Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

FreeriderCZ (44)|12.12.2010 11:46
[quote=FreeriderCZ;314334]Mám zatím vyzkoušený jen starý 60GB USB disk, nový se mi nechtělo formátovat a flashdisk jsem nezkoušel. Ale nezdá se mi že by 4GB flash disk byl pouze USB1.[/quote]

Tak jsem zkoušel USB flashdisk Pretec 1GB, a hlásí mi to neplatné zařízení nebo tak něco. Kvůli rychlosti by to být nemělo protože ve win mi to u ní nabízí readyboost, takže nejspíš kvůli kapacitě nebo nevím proč.
mpaulen (61)|12.12.2010 11:48
Chi koupit 2,5 palcový HDD. Musí mít USB-Y koncovku, nebo televize je schopna napájet HDD i z jedného portu? Když tak jaký 320-500Gb mám koupit. D.
dogs (351)|12.12.2010 11:50
[quote=vasiks;314304]ahoj potvrzuji postup funguje. Jen se mi nepovedlo rozchodit nahrávání na 2GB USB flash ani 4GBUSB flash. TV hlásí, že USB zařízení není vhodné pro tuto funkci - je možné, že se jedná o starou flash s USB1, ale to se mi nezdá (na PC se 2GB kopíruje 10 min). Zkoušel někdo USB Hard Disk, s jakou kapacitou?[/quote]

Mám připojenej disk 640 Gb (viz podpis), akorát jsem ho rozdělil 100 GB na nahrávání a zbytek 540 Gb na filmy (format NTFS). Po připojení se to tváří jako dva disky a mezi nima se dá normálně přepínat. TV si vybraný disk naformátovala. Akorát po připojení k PC to chce pořád formátovat, to zruším a vidím na disku těch 540 Gb.

Edit: je zapojený ve spodním slotu a má krátký kabel (s dlouhým kabelem nefungoval), mám ho zastrčený za TV na držáku.
FreeriderCZ (44)|12.12.2010 11:56
Taky mi ve spodním USB portu bez problému funguje jak starý 60GB (Pata-USB) s dlouhým kabelem, tak 160GB (Sata-USB) disk. A to ten starý disk má jinde kolikrát problém s napájením když není připojen přes Y koncovku.
vasiks (107)|12.12.2010 12:16
[quote=dogs;314377]Mám připojenej disk 640 Gb (viz podpis), akorát jsem ho rozdělil 100 GB na nahrávání a zbytek 540 Gb na filmy (format NTFS). Po připojení se to tváří jako dva disky a mezi nima se dá normálně přepínat. TV si vybraný disk naformátovala. Akorát po připojení k PC to chce pořád formátovat, to zruším a vidím na disku těch 540 Gb.

Edit: je zapojený ve spodním slotu a má krátký kabel (s dlouhým kabelem nefungoval), mám ho zastrčený za TV na držáku.[/quote]

díky vyrazím teda do obchodu

ps k zapojení: někde na fóru (nevím jestli tady nemo jinde) jsem četl, že na jednom portu napájení potřeba není (asi na spodním) a na druhém ano, z toho vyvozuju, že HD bez ext napájení jde připojit snad jen ke spodnímu portu
dogs (351)|12.12.2010 12:36
[quote=vasiks;314396]díky vyrazím teda do obchodu

ps k zapojení: někde na fóru (nevím jestli tady nemo jinde) jsem četl, že na jednom portu napájení potřeba není (asi na spodním) a na druhém ano, z toho vyvozuju, že HD bez ext napájení jde připojit snad jen ke spodnímu portu[/quote]

Přesně tak, teď jsem ještě zkoušel a ve spodním mě to utáhne disk i na dlouhý kabel, ale vyhovuje mě krátký a disk za TV, nemusím se ohýbat :-E
MejlaI (10)|12.12.2010 13:44
Pánové ... PVR přes servisní menu ...klobouk dolů a klaním se vaší práci. Funguje a nemá chybu.
Wintermute (265)|12.12.2010 14:36
[quote=vasiks;314396]
ps k zapojení: někde na fóru (nevím jestli tady nemo jinde) jsem četl, že na jednom portu napájení potřeba není (asi na spodním) a na druhém ano, z toho vyvozuju, že HD bez ext napájení jde připojit snad jen ke spodnímu portu[/quote]

Bude záležet na odběru disku. Teď jsem vyzkoušel svůj Samsung S2 2.5" USB 2.0 (bez ext. nap., ale s krátkým kabelem) a funguje v obou USB portech stejně dobře :-)

Mimochodem: taky se tu opakovaně zmiňovalo, že disk musí být naformátován výhradně na FAT32 anebo NTFS, aby byl správně rozpoznán v Media playeru. Mám ověřeno, že je možné použít i Linuxový Ext3 (a pravděp. Ext2).
vsp (704)|12.12.2010 15:01
[quote=vasiks;314306]menu - obraz - obraz možnosti
-formát aut. formát
- režim obrazu 4:3

toto už při přepínání kanálů vždy zvolí tenten správný, ale nakonec jsem to vypnul a nechal jsem jako výchozí 16:9, když se mi to nezdá přepnu knoflíkem PSIZE na dálkovém ovládání - zvykl jsem si na deformaci, která se mi zdá příjemnější, než černé pruhy po straně[/quote]

díky za tip, no zase to mrví analogový signál (který je zmršený vždy), no co, ATV je asi out... (přitom i v analogu jsou vysílány přepínací povely na 16:9, ne?).
vsp (704)|12.12.2010 16:01
[quote=FreeriderCZ;314287]Aktivace PVR na TV SAMSUNG řady C přes servisní menu bez downgradu FW a změny modelu (vyzkoušeno na LE40C653)[/quote]

To je nějaký bug, že po "exportu na USB" se rozšíří SubOption menu?
JUCE (265)|12.12.2010 19:08
[quote=BigSandy;314298]
Také bych uvítal nějaký podrobný návod i pro lamy.
Časem se možná do toho pustím i já ale zatím není důvod a nevím co od toho mohu očekávat.[/quote]
No v podstate ak ti ide len o aktiváciu PVR, tak návod tu máš od FreeriderCZ o pár príspevkov vyššie na tejto stránke.
Ak chceš návod na aktiváciu konzoly, tak ho teda môžem spísať, len budem potrebovať testera, keďže ja už mám TV hacknutý :)
[quote=BigSandy;314298]
Je tu toho už 77 stránek a dost mišmaš.
Nešlo by novy topik třeba "UPRAVUJEME LCD SAMSUNG LE40C650",mohlo by se to dat na hlavní stránku jako důležité a do něj dat jen ty návody.[/quote]
No veru by to tu mohol už konečne nejaký moderátor upratať, veď to tu už ktosi písal pár strán dozadu, len moderátori tu asi nechodia :) Problém je v tom, že sa nedajú editovať staré príspevky, iba niekoľkodňové fungujú.

[quote=FreeriderCZ;314287]Aktivace PVR na TV SAMSUNG řady C přes servisní menu bez downgradu FW a změny modelu (vyzkoušeno na LE40C653)[/quote]
Mne ten postup nefunguje: po zapnutí hotelového módu a vstúpení do servisného menu cez prvú kombináciu kláves sa mi v položke Hotel mode nič nezobrazí :( Mám taký istý problém aj ako zopár ľudí na SamyGO fóre: http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1112
FreeriderCZ (44)|12.12.2010 19:29
JUCE> Zkus po vstupu do hotelového menu zmáčknout šipku doprava, jestli se ti hotelový mód nezapne. Já poprvé myslím na obrazovce taky nic neviděl.
Pajdo (47)|12.12.2010 19:36
[quote=vasiks;314304]ahoj potvrzuji postup funguje. Jen se mi nepovedlo rozchodit nahrávání na 2GB USB flash ani 4GBUSB flash. TV hlásí, že USB zařízení není vhodné pro tuto funkci - je možné, že se jedná o starou flash s USB1, ale to se mi nezdá (na PC se 2GB kopíruje 10 min). Zkoušel někdo USB Hard Disk, s jakou kapacitou?[/quote]

Skusal som USB Key 2GB ... nevel ho naformatovat ...
JUCE (265)|12.12.2010 20:01
[quote=FreeriderCZ;314544]JUCE> Zkus po vstupu do hotelového menu zmáčknout šipku doprava, jestli se ti hotelový mód nezapne. Já poprvé myslím na obrazovce taky nic neviděl.[/quote]

Už viem kde bola chyba: ja som to skúšal pod starým hack FW 1008.3 :( Keď som dal skoro najnovší, tak už som tam mal tie položky, ktoré treba :)
A ten návod funguje ! Pecka, už mám PVR aj na modely C670 ! Vďaka :)

Inak zaujímavé je, že sa mi nedal aktualizovať FW z hackovacej verzie 1008.3 na verziu 3001.1. Musel som dať verziu 1010 a až potom mi dovolilo dať verziu 3001.1.
greedyyy (314)|12.12.2010 22:00
preco pouzivas 3001.1 ked uz je fw 3003?
JUCE (265)|12.12.2010 22:03
[quote=greedyyy;314588]preco pouzivas 3001.1 ked uz je fw 3003?[/quote]

Lebo som novší nemal stiahnutý :) Bol som rád, že mám yahoo, tak som novší radšej ani neskúšal, aby som oň náhodou neprišiel. Ale už som si ho stiahol a zajtra ho nahodím, keďže yahoo tam zostáva ;)
greedyyy (314)|13.12.2010 08:36
jedna otazka pre okovanych hackerov.
moja c650 je hacknuta, bezi tam telnet aj FTP.
mam vsak problem.
pokial sa pripojim cez FTP na moj disk tak nanho nemozem nahravat.
chcel som si tam dohrat nejake filmy nech ho nemusim vytahovat pripajat k PC a znova vratit tam kde bol. preto som chcel uploadnut nejake AVI. zda sa ze tam je problem so zapisom.
mate vy linuxom odkojeny a prikazovym riadkom vychovany nejaky typ aby mi upload na disk cez FTP fungoval?
JUCE (265)|13.12.2010 09:33
[quote=greedyyy;314662]jedna otazka pre okovanych hackerov.
moja c650 je hacknuta, bezi tam telnet aj FTP.
mam vsak problem.
pokial sa pripojim cez FTP na moj disk tak nanho nemozem nahravat.
chcel som si tam dohrat nejake filmy nech ho nemusim vytahovat pripajat k PC a znova vratit tam kde bol. preto som chcel uploadnut nejake AVI. zda sa ze tam je problem so zapisom.
mate vy linuxom odkojeny a prikazovym riadkom vychovany nejaky typ aby mi upload na disk cez FTP fungoval?[/quote]

Cez telnet skús dať príkaz "sudo su", ak si ho už teda neskúšal. Mal by si tým získať práva ako root. Ale neviem či takéto niečo funguje aj v tomto linuxe, nie som zrovna skúsený užívateľ linuxu :)
lacib (389)|13.12.2010 12:53
[quote=FreeriderCZ;314373]Tak jsem zkoušel USB flashdisk Pretec 1GB, a hlásí mi to neplatné zařízení nebo tak něco. Kvůli rychlosti by to být nemělo protože ve win mi to u ní nabízí readyboost, takže nejspíš kvůli kapacitě nebo nevím proč.[/quote]

to som pisal davnejsie, 1GB kluc je nepouzitelny, proste mala kapacita.

[quote=FreeriderCZ;314362]A máš naladěný aspoň nějaký kanál? Mě po zmáčknutí mute 119 zůstane zvolený stejný kanál jako před namačkáním. Jinak na ty kombinace zas moc spěchat nemusíš. :)[/quote]

nemam naladene nic, doma na svojej TV kde mam naladene programy to funguje uuplne v pohode.
JUCE (265)|13.12.2010 13:32
[quote=FreeriderCZ;314290]Kdyby bylo funkční i 3D, tak by to byla bomba.[/quote]
Nenapadá ťa, ako to 3D odskúšať? Ja som si ho v servisnom menu zapol a po prepnutí na testovací 3D kanál "Astra 3D" som videl stále iba rozdelené dva obrazy. Nebol to ten rozmazaný 3D obraz. Nerozumiem tomu, žeby pomohlo prepnutie na model, ktorý 3D má? Skúsim to dnes spraviť. Alebo som použil nesprávny zdroj videa? Nie som v tom doma, tak sa pýtam.
jzk (6)|13.12.2010 14:04
to Juce : existuje nekolik módů 3D zobrazení a jeden z nich je i zobrazování pomocí 2 obrazů vedle sebe. Metoda side-by-side, https://www.tvfreak.cz/dlouha-cesta-k-3d-televizi/3803-2, doufám že jsem správně pochopil co ti to zobrazje :) . Čili tohle Samsung podporuje, to je v pohodě, ale zásadní otázka, 3D brýle máš ? :D A pak je tu ještě otázka obnovovací frekvence, nevím jestli touhle metodou to bude v pohodě fungovat při 50/100hz (imho by mohlo, na rozdíl od střídavého zobrazování na celé obrazovce). A pak je otázka synchronizace brýlí a tv, není na to potřeba na tv nějaký vysílač ?
jzk (6)|13.12.2010 14:15
Ještě otázka, jde na PVR nahrávat i ze satelitu (model 670) ?
dogs (351)|13.12.2010 14:20
[quote=jzk;314730]Ještě otázka, jde na PVR nahrávat i ze satelitu (model 670) ?[/quote]

Ještě jsem nezkoušel, ale myslím, že tomu nic nebrání :)
JUCE (265)|13.12.2010 14:46
[quote=jzk;314726]to Juce : existuje nekolik módů 3D zobrazení a jeden z nich je i zobrazování pomocí 2 obrazů vedle sebe. Metoda side-by-side, https://www.tvfreak.cz/dlouha-cesta-k-3d-televizi/3803-2, doufám že jsem správně pochopil co ti to zobrazje :) . Čili tohle Samsung podporuje, to je v pohodě, ale zásadní otázka, 3D brýle máš ? :D A pak je tu ještě otázka obnovovací frekvence, nevím jestli touhle metodou to bude v pohodě fungovat při 50/100hz (imho by mohlo, na rozdíl od střídavého zobrazování na celé obrazovce). A pak je otázka synchronizace brýlí a tv, není na to potřeba na tv nějaký vysílač ?[/quote]

Aha, ďakujem za odkaz na ten článok. Ja som ho už čítal dávnejšie (alebo nejaký podobný) a úplne mi to vypadlo z hlavy, že aj taká možnosť 3D zobrazenia. Pochopil si správne, presne to mi tá testovacia Astra zobrazuje. Takže pre môj test mám nesprávny zdroj videa :)
Ja síce 3D okuliare nemám, ale ak by mi to fungovalo, tak prečo si ich nezaobstarať, nie? :) A samozrejme asi nebude fungovať tá synchronizácia :( Jedine žeby mal TV niekde v ráme schovaný aj IR vysielač :) Tá obnovovacia frekvencia je otázna... musím si naštudovať znova ten článok.

[quote=jzk;314730]Ještě otázka, jde na PVR nahrávat i ze satelitu (model 670) ?[/quote]

Samozrejme, ja som to skúšal zatiaľ iba na tom (teda okrem testu z analógu na dotaz z tohto fóra, kde PVR nefunguje). Nahrávanie zo satelitu funguje bez problémov.
JUCE (265)|13.12.2010 15:36
[quote=dogs;313812]
1 - Použil jsem nový Widget, spustil, kliknul na hack, hotovo. http://www.multiupload.com/CJQSIEVLJO
[/quote]

Chcel som práve napísať tento návod aj pre tých, ktorí nie sú tak počítačovo zdatný, ale NOD32 mi zobrazuje na tento zip súbor, že je infiltrovaný Win32/RiskWare.WebServer.SmallHTTP.305 a nedovolí mi ho ani stiahnuť :( Doma mám Avast a ten mi nič na ten nový widget nenapísal a ja som ho pritom sťahoval z toho istého linku, akurát hneď ako to vlv oznámil:
[quote=vlv;312120]Tak uz mi konecne taky funguje telnet, kouknete na odkaz na posledni prispevek, stahnete widget a vse funguje...

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=974&start=220[/quote]
Skúsil som aj iné servery a na všetkých mi píše tú infiltráciu. Myslíte že tam bola už od začiatku? Skúsim to doma dnes stiahnuť, či sa Avast na to ozve. Ak nemá niekto možnosť vypnúť antivirús (ako napr. ja v práci), tak nebude môcť tento hack spraviť :(
FreeriderCZ (44)|13.12.2010 15:41
[quote=JUCE;314737]Jedine žeby mal TV niekde v ráme schovaný aj IR vysielač :) [/quote]
Můžeš zkusit při zapnutém 3D módu projet rám televize foťákem/kamerou jestli náhodou někde nějaký zdroj IR signálu neuvidíš. :D

EDIT: Nejspíše by ten IR vysílač musel být na pravé straně jako je led dioda a IR přijímač dálkového ovládání, protože sem jinde v rám jinou elektroniku pouhým okem neviděl. :)
EDIT2: C750 má IR vysílač vlevo dole a po prohlédnutí levého rohu je v plastu vidět malý kruhový otvor, ale bohužel, vypadá že není osazený, takže máme s 3D nejspíše smůlu.
dogs (351)|13.12.2010 16:48
[quote=JUCE;314748]Chcel som práve napísať tento návod aj pre tých, ktorí nie sú tak počítačovo zdatný, ale NOD32 mi zobrazuje na tento zip súbor, že je infiltrovaný Win32/RiskWare.WebServer.SmallHTTP.305 a nedovolí mi ho ani stiahnuť :( Doma mám Avast a ten mi nič na ten nový widget nenapísal a ja som ho pritom sťahoval z toho istého linku, akurát hneď ako to vlv oznámil:

Skúsil som aj iné servery a na všetkých mi píše tú infiltráciu. Myslíte že tam bola už od začiatku? Skúsim to doma dnes stiahnuť, či sa Avast na to ozve. Ak nemá niekto možnosť vypnúť antivirús (ako napr. ja v práci), tak nebude môcť tento hack spraviť :([/quote]


Stačí si stáhnout z mého přísvpěvku balíček. Je tam widget, busybox, upravené soubory sh a návod.
dogs (351)|13.12.2010 16:59
[quote=JUCE;314720]Nenapadá ťa, ako to 3D odskúšať? Ja som si ho v servisnom menu zapol a po prepnutí na testovací 3D kanál "Astra 3D" som videl stále iba rozdelené dva obrazy. Nebol to ten rozmazaný 3D obraz. Nerozumiem tomu, žeby pomohlo prepnutie na model, ktorý 3D má? Skúsim to dnes spraviť. Alebo som použil nesprávny zdroj videa? Nie som v tom doma, tak sa pýtam.[/quote]


Ahoj, můžeš vyzkoušet tohle

Brava3D11 778, V*27,59/10100 / 1015330* vysílací mód: DVB-S2/QPSK

[quote]Stanici Brava3D je možné naladit i na území ČR, tedy alespoň do okamžiku, kdy je vysílána nekódovaně (FTA). Majitelé satelitních přijímačů a televizorů s podporou stereoskopického zobrazování si tak mohou ověřit funkčnost svých zařízení na plnohodnotném vysílání ve 3D formátu (doposud bylo možné využívat pouze demo kanály společnosti SES Astra, ve kterých je vysílána několikaminutová smyčka sestřihu různých záběrů v prostorovém formátu.[/quote]
JUCE (265)|13.12.2010 18:41
[quote=FreeriderCZ;314749]Můžeš zkusit při zapnutém 3D módu projet rám televize foťákem/kamerou jestli náhodou někde nějaký zdroj IR signálu neuvidíš. :D

EDIT: Nejspíše by ten IR vysílač musel být na pravé straně jako je led dioda a IR přijímač dálkového ovládání, protože sem jinde v rám jinou elektroniku pouhým okem neviděl. :)
EDIT2: C750 má IR vysílač vlevo dole a po prohlédnutí levého rohu je v plastu vidět malý kruhový otvor, ale bohužel, vypadá že není osazený, takže máme s 3D nejspíše smůlu.[/quote]

Presne to s kamerou ma napadlo, len mi chýba správny 3D obraz-video. Idem si stiahnuť nejaké 3D video a asi skúsim naladiť to, čo mi napísal dogs, len neviem či to na smere 23,5 chytím :(

[quote=mpaulen;314374]Chi koupit 2,5 palcový HDD. Musí mít USB-Y koncovku, nebo televize je schopna napájet HDD i z jedného portu? Když tak jaký 320-500Gb mám koupit. D.[/quote]
Tak som skúsil pripojiť 2,5" Apacer AC203 640GB cez jeden USB s tým hrubším káblom do spodného portu v TV a fungoval bez problémov.
dogs (351)|13.12.2010 19:09
[quote=JUCE;314793]Presne to s kamerou ma napadlo, len mi chýba správny 3D obraz-video. Idem si stiahnuť nejaké 3D video a asi skúsim naladiť to, čo mi napísal dogs, len neviem či to na smere 23,5 chytím :([/quote]


Sorry, zapomněl jsem napsat že to je na Astře 23,5° :)

[quote]Stanice Brava3D vysílá prostřednictvím satelitu ASTRA 3B na pozici 23,5° východně, frekvenci 11778,00 MHz, ve vertikální polarizaci. Vysílání je prozatím nekódované. Nekódovaný kanál ASTRA 3D Demo ve zkušebním vysílání lze přijímat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně, na frekvenci 11791,00 MHz v horizontální polarizaci, nebo 11 720 MHz s vertikální polarizací.[/quote]
JUCE (265)|13.12.2010 19:17
[quote=dogs;314798]Sorry, zapomněl jsem napsat že to je na Astře 23,5° :)[/quote]

Jáááj, no veď ten mám :) O tom som tu písal, že po prepnutí na ten program Astra 3D Demo (len som vtedy nenapísal presný názov - zabudol som napísať Demo za Astra 3D :) ) vidím iba dva rovnaké obrazy vedľa seba (teda oni nie sú určite úplne rovnaké, ale na pohľad ľudského oka sú rovnaké :)
dogs (351)|13.12.2010 19:45
[quote=JUCE;314799]Jáááj, no veď ten mám :) O tom som tu písal, že po prepnutí na ten program Astra 3D Demo (len som vtedy nenapísal presný názov - zabudol som napísať Demo za Astra 3D :) ) vidím iba dva rovnaké obrazy vedľa seba (teda oni nie sú určite úplne rovnaké, ale na pohľad ľudského oka sú rovnaké :)[/quote]

Já tedy nevím, ale já jsem psal :D

Stanice Brava3D vysílá prostřednictvím satelitu ASTRA 3B na pozici 23,5° východně, frekvenci 11778,00 MHz, ve vertikální polarizaci. Vysílání je prozatím nekódované.
Nekódovaný kanál ASTRA 3D Demo ve zkušebním vysílání lze přijímat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně, na frekvenci 11791,00 MHz v horizontální polarizaci, nebo 11 720 MHz s vertikální polarizací.

Majitelé satelitních přijímačů a televizorů s podporou stereoskopického zobrazování si tak mohou ověřit funkčnost svých zařízení na plnohodnotném vysílání ve 3D formátu

[quote]Ahoj, můžeš vyzkoušet tohle

Brava3D 11 778, V*27,59/10100 / 1015330* vysílací mód: DVB-S2/QPSK[/quote]
Mayki07 (185)|13.12.2010 20:04
[quote=greedyyy;314662]jedna otazka pre okovanych hackerov.
moja c650 je hacknuta, bezi tam telnet aj FTP.
mam vsak problem.
pokial sa pripojim cez FTP na moj disk tak nanho nemozem nahravat.
chcel som si tam dohrat nejake filmy nech ho nemusim vytahovat pripajat k PC a znova vratit tam kde bol. preto som chcel uploadnut nejake AVI. zda sa ze tam je problem so zapisom.
mate vy linuxom odkojeny a prikazovym riadkom vychovany nejaky typ aby mi upload na disk cez FTP fungoval?[/quote]

Vyřešil jsi to nějak? Já mám stejný problém, akorát mi zničeho nic přestal fungovat telnet, putty jenom problikne a zavře se, ale FTP přes TotalCommandera mi funguje, ale i když se přihlásím jako root, tak mě nenechá nic zapsat, kopírovat do PC mi ale funguje... :-(

Edit: zajímavé ale je, že např soubor Version, který se nachází v /mtd_rwarea/ můžu normálně měnit a kopírovat tam a zpátky...
JUCE (265)|13.12.2010 20:38
[quote=FreeriderCZ;314287]Aktivace PVR na TV SAMSUNG řady C přes servisní menu bez downgradu FW a změny modelu (vyzkoušeno na LE40C653)

3. Vložíme USB disk/flashdisk naformátovaný na FAT32

[/quote]

Len chcem poopraviť návod: nie je potrebné vložiť USB kľúč. TV nás upozorní, že USB kľúč nenašiel, ale tie rozšírené položky servisného menu sa aj tak zobrazia.

[quote=FreeriderCZ;314749]Můžeš zkusit při zapnutém 3D módu projet rám televize foťákem/kamerou jestli náhodou někde nějaký zdroj IR signálu neuvidíš. :D

EDIT: Nejspíše by ten IR vysílač musel být na pravé straně jako je led dioda a IR přijímač dálkového ovládání, protože sem jinde v rám jinou elektroniku pouhým okem neviděl. :)
EDIT2: C750 má IR vysílač vlevo dole a po prohlédnutí levého rohu je v plastu vidět malý kruhový otvor, ale bohužel, vypadá že není osazený, takže máme s 3D nejspíše smůlu.[/quote]

OK, tak som skúsil prejsť pri zapnutom 3D móde celý okraj, ale nič som nenašiel. Bude to asi tým, že aj keď zapnem "3D Support" v rozšírenom servisnom menu, tak po vypnutí TV a znovu vojdení do rozšíreného servisného menu mám položku "3D Support" na OFF. Takže idem sa s tým ešte pohrať.

[quote=jzk;314726]to Juce : existuje nekolik módů 3D zobrazení a jeden z nich je i zobrazování pomocí 2 obrazů vedle sebe. Metoda side-by-side, https://www.tvfreak.cz/dlouha-cesta-k-3d-televizi/3803-2, doufám že jsem správně pochopil co ti to zobrazje :) . Čili tohle Samsung podporuje, to je v pohodě, ale zásadní otázka, 3D brýle máš ? :D A pak je tu ještě otázka obnovovací frekvence, nevím jestli touhle metodou to bude v pohodě fungovat při 50/100hz (imho by mohlo, na rozdíl od střídavého zobrazování na celé obrazovce). A pak je otázka synchronizace brýlí a tv, není na to potřeba na tv nějaký vysílač ?[/quote]

Nerozumiem tomu, že čo má teda TV zobraziť ak prijímam stereoskopické Side-By-Side video, ak mám TV, ktorá 3D podporuje (čiže to nie je môj prípad). Má byť to video také rozmazané s červenými a modrými tieňmi, alebo má byť také ako ho vidím? Chcem len vedieť, čo mám vlastne vidieť na tom Astra 3D Demo kanály.

Napr. na tomto videu: som si dole v lište v 3D nastavil "Farebné okuliare": Červeno-tyrkysové, čo su klasické okuliare z prvých 3D filmov, tak mi to video zobrazuje pekne 3D. Ak tam však zvolím režim "3D televízor alebo monitor": Vedľa seba, tak sú tie videá tak isto vedľa seba, ako aj na tej Astra 3D Demo stanici. Čo to znamená? AK by som mal 3D TV a nedal by som si okuliare, tak by to video vyzeralo ako?
dogs (351)|13.12.2010 20:59
[quote=JUCE;314808] Ak tam však zvolím režim "3D televízor alebo monitor": Vedľa seba, tak sú tie videá tak isto vedľa seba, ako aj na tej Astra 3D Demo stanici. Čo to znamená? AK by som mal 3D TV a nedal by som si okuliare, tak by to video vyzeralo ako?[/quote]

SAMSUNG SSG-2100AB 3D brýle

Aktivní nabíjecí 3D brýle, se kterými vstoupíte do světa prostorové zábavy. Jsou jedinečné hned dvěma způsoby. Tím co Vám umožní sledovat a jak fungují. Když si je nasadíte a podíváte se na obrazovku, technologie nejprve zablokuje levé a poté pravé sklíčko. Učiní tak velmi rychle, takže to ani nestačíte zaznamenat, ale pokud je obraz promítán do každého oka odděleně, uvidíte jej trojrozměrně. Tyto brýle dosahují mnohem větší realističnosti než klasické 3D obrázky.
JUCE (265)|13.12.2010 21:15
Čiže vidím dobrý obraz na tej stanici 3D Astra Demo a chýbajú mi už iba 3D okuliare a synchronizácia?
FreeriderCZ (44)|13.12.2010 21:22
Díky JUCE za tip, přidal jsem ho do návodu.
vasiks (107)|13.12.2010 21:52
[quote=vasiks;314304]ahoj potvrzuji postup funguje. Jen se mi nepovedlo rozchodit nahrávání na 2GB USB flash ani 4GBUSB flash. TV hlásí, že USB zařízení není vhodné pro tuto funkci - je možné, že se jedná o starou flash s USB1, ale to se mi nezdá (na PC se 2GB kopíruje 10 min). Zkoušel někdo USB Hard Disk, s jakou kapacitou?[/quote]

tak teď můj mladej (11 let) rozchodil 2GB flash na timeshift stačí jinak je moc malá, jak jí rozchodil nevím a om taky ne :-). Na WIN XP hlásí souborový formát RAW. Zkusím stáhnout live linux a podívatse na ní pod linuxem

tak na samygo http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1112&start=30 jsem našel list kompatabilních USB, ale nejlepší je zkoušet a nějaká se chytne...

tak rozchodil jsem další USB klíčové bylo, že se nesmí prvotně formátovat přes media player, ale přes EPG. Postup zmáčknout Guide, vybrat pořad, který teprve bude, zmáčknout entera vybrat nahrát. Zeptá se jestli zformátovat zařízení dát ano a už to běželo.
Pajdo (47)|13.12.2010 22:30
Tak nahravanie ide. TimeShift ide. Stary STB ide (do koša). Už len aby išlo nahravanie filmov na USB HDD pripojenom k telke cez FTP. DLNA je na úrovni začiatkov internetu, mnoho fcií chýba (titulky, pretáčanie, ...).
dogs (351)|13.12.2010 22:38
[quote=Pajdo;314836]Tak nahravanie ide. TimeShift ide. Stary STB ide (do koša). Už len aby išlo nahravanie filmov na USB HDD pripojenom k telke cez FTP. DLNA je na úrovni začiatkov internetu, mnoho fcií chýba (titulky, pretáčanie, ...).[/quote]

Ještě by to mohlo umět nahrávat při vypnuté TV :)
FreeriderCZ (44)|13.12.2010 22:47
Nahrávat při vypnuté tv umí. Stačí si v přehledu EPG naplánovat akci. :)
greedyyy (314)|13.12.2010 22:49
tak som trochu upravil skripty na kinotip a pridal tam este najfimly
http://www.flameupload.com/files/1DRLHOTH/kinotip.rar
pri filmoch aj serialoch su konecne funkcne popisky a obrazky takze sa v tom lepsie orientuje.
k filmom som pridal este vyhladavanie - pri nom som vsak zistil ze celkom dost filmov je uz pomazanych tak s tym ratajte.
ako minule. nahrat k sebe na server a upravit web.php podla svojich nastaveni.
dogs posli to aj tvwidgetovi.

k tomu problemu s uploadom cez FTP na pripojeny disk.
stale to nejde. predpokladam ze chyba je v pravach.
divne je ze disk mam rozdeleny na dve casti na jednej mam filmy druhu pouzivam na nahravanie.
na tu nahravaciu mi uploadovat ide. na tu ntfs nie.

problem s telnetom. tiez mi prestal chodit telnet ale zistil som ze problem je v ceste.
v run sh volas cestu /dtv/usb/sda1/telnetd.sh
mne sa vsak usb sloty premenovali na
sdb1 - vrchny slot - usp kluc s run.sh a samygo
sdc1 - spodny slot - zapojeny disk - particia ntfs - ta co mi na nu nejde upload
sdc2 - -||- -||- - particia naformtovana TV kam nahrava

cize skontrolovat cesty a upravit.

pokial niekoho napadne ako nastavit prava na tej NTSF particii aby siel upload budem rad.
dogs (351)|13.12.2010 23:02
[quote=greedyyy;314846]tak som trochu upravil skripty na kinotip a pridal tam este najfimly
http://www.flameupload.com/files/1DRLHOTH/kinotip.rar
pri filmoch aj serialoch su konecne funkcne popisky a obrazky takze sa v tom lepsie orientuje.
k filmom som pridal este vyhladavanie - pri nom som vsak zistil ze celkom dost filmov je uz pomazanych tak s tym ratajte.
ako minule. nahrat k sebe na server a upravit web.php podla svojich nastaveni.
dogs posli to aj tvwidgetovi.

k tomu problemu s uploadom cez FTP na pripojeny disk.
stale to nejde. predpokladam ze chyba je v pravach.
divne je ze disk mam rozdeleny na dve casti na jednej mam filmy druhu pouzivam na nahravanie.
na tu nahravaciu mi uploadovat ide. na tu ntfs nie.

problem s telnetom. tiez mi prestal chodit telnet ale zistil som ze problem je v ceste.
v run sh volas cestu /dtv/usb/sda1/telnetd.sh
mne sa vsak usb sloty premenovali na
sdb1 - vrchny slot - usp kluc s run.sh a samygo
sdc1 - spodny slot - zapojeny disk - particia ntfs - ta co mi na nu nejde upload
sdc2 - -||- -||- - particia naformtovana TV kam nahrava

cize skontrolovat cesty a upravit.

pokial niekoho napadne ako nastavit prava na tej NTSF particii aby siel upload budem rad.[/quote]


Díky !!!
Samozřejmě přepošlu.

Zeptám se tě, nechtěl by jsi upravit scripty na mail pro NetPlayer, aby šlo i odpovídat na zprávy ?
dogs (351)|13.12.2010 23:03
[quote=FreeriderCZ;314844]Nahrávat při vypnuté tv umí. Stačí si v přehledu EPG naplánovat akci. :)[/quote]

Díky zkusím, já to nějak zkoušel narychlo a nic to nedělalo
Mayki07 (185)|13.12.2010 23:30
[quote=dogs;314851]Díky !!!
Samozřejmě přepošlu.

Zeptám se tě, nechtěl by jsi upravit scripty na mail pro NetPlayer, aby šlo i odpovídat na zprávy ?[/quote]

Mě se ještě nepodařilo rozchodit ani to, aby mi to nějaké mejly ukázalo. Nejdřív se nedělo nic, chvíli se tam točila animace jako že to načítá, ale pak se nic nestalo a teď už to rovnou píše že soubor má neznámý formát, tak nevím... :-(
dogs (351)|13.12.2010 23:39
[quote=JUCE;314818]Čiže vidím dobrý obraz na tej stanici 3D Astra Demo a chýbajú mi už iba 3D okuliare a synchronizácia?[/quote]

Je to projeté jen přes translator, čerpal jsem z návodu k C750

1. Stiskněte tlačítko CONTENT, pak zobrazení
Objeví se menu.
2. Stisknutím tlačítka ◄ nebo ►, pak vyberte 3D.
Chcete-li sledovat v 3D, nosí brýle a stiskněte tlačítko napájení
Tlačítko na brýle. Prohlížení 3D obrázky TV pohybu
po dlouhou dobu může způsobit únavu očí a / nebo závratě.
3. Zvolte OK, poté stiskněte tlačítko ENTERE.
4. Pomocí tlačítek ◄ nebo ► na dálkovém ovladači,
vybere 3D Režim obrazu, kterou chcete zobrazit.
Některé 3D režimy nemusí být k dispozici v závislosti ✎ na formátu obrazu zdroje.

3D režim: Zvolte 3D vstupního formátu.
Pokud se chcete cítit plně 3D efekt, prosím, opotřebení ✎ 3D brýle Active první, a pak vyberte 3D
režim ze seznamu níže.
3D_1.jpg 3D_2.jpg 3D_3.jpg 3D_4.jpg
FreeriderCZ (44)|14.12.2010 01:30
Zajímavé je že na mé LE40C653 se mi 3D nepovedlo aktivovat. Ať nastavím v servisním menu 3D na ON nebo změním model třeba na C750, tak se vždycky položka v servisním menu přestaví zpátky na OFF.
dogs (351)|14.12.2010 01:52
[quote=FreeriderCZ;314877]Zajímavé je že na mé LE40C653 se mi 3D nepovedlo aktivovat. Ať nastavím v servisním menu 3D na ON nebo změním model třeba na C750, tak se vždycky položka v servisním menu přestaví zpátky na OFF.[/quote]

Asi to nepůjde, bude asi jiný hardware, řada 7 a výš
dogs (351)|14.12.2010 02:24
[quote=Mayki07;314858]Mě se ještě nepodařilo rozchodit ani to, aby mi to nějaké mejly ukázalo. Nejdřív se nedělo nic, chvíli se tam točila animace jako že to načítá, ale pak se nic nestalo a teď už to rovnou píše že soubor má neznámý formát, tak nevím... :-([/quote]

NÁVOD NA ČTENÍ MAILŮ V NETPLAYERU:

Stáhněte si aktuální verzi NetPlayeru. Server na kterém bude script musí podporovat IMAP. Pokud zadáte adresu scriptu v PC a zobrazí se Vám zpráva "Bez funkce IMAP" tak Váš server nepodporuje IMAP. Pokud používáte server ve Windows funkce IMAP by měla jít doinstalovat.


1 - Stáhněte si níže uvedený soubor, přejmenujte podle svého a změňte si koncovku na php
2 - Soubor si musíte upravit, doporučuji Notepad ++, popis je přímo v souboru zeleným písmem, měnit budete jen údaje které jsem zde zvýraznil modře !

řádek 5 server - napíšete svůj poštovní server - $server="{pop3.seznam.cz:110/pop3}INBOX";
řádek 8 jméno - napíšete své uživatelské jméno - $user="jmeno";
řádek 11 heslo - napíšete své heslo do mailové schránky - $password="12345678";

řádek 42 - zde si můžete měnit barvu pozadí, textu a velikost textu

řádek 69 - zde si můžete dát odkaz na svojí ikonku zobrazuje se v seznamu emailů

Po úpravě nahrajeme soubor na server, spustíme NetPlayer v TV, jdeme do složky mail a přidáme adresu scriptu. To je vše.


Přikládám fotografie jak to vypadá v TV.

Podle autora se script dá upravit tak, že se dají zobrazit přílohy a hlavně odpovědět. Pokud se někdo najde..........
dtomanec (5)|14.12.2010 07:28
[quote=dogs;314852]Díky zkusím, já to nějak zkoušel narychlo a nic to nedělalo[/quote]

Mám model C670 a uvažuju o aktivaci PVR. Jak ale funguje? Můžu nahrávat jenom to na co se dívám nebo su lze naprogramovat v EPG pořady třeba na týden dopředu TV vypnout do stand-by modu a ta se sama zapne nahraje pořad a zase vypne? Zkoušeli jste to? Ještě mám dotaz na zkušenost s HDD. Jaký máte vyzkoušený? Uvažuji o Seagate 1TB. Díky
David