Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

classics (2)|29.12.2010 15:18
Stává se mi, že se na chvíli zasekne obraz, zvuk se vypne a nebo přestane být synchronizovaný s obrazem. To se nespraví, dokud se nepřepne na jinou stanici. Je to normální?
truhlik77 (11)|29.12.2010 15:50
[quote=bobrb;318390]Mam to takhle propojene pres AVR a za celou dobu zapojeni (3 dny) jsem zadny problem nepozoroval[/quote]

Diky za info.

2 JUCE:
Zminka byla napriklad zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=298539&postcount=493
Tezko ale rict, jak to dotycny mel presne zapojeno, zda signal nevedl nejak "oklikou" pres DVD.
vpx (24)|29.12.2010 16:52
[quote=greedyyy;318209]mam otaku na linux zdatnych
je mozne rozbehnut v TV apache server?
nech sa tie PHP nahravaju priamo do TV nech nemusi bezat ziadne dlasie PC?
potoím sa odkazovat na localhost?[/quote]

Ahoj,
ja myslim, ze vzhledem k tomu, ze procesor je myslim ARMv9 a je tam nainstalovany busybox, asi by v tom nemel byt problem. Akorat bys tam nemusel davat apache, ale treba jenom "lighttpd" + php.
Mam to na NASu s ARmv9 a chodi to dobre, asi by se daly pouzit i ty binarky.....
lacib (389)|29.12.2010 21:15
busybox tam je ano, procesor ale ARMv7..
samsa (22)|29.12.2010 21:36
[quote=lacib;318325]do toho by som siel aj ja.. ;)

EDIT//

a toto som nasiel na zahranicnom fore...[/quote]


Také jsem se zajímal o otázku zprovoznění 3D na tomto TV, v jednom z mojich příspěvků jsem právě zmiňoval že v servisním menu po rozšíření nabídky přes hotel mod je možnost zapnutí 3D. Nevím sice co s tím, ale čekal jsem že se někdo třeba chytí a půjde po tom dál. Jinak jsem na zahraničním fóru našel zmínku o tom že do ADVANCED menu v service menu se dá dostat přes 0000 které člověk musí zmáčknout na dálkovém ovladači když je v servisním menu. Vím už to tu někdo zmiňoval, ale údajně musí být mezi mačkáním jednotlivých nul prodleva min. jedné sekundy. Bohužel nejsem až do silvestra doma u své TV tak to nemohu ověřit. Proto to sem píšu třeba to někdo ověří hned :-).
lacib (389)|29.12.2010 22:25
ja som tiez na dovolenke, ale na hotelovej izbe mam C350, takze som sa vedel na tie styri nuly pri servisnom menu pozriet, aktivuje sa tam tusim nova polozka "picture" (asi nastavenia obrazu, ktore su dostupne v normalnom menu), ale do advanced resp expert menu sa nedostanem..

na avsforum pisali, ze len servisaci, pomocou spec. dialkoveho maju pristup do tohto menu, vraj kvoli mnoho pokazenym TV experimentujucimi uzivatelmi...
vlkas (5)|29.12.2010 23:08
[quote=JUCE;315825]Mne to nahráva bez problémov z akejkoľvek stanice, ktorú si na TV prepnem, či je platená alebo neplatená. Samozrejme tie stanice, ktoré chcem pozerať, musím mať predplatené :)
[/quote]

Stále s tím marně bojuji, ale pořád mě to nechce ty kódované programy nahrávat. TimeShift funguje v pohodě na všech stanicích, ale nahrávání ne. Nejdříve to sice píše že nahrává, ale po cca 3 sec. to napíše že z důvodu omezení autorských práv to nahrát nelze. DVB-T to nahrává v pohodě.

Zatím ovšem jedu v 2 měsíční lhůtě se všemi programy, ale to by snad nemělo vadit.

Mám povolené PVR přes hotelové menu, ale nemám TV hacknutou. Nemůže to být tím ?

Dále mám následující :
- CAM IRDETO SMIT dekódovací modul IrdetoSMIT
- Karta SKYLINK Standard HD ICE

Nenapadá Vás někoho čím by to mohlo být, že to nenahrává ty kódované stanice ze satelitu ?
lerby (906)|30.12.2010 00:21
[quote=lacib;318526]ja som tiez na dovolenke, ale na hotelovej izbe mam C350, takze som sa vedel na tie styri nuly pri servisnom menu pozriet, aktivuje sa tam tusim nova polozka "picture" (asi nastavenia obrazu, ktore su dostupne v normalnom menu), ale do advanced resp expert menu sa nedostanem..

na avsforum pisali, ze len servisaci, pomocou spec. dialkoveho maju pristup do tohto menu, vraj kvoli mnoho pokazenym TV experimentujucimi uzivatelmi...[/quote]

Ja tiez nie som pri telke. Vravis ze po zadani 0000 tam nieco pribudlo?
Pretoze aj na B650 sa do polozky advanced neda vojst. Iba aktivovala dalsie rozsirenejsie menu.

Tam boli uzitocne FBE3, CH_DP, NR, W/B Movie.
lacib (389)|30.12.2010 00:47
presne ako pises, nieco tam pribudlo, ale advanced menu to nie je..
dogs (351)|30.12.2010 01:55
[quote=vlkas;318532]Stále s tím marně bojuji, ale pořád mě to nechce ty kódované programy nahrávat. TimeShift funguje v pohodě na všech stanicích, ale nahrávání ne. Nejdříve to sice píše že nahrává, ale po cca 3 sec. to napíše že z důvodu omezení autorských práv to nahrát nelze. DVB-T to nahrává v pohodě.

Zatím ovšem jedu v 2 měsíční lhůtě se všemi programy, ale to by snad nemělo vadit.

Mám povolené PVR přes hotelové menu, ale nemám TV hacknutou. Nemůže to být tím ?

Dále mám následující :
- CAM IRDETO SMIT dekódovací modul IrdetoSMIT
- Karta SKYLINK Standard HD ICE

Nenapadá Vás někoho čím by to mohlo být, že to nenahrává ty kódované stanice ze satelitu ?[/quote]

Tak já se musím přidat, teď jsem to zkoušel a dělá mě to to samé, modul IRDETO Smit HD CI+ fialový, karta Skylink Irdeto PI-sys 3.0.HD
Jestli to nebude tím modulem, ze skylinku mě říkali že ho testovali a ještě není hotov (nedali mu Skylink ready) a neměl by být vůbec na trhu, ale jiný zatím není. :-(
lerby (906)|30.12.2010 02:13
[quote=lacib;318544]presne ako pises, nieco tam pribudlo, ale advanced menu to nie je..[/quote]

Hmm keby sa to niekomu chcelo nafotit a hodit to sem. Ja budem pri mojej az o tyzden.

Zaujimavy je aj vypis z "Factory Debug Menu" cez ExLink

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=10&t=1115#p9631

Je tam par poloziek navyse (co si pamatam) ale "Coring_ON_OFF" ani nic podobne tam nikde nevidim :(
Tato funkcia upravuje saturaciu farieb pri zle zakrivenej gamme v tmavych odtienoch. Ked sa vsetko nastavi ako ma, najtmavsie farby vyzeraju trochu sivo (vacsinou to ani v obraze nepostrehnem). Lenze presne toto iste robi aj BD-C6900 player a uz je tej sivosti moc.

No a redukciu sumu ktora je aktivna aj vtedy ked je v uzivatelskom menu na OFF by sa tiez zislo pri tomto nastaveni vypnut. Nastastie to nie je az tak strasne ako donedavna pletovka na LG.

Atd...
vsp (704)|30.12.2010 02:32
[quote=dogs;318548]Tak já se musím přidat, teď jsem to zkoušel a dělá mě to to samé, modul IRDETO Smit HD CI+ fialový, karta Skylink Irdeto PI-sys 3.0.HD
Jestli to nebude tím modulem, ze skylinku mě říkali že ho testovali a ještě není hotov (nedali mu Skylink ready) a neměl by být vůbec na trhu, ale jiný zatím není. :-([/quote]

ono to není jednoduché, vědět, ve kterých státech se smí a kde se nesmí nahrávat kodovaný obsah... patrne feature by design from Samsung, co jsem sylšel, tak za ty prachy navíc za CX7X a DVB-S2 (cca až 4100 Kč jak kde) je ten DVB-S2 přijímač pěkný sh.t (ani za 1500 bych ho nebral) a tak si koupím externí... Jednak může nahrávat i jiný jak sledovaný, i více prog. z TP současně, jednak umí sdílet kartu po LAN a cena je srovnatelná a přepínání kanálů je rychlejší a ušetřím za CAM modul další až 2000 Kč. Nevýhoda - další zařízení (ale možná by šlo z TV někudy vytáhnout DC 12V/1,5A), má někdo servisní dokumentaci?
vsp (704)|30.12.2010 02:40
[quote=BigSandy;318308]Zdravím.
Jelikož jsem zatim neviděl duvod zapinat hotel mod a něco nastavovat,tak bych měl dotaz.
Je u LE40C650 take volba zapnuti 3D modu.
[/quote]

je, podle mě je stejný FW T-VALDEUC (ARM Cpu) pro všechny HW

[quote=BigSandy;318308]Dnes jsem zjistil že muj dobry znamy, ktery mi opravuje vše co se tyče elektro maka v servise, ktery je uveden i na strankach samsungu.
Tak mně napadlo jit mu popřat vše nejlepši a vzit sebou papir s otazkami.
[/quote]

Těžko ti něco řekne, oni údajně nesmějí a taky by si kanibalizoval kšeft. Ale zkus a dej vědět :-D

[quote=BigSandy;318308]Co když v te telce schazi jen nějaky modul,nebo je modul na desce a schazi jen kablik s diodou.
Zajimal se někdo o to 3D u tohoto modelu.[/quote]

Jaký výkon a RAM má deska v 3D modelech? V 2D modelech (C6xx) má 800MIPS / 512MB RAM, má tu někdo přístup k 3D? Jestli 3D nemá rychlejší CPU a více RAM? I pak zbývá ta odezva panelu a IR Tx
Zipko0 (14)|30.12.2010 12:33
[quote=dogs;318548]Tak já se musím přidat, teď jsem to zkoušel a dělá mě to to samé, modul IRDETO Smit HD CI+ fialový, karta Skylink Irdeto PI-sys 3.0.HD
Jestli to nebude tím modulem, ze skylinku mě říkali že ho testovali a ještě není hotov (nedali mu Skylink ready) a neměl by být vůbec na trhu, ale jiný zatím není. :-([/quote]
Ja mam LE40C670 aktivovane PVR a nahravanie funguje aj na kodovanych aj na volnych programoch. Tak isto aj HD aj SD programy. Kartu mam SKYLINK ICE HD. Jedine co mam ine (a preto vam to asi nenahrava) je modul ten mam cryptowork. A ozaj HACK nemam spraveny.
Dufam ze som pomohol.
lerby (906)|30.12.2010 12:48
[quote=vsp;318551]je, podle mě je stejný FW T-VALDEUC (ARM Cpu) pro všechny HW

Jaký výkon a RAM má deska v 3D modelech? V 2D modelech (C6xx) má 800MIPS / 512MB RAM, má tu někdo přístup k 3D? Jestli 3D nemá rychlejší CPU a více RAM? I pak zbývá ta odezva panelu a IR Tx[/quote]

Samsung tvrdi ze v 3D modeloch osadza 3DHyperReal Engine zatial co v 2D iba HyperReal. Ten sa podla mna vyuziva na prevod 2D->3D.
Wintermute (265)|30.12.2010 14:42
[quote=vlkas;318532]
Dále mám následující :
- CAM IRDETO SMIT dekódovací modul IrdetoSMIT
- Karta SKYLINK Standard HD ICE

Nenapadá Vás někoho čím by to mohlo být, že to nenahrává ty kódované stanice ze satelitu?[/quote]

Bingo! Nová doba, výrobce kódovacího systému do Irdeta implementoval "fajn" vlastnost, pomocí které může zatrhnout nahrávání a provádět další "populární" vyfikundace (zpráva/spam na obrazovku, automatické přeskupení kanálů v seznamu, možnost vynutit párováni karty s modulem). To je celé. Nejsi první ani poslední kdo má problémy s pořízením nahrávky na PVR boxu s modulem a kartou Irdeto (narozdíl od Cryptoworks). Stejné se děje i na samostatných DVB-S/S2 boxech, není to tedy záležitost Samsungu jak by se mohlo na první pohled zdát.

Chce to prudit Skylink a nenechat si vnutit takováto omezující zvěrstva pod maskou pokroku a rádoby inovací.
TykvaB (4)|30.12.2010 21:06
[quote=vsp;317250]Ne, vubec netusim, zdali existuji zkompilovane ty moduly pro tuto TV... O hacku TV mrkni na stranku JUCE, treba to tam ma popsane a je to v tomto vlaknu popsane...
----------------------------------------

AVR // HDMI Audio Out ???

1) jde nekomu z teto televize po HDMI ven, do AV receiveru, audio vystup? A z jakeho HDMI? Anebo zvuk vazne leze z teto TV jen pres optiku???

vystup na sluchatka vzadu, misto naboku, to se jim taky nejak nepovedlo...

2) Zapina nekomu tato televize pres HDMI jeho AV Receiver? Me to receiver pouze umi vypnout, ale pri zapnuti TV, musim rucne AVR, jinak je hlucho (protoze TV je prepnuta na Ext. repro).

Delam neco spatne???[/quote]

1) Tak z HDMI z TV zvuk nejde jenom optikou je to jenom HDMI IN
2) AVR (moje domácí kino os Samsungu) to zapína slouží k tomu funkce AnyNet ale 100% jenom se Samsungem
TykvaB (4)|30.12.2010 21:23
[quote=andrejM1;318147]Tak trochu ma tato TV sklamala, cakal som ze z nej spravim multimedialny prehravac(DVD player sa mi pokazil), ale prehravanie z PC cez DLNA mi neprehrava fullHD (po minute sa TV restartne), to by som este prezil,pretoze mam dost slaby PC tak to moze byt tym, DVD mi to prehra cez DLNA ale aj to iba niektore,pri niektorych vypise nepodporovany kodek audia :(....ale najviac ma stve ze ani cez USB mi prehravanie nefunguje korektne, skusil som spustit 720p videoklip a aj v tom pripade sa TV po par minutach restartovala - bol to standardny 8GB kluc Kingston. Planujem kupit 500GB externy HDD, a neviem ci sa to vobec oplati ked to prehrava iba co sa mu zachce (prehravane formaty som nastudoval,ale to DVD neviem preco neprehralo). btw mate aj vy problem s restartom TV pri prehravani? dik[/quote]

Já mám k této TV ext disk WD [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nemám v cca 98% problém pouze u některých .mkv souborů je vyšší počet "ref frames" více než 5 a potom to nejde jinak se zvukem problém není a i uložená dvd (.vob soubory) na disku jdou v pohodě. Ale je pravda že se to zlepšilo po aktualizaci FW
TykvaB (4)|30.12.2010 21:27
[quote=vsp;318207]nikde to nenajdes, changelog neni verejny, pokud vim... Pokud ti vse funguje jak ma, tak nic neupgraduj, zbytecne riskujes[/quote]
Changelog u nás veřejný není ale na http://www.samsung.co.uk je vždy popsáno co nový FW má opravené. Mimo to angličani mají na těchto stránkách o mnoho víc info než na CZ stránkách
Např:
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3005.1

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)
vlkas (5)|30.12.2010 23:21
[quote=Zipko0;318610]Ja mam LE40C670 aktivovane PVR a nahravanie funguje aj na kodovanych aj na volnych programoch. Tak isto aj HD aj SD programy. Kartu mam SKYLINK ICE HD. Jedine co mam ine (a preto vam to asi nenahrava) je modul ten mam cryptowork. A ozaj HACK nemam spraveny.
Dufam ze som pomohol.[/quote]

Ok, takže už alespoň víme čím to je :)

Takže jestli koupím tento modul [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tak by to mělo nahrávat. Nebo máš nějaký jiný ?

Chtěl jsem jít s dobou a koupit rovnou ten nejnovější typ, ale jak je vidno, někdy je lepší koupit starší, který je osvědčený.
dogs (351)|31.12.2010 01:57
[quote=vlkas;318766]Ok, takže už alespoň víme čím to je :)

Takže jestli koupím tento modul [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tak by to mělo nahrávat. Nebo máš nějaký jiný ?

Chtěl jsem jít s dobou a koupit rovnou ten nejnovější typ, ale jak je vidno, někdy je lepší koupit starší, který je osvědčený.[/quote]

No v nejhorším ho vrátíš, já ho měl, ale zase mě v něm nešla nová karta, tak jsem musel koupit ten nejnovější. Možná jsem měl radši koupit jinou kartu :-)
dogs (351)|31.12.2010 02:01
[quote=TykvaB;318732]1) Tak z HDMI z TV zvuk nejde jenom optikou je to jenom HDMI IN
2) AVR (moje domácí kino os Samsungu) to zapína slouží k tomu funkce AnyNet ale 100% jenom se Samsungem[/quote]

Moje AVR (viz podpis) mě to zapíná v pohodě, nemusí být Samsung, pouze musí podporovat HDMI-CEC (Anynet+)
Neknuba (11)|31.12.2010 15:41
Chci se vás zeptat,vlastním tuto Tv,ale v úhlopříčce 37" a občas u některých programů,filmů mi trochu píská zvuk,nevíte čím to je? A pak ještě se chci zeptat jestli je někde k mání nějaké ideální nastavení obrazu nebo jaké hodnoty máte nastavené vy.
lacib (389)|31.12.2010 15:49
nastavenia napr tu..
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=317916&postcount=1460

piskanie moze byt napr lcd panelom..
pozri z pravej strany na TV nalepku aky mas panel.. SQ su fajn, AA panel bzuci trosku..
popozeraj na fore, vela sa pisalo o tom... :)
Neknuba (11)|31.12.2010 15:59
Tak mám panel AA...jinak zkoušel jsem to nastavení a barvy mi příjdou takový zašedlý,no zkusím si s tím ještě pohrát a uvidím. zatím díky.
JUCE (265)|31.12.2010 19:55
Tak som doplatil na moje pokusy s TV :) Nefungujú mi niektoré tlačidlá na DO, ako napr. čísla, CH LIST, prepínanie programov, SOURCE. Tlačidlo hlasitosti a menu fungujú, takže to je jediný spôsob, ako si môžem prepínať kanály a vyberať vstupy.
Skúšal som ten postup s 0000 v servisnom menu, ale nejak mi to nefungovalo (nič také ako popisujete mi tam nepribudlo), tak som si v SHOP menu pozapínal všetky položky na ON (ako napr. 3D CUBE a iné 3D veci), vypol som hotelový mód a vypol, zapol TV. Nič nové mi ten shop mód nezobrazil, tak som ho podľa užív.návodu vypol. Teraz nemôžem aktivovať hotelový mód cez MUTE-1-1-9-OK, kedže mi čísla nefungujú. Ovládač je OK, pretože TV reaguje na stláčanie týchto tlačidiel (aj baterky som už dal nové). Skúsil som aj faktory reset, ale nepomohlo. Nemôžem si obnoviť ani zoznam naladených kanálov, keďže to pýta PIN...
Nenapadá vás ako sa dostať do hotelového módu nejak inak? Resp. hotelový mód nepotrebujem, ale potrebujem to rozšírené servisné menu.
rios66 (41)|31.12.2010 21:41
skus pri vypnutej TV ist cez INFO ► MENU ► MUTE ► POWER do servisneho menu a tam zapnut hotelovy mod potom vypnut TV a znova zapnut do servisneho menu cez predoslu kombinaciu skusit ci tam nebude adv menu. V tejto kombinacii nie su cisla mozno to pojde ale neviem ci sa takto da aktovovat hotelovy mod ani adv menu neskusal som to ale za pokus to stoji.
JUCE (265)|1.1.2011 01:05
Hotelový mód sa v servisnom menu nedá zapnúť podľa informácií uvedených tu na fóre. Zapnúť sa dá len cez kombináciu kláves MUTE-1-1-9-OK :(
vsp (704)|1.1.2011 09:49
[quote=lacib;318866]nastavenia napr tu..
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=317916&postcount=1460

piskanie moze byt napr lcd panelom..
pozri z pravej strany na TV nalepku aky mas panel.. SQ su fajn, AA panel bzuci trosku..
popozeraj na fore, vela sa pisalo o tom... :)[/quote]


a co CN panel?
vsp (704)|1.1.2011 09:58
[quote=vlkas;318766]Ok, takže už alespoň víme čím to je :)

Takže jestli koupím tento modul [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tak by to mělo nahrávat. Nebo máš nějaký jiný ?

Chtěl jsem jít s dobou a koupit rovnou ten nejnovější typ, ale jak je vidno, někdy je lepší koupit starší, který je osvědčený.[/quote]

kup si Cryptoworks Skylink kartu a modul máš to... už dávno jsem psal, že ICE jsou na ... a Irdeto jsou hodně restriktivní a nevyzkoušené... Cryptoworks je v mnohých ohledech lepší systém i z hlediska bezpečnosti, ono jde o to, aby provideři byli nuceni upgradovat a platit za ochrany ...

[quote=TykvaB;318737]Changelog u nás veřejný není ale na http://www.samsung.co.uk je vždy popsáno co nový FW má opravené. Mimo to angličani mají na těchto stránkách o mnoho víc info než na CZ stránkách
Např:
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3005.1

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)[/quote]


takže nic pro běžné použití (Yahoo už tam bylo určitě dříve)...
tvargy (26)|1.1.2011 11:23
co ten ivysilani widget? už ho někdo vidíte? měl by být ode dneška (já zatím nic)
BigSandy (163)|1.1.2011 14:09
Bude to stejnak jen pro ČT, kde je lautr hovno.
S těma widgetama pro Internet@TV se teda Samsung moc neukazal.
rudlus (539)|1.1.2011 14:44
[quote=vsp;319015]a co CN panel?[/quote]

na sk sa vacsinou nechavaju verzie s AA panelmi vsade kde som kukal na predajniach bolo AA---asi tak u nas vyrabanae a nam nechaju odpad...
Zipko0 (14)|1.1.2011 15:26
Ja mam panel SQ02 a kupoval som ho na Slovensku cez TPD.....
To iste aj sused on kupoval v OKEY....
shi-tzu (7)|1.1.2011 15:39
Ahoj,
nezkoušel někdo jestli jde použít i externí DVD ROM připojením do USB portu TV?Myslím jestli by třeba bylo možné přehrávat takto filmy.¨
RADEK
lacib (389)|1.1.2011 17:10
ja som kupoval AA panel v electro world, rodicia SQ v NAY.

externa dvdromka pride snad casom, na B rade by mala ist cez SamyGO..
WalkerCZ (1)|1.1.2011 18:05
Zdravim,
....smazano...
Jo, abych trochu prispel, tak jsem zkusil externi DVD writer Samsung SE-S084 a TV ho ani neidentifikovala.

EDIT 2.1.2011 17:24 - chtel jsem nejaka doporuceni a rady, ale zadna reakce, nevadi, uz jsem si to nasel...
vsp (704)|1.1.2011 18:54
jo to si budes muset projit :-) DVD romka jedine pres hack tv a namountovani, pokud existuje k ni linux driver (myslim ze existuji jen 2-3 vyrobci chipsetu pro opticke mechaniky, tak snad ano)...

Made In Slovakia, 12/2010, panel CN
rios66 (41)|1.1.2011 23:28
[quote=JUCE;318997]Hotelový mód sa v servisnom menu nedá zapnúť podľa informácií uvedených tu na fóre. Zapnúť sa dá len cez kombináciu kláves MUTE-1-1-9-OK :([/quote]

skus toto myslim ze tam maju podobny problem ako ty a on to vyriesil.

https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=9&t=1174
Killerone (23)|2.1.2011 01:32
Zdravim jsem cerstvym majitelem Samsungu LE40C654 a chci se zeptat na jednu vec, kdyz mi zacina film a je jen cerna obrazovka, tak se mi tam objevuji takove sede fleky takzv. clouding u filmu to neni videt jen kdyz je opravdu cerna obrazovka, je to na reklamaci? Panel mam SQ01. Diky za info.
mpaulen (61)|2.1.2011 10:12
Až pondělí se spustí widget ČT, nyní pře víkend tam nikdo není. Bude se lišit spuštění u Béčkové a u Céčkové řady
nin (388)|2.1.2011 13:36
Dík za info (pokud ho maš z oficiálního zdroje).
JUCE (265)|2.1.2011 14:59
[quote=rios66;319225]skus toto myslim ze tam maju podobny problem ako ty a on to vyriesil.

https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=9&t=1174[/quote]

Človeče ďakujem ti moc za túto radu. Pomohol si mi vrátiť TV do pôvodného stavu. Mnohokrát ďakujem ;-) Už nemusím TV používať v obmedzenom režime :)

Ak by sa to náhodou niekomu stalo, tak píšem aspoň stručný postup ako obnoviť funkčnosť všetkých tlačidiel na DO:
1. najskôr som si do run.sh vložil:
[code]cp /mtd_rwarea/Version.1 /dtv/usb/sda1/Version.1[/code]
čím sa mi na USB kľúč skopíroval súbor Version.1;
2. potom som upravil obsah tohto súboru Version.1 z pôvodnej verzie na novú:
[code]SWU_T-VALDEUC_001001_I04_EK000DK000KK000RK000_100101[/code]
3. potom som vložil do run.sh:
[code]cp /dtv/usb/sda1/Version.1 mtd_rwarea/Version.1[/code]
čím sa mi skopírovala nová verzia súboru do TV, ktorý si po tomto zásahu myslel, že má verziu FW 1001.1;
4. následne som nahral cez USB kľúč do TV starú verziu FW 1016;
5. po reštarte sa mi obnovili všetky funkcie tlačidiel na DO ;-)
6. no a na koniec som nahral poslednú verziu FW 3005.1
dEfKA (10)|2.1.2011 16:22
[quote=Killerone;319246]Zdravim jsem cerstvym majitelem Samsungu LE40C654 a chci se zeptat na jednu vec, kdyz mi zacina film a je jen cerna obrazovka, tak se mi tam objevuji takove sede fleky takzv. clouding u filmu to neni videt jen kdyz je opravdu cerna obrazovka, je to na reklamaci? Panel mam SQ01. Diky za info.[/quote]

Zdravím též, mám zánovní LE46C654, panel AA01 a jsem na tom podobně. Při černé obrazovce jsou na panelu světlejší místa. Je to jediný problém, na který jsem zatím narazil. Zkoušel jsem trochu hledat a zdá se, že to je u LCD televizorů běžné. Jsem zvědav, co na to zdejší experti. Předem díky za názor.

dEf
lerby (906)|2.1.2011 16:36
[quote=dEfKA;319374]Zdravím též, mám zánovní LE46C654, panel AA01 a jsem na tom podobně. Při černé obrazovce jsou na panelu světlejší místa. Je to jediný problém, na který jsem zatím narazil. Zkoušel jsem trochu hledat a zdá se, že to je u LCD televizorů běžné. Jsem zvědav, co na to zdejší experti. Předem díky za názor.

dEf[/quote]

Clouding si mozete porovnat s mojou SQ04 na B651. Expozicia fotoaparatu je v obrazku. Nastavenie podsvietenia na 2 co zhruba zodpoveda 4-5 v serii "C"

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=300110&postcount=29

Moj clouding nie je v skutocnosti taky hrozny ako na obrazku. Ak to chcete porovnavat musite si najskor s rovnakou expoziciou nafotit svoj panel.
greedyyy (314)|2.1.2011 19:07
[quote=dogs;318291]Proc by měl být nefunkční ? Když stejné scripty jsem použil a fungujou.

EDIT: omlouvám se ale telnet opravdu nejde (FTP ano) ale šel, scripty mám pořád stejné na flash disku. Docela záhada.
Zajímalo by mě čím to je. Pokud mě někdo řekne co je špatně script upravím.[/quote]
podarilo sa niekomu rozbehnut ftp aj telnet naraz?
popripade este nieco dalsie?
snazim sa rozbehnut xampp priamo v tv podla navodu pre linux a potreboval by som aby sa spustal automaticky
KEZLAB (8)|2.1.2011 20:26
[quote=greedyyy;319422]podarilo sa niekomu rozbehnut ftp aj telnet naraz?
popripade este nieco dalsie?
snazim sa rozbehnut xampp priamo v tv podla navodu pre linux a potreboval by som aby sa spustal automaticky[/quote]

Mě se povedl telnet a ftp současně ale nevím jestly vám to půjde jako mě.Stáhl jsem si z JUCEovej stránky soubor na otevření samotného telnetu,rozbalil a otevřel.Skript "run.sh" jsem normálně ve windows přejmenoval na telnetd.sh.Takto přejmenovaný skript jsem zkopíroval do souboru na kterém měl chodit telnet a ftp současně "USB 2 z Hack-balicek" a nahradil jím stávající soubor telnetd.sh.nový skript má jinou velikost ale jinak výpis je stejný a takto mi to fungovalo současně.Nový skript má velikost 434 bajtů a původní měl 446 bajtů.
xxvasa (3)|3.1.2011 00:21
jako novy uzivatel c670 sem narazil na nepekny problem. Kdyz prehravam z externiho HDD[WD My Book] *.mkv 720p nebo 1080p sa prehravani po chvilce vypne a zacne sa automaticky prehravat dalsi soubor na disku. Myslel sem ze kdyz zaktualizuju firmware v TV tak to pomoze, bohuzel nepomohlo. Soubor *.avi 1080p to prehralo bez problemu cely film.nenarazil nekdo na podobny problem?
vsp (704)|3.1.2011 02:41
[quote=nin;319339]Dík za info (pokud ho maš z oficiálního zdroje).[/quote]

Tam nikdo neni - myslis asi v Korei, protoze to nezavisi na CT... Hadam ze se nic nespusti, kdyby to meli opravene tak by to pustili uz drive.