Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

lacib (389)|16.1.2011 22:39
to bude zas nejaky omylom vypusteny fw. :D
JUCE, je tam nieco nove?

EDIT// Mne novy fw neponuka, ani sam, ani rucne..
dogs (351)|17.1.2011 00:29
[quote=JUCE;323590]Tak práve mi TV (prvý krát odkedy ho mám) oznámil, že sa našiel novší FW (konkrétne 300701) a tak som mu to potvrdil.
Hneď po aktualizácii FW sa TV štandardne reštartoval. Potom som vošiel do Menu/Podpora/Aktualizácia softvéru a skúsil som len tak zo srandy zvoliť možnosť Cez režim on-line. Po pár sekundách mi TV oznámil, že našiel ešte novšiu verziu FW (300702) a tak som ju dal stiahnuť. Zaujímavé.

Edit: Po vložení USB kľúča s potrebnými súbormi mi prestal fungovať telnet a ftp. Asi musím spraviť znova hack.[/quote]

JUCE - funguje zapnutí PVR ??
ritchi (225)|17.1.2011 07:57
Vo widgete vimeo su nejake 3D videa.Skusal uz niekto ci to realne zobrazuje 3D video cez 3D okuliare?
nin (388)|17.1.2011 08:51
[quote=ritchi;323924]Vo widgete vimeo su nejake 3D videa.Skusal uz niekto ci to realne zobrazuje 3D video cez 3D okuliare?[/quote]

Pokud je aktivovaný Internet@TV funkce 3D v televizoru jsou nedostupné. Vzhledem k tomu, že na vimeu jsou ale videa v 3D sekci již připravena v anaglyfu, postačí ke sledování většiny videí běžné (třeba papírové) brýle z časopisu red/cyan. Minoritní část videí připravená stereoskopicky je z důvodu (uvedeném v první větě) ve 3D nesledovatelná. Situace by se ale výrazně zlepšila, pokud bys stereoskopické video stáhl a přehrával vestavěným mediaplayerem.
JUCE (265)|17.1.2011 10:55
Nechce sa mi citovať všetkých, tak odpovedám len stručne...
PVR je možné aktivovať cez servisné menu tak isto ako aj doteraz.
Nerozumiem taktiež tomu, prečo mi TV ponúkla novšiu verziu FW, keďže ako píšte ani stránky samsungu novšiu verziu neuvádzajú (to som hneď kontroloval v tom čase update-u). Možno to súvisí s prepnutím niektorých položiek v rozšírenom servisnom menu, ale neviem takto z pamäti, ktoré to presne boli... niečo s develop to mohlo byť.
Nové som zatiaľ nič nenašiel (neskúmal som nejak funkcionalitu - nebol čas).
Hack som ešte neskúšal, pretože doma mám problém s internetom, tak dnes musím najskôr riešiť to :( . Dám vedieť hneď ako to skúsim.
lub31 (9)|17.1.2011 12:00
Skusal niekto zapnut 3D Support v servisnom menu?
1.jpg
lacib (389)|17.1.2011 12:17
JUCE:
opatrne so servisnmym menu..aby si nieco nepokaslal.

lub31:
ano, skusalo sa to, 3D support sa hned po restarte Tv automaticky vypne. skusali sme vsetky mozne variacie. niekde v tejto diskusii je to zahrabane.
JUCE (265)|17.1.2011 12:22
lacib: To mi je jasné, veď nie nadarmo píšem upozornenie aj v mojich návodoch na stránke o tom, že si treba pred zmenou odfotiť servisné menu. To som aj teraz samozrejme spravil, lenže nie som doma, tak som nevedel z pamäti povedať, čo presne som prepol. Doma to pozriem a dám vám vedieť.

A k 3D presne tak ako píše lacib. Skúšali sme všemožné, ale zatiaľ bez úspechu. Predpokladáme a čiastočne mám aj potvrdené, že nám chýba hardvér, resp. časť hardvéru potrebného pre spojazdnenie 3D.
lacib (389)|17.1.2011 12:25
ale bacha, zbytocne budes fotit servisne menu, ked zmenis cosi a potom ti TV nenabootuje..
potom sa to riesi cez exLink kabel (co musis mat nejaky debug povoleny v servisnom menu) plus nejake prepojenie PINov na zakladnej doske TV..
to su veeeeelmi zbezne info zo SamyGO fora..
Din0 (176)|17.1.2011 12:29
Bude umět tato tv přijímat DVB-T2???

https://www.tvfreak.cz/svet-televizni-budoucnosti-dvb-t2-v-cesku/3435

Díky

Edit:
Tak jsem si odpověděl sám, stačí trochu hledat :-)
Systém Typ digitální TV (DVB-T/T2/C/S2) DVB-T/C

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/lcd-tv/LE37C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
takže jestli jsem to pochopil tak DVB-T2 tato TV nemá???
Můžete to někdo osvětli??
radim.benek (12)|17.1.2011 18:41
Potreboval bych poradit s nastavenim obrazu. Televizi LE46C670 mam uz dlouho. Posledni dobou se mne zda ze obraz neni kvalitni. Dokonce vidim obcas nekvalitni zobrazeni HD programu (CT HD). Signal chytam pres satelit. Nevite o nejake proverenem nastaveni jednotlivych parametru obrazu? Lze toto nasteveni ulozit stejne jako prednastavene (Dynamicky, Film, ...).
Din0 (176)|17.1.2011 18:56
[quote=radim.benek;324052]Potreboval bych poradit s nastavenim obrazu. Televizi LE46C670 mam uz dlouho. Posledni dobou se mne zda ze obraz neni kvalitni. Dokonce vidim obcas nekvalitni zobrazeni HD programu (CT HD). Signal chytam pres satelit. Nevite o nejake proverenem nastaveni jednotlivych parametru obrazu? Lze toto nasteveni ulozit stejne jako prednastavene (Dynamicky, Film, ...).[/quote]

Já to nastavil dle tohoto, bylo to zde už víckrát a obraz dobrej, před tím se na Digi TV nedalo koukat, jen mám větší hodnotu podsvícení


Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
JUCE (265)|17.1.2011 19:52
lacib: To mi je jasné, zatiaľ prepínam len také známejšie položky :) A veď mám TV zatiaľ v záruke, tak som ako tak kľudný... po záruke by som si už dával väčší pozor. A komunikáciu cez exLink by som snáď zvládol, už som robil aj horšie veci :D
Takže položky, ktoré som teraz prepol na development:
Info Link server Type a OTN Server Type
Pravdepodobne kvôli tomu mi ponúklo ten nový FW. Čo je však horšie, tak mi nefunguje ani tá druhá verzia HACK widgetu, takže stále som bez telnetu a ftp :( Viď. priložené foto.

Edit: Takže overil som si pomocou príkazu:
#!/bin/sh
touch /dtv/usb/sda1/ScriptOK
že mi nefunguje run.sh. Idem skúsiť prvý spôsob hacku podľa lacib :)
17012011398.jpg
lacib (389)|17.1.2011 20:58
tak potvrdzujem, po prepnuti veci co pise JUCE je mozne nainstalovat fw 3007.02

edit//

JUCE, dovolim si pockat, ako dopadnes s tym hackom. :)
JUCE (265)|17.1.2011 21:04
Všimol som si, že aktualizácia Internet@TV sa neinštaluje na celej obrazovke ako to bolo doteraz, ale už sa inštaluje iba v ľavo dole v malom čiernom banery s točiacim sa koliečkom a s nápisom Inštalácia.
Avšak mám trošku problém s tým, že sa mi nedá spustiť widget Youtube a Facebook. Píše mi, že je nejaký nový update a že mám vypnúť a zapnúť TV. Po vypnutí a zapnutí TV sa mi zobrazí znova to isté :)
Idem skúšať ďalej.
lacib (389)|17.1.2011 21:10
snad bude povoleny ich spustenie "na pozadi" :)
len ma mrzi ten hack..
pehor (17)|17.1.2011 21:26
[quote=JUCE;324064]lacib: To mi je jasné, zatiaľ prepínam len také známejšie položky :) A veď mám TV zatiaľ v záruke, tak som ako tak kľudný... po záruke by som si už dával väčší pozor. A komunikáciu cez exLink by som snáď zvládol, už som robil aj horšie veci :D
Takže položky, ktoré som teraz prepol na development:
Info Link server Type a OTN Server Type
Pravdepodobne kvôli tomu mi ponúklo ten nový FW. Čo je však horšie, tak mi nefunguje ani tá druhá verzia HACK widgetu, takže stále som bez telnetu a ftp :( [/quote]

Netušíte čím to je,že to jde takhle stáhnout?? Že by to přesměrovalo na jiný server? Psal jsi,že máš problém jen s hackem,takže předpokládám že funkce PVR se to vůbec nedotklo:-) V čem je změna v novém FW se asi taky nikde nedá zjistit,když je to "neoficiální" co? :-D
vpx (24)|17.1.2011 21:36
[quote=greedyyy;323024]skus TV zmenit IP.
myslim ze to bolo ako riesenie v nejakej diskusii, len neviem kde.
len si nepamatam ci ide o IP lokalne alebo volnkajsie.[/quote]

No tak to uz jsem zkusil a nejde to porad, asi budu muset zkusit prehrat fw TV, mam nejaky starsi, myslim 3002.1. Je nejaky jednoduchy zpusob, jak zazalohovat nastaveny kanaly ? Nekde se tady o tom myslim psalo, ale nemuzu to najit. Hack zatim nemam.
lacib (389)|17.1.2011 21:40
zmena v novych fw sa tak ci tak zistuje tazko, change log nezvykne byt verejne dostupny. (aj ked teraz uvazujem, ze stale ho niekto niekde najde, tusim uk web)

JUCE pisal, ze PVR sa stale da aktivovat cez rozsirene servisne menu.

myslim, ze OTN server type, ktory prepne sna development ta prave presmeuje na miesto kde je nahrany novy fw. je vsak mozne, ze najblizsi fw, ktory bude verejne dostupny budemat vyssie cislo ako 3007, kvoli tomu sa moze stat TV nestabilna, JUCEove stastie, ze sa tak nestalo, podla mna.
Timoo (10)|17.1.2011 21:48
btw> upgradowat na neprovereny nejnovejsi FW je blbost ,jednoho krasneho letniho dne si uz z5 Tv nehacknete :)
Din0 (176)|18.1.2011 07:05
JA na mé LE37 C650 přes internet stahlo verzi jen 3003.1 a při tom na webu je 3005.1, tak jsem si ji stáhl na 8GB moji USB flasku rozbalil dal aktualizovat FW aktulizace se rozjela a cca v50% hodila hlasku ze se nezdarila, dal jsem FW na USB HDD 500GB kerej na tv normalně funguje při přehrávání, dopadlo to stejně.
Až pak na 3 pokus sem si vzal 8 GB Flasku od kamoše co byl u mě a z toho se upgrade podařil, jaksi nepochopitelné :-(
nin (388)|18.1.2011 07:57
[quote=Timoo;324091]btw> upgradowat na neprovereny nejnovejsi FW je blbost ,jednoho krasneho letniho dne si uz z5 Tv nehacknete :)[/quote]

To je samozřejmě pravda, ale jak přesně si představuješ to prověřování? Zřejmě tak, že si někde přečteš výsledek pozorování jiných uživatelů. Nebýt těchto experimentů, neměl bys důvod sem chodit. Nebýt odvahy lidí jako JUCE nebo lacib, těžko bys možnosti svého televizoru přenesl dál, než za hranice manuálu.

[quote=Din0;324123]JA na mé LE37 C650 přes internet stahlo verzi jen 3003.1 a při tom na webu je 3005.1, tak jsem si ji stáhl na 8GB moji USB flasku rozbalil dal aktualizovat FW aktulizace se rozjela a cca v50% hodila hlasku ze se nezdarila, dal jsem FW na USB HDD 500GB kerej na tv normalně funguje při přehrávání, dopadlo to stejně.
Až pak na 3 pokus sem si vzal 8 GB Flasku od kamoše co byl u mě a z toho se upgrade podařil, jaksi nepochopitelné :-([/quote]

Kabel nebo konektor USB máš v pořádku? Při častém odpojování/připojování se může snadno stát, že se konektor v TV stane citlivým na připojení kontaktů vodičů. Zvláště, když třeba externí disk na konektor spíše zavěsíš. Abych tomu předešel, používám, malý USB prodlužovací kabel, který zezadu pevně připáskuji k ostatním kabelům. V nejhorším případě vyměním pouze tu prodlužku.
rios66 (41)|18.1.2011 08:29
[quote=kopinecm;323811]Ahoj
Už se někomu podařilo filmy nahrané Samsungem přes PVR převést do avi nebo jiného souboru,aby to šlo přehrávat i jinde?[/quote]

Nasiel som na to nejaky soft ak mas chut a cas tak sa stym skus pohrat mozno to funguje ale neskusal som to ...

hxxp://rapidshare.com/files/443181279/iskysoft.drm.removal.1.0.4.incl.serial-tsrh.rar
MejlaI (10)|18.1.2011 09:50
Lidičky dotázeček ... Chci si koupit tento HDD [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] k TV na filmy, fotky ... Máte s ním někdo nějakou zkušenost? A jak po připojení k TV funguje power management?
lacib (389)|18.1.2011 10:08
[quote=Timoo;324091]btw> upgradowat na neprovereny nejnovejsi FW je blbost ,jednoho krasneho letniho dne si uz z5 Tv nehacknete :)[/quote]

[quote=nin;324128]To je samozřejmě pravda, ale jak přesně si představuješ to prověřování? Zřejmě tak, že si někde přečteš výsledek pozorování jiných uživatelů. Nebýt těchto experimentů, neměl bys důvod sem chodit. Nebýt odvahy lidí jako JUCE nebo lacib, těžko bys možnosti svého televozoru přenesl dál, než za hranice manuálu.
[/quote]

Ver mi, Timoo-ovi toto vysvetlovat netreba.. :)
Draky (2)|18.1.2011 13:34
Zdravim, narazil jsem na jednu vec.
Kdyz dam GUIDE, tak se vetsinou ukaze televizni program, kde mam moznost "vybirat a programovat" porady, na ktere chci koukat. Obcas se stane, ze se nenectou, pripadne se nactou jenom nektere kanaly (vypada to, jak kdyz se nenactou kanaly z jednoho multiplexu).
Ma nekdo predstavu, jestli se s tim da neco udelat?
Diky za info
Draky
PS: Jsem po cerstvem upgrade fw na 3005
nin (388)|18.1.2011 14:20
[quote=Draky;324186]Zdravim, narazil jsem na jednu vec.
Kdyz dam GUIDE, tak se vetsinou ukaze televizni program, kde mam moznost "vybirat a programovat" porady, na ktere chci koukat. Obcas se stane, ze se nenectou, pripadne se nactou jenom nektere kanaly (vypada to, jak kdyz se nenactou kanaly z jednoho multiplexu).
Ma nekdo predstavu, jestli se s tim da neco udelat?
Diky za info
Draky
PS: Jsem po cerstvem upgrade fw na 3005[/quote]

Nezáleží na verzi firmware. Problém je znám již od počátku a je to přesně tak, jak popisuješ. Programy se načtou pouze z již prohlížených programů každého multiplexu. Na samygo zkouší (zatím neúspěšně) řešit situaci průběžným ukládáním do cache.
tvargy (26)|18.1.2011 15:31
[quote=vpx;324088]No tak to uz jsem zkusil a nejde to porad, asi budu muset zkusit prehrat fw TV, mam nejaky starsi, myslim 3002.1. Je nejaky jednoduchy zpusob, jak zazalohovat nastaveny kanaly ? Nekde se tady o tom myslim psalo, ale nemuzu to najit. Hack zatim nemam.[/quote]

Menu --> Kanal --> Druhá odspoda je Přenos seznamu kanálů. Zadáš pin a pak export
Timoo (10)|18.1.2011 18:46
[quote=nin;324128]To je samozřejmě pravda, ale jak přesně si představuješ to prověřování? Zřejmě tak, že si někde přečteš výsledek pozorování jiných uživatelů. Nebýt těchto experimentů, neměl bys důvod sem chodit. Nebýt odvahy lidí jako JUCE nebo lacib, těžko bys možnosti svého televizoru přenesl dál, než za hranice manuálu.[/quote]

schvalne si vsimni kdo ten thread o C8000 na samygo zakladal,bez card2000 a taky trosku me malickosti(1xbricked tv zatim :D) by jste jeste hack C serie nemeli ,jen sem si chtel trosku drbnout do lidi co bezhlave upgraduji - no offense :))
Btw: ssh telnet nfs/samba share na me ue40c8000 funguje :)
Din0 (176)|18.1.2011 20:52
Debilní dotaz, snad mě nezabijete, jdou nějak seřadit analogové kanály přímo na TV a odmazat??
Díky
nin (388)|18.1.2011 20:58
[quote=Timoo;324251]schvalne si vsimni kdo ten thread o C8000 na samygo zakladal,bez card2000 a taky trosku me malickosti(1xbricked tv zatim :D) by jste jeste hack C serie nemeli ,jen sem si chtel trosku drbnout do lidi co bezhlave upgraduji - no offense :))
Btw: ssh telnet nfs/samba share na me ue40c8000 funguje :)[/quote]

LOL :)
[SIZE="1"]Cítím se vyškolen.[/SIZE]
tvargy (26)|19.1.2011 08:55
[quote=Din0;324273]Debilní dotaz, snad mě nezabijete, jdou nějak seřadit analogové kanály přímo na TV a odmazat??
Díky[/quote]

jde to, menu - kanál (nebo anténa či jak se to jmenuje) - programy (nebo správce programů - nejsem u tv) a pak jednotlivý program upravíš přes tools co jsou na ovladači
lacib (389)|19.1.2011 22:11
JUCE, nic nove s hackom na fw 3007?
Bolek007 (31)|19.1.2011 22:44
zdravim, mam druhy den 46C650, panel AA01 , po dvoudennim zprovoznovani jsem si vsiml, ze prava ctvrtina panelu je o dost svetlejsi nez zbytek, a to i pri pohledu primo v ose panelu. Pri pohledu trochu zprava je to v poradku, ale z leva a ze stredu je to dost videt. Chci se zeptat, jestli je to jeste normalni Clouding, nebo je to na reklamaci televize? Fota jsou foceny na ISO 400, f5,6 , 4s.
IMG_0785_resize.JPG IMG_0788_resize.JPG
MejlaI (10)|20.1.2011 09:20
[quote=Bolek007;324518]zdravim, mam druhy den 46C650, panel AA01 , po dvoudennim zprovoznovani jsem si vsiml, ze prava ctvrtina panelu je o dost svetlejsi nez zbytek, a to i pri pohledu primo v ose panelu. Pri pohledu trochu zprava je to v poradku, ale z leva a ze stredu je to dost videt. Chci se zeptat, jestli je to jeste normalni Clouding, nebo je to na reklamaci televize? Fota jsou foceny na ISO 400, f5,6 , 4s.[/quote]

Já osobně mám taky panel AA01, a v pohodě, kámoš má SQ01, vedle sebe jsem ty TV neměl, ale rozdíl jak se tu někdo ptal jsem nepozoroval. Tohle vidím poprvé, a asi bych jim to hodil na hlavu ...
luby (48)|20.1.2011 10:01
[quote=Bolek007;324518]zdravim, mam druhy den 46C650, panel AA01 , po dvoudennim zprovoznovani jsem si vsiml, ze prava ctvrtina panelu je o dost svetlejsi nez zbytek, a to i pri pohledu primo v ose panelu. Pri pohledu trochu zprava je to v poradku, ale z leva a ze stredu je to dost videt. Chci se zeptat, jestli je to jeste normalni Clouding, nebo je to na reklamaci televize? Fota jsou foceny na ISO 400, f5,6 , 4s.[/quote]

Tohle bych určitě nerozchodil a okamžitě vrátil, mám vlastní zkušenost. Měl jsem něco podobného u LED, též s AA panelem a šla rychle pryč. Vyměnil jsem ji za LCD, ale bohužel opět AA01 panel. Clouding sice nemám tak hrozný, ale půjde taky pryč. Za tohle by měl SAMSUNG dostat přes ruce (a hlavně AU Optronics).

[quote=MejlaI;324558]Já osobně mám taky panel AA01, a v pohodě, kámoš má SQ01, vedle sebe jsem ty TV neměl, ale rozdíl jak se tu někdo ptal jsem nepozoroval. Tohle vidím poprvé, a asi bych jim to hodil na hlavu ...[/quote]

AA01 v pohodě asi nebude, to by byl asi první panel, nebo ti nalepili chybný štítek s verzí. Viděl jsem již mnoho AA a SQ panelů v různých úhlopříčkách a s SQ se to nedá v žádné případě srovnávat.
Din0 (176)|20.1.2011 10:35
[quote=luby;324563]Tohle bych určitě nerozchodil a okamžitě vrátil, mám vlastní zkušenost. Měl jsem něco podobného u LED, též s AA panelem a šla rychle pryč. Vyměnil jsem ji za LCD, ale bohužel opět AA01 panel. Clouding sice nemám tak hrozný, ale půjde taky pryč. Za tohle by měl SAMSUNG dostat přes ruce (a hlavně AU Optronics).



AA01 v pohodě asi nebude, to by byl asi první panel, nebo ti nalepili chybný štítek s verzí. Viděl jsem již mnoho AA a SQ panelů v různých úhlopříčkách a s SQ se to nedá v žádné případě srovnávat.[/quote]

Já mám týden LE37 C650 a na štítku je taky AA panel, jak to otestuji Clouding abych to zjistil??
Díky
greedyyy (314)|20.1.2011 11:04
pustis na obrazovku tmu a podsvietenie das na maximum
luby (48)|20.1.2011 11:14
[quote=Din0;324571]Já mám týden LE37 C650 a na štítku je taky AA panel, jak to otestuji Clouding abych to zjistil??
Díky[/quote]

Nějakým tmavým snímkem, třeba jako jsem použil zde já u té LEDky, kterou jsem vracel
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=309062&postcount=123

nebo takto: http://www.flatpanelshd.com/pictures/samsungc6000_large16.JPG

doplnění: u té LED jsem měl podsvícení nastaveno na 12, takže do 20 bylo ještě daleko.
dkdkdk (65)|20.1.2011 14:25
Na netu jsou zmínky, že někomu pomohlo přetření celé plochy za mírného tlaku hadříkem nebo povolení šroubků vzadu na TV - rám prý příliš tlačí na panel. ...ale s těmi šroubky bych to nechal raději servisákům.
JUCE (265)|20.1.2011 15:55
[quote=lacib;324505]JUCE, nic nove s hackom na fw 3007?[/quote]
No žiaľ nič nové :( nemám času a ani síl na také premýšľanie :)
Inak rozmýšľal som nad tým, že som povedzme tester. Prepnem si v servisnom menu tú položku Link server Type na development. Následne mi ponúkne testovací FW. Stiahnem a testujem. Ja ako tester zistím, že je niečo zlé a TV je úplne v péčku... nepoužiteľná a chcem ju spojazdniť. Nemal by som mať možnosť vrátiť sa späť na predchádzajúcu verziu FW? Alebo musím čakať na kóderov dokým nakódia novšiu opravenú verziu? Skúšal som vrátiť aj staršiu verziu FW, ale žiaľ mi ju nedovolí nahrať. Ako to kurňa potom robia tí testeri? Skúšal som tú položku v servisnom menu prepnúť aj na developing, ale žiadna zmena. Nejak mi to nejde do hlavy...
lacib (389)|20.1.2011 16:19
hlavne si myslim, ze developeri npracujuv podmienkach ako ty a neupgradeuju takymto stylom..

pokial ale chces nahrat starsi fw, najdi si moj prvy navod na hack, tam je popisany aj downgrade.. :)
Tomasek1234 (92)|20.1.2011 18:41
Mam par dotazu.

Mam LE37C650 TV mi nabizi ke stazeni novy firmware 003003 - stahnout/nestahnout? Neprijdu o rozchozene PVR?

Taky potvrzuju, ze tato televize bzuci !!! a to tak ze hodne. Ale pozor. Nebzuci nic uvnitr ale rezonuje zadni plechovy kryt TV. Takze sice to vytvari neco uvnitr TV ale rezonuje a bzuci to venku. Diky bohu to staci zatlumit, nebo do toho zadniho krytu jen placnou lehce rukou. Ja tam brzo nalepim kus nejako tlumici hmoty a problem bzuceni je vyresen.

Taky by me zajimalo jestli nekdo nevi na jakou IP se pripojuje TV pro test rychlosti netu.

diky vsem
Bolek007 (31)|20.1.2011 22:14
[quote=MejlaI;324558]Já osobně mám taky panel AA01, a v pohodě, kámoš má SQ01, vedle sebe jsem ty TV neměl, ale rozdíl jak se tu někdo ptal jsem nepozoroval. Tohle vidím poprvé, a asi bych jim to hodil na hlavu ...[/quote]

[quote=luby;324563]Tohle bych určitě nerozchodil a okamžitě vrátil, mám vlastní zkušenost. Měl jsem něco podobného u LED, též s AA panelem a šla rychle pryč. Vyměnil jsem ji za LCD, ale bohužel opět AA01 panel. Clouding sice nemám tak hrozný, ale půjde taky pryč. Za tohle by měl SAMSUNG dostat přes ruce (a hlavně AU Optronics).
[/quote]

nahlasil jsem to jako reklamaci na servis Samsung, tak uvidim, co s tim udelaji - je to pro me snadnejsi reseni, nez to nejak balit a posilat zpet prodejci (koupeno pres net...).

EDIT: ty fotky jsem delal pri podscviceni 4
luby (48)|21.1.2011 08:22
[quote=Bolek007;324702]nahlasil jsem to jako reklamaci na servis Samsung, tak uvidim, co s tim udelaji - je to pro me snadnejsi reseni, nez to nejak balit a posilat zpet prodejci (koupeno pres net...).

EDIT: ty fotky jsem delal pri podscviceni 4[/quote]

Nechci ti brát iluze, já měl podobný nápad, že by se to dalo vyřešit výměnou panelu, protože to je přeci jasná vada. V servisu mi šéftechnik řekl na rovinu, že vůbec není jisté, jestli to SAMSUNG uzná jako závadu ?!?!?. Proto jsem volil jistotu v podobě vrácení zpět.
Bolek007 (31)|21.1.2011 08:45
nojo, uvidim, pokud mi to nevezmou jako závadu, tak budu řešit vrácení prodejci. Odstranil jsem ale bohužel ty ochranné fólie, takže asi nebudou chtít vrátit peníze, protoze výrobek nebude "nepoužívaný" :-(
Petan80 (29)|21.1.2011 10:28
Tak jsem zkoušel taky ten Clouding,tmu jsem pustil pomocí source a vybral jsem zařízení které nemám připojený. Dal jsem podsvícení na max,to je 20 a obrazovka byla pořád všude stejně černá,má to tak být? Panel mám AA01.
Bolek007 (31)|21.1.2011 10:42
to je idealni pripad... zavidim :-)
luby (48)|21.1.2011 12:38
[quote=Bolek007;324743]nojo, uvidim, pokud mi to nevezmou jako závadu, tak budu řešit vrácení prodejci. Odstranil jsem ale bohužel ty ochranné fólie, takže asi nebudou chtít vrátit peníze, protoze výrobek nebude "nepoužívaný" :-([/quote]

Ty sundané fólie v žádném případě nebrání vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě, mám vlastní zkušenost. Když jsem TV vybalil, též jsem fólie odstranil, neboť mě nenapadlo, že bych ji vracel. Peníze jsem dostal zpět všechny, samozřejmě včetně PHE. Někteří prodejci zkoušejí i takové finty, že zboží lze vrátit jen v případě, pokud nebylo vybaleno z krabice, což je už úplná hloupost.
luby (48)|21.1.2011 12:42
[quote=Petan80;324750]Tak jsem zkoušel taky ten Clouding,tmu jsem pustil pomocí source a vybral jsem zařízení které nemám připojený. Dal jsem podsvícení na max,to je 20 a obrazovka byla pořád všude stejně černá,má to tak být? Panel mám AA01.[/quote]

To bych si taky přál. Opatruj si ji.