Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

lacib (389)|27.1.2011 12:57
novy fw 3006.2 na strankach samsungu..
nin (388)|27.1.2011 13:02
[quote=VTEC;326077]Zdravim Samsungaci,mam trosku problem,som prestudoval toto vlakno a mam nasledovny problem.Mam niektore MKV ktore mi na LE40C650 nezoberie,na niektorych mi seka ceska stopa,to som tu uz nasiel a stiahol na to nastroje a dnes sa na to pozriem.Dalsi problem je s tym MKV ktore nejde vobec,podla toho co som tu nasiel to asi bude refframe,som sa tu docital,ze nesmie byt vacsi ako 8 a tento co mi nejde ma myslim 9,hodim sem aj screen.Dalsia vec je,v com a ako to viem upravit ten frame,aby mi to prehral telkac,dakujem za vsetky info od odbornikov.
[/quote]

Jaké nástroje jsi konkrétně použil? Pro přemuxování použij starší verzi MKVMerge (viz. vlákno s béčkovou řadou).

[quote=c12345;326123]Uvažuji o koupi externího disku ke své nové televizy LE46C653 a proto bych se chtěl zeptat zda pošlape na televizy např. tento : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

popř na co se soustředit při výběru toho hadru např. formátování apod. nikde jsem ve vláknu nic nenašel. díky.[/quote]

Např. ten, co uvádíš, bude na 99.99% fungovat.
Výběr obecně nemá s formátováním nic společného. Partitiony a formátování budeš nejspíš řešit až podle požadavků na funkčnost.
nin (388)|27.1.2011 13:26
[quote=lacib;326159]novy fw 3006.2 na strankach samsungu..[/quote]

Ještě doplním info bez záruky:

2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Description
T-VALDEUC-3006.2

  • Power On error when CAM is inserted (especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
  • Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
  • Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
  • Add Yahoo widget(Internet @TV)
  • ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
  • Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
  • [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
  • Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
  • When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
  • (Mac address error)
  • Add the requirement of SkyD (Germany)
  • Add Slovenian
VTEC (4)|27.1.2011 14:03
[QUOTE=nin;326160]Jaké nástroje jsi konkrétně použil? Pro přemuxování použij starší verzi MKVMerge (viz. vlákno s béčkovou řadou).


Zatial som este nepouzil ziadny,pretoze neviem co,chcem znizit ten refframe z 9 na 6.Docital som ze ludia pouzivaju handbrake,alebo mequi,len neviem co kde ako nastavit.Neviem co je na toto znizenie najednochusie.

Dalsia vec,ze som skusal som upravit zvuk z 25 na 23,96,lebo sekal a ked ho idem zmuxovat k filmu,tak mi vypise :

Error: The track number 0 from the file 'E:\MKV\Sedm (93%)\Sedm_Track61.ac3' cannot be appended to the track number 1 from the file 'E:\MKV\Sedm (93%)\Sedm.mkv'. The formats do not match.

Docital som sa,ze to budem tym,ze to ID 0,ale neviem,ako to mam zmenit,aby tam ta nula nebola.
vivid.sk (11472)|27.1.2011 14:15
[quote=VTEC;326160]Neviem co je na toto znizenie najednochusie.
[/quote]
Nejde o znizenie v pravom slova zmysle, ale treba nanovo re-enkodovat cely film za cenu straty kvality a mnohych hodin CPU casu!


[quote=VTEC;326160]
Error: The track number 0 from the file 'E:\MKV\Sedm (93%)\Sedm_Track61.ac3' cannot be appended to the track number 1 from the file 'E:\MKV\Sedm (93%)\Sedm.mkv'. The formats do not match.
[/quote]
Hlavne by som odstranil medzery a percenta z nazvu adresara, niektore programy to nemaju radi.
VTEC (4)|27.1.2011 14:22
[quote=vivid.sk;326181][quote=VTEC;326179]
Nejde o znizenie v pravom slova zmysle, ale treba nanovo re-enkodovat cely film za cenu straty kvality a mnohych hodin CPU casu!


[quote=VTEC;326179]
Hlavne by som odstranil medzery a percenta z nazvu adresara, niektore programy to nemaju radi.[/quote]

Cas mi nevadi,ked spravim ten film,aby mi ho televizor prehral.Aky by si mi odporucil programna ten re-encoding?

Co sa tyka toho zvuku,odstranil som medzeri a percenta,ale stale to iste,tak ista hlaska.
Budem to tou nulou jednoznacne,ale neviem,ako to mam zmenit.
vivid.sk (11472)|27.1.2011 14:30
Kludne spominany handbrake. Patri medzi tie najjednoduchsie.

Co sa tyka chyby pri mkvmerge, hod sem cely log, ktory vidis v okne z mkvtoolnix, niekde robis chybu. Je samotna AC3 prehratelna?
VTEC (4)|27.1.2011 14:48
Spravena ac3 hraje bez problemov.

mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv': Using the Matroska demultiplexer.
'E:\MKV\Sedm\Sedm_Track1.ac3': Using the AC3 demultiplexer.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 1: Using the MPEG-4 part 10 (AVC) video output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 2: Using the DTS output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 3: Using the text subtitle output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 4: Using the text subtitle output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 5: Using the text subtitle output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv' track 6: Using the AC3 output module.
'E:\MKV\Sedm\Sedm_Track1.ac3' track 0: Using the AC3 output module.
Error: The track number 0 from the file 'E:\MKV\Sedm\Sedm_Track1.ac3' cannot be appended to the track number 2 from the file 'E:\MKV\Sedm\Sedm.mkv'. The formats do not match.
arny-tom (4)|27.1.2011 15:34
[quote=nin;326027]To je v pořádku, já jen, že jsi se zapoměl zmínit, co přesně jsi již udělal, aby jsi tu situaci změnil. Možná ale doufáš, že se strhne kolotoč sofistikovaných otázek a tobě bude stačit odpovídat strohým ano či ne. Až pak, pojednou, bude vše náhle po pouhých šesti popsaných stránkách jako zázrakem v pořádku. A všichni budou od té doby šťastní.[/quote]
Zkoušel jsem zapínat tv.DO i na panelu odpojit ze zásuvky podržrt na DO tlačítko pover i odpojit lan kabel a stále nic volal jsem na samsung dnes a tam mě objednali servisáka .Přesto jsem se chtěl zeptat co jsem udělal špatně ,nebo co se stalo
F-1cka (2)|27.1.2011 15:50
Dobry den,
mam tv samsung le40c750, jsem s ni moc spokojen, dokoupil jsem si CA modul, abych mohl vyuzivat dvb-c. Nalezeny seznam kanalu je serazen podle abecedy a tak ze si je srovnam podle me vule. Prvni sok, razeni je jak z doby 20.stoleti (narocne na cas a pamet (nebo si to psat). A tak plan B, ze seznam vyexportuji a srovnam v pc, ale nasla se chybicka s import/export seznamu kanalu. Napise mi to: "nepripojeno zadne zarizeni usb. zkontrolujte zarizeni a pokus opakujte"
HDD kam chci seznam exportovat bezproblemu funguje - filmy, hudbu, foto prehraje. funguje i timeshifting, i nahravani. v tv mam nahran posledni verzi firmware, hdd ma nfts format, i fat32 jsem zkousel.
nasel jsem tu radu zmacknout "volume -" a pak drzet OK min 10s. drzel jsem 30s a stale nic.
samsung podpora je tak mizerna, ze jsem nenasel kontakt k podpore TV´s.
dekuji za rady i tipy jak vyresit plan B
Mayki07 (185)|27.1.2011 15:57
Plán "B" vyřešíš jednoduše, do spodního USB zasuň flash disk a seznam vyexportuj, nefunguje to na externí HDD a ani ve vrchním USB. Neptej se proč to tak je, já sám to nevím... :-)
F-1cka (2)|27.1.2011 16:12
nefunguje ani s flashkou

tak zmena, nefunguje s flash 1gb, pri testu s 4gb export/import bezproblemu. diky za radu
Bolek007 (31)|27.1.2011 16:24
[quote=Bolek007;324518]zdravim, mam druhy den 46C650, panel AA01 , po dvoudennim zprovoznovani jsem si vsiml, ze prava ctvrtina panelu je o dost svetlejsi nez zbytek, a to i pri pohledu primo v ose panelu. Pri pohledu trochu zprava je to v poradku, ale z leva a ze stredu je to dost videt. Chci se zeptat, jestli je to jeste normalni Clouding, nebo je to na reklamaci televize? Fota jsou foceny na ISO 400, f5,6 , 4s.[/quote]


[quote=luby;324741]Nechci ti brát iluze, já měl podobný nápad, že by se to dalo vyřešit výměnou panelu, protože to je přeci jasná vada. V servisu mi šéftechnik řekl na rovinu, že vůbec není jisté, jestli to SAMSUNG uzná jako závadu ?!?!?. Proto jsem volil jistotu v podobě vrácení zpět.[/quote]

takze Samsung potvrdil vymenu panelu, dnes ho v servisu objednali, jakmile prijde, tak mi ho primo u me doma vymeni. Takze spokojenost, jeste by mi mohli dat SQ panel a bylo by to uplne parada :-)
jupol (94)|27.1.2011 16:53
[quote=Bolek007;325593]jj, funguje mi vse, jenomze ja jsem tam ten 3005.1 nahral temer hned po vybaleni z krabice, takze nevim, jak to fungovalo predtim :-)
Kazdopadne jsem upgradoval pres USB rovnou na 3005.1 (TV mi pres net nabizela jen 3003.1)[/quote]
Aký si mal dôvod po vybalení novej TV meniť SW?
Bolek007 (31)|27.1.2011 17:00
zvyk z IT branze - po koupi upgrade na posledni fw, negativni reakce tady na nej nebyly, tak proc ne?
jupol (94)|27.1.2011 17:14
Nechápem, ako môžu byť trubice podsvietenia na jednom konci tmavšie a na druhom svetlejšie. S cloudingom som sa stretol len pri LED podsvietení.
eldorado09 (1441)|27.1.2011 18:01
Ja som videl tiež C630/650 s cloudingom...
nin (388)|27.1.2011 19:18
Po instalaci fw 3006.2 dojde také k aktualizaci Internet@TV jehož (zatím) jedinou viditelnou změnou je absence Yahoo! widgetu.
nin (388)|27.1.2011 19:40
[quote=arny-tom;326199]Zkoušel jsem zapínat tv.DO i na panelu odpojit ze zásuvky podržrt na DO tlačítko pover i odpojit lan kabel a stále nic volal jsem na samsung dnes a tam mě objednali servisáka .Přesto jsem se chtěl zeptat co jsem udělal špatně ,nebo co se stalo[/quote]

Nedávno se to tu řešilo, stejné příznaky hlásili i jiní uživatelé (tady a tady), proto mě trochu překvapilo, že se ptáš. Že jsi zavolal servis je v pořádku, servis to prý řešil výměnou desky v TV.
arny-tom (4)|27.1.2011 20:06
[quote=nin;326275]Nedávno se to tu řešilo, stejné příznaky hlásili i jiní uživatelé (tady a tady), proto mě trochu překvapilo, že se ptáš. Že jsi zavolal servis je v pořádku, servis to prý řešil výměnou desky v TV.[/quote]
mnoho díky jsem už klidnější že nejsem 1 a že není chyba u mě i když nevím jaká když něco dělám podle dodaného návodu
pehor (17)|27.1.2011 20:26
[quote=nin;326268]Po instalaci fw 3006.2 dojde také k aktualizaci Internet@TV jehož (zatím) jedinou viditelnou změnou je absence Yahoo! widgetu.[/quote]

Přesně stejnou zkušenost mám i já. Po instalaci nového FW došlo k odinstalaci Yahoo a v mém případě ještě Vimeo. Opravdu teď nevím co si o chytrých hlavách od Samsungu myslet.
pilda (9)|27.1.2011 22:02
takze naprosto zbytecne instalovat? Yahoo celkem pouzivam, vimeo vubec... teda cekal jsem od toho internet@tv vic, aspon ze dlna funguje pomerne dobre.
nin (388)|27.1.2011 22:12
Ja Vimeo mám, což je fajn. Z Yahoo! jsem využíval pouze spíše Drivecast, ale i tak trochu rozčílí, že bez vyzvání zmizí komplet nakonfigurovaný widget. Na AVForu si taky obdobně stěžují.
lacib (389)|27.1.2011 22:40
[quote=nin;326268]Po instalaci fw 3006.2 dojde také k aktualizaci Internet@TV jehož (zatím) jedinou viditelnou změnou je absence Yahoo! widgetu.[/quote]

nin a co hack?
X.sisa (12)|27.1.2011 22:47
Muzu se prosim vas zeptat co je to ten Netplayer? Koukal jsem, ze par lidi to ma v popisku, tak me zajima co to je. Diky
A pak jaky je rozdil mezi ruznymi Firmware, jestli to ma vubec cenu aktualizovat?
nin (388)|27.1.2011 23:15
[quote=lacib;326338]nin a co hack?[/quote]

To ti nepovim, pac jsem si svou TV jeste nehackl, pac jsem nemel duvod a ty drobne vychytavky mam uz z vyroby. Jedine snad SMB, ale to se snazim (uspesne) resit patchovanim dlna serveru.
nin (388)|28.1.2011 02:00
ad 3006.2
Zkoušel jsem podle návrhu na zahraničních fórech měnit různá OTN nastavení (operating/developement, OFF/ZoneA/ZoneB.. + reset). Pokaždé se služba Internet@TV znovu nainstalovala bez Yahoo! Pak jsem se ještě dočetl, že widgety YouTube a Facebook sice v nabídce jsou, ale nefungují a vyžadují vypnutí TV a update Internet@TV. Nicméně stále dokola, bez výsledku, což mne tedy nijak zvlášť nemrzí, ale mnohé intervence Samsungu od uživatelů z mnoha zemí dává naději na brzkou nápravu.
4.ever (11)|28.1.2011 11:30
Psal jsem do České Televize , kdy začne fungovat archív ČT. Došla mi odpověď:
"Widget je z naší strany připraven, bohužel nastaly problémy s přehráváním streamů na straně TV od Samsungu. Dohodli jsme se proto se Samsungem, že zprovozní widget vlastními silami, protože my nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit chování TV přístroje při příjmu internetových streamů. Termín zprovoznění nyní závisí na Samsungu."
X.sisa (12)|28.1.2011 11:32
Zajimavy, tak ted aby samsung sebou hodil :)
miropaulik (4)|28.1.2011 11:32
Dobry den, chcel by som sa opytat, kto ma skusenosti s prehravanim suborov, ktore boli nahrane cez SAT prijimac.
Ja vlastnik SAT prijimac Opticum 402 HD. Tento prijimac nahrava HD subory s príponou .ts. Samsung taketo subory nevie prehrat ( v mediaplayeri ich ani nevidi). raz sa mi podarilo to nejakym suborom prekonvertovat, samsung taky subor videl ale potom ho dlllho nacitaval. Pri filme sa ani po 10 minutach subor nespustil.

Prosim vas o ŕadu akym softom prekonvertovat subor vytvoreny s SAT prijimaci, tak aby to bolo rychle a nestratilo to na kvalite ( nahravat totiz hlavne HD programi)
DAKUJEM
greedyyy (314)|28.1.2011 11:53
to je skor otazka na uzivatelov toho sat primacu ako nahravku skonvertovat do normalneho formatu.
najskor nieco co precita .ts s tvojho primacu.
je to ako sa pytat, ze ja mam doma male babkove divadlo, ked sa hrajem s manuskami tak ho moze moja dcera pozerat, ale pokial ho polozim k TV tak ta ho prehrat nevie. je to niekto kto mi stym poradi?
miropaulik (4)|28.1.2011 12:28
joj kolko mudrosti na obed - ak sa tu najde nejaka dobra dusa co mi vie naozaj poradit budem rad
vivid.sk (11472)|28.1.2011 12:49
hmm, mal som pocit, ze .ts samsung prehra (ale mozno si zle pamatam)

v kazdom pripade skus TSmuxer - demux a nasledne zmuxuj v mkvmerge a sprav z toho mkv. To urcite pojde (pripadne skus premuxovat na .TS)
nin (388)|28.1.2011 13:01
[quote=miropaulik;326430]... Tento prijimac nahrava HD subory s príponou .ts. Samsung taketo subory nevie prehrat ( v mediaplayeri ich ani nevidi). ...[/quote]

*.ts = transport stream. Muzes poslat txt vypis z Mediainfo? Pokud bys trval na remuxu, jiz nekolik let se doporucoval opensource ProjectX (napr. tady, tady a obligatne tady).
Dasein (6)|28.1.2011 19:01
Ahoj,
tak jsem stastnym majitelem teto TV (zadne vadne pixely, panel SQ02, pozorovaci uhly h=178°). Chtel bych moc podekovat tomu kdo vymyslel zprovozneni PVR a zejmena uzivateli JUCE za vynikajici navod na jeho strankach. Presto bych ale mel nekolik otazek:

1. Po pripojeni sluchatek (do zadniho panelu TV) mi poklesne signal multiplexu 1. Zacne dochazet k depixelizaci obrazu a dramaticky se zvysi pocet vadnych bitu.Je to normalni chovani, nebo to je na reklamaci?
2. Je mozne ulozit timeshift soubor pro pozdejsi prehravani?
3. Na boku TV mam slot pro CI kartu. Bylo by mozne nejakym hackem zprovoznit DVB-S, nebo k tomu chybi hardware?

Diky moc za vase reakce a doufam, ze me otazky nejsou moc stupidni.
X.sisa (12)|28.1.2011 19:33
Co je to prosim vas to PVR?
StD (8612)|28.1.2011 19:39
[quote=X.sisa;326598]Co je to prosim vas to PVR?[/quote]

PVR - Personal Video Recorder. A příště strejda Google nebo teta Wiki... :BB:
X.sisa (12)|28.1.2011 19:40
tak ja myslel, ze od toho je forum :). Jinak diky
StD (8612)|28.1.2011 19:48
[quote=X.sisa;326602]tak ja myslel, ze od toho je forum :). Jinak diky[/quote]

[OT]No na odborné forum se chodí se základním jazykovým vybavením a předpokládají se alespoň základní znalosti toho, o čem se hovoří... Jinak doporučuji nejprve používat funkci "hledat" podle klíčového slova. Mohl jsi si ušetřit psaní jednoho zbytečného příspěvku a mě dvou. Ber to ode mne jako radu pro chování na všech forech do budoucna. Čím víc znalostí projevíš v kladení dotazu, tím konkretnější odpovědi se ti dostane...[/OT]
X.sisa (12)|28.1.2011 19:59
OK, omlouvam se, ja myslel, ze uz jsem to hledal, ale ja ted koukal, ze jsem hledal Net player, ale ten jsem nenasel, to je co prosim te? Posledni blby prispevek, pak uz budu ticho :). Diky
StD (8612)|28.1.2011 20:01
[quote=X.sisa;326608]OK, omlouvam se, ja myslel, ze uz jsem to hledal, ale ja ted koukal, ze jsem hledal Net player, ale ten jsem nenasel, ten to je co prosim te? Posledni blby prispevek, pak uz budu ticho :). Diky[/quote]

Píšu ti to v SZ (soukromá zpráva), ať tady nevyrábíme smetí, které pak bude muset moderátor čistit (mazat).
4.ever (11)|28.1.2011 21:38
[quote=ZMARCEL;316654]Ahoj pro majitele netplayeru v televizi mam pro ně adresu

http://files.uloziste.com/22b6ddc0be59ece0/radia.xml

co tam najdete
Ceska Radia live
Evropa 2 - Podcast Best of Ranni show Velmi krucialni momenty z vysilani Leose a Patrika!
Podcast Prima Autosalon HDTV
Podcast Digit.cz HD
Tyden Zive audio
zpravy rss
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mp3
a na zkoušku erotika videa

na mé televizi c650 to funguje i když načítaní je pomalejší 20 az 30 sekund tak že pěknou zábavu
a vesele vánoce doufám ze vtom bude taky někdo pokračovat aby to přibývalo cau marcel

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Máte ještě někdo vytvořeno něco takového jako "ZMARCEL".
Pendy (21)|28.1.2011 22:00
[quote=miropaulik;326430]Dobry den, chcel by som sa opytat, kto ma skusenosti s prehravanim suborov, ktore boli nahrane cez SAT prijimac.
Ja vlastnik SAT prijimac Opticum 402 HD. Tento prijimac nahrava HD subory s príponou .ts. Samsung taketo subory nevie prehrat ( v mediaplayeri ich ani nevidi). raz sa mi podarilo to nejakym suborom prekonvertovat, samsung taky subor videl ale potom ho dlllho nacitaval. Pri filme sa ani po 10 minutach subor nespustil.

Prosim vas o ŕadu akym softom prekonvertovat subor vytvoreny s SAT prijimaci, tak aby to bolo rychle a nestratilo to na kvalite ( nahravat totiz hlavne HD programi)
DAKUJEM[/quote]

Nic nekonvertuj. Přejmenuj příponu z .ts na .mpg . Nemám Opticum, ale Dreambox800HD, ale předpokládám, že formát je stejný. U většiny souborů to tak funguje, menšina se seká (nepřišel jsem na to proč).
Blekota (8)|28.1.2011 22:58
zdravim vas!

tak som cerstvym vlastnikom tejto tv - panel mam SQ02 a vyzera vsetko ok.. FW mam 3005 a uz aj po prestudovani manualu som nenasiel niektore odpovede na moje otazky a to:

1.)
mam kablovku - cast programov je digitalna a cast analogova samozrejme v samsungackom tuneri vie najst aj digi a aj analog - co je super no a moj problem je ten ze neviem ako donutit tv aby som mal vsetky programy ktore chcem pod jednou zlozkou a aj len v tej zlozke ich mohol prepinat..
teda samozrejme ze viem ze sa daju nahadzat programy z digi a analogu do mojej zlozky 1-4 ale ked ich tam aj dam a aj poukladam poporadi tak ak v nich rolujem P+ - P- tak je to v pohode ale ak zvolim napr. 1 tak sa prepne najprv digi potom musim zasa stlacit jednotku a mam analog a este raz jednotku a som v svojej zlozke.. to je maximalne neprakticke.. chcem proste len cisto narabat so svojou zlozkou v ktorej mam nahadzane programi a ostatne - kabel, analog atd. ma nezaujimaju..

je to mozne neako to vyriesit?

2.)
mam celkom slusnu staru vezu a zial nema optical input a tv ma len opt. output, a moja stara veza je pro logic (2hlavne repro L+R, 2zadne repro L+R a center na hlas - nie je to 5.1) no a je mi luto vyhodit moje stare kvalitne JAMO repraky a chcel by som neaky len cisto receiver s optickym vstupom (nechcem ziadne uz tu spominane onkyo 2,1 atd..) proste nechcem sa zbavit slusnej zvukovej zostavy a moj dotaz teda znie: ako sa bude tvarit opticky vystup 5,1 na dolby pro logic? a je vobec taky receiver? ak niekto o niecom vie nech to sem prosim hodi..

3.)
vsimol som si ze ten eko senzor funguje len vtedy ak sa moc nehram v jeho nastaveniach po prvotnej zmene na vyp a opatovnom zapnuti uz akoby nefunguje - pomoze len vypnutie/zapnutie TV aby zacal normalne ficat.. je to chyba FW alebo aj u ostatnych sa tv sa to sprava tak neako divne?

4.)
videa prehrava zatial vsetko bomba super ale s .WMV ked ho pretacam tak zvykne spadnut a ukoncit prehravanie.. po opatovnom zapnuti toho isteho filesu ide od toho momentu kde spadol.. a deje sa to len co som zatial zistil pri vyzsie kvalitnych .wmv a len pri pretacani.. pri normalnom prehravani je vsetko ok.. ake mate vy skusenosti s .wmv filesmi?

5.)
ako som pisal mam FW 3005 - ak je neaka novsia verzia oplati sa upgradovat?

6.)
ako nastavim pre vsetky programy rovnake farebne nastavenia?(kontrast, jas, ostrost, atd..), lebo zatial u kazdom programe to musim menit program za programom.. natavenia sa menia len u toho programu na ktorom som konretne nastaveny.. chcem to ale hromadne pre vsetky a neviem ako?
dakujem vopred vsetkym za odpovede
vivid.sk (11472)|28.1.2011 23:03
2) ak mas pocit, ze tvoje repro stoja za to, kup si AVR. Vsetko ostatne pojde nastavit - AVR korektne rozlozi 5.1 vstup do 4 repro, o to sa neboj. Zvladne to kazdy AVR.
4) wmv nie su moc popularne (hadaj preco), takze odporucam "zhabnat" ine formaty v inych kontajneroch.
vsp (704)|29.1.2011 07:05
[quote=Dasein;326592]Ahoj,
tak jsem stastnym majitelem teto TV (zadne vadne pixely, panel SQ02, pozorovaci uhly h=178°). Chtel bych moc podekovat tomu kdo vymyslel zprovozneni PVR a zejmena uzivateli JUCE za vynikajici navod na jeho strankach. Presto bych ale mel nekolik otazek:

1. Po pripojeni sluchatek (do zadniho panelu TV) mi poklesne signal multiplexu 1. Zacne dochazet k depixelizaci obrazu a dramaticky se zvysi pocet vadnych bitu.Je to normalni chovani, nebo to je na reklamaci?
2. Je mozne ulozit timeshift soubor pro pozdejsi prehravani?
3. Na boku TV mam slot pro CI kartu. Bylo by mozne nejakym hackem zprovoznit DVB-S, nebo k tomu chybi hardware?

Diky moc za vase reakce a doufam, ze me otazky nejsou moc stupidni.[/quote]

1) zkus jina sluchatka
2) zrjme ne pokud jsi na to neprisel, od toho je pvr, timeshift soubor je docasny
3) pokud mas model CX7X pak ano, jinak NE (neni S2 tuner, takova verze stoji asi o 2000 vic) :-) Slot je vyuzitelny pro DVB-C (UPC apod), fakt to je stupidni otazka, 2-4 stranky dozadu je odpovezena...
vsp (704)|29.1.2011 07:10
[quote=arny-tom;326004]Mám samsung le40c650 od vánoc dnes jsem spustil upgrade přes internet napsalo mi to že je k dispozici verze 8888 a po skončení stahování to napsalo že se tv. vypne což se stalo a nyní už jen nepravidelně bliká červená ledky a tv nejde zapnout je to normální a jak dlouho to asi potrvá pokud ano[/quote]

a proč lidi pouštíte něco, čemu nerozumíte a ani to nepotřebujete ? :-D
fibos (18)|29.1.2011 09:17
[quote=Blekota;326679]zdravim vas!

tak som cerstvym vlastnikom tejto tv - panel mam SQ02 a vyzera vsetko ok.. FW mam 3005 a uz aj po prestudovani manualu som nenasiel niektore odpovede na moje otazky a to:

1.)
mam kablovku - cast programov je digitalna a cast analogova samozrejme v samsungackom tuneri vie najst aj digi a aj analog - co je super no a moj problem je ten ze neviem ako donutit tv aby som mal vsetky programy ktore chcem pod jednou zlozkou a aj len v tej zlozke ich mohol prepinat..
teda samozrejme ze viem ze sa daju nahadzat programy z digi a analogu do mojej zlozky 1-4 ale ked ich tam aj dam a aj poukladam poporadi tak ak v nich rolujem P+ - P- tak je to v pohode ale ak zvolim napr. 1 tak sa prepne najprv digi potom musim zasa stlacit jednotku a mam analog a este raz jednotku a som v svojej zlozke.. to je maximalne neprakticke.. chcem proste len cisto narabat so svojou zlozkou v ktorej mam nahadzane programi a ostatne - kabel, analog atd. ma nezaujimaju..

je to mozne neako to vyriesit?

2.)
mam celkom slusnu staru vezu a zial nema optical input a tv ma len opt. output, a moja stara veza je pro logic (2hlavne repro L+R, 2zadne repro L+R a center na hlas - nie je to 5.1) no a je mi luto vyhodit moje stare kvalitne JAMO repraky a chcel by som neaky len cisto receiver s optickym vstupom (nechcem ziadne uz tu spominane onkyo 2,1 atd..) proste nechcem sa zbavit slusnej zvukovej zostavy a moj dotaz teda znie: ako sa bude tvarit opticky vystup 5,1 na dolby pro logic? a je vobec taky receiver? ak niekto o niecom vie nech to sem prosim hodi..

3.)
vsimol som si ze ten eko senzor funguje len vtedy ak sa moc nehram v jeho nastaveniach po prvotnej zmene na vyp a opatovnom zapnuti uz akoby nefunguje - pomoze len vypnutie/zapnutie TV aby zacal normalne ficat.. je to chyba FW alebo aj u ostatnych sa tv sa to sprava tak neako divne?

4.)
videa prehrava zatial vsetko bomba super ale s .WMV ked ho pretacam tak zvykne spadnut a ukoncit prehravanie.. po opatovnom zapnuti toho isteho filesu ide od toho momentu kde spadol.. a deje sa to len co som zatial zistil pri vyzsie kvalitnych .wmv a len pri pretacani.. pri normalnom prehravani je vsetko ok.. ake mate vy skusenosti s .wmv filesmi?

5.)
ako som pisal mam FW 3005 - ak je neaka novsia verzia oplati sa upgradovat?

6.)
ako nastavim pre vsetky programy rovnake farebne nastavenia?(kontrast, jas, ostrost, atd..), lebo zatial u kazdom programe to musim menit program za programom.. natavenia sa menia len u toho programu na ktorom som konretne nastaveny.. chcem to ale hromadne pre vsetky a neviem ako?
dakujem vopred vsetkym za odpovede[/quote]

2) použij převodník toslink-cinch. Já ho mám od KONIGu za cca 1100,-Kč. Funguje perfektně.
http://www.hqshop.cz/prevodnik-toslinkcoax-2x-cinch-konig/p-12745/
Blekota (8)|29.1.2011 14:20
super presne to som potreboval.. ale zda si mi to teda poriadne drahe na to ze je to len obycajny prevodnik... uz znie len otazka ci radsej nedoplatit cosi za neaku starsiu slusnejsiu AVR yamahu alebo denon..
pilda (9)|30.1.2011 04:43
[quote=;][/quote]
Tak pro me novy firmware 3006.2 naproste zklamani. Mam LE37C650, bez hacku, pouze PVR enabled pres hotelovy mod, develop v yahoo a netplayer.
Muzu tedy potvrdit smazani yahoo widgetu, a taky nefunkcnost youtube, twitteru a fb. Hry a podobne blbosti jsem nezkousel.
Navic ted bohuzel zacalo dochazet k samovolnemu vypinani [pri prehravani z usb a pres dlna, jinak tv moc nevyuzivam - jeste zkusim normalni provoz tv a radio]

EDIT: Tak zkousim tv [DTV air] a v HD programech [test Nova a CT] je zvuk uplne mimo oproti obrazu. Jsem si temer jisty, ze pred updatem to jelo normalne.