.11.2010 21:40
[quote=vsp;310043]

juice: pošli link, a co to je JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL ? Nějaká chyba?[/quote]

No ak sa teda nevieš preklikať na poslednú sekciu toho článku, tak tu máš teda link na videá o LE40C670:
http://www.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61&limitstart=5

Tá chyba je nejaký nefunkčný plugin v Joomla :) Zatiaľ som nemal čas to opraviť...
lacib (389)|26.11.2010 23:20
Mayki07 (185)|26.11.2010 23:27
Lacib, prosím tě když nainstaluji ten upravený widget je normální že nemá žádnou ikonu? Zobrazuje se mezi ostatními jako prázdný čtverec. Stačí jenom ve widgetlist.xml upravit cestu nebo se musí ještě někde jinde něco nastavit?
JUCE (265)|27.11.2010 01:17
[quote=greedyyy;309861]
takze v sucasnoti som sa dostal po telnet. mal by ist, ale zatial ho nemam odksusany
mam nakopirovany telnetd.sh skrateny run.sh a busybox
skusal som putty a telnet ale vo win7 mi len preblikal cierna obrazovka a putty padlo
skusal som doinstalovat telnet do win7 ale nerozchodil som to. tak som to vzdal
vecer skusim putty s ubuntu.
[/quote]

[quote=vlv;309784]
Uz jsem zkousel busybox, ale nevim co by to melo delat. Co by mel delat ten Putty??
Zadam tam IPcko, ale pak vyskoci okno a hned se zavre. to je spravne?? Ja myslim, ze ne:-(
[/quote]

Tak som sa dnes pokúsil o hack na C670 a dostal som sa až po telnet s tým, že mi to robí presne to isté, čo greedyyy-mu a vlv, t.j. po spustení putty, napísaní IP TV a zvolení Telnet sa mi okno po dvoch sekundách zavrie. Skúšal som telnet aj cez príkazový riadok, ale ten píše, že nie je možné sa pripojiť k tej IP. Takže sa nám všetkým trom telnet nepodarilo aktivovať. Aspoň teda podľa môjho názoru. A čo je haluz, tak TV sa mi každých 5 min sama reštartuje...
Takže nejaký nápad? :-) Rád by som sa ešte na TV pozeral bez reštartovania každých 5 minút :D

[quote=Mayki07;310070]Lacib, prosím tě když nainstaluji ten upravený widget je normální že nemá žádnou ikonu? Zobrazuje se mezi ostatními jako prázdný čtverec. Stačí jenom ve widgetlist.xml upravit cestu nebo se musí ještě někde jinde něco nastavit?[/quote]

Aj mne sa zobrazuje ten widget bez ikonky. Asi je to normálne. Vo widgetlist som ja menil iba IP adresu z tej defaultnej na IP adresu môjho PC.
BigSandy (163)|27.11.2010 09:29
Tak jsem vyzkoušel ten PC share manager 4.03 a doma na PC funguje OK.
Je nějaky DLNA server pod windows, se kterym by šlapala tato telke i za natem.
LCD v nastaavení IP ma i DNS server tak by to měla umět ne.
Mayki07 (185)|27.11.2010 10:34
[quote=JUCE;310081]... A čo je haluz, tak TV sa mi každých 5 min sama reštartuje...
Takže nejaký nápad? :-) Rád by som sa ešte na TV pozeral bez reštartovania každých 5 minút :D[/quote]

A sakra, evidentně to není žádná sranda, já včera nainstaloval ten widget, spustil ho a TV nešla vůbec vypnout, nereagovala na DO, musel jsem ji vypnout rovnou ze sítě. Pak mi nešel ten widget ani odinstalovat, psalo to, že má nulovou velikost a TV u toho zamrzla. Po restartu se už ale sám odinstaloval... :-)
JUCE (265)|27.11.2010 11:34
[quote=JUCE;310081]A čo je haluz, tak TV sa mi každých 5 min sama reštartuje...
Takže nejaký nápad? :-) Rád by som sa ešte na TV pozeral bez reštartovania každých 5 minút :D
[/quote]

Nechal som TV cez noc odpojenú od napájacieho kábla z el.siete a zatiaľ sa nereštartuje. Zároveň som znova vložil USB kľúč s pripraveným bussybox a odskúšal znova telnet, ale bez úspechov. TV sa zatiaľ nereštartuje, tak ako včera (resp. dnes ráno o 1 hodine :) ), tak aspoň to ma potešilo, že som TV neodpísal.
Otázka na vás linuxovo zdatnejších je, že ako teda aktivujem tú konzolu? Podľa mňa sa u mňa líšia cesty, tak ako to tu už niekto písal.

Edit1: skúšal som aj skrátenú verziu run.sh s telnetd.sh, ale ani to neaktivuje telnet v TV.
dkdkdk (65)|27.11.2010 13:11
...a stojí vám ty 2 prozatímní funkce (nahrávání právě sledovaného programu + vzdálený přístup na disk) za to, že si případným špatným postupem poškodíte TV? Později možná, s více funkcemi a přesným vyzkoušeným postupem. Teď se mi to zdá jako hloupost.

Osobně nepoužívám DVB-T, ale satelitní příjem, kde PVR obsluhuje přijímač a nahrává pomocí časovače. A sdílení souborů ze síťového disku? Také nepoužívám. Připojení externího 500GB 2,5´´ disku (napájení přes USB) s filmy mi zabere 1 vteřinu, fotky prohlížím z mého internetového úložiště na flickru (originální widget Yahoo pro Samsung).

...když si ale chce někdo hrát s ohněm, proč ne.
JUCE (265)|27.11.2010 14:17
[quote=dkdkdk;310138]...a stojí vám ty 2 prozatímní funkce (nahrávání právě sledovaného programu + vzdálený přístup na disk) za to, že si případným špatným postupem poškodíte TV? Později možná, s více funkcemi a přesným vyzkoušeným postupem. Teď se mi to zdá jako hloupost.

Osobně nepoužívám DVB-T, ale satelitní příjem, kde PVR obsluhuje přijímač a nahrává pomocí časovače. A sdílení souborů ze síťového disku? Také nepoužívám. Připojení externího 500GB 2,5´´ disku (napájení přes USB) s filmy mi zabere 1 vteřinu, fotky prohlížím z mého internetového úložiště na flickru (originální widget Yahoo pro Samsung).

...když si ale chce někdo hrát s ohněm, proč ne.[/quote]

Kebyže každý čaká a bojí sa to odskúšať, tak nikdy nemáme SamyGo ani žiadne podobné vychytávky. Tak ako lacib napísal, robíme to na vlastnú zodpovednosť, takže neviem prečo ťa trápi, že sa hráme s vlastným ohňom? :)
Testeri sú dobrovoľníci a len vďaka nim sa takéto free projekty posúvajú vopred, keďže Samsung potrebuje zarobiť na obmedzeniach a som rád, ak prispejem aj ja niečim k tomuto hacku, pretože napríklad pre môj TV ho zatiaľ nikto doteraz neskúšal (aspoň čo tu teda napísali ostatní, ktorí sledujú fórum SamGo).
Vždy môže človek čakať a aj ja som mohol počkať ešte rok a nasporiť si na model, ktorý už také funkcie má, ale poznáš tu rozprávku ako dedko repku ťahal? A čakal a čakal a čakal.... :D
lacib (389)|27.11.2010 14:40
pre tych co im neide telnet..

skuste pingnut TV, prikazovy riadok, ping a IP TV..overite si komuniaciu po sieti..toto by malo byt ale ok.

skor bude problem ci sa vam skopiroval busybox do TV /mtd_rwarea..
mozete si to overit, ked opat narate widget a zopakujete krok s usb_hotplug.sh
widget vtedy kopiruje mtd_rwarea z TV na kluc do zlozky test, uvidite co tam mate v TV..

nezabudajte na chmod 777, prava..run.sh, busybox..

putty spravne nastavte, do okna sa vpisuje IP TV, pod tym vyberte moznost telnet..

USB musi byt stale pripojene k TV, ked sa pokusate o telnet...

verim, ze to rozbehnete...

JUCE a Mayki07, vam drzim palec, skusate na neodskusanom.. ;)
JUCE (265)|27.11.2010 16:50
[quote=lacib;310153]pre tych co im neide telnet..

skuste pingnut TV, prikazovy riadok, ping a IP TV..overite si komuniaciu po sieti..toto by malo byt ale ok.
[/quote]

Jo, ping ide (tiež som to mohol napísať už predtým :) ). Toto našťastie zvládam :D

[quote=lacib;310153]
skor bude problem ci sa vam skopiroval busybox do TV /mtd_rwarea..
mozete si to overit, ked opat narate widget a zopakujete krok s usb_hotplug.sh
widget vtedy kopiruje mtd_rwarea z TV na kluc do zlozky test, uvidite co tam mate v TV..

nezabudajte na chmod 777, prava..run.sh, busybox..
[/quote]

Takže je to tak ako píšeš. Busybox sa neskopíruje do mtd_rwarea, pretože ak zopakujem krok, ktorý popisuješ, tak v novo vytvorenom adresári test/mtd_rwarea nie je súbor busybox.
Ako ho tam dostaneme a prečo sa nechce do TV skopírovať?

[quote=lacib;310153]
putty spravne nastavte, do okna sa vpisuje IP TV, pod tym vyberte moznost telnet..

USB musi byt stale pripojene k TV, ked sa pokusate o telnet...

verim, ze to rozbehnete...

JUCE a Mayki07, vam drzim palec, skusate na neodskusanom.. ;)[/quote]
Jo, tomuto ja rozumiem. Len sa k tomu nemôžem nejak dopracovať :(

Edit1: skúšal som to znova ešte 2x a stále ten busybox chýba v tom adresári mtd_rwarea. Návod bude zjavne dobrý, keďže sa to iným podarilo, ale zjavne nepasuje na môj model. Otázka je, či nemusím mať určitú verziu FW, keď toto skúšam.

Edit2: a toto je čo za návod? http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=How_to_get_root_access_on_a_C_series_TV
Veď on tam tiež inštaluje ten SamyGO Extensions. Netreba to skúsiť podľa toho návodu? Len nerozumiem prečo je kratší ako návod od lacib...
vlv (14)|27.11.2010 16:55
Ahoj, tak uz jsem prisel, cim to bylo, ze nam telnet jen bliknul. Zmenil jsem nastaveni site v televizi z automatickeho na manualni a hle, okno v Putty sviti porad....
lacib (389)|28.11.2010 00:36
ked das teraz v putty prikaz ls, malo by ti zobrazit adresare v TV..
lacib (389)|28.11.2010 00:44
[quote=JUCE;310179]
Takže je to tak ako píšeš. Busybox sa neskopíruje do mtd_rwarea, pretože ak zopakujem krok, ktorý popisuješ, tak v novo vytvorenom adresári test/mtd_rwarea nie je súbor busybox.
Ako ho tam dostaneme a prečo sa nechce do TV skopírovať?

Edit2: a toto je čo za návod? http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=How_to_get_root_access_on_a_C_series_TV
Veď on tam tiež inštaluje ten SamyGO Extensions. Netreba to skúsiť podľa toho návodu? Len nerozumiem prečo je kratší ako návod od lacib...[/quote]

sorry, som dopleteny uz, nie mtd_rwarea, ale adresar bin je to v TV..ten neviem ci sa kopiruje na USB...

ten navod je kratsi lebo konci pri usb_hotplug.sh v podstate...potom je tam uz len SamyGo ext.
ja som este pokracoval s telnetom a downgradeom..
BigSandy (163)|28.11.2010 09:02
Jaký je rodil mezi vrchní a spodní USB.
Mam 2 HD FAT 32 a NTFS.
Oba načte telka jen ve spodním.
Ve vrchním mi jedou jen flash disky


Tak jsem si dnes hral s tym DLNA servrem.
Nechapu proč použiva tolik portu a vždy jine.
To trochu posrali.
strach1974 (5)|28.11.2010 11:14
Zdravím

Mám tuto TV a potřeboval bych se přihlásit do služby Picasa.Účet mám založen,ale nevím co se vyplňuje v TV do kolonky ID sítě a pod tím je kolonka heslo(nevím jestli tam přijde heslo,co mám v TV nebo na vebu).Díky za odpověď.
greedyyy (314)|28.11.2010 11:40
spodny port utiahne 2.5 disk bez problemov. vrchny len pokial ma externe napajanie.

picassa - rovneke prihlasovanie ako do google/gmail
strach1974 (5)|28.11.2010 12:36
[quote=greedyyy;310338]spodny port utiahne 2.5 disk bez problemov. vrchny len pokial ma externe napajanie.

picassa - rovneke prihlasovanie ako do google/gmail[/quote]
Ok,ale co je ta kolonka ID sítě
vlv (14)|28.11.2010 15:37
Tak mam stejnej problem jako JUCE. Busybox se nikam nenakopiruje:-( Takze prikaz ls mi nedela nic...
Lacib, jak mas nastaveny IP v PC a v TV. Manualne, nebo automaticky??
busybox jsem nakopiroval na root flashky, je to spravne??
hsb (3)|28.11.2010 21:06
poradte mi prosim, nejaky nastenny drzak pro tuto 40" koupit. hlavne aby byl otocny a cena tak max. do 1000. nasel jsem jenom http://www.televiznistolky.com/nataceci-a-polohovatelne-tv-drzaky/meliconi-space-system-lcd-r40-pro-tv-23-40--s-vesa-max--200x200-2 kdyz by nic nebylo, bylo by mozne pouzit i tento?
diky moc
lacib (389)|28.11.2010 21:37
[quote=vlv;310396]Tak mam stejnej problem jako JUCE. Busybox se nikam nenakopiruje:-( Takze prikaz ls mi nedela nic...
Lacib, jak mas nastaveny IP v PC a v TV. Manualne, nebo automaticky??
busybox jsem nakopiroval na root flashky, je to spravne??[/quote]


ano, root flashky..
IP mam vsade automaticky..
ritchi (225)|29.11.2010 00:40
Nieco na odlahcenie pre hackerov.Samsung "ambilight".Nech sa dari a aby tv neprisla k ujme pri hackovani :D

lacib (389)|29.11.2010 12:43
super, podla coho to ale hadze farby?
ritchi (225)|29.11.2010 13:54
[quote=lacib;310668]super, podla coho to ale hadze farby?[/quote]
Farby to hadze podla nalady,prepinas sam.Skala 7mich farieb,staticka,postupny prechod a automaticke prepinanie po dobu cca 1 sec.Nie je to klasicka ambiligt technologia s ktorou prisiel tusim sony alebo philips kedy sa farba na pozadi prisposobuje aktualnej farbe zodpovedajucej obrazu tv.Je to prijemne na oci,nenamahaju sa tak pri sledovani tv.Prikon to ma len nejakych 5W co je celkom slusne.
jis (1301)|29.11.2010 14:22
[quote=lacib;310668]super, podla coho to ale hadze farby?[/quote]Správná otázka. Také jsem zkouknul to video a kladl si otázku, proč tomu ritchi říká Samsung Ambilight, výstižnější by bylo Psychedelic Samsung :D.

[quote=ritchi;310689]Farby to hadze podla nalady,prepinas sam.Skala 7mich farieb,staticka,postupny prechod a automaticke prepinanie po dobu cca 1 sec.Nie je to klasicka ambiligt technologia s ktorou prisiel tusim sony alebo philips kedy sa farba na pozadi prisposobuje aktualnej farbe zodpovedajucej obrazu tv.Je to prijemne na oci,nenamahaju sa tak pri sledovani tv.Prikon to ma len nejakych 5W co je celkom slusne.[/quote]S Ambilight technologií, kterou vynalezl Philips, to nemá pranic společného, http://en.wikipedia.org/wiki/Ambilight.
ritchi (225)|29.11.2010 14:41
Správná otázka. Také jsem zkouknul to video a kladl si otázku, proč tomu ritchi říká Samsung Ambilight, výstižnější by bylo Psychedelic Samsung .

jis,presne preto aby si sa ma na to opytal a aby som tomu dodal vaznost :D,netvrdil som,ze to ma s original ambilight nieco spolocne
lacib (389)|29.11.2010 15:57
ta vec sa da nejak dokupit? alebo?
slavkad (12)|29.11.2010 16:08
Predpokladam, ze je to toto:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60116540

[quote=lacib;310706]ta vec sa da nejak dokupit? alebo?[/quote]
ritchi (225)|29.11.2010 16:23
[quote=slavkad;310709]Predpokladam, ze je to toto:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60116540[/quote]
slavkad,presne tak.je tam na vyber biely a farebny dioder.je bezne k mani u pana Ingvara Kamprada.ved preco by sme mu nedali zarobit,nech sa aspon na stare kolena luxusne oblecie,skromnost sa dnes nenosi :D
ritchi (225)|29.11.2010 16:40
Tu je nieco obdobne ako ikea dioder,len s tym rozdielom,ze je to s dialkovym ovladanim.V nasich zemepisnych sirkach som sa ale k tomu nedopatral.

http://www.barlighting.com/

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dkdkdk (65)|29.11.2010 19:04
Philips má LivingColors