Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

dogs (351)|7.12.2010 17:42
[quote=greedyyy;312993]prv na B radach uplne jednoducho.
dokaze to niekto portovat ja k nam na C?[/quote]


To je zajímavé, žádný hack, žádné změny v TV...........Ale bez hacku to asi nepůjde

Samsung FAQ:
"Is it possible to write and read from a connected USB flash drive?
"At the moment, USB access is not allowed for security reasons."
JUCE (265)|7.12.2010 21:32
[quote=dogs;313114]To je zajímavé, žádný hack, žádné změny v TV...........Ale bez hacku to asi nepůjde

Samsung FAQ:
"Is it possible to write and read from a connected USB flash drive?
"At the moment, USB access is not allowed for security reasons."[/quote]

A prečo by sme museli na ten widget použiť hack? Nestačí ten widget zavesiť na svoj intranetový server (moje PC) a cez develop užívateľa ho stiahnuť do TV? Samozrejme by musel byť ten widget upravený pre radu C.
dogs (351)|7.12.2010 22:06
No protože v normálním stavu TV neumožní zapisování na USB disk, viz můj příspěvek :-)

Jinak se tě zeptám, jak jsi dopadl se změnou modelu u své TV ?? Zajímá mě právě model C670.
JUCE (265)|7.12.2010 22:23
[quote=dogs;313194]No protože v normálním stavu TV neumožní zapisování na USB disk, viz můj příspěvek :-)
[/quote]

No jasne. Ja som to čítal, ale nepochopil som to správne. Ja som myslel, že ten widget nevieme to TV dostať a vôbec ma nenapadlo, že treba zapisovať na USB a to je práve v tých riadkoch napísané :) sorry :)

[quote=dogs;313194]
Jinak se tě zeptám, jak jsi dopadl se změnou modelu u své TV ?? Zajímá mě právě model C670.[/quote]

Práve som šiel písať, že mám zlú správu, pretože dnes mi zrazu nefungoval telnet a včera fungoval. Skúsil som znovu zopakovať postup cez widget v.2 resp. "Samsung TV Hack", ale bez úspechu. USB kľúč som mal vo vrchnom slote tak isto ako včera a dnes mi ten zasr... telnet nefungoval. Nerozumiem tomu vôbec :( Taktiež som si skúsil ten widget "Samsung TV Hack" znovu stiahnuť do TV cez develop a aj som spravil všetky kroky, ktoré mi widget zobrazoval a všetko prešlo OK, ale telnet nefunguval :( Potom som sa pozrel v linuxe na kľúč a našiel som na ňom nesprávny run.sh, v ktorom bol iba ten testovací ScriptOK, tak som ho zmenil na ten s telnetom a vu a la, zrazu telnet funguje. Akože fakt nerozumiem tomu ako je možné, že včera fungoval aj keď som mal USB kľúč nesprávne nastavený... fakt haluz.
Tak mám telnet a idem skúsiť ostatný postup z návodu. Ešte napíšem ako som dopadol.
dogs (351)|7.12.2010 22:38
[quote=JUCE;313202]No jasne. Ja som to čítal, ale nepochopil som to správne. Ja som myslel, že ten widget nevieme to TV dostať a vôbec ma nenapadlo, že treba zapisovať na USB a to je práve v tých riadkoch napísané :) sorry :)



Práve som šiel písať, že mám zlú správu, pretože dnes mi zrazu nefungoval telnet a včera fungoval. Skúsil som znovu zopakovať postup cez widget v.2 resp. "Samsung TV Hack", ale bez úspechu. USB kľúč som mal vo vrchnom slote tak isto ako včera a dnes mi ten zasr... telnet nefungoval. Nerozumiem tomu vôbec :( Taktiež som si skúsil ten widget "Samsung TV Hack" znovu stiahnuť do TV cez develop a aj som spravil všetky kroky, ktoré mi widget zobrazoval a všetko prešlo OK, ale telnet nefunguval :( Potom som sa pozrel v linuxe na kľúč a našiel som na ňom nesprávny run.sh, v ktorom bol iba ten testovací ScriptOK, tak som ho zmenil na ten s telnetom a vu a la, zrazu telnet funguje. Akože fakt nerozumiem tomu ako je možné, že včera fungoval aj keď som mal USB kľúč nesprávne nastavený... fakt haluz.
Tak mám telnet a idem skúsiť ostatný postup z návodu. Ešte napíšem ako som dopadol.[/quote]


OK, jsem zvědavý. :-)
JUCE (265)|7.12.2010 23:23
[quote=dogs;313211]OK, jsem zvědavý. :-)[/quote]

Takže na modely LE40C670 sa mi práve teraz úspešne podarilo prepnúť model na 750. Postupoval som podľa návodu od lacib a jediný rozdiel u mňa je ten, že v kroku kde treba editovať jeden súbor "3. editovat usb/test/mtd_rwarea/Version.1" sa v mojom prípade volá "Version.0", takže aj ďalej pri zadávaní príkazov treba pracovať so súborom "Version.0". Po upgrade resp. downgrade FW v TV sa mi samozrejme rozhodili všetky nastavenia. Po prepnutí v servisnom menu na 750, vypnutí a zapnutí TV je obraz viditeľne škaredý - taký kockovaný resp. skôr povedané moc pixelový. Z blízky je to vidieť hneď, ale z diaľky ani nie (hlavne ja to nevidím, keďže mám okuliare a môj zrak nie je zrovna orlí :) ). Ako tu písal lacib, tak aj ikonka hlasitosti je iná (otáča sa nám akože z boku smerom k nám) a taktiež aj Info pri prepínaní kanálov sa objavuje nejak inak (vysúva sa z vrchu, čo tuším predtým nerobilo).
Žiaľ viacej teraz nestíham poskúšať, ale určite je tam aj PVR, pretože po stlačení tlačidla nahrávania na DO mi chcelo formátovať môj hackovací USB kľúč :)
V nasledujúcich dňoch ešte skúsim prepnúť na iný model a taktiež upgradnúť FW na najnovší, pretože teraz mám ten SamyGO hackovací :) Yahoo v TV zatiaľ mám.
Po otestovaní sa pokúsim napísať svoj návod s iným názvom súboru a aj s novým hackovacím widgetom č.2, príp. ako postupovať s linuxom. Snáď budem mať na to čas.
Mayki07 (185)|7.12.2010 23:31
Jo tak ten návod by byl super, doufám že si trochu času uděláš... :-)
PS: a co satelitní tuner, zůstal funkční?
dogs (351)|8.12.2010 02:03
Tak to je to co by mě taky zajímalo. ještě se zeptám všech co už mají nahrávání, pokud si tv zformátuje disk, můžu mít jeden na nahrávání (zformátovaný) a jeden na přehrávání - předpokládám......
vsp (704)|8.12.2010 06:35
jde někomu v TV přehrát cokoliv přes DLNA, můžete prosím poslat video (link), které mu TV přehraje?

mě nepřehraje přes DLNA z Xtreameru zcela nic, píše na cokoliv (mkv, avi, mp4) "nepodporovaný formát"... tak mě zajímá, zda to opravdu NIC neumí, alebo kde je chyba ...

díky...


taky mě zajímá, zda (pů)jde
2) hackem donutit tv, aby v režimu TV umožnila PiP ze zdrojů HDMI?
3) přepnout zdroje (sources) jinak, než přes to tlačítko a výběr (to je několik stisků různých kláves na DO) - myslím tím, kdy chci rychle přepnout z TV na HDMI4. to je až 9 stisků kláves na DO! jde to nějak rychleji přepnout?
BigSandy (163)|8.12.2010 07:00
Jus kluci.
Doporučte nějaký plně funkční DLNA server.
Ten od Samsungu mi nějak blbne.
Když nasdílím nějaký adresář s filmami, tak je v tom adresáři vše OK ale v podadresářích už filmy schází nebo nejsou žadne.
Vyzkoušel jsem to na.2 PC a na obou to same.

Dotaz za mého syna.
Nějak se mu podařilo odinstalovat hru bowling a není ani v seznamu pro instalaci.
Myslel že když se aktualizuje internet@TV tak se tam ta instalačka znovu oběvi ale EE.
JUCE (265)|8.12.2010 09:03
[quote=Mayki07;313226]Jo tak ten návod by byl super, doufám že si trochu času uděláš... :-)
PS: a co satelitní tuner, zůstal funkční?[/quote]

Áno, satelitný tuner mi samozrejme funguje (zabudol som to včera napísať a to bolo to najdôležitejšie, čo som vám chcel napísať :) - pokročilá hodina spravila svoje :D ) a nemusel som našťastie ani ladiť všetko odznova, pretože stanice mi zostali naladené. A všimol som so, že sa mi v MediaPlay objavila ako prvá nová položka s názvom "Nahrávky" alebo tak nejak podobne.
Pridám sem a na moju stránku viacej informácií, hneď ako budem mať kúsok času.
Len mám problém s tým, že či napíšem správne ten návod, pretože ja už mám rozbehaný telnet. Chcelo by to úplne všetko z TV vymazať a začať odznova, aby som napísal presný postup bez chýb. Ako by som to spravil? Vrátil všetko do pôvodného stavu.
mpaulen (61)|8.12.2010 11:19
dotaz. K předělání do C750tky musím mít sebou ještě jeden počítač s operačním systémem Linux? Dkji
dozir (12)|8.12.2010 12:33
Zdravim.Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s nastavením Motion plus?Pokud je zapnuto samozřekmě vzniká efekt telenovely.Zkoušel jsem doporučené nastavení Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0.Připadá mě ale že obraz někdy není plynulý a chvílema se seká(zdroj obrazu DVB-T).Nevim jestli by nebylo nakonec lepší tuto funkci uplně vypnout,po vypnutí mě nepřipadá obraz v rychlých scénách rozmazaný...
Mayki07 (185)|8.12.2010 18:02
Tak dneska jsem se do toho obul a provedl hack mé TV. Pak následoval downgrade firmware, změna modelu na UE40C6620 aby se aktivovala funkce PVR a nakonec jsem aktualizoval firmware na poslední verzi 3003. Řeknu vám, byla to fuška, strávil jsem u toho cca 4hodiny, počítač jsem restartoval asi dvacetkrát (změna W7 za Linux a naopak), ale stojí to za to. Kdo se bojí nesmí do lesa. Až se z toho oklepu tak napíšu pár rad jak na to. Nešlo to tak hladce jak to vypadá... :D
Mikey.88 (6)|8.12.2010 18:53
Zdravim. Nevíte někdo, jak zprovoznit u mkv v mediaplayeru titulky? Vím že titulky přímo v mkv balíku to nepřehraje ale prý to jde externě. Víte jak? Nikde jsem to tu nenašel. Díky
MejlaI (10)|8.12.2010 19:17
[quote=greedyyy;312993]prv na B radach uplne jednoducho.
dokaze to niekto portovat ja k nam na C?
YouTube - Como grabar en un USB con una televisiĂłn Samsung [NUEVO 2010/2011][/quote]

Jen jestli tohle není nějakej FEJK ... Ale kdyby se to čaplo na "C" řadě, bylo by to super ...
MejlaI (10)|8.12.2010 19:20
[quote=Mikey.88;313435]Zdravim. Nevíte někdo, jak zprovoznit u mkv v mediaplayeru titulky? Vím že titulky přímo v mkv balíku to nepřehraje ale prý to jde externě. Víte jak? Nikde jsem to tu nenašel. Díky[/quote]


Musíš je vyexportovat v MKVextract GUI, musí mít stejný název jako MKV soubor a pak by ti to mělo fungovat ...
Mikey.88 (6)|8.12.2010 19:54
Jo už to funguje díky moc :)
MejlaI (10)|8.12.2010 19:54
[quote=Mikey.88;313456]Jo už to funguje díky moc :)[/quote]

Není zač ...
JUCE (265)|8.12.2010 20:45
[quote=mpaulen;313307]dotaz. K předělání do C750tky musím mít sebou ještě jeden počítač s operačním systémem Linux? Dkji[/quote]

Áno, ale existujú aj ovládače resp. program na to, aby si mohol čítať (a možno aj zapisovať) dáta na ext3 partíciu. Ale v tomto ti ja neporadím, pretože mi to nikdy nefungovalo :)
Takže skôr ti odporúčam stiahnuť si Live CD Ubuntu a nabootovať Linux na tvojom PC - nemusíš nič inštalovať.
Avšak v Ubuntu som mal problémy s právami a kebyže nemám ako také skúsenosti s konzolou v Ubuntu, tak by som ten hack nespravil....
Mayki07 (185)|8.12.2010 21:00
[quote=mpaulen;313307]dotaz. K předělání do C750tky musím mít sebou ještě jeden počítač s operačním systémem Linux? Dkji[/quote]

Tak já jsem s Ubuntu dopadl stejně jako JUCE, nedostatečná práva, nakonec jsem si stáhl CZ verzi Slaxe na USB, bootuje podstatně rychleji než Ubuntu a jsi přihlášený automaticky jako ROOT, takže máš všechna práva přidělena.
rudlus (539)|8.12.2010 22:22
po troch dnoch som totu preluskal a sa mi zda ze viem menej nez predtym....
bude mi najnovsi fw na c650 bez problemov fungovat na c630???
inak dakujem vsetkym tu za informacie...
Mayki07 (185)|9.12.2010 00:14
[quote=dogs;313238]Tak to je to co by mě taky zajímalo. ještě se zeptám všech co už mají nahrávání, pokud si tv zformátuje disk, můžu mít jeden na nahrávání (zformátovaný) a jeden na přehrávání - předpokládám......[/quote]

Mám externí USB disk viz podpis, rozdělil jsem si ho na dvě části, 400 GB mám na HD filmy, 100 GB jsem nechal na nahrávání. TV si sama ten 100 GB oddíl naformátovala a můžu na něho nahrávat. V USB se to hlásí jako dva samostatné disky. Funguje to parádně. Správa a mazání nahrávek se děje v menu mediaplayeru, kde přibyla možnost přehrát nahrané pořady. Super věc... :-)
Mayki07 (185)|9.12.2010 00:16
[quote=rudlus;313509]po troch dnoch som totu preluskal a sa mi zda ze viem menej nez predtym....
bude mi najnovsi fw na c650 bez problemov fungovat na c630???
inak dakujem vsetkym tu za informacie...[/quote]

Podle mě bude, fw je stejný pro více modelů...
dogs (351)|9.12.2010 00:24
[quote=Mayki07;313542]Mám externí USB disk viz podpis, rozdělil jsem si ho na dvě části, 400 GB mám na HD filmy, 100 GB jsem nechal na nahrávání. TV si sama ten 100 GB oddíl naformátovala a můžu na něho nahrávat. V USB se to hlásí jako dva samostatné disky. Funguje to parádně. Správa a mazání nahrávek se děje v menu mediaplayeru, kde přibyla možnost přehrát nahrané pořady. Super věc... :-)[/quote]

Díky to jsem chtěl vědět. Ted už se jen odhodlat a udělat hack.
vsp (704)|9.12.2010 02:36
[quote=Mayki07;313427]Tak dneska jsem se do toho obul a provedl hack mé TV. Pak následoval downgrade firmware, změna modelu na UE40C6620 aby se aktivovala funkce PVR a nakonec jsem aktualizoval firmware na poslední verzi 3003. Řeknu vám, byla to fuška, strávil jsem u toho cca 4hodiny, počítač jsem restartoval asi dvacetkrát (změna W7 za Linux a naopak), ale stojí to za to. Kdo se bojí nesmí do lesa. Až se z toho oklepu tak napíšu pár rad jak na to. Nešlo to tak hladce jak to vypadá... :D[/quote]

Pokud chceš naformátovat disk na ext3, tak stačí http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/linux-partition-manager.htm free :-)

Driver ext2 pod wokno jsem taky videl, ale Win7 64bit vyzaduji podepsany drivery anebo taky reboot a forced, tak to nepouzivam, ale nahrnout na ext3 USB jde asi pres libovolny lepsi zarizeni LAN/USB (router, friz, dreambox 800, xtreamer by asi taky sel pouzit, mozna maji i prikaz format, nevim).

Pokud by to byl klasickej disk, tak asi Ghost - ze souboru (ackup prazdne partisny/disku ext3) disk... a je to, ale ten co mam (v11), asi neumi s USB, nezkousel jsem to...


takze ze 4 hodin mas 4 minuty, enjoy
gulasovka (43)|9.12.2010 04:57
[quote=greedyyy;308948]musis mat na lokale neky webserver s php interpretorom
pouzivam XAMPP
subory hodis do zlozky XAMPP htdocs\kinotip v xamppe
a potom do netplayera sietovu adresu PC
napr 192.168.0.1/kinotip/divx
este musis upravit subor web.php a dat tam svoje umiestnenie.

to je vsetko.[/quote]

chapu, ze se zde snazime o zpristupneni obsahu na TV, ale tohle je uz dle meho kontraproduktivni. Nas cil je preci pres dalkovy ovladac u TV spustit obsah z webu, a ne mit k tomu jeste pusteny pocitac a tezkopadne instalovat webserver s php. Pripada mi to, jakoby se nekdo pokousel vynalezt opet "kolo".

To je pro mne lepsi reseni, si to XML vzdy pripravit pro serial, ktery chci sledovat a upnout ho k sobe na server.
BigSandy (163)|9.12.2010 06:15
[quote=gulasovka;313555]chapu, ze se zde snazime o zpristupneni obsahu na TV, ale tohle je uz dle meho kontraproduktivni. Nas cil je preci pres dalkovy ovladac u TV spustit obsah z webu, a ne mit k tomu jeste pusteny pocitac a tezkopadne instalovat webserver s php. Pripada mi to, jakoby se nekdo pokousel vynalezt opet "kolo".
To je pro mne lepsi reseni, si to XML vzdy pripravit pro serial, ktery chci sledovat a upnout ho k sobe na server.[/quote]

Take nechapu co ziskam tim hackem.
Zatim tu nikdo nepsal v jake kvalitě to nahrava ala ja mam zatim z prace pujčeny DVBT tuner Doonio a tak mam zvlašt tuner na nahravaní a mohu čučet na jiny kanal v TV a jiny nahravat.
SCART se už stejnak malo použiva tak tam zavazet nebude.
Ještě kdyby tak funggoval ten PIP přes SCART
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A ohledně toho netu, pokud musim mit furt puštěne nějake PC na kterem pojede server tak to je lepši si pořidit nějake mini PC s winama nebo linuxem.
Ja mam ZOTAC ZBOXSD a na něm XBOX mediacenter a jsem spokojeny.
http://www.lomar.cz/cz-detail-18548-zotac-zbox-intel-atom-510-dual-core-sff-d510-ddr2-800-supported-wifi-n-barebones-eu-plug-zboxsd-id10-e.html

Jo to kdyby šlo přes ten hack přesměrovat stahovaní samsung apps aktuakizaci na nějaky jiny Webhosting, kde by se par nadšencu o to staralo, to by bylo jine kafe

Ještě tak rozchodit to DLNA a 100% spokojenost.
Ten soft od samsunga je nějak nedokonaly.
vsp (704)|9.12.2010 06:25
nahrávat to bude 1:1 co se vysílá - ts - transport stream, nebo si myslíš, že TV bude transkódovat, že na to má výkon v reálném čase?

A jak rychlý musí být USB Flash?

Zajímalo by mě, jestli TV nahrává i z analogového tuneru :-) Asi jen v DVB (T/S/C), co?
greedyyy (314)|9.12.2010 08:10
[quote=gulasovka;313555]chapu, ze se zde snazime o zpristupneni obsahu na TV, ale tohle je uz dle meho kontraproduktivni. Nas cil je preci pres dalkovy ovladac u TV spustit obsah z webu, a ne mit k tomu jeste pusteny pocitac a tezkopadne instalovat webserver s php. Pripada mi to, jakoby se nekdo pokousel vynalezt opet "kolo".

To je pro mne lepsi reseni, si to XML vzdy pripravit pro serial, ktery chci sledovat a upnout ho k sobe na server.[/quote]

ale ved ti nikto nebrani zavesit to von na server.
serialy ti pojdu.
divx filmi zial nie. pokial teda neprideme na to ako stagavu podstrcit lokalnu IP.
pretoze inak bude film mozne prehravat len na servery kde bezi skript a to je nanic.
jis (1301)|9.12.2010 09:04
[quote=vsp;313245]taky mě zajímá, zda (pů)jde
3) přepnout zdroje (sources) jinak, než přes to tlačítko a výběr (to je několik stisků různých kláves na DO) - myslím tím, kdy chci rychle přepnout z TV na HDMI4. to je až 9 stisků kláves na DO! jde to nějak rychleji přepnout?[/quote]Podívej se do diskuze k předchozí řadě:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=268760&postcount=2613
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=268909&postcount=2641
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=268937&postcount=2646
gulasovka (43)|9.12.2010 09:13
[quote=greedyyy;313573]ale ved ti nikto nebrani zavesit to von na server.
serialy ti pojdu.
divx filmi zial nie. pokial teda neprideme na to ako stagavu podstrcit lokalnu IP.
pretoze inak bude film mozne prehravat len na servery kde bezi skript a to je nanic.[/quote]

Mam doma NAS server, kde je pro mne snazsi si nechat pres noc stahnout serial a druhy den se muzu divat, ale stale je to o tom shanet k tomu titulky a z mista A to prekopirovat na misto B. Jsme v 21 stoleti a musi existovat nejaka finta jak to rozjet streamovane (nez nam zavedou ofiko VODy jako za louži).
vsp (704)|9.12.2010 09:26
A co Xtreamer? :-))

jis: Diky, no myslel jsem spis neco jako A, 6 sekvence = prepne na paty vstup apod.

Takze bez proklikacky toho menu to proste NIJAK (ani hackem) nejde a basta? To je mrzute, to asi ani nepujde naskriptovat na drahem programovatelnem ovladaci, s ohledem na promenlive menu zdroju...
gulasovka (43)|9.12.2010 09:54
V cem by mi pomohl Xtreamer, kdyz mam NAS? Bavili jsme se o zpristupneni http://serialy.kinotip.cz/, http://filmy.kinotip.cz/ ...
vsp (704)|9.12.2010 10:22
¨xtreamer streamuje internetova videa (vetsinu TV archivu a online tv) a myslim ze zrovna megaupload nebo megavideo taky ze zalozky VOD (:- vtipne pojmenovani), ale zatim mozna jen premiovy konta, nevim, filmy prehravam v HD 1080 a ne nejake SD streamy

a stahovat z rapida umi taky, bez zapleho pocitace (umi to tvuj NAS? asi jo?)
gulasovka (43)|9.12.2010 10:39
zase jsem chytrejsi, o moznostech streamingu řes xtreamer jsem nevedel - diky, jen se mi nechce kupovat dalsi lapac prachu do obyvaku, musi to jit na Samsungu, kdyz tam mame tu internetovou zasuvku ...
vsp (704)|9.12.2010 11:26
musi, no nevim, me se na nem neprehralo via LAN jedine video pres UPNP z Nokie ani z Xtreameru (pry "nepodporavane video"), mozna neco transkodovaneho z PC DLNA serveru by se prehralo, ale ja nechci transkodovat

tezko rici, jestli ta TV ma nejaky potencial se stat multimedialnim prehravacem, mozna ano, ale kdo to naprogramuje...
dogs (351)|9.12.2010 11:35
[quote=gulasovka;313617]zase jsem chytrejsi, o moznostech streamingu řes xtreamer jsem nevedel - diky, jen se mi nechce kupovat dalsi lapac prachu do obyvaku, musi to jit na Samsungu, kdyz tam mame tu internetovou zasuvku ...[/quote]

Já pořád nevím co řešíš......Ten má svůj server ne ?? Tak tam dej ty scripty a máš to v TV. Já mám puštěnej server na WDTV Live (2 gb flash disk :)) a vše maká naprosto v pohodě. Serialy i filmy z kinotip.cz
gulasovka (43)|9.12.2010 12:00
nemam xtreamer, mam Ready NAS (linux), a na flashce zastracene do LED460C asi server nepojede
dogs (351)|9.12.2010 14:30
Na NASU není žádný server ??
Mayki07 (185)|9.12.2010 14:53
[quote=vsp;313553]Pokud chceš naformátovat disk na ext3, tak stačí http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/linux-partition-manager.htm free :-)

Driver ext2 pod wokno jsem taky videl, ale Win7 64bit vyzaduji podepsany drivery anebo taky reboot a forced, tak to nepouzivam, ale nahrnout na ext3 USB jde asi pres libovolny lepsi zarizeni LAN/USB (router, friz, dreambox 800, xtreamer by asi taky sel pouzit, mozna maji i prikaz format, nevim).

Pokud by to byl klasickej disk, tak asi Ghost - ze souboru (ackup prazdne partisny/disku ext3) disk... a je to, ale ten co mam (v11), asi neumi s USB, nezkousel jsem to...


takze ze 4 hodin mas 4 minuty, enjoy[/quote]

USB disk není problém naformátovat we WIN na Ext3, já jsem to udělal Acronisem, problém je se potom na něj smysluplně dostat a mít možnost číst a hlavně zapisovat. Driver na Ext2 jsem našel, ale mám W7 64 a tam jsem to nerozchodil, proto to harakiri s Linuxem. To že mi to trvalo 4 hodiny nebylo tím přepínáním Linux a zpět, ale proto, že jsem to celé dělal asi čtyřikrát než to správně klaplo. Kombinoval jsem ty hackovací widgety mezi sebou, a to ještě v různých fázích postupu návodu. Takže proto ta doba, ale zase mě to bavilo... :D
gulasovka (43)|9.12.2010 15:54
[quote=dogs;313698]Na NASU není žádný server ??[/quote]

jasně že je, tahám do TV přes DLNA z něho filmy, fotky . (NETGEAR ® | RAIDiator 4.1.7), ale nevim jak na nej nahrat ty skripty
dogs (351)|9.12.2010 20:38
Tak se pokouším o hack, telnet jde, ale nemůžu pokračovat , nezkopírovalo se mě na usb toto:
test/mtd_rwarea

Edit:
vyřešeno
Mayki07 (185)|9.12.2010 20:44
[quote=dogs;313798]Tak se pokouším o hack, telnet jde, ale nemůžu pokračovat , nezkopírovalo se mě na usb toto:
test/mtd_rwarea
prostě nic..........tak nevím jak dál.

Použil jsem nový widget, nahrál busybox, telnet po zadání ls, vypíše obsah TV.

Nějaký nápad ?[/quote]

Musíš použít ten starý widget z Lacibového návodu, s tím novým se ti nevytvoří složka TEST. V tom novém widgetu zruš hack (poslední položka), na chvíli vypni TV, pak znovu zapni a udělej to celé znovu s tím starým widgetem. Ten ti vytvoří složku TEST a potom mi už fungoval i telnet. SamyGo jsem stáhl poslední verzi SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r10-for-T-VALDEUC-20101203214528.
dogs (351)|9.12.2010 21:41
[quote=Mayki07;313800]Musíš použít ten starý widget z Lacibového návodu, s tím novým se ti nevytvoří složka TEST. V tom novém widgetu zruš hack (poslední položka), na chvíli vypni TV, pak znovu zapni a udělej to celé znovu s tím starým widgetem. Ten ti vytvoří složku TEST a potom mi už fungoval i telnet. SamyGo jsem stáhl poslední verzi SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r10-for-T-VALDEUC-20101203214528.[/quote]

Vyřešil jsem to jinak. ;)

Takže zde je pár nových postřehů k hacku TV:

1 - Použil jsem nový Widget, spustil, kliknul na hack, hotovo. http://www.multiupload.com/CJQSIEVLJO
2 - Pak jsem nakopíroval na usb disk busybox a script run.sh, zapojil do TV chvilku počkal, odpojil.
3 - Změnil jsem run.sh na zkrácenou verzi a přidal telnetd.sh a SamyGo, telnet pracoval.

4 - Později jsem změnil script run.sh (můžete udělat rovnou v kroku 3) takto:

[code]
#!/bin/sh/
sh +x /dtv/usb/sda1/telnetd.sh&
/mtd_rwarea/busybox tcpsvd -vE 0.0.0.0 21 /mtd_rwarea/busybox ftpd -w / &
[/code]Tímto se dostanete do TV přes FTP
uživatel: root
heslo: prázdné


5 - Přes FTP jsem zkopíroval soubor "Version.0" (u mého modelu je to 0, u C650 je to 1), změnil verzi firmware na 100101 a přes FTP nakopíroval zpět.


Vše jsem dělal na Win 7, usb flash disku formátovaném FAT32, scripty jsem upravoval v Notepad++ a dal uložit jako Unix script file(*sh,*bsh)

;) Edit: změnil jsem model na C6900, dá se vybrat správní země (C6800 se u nás neprodává)
dogs (351)|9.12.2010 22:47
Tady je script start.sh, který umožňuje telnet, NTP, FTP a NFS montovat při startu TV.
Vše, co potřebujete, je zakořeněno v televizi a busyboxu.

Pouze nevím která IP je TV a která PC. Tipoval bych 4 řádek TV a 6 řádek PC.

[code]
#!/bin/sh
export PATH=/mtd_rwarea/bin:$PATH
/mtd_rwarea/bin/busybox telnetd -l /bin/sh &
/mtd_rwarea/bin/busybox ntpd -p 192.168.1.1 &
/mtd_rwarea/bin/busybox tcpsvd -vE 0.0.0.0 21 /mtd_rwarea/bin/ftpd -w / &
#sleep 40 && mount -t nfs -o soft,udp,nolock 192.168.1.99:/windows /dtv/usb/sda1/nfs &
cd /mtd_exe/
./exeDSP
[/code]
Mayki07 (185)|9.12.2010 23:39
Ale kam s tím skriptem? Musí se nějak dostat do TV.
dogs (351)|9.12.2010 23:57
[quote=Mayki07;313833]Ale kam s tím skriptem? Musí se nějak dostat do TV.[/quote]

Řekl bych zkopírovat do run.sh na usb disk a připojit k TV, ten jeden řádek na FTP jsem tam takto dostal. A funguje to. Akorát jak ty IP...............

Jak jsi spokojený se zvukem ?? Model jsem ještě nezměnil.

Edit: změněno :-)
Mayki07 (185)|10.12.2010 06:39
Já jsem měnil model 6540 za 6620, tzn. skoro stejná televize. Zvuk, grafika a obraz zůstaly stejné, jediná změna je PVR a samozřejmě vše je v češtině. Problémy se zvukem a obrazem mají ti, kdo měnili LCD za typ LED a to není můj případ. :-)
dogs (351)|10.12.2010 08:44
Já změnil na C6900, čeština v pořádku, obraz v pořádku, zvuk mě připadá normální. Grafika je animovaná, při přepínání programů a v menu prostě okna vyjíždějí....