Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

jis (1301)|23.12.2010 21:21
[quote=Pajdo;316988]Opatrne s vyrazmi ako ucinnik, jalovina, spinane zdroje a pod, mnohí ľudia meraju spotrebu v €/den (CZK/den).[/quote]Nerozumím, co jsi tím chtěl říci?

[quote=Pajdo;316988]0,3W mi ale pride ako dost utopisticke vzhladom a dobu v ktorej zijeme ... a hlavne ze ide o spotrebny material (TV) ...[/quote]Právě naopak, kde to žiješ? Projdi si katalogy s technickými údaji, zajdi si do nějaké prodejny s elektronikou. Trendem je minimalizace spotřeby el. energie. A výrobcům koneckonců ani nic jiného nezbývá, protože pokud by standby spotřebu nestlačili pro předepsanou úroveň, byly by jejich produkty neprodejné:
http://en.wikipedia.org/wiki/Standby_power
[quote]In July 2008, the European Commission accepted a proposal to reduce standby power consumption to either 1 W (if there is a reactivation function) or 2 W (if there is an information or status display) by 2010, which will be halved to 0.5 and 1 watt, respectively, by 2012.[/quote]
Těch 0,3W je naopak až moc vysoká spotřeba ve standby režimu, řada výrobců je již mnohem dál: běžně 0,1W a Philips dokonce již i pod 0,01W.
4.ever (11)|23.12.2010 21:45
1.)Uvažuji nad koupi tohoto HD : WESTERN DIGITAL Elements Portable SE 500GB (WDBABV5000ABK-EESN). Bude bez problémů fungovat s touto televizí ?
2.)Je možné přehrávat z HD uložené DVD video s příponou (.vob) ?
3.)Je možné přehrávat z HD uložené Blu-ray video s příponou (.m2ts) ?
nin (388)|23.12.2010 22:24
[quote=4.ever;317117]1.)Uvažuji nad koupi tohoto HD : WESTERN DIGITAL Elements Portable SE 500GB (WDBABV5000ABK-EESN). Bude bez problémů fungovat s touto televizí ?
2.)Je možné přehrávat z HD uložené DVD video s příponou (.vob) ?
3.)Je možné přehrávat z HD uložené Blu-ray video s příponou (.m2ts) ?[/quote]

3x ano. Jen by (nejen tohle) vlakno melo tretinu postu a bylo 3x prehlednejsi, kdyby lide venovali trochu casu ctenim, nebo vyuzili formulare pro hledani. Chapu ale, ze zeptat se rovnnou bez jakekoliv invence je snadnejsi. ...akorat pak pro ty, co prijdou v budoucnu to bude mnohem komplikovanejsi se vlakny s opakovanymi dotazy prokousat.

Jeste doplnim info ohledne mts/m2ts streamu. Je mozne, ze nektere tyto soubory budou necitelne. Staci je vsak demuxovat, AC3 zkonvertovat do WAV, a znovu remuxovat do puvodniho formatu.
Pouzitelne nastroje: tsMuxer, HandBrake a BeSweet
lacib (389)|23.12.2010 22:46
cele toto vlakno o C650 (aj B650) je maximalne neprehladne, neda sa tu poriadne nic ani najst a necudujem sa, ze novy ludia sa priamo opytaju.
ked som o chcel kusok odlahcit aspon prispevkov co sa tyka hacku a podobnych veci pisal som nejakym moderatorom PM, ale nikto nereagoval...skoda, aspon kusok by sme odlahcili celu tuto diskusiu...
Pajdo (47)|23.12.2010 22:51
[quote=jis;317111]Nerozumím, co jsi tím chtěl říci?

Právě naopak, kde to žiješ? Projdi si katalogy s technickými údaji, zajdi si do nějaké prodejny s elektronikou. Trendem je minimalizace spotřeby el. energie. A výrobcům koneckonců ani nic jiného nezbývá, protože pokud by standby spotřebu nestlačili pro předepsanou úroveň, byly by jejich produkty neprodejné:
http://en.wikipedia.org/wiki/Standby_power

Těch 0,3W je naopak až moc vysoká spotřeba ve standby režimu, řada výrobců je již mnohem dál: běžně 0,1W a Philips dokonce již i pod 0,01W.[/quote]

Zijem v tejto dobe ... viem presne co znamená spotreba (zivím sa tým, CPU potrebuje podla mojho odhadu tak 100uA pri beziacom RTT a 200uA na IR zobudenie @3V0). Ale na to musai byt kvalitné súčiatky (quiescent current) vrátane DPS (nie papierový) a postavený SW pre takýto režim. Znižovanie spotreby je dobrá vec, ale ... treba setrit na správnych miestach. ...

Vsetky tieto "zelene sra...y" su na nič. Tu sa bavíme o spotrebe 1W aby telka bola predajná lebo to a to ... a potom v lete si pustim klimu aby som mohol pozerat telku, Klima zerie elektrinu z fotovoltaiky (lebo je to "cool" ekologické) ... a .... po vzore CR uz aj na SK mame darcek v podobe zvysenia ceny elektriny ...
Apropo: mame vynimku a nepouzivame ROHS pajkovanie ... zariadenie musi byt spolahlive pre strategicky priemysel ... takze tak ...
vsp (704)|24.12.2010 02:10
vsp (704)|24.12.2010 02:21
[quote=ZMARCEL;316654]Ahoj pro majitele netplayeru v televizi mam pro ně adresu

http://files.uloziste.com/22b6ddc0be59ece0/radia.xml

co tam najdete
Ceska Radia live
Evropa 2 - Podcast Best of Ranni show Velmi krucialni momenty z vysilani Leose a Patrika!
Podcast Prima Autosalon HDTV
Podcast Digit.cz HD
Tyden Zive audio
zpravy rss
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mp3
a na zkoušku erotika videa

na mé televizi c650 to funguje i když načítaní je pomalejší 20 az 30 sekund tak že pěknou zábavu
a vesele vánoce doufám ze vtom bude taky někdo pokračovat aby to přibývalo cau marcel[/quote]

zkratka, funguje?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ZMARCEL (77)|24.12.2010 09:39
[quote=vsp;317150]zkratka, funguje?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

TAK dik za skratku jinak jsem tam jeste neco vice pridal :-) :-):-):-)


Čerstvě přidáno všechny filmy z roku (2010) z http://divx.kinotip.cz a něco z roku

2009 a stále přidávám najdete v adresáři Kino Box :-)

take přidány adresáře HD web kamery česke hory krasné najdete li někde chybu napište opravím to

to stare zůstalo

Česka Radia live

Evropa 2 - Podcast Best of Ranni show Velmi krucialni momenty z vysilani Leose a Patrika!

Podcast Prima Autosalon HDTV

Podcast Digit.cz HD

Tyden Zive audio

zpravy rss

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mp3

a na zkoušku erotika videa

takže napište do netplayeru v tuto adresu a jeto :-) takhle je to kratší [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zkratka, funguje diky

take bych rad uvítal připomínky rady ci spolupráci ? je tam toho fakticky hodně vesele vánoce :-) cau Marcel
floppy (3)|24.12.2010 10:52
Ahoj všem.
Jsem zde nováček a musim uznat, že jsem téma prohlédl jen narychlo - moc stránek.
Měl bych dotaz ohledně Media Playeru. Vlastním Samsung LE40C650 a mám jej připojen do sítě. V síti mám dále zaponej NAS Zyxel NSA221 a na něm uloženy seriály atp.. Přehrávání atp. funguje bez problémů, jediné co mě zarazilo, že mi nefunguje pauzování filmů, které mi předtím, pokud jsem filmy pouštěl z PC šlo.
Nas má certifikaci DLNA 1.5, takže by problém nikde být neměl.
Nemáte někdo zkušenost, případně radu, jak toto obejít? Třeba nějakým jiným přehrávačem, co by šel do TV naimplementovat atp..

Děkuji
Hezké svátky
Filip

PS. budu se mezitím snaži celé fórum projít a pročíst :-) ;)
jis (1301)|24.12.2010 11:08
[quote=vsp;317149]kolik cca zere takovato typicka doutnavka v prodluzkach?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/Socket_5.jpg/220px-Socket_5.jpg[/quote]Její spotřeba je velmi malá, takže to lze těžko změřit, ale pokud lze prodlužku rozebrat, můžeš si zjistit jaký má předřadný odpor a spotřebu si spočítat.
http://www.zirafoviny.cz/modules/news/article.php?storyid=38
(Příklad druhý: Předřadník pro kontrolku)
dkdkdk (65)|24.12.2010 12:22
I když jsem na tomto vláknu začínal ve chvíli, kdy mělo 40 stran (ty jsem přečetl a dál pravidelně sledoval až do dnešní skoro 100vky), začínám se ztrácet :) .

Můžete mi někdo prosím poradit, co je potřeba přesně udělat pro to, abych získal z Win7 přístup k disku, který bude připojen na USB LE40C650L1W? ...tzn. vidět disk USB ve složce Sítě Win7, mít možnost na něj zapisovat i mazat.
Zkoušel jsem např. minidlnu nebo mediatomb na routeru Asus WL500gpV2, ale ten nezvládal vyšší datové toky při přehrávání *.mkv (slabý CPU), proto bych chtěl DLNu obejít, soubory si přidávat z PC a využívat funkčnosti vestavěného MediaPlayeru, u kterého fungují titulky nebo např. tlačítka posuv vpřed/vzad jak mají + hromada podporovaných formátů.

Obdobné řešení jsem tu nenašel. Nepotřebuju žádné obsáhlé tutoriály, stačí nakopnutí správným směrem.

Předem díky
vsp (704)|24.12.2010 12:27
hack tv a spustit v ni ftp/sambu/nfs sitovou sluzbu
danusko (127)|24.12.2010 12:57
[quote=vsp;317150]zkratka, funguje?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

kluci niečo robím zle?
dal som adresu do netplayeru - zobrazili sa ponuky filmov 2009 aj 2010 ale po kliknutí na konkrétny film napíše nejakú chybu o nedosiahnuteľnom servery resp. mám skúsiť neskôr..:(
mám netplayr 1.6
jito (999)|24.12.2010 13:30
[quote=vsp;317190]hack tv a spustit v ni ftp/sambu/nfs sitovou sluzbu[/quote]

Do servisního menu mám přístup,jaká to je položka na změnu síťového protokolu?
Zkusil jsem změnit LNA support,ale to asi není ono,že?
Půjde to i v mém modelu?
ZMARCEL (77)|24.12.2010 14:06
[quote=danusko;317196]kluci niečo robím zle?
dal som adresu do netplayeru - zobrazili sa ponuky filmov 2009 aj 2010 ale po kliknutí na konkrétny film napíše nejakú chybu o nedosiahnuteľnom servery resp. mám skúsiť neskôr..:(
mám netplayr 1.6[/quote]


asi to nebude fungovat oni asi kazdy den mneni ip adresy rok 2010 co jsem delal vcera je celej jinačí dneska funguji filmy co jsem dělal dnes to je rok 2009 skoda to jsem měl vědet drive
pilda (9)|24.12.2010 14:14
[quote=;][/quote]
Zdravim a preji vsem prijemne svatky :] uz nejakou dobu jsem majitelem 37 palcove verze teto tv, jsem asi v polovine tohoto vlakna a zatim jsem nenarazil na podobny problem. Pri pripojeni notebooku a nastaveni max. resp. doporuceneho rozliseni [1920x1080] se mi ve win 7 nezobrazuje hlavni panel a take kousek obrazu napravo. Pri 1680x1050 je vse v poradku.

ntb lenovo thinkpad r500 s int. GK Intel X4500
jito (999)|24.12.2010 14:19
Ty máš ntb s fyzickým rozlišením 1920x1080?
Pokud ne,tak je logické,že se při zvolení rozlišení 1920x1080 vypne plocha ntb-nelze zobrazit.
Nelze mít 2 různá rozlišení.
pilda (9)|24.12.2010 14:21
[quote=jito;317213]Ty máš ntb s fyzickým rozlišením 1920x1080?
Pokud ne,tak je logické,že se při zvolení rozlišení 1920x1080 vypne plocha ntb-nelze zobrazit.
Nelze mít 2 různá rozlišení.[/quote]

Obrazovka ntb je samozrejme vypnuta, ptze toto rozliseni nezvlada. Mam i externi monitor na kterem 1920x1080 jde bez problemu

edit - ted kdyz se na to divam poradne, tak je obraz vlastne pouze posunut a nahore mam tedy cerny pas [priblizne o velikosti hlavniho panelu windows] a dole zastrceny hlavni panel. Bohuzel o zadne moznosti posunuti obrazu u TV nevim.
dogs (351)|24.12.2010 14:47
[quote=ZMARCEL;317210]asi to nebude fungovat oni asi kazdy den mneni ip adresy rok 2010 co jsem delal vcera je celej jinačí dneska funguji filmy co jsem dělal dnes to je rok 2009 skoda to jsem měl vědet drive[/quote]

Už to tu několikrát bylo napsáno, filmy z kinotip.cz apod. fungují jen pokud jsou scripty uložené na lokálním serveru.
Zvenku máš jinou IP a proto to nefunguje. :-)
Jinak na kinotip už jsou tady scripty od gredyyyy, vždy aktuální nabídka a funkční. Pouze ta podmínka, uloženo na lokálním serveru.
ZMARCEL (77)|24.12.2010 16:01
[quote=dogs;317220]Už to tu několikrát bylo napsáno, filmy z kinotip.cz apod. fungují jen pokud jsou scripty uložené na lokálním serveru.
Zvenku máš jinou IP a proto to nefunguje. :-)
Jinak na kinotip už jsou tady scripty od gredyyyy, vždy aktuální nabídka a funkční. Pouze ta podmínka, uloženo na lokálním serveru.[/quote]

jo mam telku mesic a pul jeste jsem poradně neprecetl cele vlakno :-( je toho tady fakt hodně hodně hodně moc kazdy se zepta na blbost a je to vlakno na dva mesice :-( a ty dulezite postupy zde uplne zaniknou svetla vyjimka je frajej co vytvoril tyto stranky http://slovnik.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61 klobouk dolu ne moc dlouhe a je tam skoro vse treba s těmi scripty nikde nic originaly uz jse nedaji stahnout stranka hlasi eror404 a podrobny postup taky zadny, clovek chce vedet vse co ta telka umi a ne docist vlakno po vanocich ! moc experimentovat taky nechci abych neprizel nahodou o yaho tv archiv no aspon ze mi tam zustalo radio a ty hd web kamery :-) VAM TAKY VESELE

PS: neslo by na zacatek vlákna umístnit odkaz na kom-penzum toho duleziteho a az budou mit vice casu mohou pomalu procitat vlakno aby se dozvěděly jak leštit panel :-) jestli od spodku nahoru nebo ze z hora dolu :-)
jis (1301)|24.12.2010 16:14
[quote=pilda;317214]ted kdyz se na to divam poradne, tak je obraz vlastne pouze posunut a nahore mam tedy cerny pas [priblizne o velikosti hlavniho panelu windows] a dole zastrceny hlavni panel. Bohuzel o zadne moznosti posunuti obrazu u TV nevim.[/quote]Použij: Tools → Picture Size → Screen Fit (pak budeš mít obraz 1:1).
A mrkni se i sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=237770&highlight=1920x1080#post237770
pilda (9)|24.12.2010 16:32
[quote=jis;317237]Použij: Tools → Picture Size → Screen Fit (pak budeš mít obraz 1:1).
A mrkni se i sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=237770&highlight=1920x1080#post237770[/quote]

diky, nejak jsem zapomnel o vanocich asi hledat .) jinak tu moznost tam bohuzel taky nemam viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

pripojeno klasicky vga kabel do pc vstupu, ne pres hdmi
vsp (704)|24.12.2010 17:30
ta volba je ukryta mozna kdesi v Menu / Obraz / Obrazovka / - pod detaily obrazu, co zkusit trochu hledat?
Slo mi tam roztahovat a menit pozici okna...
jito (999)|24.12.2010 17:37
To VSP:můžeš mi poradit s tím problémem?
hack tv a spustit v ni ftp/sambu/nfs sitovou sluzbu
vsp (704)|24.12.2010 17:39
Ne, vubec netusim, zdali existuji zkompilovane ty moduly pro tuto TV... O hacku TV mrkni na stranku JUCE, treba to tam ma popsane a je to v tomto vlaknu popsane...
----------------------------------------

AVR // HDMI Audio Out ???

1) jde nekomu z teto televize po HDMI ven, do AV receiveru, audio vystup? A z jakeho HDMI? Anebo zvuk vazne leze z teto TV jen pres optiku???

vystup na sluchatka vzadu, misto naboku, to se jim taky nejak nepovedlo...

2) Zapina nekomu tato televize pres HDMI jeho AV Receiver? Me to receiver pouze umi vypnout, ale pri zapnuti TV, musim rucne AVR, jinak je hlucho (protoze TV je prepnuta na Ext. repro).

Delam neco spatne???
jis (1301)|24.12.2010 17:44
[quote=vsp;317250]2) Zapina nekomu tato televize pres HDMI jeho AV Receiver? Me to receiver pouze umi vypnout, ale pri zapnuti TV, musim rucne AVR, jinak je hlucho (protoze TV je prepnuta na Ext. repro).
[/quote]Já mám B750 a funguje mi to (TV si zapne i vypne AVR), jen nezapomeň, že to musíš nakonfigurovat jak v TV, tak v AVR.
vsp (704)|24.12.2010 17:49
[quote=jis;317253]Já mám B750 a funguje mi to (TV si zapne i vypne AVR), jen nezapomeň, že to musíš nakonfigurovat jak v TV, tak v AVR.[/quote]

A zvuk poustis z TV kudy do AVR? Pres SPDIF anebo pres HDMI??

A jaky pouzivas vstupy (cislo) a s jakym modelem AVR?

Anynet ON na obou stranach samozrejme mam, jen je mi nejaky divny ze
- i kdyz se AVR korektne VYPNE pri vypnuti TV a
- pres TV DO ovladac vlastne ovladam skrze TV hlasitost na AVR
(tedy komunikace po HDMI funguje, tedy v kabelu problem asi neni)
Tak ze se proste AVR nezapne po zapnuti TV...
pilda (9)|24.12.2010 18:20
[quote=vsp;317247]ta volba je ukryta mozna kdesi v Menu / Obraz / Obrazovka / - pod detaily obrazu, co zkusit trochu hledat?
Slo mi tam roztahovat a menit pozici okna...[/quote]

uff sry jsem dement, netusil jsem, ze menu funguje, myslel jsem, ze stejnu jako u media playeru vyhazuje normal na tv. takze jsem presunul pozici okna a uz je to ok, diky!
stastne a vesele :D
dogs (351)|24.12.2010 19:26
[quote=vsp;317255]A zvuk poustis z TV kudy do AVR? Pres SPDIF anebo pres HDMI??

A jaky pouzivas vstupy (cislo) a s jakym modelem AVR?

Anynet ON na obou stranach samozrejme mam, jen je mi nejaky divny ze
- i kdyz se AVR korektne VYPNE pri vypnuti TV a
- pres TV DO ovladac vlastne ovladam skrze TV hlasitost na AVR
(tedy komunikace po HDMI funguje, tedy v kabelu problem asi neni)
Tak ze se proste AVR nezapne po zapnuti TV...[/quote]

Mě to funguje, AVR propojen HDMI vstup 2, zvuk veden optikou, Anynet On, automatické vypnutí zapnuto.
AVR se vypne zároveň s TV, a po zapnutí TV se zapne AVR.
dogs (351)|24.12.2010 19:38
[quote=ZMARCEL;317236]jo mam telku mesic a pul jeste jsem poradně neprecetl cele vlakno :-( je toho tady fakt hodně hodně hodně moc kazdy se zepta na blbost a je to vlakno na dva mesice :-( a ty dulezite postupy zde uplne zaniknou svetla vyjimka je frajej co vytvoril tyto stranky http://slovnik.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61 klobouk dolu ne moc dlouhe a je tam skoro vse treba s těmi scripty nikde nic originaly uz jse nedaji stahnout stranka hlasi eror404 a podrobny postup taky zadny, clovek chce vedet vse co ta telka umi a ne docist vlakno po vanocich ! moc experimentovat taky nechci abych neprizel nahodou o yaho tv archiv no aspon ze mi tam zustalo radio a ty hd web kamery :-) VAM TAKY VESELE

PS: neslo by na zacatek vlákna umístnit odkaz na kom-penzum toho duleziteho a az budou mit vice casu mohou pomalu procitat vlakno aby se dozvěděly jak leštit panel :-) jestli od spodku nahoru nebo ze z hora dolu :-)[/quote]

Je to tu složité, ale stojí to za to v klidu přečíst. Já jsem takhle četl celé vlákno o modelu B, dříve než jsem koupil TV :-)
Jinak scripty na kinotip jsou zde:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pouze si uprav IP adresu na svojí lokální.
dogs (351)|24.12.2010 19:39
Jinak přeji všem krásné vánoční svátky
nin (388)|24.12.2010 23:46
[quote=floppy;317170]Měl bych dotaz ohledně Media Playeru. Vlastním Samsung LE40C650 a mám jej připojen do sítě. V síti mám dále zaponej NAS Zyxel NSA221 a na něm uloženy seriály atp.. Přehrávání atp. funguje bez problémů, jediné co mě zarazilo, že mi nefunguje pauzování filmů, které mi předtím, pokud jsem filmy pouštěl z PC šlo.
Nas má certifikaci DLNA 1.5, takže by problém nikde být neměl.[/quote]

Vzhledem k tomu, že má televize s každým dlna serverem fungovala min. na úrovni Play/Pause/Stop předpokládám (ne však nutně), že potíž bude právě ve tvém serveru. Možná bys mohl doplnit informaci o streamu a kontejneru soubouru. Obecně mám na některých serverech spíše potíže s FF/REW u wmv/asf.
nin (388)|24.12.2010 23:52
[quote=jito;317206]Do servisního menu mám přístup,jaká to je položka na změnu síťového protokolu?
Zkusil jsem změnit LNA support,ale to asi není ono,že?
Půjde to i v mém modelu?[/quote]

Přesně tak, není to ono. vsp psal hack TV, nikoliv servisní menu, to jsou dvě odlišné věci.
jis (1301)|25.12.2010 02:06
[quote=vsp;317255]A zvuk poustis z TV kudy do AVR? Pres SPDIF anebo pres HDMI??

A jaky pouzivas vstupy (cislo) a s jakym modelem AVR?[/quote]AVR mám uvedené v podpisu (Onkyo).
Propojení, viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=250337&postcount=187.
Nastavení HDMI u AVR:
Control Enabled
Power Control Enabled
TV Control Enabled

Pro snížení spotřeby AVR ve standby jsem pořídil zásuvkovou lištu Master-Slave, psal jsem o tom na straně 8 tohoto tématu: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=280617&postcount=111.
vsp (704)|25.12.2010 03:16
[quote=jis;280617]Protokol HDMI-CEC krom jiného podporuje i funkci Power-Control, to znamená, že jedno zařízení může zapnout/vypnout ostatní zařízení, která jsou přes HDMI propojená.

Nevím u jakých zařízení a čím jsi tu jejich spotřebu měřil, ale ty desítky watů vidím jako nereálné, ty jsi asi naměřil desítky VA, tedy zdánlivého příkonu. Já jsem měřil spotřebu konkrétně u LCD TV LE40B750U1WXXH a AVR Onkyo HTX-22HD + SKS-11 pomocí Voltcraft Energy Monitoru 3000 CZ a pro kontrolu ještě pomocí Voltcraft Energy Loggeru 4000F, které oba umí změřit činný příkon ve W (za ten platíme a na ten zdánlivý dimenzujeme rozvody). Zde jsou naměřené hodnoty spotřeby ve standby v závislosti na aktivaci funkce Power-Control v TV a AVR:
LCD Power-Control On - 0,3W
LCD Power-Control Off - 0,3W
AVR Power-Control On - 9,4W
AVR Power-Control Off - 0,0W (neměřitelná)

Co z mého měření plyne? U mé TV aktivace této funkce neměla na její spotřebu ve standby žádný vliv. Naopak, u AVR byl vliv na spotřebu výrazný. Takže v mém případě bych za komfort při zapínání/vypínání platil trvalou spotřebou TV a AVR ve standby 0,3+9,4=9,7W. Nejsou to sice desítky watů, ale ani to se mi nelíbilo. Problém jsem však vyřešil velice snadno. Pořídil jsem zásuvkovou lištu Master-Slave navíc ještě s přepěťovou ochranou pro celkem 8 zásuvek. TV je zapojena do řídící zásuvky a spolu se dvěma PVR STB je trvale připojená k napájení. Její zapnutí/vypnutí pomocí DO zapíná/vypíná napájení pro podřízené spotřebiče: AVR, DVD, WDTVL a router. Tím jsem u slave zařízení eliminoval standby spotřebu 9,4W+1W+5W+3,6W=19W. Investice do MS zásuvkové lišty se díky tomu již za 1 rok provozu vrátí.[/quote]

pokud to spravne chapu, tak si bez TV radio v AVR (pokud ho tvuj AVR ma) nepustis...

kdyby to navrhli poradne, bylo byto o 1 USD drazsi a usetrili bychom 30 USD za nejakou takovou zasuvku a miliony wattu, evidentne ani japonci uz se s tim nepiplaj

a k tomu pripojeni - i na satu jsou Dolby zvukove stopy...

Btw, co je to MICOM, pouc me. To je bootloader?
dohnalradek (12)|25.12.2010 10:13
[quote=nin;317292]Vzhledem k tomu, že má televize s každým dlna serverem fungovala min. na úrovni Play/Pause/Stop předpokládám (ne však nutně), že potíž bude právě ve tvém serveru. Možná bys mohl doplnit informaci o streamu a kontejneru soubouru. Obecně mám na některých serverech spíše potíže s FF/REW u wmv/asf.[/quote]

Nevim teda kde přesně děláš chybu, ale já mám NSA210 a přehrávání mi funguje skvěle, stejně tak i PAUSE, FW,BW,...
floppy (3)|25.12.2010 10:32
[quote=dohnalradek;317322]Nevim teda kde přesně děláš chybu, ale já mám NSA210 a přehrávání mi funguje skvěle, stejně tak i PAUSE, FW,BW,...[/quote]

"Vzhledem k tomu, že má televize s každým dlna serverem fungovala min. na úrovni Play/Pause/Stop předpokládám (ne však nutně), že potíž bude právě ve tvém serveru. Možná bys mohl doplnit informaci o streamu a kontejneru soubouru. Obecně mám na některých serverech spíše potíže s FF/REW u wmv/asf."


Inu v NASu mám samozřejmě nejnovější firmware ale jediné co tam můžu s fcí Media Playeru udělat je vypnout a zapnout :-( Jak je možné zjistit informace o streamu a konteejneru? Jestli teda k něčemu budou.
Je fajn mít vše na datovém úložišti a nemuset pouštět PC. V TV bych měl mít také nejnovější firmware.
radim.benek (12)|25.12.2010 10:39
Mam problem s ceskymi znaky v EPG po zapnuti PVR. PVR jsem zapnul pres hotelovy mod, podle navodu. Vse probehlo v poradku, ale ted mam spatne ceske znaky v EPG. PVR jsem opet zakazal ale problem pretrvava. Nevite cim to muze byt a jak to pripadner spravit? Pri prvni povoleni PVR jsem omylem menil hodnotu Region ale dal jsem ji ihned na PANEURO, takze tim by to byt nemelo.
greedyyy (314)|25.12.2010 11:58
zozalohuj si programy, nastav si krajinu na cesko, a obnov si programy so zalohy.
jis (1301)|25.12.2010 16:26
[quote=vsp;317311]pokud to spravne chapu, tak si bez TV radio v AVR (pokud ho tvuj AVR ma) nepustis...
kdyby to navrhli poradne, bylo byto o 1 USD drazsi a usetrili bychom 30 USD za nejakou takovou zasuvku a miliony wattu, evidentne ani japonci uz se s tim nepiplaj[/quote]Můj AVR nemá tuner a využíváme ho pouze se zapnutou TV, takže pro tento účel je zapojení optimální. Ta zásuvková lišta Master-Slave má navíc ještě přepěťovou ochranu pro všech 8 zásuvek. Za ty peníze snad ani nelze čekat víc, jsou to tři zařízení v jediném (velmi kvalitní prodlužovačka, master-slave ovládání s nastavitelným prahem spínání a přepěťová ochrana). Díky uspořené energii se ani ne do roka v pohodě zaplatí. Jinak kupodivu ani v mnohem dražších Onkyo AVR to není vyřešeno lépe a spotřeba ve standby v režimu Power-Control Enable je dokonce ještě vyšší, viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=281787&postcount=165.

[quote=vsp;317311]a k tomu pripojeni - i na satu jsou Dolby zvukove stopy...[/quote]1) Já nemá SAT, oba PVR STB jsou DVB-T.
2) Zvuk v Dolby Digital je i v DVB-T a optikou z TV do AVR v pohodě projde, takže moje propojení je zcela v pořádku.

[quote=vsp;317311]Btw, co je to MICOM, pouc me. To je bootloader?[/quote]Ne. Popis programu MICOM: http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=5&t=63&start=20#p373.

[quote][QUOTE]Could anyone explain what MicomCtrl does? Where did the codes (like 18, 22, 23 etc) come from?[/quote]MicomCtrl is a watchdog program, It helps to restart TV if something goes wrong.
Like restarting your computer but It's automatic.
Codes came from firmware's internal scripts that available at firmware.[/QUOTE]
vsp (704)|25.12.2010 17:48
tak to je idealni prodluzka, kdyz to nema radio... ale podle me ta prepetpova ochrana je ucinna z tak 10%, pokud nemas prvni a druhy stupen (v hodinach), tak zasuvkova prepetovka (treti stupen) nic moc uz nezachrani

[quote=radim.benek;317326]Mam problem s ceskymi znaky v EPG po zapnuti PVR. PVR jsem zapnul pres hotelovy mod, podle navodu. Vse probehlo v poradku, ale ted mam spatne ceske znaky v EPG. PVR jsem opet zakazal ale problem pretrvava. Nevite cim to muze byt a jak to pripadner spravit? Pri prvni povoleni PVR jsem omylem menil hodnotu Region ale dal jsem ji ihned na PANEURO, takze tim by to byt nemelo.[/quote]

to znam, ta zmena v paneuro to nejak posoupla v tv
v nastaveni TV pak stacilo opravit region nez cesko, staci prenastavit jen toto, netreba delat nic jineho
vsp (704)|25.12.2010 18:00
[quote=floppy;317325]"Vzhledem k tomu, že má televize s každým dlna serverem fungovala min. na úrovni Play/Pause/Stop předpokládám (ne však nutně), že potíž bude právě ve tvém serveru. Možná bys mohl doplnit informaci o streamu a kontejneru soubouru. Obecně mám na některých serverech spíše potíže s FF/REW u wmv/asf."


Inu v NASu mám samozřejmě nejnovější firmware ale jediné co tam můžu s fcí Media Playeru udělat je vypnout a zapnout :-( Jak je možné zjistit informace o streamu a konteejneru? Jestli teda k něčemu budou.
Je fajn mít vše na datovém úložišti a nemuset pouštět PC. V TV bych měl mít také nejnovější firmware.[/quote]

muze mi nekdo dat video, ktere nahraju na xtreamer a tato televize ho prehraje pres DLNA? Zatim mi TV u vsech videi (pres DLNA z xtremeru - tusim demon ushare) hlasi, ze je "neznamy format"... Tak nevim...

Diky.
ZMARCEL (77)|26.12.2010 00:05
POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR

nova adresa je kratsi pridany TV PROGRAM A BUDU POKRACOVAT ADRESA DO netplayeru je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] POZOR
DODRZOVAT VELKA A MALA PISMENA O TEN STARY SERVER

http://files.uloziste.com JSEM PŘIŠEL JE JENOM NA MESIC A PAK ZASE ZNOVA NOVY ADRESAR NEVITE NECO RYCHLEHO A

DLOUHODOBEHO CAU MARCEL
Rumcajz (1)|26.12.2010 00:09
[quote=floppy;317325]"Vzhledem k tomu, že má televize s každým dlna serverem fungovala min. na úrovni Play/Pause/Stop předpokládám (ne však nutně), že potíž bude právě ve tvém serveru. Možná bys mohl doplnit informaci o streamu a kontejneru soubouru. Obecně mám na některých serverech spíše potíže s FF/REW u wmv/asf."


Inu v NASu mám samozřejmě nejnovější firmware ale jediné co tam můžu s fcí Media Playeru udělat je vypnout a zapnout :-( Jak je možné zjistit informace o streamu a konteejneru? Jestli teda k něčemu budou.
Je fajn mít vše na datovém úložišti a nemuset pouštět PC. V TV bych měl mít také nejnovější firmware.[/quote]

Ahoj, nemohl by jste mi někdo poradit co se týká stahování přez download manager z rapidshare s využitím premium acc? Je to nějakým způsobem možné u tohoto zařízení (ZYXEL NSA-210 ) něco takového ? Případně nevíte které jiné zařízení to umoňuje? Díky a hezký svátky
jis (1301)|26.12.2010 00:41
[quote=vsp;317380]ale podle me ta prepetpova ochrana je ucinna z tak 10%, pokud nemas prvni a druhy stupen (v hodinach), tak zasuvkova prepetovka (treti stupen) nic moc uz nezachrani[/quote]Já ji nemám proti bleskům, nejsem z vesnice a proti nim by stejně vůbec nepomohla, ale proti běžným síťovým přepětím - ta jsou 1000x častější, než přepětí způsobené bleskem.
ZMARCEL (77)|26.12.2010 05:47
[quote=ZMARCEL;317510]POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR

nova adresa je kratsi pridany TV PROGRAM A BUDU POKRACOVAT ADRESA DO netplayeru je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] POZOR
DODRZOVAT VELKA A MALA PISMENA O TEN STARY SERVER

http://files.uloziste.com JSEM PŘIŠEL JE JENOM NA MESIC A PAK ZASE ZNOVA NOVY ADRESAR NEVITE NECO RYCHLEHO A

DLOUHODOBEHO CAU MARCEL[/quote]


no a take jsem pridal par filmu :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) TV PROGRAM atd...
truhlik77 (11)|26.12.2010 21:29
[quote=ZMARCEL;317522]no a take jsem pridal par filmu :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) TV PROGRAM atd...[/quote]

Dobra prace, jen tak dal:)
ritchi (225)|27.12.2010 08:54
[quote=ZMARCEL;317510]POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR POZOR

nova adresa je kratsi pridany TV PROGRAM A BUDU POKRACOVAT ADRESA DO netplayeru je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] POZOR
DODRZOVAT VELKA A MALA PISMENA O TEN STARY SERVER

http://files.uloziste.com JSEM PŘIŠEL JE JENOM NA MESIC A PAK ZASE ZNOVA NOVY ADRESAR NEVITE NECO RYCHLEHO A

DLOUHODOBEHO CAU MARCEL[/quote]

Z tej adresy mi idu nacitat len autosalon PRIMA a erotika
kescho (2)|27.12.2010 11:56
Zdravim Vas vsetkych.
Chcel by som prejst z CRT na LCD a volba padla na Samsung LE40C650.
Precital som manual k samsungu aj toto forum (ale je tu uz tolko informacii, ze sa v tom pomaly stracam) aj ine zdroje ale stale si niesom isty jednou vecou. A to je opticky vystup. Mam dvd player a media player ktore mam optikou prepojene na DD/DTS dekoder. Kedze je to len obycajny dekoder, bez hdmi vstupu a bez moznosti nastavit input delay, tak po vymene TV by to bolo prepojene: Media player alebo dvd player cez hdmi do TV a z TV cez optiku do DD/DTS dekodera.
Pojde mi z TV cez optiku do dekodera 1:1 5.1 kanalovy zvuk? Manual pise, ze 5.1 ide cez optiku len z vysielania (interneho media playeru) ale nie z externeho zdroja (z externych zdrojov len 2.0). Neviem uz presne kde som sa docital, ze vraj to ide bez problemov aj z externych zariadeni. Vie mi to prosim niekto potvrdit, ci pri prehravani z externych zdrojov cez hdmi je na optickom vystupe z TV signal 5.1 alebo naozaj len 2.0 ako pise manual?
Velmi pekne Vam dakujem.
vpx (24)|27.12.2010 12:10
[quote=dohnalradek;317322]Nevim teda kde přesně děláš chybu, ale já mám NSA210 a přehrávání mi funguje skvěle, stejně tak i PAUSE, FW,BW,...[/quote]

Ja myslim, ze ty ale nepoustis filmy pres mediaplayer na NASu ne ? To je asi ta nova zvracenost ve firmware 4.x. Ja jsem to jeste nezkousel, protoze jsem radeji downgradeoval NAS na 3.21.
Ty Radku poustis filmy pres MiniDLNA, ne ? Vim, ze ve starem NAS firmware (a vnitrnim DLNA serveru) to pauznout taky neslo, je to chyba/vlastnost Samsungu. Takze nevim, jestli nekdo muze streamovat do TV pres ten novy media player v NSA210 firmware 4.x se vsemi vyhodami (kapitoly, pretaceni, pause). Pokud ne, je asi nejlepsim resenim jiz zminovany MiniDLNA.