Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

JUCE (265)|27.12.2010 14:23
[quote=kescho;317852]
Pojde mi z TV cez optiku do dekodera 1:1 5.1 kanalovy zvuk? Manual pise, ze 5.1 ide cez optiku len z vysielania (interneho media playeru) ale nie z externeho zdroja (z externych zdrojov len 2.0).
Vie mi to prosim niekto potvrdit, ci pri prehravani z externych zdrojov cez hdmi je na optickom vystupe z TV signal 5.1 alebo naozaj len 2.0 ako pise manual?
[/quote]
Odpoviem ti takto: ak pustíš priamo v TV nejaký film, ktorý obsahuje 5.1 zvuk.stopu a cez optický výstup máš pripojenú nejakú 5.1 audio zostavu (zosilňovač/receiver), tak budeš počuť priestorový zvuk. Ak ale chceš dostať priestorový zvuk z nejakého ext. playeru cez HDMI do TV, tak to ti nemusí fungovať. Užívateľovi vivid.sk sa niečo také podarilo aj cez HDMI, ale ako si aj sám napísal, tak aj návod doporúča pripojiť ext.player cez optiku priamo do audio zostavy. Hľadaj v tejto téme jeho príspevky a určite to nájdeš.
JUCE (265)|27.12.2010 14:38
Nedá mi to :) a vrátim sa k pokusu o aktiváciu 3D podpory:
Dnes som sa bol pozrieť v predajni na C7000 a C8000 na ktorých bežal 3D obraz. Skúsil som prejsť rám TV pomocou kamery (foťáku na mobile), ale nevidel som žiadne vysielanie IR diody. Nenapadá vás prečo? Nebol 3D režim aktívny?
Nemohol by nejaký šťastný majiteľ takej rady trošku priblížiť ako funguje ta synchronizácia s okuliarmi? Žeby sa pozrel pri sledovaní 3D obrazu na TV cez kameru a napísal, či vidí blikať IR diodu.
Ďakujem a sorry, že to tu opäť vyťahujem :)
lerby (906)|27.12.2010 14:40
[quote=JUCE;317903]Nedá mi to :) a vrátim sa k pokusu o aktiváciu 3D podpory:
Dnes som sa bol pozrieť v predajni na C7000 a C8000 na ktorých bežal 3D obraz. Skúsil som prejsť rám TV pomocou kamery (foťáku na mobile), ale nevidel som žiadne vysielanie IR diody. Nenapadá vás prečo? Nebol 3D režim aktívny?
Nemohol by nejaký šťastný majiteľ takej rady trošku priblížiť ako funguje ta synchronizácia s okuliarmi? Žeby sa pozrel pri sledovaní 3D obrazu na TV cez kameru a napísal, či vidí blikať IR diodu.
Ďakujem a sorry, že to tu opäť vyťahujem :)[/quote]

Blikanie IR emitera v 3D vidno aj volnym okom.
andrejM1 (9)|27.12.2010 14:51
zdravim...nastavil som si obraz aby nebol ako ''telenovela'' podla nastaveni co som nasiel tu na fore, pomohlo to, ale ked pustim film z USB kluca tak to zase je ako telenovela, cim to je? dakujem
dozir (12)|27.12.2010 15:10
Jake to je nastaveni obrazu aby nebyl jako telenovela?
andrejM1 (9)|27.12.2010 15:16
[quote=dozir;317915]Jake to je nastaveni obrazu aby nebyl jako telenovela?[/quote]

taketo (ale moze za to asi MotionPlus):

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
greedyyy (314)|27.12.2010 15:35
[quote=andrejM1;317910]zdravim...nastavil som si obraz aby nebol ako ''telenovela'' podla nastaveni co som nasiel tu na fore, pomohlo to, ale ked pustim film z USB kluca tak to zase je ako telenovela, cim to je? dakujem[/quote]
no musis to nastivit aj pre player aj pre @TV
vzdy cez tlacitko tools a nastavenie obrazu
je tam ale menej nastavenie ako pri TV
Hitman_xx789 (5)|27.12.2010 20:17
Zdravím,
chci se zeptat, jde nějak jednoduše upravit skript, který umožňuje přehrávání videí z kinotip.cz přes NetPlayer tak, abych si tam mohl pustit nějaký konkrétní film?
Pro příklad, chtěl bych si třeba pustit film Černí baroni. Na stránkách kinotip jsem ho sice nalezl, ale pomocí políčka vyhledat. V televizi bych musel jet stránku po stránce a jelikož např. u komedií je těch stran 144, takže by to hledání trvalo docela dlouho.
Jde tedy nějak jednoduše ten skript upravit, abych si v televizi zadal např: http://localhost/film a pustil by se mi ten film pro který jsem si ten skript v PC vytvořil?
Předem děkuji za odpovědi.
greedyyy (314)|27.12.2010 20:43
a prave preto je tam hned prve tlacitko vyhladat :)
staci tam len napisat nazov a ono hlada hlada az najde.
alebo to tam nemate? myslim ze som to tam dorobil a hodil von, alebo nie?
dohnalradek (12)|27.12.2010 20:56
[quote=vpx;317861]Ja myslim, ze ty ale nepoustis filmy pres mediaplayer na NASu ne ? To je asi ta nova zvracenost ve firmware 4.x. Ja jsem to jeste nezkousel, protoze jsem radeji downgradeoval NAS na 3.21.
Ty Radku poustis filmy pres MiniDLNA, ne ? Vim, ze ve starem NAS firmware (a vnitrnim DLNA serveru) to pauznout taky neslo, je to chyba/vlastnost Samsungu. Takze nevim, jestli nekdo muze streamovat do TV pres ten novy media player v NSA210 firmware 4.x se vsemi vyhodami (kapitoly, pretaceni, pause). Pokud ne, je asi nejlepsim resenim jiz zminovany MiniDLNA.[/quote]

Jasně. Sorry že sem to tam nenapsal, ale je to přesně jak píšeš, mám miniDLNA, v něm tohle všechno jede. V defaultním DLNA serveru NSA to myslím nešlo...
Hitman_xx789 (5)|27.12.2010 22:59
[quote=greedyyy;317985]a prave preto je tam hned prve tlacitko vyhladat :)
staci tam len napisat nazov a ono hlada hlada az najde.
alebo to tam nemate? myslim ze som to tam dorobil a hodil von, alebo nie?[/quote]

Ja tam bohužel nic takového nemám, ale ten skript jsem stahoval už dávno, tak je možné že není aktuální. Můžu tedy poprosit o ten aktuální, kde se dá vyhledávat? Děkuji.
dogs (351)|28.12.2010 01:33
[quote=Hitman_xx789;318039]Ja tam bohužel nic takového nemám, ale ten skript jsem stahoval už dávno, tak je možné že není aktuální. Můžu tedy poprosit o ten aktuální, kde se dá vyhledávat? Děkuji.[/quote]

Tady je, uprav si adresy.
jlouma (1)|28.12.2010 10:44
[quote=FreeriderCZ;315707]Aplikace pro iPhone je tady http://itunes.apple.com/us/app/tv-remote/id359580639?mt=8[/quote]

Ahoj, mám trochu problém aplikaci stáhnout. Store mě pořát píše že je aplikace pouze pro USA a CZ není dostupná. Jak jste se k aplikaci dosal?
Hitman_xx789 (5)|28.12.2010 11:19
[quote=dogs;318072]Tady je, uprav si adresy.[/quote]

Díky moc, už to funguje.
bhuztr (3)|28.12.2010 11:27
Jde zakázat popisek při nahrávání? Myslím ten titulek "nahrávání" který poskakuje v levéh horním rohu.
FreeriderCZ (44)|28.12.2010 12:58
[quote=jlouma;318105]Ahoj, mám trochu problém aplikaci stáhnout. Store mě pořát píše že je aplikace pouze pro USA a CZ není dostupná. Jak jste se k aplikaci dosal?[/quote]
Jedu přes US store, takže tak. :)
andrejM1 (9)|28.12.2010 13:02
Tak trochu ma tato TV sklamala, cakal som ze z nej spravim multimedialny prehravac(DVD player sa mi pokazil), ale prehravanie z PC cez DLNA mi neprehrava fullHD (po minute sa TV restartne), to by som este prezil,pretoze mam dost slaby PC tak to moze byt tym, DVD mi to prehra cez DLNA ale aj to iba niektore,pri niektorych vypise nepodporovany kodek audia :(....ale najviac ma stve ze ani cez USB mi prehravanie nefunguje korektne, skusil som spustit 720p videoklip a aj v tom pripade sa TV po par minutach restartovala - bol to standardny 8GB kluc Kingston. Planujem kupit 500GB externy HDD, a neviem ci sa to vobec oplati ked to prehrava iba co sa mu zachce (prehravane formaty som nastudoval,ale to DVD neviem preco neprehralo). btw mate aj vy problem s restartom TV pri prehravani? dik
miropaulik (4)|28.12.2010 13:07
[quote=dogs;318072]Tady je, uprav si adresy.[/quote]
Ahojte, mozno ma vysmejete ale prosim o info, ako a kde nahodit tie scripty aby mi isiel aj ten kinotip. Citam toto forum uz dost dlho ale asi som nieco preskocil, lebo neviem ako na to. ci treba urobit hack tv ale nieco ine. dakujem za vasu pomoc
lubak (13)|28.12.2010 14:25
[quote=andrejM1;318147]Tak trochu ma tato TV sklamala, cakal som ze z nej spravim multimedialny prehravac(DVD player sa mi pokazil), ale prehravanie z PC cez DLNA mi neprehrava fullHD (po minute sa TV restartne), to by som este prezil,pretoze mam dost slaby PC tak to moze byt tym, DVD mi to prehra cez DLNA ale aj to iba niektore,pri niektorych vypise nepodporovany kodek audia :(....ale najviac ma stve ze ani cez USB mi prehravanie nefunguje korektne, skusil som spustit 720p videoklip a aj v tom pripade sa TV po par minutach restartovala - bol to standardny 8GB kluc Kingston. Planujem kupit 500GB externy HDD, a neviem ci sa to vobec oplati ked to prehrava iba co sa mu zachce (prehravane formaty som nastudoval,ale to DVD neviem preco neprehralo). btw mate aj vy problem s restartom TV pri prehravani? dik[/quote]
andrejM1: Ja mam LE40C670 a cez USB prehra vsetko (ext. disky: WD 320GB, Samsung 1TB).
Cez DLNA (Samsung PCM, Serviio) prehrava tiez vsetko - akurat cez DLNA su niektore fcie omedzene (vyber audia a podobne).
A zatial som ziadny restart TV nemal.
martin-tomi (18)|28.12.2010 15:15
[quote=vasiks;315307]Zkoušel to někdo alespoň přehrát pod linuxem? Já bohužel mám jen windows.[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26445
martin-tomi (18)|28.12.2010 15:15
tomasinho (11)|28.12.2010 15:18
[quote=dogs;317266]Je to tu složité, ale stojí to za to v klidu přečíst. Já jsem takhle četl celé vlákno o modelu B, dříve než jsem koupil TV :-)
Jinak scripty na kinotip jsou zde:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pouze si uprav IP adresu na svojí lokální.[/quote]

Funguje toto nekomu na domaci siti, kde jsou dynamicke IP adresy? Mam ADSL internet od O2 a domaci WLAN s dynamicky pridelovanyma IP adresama. PC v siti s Vistama. Poradte pls jak nastavit a rozchodit. Musim instalovat nejaky soft nebo staci ten soubor ulozit nekam na PC?

Taky bych rad zkusil rozchodit MiniDLNA na NAS serveru iOmega. Bude fungovat? Poradi nekdo jak na to?

Diky moc!
vsp (704)|28.12.2010 16:29
[quote=lubak;318167]andrejM1: Ja mam LE40C670 a cez USB prehra vsetko (ext. disky: WD 320GB, Samsung 1TB).
Cez DLNA (Samsung PCM, Serviio) prehrava tiez vsetko - akurat cez DLNA su niektore fcie omedzene (vyber audia a podobne).
A zatial som ziadny restart TV nemal.[/quote]

me se nepodarilo pres DLNA nic prehrat (z XTreamer nas - ushare), soubory se zobrazi, ale TV napise - nepodporovany format
vsp (704)|28.12.2010 16:37
[quote=dogs;314069]TO JUCE :
Jak jsem psal vše se dá dělat ve Win s diskem zformátovaným na Fat32. :-)

Stejně není potřeba, potřebuješ ho jen jednou, pak už není potřeba. Ani k další změně firmware, ani ke změně modelu. TV už je prostě jednou hack.

Myslím, že teď už je to s novým widgetem a přístupem přes FTP dost jednoduchý.

VŠE DĚLÁTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ A NENESU ZA COKOLIV ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST

1 - Použijte nový Widget - má svůj server
- Vybalte widget.zip;
- Editujte widgetlist.xml změnte IP adresu na adresu vašeho PC;
- Spustíte http.exe;
- Vytvořte v TV uživatele develop a instalujte widget do TV
- Spustíte widget a dejte "HACK TV".
- Hotovo


2 - Potom nakopírujte na usb disk obsah složky USB_1 (busybox a script run.sh) zapojte do TV chvilku počkejte a odpojte
3 - Smažte soubory na usb disku a nakopírujte na usb obsah složky USB_2 zapojte do TV a nechte zapojené

Připojte se do TV přes FTP
uživatel: root
heslo: prázdné

4 - Přes FTP zkopírujte do PC soubor "Version.0 nebo Version.1" je v /mtd_rwarea/ (u mého modelu je to 0, u C650 je to 1), změnte verzi firmware na

[code]SWU_T-VALDEUC_001001_I04_EK000DK000KK000RK000_100101[/code]a přes FTP nakopírujte zpět.

Nyní si TV myslí že má firmware 1001, nahrajte na usb disk verzi firmware 1008.3 a nahrajte do TV. Potom spustíte servisní menu a můžete měnit model. :-)

Vše jsem dělal na Win 7, usb flash disku formátovaném FAT32, scripty jsem upravoval v Notepad++ a dal uložit jako Unix script file(*sh,*bsh)


Balíček všeho potřebného je zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/quote]


Balicek je patrne nefunkcni, prekvapuje me, ze se nikdo neozval.

Duvod - CRLF v skriptech USB_1 & USB_2 (tam kde jsi se hrabal).
vsp (704)|28.12.2010 16:40
[quote=andrejM1;317910]zdravim...nastavil som si obraz aby nebol ako ''telenovela'' podla nastaveni co som nasiel tu na fore, pomohlo to, ale ked pustim film z USB kluca tak to zase je ako telenovela, cim to je? dakujem[/quote]

zkus na DO tools/nastaveni obrazu...

kazdy vstup na TV ma vlastni preference pro obraz... Mozna se da nastavit parametry i pro DLNA/USB zdroje...
Freelanders (19)|28.12.2010 16:43
Prosím o radu jak updatovat firmware televize na poslední verzy ... našel sem si link ke stažení přes usb http://www.samsung.com/cz/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010100&prd_mdl_cd=LE40C650L1WXXH&prd_mdl_name=LE40C650L1W&prd_ia_sub_class_cd=P ale nikde jsem nenašel postup jak na to ... Zda li je to stejně jednoduché jako je update firmwaru jako je u konzolí ... Dát stažený soubor na USB flešku a pak nechat Tv at si s tím poradí sama
vsp (704)|28.12.2010 16:50
1) naucit se cist, na stejnem miste maji obvykle i navod k nahrani (kt. jsem necetl)
2) rozbaleny!! archiv (adresar) nahrat do korene USB disku a zasunout do TV, ona uz se sama zepta ...
tomas.vecera (9)|28.12.2010 16:54
[quote=Freelanders;318192]Prosím o radu jak updatovat firmware televize na poslední verzy ... našel sem si link ke stažení přes usb http://www.samsung.com/cz/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010100&prd_mdl_cd=LE40C650L1WXXH&prd_mdl_name=LE40C650L1W&prd_ia_sub_class_cd=P ale nikde jsem nenašel postup jak na to ... Zda li je to stejně jednoduché jako je update firmwaru jako je u konzolí ... Dát stažený soubor na USB flešku a pak nechat Tv at si s tím poradí sama[/quote]

Dát na flešku a spustit v PC, dojde k rozbalení archívu. Poté dát flešku do TV, a na obrazovce zvloit aktualizaci.
Freelanders (19)|28.12.2010 17:10
a kde najdu jaké novinky jsou v poslední verzy updatu systemu , číst umím ale nikde sem to na stránkách samsungu nenašel , ma v televizy ještě system 11_002004
vsp (704)|28.12.2010 17:14
nikde to nenajdes, changelog neni verejny, pokud vim... Pokud ti vse funguje jak ma, tak nic neupgraduj, zbytecne riskujes
greedyyy (314)|28.12.2010 17:17
mam otaku na linux zdatnych
je mozne rozbehnut v TV apache server?
nech sa tie PHP nahravaju priamo do TV nech nemusi bezat ziadne dlasie PC?
potoím sa odkazovat na localhost?
JUCE (265)|28.12.2010 17:30
[quote=vsp;318189]Balicek je patrne nefunkcni, prekvapuje me, ze se nikdo neozval.

Duvod - CRLF v skriptech USB_1 & USB_2 (tam kde jsi se hrabal).[/quote]

Nerozumiem, prečo by mal byť zlý, pretože ja som postupoval podľa toho jeho postupu a všetko mi fungovalo tak ako má.
Výsledok bol úspešne dosiahnutý aj s použitím tohto balíčku, takže je všetko v poriadku, nie? :)
vsp (704)|28.12.2010 17:52
ja take a nic nefungovalo, az po uprave tech skriptu :-)

ad apache: mozne je vsechno, pokud existuje nekde zkompilovany pro tuto tv, tak si ho ani nemusis kompilovat sam. V Xtreameru uz PHP jsou bydesign.
greedyyy (314)|28.12.2010 18:16
prosim ta co presne si upravil na tych skriptoch?
po case som znova spustil telnet a nejde mi, predtym isiel podla toho balicka.
FTP, ktore pouzivam najcastejsie to ide OK.
ale telnet nie, aj ked ma moc neboli, nakoko si zatial vytstacim prave s FTP, ale do buducna sa hodi.
JUCE (265)|28.12.2010 18:17
Dovolím si na stú stranu pridať odkaz na podrobnejšie rozpísaný návod na mount - pripojenie sieťového zdieľaného úložiska.

Mount zdieľaného úložiska zo siete LAN
Máš doma nejaký NAS alebo iné zariadenie, ktoré dokáže zdieľať súbory po siete pre iné zariadenia? Ak áno, tak doporúčam tento návod na pridanie zdieľaného úložiska do TV. Budeš môcť prehrávať filmy, hudbu a fotky priamo zo sieťového úložiska. To isté platí, ak namiesto NAS servera použiješ tvoj PC. Tento návod je jeden z mnoho iných spôsobov, čiže ak nájdeš nejaký jednoduchší, tak mi určite napíš a zverejním ho na stránke :)

Čo potrebuješ?
1. Prístup do TV cez telnet (viď. návody vyššie: "Hack TV - Aktivácia telnetu");
2. USB kľúč;
3. Zdieľaný adresár na sieti LAN, do ktorého máme prístup cez meno a heslo. V prípade použitia tvojho PC je to tvoje prihlasovacie meno a heslo do Windows. Zdieľané adresáre bez mena a hesla nie sú funkčné ! (V mojom prípade to bola nefunkčná kombinácia s ASUS WL500gP, na ktorom sa štandardne nedal vytvoriť užívateľ pre zdieľaný priečinok, takže som nemal meno a heslo pre prístup k tomuto zdieľanému priečinku);
4. Stiahni si tento balíček a rozbaľ/extrahuj ho niekam do PC http://www.juce.sk/le40c670/SamyGO-mount.zip;
5. Otvor súbor "cifs.sh" v programe "Notepad++";
6. Zmeň tieto položky: MENO_UZIVATELA na meno užívateľa s ktorým sa prihlasuješ na zdieľaný priečinok; HESLO_UZIVATELA na heslo užívateľa s ktorým sa prihlasuješ na zdieľaný priečinok; IP_ADRESA_NAS_ALEBO_PC zmeň na IP adresu zariadenia NAS alebo PC, kde máš zdieľaný adresár a za IP adresou zmeň "/media" za názov tvojho zdieľaného priečinku na sieti/PC;
7. Ulož zmeny a skopíruj oba súbory aj s adresárom SamyGO na USB kľúč do hl.úrovne;
8. Pripoj do TV a počkaj pár sekúnd;
9. V TV v MediaPlay sa ti vytvorí virtuálny USB kľúč s názvom "SamyGO Virt. USB", ktorý si nevšímaj. V MediaPlay si zvoľ tvoj USB kľúč a vojdi do adresára Media, v ktorom by si mal vidieť obsah adresára z NAS/PC. Môžeš spúšťať súbory ako by boli umiestnené na USB kľúči.

Doplňujúce info: Na USB kľúči sa ti vytvorí adresár "Media", ktorý potrebuješ, takže ho radšej nemaž a ak by si ho aj zmazal, tak po opätovnom vsunutí USB kľúča do TV sa znova vytvorí. To isté platí pre adresár "upnp", ktorý však nepotrebuješ.
Pôvodný návod nájdeš na stránke SamyGO http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=2&t=26&start=0&hilit=sharing a v tomto fóre od užívateľa vcela https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=315743#post315743

Ďalšie návody, ktoré už boli v tomto fóre uverejnené ako aktivácia PVR cez hotelový mód alebo cez ftp, aktivácia telnet, hack TV nájdete tu:
http://www.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61&limitstart=3
To pre tých, ktorí sú leniví hľadať a na stranu 100 sa bude ľahko odkazovať :)
JUCE (265)|28.12.2010 18:22
[quote=greedyyy;318222]
po case som znova spustil telnet a nejde mi, predtym isiel podla toho balicka.
[/quote]

vsp mal na mysli, že mu podľa toho balíčku nefunguje telnet? Tak to potom áno, pretože telnet nefungoval ani mne. Ja som mal na mysli to, že fungovalo ftp :) Nenapadlo ma, že aj telnet má byť funkčný...
dkdkdk (65)|28.12.2010 18:29
Rozumím tomu dobře, že jak pro telnet, tak pro sdílení z LAN musí být stále vložen v TV usb klíč s daným scriptem?
JUCE (265)|28.12.2010 21:05
[quote=dkdkdk;318225]Rozumím tomu dobře, že jak pro telnet, tak pro sdílení z LAN musí být stále vložen v TV usb klíč s daným scriptem?[/quote]

Rozumieš tomu úplne správne. Možno už niekto pozná aj iný spôsob, ale minimálne tento spôsob tak funguje.
tomasinho (11)|28.12.2010 21:55
[quote=tomasinho;318178]Funguje toto nekomu na domaci siti, kde jsou dynamicke IP adresy? Mam ADSL internet od O2 a domaci WLAN s dynamicky pridelovanyma IP adresama. PC v siti s Vistama. Poradte pls jak nastavit a rozchodit. Musim instalovat nejaky soft nebo staci ten soubor ulozit nekam na PC?

Taky bych rad zkusil rozchodit MiniDLNA na NAS serveru iOmega. Bude fungovat? Poradi nekdo jak na to?

Diky moc![/quote]

Fakt se nenajde nikdo, kdo by me aspon nasmeroval? Forum ctu, ale potreboval bych trochu polopatictejsi navod ;-)
greedyyy (314)|28.12.2010 22:27
co ti tu poradit, zrus si dhcp a nadefinuj pevne IP
ale si zriad vlastne DNS.
aj ked pravdupovediac nechapem tvojej otazke lebo wlan je zvacsa vonkasia siet
a tvoje pripojenie je uplene nepodstatne. skripty ti bezia na lokalnej sieti.
skus polistovat tak od stranky +- 50 a tam je to popisane.
zial asi nikto to hladat za teba nebude.
dogs (351)|29.12.2010 01:07
[quote=vsp;318189]Balicek je patrne nefunkcni, prekvapuje me, ze se nikdo neozval.

Duvod - CRLF v skriptech USB_1 & USB_2 (tam kde jsi se hrabal).[/quote]

Proc by měl být nefunkční ? Když stejné scripty jsem použil a fungujou.

EDIT: omlouvám se ale telnet opravdu nejde (FTP ano) ale šel, scripty mám pořád stejné na flash disku. Docela záhada.
Zajímalo by mě čím to je. Pokud mě někdo řekne co je špatně script upravím.
lacib (389)|29.12.2010 01:11
[quote=JUCE;318223]Dovolím si na stú stranu pridať odkaz na podrobnejšie rozpísaný návod na mount - pripojenie sieťového zdieľaného úložiska.

Mount zdieľaného úložiska zo siete LAN
Máš doma nejaký NAS alebo iné zariadenie, ktoré dokáže zdieľať súbory po siete pre iné zariadenia? Ak áno, tak doporúčam tento návod na pridanie zdieľaného úložiska do TV. Budeš môcť prehrávať filmy, hudbu a fotky priamo zo sieťového úložiska. To isté platí, ak namiesto NAS servera použiješ tvoj PC. Tento návod je jeden z mnoho iných spôsobov, čiže ak nájdeš nejaký jednoduchší, tak mi určite napíš a zverejním ho na stránke :)
[/quote]

podobny navod, ale cez telnet...

https://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_hacking_step_g
dogs (351)|29.12.2010 01:19
[quote=JUCE;318223]Dovolím si na stú stranu pridať odkaz na podrobnejšie rozpísaný návod na mount - pripojenie sieťového zdieľaného úložiska.


To pre tých, ktorí sú leniví hľadať a na stranu 100 sa bude ľahko odkazovať :)[/quote]

zajímavé já mám stranu 75 :-E, dnes mě nic nevychází :-(
dogs (351)|29.12.2010 01:58
Hledám někoho kdo umí ve FLASH a action scriptu. !!

Snažím se dát dohromady flash přehrávač pro widget, na přehrávání RTMP streamů (Archiv NOVA, Barrandov apod.). Přehrávač jako takový už mám (swf), pokud do něj vložím adresu tak to běží i v TV, ale nejde mě dodat ovládání přes Java script (play, stop, pauza, dodání adresy).

Pokud by se našel někdo kdo tomu trochu rozumí, tak prosím o zprávu. Díky
BigSandy (163)|29.12.2010 06:45
Zdravím.
Jelikož jsem zatim neviděl duvod zapinat hotel mod a něco nastavovat,tak bych měl dotaz.
Je u LE40C650 take volba zapnuti 3D modu.

Dnes jsem zjistil že muj dobry znamy, ktery mi opravuje vše co se tyče elektro maka v servise, ktery je uveden i na strankach samsungu.
Tak mně napadlo jit mu popřat vše nejlepši a vzit sebou papir s otazkami.

Co když v te telce schazi jen nějaky modul,nebo je modul na desce a schazi jen kablik s diodou.
Zajimal se někdo o to 3D u tohoto modelu.
lerby (906)|29.12.2010 08:54
[quote=BigSandy;318308]Zdravím.
Jelikož jsem zatim neviděl duvod zapinat hotel mod a něco nastavovat,tak bych měl dotaz.
Je u LE40C650 take volba zapnuti 3D modu.

Dnes jsem zjistil že muj dobry znamy, ktery mi opravuje vše co se tyče elektro maka v servise, ktery je uveden i na strankach samsungu.
Tak mně napadlo jit mu popřat vše nejlepši a vzit sebou papir s otazkami.

Co když v te telce schazi jen nějaky modul,nebo je modul na desce a schazi jen kablik s diodou.
Zajimal se někdo o to 3D u tohoto modelu.[/quote]

Myslim ze zapinat 3D nema na C650-ke velky vyzmam, pretoze vysledok bude aj tak nepozeratelny.
Maju s nim problem aj o dost rychlejsie plazmy. Aj keby procesor v C650 stihal 3D obraz spracovat, no nema panel s potrebnou odozvou, ktory by 3D zobrazil bez duchov.

Na druhej strane v Samsungoch je co vylepsovat a keby sa podarilo od znameho vymamit sposob ako sa dostat do "Advanced" servisneho menu, tak by som kludne prispel aj na lahvu niecoho naozaj dobreho. Dost mozne, ze sa to bude dat iba cez servisny dialkovy ovladac. V tom pripade by som si zobral k znamemu univerzalne DO a nahral z neho servisne kody.
lacib (389)|29.12.2010 09:49
[quote=lerby;318313]tak by som kludne prispel aj na lahvu niecoho naozaj dobreho.[/quote]

do toho by som siel aj ja.. ;)

EDIT//

a toto som nasiel na zahranicnom fore...

[quote]BTW, the advanced section still exists but is only accessible with a service (aka factory) remote... so only a Samsung Authorized Technician can access that portion of the service menu.[/quote]
truhlik77 (11)|29.12.2010 12:10
Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo z TV vyveden optikou zvuk, napr. do externich repracku. Nekde jsem cetl, ze s tim jsou problemy a ze uzivatel mel velmi caste vypadky zvuku apod. Uvazuji o koupi lepsiho ozvuceni a nerad bych vyhazoval penize oknem.
Diky za info
JUCE (265)|29.12.2010 14:04
[quote=lacib;318292]podobny navod, ale cez telnet...
https://tobias.schroepf.de/doku/doku.php?id=garage:samsung_tv_hacking_step_g[/quote]
Jasne vďaka za tip. Zabudol som ho uviesť do návodov, z ktorých som čerpal :) Veď ono sú to vlastne návody o tom istom :)

[quote=dogs;318293]zajímavé já mám stranu 75 :-E, dnes mě nic nevychází :-([/quote]
Asi si si prestavil počet príspevkov na stranu. Ja mám default a podľa toho to bola str.100 :)

O tom servisnom Advanced skúsim zistiť aj ja niečo. Taktiež poznám jedného servisáka v servise, kde opravujú Samsung TV. Len či to bude vôbec poznať, pretože dobre viem, ako fungujú niektoré servisné strediská :D

[quote=truhlik77;318354]Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo z TV vyveden optikou zvuk, napr. do externich repracku. Nekde jsem cetl, ze s tim jsou problemy a ze uzivatel mel velmi caste vypadky zvuku apod. Uvazuji o koupi lepsiho ozvuceni a nerad bych vyhazoval penize oknem.
Diky za info[/quote]
Majú to tu niektorí užívatelia presne takto prepojené a určite je to lepšie ako interné repro. A výpadky zvuku boli v interných alebo v externých repro? Ja som o tomto probléme veru nepočul ...
bobrb (26)|29.12.2010 14:20
[quote=truhlik77;318354]Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo z TV vyveden optikou zvuk, napr. do externich repracku. Nekde jsem cetl, ze s tim jsou problemy a ze uzivatel mel velmi caste vypadky zvuku apod. Uvazuji o koupi lepsiho ozvuceni a nerad bych vyhazoval penize oknem.
Diky za info[/quote]

Mam to takhle propojene pres AVR a za celou dobu zapojeni (3 dny) jsem zadny problem nepozoroval