Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

rios66 (41)|3.1.2011 09:04
[quote=xxvasa;319501]jako novy uzivatel c670 sem narazil na nepekny problem. Kdyz prehravam z externiho HDD[WD My Book] *.mkv 720p nebo 1080p sa prehravani po chvilce vypne a zacne sa automaticky prehravat dalsi soubor na disku. Myslel sem ze kdyz zaktualizuju firmware v TV tak to pomoze, bohuzel nepomohlo. Soubor *.avi 1080p to prehralo bez problemu cely film.nenarazil nekdo na podobny problem?[/quote]

Mam LE37C670 a *.mkv prehrava bez problemov , ale stretol som sa s takymto problemom ako ty ale nesuvisi to stym , ze je to mkv , ale stym ze v subore je nejaka chyba ktoru TV nedokaze spracovat a vtedy automaticky preskoci na dalsi subor. Inak hovorim mkv ide bez problemov aj audiostopy aj titulky a aj rychle pretacanie. Este sa mi nestalo aby mi mkv vypadlo a to na tom spustam 16 GB subory.
greedyyy (314)|3.1.2011 10:38
[quote=rios66;319528]Mam LE37C670 a *.mkv prehrava bez problemov , ale stretol som sa s takymto problemom ako ty ale nesuvisi to stym , ze je to mkv , ale stym ze v subore je nejaka chyba ktoru TV nedokaze spracovat a vtedy automaticky preskoci na dalsi subor. Inak hovorim mkv ide bez problemov aj audiostopy aj titulky a aj rychle pretacanie. Este sa mi nestalo aby mi mkv vypadlo a to na tom spustam 16 GB subory.[/quote]
tebe idu titulky v MKV?
ako si to dokazal?
mne nejdu, musim si ich vzdy s MKV vyexportovat ako subor s rovnakym nazvom ako MKV.
lacib (389)|3.1.2011 11:16
aj mne idu, ked ich spustim v PC.. :D
rios66 (41)|3.1.2011 12:47
[quote=greedyyy;319540]tebe idu titulky v MKV?
ako si to dokazal?
mne nejdu, musim si ich vzdy s MKV vyexportovat ako subor s rovnakym nazvom ako MKV.[/quote]

Nie nejdu mi len ked su vyexportovane samozrejme.
greedyyy (314)|3.1.2011 14:02
zdar chlapy na novy rok som sa trochu nudil tak som rozobral skripty pre extreamer. zatial je to len hruby nacrt, nieco nieje spravene vobec nieco len trochu, nieco ide. vyskusajte a dajte vediet.
samozrejme ze netplayer neprehra veci na rtmp protokole ani FLV subory.
ale uz na tom precuje dogs a tvwidgetom, tak sand coskoro.
ide mi skor o to aby to niekto preklikal a zistil totalne nefukcne veci. cize testujte a poslite feedback
comu nerozumieme je napr to ze niektore veci na mms protokole prehra, a niektore nie
taku mms://wmsta3.the.sk/ta3live neprehraje
ale mms://stream.hdtv1.cz/Film1cz-live ano

mozno niekoho potesi, je tam nejaka kungfu TV ktora vysiela honkongske kraviny s 70-tych rokov :)


http://pracovnyurad.sk/kinotip/extreamer/

novu mam parsovanu tu
http://pracovnyurad.sk/kinotip/nova/index.nova.php


je mozne za tam narazis na nejake problemy tak daj potom vediet.
a ked sa budete moc nudit skludom mi poklikajte priamo na http://pracovnyurad.sk :)
greedyyy (314)|3.1.2011 14:13
a predsa len jednu otazku.
skusal som rozbehnut xampp priamo v TV ale mam problem
chce to instalovat do /opt a vsetky skripty odkazuju na tu adresu.
nasledne to spustit cez /opt/lampp/lampp start
a mne sa ani nedari vytvorit ten folder opt
skusal som to instalnut na kluc ale zase som to nedokazal spustit - skripty som upravil na aktualnu cestu.

viete mi niekto poradit co robim zle?

popripade nejaky very lite tiny and small PHP server ktory by som vedel spustit va TV priamo s kluca? ten xampp je dost velka obluda a ma sql a smtp a ftp a milion dalsich veci co ani nepotrebujem
dik
Draky (2)|3.1.2011 14:41
Zdravim vsechny Samsungare,
udelal jsem si radost a koupil c650, zatim jsem spokojeny, ale mel bych na vas dva dotazy:

1) obcas se mi jakoby na pul vteriny vypne tv, prijde mi, jako by se prepinal format obrazu. Stava se to napr pri prechodu z filmu do reklamy. Je to vec nastaveni, vlastnost nebo chyba? Pokud se to nikomu jinemu nestava, mam necely tyden na vraceni..

2) V menu Obraz - moznosti nechapu jaky je rozdil mezi Format (Automaticky format - 16:9 - Siroky zoom - Zvetseny obraz - 4:3 ) a Rezim obrazu ( 16:9 - Siroky zoom - Zvetseny obraz - 4:3)
JAk to mate nastaveno? Nesouvisi s tim muj problem v bode 1), ze bych to mel spatne nastavene?

Diky moc za radu, do navodu jsem koukal, ale dle meho nazoru moc dobre udelanej neni. Tady jsem zvladl zatim prvnich 70 stran..
lacib (389)|3.1.2011 15:22
[quote=greedyyy;319576]a predsa len jednu otazku.
skusal som rozbehnut xampp priamo v TV ale mam problem
chce to instalovat do /opt a vsetky skripty odkazuju na tu adresu.
nasledne to spustit cez /opt/lampp/lampp start
a mne sa ani nedari vytvorit ten folder opt
skusal som to instalnut na kluc ale zase som to nedokazal spustit - skripty som upravil na aktualnu cestu.

viete mi niekto poradit co robim zle?

popripade nejaky very lite tiny and small PHP server ktory by som vedel spustit va TV priamo s kluca? ten xampp je dost velka obluda a ma sql a smtp a ftp a milion dalsich veci co ani nepotrebujem
dik[/quote]

nechapem celkom ako instalujes priamo do TV, ale..cez telnet ti nepojde linuxovym prikazom vytvorit folder?
predpokladam, ze nemas prava zapisovat v TV, skus ich nastavit prikazom chmod 777 na danu cast pamate TV...

pripadne mi napis kratku SS co presne robis, mozno by som vedel pomoct..

skus pozriet na toto..

http://microapache.kerys.co.uk/
greedyyy (314)|3.1.2011 16:19
skusal som to zatial len cez FTP vytvorit ten folder. a tam to neslo.
momentalne niesom pri tv, skusim ten telnet.

link je nanic, je to apache pre win.

vecer skusim lighttpd-1.4.28, uvidim co to spravi.
len netusim ako tam nainstalujem FTP
lacib (389)|3.1.2011 16:25
jasnee, mohlo mi trknut, ze potrebujes php pre linux...
ako vravim, je to asi o pravach zapisovania, povoloval si nieco cez ftp?
nemam ho spojazdnene, neviem ani ako to vyzera, ci tam je taka moznost..
samsa (22)|3.1.2011 16:42
[quote=lerby;318612]Samsung tvrdi ze v 3D modeloch osadza 3DHyperReal Engine zatial co v 2D iba HyperReal. Ten sa podla mna vyuziva na prevod 2D->3D.[/quote]

Opět se lehce vracím k otázce 3D na této televizi. Dnes jsem byl v PLANEu a měli tam LE40C750 a běžel na ni 3D film. Na čelním panelu nikde nesvítí žádná kontrolka která by 3D signalizovala. Televize vypadá zpředu úplně stejně jak moje C650. Nikde žádný senzor vidět není, ani nic co by blikalo či jinak signalizovalo 3D. Jinak tato TV měla PANEL SQ1 stejně jak moje 650.
Vzhledem k tomu, že nejde na C650 nastavit v service menu 3D, respektive jde, ale po restartu televize se automaticky vypne. Napadá mne co kdyby se přes hotelové menu nastavil model v C650 na C750 a pak se stáhnul nový firmware a v service menu se povolilo 3D. Nepřibylo by v menu TV nastavení 3D ?? Nebylo by to pak jen o tom získat správný IR signál z ovladače pro C750 a zkusit ho vyslat k C650 ?? Třeba by to ten panel C650 nestíhal, ale třeba by to 3D jelo ? Vždyť je evidentní že v té C750 je naprosto stejný panel jak v C650.
Třeba je to jak s procesory INTEL když neprojde vyrobený procesor s taktovací frekvencí 3 GHz (je nestabilní) sníží nastavený takt na 2,6 Ghz a prodá se jako nižší řada a pak si ho stejně všichni taktují na 3,5 GHz a ve finále je to jen o tom chlazení. :-).
greedyyy (314)|3.1.2011 18:49
mazem
vsp (704)|3.1.2011 19:14
[quote=samsa;319627]Opět se lehce vracím k otázce 3D na této televizi. Dnes jsem byl v PLANEu a měli tam LE40C750 a běžel na ni 3D film. Na čelním panelu nikde nesvítí žádná kontrolka která by 3D signalizovala. Televize vypadá zpředu úplně stejně jak moje C650. Nikde žádný senzor vidět není, ani nic co by blikalo či jinak signalizovalo 3D. Jinak tato TV měla PANEL SQ1 stejně jak moje 650.
Vzhledem k tomu, že nejde na C650 nastavit v service menu 3D, respektive jde, ale po restartu televize se automaticky vypne. Napadá mne co kdyby se přes hotelové menu nastavil model v C650 na C750 a pak se stáhnul nový firmware a v service menu se povolilo 3D. Nepřibylo by v menu TV nastavení 3D ?? Nebylo by to pak jen o tom získat správný IR signál z ovladače pro C750 a zkusit ho vyslat k C650 ?? Třeba by to ten panel C650 nestíhal, ale třeba by to 3D jelo ? Vždyť je evidentní že v té C750 je naprosto stejný panel jak v C650.
Třeba je to jak s procesory INTEL když neprojde vyrobený procesor s taktovací frekvencí 3 GHz (je nestabilní) sníží nastavený takt na 2,6 Ghz a prodá se jako nižší řada a pak si ho stejně všichni taktují na 3,5 GHz a ve finále je to jen o tom chlazení. :-).[/quote]

tak to vyzkousej a dej nam vedet...

ohledne Tx Ir diody - dival jsi se na televizi skrze fotak napr.? Okem tezko IR diodu uvidis a ani pres fotak nemusis videt vsechny, zalezi, na jake vlnove delce presne vibruje.

S tim panelem to asi nebude jen tak, ve 3D je selskym rozumem az 200% narust vseho (datoveho objemu, snimkove frekvence) a kdyby to bylo tak easy, uz by na to davno nekdo prisel.

Kdo mate 3D TV s root pristupem, vypiste v konzoli (telnet IP.AD.RE.SA vasi televize):

cat /proc/cpuinfo & cat /proc/meminfo

a uvidime, co je tam za desku,m pravdepodobne je tam jina deska...

Kdo mate 3D TV bez root pristupu, tak mi napiste SZ a ziskate ho za 2 minuty.
greedyyy (314)|3.1.2011 20:20
tak som zistil ze skriptiky vyssie musia znova bezat na lokale :(
bol som v tom ze pobezia aj vam.
skusim trochu na nich popracovat a uploadnem ich.
a sikovnejsich poprosim o trochu invencie pri rozbiehani webserveru na TV. ja osm na to asi prilis jednoduchy.
nin (388)|3.1.2011 20:35
[quote=samsa;319627]Opět se lehce vracím k otázce 3D na této televizi. Dnes jsem byl v PLANEu a měli tam LE40C750 a běžel na ni 3D film.[/quote]

Nevim, co presne si predstavujes pod slovy "běžel na ni 3D film", nicmene, u mne je to tak, ze 3D zacne fungovat az ve chvili, kdy zapnu synchronizaci na aktivnich 3D brylich s nastavenim 3D rezimu TV (posun pixelu (2D->3D), vertikalni nebo horizontalni stereoskopicky obraz + dalsi typy). Z tohoto prosteho faktu usuzuji, ze 3D TV je vysilacim synchronizacnim signalem fyzicky vybavena. Dle manualu je tento 3D vysilac v levem dolnim rohu TV, klasicky IR je v pravem dolnim rohu (u meho typu TV).
Aby toho nebylo malo, TV je z principu vyse zminenych technologii vybavena vyssi vzorkovaci frekvenci panelu, coz zrejme vyzaduje jiny HW.
4.ever (11)|3.1.2011 20:43
[quote=vsp;316593]
A LE40C650 je za 14990 v Datartu a jeste vam to dovezou na stedrej den za 249,- (stejna cena jak kdyz si dojedes na shop sam) jak se divam[/quote]
Dnes mají v Datartu super povánoční slevu ze 14990,- na 23 990,- za LE40C650
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nin (388)|3.1.2011 21:18
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Česká televize už letos v září představila společně se Samsungem speciální widget pro využívání služby iVysílání.cz na obrazovce televizorů této značky. "Widget existuje reálně od srpna nebo od září, jsou tam ale technické problémy na straně Samsungu, kdy se nedaly soubory dobře přehrát. Jelikož ale nyní přecházíme na nové programy u videa, budou si moci všichni majitelé televizorů Samsung s připojením k internetu od 1. ledna přehrát pořady z iVysílání na své obrazovce," slíbil Fridrich, podle něhož ČT jedná i s dalšími výrobci televizorů. Zároveň prý řeší otázku, zda všechny výrobce přesvědčit k přechodu na společnou platformu HbbTV, nebo podporovat jejich samostatné platformy pro tuto službu.



Nejste-li spokojeni se současným stavem, prosím napište panu Milanu Fridrichovi, co přesně si o tom myslíte.

[email]milan.fridrich@ceskatelevize.cz[/email]

Telefon: 261 136 113
Kontakt prostřednictvím SMS: 739 524 444
tvargy (26)|3.1.2011 21:53
mi napsali z ČT:
Widget je z naší strany připraven, bohužel nastaly problémy s přehráváním streamů na straně TV od Samsungu. Je to na nich.
dkdkdk (65)|3.1.2011 21:54
V tom prohlášení chybí jeden malý detail - 1. ledna ale kterého roku? Nevím, na co si chceš stěžovat.
nin (388)|3.1.2011 22:10
[quote=tvargy;319724]mi napsali z ČT:
Widget je z naší strany připraven, bohužel nastaly problémy s přehráváním streamů na straně TV od Samsungu. Je to na nich.[/quote]
Bez hlubších znalostí situace (samsung i čt obligátně mlčí) těžko soudit. Nicméně vzhledme k tomu, že spousta jinych poskytovatelů streamu technické potíže nemá (NetFlix, Hulu plus ...) a online vysílání kompletně překódovali do H.264 zní snaha svést potíže na samsung tak trochu neuvěřitelně. Nehledě na fakt, že testovací verze na tomtéž samsungu fungovala již v létě 2010.

[quote=dkdkdk;319725]V tom prohlášení chybí jeden malý detail - 1. ledna ale kterého roku? Nevím, na co si chceš stěžovat.[/quote]
Naivně jsem doufal, že na to nikdo zbytečně neupozorní. Nadpis novinek ČT, ve kterém je několikrát zmíněno datum 1.ledna 2011 (pokud je míněno 1. ledna) je "Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011". Stále bys to chápal tak, že nejde o rok 2011? Pokud ano, proč?
dogs (351)|3.1.2011 22:26
[quote=greedyyy;319618]skusal som to zatial len cez FTP vytvorit ten folder. a tam to neslo.
momentalne niesom pri tv, skusim ten telnet.

link je nanic, je to apache pre win.

vecer skusim lighttpd-1.4.28, uvidim co to spravi.
len netusim ako tam nainstalujem FTP[/quote]

Už jsi to zkoušel ?
Na wdtv live beží Lighttpd i na externím usb disku, tak by to mohlo jít. No a na ftp zkusit pure-ftpd
dkdkdk (65)|3.1.2011 22:32
Každý chápe směřování tohoto příslibu na rok 2011 :) Jen kdybych chtěl být hnidopich, tak můžu říct, že rok 2011 zmiňují jen servery a ne ústa p. Fridricha. Ale i kdyby prohlásil "spustíme to dne 1.1.2011 v 9:00h", tak to stejně nemá žádnou váhu. Hned nato může totiž vyjít vyjádření "nepovedlo se, 3 měsíce počkejte" :) . A neuděláš s tím prostě nic. Nečekej na dovolávání se nějakého práva na slíbenou službu.
nin (388)|3.1.2011 22:45
@dkdkdk

Ale to přece není o žádném právu, ktereho bych se snad chtěl dovolávat. Jde (ostatně jako vždy) o princip, kdy zástupce veřejnoprávní instituce něco přislíbí a skutek utek. Dnes ráno byl pan Fridrich ve vysílání čt24 a (patřičně nadutě (chápu ale, že celkem právem)) zmiňoval úspěchy na poli online vysílání. Kdyby řek, že krom úspěchů také nemuže dostát svému slibu protože blablabla, neřeknu ani slovo. Ale on to vůbec nezmíníl. Pokud člověk neudělá nic, těžko by evoluce chápání významu slibu mohla překročit třeba Ukrajinu (pokud to tu čte někdo z ukrajiny, tak sorry).
vsp (704)|4.1.2011 06:25
Ale udelas, kdo mate nove koupenou TV, tak ji vratte do 14 dnu a jako duvod uvedte, ze nefunguje videoplayer ceske televize, ktery byl sliben na 1.1.

pokud to udela 1000 a vice lidi, tak se samsung asi zamysli :-) ty widgety, ktere poskytuje samsung, jsou fakt na nic...

Ja vracim, adie samsung :-D
vsp (704)|4.1.2011 06:33
[quote=nin;319729]Bez hlubších znalostí situace (samsung i čt obligátně mlčí) těžko soudit. Nicméně vzhledme k tomu, že spousta jinych poskytovatelů streamu technické potíže nemá (NetFlix, Hulu plus ...) a online vysílání kompletně překódovali do H.264 zní snaha svést potíže na samsung tak trochu neuvěřitelně. Nehledě na fakt, že testovací verze na tomtéž samsungu fungovala již v létě 2010.[/quote]

Vždyť TV Samsung přehrává WMV stream ČT OK, tak kde nastal problém?

Existuje pro nějaký region nějaký Samsung Widget, kde lze přehrávat nějaká videa? Myslím bez registrace/platby jako Netflix apod. a nemyslím Netplayer..
BigSandy (163)|4.1.2011 07:47
Proč tak strašně toužite po tom ČT archivu.
1. je tam lautr hovno.
2. Pokud si stahnete v PC nějaky strean s archivu ČT1, tak je to ve formatu flv
Rozlišeni 512 X 288 - 552 kbps
Tyto streamy stači strčit na flash disk a telka tento format normalně přežvika.
Je to však uplně kostičkovany hnus.

Třeba streamy s TV nova, to je uplně o něčem jinem a občas se i najde něco na co kouknout.
mpaulen (61)|4.1.2011 08:38
Volal jsme do Samsungu na infolinku, pan u telefonu se šel poradit s techniky, asi minutu hrála / dokola/ krásná hudba, a pak mi poděkoval, že jsem vyčkal a zdělil, že ani oni neví kdy to bude fungovat.
ritchi (225)|4.1.2011 10:24
[quote=mpaulen;319784]Volal jsme do Samsungu na infolinku, pan u telefonu se šel poradit s techniky, asi minutu hrála / dokola/ krásná hudba, a pak mi poděkoval, že jsem vyčkal a zdělil, že ani oni neví kdy to bude fungovat.[/quote]
skor mam dojem,ze dotycnemu panovy islo len o tvarenie sa vyvolanim v tebe pocit konzultacie a radenia sa s kolegom pri tvojom minutovom pocuvani hudby.ale verim,ze ako hudobny fajnsmeker si si prisiel na svoje a tvoje pociatocne sklamanie vo forme negativnej spravy ohladom archivu CT nebolo az take velke :D
greedyyy (314)|4.1.2011 11:13
tiez si myslim ze technicka podpora u samsungu, je nieco taketo http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/wesley-borg-technicka-podpora
greedyyy (314)|4.1.2011 12:28
zaujimve info. TV by malo vediet prehrat MOV
MOV pracuje po zmene názvu na mpg.
najx (233)|4.1.2011 12:53
Mov zlavladaju aj B modely teda aspon cez yahoo widget, netreba ani premenovat. zalezi od pouziteho kodeku (h.264 avc).
[quote=greedyyy;319827]zaujimve info. TV by malo vediet prehrat MOV
MOV pracuje po zmene názvu na mpg.[/quote]
jzk (6)|4.1.2011 14:32
mel bych 2 otazky k C650:
1) ta "slza" nebo "kapka" pod televizorem, ta sviti nebo je jen barevna ? (jde mi oto aby mi to nesvitilo potme)
2) predpokladam ze kdyz prehravam video z usb/dlna ktere ma vicekanalovy zvuk, nema ta tv problem poslat stereo (PCM) signal na sluchatkovy vystup ?
greedyyy (314)|4.1.2011 15:08
1 slza nesviet (aj ked na fotkach je cervena), je to len kus plastu bez podsvietenia.
2 neviem nepouzivam, ale myslim ze by to nemal byt problem, ved rovnako viackanal posiela do svojich 2 repro
palo-sk (12)|4.1.2011 16:32
[quote=najx;319832]Mov zlavladaju aj B modely teda aspon cez yahoo widget, netreba ani premenovat. zalezi od pouziteho kodeku (h.264 avc).[/quote]

možná jsem mimo mísu, ale
mne může urvat, nakopírované DVD mi přehraje z pevného disku tak každý druhý VOB, u zbytku nahlásí neexistující kodek. naprosto chaotocky. někdy přehraje jeden-dva, jindy u toho samého napíše tento blábol.
ji.dok (5)|4.1.2011 16:55
[quote=palo-sk;319896]možná jsem mimo mísu, ale
mne může urvat, nakopírované DVD mi přehraje z pevného disku tak každý druhý VOB, u zbytku nahlásí neexistující kodek. naprosto chaotocky. někdy přehraje jeden-dva, jindy u toho samého napíše tento blábol.[/quote]
Zkus všechny VOBy spojit např. "AVI MPEG RM WMV Joiner".
palo-sk (12)|4.1.2011 17:40
[quote=ji.dok;319905]Zkus všechny VOBy spojit např. "AVI MPEG RM WMV Joiner".[/quote]
díky za radu, nakonec jsem z toho udělal jeden velkej VOB přes DVD shrink a chodí to.
JUCE (265)|4.1.2011 21:15
Včera som získal zopár info od známeho, ktorý opravuje SAMSUNG TV, tak sa vyjadrím a snáď vám to nebude prekážať :)
[quote=samsa;319627]Opět se lehce vracím k otázce 3D na této televizi. Dnes jsem byl v PLANEu a měli tam LE40C750 a běžel na ni 3D film. Na čelním panelu nikde nesvítí žádná kontrolka která by 3D signalizovala. Televize vypadá zpředu úplně stejně jak moje C650. Nikde žádný senzor vidět není, ani nic co by blikalo či jinak signalizovalo 3D. Jinak tato TV měla PANEL SQ1 stejně jak moje 650. [/quote]
[quote=nin;319696]Nevim, co presne si predstavujes pod slovy "běžel na ni 3D film", [/quote]
Presne toto som tu písal pár strán dozadu, viď. môj príspevok: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23491&p=317903
že som si 3D TV prezrel v obchodoch na ktorých bol pustený 3D obraz (vhodný pre červeno-tyrkysové okuliare, žiaden prekladaný a ani side-by-side) a taktiež som nič nevidel blikať ani cez foťák.
[quote=samsa;319627]
Vzhledem k tomu, že nejde na C650 nastavit v service menu 3D, respektive jde, ale po restartu televize se automaticky vypne. Napadá mne co kdyby se přes hotelové menu nastavil model v C650 na C750 a pak se stáhnul nový firmware a v service menu se povolilo 3D. Nepřibylo by v menu TV nastavení 3D ?? [/quote]
FW je pre všetky tieto modely rovnaký, takže v tom to nebude.
[quote=samsa;319627]
Nebylo by to pak jen o tom získat správný IR signál z ovladače pro C750 a zkusit ho vyslat k C650 ?? Třeba by to ten panel C650 nestíhal, ale třeba by to 3D jelo ? Vždyť je evidentní že v té C750 je naprosto stejný panel jak v C650.[/quote]
V 3D TV je použitý iný HW či už obrazovka (resp. ak je aj rovnaká, tak v našich NON 3D TV chýbajú prepojovacie káble z obrazovky pre podporu 3D) a aj samotná riadiaca doska je iná.
[quote=samsa;319627]
Třeba je to jak s procesory INTEL když neprojde vyrobený procesor s taktovací frekvencí 3 GHz (je nestabilní) sníží nastavený takt na 2,6 Ghz a prodá se jako nižší řada a pak si ho stejně všichni taktují na 3,5 GHz a ve finále je to jen o tom chlazení. :-).[/quote]
Takto to asi nebude, pretože dosky v radách 7 a vyššie majú osadených viacej súčiastok kvôli podpore vyššej frekvencie pre obrazovky a kvôli podpore pripojenia 3D obrazoviek.

[quote=vsp;319672]tak to vyzkousej a dej nam vedet...[/quote]
Myslím si, že nič nezistí a hlavne prepnutím na niektoré vyššie modely stratí kvalitu obrazu. Predpokladám, že to je kvôli použitým iným obrazovkám s vyššou frekvenciou. Už sme tu o tom písali.
[quote=vsp;319672]
ohledne Tx Ir diody - dival jsi se na televizi skrze fotak napr.? Okem tezko IR diodu uvidis a ani pres fotak nemusis videt vsechny, zalezi, na jake vlnove delce presne vibruje.[/quote]
Ako som už písal vyššie, tak nič nebolo vidieť a problém bol asi v tom, že nebol aktivovaný 3D režim v TV. Tie videá boli zjavne spustené bez zapnutej 3D podpory.
A podľa vyjadrenia tu na fóre je vidieť IR blikanie aj voľným okom.
[quote=vsp;319672]
S tim panelem to asi nebude jen tak, ve 3D je selskym rozumem az 200% narust vseho (datoveho objemu, snimkove frekvence) a kdyby to bylo tak easy, uz by na to davno nekdo prisel.[/quote]
Úplný súhlas.
[quote=vsp;319672]
a uvidime, co je tam za desku,m pravdepodobne je tam jina deska...
[/quote]
Na 100% je tam iná doska.

[quote=nin;319696]
nicmene, u mne je to tak, ze 3D zacne fungovat az ve chvili, kdy zapnu synchronizaci na aktivnich 3D brylich s nastavenim 3D rezimu TV (posun pixelu (2D->3D), vertikalni nebo horizontalni stereoskopicky obraz + dalsi typy). [/quote]
OK, to dáva rozum, ale čo vidíš dovtedy na obrazovke voľným okom? Vidíš niektorý z typov obrazov, ktoré píšeš? Funguje 3D obraz pre červeno-tyrkysové brýle s 3D brýlemi, ktoré sú k TV? Tomuto nejak moc nerozumie, či sme iba v tých obchodoch nepozerali na nesprávny typ videa, t.j. či to video nebolo určené len pre "papierové" červeno-tyrkysové okuliare?
[quote=nin;319696]
Z tohoto prosteho faktu usuzuji, ze 3D TV je vysilacim synchronizacnim signalem fyzicky vybavena. Dle manualu je tento 3D vysilac v levem dolnim rohu TV, klasicky IR je v pravem dolnim rohu (u meho typu TV).
Aby toho nebylo malo, TV je z principu vyse zminenych technologii vybavena vyssi vzorkovaci frekvenci panelu, coz zrejme vyzaduje jiny HW.[/quote]
No naše nižšie NON 3D TV asi skôr nie sú vybavené týmto IR vysielačom, alebo ak aj sú ním vybavené, tak nie je zapojený, pretože podľa môjho názoru ho nie je kam zapojiť :)
tyrda (2)|4.1.2011 21:34
[quote=Draky;319582]Zdravim vsechny Samsungare,
udelal jsem si radost a koupil c650, zatim jsem spokojeny, ale mel bych na vas dva dotazy:

1) obcas se mi jakoby na pul vteriny vypne tv, prijde mi, jako by se prepinal format obrazu. Stava se to napr pri prechodu z filmu do reklamy. Je to vec nastaveni, vlastnost nebo chyba? Pokud se to nikomu jinemu nestava, mam necely tyden na vraceni..

2) V menu Obraz - moznosti nechapu jaky je rozdil mezi Format (Automaticky format - 16:9 - Siroky zoom - Zvetseny obraz - 4:3 ) a Rezim obrazu ( 16:9 - Siroky zoom - Zvetseny obraz - 4:3)
JAk to mate nastaveno? Nesouvisi s tim muj problem v bode 1), ze bych to mel spatne nastavene?

Diky moc za radu, do navodu jsem koukal, ale dle meho nazoru moc dobre udelanej neni. Tady jsem zvladl zatim prvnich 70 stran..[/quote]

mám LE40c670 necelé dva měsíce, přes vánoce jsem postupně přečetl celé toto vlákno a ted se vždy těším co nového kdo poradí ,ale k věci: 1)měl jsem stejný problém( vždy při automatické změně formátu- cca 1s po začátku a po konci reklamního bloku) vyřešilo se to nahráním nového softvéru 3005.1 ,původní z výroby byl 2002 2)Format mám nastaveno na automatický .Režim obrazu 4:3 nebo zvětšený obraz. Při této volbě je vysílání 16:9 přes celou obrazovku a vysílání 4:3 s vert.pruhy bez deformace , v režimu zvětšený obraz je potom obraz 4:3 přes celou obrazovku nahoře a dole oříznut (obraz lze výškově nastavit) aje opět bez deformace pozn. lexxc 670 je vybavena dvb-s :čtHD a Nova HD vysílání 4:3 se vždy zobrazuje s vert.pruhy protože formát je takto upraven už ve studiu a je vysílán 16:9


Děkuji šikovným lidem zejména za jednoduchou aktivaci PVR přes hotelový mod.Zatím nemám ex.hdd , lze nahrávat i na 2 Gb flešku , tv ji zformátuje a napíše že zařízení není vhodné pro nahrávání a timeshift , ale normálně nahraje sd 50 min, hd 25 min cca.
JUCE (265)|4.1.2011 22:32
A ešte som zabudol napísať o tom Advanced servisnom menu. Podľa vyjadrení toho môjho známeho sa v Advanced servisnom menu nastavujú Option kódy, ktoré môžete vidieť na úvodnej stránke servisného menu. Podľa tohto kódu sa dá zistiť konfigurácia TV, takže napr. po zapnutí PVR by sa ten kód mal zmeniť, ale keď som to skúsil, tak sa nezmenil. Zmenil sa až po zmene modelu TV. Skôr sa to bude viazať len na použitý HW, t.j aby nemuseli každú položku nastavovať ručne, tak zadajú Option kód podľa použitého HW a všetko sa nastaví samo podľa toho kódu. Vraj ani na školeniach im nikto nepovedal ako sa dostať do Advanced servisného menu a ani im nikto nepovedal na čo to Advanced menu je. On sa domnieva, že sa v tom Advanced menu zadávajú tie Option kódy, pretože nikde v menu nenašiel zadávanie alebo možnú zmenu týchto Option kódov.
Servisné strediská majú servisný diaľkový ovládač, ale je úplne taký istý ako naše, len má naviac jedno tlačidlo s nápisom SERVICE, ktoré vás hodí do servisného menu - to je všetko. Vraj si také tlačidlo môžeme dorobiť na naše ovládače, keď vyrežeme do krytu dieru pre ďalšie tlačidlo :D No našťastie takú vec nepotrebujeme ;)
nin (388)|4.1.2011 22:39
[quote=JUCE;320001]OK, to dáva rozum, ale čo vidíš dovtedy na obrazovke voľným okom? Vidíš niektorý z typov obrazov, ktoré píšeš? Funguje 3D obraz pre červeno-tyrkysové brýle s 3D brýlemi, ktoré sú k TV? Tomuto nejak moc nerozumie, či sme iba v tých obchodoch nepozerali na nesprávny typ videa, t.j. či to video nebolo určené len pre "papierové" červeno-tyrkysové okuliare?[/quote]

K TV mam aktivni polarizacni bryle, cize temito brylemi nevidim anaglyf (posun barev - red/cyan, red/blue atd.) jako 3D obraz. RD jako takove i bez integrovane podpory v TV vam tedy nemusi byt zapovezene a nektere formaty muzete vyuzit primo pres MediaPlay nebo pres PC HDMI vstup ze specializovaneho SW (stereoscopic player). Skoda je, ze se jedna spise o ty 3D formaty, ktere 3D efekt simuluji mene verohododne.

Ono to vse kolem 3D je tak trochu zamotane a dobry uvod do strasti i slasti 3D najdete tady.
JUCE (265)|4.1.2011 22:58
[quote=nin;320049]K TV mam aktivni polarizacni bryle, cize temito brylemi nevidim anaglyf (posun barev - red/cyan, red/blue atd.) jako 3D obraz. RD jako takove i bez integrovane podpory v TV vam tedy nemusi byt zapovezene a nektere formaty muzete vyuzit primo pres MediaPlay nebo pres PC HDMI vstup ze specializovaneho SW (stereoscopic player). Skoda je, ze se jedna spise o ty 3D formaty, ktere 3D efekt simuluji mene verohododne.

Ono to vse kolem 3D je tak trochu zamotane a dobry uvod do strasti i slasti 3D najdete tady.[/quote]

OK, takže ak aj Samsa videl video anaglyf (konečne píšem správny názov :) ), tak sme v podstate blikanie IR vysielača vidieť ani nemohli. Až kebyže spustia na TV 3D video obraz prekladaný alebo side-by-side a zapnú 3D podporu cez tlačidlo Content (ako to tu niekto písal), tak až potom by blikala IR dioda?
A keďže mi nemáme v tom Content menu takú možnosť zapnutia 3D, tak nie je čo riešiť a na 3D sa asi fakt môžeme vykašľať. Možno treba ešte niekde niečo ďalšie zapnúť, aby sa v menu Content takáto voľba zobrazila alebo nám proste chýba HW a až po jeho pripojení by sa nám v tomto menu zobrazila položka zapnutia 3D.

lerby napísal, že je blikanie IR diody vidieť aj voľným okom. Môžeš to prosím ťa potvrdiť?

Musím si znova prečítať článok, ktorý uvádzaš. Už mi tie názvy formátov resp. druhov 3D obrazu vyfučali z hlavy...
nin (388)|4.1.2011 23:23
[quote=JUCE;320062]lerby napísal, že je blikanie IR diody vidieť aj voľným okom. Môžeš to prosím ťa potvrdiť?[/quote]

Blikání IR (vpravo dole) vidět je, synchronizace 3D (vlevo dole) vidět není (ani fotoaparátem).
vpx (24)|4.1.2011 23:40
[quote=lacib;318506]busybox tam je ano, procesor ale ARMv7..[/quote]

V tom asi problem nebude, compilery myslim stejne budou brat nejakou obecnou instrukcni sadu.. (ARMv1 ?)
Tak kdo vyzkousi ? :P
JUCE (265)|4.1.2011 23:57
[quote=nin;320068]Blikání IR (vpravo dole) vidět je, synchronizace 3D (vlevo dole) vidět není (ani fotoaparátem).[/quote]

Aha, tak tu vzniklo možno len nedorozumenie. To blikanie červenej diody v pravo mi je jasné. Ja som myslel, že je vidieť aj blikanie IR vysielacej diody v ľavo, ale ako píšeš, tak nie a to je aj správne, pretože sa mi to zdalo byť zvláštne, keďže IR diodu normálny človek nevidí blikať voľným okom. Len nerozumiem, prečo to nie je vidieť cez foťák... potom to nebude IR, nie? :-)
Ďakujem za info.
jis (1301)|5.1.2011 00:15
[quote=greedyyy;319814]tiez si myslim ze technicka podpora u samsungu, je nieco taketo http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/wesley-borg-technicka-podpora[/quote]Tak to ne, v případě Samsung podpory je to opačně, tím neschopným většinou není volající... :rolleyes:
Ale jinak to video bylo moc vtipné a přitom takřka realistické.
Tomasek1234 (92)|5.1.2011 00:17
Bzuci LE40C650 nebo jen (ci casteji) mensi uhlopricky 32 a 37" ? Nebo to neni v uhlopricce a je to kus od kusu?

diky
ritchi (225)|5.1.2011 08:07
[quote=Tomasek1234;320093]Bzuci LE40C650 nebo jen (ci casteji) mensi uhlopricky 32 a 37" ? Nebo to neni v uhlopricce a je to kus od kusu?

diky[/quote]
Moja "37" nebzuci.Treba mat asi stastie na kus,neviem.
fibos (18)|5.1.2011 08:49
Ještě k tomu 3D. Zkusil už vůbec někdo jak se chová televize po přepnutí na vyšší model přes servisní menu? Vím že se řešili problémy s obrazem, ale to bylo tuším při změně přes hack TV.
Já 3D zapínat zkoušel, ale model jsem neměnil...
mpaulen (61)|5.1.2011 08:57
Tak dnes mi potvrdili na infolince Samsungu, že widgetu České televize odzvonilo, kdy to a jestli to vůbec bude, nevědí.
vsp (704)|5.1.2011 09:27
[quote=tvargy;319724]mi napsali z ČT:
Widget je z naší strany připraven, bohužel nastaly problémy s přehráváním streamů na straně TV od Samsungu. Je to na nich.[/quote]

tak at ti ho z ctposlou na mail, podle me zadny nemaji
napiste jim vsichni, at ten widget koukaji zverejnit na svem webu (vzdyt nahrat do TV to vsici, kdo maji hacked widget, umime :)