Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

pehor (17)|8.2.2011 22:10
[quote=ritchi;329291]Skus :-)
YouTube - Samsung (9500) Remote Control opening[/quote]

Jo díky,tohle jsem našel taky:-) Jen nevím jestli to bude stejný systém a nechci ovladač zbytečně poškodit.....uvidíme,budu s tím bojovat:-)


Takže jsem se do toho dal a s úspěchem ovladač rozloupl:-) Podle toho návodu na Youtube by to mohlo jít,jenže plast je docela houževnatý a plastové karty se deformovali jako papír,takže jsem byl nucen použít nože:-) Takže plast ve spoji mírně poškozen,ale když je potřeba to rozdělat,nedá se nic dělat. Pro ukázku jsem nafotil rozdělaný ovladač.
ovlada?.jpg
bobrb (26)|9.2.2011 09:22
Muj dalkovy ovladac zacal mit po chvili nepouzivani neco jako dlouhou "dobu nabehu". Jakoby ten ovladac usnul a zmacknutim tlacitka se teprve zacal prbouzet - pak trva nekolik vterin (a nekolik dalsich zmacknuti) nez televize zareaguje (zablika LEDka). Pote ovladac zase v pohode funguje az do dalsi delsi doby nepouzivani. Setkal jste se s tim nekdo?
petr.kejval (16)|9.2.2011 11:07
[quote=bobrb;329365]Muj dalkovy ovladac zacal mit po chvili nepouzivani neco jako dlouhou "dobu nabehu". Jakoby ten ovladac usnul a zmacknutim tlacitka se teprve zacal prbouzet - pak trva nekolik vterin (a nekolik dalsich zmacknuti) nez televize zareaguje (zablika LEDka). Pote ovladac zase v pohode funguje az do dalsi delsi doby nepouzivani. Setkal jste se s tim nekdo?[/quote]
Taky jsem zpozoroval, že ovladač někdy nereaguje na stisknutí tlačítka. Pootevřu kryt baterek, otočím baterkami, zavřu a ovladač funguje. To zabralo zatím vždy. Proč ovladač nereaguje, ale nevím.
c12345 (46)|9.2.2011 11:07
prosím našel by se někdo kdo by mi pomohl rozchodit oblíbená videa na youtube. Vlastním televizor LE46C653 a nemůžu respektivě se mi nezobrazují oblíbená videa na televizoru . Nevím zda nedělám něco špatně ale pokaždé když najedu na oblíbená videa na televizoru píše mi to : tato funkce je dostupná pouze registrovaným uživatelům vytvořte uživatelský účet a zaregistrujte síť.... fakt to nějak nechápu vytvořím uživatelský účet (tam si vymyslím cokoliv heslo.... jméno) a pak dám přihlašovací údaje (ty co mám na účtu youtube).... ale stejně když sroluju do oblíbená videa tak pořád funkce je nedostupná....... Dělám něco špatně fakt už nevím. Díky za každou radu.
c12345 (46)|9.2.2011 11:28
Tak už jsem na to přišel manuál k televizoru "to je věc" :)
dozir (12)|9.2.2011 13:03
[quote=petr.kejval;329377]Taky jsem zpozoroval, že ovladač někdy nereaguje na stisknutí tlačítka. Pootevřu kryt baterek, otočím baterkami, zavřu a ovladač funguje. To zabralo zatím vždy. Proč ovladač nereaguje, ale nevím.[/quote]
Já jsem si všim že ovladač špatně reaguje po zapnutí tv.Po pár minutách ale vše v pohodě.
bavorak (1494)|9.2.2011 13:07
to nebude ovladacom, TV nic spatne nevysiela. To potocenie baterii moze sposobit mechanicke znizenie prechodoveho odporu, odporucam vycistit kontakty liehom.
flacek (5)|9.2.2011 14:47
Omlouvám se že se sem vetřu ale jak tu byla diskuze co kde mají za panely ta v pondělí koupena v Mall.cz a panel SQ01 a podsvícení na dva fleky docela jde. Je to moje první LCD TV takže zatím na to koukám jak "sůva z nudlí" ale co mě překvapilo je kvalita obrazu u SD vysílání a i u Divx filmů co mám. Čekal jsem že to bude u méně kvalitních filmů "kostičkovat" jako na PC což se nekoná. Tak zatím spokojenost.

Krásny den všem :)
Lako (73)|9.2.2011 17:25
[quote=c12345;329382]Tak už jsem na to přišel manuál k televizoru "to je věc" :)[/quote]
a včom bol problem? až nemusim študovať manual.....
JUCE (265)|9.2.2011 21:17
[quote=lacib;329282]hack? widget hack nefunguje od 3006, to viem, ale co hack cez hotel mode?
alebo ostane TV hacknuty aj po flashnuti 3007?[/quote]

No číslovanie je to isté ako som stiahol ja ešte 15-01-2011 a ako som tu písal, tak mi nefunguje hack a nemám tam ani yahoo (ako som zistil neskôr). Skúšal som hack cez widget, ale to mi napísalo chybu (asi som to tu už posielal). Zatiaľ som nemal čas sa tomu venovať.
Inak aký hack cez hotel mode si mal na mysli? (možno som už len zabudol)
JUCE (265)|9.2.2011 21:38
[quote=Black_PR;328419]Chtělo by to zapracovat na tom dekódování videa v PC.
1.Ve windows lze soubory z HDD načíst softwarem ufsexplorer.
2.Rozklíčovat kontejner s nahrávkou lze programem TSreader.
Tak a co dál ? Nemáte někdo nápad ?
Prozatím by stačilo vyextrahovat jednotlivé části z kontejneru.
Odstranění DRM by se značně zjednodušilo.[/quote]
Ahoj. Pred časom som skúšal už viacej spôsobov ako vyextrahovať video z týchto súborov, ale nedarilo sa mi to, keďže sa v tomto vôbec nevyznám. Stiahol som si ten program TSreader v Lite verzii, ale vôbec neviem v ňom pracovať.
Nemohol by si prosím ťa stručne napísať kroky, ako pomocou tohto programu dostať zo súboru .srf nejaké video? A ak aj dostaneme video, tak má DRM ochranu? Pretože na odstránenie DRM som našiel zopár programov, len tie nedokázali .srf otvoriť (čo podľa tvojho popisu ani nemôže ísť, keďže najskôr musíme urobiť rozkľúčovanie kontajneru).
rios66 (41)|9.2.2011 22:41
[quote=JUCE;329509]Ahoj. Pred časom som skúšal už viacej spôsobov ako vyextrahovať video z týchto súborov, ale nedarilo sa mi to, keďže sa v tomto vôbec nevyznám. Stiahol som si ten program TSreader v Lite verzii, ale vôbec neviem v ňom pracovať.
Nemohol by si prosím ťa stručne napísať kroky, ako pomocou tohto programu dostať zo súboru .srf nejaké video? A ak aj dostaneme video, tak má DRM ochranu? Pretože na odstránenie DRM som našiel zopár programov, len tie nedokázali .srf otvoriť (čo podľa tvojho popisu ani nemôže ísť, keďže najskôr musíme urobiť rozkľúčovanie kontajneru).[/quote]

S TSreaderom nevyextrahujes zo srf suboru nic je to len na prezeranie neprisiel som na sposob ako nieco ulozit v tom programe. Ten srf subor je vlastne transport stream takze ked to premenujes na koncovku ts bude sa stym lahsie pracovat . Je nespocetne vela programov s ktorymi sa da demuxovat tento stream . To znamena ze odstrani vsetky zbytocnosti ktore sa tam nachadzaju a ulozi len tie
PID-y ktore si nahraval spomeniem aspon niektore (ProjectX, TSDoctor, CCExtractor, BitStreamTools.Transport.Stream.Packet.Editor, atd...) skusal som vsetky ani jeden nedokaze demuxovat ten subor .Vsetky ukazu co sa v nom nachadza pod ktorym
PID-om atd ale nedokazu snim pracovat.Stale je tam nejaky error. Pretoze subor obsahuje DRM ochranu , ktoru sa mi nepodarilo nijakym sposobom odstranit. Ale podla mna by sa to dalo spravit trochu inak a to tak ze by sa samotne kodovanie vyplo v televizore cez telnet a potom by sa ukladali nekodovane subory na disk, ale to je nad moje sily. Tazko je nieco robit s TV ked kazda zmena je kontrolovana v TV a akonahle zisti nejaku nepovolenu zmenu tak sa zacne TV restartovat takze kym sa aj tato ochrana nevypne tak bude tazko s TV pracovat. Ale verim tomu ze nasi rusky priatelia na forume http://forum.ixbt.com/?id=62 nieco vymyslia je tam toho strasne vela aj ked je rusky da sa tam vela veci dozvediet ovela viac ako na samygo . Nakolko na samygo sa s ilegalnimi vecami nezaoberaju a odstranenie DRM kodovania je ilegalne a je to tam kontrolovane vid https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=9&t=1111&p=9568&hilit=drm#p9568
lacib (389)|10.2.2011 01:01
[quote=JUCE;329497]No číslovanie je to isté ako som stiahol ja ešte 15-01-2011 a ako som tu písal, tak mi nefunguje hack a nemám tam ani yahoo (ako som zistil neskôr). Skúšal som hack cez widget, ale to mi napísalo chybu (asi som to tu už posielal). Zatiaľ som nemal čas sa tomu venovať.
Inak aký hack cez hotel mode si mal na mysli? (možno som už len zabudol)[/quote]

tento sposob som mal na mysli.

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Hacking_C5xx%28x%29,_C65x%28x%29over_Hotel_mode
bhomebrno (10)|10.2.2011 12:24
[quote=petr.kejval;329377]Taky jsem zpozoroval, že ovladač někdy nereaguje na stisknutí tlačítka. Pootevřu kryt baterek, otočím baterkami, zavřu a ovladač funguje. To zabralo zatím vždy. Proč ovladač nereaguje, ale nevím.[/quote]

[quote=dozir;329394]Já jsem si všim že ovladač špatně reaguje po zapnutí tv.Po pár minutách ale vše v pohodě.[/quote]

[quote=bavorak;329397]to nebude ovladacom, TV nic spatne nevysiela. To potocenie baterii moze sposobit mechanicke znizenie prechodoveho odporu, odporucam vycistit kontakty liehom.[/quote]

Mám televizi (C670) přes 3/4 roku a začalo to v poslední době taky. Myslím si, že je to ale díky nově zapnuté funkci PVR. Nemusím nahrávat, ale ten je zapnut automatický time shift .... tedy, že to průběžně nahrává a je to celý "zabrždnější". Nic jiného (ani firmware) jsem v rámci posledního kvartálu s LCD nedělal.
bobrb (26)|10.2.2011 15:54
[quote=bhomebrno;329561]Mám televizi (C670) přes 3/4 roku a začalo to v poslední době taky. Myslím si, že je to ale díky nově zapnuté funkci PVR. Nemusím nahrávat, ale ten je zapnut automatický time shift .... tedy, že to průběžně nahrává a je to celý "zabrždnější". Nic jiného (ani firmware) jsem v rámci posledního kvartálu s LCD nedělal.[/quote]
Problem je ze treba ja jsem nedelal ani hack sve TV pro zapnuti PVR. Krome NetPlayeru a archivu v Yahoo widgetu tam nemam nic nestandardniho.
Navic nevim jestli tohle s TV souvisi - televize na ovladac reaguje okamzite ale az pote co se ovladac jakoby probudi (po nekolika vterinach) Zkousel jsem univerzalni dalkac a na ten telka reagovala okamzite...
pehor (17)|10.2.2011 16:31
[quote=bobrb;329586]Problem je ze treba ja jsem nedelal ani hack sve TV pro zapnuti PVR. Krome NetPlayeru a archivu v Yahoo widgetu tam nemam nic nestandardniho.
Navic nevim jestli tohle s TV souvisi - televize na ovladac reaguje okamzite ale az pote co se ovladac jakoby probudi (po nekolika vterinach) Zkousel jsem univerzalni dalkac a na ten telka reagovala okamzite...[/quote]

A co takhle zkusit nové baterie?:-)
rios66 (41)|10.2.2011 19:46
[quote=pehor;329597]A co takhle zkusit nové baterie?:-)[/quote]

Tiez si myslim ze vsetko zapricinuju slabe baterie. Stalo sa mi presno to iste co popisujete v predchadzajucich prispevkoch a po vymene baterii fungovalo dialkove bez chyby.
msevco1979 (3)|10.2.2011 19:57
[quote=rios66;329630]Tiez si myslim ze vsetko zapricinuju slabe baterie. Stalo sa mi presno to iste co popisujete v predchadzajucich prispevkoch a po vymene baterii fungovalo dialkove bez chyby.[/quote]

Ja som aj baterky vymenil za nove. Ale po par dnoch sa to "dlhsie prebudzanie" zacalo opakovat. Teraz, ked sa mu nechce, po nom len jemne, naozaj jemne, buchnem alebo tuknem a zobudi sa.
Urcite nie je chyba v TV.
pehor (17)|10.2.2011 20:27
[quote=msevco1979;329634]Ja som aj baterky vymenil za nove. Ale po par dnoch sa to "dlhsie prebudzanie" zacalo opakovat. Teraz, ked sa mu nechce, po nom len jemne, naozaj jemne, buchnem alebo tuknem a zobudi sa.
Urcite nie je chyba v TV.[/quote]

V tom případě vidím problém pouze v kontaktech u baterie,zkus pořádně očistit jestli nejsou zaoxidované :-))) a nebo nějaký studený spoj na desce ovladače.
jis (1301)|11.2.2011 00:27
[quote=dozir;329394]Já jsem si všim že ovladač špatně reaguje po zapnutí tv.Po pár minutách ale vše v pohodě.[/quote]Známý problém, TV je na pár sekund po zapnutí tak trochu kožená, protože dobíhá proces bootování a procesor v TV je zaneprázdněn a na každý stisk tlačítka na DO nestíhá reagovat.

[quote=bavorak;329397]to nebude ovladacom, TV nic spatne nevysiela.[/quote]Opět známý problém Samsung TV, jejich LCD panel může rušit přijem IČ povelů od DO u blízkých zařízení s IČ přijimači (i sebe sama). Prohledej si téma LE40B650. Možná, že to ještě zcela nevychytali ani u řady "C". Nejvíc tím trpěla řada "A".

[quote=bavorak;329397]To potocenie baterii moze sposobit mechanicke znizenie prechodoveho odporu, odporucam vycistit kontakty liehom.[/quote]Nebo lék. benzinem a nejen kontakty, ale i čepičky bateriíí a nesahat pak na ně. Drobnost, ale baterie pak vydrží o pár měsíců déle.

Pokud máte v DO ještě originální baterie, doporučuji je proměřit a případně vyměnit. U řady "B" mělo mnoho uživatelů životnost originálních bateríí jen pár měsíců. Já sám mám DO podsvícené a proto v něm používám LSD NiMH akumulátorky GP Recyko+ nebo Sanyo Eneloop. Vydrží mnohem déle než alkalické baterie. Viz též: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=245268&postcount=1133 ... https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=245273&postcount=1137.
holmesko (8)|11.2.2011 16:36
[quote=JUCE;324064]lacib: To mi je jasné, zatiaľ prepínam len také známejšie položky :) A veď mám TV zatiaľ v záruke, tak som ako tak kľudný... po záruke by som si už dával väčší pozor. A komunikáciu cez exLink by som snáď zvládol, už som robil aj horšie veci :D
Takže položky, ktoré som teraz prepol na development:
Info Link server Type a OTN Server Type
Pravdepodobne kvôli tomu mi ponúklo ten nový FW. Čo je však horšie, tak mi nefunguje ani tá druhá verzia HACK widgetu, takže stále som bez telnetu a ftp :( Viď. priložené foto.

Edit: Takže overil som si pomocou príkazu:
#!/bin/sh
touch /dtv/usb/sda1/ScriptOK
že mi nefunguje run.sh. Idem skúsiť prvý spôsob hacku podľa lacib :)[/quote]
Ahoj.

Prosim Ta ani mne sa nedari hacknut TV. Vypisuje mi to taku istu ERROR hlasku aku mas odfotenu v tomto prispevku. Co sa s tym da urobit? mam FW 3006.

Dakujem.
JUCE (265)|12.2.2011 20:02
No zatiaľ som s tým nespravil nič. Ako som tu už písal, tak som to skúšal iba 1x normálnou metódou cez widget, ale keďže to píše aj tebe takú istú chybu, tak je to jasné....
V novom FW od verzie 3006 nie je možné urobiť hack cez widget.
Ešte chcem skúsiť postup cez hotelové menu, ktorý mi poradil lacib: http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Hacking_C5xx%28x%29,_C65x%28x%29over_Hotel_mode
Dám vedieť ako som dopadol.
lacib (389)|12.2.2011 22:47
JUCE, priznam, ze cakam uz ten tvoj pokus, ani na SamyGO fore nitko nepise ci hack cez hotel mode funguje..
holmesko (8)|13.2.2011 20:33
[quote=lacib;327719]aa zvykne bzucat..popozeraj diskusiu..[/quote]

Aj mne bzucal LE32C650, ele zistil som ze to je chyba v kabli, NEKVALITNY, a prestalo to ked som vymenil kabel.
holmesko (8)|13.2.2011 20:45
[quote=lacib;329997]JUCE, priznam, ze cakam uz ten tvoj pokus, ani na SamyGO fore nitko nepise ci hack cez hotel mode funguje..[/quote]

Ja som sa o to pokusal vcera ale k nicomu rozumnemu som nedosiel. Kopiroval som 3 hodiny hore-dole ale nic s toho. :-( Neviem ...
jis (1301)|14.2.2011 00:24
[quote=holmesko;330096]Aj mne bzucal LE32C650, ele zistil som ze to je chyba v kabli, NEKVALITNY, a prestalo to ked som vymenil kabel.[/quote]Jaký kabel jsi vyměnil?
cendoslav (33)|14.2.2011 16:11
Zdravím,
mám prosbu. Koupil jsem kabel HDMI a zapojil ho přímo z notebooku do TV (zezadu, ne zboku a do 1 (DVI)). Bohužel se mi nedaří rozchodit zvuk, který je přehrávaný z notebooku. Kupodivu zvuk z PIP obrazu jde. Nevíte kde je zakopaný pes?
bobrb (26)|14.2.2011 16:53
[quote=jis;329666]Pokud máte v DO ještě originální baterie, doporučuji je proměřit a případně vyměnit. U řady "B" mělo mnoho uživatelů životnost originálních bateríí jen pár měsíců.[/quote]¨
Mas pravdu. Mam tam jeste originalni baterie a tim jak mam TV cca mesic a pul me puvodne nenapadlo je menit. Ale predevcirem jsem tam dal jine z Asus O!Play a problem se ztratil - TV reaguje na ovladac krasne a i Asus (zatim) krasne reaguje
nin (388)|14.2.2011 19:45
[quote=cendoslav;330262]Zdravím,
mám prosbu. Koupil jsem kabel HDMI a zapojil ho přímo z notebooku do TV (zezadu, ne zboku a do 1 (DVI)). Bohužel se mi nedaří rozchodit zvuk, který je přehrávaný z notebooku. Kupodivu zvuk z PIP obrazu jde. Nevíte kde je zakopaný pes?[/quote]

[LIST=1]
  • Co myslis tim, zes HDMI kabel pripojil ... do 1(DVI)?
  • Posila ti notebook do HDMI vystupu zvuk?
  • cendoslav (33)|14.2.2011 20:14
    [quote=nin;330314][LIST=1]
  • Co myslis tim, zes HDMI kabel pripojil ... do 1(DVI)?
  • Posila ti notebook do HDMI vystupu zvuk?
  • [/quote]

    Zapojil jsem HDMI kabel do TV zezadu do vstupu označený jako HDMI IN 1(DVI) a samozřejmě u notebooku také do HDMI vstupu.
    Jestli mi posílá notebook do HDMI vstupu zvuk? Jak to ale zjistím?
    holmesko (8)|14.2.2011 20:43
    [quote=jis;330165]Jaký kabel jsi vyměnil?[/quote]

    Jaaaaaj, ja mam satelit prepojeny kablom, a ten bol na prt. preto mi to pistalo. skus poodpajat kable ak tam nejake mas pripojene.
    jis (1301)|14.2.2011 21:10
    [quote=cendoslav;330324]Jestli mi posílá notebook do HDMI vstupu zvuk? Jak to ale zjistím?[/quote]Např. si můžeš prostudovat technické parametry svého nb, nebo si přečteš návod. To je vcelku běžný postup, jak se o svém počítači něco dozvědět. Nesnažil bych se to zjišťovat na diskuzním fóru pro LCD TV.
    jis (1301)|14.2.2011 21:14
    [quote=holmesko;330337]Jaaaaaj, ja mam satelit prepojeny kablom, a ten bol na prt. preto mi to pistalo. skus poodpajat kable ak tam nejake mas pripojene.[/quote]Já jsem se tě ptal, jaký kabel jsi vyměnil, protože jsi to nenapsal.
    holmesko (8)|14.2.2011 22:13
    [quote=jis;330343]Já jsem se tě ptal, jaký kabel jsi vyměnil, protože jsi to nenapsal.[/quote]

    Vymnil som SKART za HDMI.
    Tomasek1234 (92)|15.2.2011 00:37
    Jaky externi disk k teto TV? Chci 1TB. Asi 5400 otacek, na rychlost ho asi nekupuju. Je tam nejake omezeni ohledne napajeni, delka USB kabel atd... Nejaky tip na dobry a tichy disk (bude primo pod TV tak aby nebyl slyset)

    diky
    tvargy (26)|15.2.2011 11:05
    [quote=cendoslav;330262]Zdravím,
    mám prosbu. Koupil jsem kabel HDMI a zapojil ho přímo z notebooku do TV (zezadu, ne zboku a do 1 (DVI)). Bohužel se mi nedaří rozchodit zvuk, který je přehrávaný z notebooku. Kupodivu zvuk z PIP obrazu jde. Nevíte kde je zakopaný pes?[/quote]

    to se mi to taky nepodařilo rozchodit...obraz jede ale zvuk bohužel. strávil jsem s hraním si s noťasem dost času ale nic :-(
    tvargy (26)|15.2.2011 11:06
    [quote=Tomasek1234;330372]Jaky externi disk k teto TV? Chci 1TB. Asi 5400 otacek, na rychlost ho asi nekupuju. Je tam nejake omezeni ohledne napajeni, delka USB kabel atd... Nejaky tip na dobry a tichy disk (bude primo pod TV tak aby nebyl slyset)

    diky[/quote]

    mám tento a jsem spokojený [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    adlib (71)|15.2.2011 11:24
    [quote=cendoslav;330324]Zapojil jsem HDMI kabel do TV zezadu do vstupu označený jako HDMI IN 1(DVI) a samozřejmě u notebooku také do HDMI vstupu.
    Jestli mi posílá notebook do HDMI vstupu zvuk? Jak to ale zjistím?[/quote]

    Vpravo na hlavním panelu klikneš pravým na ikonku reproduktoru a dáš - upravit vlastnosti zvuku. Zvukový výstup musí být nastaven na HDMI. Popř. přeinstaluj ovladače ke zvukové kartě, ale v každém případě je třeba přenastavit výstup na HDMI.
    X.sisa (12)|15.2.2011 12:10
    [quote=Tomasek1234;330372]Jaky externi disk k teto TV? Chci 1TB. Asi 5400 otacek, na rychlost ho asi nekupuju. Je tam nejake omezeni ohledne napajeni, delka USB kabel atd... Nejaky tip na dobry a tichy disk (bude primo pod TV tak aby nebyl slyset)

    diky[/quote]

    Ja mam tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a taky vse bez problemu. A ted chci kupovat ten samy, ale 2 terovy, tak doufam, ze taky pujde :)
    vivid.sk (11472)|15.2.2011 12:35
    [quote=Tomasek1234;330372]Jaky externi disk k teto TV? Chci 1TB. Asi 5400 otacek, na rychlost ho asi nekupuju. Nejaky tip na dobry a tichy disk (bude primo pod TV tak aby nebyl slyset)
    diky[/quote]

    napriklad:
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    tiche a lacne disky (nemyslim, ze su 7200ot, skor 5400. Vyrobca to v specifikacii nikde neuvadza)
    deAngello (308)|15.2.2011 13:25
    tiché, rychlé, design ok: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    [quote=vivid.sk;330428]...nemyslim, ze su 7200ot, skor 5400. Vyrobca to v specifikacii nikde neuvadza[/quote]

    nevim Everest nic neukázal, ale proč všude uvádějí 7200 B-)
    greedyyy (314)|15.2.2011 13:40
    tak mi instalovali UPC s CL modulom.
    ide vsetko vratane PRV.
    hnevaju ma 2 veci.
    1, pomale prepinanie (pri HD fakt zabijajuce)
    pamatate sa niekto na Toystory 2 ako tam TV prepinalo prasiatko?
    preco to tak nejde aj teraz s digi vecami? pamatam si moju staru oravu
    50 kanalov prepnutych za 3 sekundy, teraz tolko trva prepnutie na HD kanal.

    2, EPG - stale nikto neprisiel na to ako ho nacitata cele bez prepinania?

    ale to je asi neriesitelne.
    ritchi (225)|15.2.2011 21:58
    greedyyy
    Predpokladam,ze tym CL myslis CA modul.Tiez ho mam od vcera.Vsuval som ho do slotu s malou dusickou ci sa to vobec rozbehne.Po chvili to slapalo a obraz oproti STB sa dokonca aj skvalitnil,ziadne straty po kably.Ten cas medzi prepinanim SD a HD rozlisenim je fakt ohromujuci,tv ma asi problem s rychlim spracovanim obrazu medzi rozlisenim 576i-1080i.Ale aj prepinanie medzi niektorymi SD je pomale.S tym EPG to ako myslis,nacitava cele bez prepinania?Akurat mi dost vadi napr. pri Spektrume kde je predvoleny jazyk hungary,ze cestina neostane v pamati a treba to vzdy manualne prepinat,tak isto na Discovery kde je predvoleny english.Da sa s tym nieco robit?
    vivid.sk (11472)|15.2.2011 23:27
    [quote=deAngello;330440]nevim Everest nic neukázal, ale proč všude uvádějí 7200 B-)[/quote]
    Mozno sa to lepsie predava.
    btw, mal som predtym externy WD Elements v hlinikovom case 1TB, ktory som predal a bol pocutelne hlucnejsi (nie zeby hucal, ale dalo sa ho pocut v tichu) a ten mal 7200 rpm.

    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je tichsi a viacmenej sa vobec nehreje, preto predpokladam, ze ide na 5400ot, okrem nabehu ho nepocujem zo sedacky. Mam 1.5TB verziu.
    lacib (389)|16.2.2011 00:35
    na SamyGO fore sa objavil navod ako spristupnit MHP cez servisne menu.

    ako povolit MHP.
    https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1487

    co je MHP a vyjadrenie towercomu k sluzbe.
    http://www.towercom.sk/sk/televizne-vysielanie.php?article=77
    greedyyy (314)|16.2.2011 07:29
    2ritchi
    problem s jazykom som mal aj ja.
    riesenie je jednoduche.
    niekde v nastaveni jazyku si zvol primarny jazyk sk sekundarny cz
    standardne je to sk sk pri sk nastaveni
    a kedze vacsina veci v upc ma stopu cz a sk tam vobec nieje tv voli prvy jazyk v poradi a to je casto HU
    rios66 (41)|16.2.2011 07:36
    [quote=lacib;330548]na SamyGO fore sa objavil navod ako spristupnit MHP cez servisne menu.

    ako povolit MHP.
    https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1487

    co je MHP a vyjadrenie towercomu k sluzbe.
    http://www.towercom.sk/sk/televizne-vysielanie.php?article=77[/quote]

    Tiez som to cital ze sa to da zapnut , ale uplne som nepochopil o co vlastne ide a taktiez to nepokladam za prioritu na TV aj ked to moze by dobra vec, ale radsej by som bol keby zverejnili ako vypnut DRM.
    ritchi (225)|16.2.2011 14:21
    [quote=greedyyy;330564]2ritchi
    problem s jazykom som mal aj ja.
    riesenie je jednoduche.
    niekde v nastaveni jazyku si zvol primarny jazyk sk sekundarny cz
    standardne je to sk sk pri sk nastaveni
    a kedze vacsina veci v upc ma stopu cz a sk tam vobec nieje tv voli prvy jazyk v poradi a to je casto HU[/quote]
    greedyyy,dik.Je to v nastaveniach,jazyk,preferencia,druhy jazyk zvuku som dal cestina.Vsetky audiostopy ostavaju v cestine s vynimkou Animal Planet.Ten musim stale prepinat manualne.
    ritchi (225)|16.2.2011 14:30
    [quote=rios66;330567]Tiez som to cital ze sa to da zapnut , ale uplne som nepochopil o co vlastne ide a taktiez to nepokladam za prioritu na TV aj ked to moze by dobra vec, ale radsej by som bol keby zverejnili ako vypnut DRM.[/quote]
    DRM kontroluje prava rovnako ako vaznice kontroluju slobodu :D
    JUCE (265)|16.2.2011 17:57
    Inak včera sa mi konečne nainštaloval yahoo widget. Z ničoho nič, len tak sa objavil v aplikáciách na stiahnutie. Nikde som nič nemenil. Zaujímavé ako to funguje.
    Tak aspoň jedna dobrá správa pri novom FW 3007.