Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

samsa (22)|5.1.2011 09:29
[quote=JUCE;320062]OK, takže ak aj Samsa videl video anaglyf (konečne píšem správny názov :) ), tak sme v podstate blikanie IR vysielača vidieť ani nemohli. [/quote]

Viděl jsem opravdové 3D nikoliv anaglyf. Na TV běžel film Monsters vs. Aliens 3D pouštěný z připojeného BlueRay přehrávače. Byli tam i brýle, právě pro prezentaci 3D. Nicméně jsem se na TV díval bez brílí a hledal právě ty blikající diody či IR senzory, bohužel pouhým okem. Obraz byl barevný a rozmazaný tak jak to u 3D bez brýlí bývá. Nicméně pouhým okem jsem nic na rámu TV neviděl, ani žádné blikání diody viditelné pouhým okem.

Co se týče zobrazovacího panelu v TV tak jsem přesvědčen že C650 má stejný jako C750. Nicméně jsem pohledal na netu a našel jsem následující specifikace:

LE40C650,670 - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07
(LTF400HF15, 8bit, 16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch FHD )
LE40C750 - BN07-00843A,SAMSUNG,LTF400HQ01,SSDZQS,8bit,40,1.07
LE40C650,670 - BN07-00831A,AUO,T400HW03 V3,AU40H33,8bit,40,16
LE40C650,670 - BN07 00821A,CMO,V400H1-LH9,CM40H19,10bits,40

Jedná se o první dva panely od SAMSUNGU tedy nejspíš označení SQ1 či SQ3 pokud si to dobře vysvětluji. Noa ty panely se liší ve své specifikaci posledními 4mi znaky C650 HF15 a C750 HQ01, takže by mohlo být možné že jsou něčím odlišné.

Jinak do TV nevidím a ani ji rozdělávat nebudu :-). Pravděpodobné je, jak psal JUCE, že v TV nejsou osazeny a zapojeny všechny součástky, které jsou v C750 právě pro funkci 3D.

Sice mne ta myšlenka zprovoznění 3D na C650 pořád hlodá v hlavě, ale pokud by to bylo možné tak by se jistě už něco na zahraničních fórech objevilo. No a jak jsem hledal tak nic, krom pár spekulantů, kteří jsou na tom s informacema asi takjak mi tady na fóru. Takže nic nového :-(.
samsa (22)|5.1.2011 09:32
[quote=Tomasek1234;320093]Bzuci LE40C650 nebo jen (ci casteji) mensi uhlopricky 32 a 37" ? Nebo to neni v uhlopricce a je to kus od kusu?

diky[/quote]

Moje LE40C650 s panelem SQ01 také nebzučí, je absolutně tichá z čehož mám samozřejmě radost :-)
samsa (22)|5.1.2011 09:43
[quote=fibos;320111]Ještě k tomu 3D. Zkusil už vůbec někdo jak se chová televize po přepnutí na vyšší model přes servisní menu? Vím že se řešili problémy s obrazem, ale to bylo tuším při změně přes hack TV.
Já 3D zapínat zkoušel, ale model jsem neměnil...[/quote]

Jasně to jsem právě ve svém příspěvku zmiňoval. Jestli někdo nezkoušel přepnout přes HOTEL MODE typ televize na C750 pak zapnout funkci 3D a kouknout se do menu TV jestli tam nepřibude to menu pro nastavení 3D. Pokud tady JUCE psal že FW je pro C650 a C750 stejný tak by se ani nemusel instalovat nový FW.
Co se týče zhoršení obrazu, při nastavení modelů řady 7, 8 či 9 tak si myslím, že je to způsobeno právě tím, že tyto modely mají zobrazovací frekvenci 200MHz a C650 jen 100MHz a v momentě kdy se na C650 nastaví model vyšší s 200MHz frekvencí tak firmware se snaží na této televizi těch 200 MHz provozovat což asi moc nejde a díky tomu se obraz zhorší.
fibos (18)|5.1.2011 09:59
[quote=samsa;320134]Jasně to jsem právě ve svém příspěvku zmiňoval. Jestli někdo nezkoušel přepnout přes HOTEL MODE typ televize na C750 pak zapnout funkci 3D a kouknout se do menu TV jestli tam nepřibude to menu pro nastavení 3D. Pokud tady JUCE psal že FW je pro C650 a C750 stejný tak by se ani nemusel instalovat nový FW.
Co se týče zhoršení obrazu, při nastavení modelů řady 7, 8 či 9 tak si myslím, že je to způsobeno právě tím, že tyto modely mají zobrazovací frekvenci 200MHz a C650 jen 100MHz a v momentě kdy se na C650 nastaví model vyšší s 200MHz frekvencí tak firmware se snaží na této televizi těch 200 MHz provozovat což asi moc nejde a díky tomu se obraz zhorší.[/quote]

já si myslím že 200Hz s tím nemá nic společného. Je to jen dopočítávání snímků stejně jako naše 100Hz - MotionPlus, které má většina z nás vypnuto
lerby (906)|5.1.2011 10:18
[quote=JUCE;320084]Aha, tak tu vzniklo možno len nedorozumenie. To blikanie červenej diody v pravo mi je jasné. Ja som myslel, že je vidieť aj blikanie IR vysielacej diody v ľavo, ale ako píšeš, tak nie a to je aj správne, pretože sa mi to zdalo byť zvláštne, keďže IR diodu normálny človek nevidí blikať voľným okom. Len nerozumiem, prečo to nie je vidieť cez foťák... potom to nebude IR, nie? :-)
Ďakujem za info.[/quote]

U mna na plazme vidiet blikanie IR emitera v 3D rezime (2 ledky vlavo dole). Blika vsak slabsie ako kontolka vpravo. IR emiter musi prebit svetlo obrazovky, ktore tiez vstupuje do IR snimaca v okuliaroch a preto je LEDka emitera ina/silnejsia ako klasicka IR LED v DO. Mozno LCDcka nemaju tak silny emiter a jeho blikanie nevidno.
tomasinho (11)|5.1.2011 11:12
Mám dotaz na všechny, kteří mají přes hotelové menu aktivní PVR. Zatím jsem nepřišel na jinou možnost časovaného nahrávání než přes EPG (nebo přímo tlačítkem a nastavením času nahrávání).

Když je program posunutý, což se stává docela často, hrozí, že se nenahraje konec pořadu. Je nějaká možnost zadat/změnit ručně časy začátku a konce nahrávání (nahrávat kvůli tomu i následující pořad je dost nepraktické)?

Možnost jakékoli editace nahraného videa přímo z TV asi taky nehrozí...?
samsa (22)|5.1.2011 11:20
[quote=tomasinho;320171]Mám dotaz na všechny, kteří mají přes hotelové menu aktivní PVR. Zatím jsem nepřišel na jinou možnost časovaného nahrávání než přes EPG (nebo přímo tlačítkem a nastavením času nahrávání).

Když je program posunutý, což se stává docela často, hrozí, že se nenahraje konec pořadu. Je nějaká možnost zadat/změnit ručně časy začátku a konce nahrávání (nahrávat kvůli tomu i následující pořad je dost nepraktické)?

Možnost jakékoli editace nahraného videa přímo z TV asi taky nehrozí...?[/quote]

Bohužel je to asi tak jak říkáš. Nenašel jsem taky jinačí způsob než buď ručně zapnout nahrávání a v zápětí nebo i během přehrávání nastavit jeho konec a nebo přes EPG.
Co se týče editace tak jsem taky žádný nástroj nenašel čemuž se tedy dost divím, neb je to hodně nepraktické kór když při ručním nahrávání 10min pořadu zapomenu nahrávání vypnout a přihraju k tomu třeba další 4 hodiny něčeho co nechci a ono mi to pak na HDD zabírá 20Gb a nic s tím nenadělám (bohužel ani v PC neb PC nečte partition na kterou si TV HDD naformátuje). Stáhl jsem si kvůli tomu manuál na C750 a tam o editaci není ani zmínka, takže opravdu jde asi jen nahrávat surová data a ty mít uschovaná. :-(.
Ještě by mne zajímalo jedno. Pokud nastavíš nahrávání v EPG a vypneš TV (protože jsi třeba v práci), nahraje se ti ten pořad (to je dotaz hlavně pro C750, která má PVR oficiálně povolené)?? Mne ne.
Jindrar (18)|5.1.2011 11:30
Nevíte jestli má LE40C650 i tuner DVB-T2? Podle tohoto článku http://www.stereovideo.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=3470 by mělo být pokryto do konce roku 2013 90% republiky.
samsa (22)|5.1.2011 11:31
Tak jsem se proklikával americkým serverem Samsungu http://www.samsung.com a našel jsem tuto zajímavost ohledně dyn. kontrastu a odezvy:

TV 630 Series
• 120,000:1 Dynamic Contrast Ratio
• 4 ms Response Time
• Auto Motion Plus 120Hz Refresh Rate

TV 650 Series
• 100,000:1 Dynamic Contrast Ratio
• 4 ms Response Time
• Auto Motion Plus 120Hz Refresh Rate

TV 670 Series
• 150,000:1 Dynamic Contrast Ratio
• 4 ms Response Time
• Auto Motion Plus 120Hz Refresh Rate

TV 750 Series
• 300,000:1 Dynamic Contrast Ratio
• 2 ms Response Time
• Real 240Hz™ Refresh Rate

Samozřejmě nemají psáno jaký panel daná TV má, ale z toho by vyplývalo že C630 má lepší dyn. kontrast než C650 a že C670 je na tom lépe jak C650 i C630:-(. Odezvu mají C6XX stejnou. Pouze C750 je rychlejší.
Na nějakém RU serveru jsem zas našel u všech C6XX dyn. kontrast 120.000. Stejně je to málo ne ?? Já myslel že standart dyn. kontrastu je 2.000.000 (vždyť to má skoro každý monitor k PC od SAMSUNGU )
vsp (704)|5.1.2011 11:49
[quote=Jindrar;320181]Nevíte jestli má LE40C650 i tuner DVB-T2? Podle tohoto článku http://www.stereovideo.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=3470 by mělo být pokryto do konce roku 2013 90% republiky.[/quote]

zadna tv v cr nema T2 tuner pokud vim, mozna pristi rok modely "D" :-D
immortalko (11)|5.1.2011 11:55
[quote=ritchi;320101]Moja "37" nebzuci.Treba mat asi stastie na kus,neviem.[/quote]

ani môj nebzučí ani nepíska
lacib (389)|5.1.2011 12:02
[quote=samsa;320134]Jasně to jsem právě ve svém příspěvku zmiňoval. Jestli někdo nezkoušel přepnout přes HOTEL MODE typ televize na C750 pak zapnout funkci 3D a kouknout se do menu TV jestli tam nepřibude to menu pro nastavení 3D. Pokud tady JUCE psal že FW je pro C650 a C750 stejný tak by se ani nemusel instalovat nový FW.
[/quote]

toto nefunguje, ani v media p. ani v content sa nic okolo 3D neukaze...
lacib (389)|5.1.2011 12:06
[quote=greedyyy;319576]a predsa len jednu otazku.
skusal som rozbehnut xampp priamo v TV ale mam problem
chce to instalovat do /opt a vsetky skripty odkazuju na tu adresu.
nasledne to spustit cez /opt/lampp/lampp start
a mne sa ani nedari vytvorit ten folder opt
skusal som to instalnut na kluc ale zase som to nedokazal spustit - skripty som upravil na aktualnu cestu.

viete mi niekto poradit co robim zle?

popripade nejaky very lite tiny and small PHP server ktory by som vedel spustit va TV priamo s kluca? ten xampp je dost velka obluda a ma sql a smtp a ftp a milion dalsich veci co ani nepotrebujem
dik[/quote]

greedyyy, vyzera to, ze sa tato vec pohne dalej, len neviem ci len na B rade alebo aj C :)
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=14&t=1261
Tomasek1234 (92)|5.1.2011 12:35
Dekuju, tak do ni asi pujdu. Snad to bzucet nebude a kdyz jo pokusim se to vratit do 14 podle zakona.
vsp (704)|5.1.2011 12:52
[quote=lacib;320207]greedyyy, vyzera to, ze sa tato vec pohne dalej, len neviem ci len na B rade alebo aj C :)
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=14&t=1261[/quote]

na http://lgmod.free.fr/#mozTocId92619 je MIPS, v C65x a vyse je ARM s 4x vyssim vykonem, vC550 je ale MIPS:

Processor : ARMv7 Processor rev 2 (v7l)
BogoMIPS : 798.72
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x2
CPU part : 0xc08
CPU revision : 2
Hardware : Samsung SDP92 Evaluation board


takze binarky asi nebudou kompatibilni, i kdyz asi ve vsech je MontaVista linux
Htichac (9)|5.1.2011 13:08
Ahojte jak mám zjístit jaký mám aktualizovat FW v mé tel. LE40C630. Na Samsungu nabízejí dva. Někde jsem se dočetl že záleží na desce. Ale tu taky zjístit nemohu pač se nedostanu do serv. menu. INFO,MENU,MUTE,POWER nefunguje ani při zaplém a ani vyplém stavu tel. Díky za pomoc..
vsp (704)|5.1.2011 13:12
oba je rozbalis na flashku a tv si vezme ten spravny
gulasovka (43)|5.1.2011 13:32
Propojení C650 s NTB pres VGA.

Mam starsi NTB (jeste bez HDMI), propouji s TV pres VGA, dnes jsem zkousel i zvuk (pres Jack do TV pres cynche a v TV je to ta zluta zastrcka) - ale zvuk na TV nenaskoci, poradi nekdo?
Htichac (9)|5.1.2011 13:50
vsp: A ještě jedna otázka: Zůstane Menu tel. v češtině??
To Gulasovka: Žlutý konektor je pro video. Nutno propojit Jack-Jack (DVI PC IN) Je hned vedle výstupu na sluchátka.
Jinak díky..
lacib (389)|5.1.2011 13:52
[quote=vsp;320219]na http://lgmod.free.fr/#mozTocId92619 je MIPS, v C65x a vyse je ARM s 4x vyssim vykonem, vC550 je ale MIPS:

takze binarky asi nebudou kompatibilni, i kdyz asi ve vsech je MontaVista linux[/quote]

tuto vec necham ja na nich :P
verim, ze vedia o co ide...ja mam v tomto len povrchnu znalost.. :(
jakub1978 (3)|5.1.2011 14:02
[quote=samsa;320176]Bohužel je to asi tak jak říkáš. Nenašel jsem taky jinačí způsob než buď ručně zapnout nahrávání a v zápětí nebo i během přehrávání nastavit jeho konec a nebo přes EPG.
Co se týče editace tak jsem taky žádný nástroj nenašel čemuž se tedy dost divím, neb je to hodně nepraktické kór když při ručním nahrávání 10min pořadu zapomenu nahrávání vypnout a přihraju k tomu třeba další 4 hodiny něčeho co nechci a ono mi to pak na HDD zabírá 20Gb a nic s tím nenadělám (bohužel ani v PC neb PC nečte partition na kterou si TV HDD naformátuje). Stáhl jsem si kvůli tomu manuál na C750 a tam o editaci není ani zmínka, takže opravdu jde asi jen nahrávat surová data a ty mít uschovaná. :-(.
Ještě by mne zajímalo jedno. Pokud nastavíš nahrávání v EPG a vypneš TV (protože jsi třeba v práci), nahraje se ti ten pořad (to je dotaz hlavně pro C750, která má PVR oficiálně povolené)?? Mne ne.[/quote]

Ale je způsob... Přes hlavní menu, správce kanálů, vybrat kanál - tl. tools kde je možnost časového nahrávaní s možností zvolit datum a čas. (nebo tak nějak podobně, nejsem teď u TV)
BLerik (6)|5.1.2011 14:08
Zdravím všetkých a vďaka za tento topic. Vďaka nemu som sa stal zatiaľ šťastným majiteľom LE37C650. Mám dve otázky.
1. Má zmysel aktivovať PVR ak nemám signál z antény,ale cez SET TOP BOX - HDMI pripojením? (Fibernet od Orange totiž inak nepripojím.) Bude sa dať nahrávať?
2. Aktivovaním PVR sa vždy dojebabre DO?
fibos (18)|5.1.2011 14:12
[quote=samsa;320176]Bohužel je to asi tak jak říkáš. Nenašel jsem taky jinačí způsob než buď ručně zapnout nahrávání a v zápětí nebo i během přehrávání nastavit jeho konec a nebo přes EPG.
Co se týče editace tak jsem taky žádný nástroj nenašel čemuž se tedy dost divím, neb je to hodně nepraktické kór když při ručním nahrávání 10min pořadu zapomenu nahrávání vypnout a přihraju k tomu třeba další 4 hodiny něčeho co nechci a ono mi to pak na HDD zabírá 20Gb a nic s tím nenadělám (bohužel ani v PC neb PC nečte partition na kterou si TV HDD naformátuje). Stáhl jsem si kvůli tomu manuál na C750 a tam o editaci není ani zmínka, takže opravdu jde asi jen nahrávat surová data a ty mít uschovaná. :-(.
Ještě by mne zajímalo jedno. Pokud nastavíš nahrávání v EPG a vypneš TV (protože jsi třeba v práci), nahraje se ti ten pořad (to je dotaz hlavně pro C750, která má PVR oficiálně povolené)?? Mne ne.[/quote]

Pokud televizi vypneš, nahrát by se Ti to mělo. Mě to normálně nahrává. Podle mě je důležité napájení disku. Pokud TV vypneš, může to vypnout i napájení a disk (2,5") to neutáhne ale flashku jo.
Já mám 3,5" externí s napájením...
vsp (704)|5.1.2011 14:12
1. ne, ledaze mas nahravky od souseda a chces je prehrat
2. doje co?

lacib: studuj :) nebo spise konunikuj na samygo foru, ja to taky kompilovat nebudu, neumim
BLerik (6)|5.1.2011 14:17
1. toto nechapem zase ja....ide mi o to, ze pozeram program tv vysielanie cez hdmi vyuzit TIMESHIFT....bude to fungovať..prípadne nahrávať vysielaniecez hdmi .neviem, či sa nevyjadrujem jasne.
2. Myslel som znefunkčnenie DO.
samsa (22)|5.1.2011 14:17
[quote=fibos;320241]Pokud televizi vypneš, nahrát by se Ti to mělo. Mě to normálně nahrává. Podle mě je důležité napájení disku. Pokud TV vypneš, může to vypnout i napájení a disk (2,5") to neutáhne ale flashku jo.
Já mám 3,5" externí s napájením...[/quote]

Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.
samsa (22)|5.1.2011 14:21
[quote=BLerik;320244]1. toto nechapem zase ja....ide mi o to, ze pozeram program tv vysielanie cez hdmi vyuzit TIMESHIFT....bude to fungovať..prípadne nahrávať vysielaniecez hdmi .neviem, či sa nevyjadrujem jasne.
2. Myslel som znefunkčnenie DO.[/quote]

1. Nahrávat ti to dle mého názoru nebude, neb Timeshift a nahrávání funguje jen s tunerem v TV. Pokud tam posíláš obraz z jakéhokoliv jiného zařízení a TV používáš jen jako monitor, pak ti to s největší pravděpodobností nic nenahraje !!!

2. Ne nic se ti nedoj.... Pokud tam nebudes zkouset zapinat ostatni funkce o kterých nic nevíš. Pokud dodržíš přesně postup viz. můj příspěvek pár stránek zpět v tomto vlákně, nemusíš se ničeho obávat.
kopinecm (21)|5.1.2011 14:31
Zdravím
Aktivoval jsem na 670ce PVR a nejde mi nafotmátovat žádné USB.Zkoušel jsem 2GB-Kingston,4GB-Emtec,8GB-SanDisk.Vše dělám podle návodu a před koncem formátování napíše hlášku TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME..... V TV je soft.3003.0.Pevný HDD nemám tak na tom nevím.Prosím toho,kdo se v tom vyzná o radu co s tím.Dík.
fibos (18)|5.1.2011 14:33
[quote=samsa;320245]Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.[/quote]

Jenže ten HDD nemá ani vstup na napájení :-(( Nebo rozdělat a nabastlit tam napájecí kabel a připojit přes 5V adaptér do zásuvky.
fibos (18)|5.1.2011 14:37
[quote=kopinecm;320250]Zdravím
Aktivoval jsem na 670ce PVR a nejde mi nafotmátovat žádné USB.Zkoušel jsem 2GB-Kingston,4GB-Emtec,8GB-SanDisk.Vše dělám podle návodu a před koncem formátování napíše hlášku TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME..... V TV je soft.3003.0.Pevný HDD nemám tak na tom nevím.Prosím toho,kdo se v tom vyzná o radu co s tím.Dík.[/quote]

zkus nejdříve v PC naformátovat na FAT32, mě to pomohlo.
kopinecm (21)|5.1.2011 14:46
[quote=fibos;320256]zkus nejdříve v PC naformátovat na FAT32, mě to pomohlo.[/quote]

Zkoušel jsem všechny typy formátování a pořád to samé.Jestli by nepomohlo nahrát soft 3005.1?
samsa (22)|5.1.2011 14:51
[quote=kopinecm;320250]Zdravím
Aktivoval jsem na 670ce PVR a nejde mi nafotmátovat žádné USB.Zkoušel jsem 2GB-Kingston,4GB-Emtec,8GB-SanDisk.Vše dělám podle návodu a před koncem formátování napíše hlášku TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME..... V TV je soft.3003.0.Pevný HDD nemám tak na tom nevím.Prosím toho,kdo se v tom vyzná o radu co s tím.Dík.[/quote]

Možná máš jen pomalé USB flash. Já jsem zkoušel kingstone 2GB class 2 a taky mě ji to vyhodilo že není vhodná na nahrávání. Zřejmě dost pomalá. Pak jsem zkoušel přez čtečku kartu z fotoaparátu Class 8 a bylo to OK. Takže si myslím že záleží i na rychlosti toho USB flash disku. Jinak HDD je v pohodě. :-) Tedy alespon ten SAMSUNG (zkousel jsem i HP a nějaký starý HDD z notebooku Hitachi 40 Gb a taky jel ).
jakub1978 (3)|5.1.2011 14:53
[quote=samsa;320245]Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.[/quote]

Nevím jak ostatním, mě to teda na ext. disk zapojený pouze do USB bez jiného napájení nahrává programy v noci. (a telku opravdu nenechám kvůli tomu svítit...). Mám starý 2,5" 320GB disk v rámečku
tvargy (26)|5.1.2011 14:53
[quote=samsa;320245]Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.[/quote]

mám 2,5 hdd od WD (bez externího napájení), je připojený přes prodlužku a nahrává mi to i při vypnuté telce
marcel79 (48)|5.1.2011 14:54
marcel: Dobrý den Co Widget CT v samsungu od 1.1.2011 nic?

14:50:03 - Fridrich Milan: ano, nic. Ale ne vinou ČT. ČT widget má hotový, v budově ČT zprovozněný a funkční, ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá.
fibos (18)|5.1.2011 14:56
[quote=kopinecm;320250]Zdravím
Aktivoval jsem na 670ce PVR a nejde mi nafotmátovat žádné USB.Zkoušel jsem 2GB-Kingston,4GB-Emtec,8GB-SanDisk.Vše dělám podle návodu a před koncem formátování napíše hlášku TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME..... V TV je soft.3003.0.Pevný HDD nemám tak na tom nevím.Prosím toho,kdo se v tom vyzná o radu co s tím.Dík.[/quote]

možná je to jen malou kapacitou, někdo tady psal že mu to hlášky házelo také, ale TV normálně na tyto flash nahrávala. Zkus něco nahrát...
fibos (18)|5.1.2011 15:02
[quote=tvargy;320269]mám 2,5 hdd od WD (bez externího napájení), je připojený přes prodlužku a nahrává mi to i při vypnuté telce[/quote]

[quote=samsa;320245]Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.[/quote]

Nemáš telku připojenou přes nějakou přepěťovou ochranu - např MASTER SLAVE která zařízení vypíná ?
tomasinho (11)|5.1.2011 15:11
[quote=tvargy;320269]mám 2,5 hdd od WD (bez externího napájení), je připojený přes prodlužku a nahrává mi to i při vypnuté telce[/quote]

Jsem na tom stejne. S 2,5" HDD od WD funguje nahravani bez problemu i pri vypnute TV.
kopinecm (21)|5.1.2011 15:17
[quote=kopinecm;320250]Zdravím
Aktivoval jsem na 670ce PVR a nejde mi nafotmátovat žádné USB.Zkoušel jsem 2GB-Kingston,4GB-Emtec,8GB-SanDisk.Vše dělám podle návodu a před koncem formátování napíše hlášku TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME..... V TV je soft.3003.0.Pevný HDD nemám tak na tom nevím.Prosím toho,kdo se v tom vyzná o radu co s tím.Dík.[/quote]

K PC používám ještě 1500GB externi HDD Samsung a mám tam asi 500GB zaplněno.Neví někdo ja ho rozdělit na dva hdd abych nepříšel o data?Pak bych to mohl zkusit na něm.
kopinecm (21)|5.1.2011 15:20
[quote=fibos;320272]možná je to jen malou kapacitou, někdo tady psal že mu to hlášky házelo také, ale TV normálně na tyto flash nahrávala. Zkus něco nahrát...[/quote]

Jak dám nahrávání tak to hodí to samé TOTO ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ TIME.....
jlname (58)|5.1.2011 15:29
[quote=marcel79;320270]marcel: Dobrý den Co Widget CT v samsungu od 1.1.2011 nic?

14:50:03 - Fridrich Milan: ano, nic. Ale ne vinou ČT. ČT widget má hotový, v budově ČT zprovozněný a funkční, ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá.[/quote]

? Tak když ho mají hotový, proč nám ho tedy neposkytnou? Nechápu proč to musí jít přes Samsung. Šak si ho můžu nainstalovat sám ! Nebo ne? Zabalit a poslat !!
MejlaI (10)|5.1.2011 15:37
[quote=marcel79;320270]marcel: Dobrý den Co Widget CT v samsungu od 1.1.2011 nic?

14:50:03 - Fridrich Milan: ano, nic. Ale ne vinou ČT. ČT widget má hotový, v budově ČT zprovozněný a funkční, ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá.[/quote]


Tak teď už jen nějakého šikovného řečníka, aby napsal na Samsung ... A nebo nějakého šikulu v budově ČT který by to vynesl ven ...
tvargy (26)|5.1.2011 15:45
[quote=kopinecm;320282]K PC používám ještě 1500GB externi HDD Samsung a mám tam asi 500GB zaplněno.Neví někdo ja ho rozdělit na dva hdd abych nepříšel o data?Pak bych to mohl zkusit na něm.[/quote]

rozdělil jsem si disk na dvě partišny pomocí Acronis Disk Director Suite
samsa (22)|5.1.2011 15:50
Ten widget CT asi opravdu existuje. Dokonce byl prezentovan jiz 2.9.2010 nejspise na nejakem veletrhu viz. nize:

http://www.nuts.co.uk/video/search/all/vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD/play/44rtQxGFkq4


V oficialnim prohlaseni p. Fridrich napsal dne 19.10.2010 následující:

„Pilotním projektem v doplňkových službách je pro ČT spolupráce se Samsungem v technologii widgetů. Uživatelé televizorů této značky budou mít brzy možnost využívat aplikaci webového vysílání, pouštět si odvysílané pořady ze všech čtyř programů ČT.

Tak mi teda reknete jak s tim Samsungem spolupracuji a jake meli dohody ze nakonec z toho seslo, kdyz je to PILOTNI projekt CT1. Coz potom ty ostatni projekty !!! To jsme se tedy dockali veci. Na to ze je to hlavni verejnopravni televize v CR. Opet dalsi bordel tam nahore s kterym obycejni lide nic nezmuzou. Zajimalo by mne kolik z nasich poplatku slo prave na tento projekt, ktery jsme si zaplatili a nic z neho nemame :-(.
Mayki07 (185)|5.1.2011 16:33
[quote=jakub1978;320237]Ale je způsob... Přes hlavní menu, správce kanálů, vybrat kanál - tl. tools kde je možnost časového nahrávaní s možností zvolit datum a čas. (nebo tak nějak podobně, nejsem teď u TV)[/quote]

Ano přesně tak, takhle to funguje a je to paráda... :-)
ritchi (225)|5.1.2011 17:43
V Yahoo pribudli nove snippety.Napr. TBN Networks,su tam nejake filmy.Treba byt trpezlivy,dlhsie to nacitava.
Mayki07 (185)|5.1.2011 18:49
[quote=samsa;320245]Jo to je přesně ono. Mám totiž SAMSUNG G2 500Gb, který je napájen ze spodního USB (v horním nefunguje - respetive ho neuživí). No ale jak vypnu TV tak se samozřejmě vypne i externí HDD neboť do USB asi nejde potřebné nebo vůbec žádné napětí. Tak to je tedy pěkně na h... to bych tedy musel ještě sólo z nějakého jiného zdroje napájet HDD - to tedy nevím jak řešit. Schválně jsem kupoval HDD Samsung a doufal jsem že bude 100% :-(.[/quote]


Mám stejný HDD jako ty (viz podpis) a časované nahrávání při vypnuté TV mi normálně funguje. HDD mám zapojený do spodního USB originál kabelem co byl u disku, cca 45cm. Problém budeš mít asi někde jinde...
palo-sk (12)|5.1.2011 20:59
[quote=Mayki07;320314]Ano přesně tak, takhle to funguje a je to paráda... :-)[/quote]


spíš by mne zakímalo, nedá-li se upravit časovač nahrávání nastavený z EPG. prostě na konec přidat nějakých pár minut, jelikož všechny kanály díky reklamám přetahují čas, který si sam natáhne z EPG
vasiks (107)|5.1.2011 21:08
[quote=palo-sk;320383]spíš by mne zakímalo, nedá-li se upravit časovač nahrávání nastavený z EPG. prostě na konec přidat nějakých pár minut, jelikož všechny kanály díky reklamám přetahují čas, který si sam natáhne z EPG[/quote]

mám stejnou prosbu

navíc se chci zeptat, povedlo se někomu přejmenovat, případně oeditovat (ustřihnout začátek a konec, přípdně reklamy) u nahraných pořadů?
vasiks (107)|5.1.2011 21:13
Funguje Vám připojení na SAMSUNG WIDGETY? Mě to pořád nejede, vždy se objeví sluníčko na cca 30 sec a potom to napíše nějakou chybovo hlášku ve smyslu server není dostupný. Dosud stáhnuté Widgety jsou funkční bez problému a jedou.

Může to mít souvislost s tím že, od cca 1.12. mám nový firmware snad verzi 3003.0, potom jsem dokázal stáhnou Yahoo Widget, potom jsem aktivoval přes hotel mód PVR a navíc ještě stáhnul NETPLAYER 2.0 z TVWIDGET.pl takže verzí firmware to není. Někdy v půlce prosince se pak objevovalo hlášení, že aplikace bude z důvodu upgrade mimo provoz, ale to je snad už opraveno?

UPDATE: UŽ TO NAJEDNOU CHODÍ!!! (ne že by tam nějaká aplikace přibyla - rychlý pohled žena mě nepustila k TV...)

UPDATE1: tak asi je třeba to zkoušet několikrát, teď jsem to zkoušel a 4x mi to hodilo hlášku ""Došlo k rušení sítě zkuste znovu později" a popáté to naběhlo, ale žádný nový widget (ČT) tam není!