Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

bhuztr (3)|15.12.2010 19:26
[quote=vasiks;315307]Zkoušel to někdo alespoň přehrát pod linuxem? Já bohužel mám jen windows.[/quote]

Já to zkoušel pod windowsem ale nešlo to přehrát. Video má koncovku SRF.
JUCE (265)|15.12.2010 20:07
[quote=vasiks;315307]Zkoušel to někdo alespoň přehrát pod linuxem? Já bohužel mám jen windows.[/quote]

Ja som to skúšal v Ubuntu, ale žiaľ bez úspechu. Chcelo mi to otvoriť v prehliadači obrázkov :) Skúšal som gúgliť kombináciu slov prípony a linuxu, ale žiaľ som žiaden program na to nenašiel. Všade písali o obrázkoch.
Ivo Mašek (10205)|15.12.2010 20:11
[quote]Video má koncovku SRF.[/quote]
U tebe, vzhledem k tomu, že je to video soubor, to bude "Sony Digital Camera Raw Image soubor"
tvargy (26)|15.12.2010 20:21
tak jsem chtěl zkusit nový fw, stáhnul, hodil na flašku, píchl do televize a když jsem dal upgrade tak to napsalo že není nic nového
JUCE (265)|15.12.2010 20:25
[quote=Ivo Mašek;315325]U tebe, vzhledem k tomu, že je to video soubor, to bude "Sony Digital Camera Raw Image soubor"[/quote]

Jo, presne to je ono. Stále to chcelo otvoriť ako obrázok.
JUCE (265)|15.12.2010 20:47
[quote=dogs;314839]Ještě by to mohlo umět nahrávat při vypnuté TV :)[/quote]

[quote=FreeriderCZ;314844]Nahrávat při vypnuté tv umí. Stačí si v přehledu EPG naplánovat akci. :)[/quote]

Potvrdzujem :) Nahrávanie pri vypnutej TV funguje.
Naplánoval som si nahrávanie filmu v EPG, vypol TV a v čase nahrávania som videl ako krásne zapisuje na externý HDD (videl som blikanie a počul zvuky z HDD). Neskôr som skúsil TV aj zapnúť a hneď sa zobrazil práve nahrávaný program s oznámením o nahrávaní (v ľavom hornom rohu).

Počas nahrávania nie je možné zmeniť kanál, ani ísť do Internet@TV, ani sa nedá zobraziť zoznam naladených kanálov a taktiež sa nedá zobraziť EPG. Dá sa však zmeniť vstup video/audio zdroja. Čiže ak napríklad niečo nahrávate na TV, tak na inom vstupe môžete sledovať DVD video alebo obraz z PC a pod. Ak nahrávate cez plánované nahrávanie, tak sa nedá zmeniť čas nahrávania (nedá sa predĺžiť nahrávanie), čo je dosť škoda, pretože EPG nie vždy zodpovedá skutočnému času ukončenia relácie/filmu. Ak však spustíte nahrávanie ručne, tak sa dá vybrať z možností: Aktuálne vysielania, 10, 20, 30, ...., 360 min pre ukončenie nahrávania.

Ak sa mi podarí namapovať ten disk z lokálneho servera, tak skúsim dať nahrávať priamo naň. To by ma potešilo najviac, pretože by odpadlo pre mňa nepraktické používanie ext. HDD.
Mayki07 (185)|15.12.2010 20:51
Tak jsem asi úplně blbej, ale nedaří se mi rozchodit Kinotip v Netplayeru, skripty jsem hodil na server, ve web.php upravil cestu, v Netplayeru nastavil adresy ve složce FILMY, ale nic jiného než je na obrázcích se mi nespustí... :-(
DSC05945.jpg DSC05946.jpg DSC05947.jpg DSC05948.jpg DSC05949.jpg
greedyyy (314)|15.12.2010 21:15
podla tych obrazkov to vyzera ze to mas na nejakom free serveri a nie u seba na lokaly. preto ti skript nezbehne korektne. freehostingy maju zakazane stahovat s externych webov.
pouzi napr xampp
greedyyy (314)|15.12.2010 21:19
inak skusal som novy FW a zrusilo mi to prv odmknute pomocou hotelmodu.
ale ten siel znova zapnut a prv spustit. cize vsetko OK
akurat mi to zase rozhodilo farby. fakt mi ten export nastaveni chyba.

zistil som ale ze pri odomknutom hotelovom mode mi nefunguje tlacitko guide a channel (ci ako nemam to ovladac) ale pokial som dal hotel mod off tak prv zostalo a tlacitaka idu.
blblo mi to aj pri FW 3003

tak som zistil ze je to asi vlastnost a aj v navode sa pise ze je nutne hotel mod vypnut. len asi som ho necital dokonca :)
inak upravil som skript aj pre http://filmy.kinotip.cz/
mozem ho uploadnut ale asi to nema zmysel nakolko tam su len megavideo filmy a to ma obmedzenie na 72 minut a tak ziadny nedopozerate a pretacanie zatial nefunguje. vcera som to zistil.
vasiks (107)|15.12.2010 22:15
[quote=JUCE;315333]Potvrdzujem :) Nahrávanie pri vypnutej TV funguje.
Naplánoval som si nahrávanie filmu v EPG, vypol TV a v čase nahrávania som videl ako krásne zapisuje na externý HDD (videl som blikanie a počul zvuky z HDD). Neskôr som skúsil TV aj zapnúť a hneď sa zobrazil práve nahrávaný program s oznámením o nahrávaní (v ľavom hornom rohu).

Počas nahrávania nie je možné zmeniť kanál, ani ísť do Internet@TV, ani sa nedá zobraziť zoznam naladených kanálov a taktiež sa nedá zobraziť EPG. Dá sa však zmeniť vstup video/audio zdroja. Čiže ak napríklad niečo nahrávate na TV, tak na inom vstupe môžete sledovať DVD video alebo obraz z PC a pod. Ak nahrávate cez plánované nahrávanie, tak sa nedá zmeniť čas nahrávania (nedá sa predĺžiť nahrávanie), čo je dosť škoda, pretože EPG nie vždy zodpovedá skutočnému času ukončenia relácie/filmu. Ak však spustíte nahrávanie ručne, tak sa dá vybrať z možností: Aktuálne vysielania, 10, 20, 30, ...., 360 min pre ukončenie nahrávania.

Ak sa mi podarí namapovať ten disk z lokálneho servera, tak skúsim dať nahrávať priamo naň. To by ma potešilo najviac, pretože by odpadlo pre mňa nepraktické používanie ext. HDD.[/quote]

to by bylo supr
Otázka, jde ti alespoň přehrávání přímo přes filesharing? (já jsem se vzhledem k malým znalostem linuxu nepustil do hacku přes firmware)
vcela (8)|15.12.2010 23:06
Ahoj mistři namotivovali jste mě k výběru telky LE40C650 když bude ten ježíšek, starou jsem věnoval rodičům :) Přišel model LE40C650L1WXXH.

Aktivace PVR přez menu je super,ale chtěl jsem provést ten hack, abych si mohl přimountovat svůj linux nas. Ale jsem total lama uplně na začátku, když zmačknu internet@tv tak mi to nenabídne žádný widget ani se nedá v tom menu nikde pohybovat a nastavit něco :/ takže nevím jak mám začít. www server jsem si rozběhnul, ale neumím pustit ani download widgetu do tv :D
Je problém mezi klávesnicí a židlí, nebo samsung začal internet@tv v ČR blokovat?
Kdyžtak pěkně prosím o hint.

v service menu to píše firmware:
T-VALDEUC-2001.2
T-VALD8DEUS - 1005

v uživatelském menu když dám upgrade firmware tak 2010/08/31_002001

upgrade firmware jsem nepustil , abych nepřišel o možnost upravit ten skript co pak pouští run.sh

díky
Dorkac (5)|16.12.2010 01:04
[quote=vcela;315386]Ahoj mistři namotivovali jste mě k výběru telky LE40C650 když bude ten ježíšek, starou jsem věnoval rodičům :) Přišel model LE40C650L1WXXH.

Aktivace PVR přez menu je super,ale chtěl jsem provést ten hack, abych si mohl přimountovat svůj linux nas. Ale jsem total lama uplně na začátku, když zmačknu internet@tv tak mi to nenabídne žádný widget ani se nedá v tom menu nikde pohybovat a nastavit něco :/ takže nevím jak mám začít. www server jsem si rozběhnul, ale neumím pustit ani download widgetu do tv :D
Je problém mezi klávesnicí a židlí, nebo samsung začal internet@tv v ČR blokovat?
Kdyžtak pěkně prosím o hint.

v service menu to píše firmware:
T-VALDEUC-2001.2
T-VALD8DEUS - 1005

v uživatelském menu když dám upgrade firmware tak 2010/08/31_002001

upgrade firmware jsem nepustil , abych nepřišel o možnost upravit ten skript co pak pouští run.sh

díky[/quote]

Mám stejný problém. Cituji kolegu: "Ale jsem total lama uplně na začátku, když zmačknu internet@tv tak mi to nenabídne žádný widget ani se nedá v tom menu nikde pohybovat a nastavit něco :/ takže nevím jak mám začít."

Kabel s internetem je pripojen, router dle weboveho admin rozhrani pridelil pomoci DHCP TV ip adresu, test site v TV probehne bez problemu, vsude odskrtnuto vse v poradku, ale kdyz zmacknu tlacitko internet@tv, tak mi nic nejde jako kolegovi (nejde pohyb, nic nastavit...) Poradi nekdo?

Model TV: LE40C650L1WXXH
Firmware: 2010/11/03_003003
vcela (8)|16.12.2010 08:34
Ahoj, našel jsem na wiki sumygo podobný problém https://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_internet_tv_broken odkazující na fórum. Prý to neaktivní internet@tv řeší změna ip adresy a pak vyběhne nějaká hláška že souhlasíte s Eula smlouvou.
Já už jsem přeadresoval i do jiného subnetu, také s přístupem na internet a nic. Zkusil jsem i reset přez uživatelské menu.

Tady to někdo řešil a pomohlo mu údajně až několik změn ip adresy telky. http://forums.cnet.com/7723-13973_102-402387.html

Budu dnes večer ještě zkoušet,změnit tu ip vícekrát, ale jak to vypadá, je to pěkná duchařina.
MejlaI (10)|16.12.2010 09:13
[quote=greedyyy;315349]inak skusal som novy FW a zrusilo mi to prv odmknute pomocou hotelmodu.
ale ten siel znova zapnut a prv spustit. cize vsetko OK
akurat mi to zase rozhodilo farby. fakt mi ten export nastaveni chyba.

zistil som ale ze pri odomknutom hotelovom mode mi nefunguje tlacitko guide a channel (ci ako nemam to ovladac) ale pokial som dal hotel mod off tak prv zostalo a tlacitaka idu.
blblo mi to aj pri FW 3003

tak som zistil ze je to asi vlastnost a aj v navode sa pise ze je nutne hotel mod vypnut. len asi som ho necital dokonca :)
inak upravil som skript aj pre http://filmy.kinotip.cz/
mozem ho uploadnut ale asi to nema zmysel nakolko tam su len megavideo filmy a to ma obmedzenie na 72 minut a tak ziadny nedopozerate a pretacanie zatial nefunguje. vcera som to zistil.[/quote]

Já jsem aktivoval PVR při FW3001 a novej FW3003 dával až pak ... PVR zůstal aktivován...
Export nastavení FUCK chybí ...
greedyyy (314)|16.12.2010 09:30
problem @TV je v tom ze samsung ma od 15-16.12 odstavku. vyskakovalo to na mna asi 2 tyzdne.
takze skuste vyskusat zajtra,
vpx (24)|16.12.2010 09:51
[quote=Mayki07;315334]Tak jsem asi úplně blbej, ale nedaří se mi rozchodit Kinotip v Netplayeru, skripty jsem hodil na server, ve web.php upravil cestu, v Netplayeru nastavil adresy ve složce FILMY, ale nic jiného než je na obrázcích se mi nespustí... :-([/quote]

Ahoj, zda se mi, ze mas stejny problem jako ja. Kdyz jsem rozbalil ten archiv, zjistil jsem, ze nektery .php (hlavne index.php v divx) maji ze zacatku nejaky binarni znaky, takze jsem je odmazal a od te doby uz to chodi dobre. Zkousel jsem nekolik serialu a filmu, ale neslo mi vsechno. Treba pokud byl odkaz na stagevu.com, tak odtamtud mi to nikdy nic neprehralo (ale ani nenahlasilo chybu). z megavideo to hraje dobre, treba Chalupari atd :)

Jinak pro ostatni dalsi postrehy (mam LE40C650):
1) aktivace PVR probehla a nahrava to perfektne, 8 GB flashka z alzy (Patriot)
2) jako DLNA server pouzivam Zyxel NAS NSA-210. Pro spravnou funkci je ale potreba vytvorit FFP na USB klic, nainstalovat do nej minidlna (free dlna server ze sourceforge) prelozeny pro ARM9 a patchnuty pro Samsung.
3) do FFP lze priinstalovat i lighthttpd a php, takze jdou na tom rozbehnout phpcka z kinotipu.
Vyhoda je jasna - pokud mi doma bezi NAS a na nem web server a DLNA server, nemusim mit pusteny pocitac
4) pres to patchnute minidlna lze prehravat temer vsechny formaty i s titulkama, na TV lze volit velikost titulku. Prehraje to treba full hd .mkv, ale titulky musi byt v externim .srt, nesmi byt primo mkv v kontejneru. Umi to vygenerovat nahledy kapitol (film se rozdeli na 5 casti - nahledu). Pri prehravani lze marknout klavesou "D" a priste pokracovat od tohoto mista. Nelze volit zvukovou stopu v mkv !
5) No a ted to nejlepsi, ten Zyxel NAS stoji cca 1700,- bez disku.
JUCE (265)|16.12.2010 10:06
[quote=vasiks;315374]to by bylo supr
Otázka, jde ti alespoň přehrávání přímo přes filesharing? (já jsem se vzhledem k malým znalostem linuxu nepustil do hacku přes firmware)[/quote]

Zatiaľ som to ešte neskúsil, pretože som nemal na to čas. Ako som už písal, tak to mám v pláne cez víkend. Snáď sa mi to podarí. Dám vám určite vedieť a napísal by som aj návod ak ma opäť niekto šikovnejší nepredbehne :-D

[quote=MejlaI;315414]
Export nastavení FUCK chybí ...[/quote]

Súhlas, už aj mňa začalo štvať, že musím vždy nastavenia obrazu nastavovať odznova.

[quote=greedyyy;315418]problem @TV je v tom ze samsung ma od 15-16.12 odstavku. vyskakovalo to na mna asi 2 tyzdne.
takze skuste vyskusat zajtra,[/quote]

Jojo, asi bude chyba v tom. Skúste až zajtra ako píše greedyyy.

[quote=vpx;315424]
2) jako DLNA server pouzivam Zyxel NAS NSA-210. Pro spravnou funkci je ale potreba vytvorit FFP na USB klic, nainstalovat do nej minidlna (free dlna server ze sourceforge) prelozeny pro ARM9 a patchnuty pro Samsung.
5) No a ted to nejlepsi, ten Zyxel NAS stoji cca 1700,- bez disku.[/quote]

To si ma potešil, že je možné spraviť takéto vychytávky na tomto NAS, pretože som si ho už skoro aj kúpil :) Zatiaľ sa rozhodujem medzi mini pc alebo takýmto hotovým zariadením.
Teraz mám domáci server iba WL500G, lenže ten nezvláda rýchly dátový tok a narp. HD filmy už nie je možné z neho pozerať, takže potrebujem niečo rýchlejšie.
dkdkdk (65)|16.12.2010 17:35
[quote=vpx;315424]Pro spravnou funkci je ale potreba vytvorit FFP na USB klic[/quote]

...a FFP je prosím co?
samsa (22)|16.12.2010 18:29
Ahoj,
jsem čerství majitel TV SAMSUNG LE40C650. Dva dny si tu už pročítám různá vlákna o této tv a vůbec o technologiích v TV SAMSUNG. Jsem totální lama, ale už jsem si od najxe nechal aktivovat widget na archivy CT1 a markizy. Dále jsem si na widget.pl stáhl do TV NetPlayer. No a pak jsem našel návod jak si aktivovat nahrávání PVR, velice jednoduše během asi 30 vteřin bylo vše vyřešeno. No a při té příležitosti jsem si všiml, že se v servisním menu vše odemkne a jde jednoduše měnit i tip TV a ostatní. Dokonce je zde i položka 3D support On/OFF (vše viz. příloha) což nevím zdali je vůbec na tomto levném modelu technicky možné. Vzhledem k tomuže se v tom moc nevyznám dávám to sem na fórum a věřím že vy šikovnější jež tu jste třeba z té TV vyždímete ještě více. A jak na to?

1. zapni TV
2. zmáčkni postupně na DO : Mute-1-1-9-OK
3. "hotel mode" přepni na ON
4. Vypni TV
5. zmáčkni postupně na DO: INFO-MENU-MUTE-POWER
6.přejdi na " control" a pak "hotel option" a pak "clone TV to USB" (pokud nemas flash jen potrd hlasku ze flash neni
7. na DO zmáčkni RETURN
8. zvol položku "Sub Option" (uvidíš vše viz. příloha)
9. mačkáním šipky dolů dojeď až na "PVR support" a přepni na "ON"
10. na DO zmačni RETURN
11. bež do " Hotel option" a přepni na "OFF"
12. RETURN, RETURN, OFF

Pak už stačí pouze zapnout TV a pokud máte připojený HDD nebo USB, tak tlačítkem na DO REC normálně nahráváte. Pozor zařízení se při prvním použití zformátuje na speciální formát a přijdete o všechna případná data. Pak už si jen přehráváte v Media Play co jste nahrály :-).

myslím si že je to super ne ?? Žádné složitosti, zvládne to každá LAMA :-). A není potřeba žádný LINUX ani USB, Flash a pod.
Jo abych nezapoměl poté co se vrátite z "hotel option" - bod 11 do základního servisního menu a dáte "option" tak je povoleno měnit tip TV !!!!! :-)

Doufám že nějaký zkušenější borec vše prostuduje a dá do placu co se ještě v tom menu dá vše zapnout aby byla TV využita na MAX !!!!

Tak to je zatím vše ohledně mých postřehů za ty 2 dny !!!
CIMG5016.JPG
FreeriderCZ (44)|16.12.2010 18:40
Příště si pročti fórum, toto se tu již pár dnů nachází a diskutuje se o tom. :)
samsa (22)|16.12.2010 19:03
Omlouvám se pokud to tu již někdo psal a probíral, jak říkám prokousávám se tím teprve 2 dny. A co jsem zatím zaznamenal tak to každý řešil pro mne dosti složitě a nesrozumitelně :-) Bohužel čtu vlákna od začátku a rozhodně nejsem ještě u konce. Tak tedy budu dál pilně číst a třeba se dočtu co je ještě možné ze servisního menu dostat :-) A taky co všechny ty položky znamenají.
cendoslav (33)|16.12.2010 21:03
[quote=samsa;315543]Ahoj,
jsem čerství majitel TV SAMSUNG LE40C650. Dva dny si tu už pročítám různá vlákna o této tv a vůbec o technologiích v TV SAMSUNG. Jsem totální lama, ale už jsem si od najxe nechal aktivovat widget na archivy CT1 a markizy. Dále jsem si na widget.pl stáhl do TV NetPlayer. No a pak jsem našel návod jak si aktivovat nahrávání PVR, velice jednoduše během asi 30 vteřin bylo vše vyřešeno. No a při té příležitosti jsem si všiml, že se v servisním menu vše odemkne a jde jednoduše měnit i tip TV a ostatní. Dokonce je zde i položka 3D support On/OFF (vše viz. příloha) což nevím zdali je vůbec na tomto levném modelu technicky možné. Vzhledem k tomuže se v tom moc nevyznám dávám to sem na fórum a věřím že vy šikovnější jež tu jste třeba z té TV vyždímete ještě více. A jak na to?

1. zapni TV
2. zmáčkni postupně na DO : Mute-1-1-9-OK
3. "hotel mode" přepni na ON
4. Vypni TV
5. zmáčkni postupně na DO: INFO-MENU-MUTE-POWER
6.přejdi na " control" a pak "hotel option" a pak "clone TV to USB" (pokud nemas flash jen potrd hlasku ze flash neni
7. na DO zmáčkni RETURN
8. zvol položku "Sub Option" (uvidíš vše viz. příloha)
9. mačkáním šipky dolů dojeď až na "PVR support" a přepni na "ON"
10. na DO zmačni RETURN
11. bež do " Hotel option" a přepni na "OFF"
12. RETURN, RETURN, OFF

Pak už stačí pouze zapnout TV a pokud máte připojený HDD nebo USB, tak tlačítkem na DO REC normálně nahráváte. Pozor zařízení se při prvním použití zformátuje na speciální formát a přijdete o všechna případná data. Pak už si jen přehráváte v Media Play co jste nahrály :-).

myslím si že je to super ne ?? Žádné složitosti, zvládne to každá LAMA :-). A není potřeba žádný LINUX ani USB, Flash a pod.
Jo abych nezapoměl poté co se vrátite z "hotel option" - bod 11 do základního servisního menu a dáte "option" tak je povoleno měnit tip TV !!!!! :-)

Doufám že nějaký zkušenější borec vše prostuduje a dá do placu co se ještě v tom menu dá vše zapnout aby byla TV využita na MAX !!!!

Tak to je zatím vše ohledně mých postřehů za ty 2 dny !!![/quote]

Samsa, prefektní návod. Myslím, že pro úplný lamy takový tady ještě není. Díky ti, jen tak dál.
Osobně už nestíhám, co všechno se dokáže s touto TV.
Jen kdyby takovýto detailní návod byl i na PVR, nastavení widgetů, atd. atd.
vsp (704)|16.12.2010 21:41
[quote=JUCE;315433]
Súhlas, už aj mňa začalo štvať, že musím vždy nastavenia obrazu nastavovať odznova.
[/quote]

A co ten Export/Clone TV v hotelovym modu, nezkouseli jste import? Podle me v jednom z tech fajlu, by mohlo byt nastaveni...
vsp (704)|16.12.2010 21:44
Jak poznam verzi panelu u teto TV?

nevite, jake panely maji u teto TV v datartu? Tedy u jejich modelu C654, ten se mi libi vic, nema tu slzu...
MejlaI (10)|16.12.2010 21:51
[quote=vsp;315570]Jak poznam verzi panelu u teto TV?

nevite, jake panely maji u teto TV v datartu? Tedy u jejich modelu C654, ten se mi libi vic, nema tu slzu...[/quote]

Na pravém boku je samolepka kde je výrobní číslo, číslo modelu a druh panelu .. AA,SQ a já nevím co ještě ... Ale to tu už bylo ...
vsp (704)|16.12.2010 21:59
prave ze na stitku se S/N & modelem (vzadu na TV Samsung C65x serie) zadnej kod panelu nemuzu najit...
Mayki07 (185)|16.12.2010 22:07
[quote=vsp;315576]prave ze na stitku se S/N & modelem (vzadu na TV Samsung C65x serie) zadnej kod panelu nemuzu najit...[/quote]

To podtržené znamená verzi panelu... :-)
DSC05953.jpg
vsp (704)|16.12.2010 22:24
to tam prave ze vubec nebylo, bylo to z Hungary

nejde to zjoistit pres servisni menu?
Mayki07 (185)|16.12.2010 22:26
Tak to netuším... :-(
truhlik77 (11)|16.12.2010 23:20
[quote=vsp;315570]Jak poznam verzi panelu u teto TV?

nevite, jake panely maji u teto TV v datartu? Tedy u jejich modelu C654, ten se mi libi vic, nema tu slzu...[/quote]

Ja mam z datartu model C654 ve verzi SQ01 a model je ze Slovenska. Coz ale neznamena, ze tak budou vsechny.
vcela (8)|16.12.2010 23:31
[quote=vcela;315408]Ahoj, našel jsem na wiki sumygo podobný problém https://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_internet_tv_broken odkazující na fórum. Prý to neaktivní internet@tv řeší změna ip adresy a pak vyběhne nějaká hláška že souhlasíte s Eula smlouvou.
Já už jsem přeadresoval i do jiného subnetu, také s přístupem na internet a nic. Zkusil jsem i reset přez uživatelské menu.

Tady to někdo řešil a pomohlo mu údajně až několik změn ip adresy telky. http://forums.cnet.com/7723-13973_102-402387.html

Budu dnes večer ještě zkoušet,změnit tu ip vícekrát, ale jak to vypadá, je to pěkná duchařina.[/quote]
Tak to bylo tím jak říkal greedyyy, odstávka stránek u samsungu :D Dnes jsem nahrál widget bez problémů + nejnovější samygo SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r10-for-T-VALDEUC-20101203214528.zip na usbflash 1GB,už nemá telnet ale ssh. Přimountoval jsem si přez cifs sdílený disk, ale mám jiný problém, jak přez to rozchodit i nahrávání PVR ? Našel jsem , že se používá nějaké virtual usb ale nepovedlo se mi to nastavit tak aby to bylo sólo zařízení. Chová se to stále jako 1GB usb disk a TV nechce nic dělat. Má doměnka je, že musím rozchodit virtuální blokové zařízení , kde si vytvoří TV xfs. TV zobrazuje USB Flasdisk - na něm jde přehrávat a Virtual USB Samygo na něm nejde nic.
BigSandy (163)|17.12.2010 07:10
[quote=samsa;315543]Ahoj,
jsem čerství majitel TV SAMSUNG LE40C650. Dva dny si tu už pročítám různá vlákna o této tv a vůbec o technologiích v TV SAMSUNG. Jsem totální lama, ale už jsem si od najxe nechal aktivovat widget na archivy CT1 a markizy. Dále jsem si na widget.pl stáhl do TV NetPlayer. No a pak jsem našel návod jak si aktivovat nahrávání PVR, velice jednoduše během asi 30 vteřin bylo vše vyřešeno. No a při té příležitosti jsem si všiml, že se v servisním menu vše odemkne a jde jednoduše měnit i tip TV a ostatní. Dokonce je zde i položka 3D support On/OFF (vše viz. příloha) což nevím zdali je vůbec na tomto levném modelu technicky možné. Vzhledem k tomuže se v tom moc nevyznám dávám to sem na fórum a věřím že vy šikovnější jež tu jste třeba z té TV vyždímete ještě více. A jak na to?

1. zapni TV
2. zmáčkni postupně na DO : Mute-1-1-9-OK
3. "hotel mode" přepni na ON
4. Vypni TV
5. zmáčkni postupně na DO: INFO-MENU-MUTE-POWER
6.přejdi na " control" a pak "hotel option" a pak "clone TV to USB" (pokud nemas flash jen potrd hlasku ze flash neni
7. na DO zmáčkni RETURN
8. zvol položku "Sub Option" (uvidíš vše viz. příloha)
9. mačkáním šipky dolů dojeď až na "PVR support" a přepni na "ON"
10. na DO zmačni RETURN
11. bež do " Hotel option" a přepni na "OFF"
12. RETURN, RETURN, OFF

Pak už stačí pouze zapnout TV a pokud máte připojený HDD nebo USB, tak tlačítkem na DO REC normálně nahráváte. Pozor zařízení se při prvním použití zformátuje na speciální formát a přijdete o všechna případná data. Pak už si jen přehráváte v Media Play co jste nahrály :-).

myslím si že je to super ne ?? Žádné složitosti, zvládne to každá LAMA :-). A není potřeba žádný LINUX ani USB, Flash a pod.
Jo abych nezapoměl poté co se vrátite z "hotel option" - bod 11 do základního servisního menu a dáte "option" tak je povoleno měnit tip TV !!!!! :-)

Doufám že nějaký zkušenější borec vše prostuduje a dá do placu co se ještě v tom menu dá vše zapnout aby byla TV využita na MAX !!!!

Tak to je zatím vše ohledně mých postřehů za ty 2 dny !!![/quote]

Take mic dik za navod.
Stručny a jednoduchy.
Patřim mezi ty kteři se neradi pouštěji do takovych věci jako hack a servisni mod ale podle tohoto navodu jdu do toho.

Budeš pokračovat ????
"už jsem si od najxe nechal aktivovat widget na archivy CT1 a markizy"
"Dále jsem si na widget.pl stáhl do TV NetPlayer."

Co ten novy topik třeba Upravujene SAMSUNG LE40C650 nebo Zdokonalujeme TV SAMSUNG LE40C650 a strčit tam všechny navody.
Tady těch 85 stranek je dost maras a hledat mezi nima funkční navody da dost zabrat.
Pomužete tak hodně lidem, kteři jstou stejne lamy jako ja a maji strach vyzkoušet něco co se tady testuje, ale když bude topik kde budou už fakt funkčni navody, stručne a jednoduche jako od samsa tak do toho pujde určitě každy.
lacib (389)|17.12.2010 08:29
prosim vas, vcera mi asi prestal fungovat tuner v tv. tv aj po zapojeni kablovky aj vlastnej anteny stale hlasi slaby signal alebo nepripojenu antenu.
v menu sa neda ist ani do nastaveni kanalov ani na plug&play..
nejaky napad na rozbehnutie?
fibos (18)|17.12.2010 08:49
Rozchodil jsem PVR na LE37C650. Super. Díky moc všem, hlavně FreeriderCZ.
Myslíte že to může chodit i na modelu C570? Má ho kamarád a chtěl by to zkusit.
Dík.
vpx (24)|17.12.2010 09:56
Muzete nekdo potvrdit nebo vyvratit moznost zapnuti PVR na LE40C630 ?
Kolega to zkousel, hotel mode na on se mu jeste povede, potom vypnuti, zapnuti do SM, v Control je Hotel Mode, ale kdyz na nej vleze, neni tam zadne nastaveni. Napada mne, ze to je bud tim, ze LE40C630 to nepodporuje, nebo tim, ze ma firmware z vyroby (1002 nebo tak nejak)

Diky
greedyyy (314)|17.12.2010 10:23
[quote=vcela;315596]Tak to bylo tím jak říkal greedyyy, odstávka stránek u samsungu :D Dnes jsem nahrál widget bez problémů + nejnovější samygo SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r10-for-T-VALDEUC-20101203214528.zip na usbflash 1GB,už nemá telnet ale ssh. Přimountoval jsem si přez cifs sdílený disk, ale mám jiný problém, jak přez to rozchodit i nahrávání PVR ? Našel jsem , že se používá nějaké virtual usb ale nepovedlo se mi to nastavit tak aby to bylo sólo zařízení. Chová se to stále jako 1GB usb disk a TV nechce nic dělat. Má doměnka je, že musím rozchodit virtuální blokové zařízení , kde si vytvoří TV xfs. TV zobrazuje USB Flasdisk - na něm jde přehrávat a Virtual USB Samygo na něm nejde nic.[/quote]

ahoj, mozes prosim ta popisat ako primountovat disk.
rad by som tam pripojil svoj zdielanu s win7 ale neviem ako. najsamlepsie komplet prikaz aj to kam ho zadat. dik
Mayki07 (185)|17.12.2010 10:36
[quote=vpx;315634]Muzete nekdo potvrdit nebo vyvratit moznost zapnuti PVR na LE40C630 ?
Kolega to zkousel, hotel mode na on se mu jeste povede, potom vypnuti, zapnuti do SM, v Control je Hotel Mode, ale kdyz na nej vleze, neni tam zadne nastaveni. Napada mne, ze to je bud tim, ze LE40C630 to nepodporuje, nebo tim, ze ma firmware z vyroby (1002 nebo tak nejak)

Diky[/quote]

Potřebuje nahrát novější firmware, na tom starém to nefunguje... :-)
vpx (24)|17.12.2010 11:06
[quote=Mayki07;315643]Potřebuje nahrát novější firmware, na tom starém to nefunguje... :-)[/quote]
Aha, tak to vcelku "dobra" zprava, hlavne, ze to jde.
Akorat jsem teda koukal, na stazeni jsou 2 firmwary, oba vydane 15.prosince 2010, to je nejaka kravina, ne ? Jeden je 1002 a druhy 1016. Zadny 3003 jako na C650 jsem nenasel...
vlkas (5)|17.12.2010 11:49
Zdravím všechny. Mám TV LE40C670, zprovoznil jsem na ni PVR přes hotelové menu. Vše funguje, ale protože koukám na satelitní stanice přes Skylink (TV má vestavěný SAT Tuner), tak u většiny stanic to nechce nahrávat. Namátkově jsem zjistil že ty co jsou kódované to nenahrává, nekódované to nahraje v pohodě. Tak stejně pokud k TV připojím přes SCART HDD recorder, tak to také na něm nejde nahrát. Nevíte někdo jestli to nejde nějak povolit ? Předpokládám že ne, ale kdyby náhodou.
vsp (704)|17.12.2010 13:37
[quote=vpx;315655]Aha, tak to vcelku "dobra" zprava, hlavne, ze to jde.
Akorat jsem teda koukal, na stazeni jsou 2 firmwary, oba vydane 15.prosince 2010, to je nejaka kravina, ne ? Jeden je 1002 a druhy 1016. Zadny 3003 jako na C650 jsem nenasel...[/quote]

Pro C650 modely (T-VALDEUC) je jiny firmware jak pro C630 bez Internet@TV (T-VAL6DEUC)...
Pokud je mi znamo, pro C650 a vyse je stejny fw pro vsechny (T-VALDEUC)

Jestli jde PVR i na 630 nevim (asi ne, kdyz ti to nejde s poslednim FW)... Hack tam taky nejde (nema InternetTV, hack jde jen pres widget), proto jsem se temto vyhnul obloukem...
fibos (18)|17.12.2010 14:09
Ve specifikaci TV řady C650 je napsáno " Podpora bezdrátového dálkového ovladače". Co to je?
Nižší řady jako třeba C570, C630 atd. tuto podporu nemají. Nemůže to být právě podpora i pro 3D brýle? Senzor IR.
Je to přímo na stránkách Samsungu.
FreeriderCZ (44)|17.12.2010 14:23
Nemyslím si že by to byla podpora 3D brýlí. Tuto funkci mám zaplou, abych mohl TV ovládat iPhonem. A nižší řady jí asi nemají kvůli tomu že nemají internet@TV. :)
vsp (704)|17.12.2010 14:32
je to cosi pres LAN konektor, i ve Win7 se vam to "nainstaluje", mrknete se na site, ale nepochopil jsem, jak se to da, ve Windows, vyuzit?

Kde je app. pro iphone?
FreeriderCZ (44)|17.12.2010 14:46
vpx (24)|17.12.2010 14:51
[quote=FreeriderCZ;315707]Aplikace pro iPhone je tady http://itunes.apple.com/us/app/tv-remote/id359580639?mt=8[/quote]
Je na to i aplikace pro Samsung Android telefony na SamsungApps.
Akorat mi neni moc jasny, k cemu mi to bude dobry. Ledaze bych mel TV daleko 60 metru a vyplatilo by se mi programy prepinat pres wifi a ne pres standardni TV ovladac ....
vcela (8)|17.12.2010 17:15
[quote=greedyyy;315640]ahoj, mozes prosim ta popisat ako primountovat disk.
rad by som tam pripojil svoj zdielanu s win7 ale neviem ako. najsamlepsie komplet prikaz aj to kam ho zadat. dik[/quote]
Mam zatim jen widget hack aby se spoustelo run.sh + PVR ON prez servisni menu
Verzi samygo mam SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r10-for-T-VALDEUC-20101203214528.zip
Nepatchovany firmware TV + USB flash naformátovanou na fat32. Co je na flashce je zde http://vcela.hkfree.org/LE40C650/samygo_nas.zip
To samy go co jsem stahnul uz neni pripojeny prez telnet ale klasicky prez ssh. uzivatel:root heslo:SamyGO
Čerpal jsem z wiki na samygo i ohledně těch skriptů.

Kometovaný Obsah souboru run.sh - nepoužívat, použít ten ze zip souboru samygo_nas.zip.
#!/bin/sh
/dtv/usb/sda1/SamyGO/rcSGO >/dev/null 2>&1 & - todle spousti samygo a jde dal
sh /dtv/usb/sda1/cifs.sh - todle sousti skript na pripojovani sitovych disku

Kometovaný Obsah souboru cifs.sh - nepoužívat, použít ten ze zip souboru samygo_nas.zip.



#!/bin/sh
#Vytvori soubor virtualniho zarizeni vusb
dd if=/dev/zero of=/dtv/vusb bs=512 count=4

#Nahrani modulu pro sdileni
insmod /dtv/usb/sda1/SamyGO/lib/modules/2.6.24_SELP.4.3.x-Cortex-A8/kernel/drivers/usb/gadget/dummy_hcd.ko - modul pro virtualni usb
sleep 3
insmod /dtv/usb/sda1/SamyGO/lib/modules/2.6.24_SELP.4.3.x-Cortex-A8/kernel/drivers/usb/gadget/g_file_storage.ko - modul pro virtualni usb
sleep 3
insmod /dtv/usb/sda1/SamyGO/lib/modules/2.6.24_SELP.4.3.x-Cortex-A8/kernel/fs/cifs/cifs.ko
sleep 3 - modul pro sdileni po siti

#Vytvoreni adresaru pro namontovani sitovych disku -
mkdir -p /dtv/usb/sda4 - melo by byt virtualni USB zatim nen fukncni
mkdir -p /dtv/usb/sda4/Media disk na virtualnim USB pro zaznam z PVR zatim neni fukcni
mkdir -p /dtv/usb/sda4/Music disk na virtualnim USB pro prehravani ze site
mkdir -p /dtv/usb/sda1/Video disk na klasicke USB vedouci na sitove uloziste videa
mkdir -p /dtv/usb/sda1/Music disk na klasicke USB vedouci na sitove uloziste music


#Mountovani sdilenych cifs disku do virtualniho USB
if [ `mount | grep -c /dtv/usb/sda4/Media` == 0 ]; then - kontroluje jestli je disk uz pripojenej
mount -o user=uzivatel,password=heslo -t cifs //10.107.31.37/media /dtv/usb/sda4/Media - pripojeni sitoveho disku s ip 10.107.31.37 a jmenem share media pod uzivatelem uzivatel a heslem heslo do umisteni /dtv/usb/sda4/Media ktere se pred chvili vytvorilo
fi
if [ `mount | grep -c /dtv/usb/sda4/Music` == 0 ]; then
mount -o user=uzivatel,password=heslo -t cifs //10.107.31.37/music /dtv/usb/sda4/Music
fi


# Mountovani disku do USB
if [ `mount | grep -c /dtv/usb/sda1/Video` == 0 ]; then
mount -o user=uzivatel,password=heslo -t cifs //10.107.31.37/video /dtv/usb/sda1/Video
fi
if [ `mount | grep -c /dtv/usb/sda1/Music` == 0 ]; then
mount -o user=izovatel,password=heslo -t cifs //10.107.31.37/music /dtv/usb/sda1/Music
fi

# append sda4 notification to log file: z tohodle souboru usblog si asi bere televize jmena zarizeni
echo "[sdd]
Vendor : Video
Product : [NAS]
Serial : Q80VQLFL
Devpath : 4
Lun : 0
MountDir : /dtv/usb/sda4
FileSystem : vfat
" >> /dtv/usb/usblog

Takze co potrebujes je asi:
1. vytvoris si na window sdilenou slozku priklad //10.107.31.37/media s pristupem pro uzivatele:uzivatel heslo:heslo
2. povolis firewall na tech windows na sdileni
3.pripojis se prez ssh na ip tv prez uzivatel:root heslo:SamyGO
4. naloadujes modul pro sdileni - pozor podle verze se muze lisit cesta, kdyz pouzijes to co mam jak tak to pujde

insmod /dtv/usb/sda1/SamyGO/lib/modules/2.6.24_SELP.4.3.x-Cortex-A8/kernel/fs/cifs/cifs.ko
sleep 3


5. vytvoris si na flashce cestu kam pripojis sdilenou slozku,muzes mit i jednu pro vsechno na prehravani a vni teprve video,music, foto priklad:

mkdir -p /dtv/usb/sda1/Media

6. primontujes vzdalene uloziste

mount -o user=uzivatel,password=heslo -t cifs //10.107.31.37/media /dtv/usb/sda1/Media

7. muzes si to dat do sveho skriptu nebo si uprav ten muj, snazim se tam rozchodit to virtual USB proto je toho tam vic. Linux rozlisuje velky a maly pismena, kdyby ti to hazelo nejakou chybu treba v ceste.

Kdyby se mi povedlo jeste po siti i nahravat a nemusel mit kvuli tomu pripojeny hdd tak bych byl uplne nejstastnejsi :)

snad to pomohlo trochu, jinak pro ukladani na disk ta TV pouziva filesystem xfs, takze se k tem souborum jde dostat z linuxu s podporou xfs nebo natahnou ovladace do windows ale jsou jen pro windows XP,2000,2003 co jsem se koukal.
vsp (704)|17.12.2010 17:25
[quote=vpx;315708]Je na to i aplikace pro Samsung Android telefony na SamsungApps.
Akorat mi neni moc jasny, k cemu mi to bude dobry. Ledaze bych mel TV daleko 60 metru a vyplatilo by se mi programy prepinat pres wifi a ne pres standardni TV ovladac ....[/quote]

smysl to rozhrani ma pro nejake aplikace, ktere potrebuji ovladat tv )anebo kdyz nemuzes najit DO) :-D

neni neco i pro Windows?
vsp (704)|17.12.2010 19:54
[quote=Mayki07;315084]PVR funkce je aktivní pouze s digitálním tunerem DVB/T, DVB/S a DVB/C. Ty máš digitální programy nalazené na tom setopboxu a potom zřejmě přes scart nebo HDMI připojené do TV a to máš smůlu. Je to jako externí zdroj a TV z externího zdroje nahrávat neumí. (Je to asi schválně aby nešli kopírovat DVD a pod.) :-([/quote]

to asi ne, jde o to, ze se uklada datovy stream DVB, tv nema encoder, aby analogovy signal anebo hdmi signal (nekomprimovany digi signal) encodovala do DVB streamu (ts mpeg2).
rudlus (539)|17.12.2010 20:21
dnes som si kupil LE40c630 s panelom SQ3 mam tam fw 2010/09/06_001002...ked chcem ktulizovat na najnovsi mozem tam dat najnovsi fw z c650 alebo radsej 1016 urceny pre c630*??

nejak tomu nechapem...su tam na vyber dve moznosti :

All OS T-VAL6DEUC-1016.0 Upgrade File(USB type) 15 Dec, 2010 34.32 ENGLISH
All OS T-MSX6DEUC-1002.1 Upgrade File(USB type) 15 Dec, 2010 51.21 ENGLISH

ktory mam dat az nieco nedoj...????


dakujem
JUCE (265)|17.12.2010 22:39
[quote=vlkas;315666]Zdravím všechny. Mám TV LE40C670, zprovoznil jsem na ni PVR přes hotelové menu. Vše funguje, ale protože koukám na satelitní stanice přes Skylink (TV má vestavěný SAT Tuner), tak u většiny stanic to nechce nahrávat. Namátkově jsem zjistil že ty co jsou kódované to nenahrává, nekódované to nahraje v pohodě. Tak stejně pokud k TV připojím přes SCART HDD recorder, tak to také na něm nejde nahrát. Nevíte někdo jestli to nejde nějak povolit ? Předpokládám že ne, ale kdyby náhodou.[/quote]

Mne to nahráva bez problémov z akejkoľvek stanice, ktorú si na TV prepnem, či je platená alebo neplatená. Samozrejme tie stanice, ktoré chcem pozerať, musím mať predplatené :)

A zajtra vyskúšam ten návod na mount-nutie zdielaného adresára podla postupu od vcela.