Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

dkdkdk (65)|21.12.2010 16:14
Takhle to mám nastaveno taky. Jen ze začátku (asi týden) jsem měl podsvícení - Backlightning - na 6, pak podle odkazu = 4. Holt, zvyk ze starší CRT, která zářila až běda
greedyyy (314)|21.12.2010 16:46
mam rovnake nastavenie obrazu a som uplne spokojny. oproti tym deaultnym preostrenym farbickam je to ok
dogs (351)|21.12.2010 17:44
Úplně stejně, jde o zvyk, první moment nic moc, ale za pár dní si zvykneš a už nebudeš měnit.
tvargy (26)|21.12.2010 19:59
tak už to mám nastavené a jdu si zvykat. díky moc

nenašli jste někdo někde jak nastavit zvuk? to jsem nějak nedohledal, mám to nastavené podle "svých uší" ale rád bych porovnal s někým jiným :-)
dave_no (100)|21.12.2010 21:57
Tuhle diskuzi ctu temer denne, porad se tu pise o Netplayeru, ale jaksi sem nepochytil jak ho do televize dostat. Nemohl by me nekdo odkazat na nejakej prispevek, kde se to resi nebo napsat ve strucnosti pro laika co provest?
JUCE (265)|21.12.2010 22:02
[quote=dave_no;316766]Tuhle diskuzi ctu temer denne, porad se tu pise o Netplayeru, ale jaksi sem nepochytil jak ho do televize dostat. Nemohl by me nekdo odkazat na nejakej prispevek, kde se to resi nebo napsat ve strucnosti pro laika co provest?[/quote]

Pripájam návod z mojej stránky:
Internet@TV a NetPlayer
Šikovný Poliaci zo stránky http://www.tvwidget.pl vytvorili aplikáciu, ktorá umožňuje prehrávať streamované video z internetu a zároveň čítať RSS a prezerať niektoré internetové stránky. Ak máte problémy s prekladom, tak tu je preložený stručný postup:
- musíš si vytvoriť užívateľský účet s menom "develop" v Internet@TV / Nastavenia / Pr.ID k Internet@TV / Vytvoriť / zadáš "develop" a potvrdíš OK (nie je potrebné pripájať žiadne účty ako Youtube, Facebook a pod.);
- vypni a zapni TV;
- prihlásiš sa ako "develop" cez Internet@TV / Prihlásiť (červené tlačidlo A);
- po prihlásení musíš nastaviť IP adresu cez Internet@TV / Nastavenia / Rozvoj / Nastavuje sa IP servera / a zadáš IP adresu "91.121.84.162";
- potom vykonaj stiahnutie aplikácie/widgetu zo servera, ktorý si nastavil v kroku vyššie, t.j. prejdi na "Synchronizácia používateľskej aplikácie" a nechaj TV prevziať nový widget;
- novo stiahnutý widget sa objaví v galérii widgetov;

Od verzie 1.6 je NetPlayer v českom a aj slovenskom jazyku. Veľká vďaka našim Poľským vývojárom ;-)
Viacej info k tomuto widgetu nájdete aj v téme o LE40C650.

Prikladám nejaké linky prevzaté zo stránky tvwidget.pl, z fóra TV Freak.cz alebo náhodne vytvorené mnou, ktoré si zadaj do widgetu NetPlayer:
- http://tvwidget.pl/rss.xml
- http://tvwidget.pl/bahntv.xml - TV o Nemeckých vlakoch
- http://www.juce.sk/le40c670/video1.xml - seriály z megavideo.com sú vo free verzii obmedzené na 47min sledovania
- http://www.juce.sk/le40c670/rss1.xml

Je to už staršie, takže nie je tam napríklad zmienka o novšej verzii 2. Viacej neviem, pretože to nesledujem už dlhšiu dobu (nie je času a mal som dôležitejšie veci na práci ako napr. hack a naposledy mount zdieľaného adresára zo servera).
dave_no (100)|21.12.2010 22:47
Parada, dekuji!
pehor (17)|21.12.2010 22:52
Ahojky všem,tak už asi týden bojuju se zprovozněním PVR a bohužel ztroskotávám hned na první položce zprovoznění hotelového menu.....po namačkání MUTE-1-1-9-ENTER mi žádná nabídka zapnutí či vypnutí tohoto menu nenaskočí. V televizi je poslední firmware. Nevíte někdo čím by to mohlo být??
dogs (351)|21.12.2010 22:54
[quote=pehor;316776]Ahojky všem,tak už asi týden bojuju se zprovozněním PVR a bohužel ztroskotávám hned na první položce zprovoznění hotelového menu.....po namačkání MUTE-1-1-9-ENTER mi žádná nabídka zapnutí či vypnutí tohoto menu nenaskočí. V televizi je poslední firmware. Nevíte někdo čím by to mohlo být??[/quote]

Tenhle kód zadáváš při zapnuté TV, ten druhý už při vypnuté.
lacib (389)|21.12.2010 22:56
alebo...mne hotel mode nesiel na TV kde nebol naladeny ziadny kanal...
dogs (351)|21.12.2010 22:57
[quote=lacib;316780]alebo...mne hotel mode nesiel na TV kde nebol naladeny ziadny kanal...[/quote]
Díky za upřesnění :-) Možná by to mohl někdo dopsat do návodu.
dogs (351)|21.12.2010 23:01
[quote=dave_no;316774]Parada, dekuji![/quote]

Netplayer 2, můžeš používat email - viz můj podpis
sledovat serialy.kinotip.cz - jsou tu scripty od greedyyy
a další je tu toho už docela dost
nin (388)|21.12.2010 23:37
Mnohem zajímavější je snippet pro yahoo DriveCast jež je na podcasty specializovany. Moznost online organizace zdroju, paradni offline klient pro android a iphone jsou jen tresnickou na dortu.

[quote=ZMARCEL;316654]Ahoj pro majitele netplayeru v televizi mam pro ně adresu
...
co tam najdete
Ceska Radia live
Evropa 2 - Podcast Best of Ranni show Velmi krucialni momenty z vysilani Leose a Patrika!
Podcast Digit.cz HD
Tyden Zive audio
zpravy rss
...[/quote]
dave_no (100)|22.12.2010 00:03
dogs: NetPlayer 2.0 se me tam nahral automaticky. Jinak ty serialy by byli paradni, ale zas tam je skaredy slovicko "telnet" a to bych musel vedet jak zprovoznit:)
dogs (351)|22.12.2010 01:39
[quote=dave_no;316798]dogs: NetPlayer 2.0 se me tam nahral automaticky. Jinak ty serialy by byli paradni, ale zas tam je skaredy slovicko "telnet" a to bych musel vedet jak zprovoznit:)[/quote]
Na spuštění serialy.kinotip.cz žádný telnet nepotřebuješ, pouze nahraješ zde uvedené scripty na server a
a změníš v souboru web.php adresu. Potom zadáš adresu scriptu do netplayeru a už to jede.
pehor (17)|22.12.2010 08:23
citace:alebo...mne hotel mode nesiel na TV kde nebol naladeny ziadny kanal...


Tohle se už psalo v dřívějších příspěvcích.Samozřejmě kod zadávám při zapnuté televizi a programy mám rovněž naladěné a přitom stále nic.
greedyyy (314)|22.12.2010 09:26
a mas ten spravny TV? a spravny FW?
radi by sme pomohli ole obcas vety typu nefunguje to nestacia.
shi-tzu (7)|22.12.2010 09:27
Ahoj,
měřil jsem spotřebu LCD SAMSUNG LE40C650 ve standby režimu a naměřil hrůzostrašných 15W.
Nevíte někdo,kde je příčina takto vysoké spotřeby,když výrobce uvádí spotřebu menší než 0,3W?
Díky
Radek
pehor (17)|22.12.2010 09:55
[quote=greedyyy;316824]a mas ten spravny TV? a spravny FW?
radi by sme pomohli ole obcas vety typu nefunguje to nestacia.[/quote]

Televize LE46C650 ,FW 3005.1...což si myslím,že jsem v tom správném vlákně
ritchi (225)|22.12.2010 10:08
[quote=shi-tzu;316825]Ahoj,
měřil jsem spotřebu LCD SAMSUNG LE40C650 ve standby režimu a naměřil hrůzostrašných 15W.
Nevíte někdo,kde je příčina takto vysoké spotřeby,když výrobce uvádí spotřebu menší než 0,3W?
Díky
Radek[/quote]
Mne to nameralo 1,2W.Dost vysoke cislo oproti tomu,ktore udava vyrobca.
gulasovka (43)|22.12.2010 10:56
[quote=dogs;316805]Na spuštění serialy.kinotip.cz žádný telnet nepotřebuješ, pouze nahraješ zde uvedené scripty na server a
a změníš v souboru web.php adresu. Potom zadáš adresu scriptu do netplayeru a už to jede.[/quote]

Mam skripty nahrane na svem hostingu, na tv vidim serialovy strom, ale kdyz jdu do slozky daneho serialu, TV hodi chybovou hlasku. Pisete zmenit adresu v "web.php", za jakou ale IP adresu, kde tu adresu zjistim?
dogs (351)|22.12.2010 11:03
[quote=gulasovka;316838]Mam skripty nahrane na svem hostingu, na tv vidim serialovy strom, ale kdyz jdu do slozky daneho serialu, TV hodi chybovou hlasku. Pisete zmenit adresu v "web.php", za jakou ale IP adresu, kde tu adresu zjistim?[/quote]
zadáš adresu kde máš uložené ty scripty
FreeriderCZ (44)|22.12.2010 11:43
[quote=gulasovka;316838]Mam skripty nahrane na svem hostingu, na tv vidim serialovy strom, ale kdyz jdu do slozky daneho serialu, TV hodi chybovou hlasku. Pisete zmenit adresu v "web.php", za jakou ale IP adresu, kde tu adresu zjistim?[/quote]
Musíš mít ty scripty nahraný na lokálním serveru, ne na internetu.
lacib (389)|22.12.2010 12:30
[quote=shi-tzu;316825]Ahoj,
měřil jsem spotřebu LCD SAMSUNG LE40C650 ve standby režimu a naměřil hrůzostrašných 15W.
Nevíte někdo,kde je příčina takto vysoké spotřeby,když výrobce uvádí spotřebu menší než 0,3W?
Díky
Radek[/quote]

tak ma napadlo ci nemas zapnute online aktualizacie, vtedy sa TV kazde dve hodiny zapne, skontroluje co ma a pod...
gulasovka (43)|22.12.2010 12:31
[quote=FreeriderCZ;316846]Musíš mít ty scripty nahraný na lokálním serveru, ne na internetu.[/quote]

Potvrzuji, ze funguje i na hostingu "nelokalnim", tzn. klasickem.

Poznatky:
- nektere serialy hazi "Nepodporovany kodek"
- z filmu jsem dnes kolem 11h, nerozjel ani jeden (stale nacitalo asi 1minutu), jak z http://www.najfilmy.com/ tak z http://filmy.kinotip.cz/
shi-tzu (7)|22.12.2010 12:41
[quote=lacib;316856]tak ma napadlo ci nemas zapnute online aktualizacie, vtedy sa TV kazde dve hodiny zapne, skontroluje co ma a pod...[/quote]

Tak to netuším.Myslíš,že by to až takhle zvedlo spotřebu?Těch 15 W je tam stále.Za cca 20hod spálila přes 0,3kWh.Pokud by se to kontrolovalo aktualizace kaaždé 2 hoďky tak by ta spotřeba vzrostla jen při tom hledání aktualizace.
Každopádně dík za tip.
greedyyy (314)|22.12.2010 12:47
[quote=gulasovka;316857]Potvrzuji, ze funguje i na hostingu "nelokalnim", tzn. klasickem.

Poznatky:
- nektere serialy hazi "Nepodporovany kodek"
- z filmu jsem dnes kolem 11h, nerozjel ani jeden (stale nacitalo asi 1minutu), jak z http://www.najfilmy.com/ tak z http://filmy.kinotip.cz/[/quote]

filmy musis mat na lokaly, tie nemozes mat vonku server do URL sifruje IP s ktorej prisiela poziadavka.
mex (1)|22.12.2010 13:10
[quote=shi-tzu;316825]Ahoj,
měřil jsem spotřebu LCD SAMSUNG LE40C650 ve standby režimu a naměřil hrůzostrašných 15W.
Nevíte někdo,kde je příčina takto vysoké spotřeby,když výrobce uvádí spotřebu menší než 0,3W?
Díky
Radek[/quote]

Pridávám se taky. Naměřil jsem 13W ve stand-by, což mi přijde docela dost. Jen upřesním, že mám vypnuté všechny Eco funkce v menu. Není to tím?
dogs (351)|22.12.2010 13:28
[quote=gulasovka;316857]Potvrzuji, ze funguje i na hostingu "nelokalnim", tzn. klasickem.

Poznatky:
- nektere serialy hazi "Nepodporovany kodek"
- z filmu jsem dnes kolem 11h, nerozjel ani jeden (stale nacitalo asi 1minutu), jak z http://www.najfilmy.com/ tak z http://filmy.kinotip.cz/[/quote]

Seriály fungují i jinde, ale filmy jen na lokálním serveru.
Teď jsem jen tak zkoušel divx
Novinky - 12 opic - běží
Akční - Expendables - běží

najfilmy:
novinky - líbáš jako bůh - běží

chyba bude u tebe :-)
lacib (389)|22.12.2010 13:57
[quote=shi-tzu;316859]Tak to netuším.Myslíš,že by to až takhle zvedlo spotřebu?Těch 15 W je tam stále.Za cca 20hod spálila přes 0,3kWh.Pokud by se to kontrolovalo aktualizace kaaždé 2 hoďky tak by ta spotřeba vzrostla jen při tom hledání aktualizace.
Každopádně dík za tip.[/quote]

naozaj neviem ci by sa zvysila spotreba len pri hladani aktualizacie, bol to len tip.
skus popozerat menu ci to nemas zapnute a pripadne zmerat ked je to vypnute.

fakt je to daleko od spominanych 0.3W, niecim to teda musi byt...
ked sa ti nepodari namerat nizsiu hodnotu, skusim sa opytat na zahranicnom fore...
shi-tzu (7)|22.12.2010 14:04
[quote=lacib;316869]naozaj neviem ci by sa zvysila spotreba len pri hladani aktualizacie, bol to len tip.
skus popozerat menu ci to nemas zapnute a pripadne zmerat ked je to vypnute.

fakt je to daleko od spominanych 0.3W, niecim to teda musi byt...
ked sa ti nepodari namerat nizsiu hodnotu, skusim sa opytat na zahranicnom fore...[/quote]

No zatím jsem objevil informaci,že by zvýšení spotřeby ve stand-by mohla způsobovat aktivní funkce HDMI-CEC.Zkusím to doma omrknout,přeměřit a aktivní a neaktivní touto funkcí a dám vědět.
R.
FreeriderCZ (44)|22.12.2010 14:12
S tím HDMI-CEC máš pravdu, a pak je taky další otázka, jak měří malé odběry levné měřáky. :)
dogs (351)|22.12.2010 14:38
[quote=FreeriderCZ;316873]S tím HDMI-CEC máš pravdu, a pak je taky další otázka, jak měří malé odběry levné měřáky. :)[/quote]

To by mě taky zajímalo, HDMI-CEC mám zapnuté, ale přijímač je vypnutý, tzn. že by to nemělo mít vliv. Ale nemám jak změřit.
dave_no (100)|22.12.2010 20:28
Tak sem zprovoznil serialy.kinotip.cz. Nektery serialy jedou, nektery nejdou spustit - chyba, na uvedene adrese neznamy format a nektery se sekaji po cca 10 sekundach. Net mam 10 Mbit/s. Je to bezny?
shi-tzu (7)|22.12.2010 20:31
[quote=lacib;316869]naozaj neviem ci by sa zvysila spotreba len pri hladani aktualizacie, bol to len tip.
skus popozerat menu ci to nemas zapnute a pripadne zmerat ked je to vypnute.

fakt je to daleko od spominanych 0.3W, niecim to teda musi byt...
ked sa ti nepodari namerat nizsiu hodnotu, skusim sa opytat na zahranicnom fore...[/quote]

No takže jsem povypínal všechny možné funkce,které by mohly způsobovat zvýšený odběr a spadlo to na 13W.Hold tudy cesta asi nevede.Měření jsem prováděl měřičem DUVEL.Měl by být v pořádku,alespoň doteď se tak jevil.Pokud tedy můžeš tak se zkus obrátit na to zahr. fórum,jestli o něčem neví.
R.
pehor (17)|22.12.2010 21:32
tak jeden poznatek. Po týdnu ,kdy jsem se pokoušel zprovoznit PVR a ztroskotával hned na prvním kroku a to zapnutí hotelového modu se dostavil úspěch. Vždy jsem to zkoušel ,když televize jela na analogu nebo DVBT a bez výsledku. Dnes to klaplo při zapnutém satelitu.....tak nevím,jestli to mohlo mít nějaký vliv nebo ne. :-)
dogs (351)|22.12.2010 21:36
[quote=dave_no;316923]Tak sem zprovoznil serialy.kinotip.cz. Nektery serialy jedou, nektery nejdou spustit - chyba, na uvedene adrese neznamy format a nektery se sekaji po cca 10 sekundach. Net mam 10 Mbit/s. Je to bezny?[/quote]

Některé nejdou spustit to je normální, se sekáním jsem se zatím nesetkal (wifi -20 Mbit/s) Ale může to být způsobeno i zatíženým serverem, zkus to později v noci a uvidíš.
jis (1301)|22.12.2010 23:58
[quote=shi-tzu;316825]Ahoj,
měřil jsem spotřebu LCD SAMSUNG LE40C650 ve standby režimu a naměřil hrůzostrašných 15W.
Nevíte někdo,kde je příčina takto vysoké spotřeby,když výrobce uvádí spotřebu menší než 0,3W?
Díky
Radek[/quote]

[quote=ritchi;316830]Mne to nameralo 1,2W.Dost vysoke cislo oproti tomu,ktore udava vyrobca.[/quote]

[quote=shi-tzu;316859]Tak to netuším.Myslíš,že by to až takhle zvedlo spotřebu?Těch 15 W je tam stále.Za cca 20hod spálila přes 0,3kWh.Pokud by se to kontrolovalo aktualizace kaaždé 2 hoďky tak by ta spotřeba vzrostla jen při tom hledání aktualizace.
Každopádně dík za tip.[/quote]

[quote=mex;316866]Pridávám se taky. Naměřil jsem 13W ve stand-by, což mi přijde docela dost. Jen upřesním, že mám vypnuté všechny Eco funkce v menu. Není to tím?[/quote]

[quote=shi-tzu;316870]No zatím jsem objevil informaci,že by zvýšení spotřeby ve stand-by mohla způsobovat aktivní funkce HDMI-CEC.Zkusím to doma omrknout,přeměřit a aktivní a neaktivní touto funkcí a dám vědět.
R.[/quote]

[quote=FreeriderCZ;316873][COLOR="Blue"]S tím HDMI-CEC máš pravdu[/COLOR], [COLOR="Red"]a pak je taky další otázka, jak měří malé odběry levné měřáky[/COLOR]. :)[/quote][COLOR="blue"]Kupodivu ne, propojení přes HDMI má Samsung co do spotřeby velmi dobře vyřešeno.[/COLOR] [COLOR="red"]Bingo.[/COLOR]

[quote=shi-tzu;316925]No takže jsem povypínal všechny možné funkce,které by mohly způsobovat zvýšený odběr a spadlo to na 13W.Hold tudy cesta asi nevede.Měření jsem prováděl měřičem DUVEL.Měl by být v pořádku,alespoň doteď se tak jevil.Pokud tedy můžeš tak se zkus obrátit na to zahr. fórum,jestli o něčem neví.
R.[/quote]
Tak takovou diskuzi o spotřebě jsme před rokem neměli ani v megatématu SAMSUNG LE40B650 - nastavenia, skusenosti. :D
Lidi trochu víc zde čtěte/hledejte, skoro vše se zde již řešilo. Sám jsem na měření spotřeby často reagoval, tyto dva příspěvky (plus samozřejmě jejich nejbližší okolí) však bohatě postačí:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=247397&postcount=1291
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=253083&postcount=1749

Wattmetry, které neumí měřit účinník, jsou v éře spínaných napájecích zdrojů dobré tak maximálně na měření spotřeby infrazářiče, remosky a jiných odporových zátěží.
gulasovka (43)|23.12.2010 08:02
[quote=dogs;316868]Seriály fungují i jinde, ale filmy jen na lokálním serveru.
Teď jsem jen tak zkoušel divx
Novinky - 12 opic - běží
Akční - Expendables - běží

najfilmy:
novinky - líbáš jako bůh - běží

chyba bude u tebe :-)[/quote]

Ad na lokale, tohle je opet reseni jak vynalezt kolo, mam sice NAS, ale uz jsem "lenivy" nekam cokoli kopirovat, chci mit VOD v TV tak jako vypatlanci za louží :(
lacib (389)|23.12.2010 09:29
[quote=jis;316965][COLOR="blue"]Kupodivu ne, propojení přes HDMI má Samsung co do spotřeby velmi dobře vyřešeno.[/COLOR] [COLOR="red"]Bingo.[/COLOR]


Tak takovou diskuzi o spotřebě jsme před rokem neměli ani v megatématu SAMSUNG LE40B650 - nastavenia, skusenosti. :D
Lidi trochu víc zde čtěte/hledejte, skoro vše se zde již řešilo. Sám jsem na měření spotřeby často reagoval, tyto dva příspěvky (plus samozřejmě jejich nejbližší okolí) však bohatě postačí:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=247397&postcount=1291
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=253083&postcount=1749

Wattmetry, které neumí měřit účinník, jsou v éře spínaných napájecích zdrojů dobré tak maximálně na měření spotřeby infrazářiče, remosky a jiných odporových zátěží.[/quote]

sorry, ale citat vlakno o B650? to sa neda..je to horsie ako roman.. :(
jis (1301)|23.12.2010 09:37
[quote=lacib;316981]sorry, ale citat vlakno o B650? to sa neda..je to horsie ako roman.. :([/quote]Vždyť není třeba ho celé číst, stačí přece použít hledání. Kde myslíš, že beru odkazy na staré příspěvky, které zde připomínám? Netahám je z klobouku, ale používám pokročilé vyhledávání.
Pajdo (47)|23.12.2010 09:50
Netreba zatracovat tuto temu. Od "B" je tu model "C", novy SW v TV. Opatrne s vyrazmi ako ucinnik, jalovina, spinane zdroje a pod, mnohí ľudia meraju spotrebu v €/den (CZK/den).

Tiez ma zaujima ako je s tou sporebou, vsimol som si ze po vypnuti TV na routeri este chvilu svieti ze LAN TV je aktivna, nemeral som ako dlho.

13W mi pride strasne vela (tolko nemalo ani moje stare video pri zobrazeni hodin) ... 0,3W mi ale pride ako dost utopisticke vzhladom a dobu v ktorej zijeme ... a hlavne ze ide o spotrebny material (TV) ...
shi-tzu (7)|23.12.2010 10:14
[quote=jis;316965][COLOR="blue"]Kupodivu ne, propojení přes HDMI má Samsung co do spotřeby velmi dobře vyřešeno.[/COLOR] [COLOR="red"]Bingo.[/COLOR]


Tak takovou diskuzi o spotřebě jsme před rokem neměli ani v megatématu SAMSUNG LE40B650 - nastavenia, skusenosti. :D
Lidi trochu víc zde čtěte/hledejte, skoro vše se zde již řešilo. Sám jsem na měření spotřeby často reagoval, tyto dva příspěvky (plus samozřejmě jejich nejbližší okolí) však bohatě postačí:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=247397&postcount=1291
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=253083&postcount=1749

Wattmetry, které neumí měřit účinník, jsou v éře spínaných napájecích zdrojů dobré tak maximálně na měření spotřeby infrazářiče, remosky a jiných odporových zátěží.[/quote]

Kupříkladu na mém měřáku je funkce měření účiníku.Při zapnuté telce to lítá v rozmezí hodnot 0,95-1 což by odpovídalo.Je otázkou jestli daný měřák dokáže změřit i účiník spínaného zdroje naprázdno.Pokud by měla být spotřeba při stand-by režimu pod 1W tak by by vycházela hodnota účiníku někde pod 0,1.Teoreticky by to možné bylo.Chtělo by to obyčejný ručkový wattmetr,aby se podařilo změřit skutečný činný příkon TV a následně se dopočítat k jalovému příkonu.
R.
dkdkdk (65)|23.12.2010 10:22
I kdyby žrala těch 13W, za rok jsou to asi Kč400,- (pokud bude každý den vypnutá 18h). Nevím jak vy, ale 400,- se mi z peněženky vytratí měsíčně ani nevím jak :) . Tohle bych neřešil. ...no a jestli je to max 1w, jak tu někdo naměřil, tak není už vůbec o čem mluvit.
sampra (5)|23.12.2010 16:33
Když přehrávám hudbu v Mediaplay, je šance nějak skrýt jeho menu se seznamem skladem atd.?
Je to totiž statický obrázek, který se ani nějak nepřesunuje; navíc když TV komplet svítí, může to být trochu rušivé. Přitom nelze nikam odejít, aniž by se přehrávání přerušilo, ani mi nenaskakuje nějaký spořič při neaktivitě nebo tak... Dá se s tím něco dělat?
Freelanders (19)|23.12.2010 19:17
[quote=sampra;317066]Když přehrávám hudbu v Mediaplay, je šance nějak skrýt jeho menu se seznamem skladem atd.?
Je to totiž statický obrázek, který se ani nějak nepřesunuje; navíc když TV komplet svítí, může to být trochu rušivé. Přitom nelze nikam odejít, aniž by se přehrávání přerušilo, ani mi nenaskakuje nějaký spořič při neaktivitě nebo tak... Dá se s tím něco dělat?[/quote]

Mužeš v nastavení Tools v položce uspora energie vypnout panel a nechat přehrávat MP3 s vypnutým monitorem ... Pak to neruší jen hraje
sampra (5)|23.12.2010 19:42
[quote=Freelanders;317093]Mužeš v nastavení Tools v položce uspora energie vypnout panel a nechat přehrávat MP3 s vypnutým monitorem ... Pak to neruší jen hraje[/quote]

V Tools právě taková volba není, je tam jen opakování skladeb, nastavení zvuku a info. No a když zmáčknu Menu (kde se v úspoře dá obrazovka zhasnout), tak se Mediaplay vypne a skočí to zpět na normální TV...
dave_no (100)|23.12.2010 20:42
[quote=dogs;316950]Některé nejdou spustit to je normální, se sekáním jsem se zatím nesetkal (wifi -20 Mbit/s) Ale může to být způsobeno i zatíženým serverem, zkus to později v noci a uvidíš.[/quote]
Zkousel sem kolem pulnoci, porad stejny. Je problem spis se serverem megaupload nebo s FTP?
JUCE (265)|23.12.2010 20:53
Ja som taktiež skúšal merať spotrebu pri vypnutej TV a môj obyčajný merák Paget Trading LTD. Model 9149 (z LILD) mi ukázal 0 a občas 1, pretože tak malú spotrebu ani nedokáže merať (v špec. píšu až od 5W). Tých vašich 13-15 W je úplná blbosť :) Merajte to s pripojenou 20W žiarovkou (ktorú si predtým odmerajte) a rozdiel odrátajte. Nič jednoduchšie ma s našimi merákmi nenapadá :)
jis (1301)|23.12.2010 21:04
[quote=shi-tzu;316992]Kupříkladu na mém měřáku je funkce měření účiníku.Při zapnuté telce to lítá v rozmezí hodnot 0,95-1 což by odpovídalo.Je otázkou jestli daný měřák dokáže změřit i účiník spínaného zdroje naprázdno.Pokud by měla být spotřeba při stand-by režimu pod 1W tak by by vycházela hodnota účiníku někde pod 0,1.Teoreticky by to možné bylo.Chtělo by to obyčejný ručkový wattmetr,aby se podařilo změřit skutečný činný příkon TV a následně se dopočítat k jalovému příkonu.
R.[/quote]Jak teoreticky, podíval jsi se vůbec na ty odkazy? Viděl jsi ty snímky? Viděl jsi tu naměřenou hodnotu účiníku?
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=253083&postcount=1749