Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

lacib (389)|16.2.2011 22:14
lepsia je, ze to ide hacknut, cez hotel mode.
podla samygo, ocakavam, ze coskoro pojde aj cez widget.
greedyyy (314)|17.2.2011 09:30
kurna hral som sa s tym MHP
aktivovane, ale ze by to malo nejaky vysledok?
akurat mi to domrvilo diakritiku v EPG - aj ked som stat nastavil na slovensko a nie italy ako radili, a rozhasilo farby, tak budem znova nastavovot pol hodinu.
a este mam problem zmenit krajinu (co by mozno vyriesilo tu diakritiku). chce to pin a ten bol 0000 a teraz ho neberie.
lacib (389)|17.2.2011 09:51
pokial provider nepusti MHP nic z toho.
towercom v 1 a 2 multiplexe testoval MHp u vybranych ludi... :/
JUCE (265)|17.2.2011 11:14
[quote=lacib;330757]lepsia je, ze to ide hacknut, cez hotel mode.
podla samygo, ocakavam, ze coskoro pojde aj cez widget.[/quote]

Tak to je dobra sprava, pretoze ktosi tu pisal, ze mu to neslo a ja som nemal cas to odskusat. Snad tento vikend testnem HACK cez hotelovy mod. Rad by som mal opet funkcny telnet aby som sa mohol dalej hrat s TV :)
cendoslav (33)|17.2.2011 14:26
[quote=jis;330342]Např. si můžeš prostudovat technické parametry svého nb, nebo si přečteš návod. To je vcelku běžný postup, jak se o svém počítači něco dozvědět. Nesnažil bych se to zjišťovat na diskuzním fóru pro LCD TV.[/quote]

Jsem lama, to přiznávám, ale věřím, že nejsem sám. Viděl jsem problém ne v nastavení v notebooku, ale spíše v nastavení v TV.

[quote=adlib;330421]Vpravo na hlavním panelu klikneš pravým na ikonku reproduktoru a dáš - upravit vlastnosti zvuku. Zvukový výstup musí být nastaven na HDMI. Popř. přeinstaluj ovladače ke zvukové kartě, ale v každém případě je třeba přenastavit výstup na HDMI.[/quote]

Zatím děkuji. Měl jsem notebook u profíka. Bohužel na nic nepřišel, že by něco v nastavení, ovladačích nebo bootu chybělo. Spíš jsem právě doufal (proto prvotní dotaz), že bude někde chybička v nastavení TV. Budu zkoušet dál, ale kdyby vás něco napadlo budu rád za info.
lacib (389)|17.2.2011 14:29
[quote=JUCE;330804]Tak to je dobra sprava, pretoze ktosi tu pisal, ze mu to neslo a ja som nemal cas to odskusat. Snad tento vikend testnem HACK cez hotelovy mod. Rad by som mal opet funkcny telnet aby som sa mohol dalej hrat s TV :)[/quote]

hack cez hotel mode funguje na 100% s fw 3007. (podla podpisu som si myslel, ze to uz mas hacknute)
coraz viac ludia na samygo hackuje cez hotel mode.
greedyyy (314)|17.2.2011 14:32
je niekde link na hack cez hotel mod?
ze by som hodil novz FW
nin (388)|17.2.2011 15:42
[quote=cendoslav;330832]Zatím děkuji. Měl jsem notebook u profíka. Bohužel na nic nepřišel, že by něco v nastavení, ovladačích nebo bootu chybělo. Spíš jsem právě doufal (proto prvotní dotaz), že bude někde chybička v nastavení TV. Budu zkoušet dál, ale kdyby vás něco napadlo budu rád za info.[/quote]

Ja prilis nerozumim tomu, co chces dal zkouset. Precetl sis ten manual k notebooku jak ti radil jis? Pokud nepodporuje posilani zvuku do HDMI, velmi pravdepodobne zkousis zbytecne a ztracis tak nejen svuj cas. To, co ti pise adlib je funkcni pouze tehdy, je-li podpora audia u HDMI vystupu.
igorgi (5)|17.2.2011 16:00
Zdravím , ma už niekto otestovaný aj novy posledný FW 3007.1 ? Nieje s chybami ako 3006.
ritchi (225)|17.2.2011 16:12
CA modul,UPC SK
c12345 (46)|17.2.2011 16:23
Mám televizy Samsung LE 46C653 chtěl jsem se zeptat zda nějak nezlobí nový fimware 3007.1 mám fimware 3006 a zda se vůbec vyplatí neustále přehrávat fimware televizoru. Nejvíce mě vždycky štve po nahrání setřídit všechny programy znova, protože mi to vždycky rozhází nastavení. Takže vyplatí se vůbec aktualizovat ?
ritchi (225)|17.2.2011 16:46
[quote=c12345;330863]Mám televizy Samsung LE 46C653 chtěl jsem se zeptat zda nějak nezlobí nový fimware 3007.1 mám fimware 3006 a zda se vůbec vyplatí neustále přehrávat fimware televizoru. Nejvíce mě vždycky štve po nahrání setřídit všechny programy znova, protože mi to vždycky rozhází nastavení. Takže vyplatí se vůbec aktualizovat ?[/quote]
Ked sa uz rozhodnes aktualizovat FW,zalohuj si programy na usb kluc a uz nebudes riesit rozhadzanie.A ci sa oplati aktualizovat?Ja mam pocit,ze kluci korejski zamerne navodzuju dojem,ze nieco robia a v skutocnosti podpora minimalna.
nin (388)|17.2.2011 16:48
[quote=c12345;330863]Mám televizy Samsung LE 46C653 chtěl jsem se zeptat zda nějak nezlobí nový fimware 3007.1 mám fimware 3006 a zda se vůbec vyplatí neustále přehrávat fimware televizoru. Nejvíce mě vždycky štve po nahrání setřídit všechny programy znova, protože mi to vždycky rozhází nastavení. Takže vyplatí se vůbec aktualizovat ?[/quote]

[LIST=1]
  • Samsung Firmware.
  • Co se tyce tech programu, uz to tu bylo taky nekolikrat, programy jdou vyexportovat a naimportovat.
  • c12345 (46)|17.2.2011 17:02
    Děkuji za odpově´d, takže poslední otázka a to k té záloze programů .. vůbec se v tom nevyznám nemohl by někdo napsat nějaký jasný postup jak to udělat. Jsem docela laik.
    nin (388)|17.2.2011 17:16
    To neva ze jsi laik, hledat umis?
    c12345 (46)|17.2.2011 17:34
    No ty jsi šikula číst samozřejmě umím takže jsem si to hodil na flešku ,,,, trakže i tohle chápu a pro příště už budu vědět jak tam ty kanály dostanu zpět. Akorát co tady čtu tak v tom novém fimwaru 3007.1 nic nového není tak tam asi nechám můj "starý" fimware 3005.... protože jak to tady čtu tak mi to nic nového nepřinese, ale díky za radu.
    nin (388)|17.2.2011 17:41
    Priznam se, ze ti nerozumim, pac jsi psal "... Mám televizy Samsung LE 46C653 chtěl jsem se zeptat zda nějak nezlobí nový fimware 3007.1 mám fimware 3006 a zda se vůbec vyplatí neustále ...", cehoz jsem spatne usoudil, ze mas 3006.2, o kterem je znamo, ze zlobi. Ty mas ale zrejme 3005.1, jak pises ted (jinak), takze fpoho.
    c12345 (46)|17.2.2011 17:45
    jo spletl jsem se mám fimware 3005 a otázka byla zda se oplatí aktualizovat..... nic nového mě to nepřinese.... akorát mám teď jeden problém s DLNA serverem a vůbec nevím čím by to bylo zkrátka když pustím film přes DLNA server tak už se mi párkrát stalo, že třeba v půlce filmu mi to napsalo.... zařízení bylo odpojeno.... ale to by asi nový fimware nevyřešil....
    greedyyy (314)|18.2.2011 08:30
    2ritchi: nemas nahodou zanrovo usporiadane programy v UPC?
    mne ked ich tv naladi tak ich zoradi abecedne.
    ak by si mal, mohol by si uploadnut zalohu?
    ritchi (225)|18.2.2011 11:57
    greedyyy
    Neviem ci ti to pomoze,ale skus,sk,cz,sport,dokument,film,hudba
    http://www.web-share.net/download/file/item/channel_list_LE37C650_1001.scm_64318
    kopinecm (21)|18.2.2011 15:40
    Neví někdo zda by nešlo v servisním menu zvětšit obraz PIP?
    jis (1301)|19.2.2011 03:17
    [quote=kopinecm;331035]Neví někdo zda by nešlo v servisním menu zvětšit obraz PIP?[/quote]Loňská řada B umožňovala zvolit velikost přímo v menu PIP.
    PIP.png
    ZMARCEL (77)|19.2.2011 14:37
    ahoj sangungači
    mé menu pro NetPlayer už jistě znáte. potřeboval bych poradit přidal jsem do menu adresář Fórum Live abych vyděl co nového v diskuzi na foru ale nějak se mi nedaří aktuální adresa začne li nova strana ukazuje tu tu předposlední , potřeboval bych stálou adresu aby odskakovala na poslední aktuální stranu vlákna diskuze . předem díkes za radu

    PS: co je nového
    Adresáři Test najdete něco s archivu české televize na zkoušku a novou BOMBU PRVNÍ flash :-) VIDEO SPUŠTENY NA NETPLAYERU !!!! KLIKNĚTE NA STRANKU A CHVILKU POČKEJTE BOMBA !!!!!!


    a co ještě je nového
    adresář moda jenom pro ženy !! chlapům vstup zakázán :-), polský podcast v Internationál
    polské radia , správy a videa atd.. čau zMarcel :-)
    Hoz (0)|19.2.2011 17:29
    Ahoj, chtěl bych se zeptat, hledal jsem na internetu, ale všude píšou jenom o LEDkách. Modely C650 jsou modelovou řadou roku 2010 chápu to správně? Bude v dohledné době nová řada pro rok 2011? Má cenu si teď kupovat televizi s C650? Sháním ho všude, ale v 37'' prostě skoro nemožné.
    eldorado09 (1441)|19.2.2011 17:49
    Ak dobre viem, európske modely Samsung predstaví 23. februára.

    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1298043512
    milvooki (75)|19.2.2011 20:00
    Prosím pokročilé uživatelé o radu.Nedaří se zprovoznit připojení k PC a aplikace PC Share Manager.Poraďte mi, kde dělám co špatně.K dispozici mam router D-link 524,který je propojený s TV.
    Internetové služby jsem zprovoznil,ale přehrávání multimedií uložených v PC,to ja asi nad mé chápání.Kdyby mi někdo mohl nastínit jak,krok za krokem, ten problém vyřešit,byl bych za to moc vděčný.
    milvooki (75)|19.2.2011 22:15
    [quote=jito;331227]YouTube - How to Configure PC Share Manager[/quote]

    Diky tohle jsem pochopil,ale při stisku MEDIA.P na d.ovladači to nic nezobrazuje.Nemá se v PC taky něco povolit či nastavit.
    jito (999)|20.2.2011 07:07
    Máš v PC povolen v firewallu Share Manager?Pokud používáš Nod32,tak s ním jsem to nerozchodil.
    Když v manageru dáš na závěr Nastavit změnu stavu,tak se PC nepřihlásí v TV?
    milvooki (75)|20.2.2011 09:12
    Povolené to mám.Používám Eset Smart Security,kde to mam taky povolené.Ale stalo se už dvakrát co to všelijak zkouším,že to naběhlo,ale pak jako by to zaseklo a hláška PC Share Manager byl odpojen.
    nin (388)|20.2.2011 09:19
    Zkusil bych totez na jinem PC, pripadne bych na chvili uplne vypnul eset (jen pro test). Na problematiku DLNA je tu extra vlakno a nekdo uz dost podobny problem s esetem uspesne resil.
    Bolek007 (31)|20.2.2011 09:22
    Soucasti baliku Eset smart security je prave ten zminovany NOD. Zkus pro zacatek uplne deaktivovat ESET vcetne firewalu, at zjistis, jestli je problem v tomto, nebo v necem jinem...
    jito (999)|20.2.2011 09:33
    [quote=milvooki;331287]Povolené to mám.Používám Eset Smart Security,kde to mam taky povolené.Ale stalo se už dvakrát co to všelijak zkouším,že to naběhlo,ale pak jako by to zaseklo a hláška PC Share Manager byl odpojen.[/quote]

    S Nodem32 jsem na to nepřišel.Zkusil jsem použít pouze Nod Antivirus a s tím to šlo.
    Je jasné,že problém dělá Nod.
    milvooki (75)|20.2.2011 10:11
    [quote=Bolek007;331291]Soucasti baliku Eset smart security je prave ten zminovany NOD. Zkus pro zacatek uplne deaktivovat ESET vcetne firewalu, at zjistis, jestli je problem v tomto, nebo v necem jinem...[/quote]

    Neuvědomil jsem si,že NOD patří pod Eset.Je to tak,neplechu dělá právě Eset firewal,po uplné deaktivaci,PC Share Manager běhá jak má.Projdu ještě to vlákno na téma DLNA.
    lacib (389)|20.2.2011 21:07
    nin (388)|20.2.2011 21:48
    Mne fungovala uz (zrejme ale sporadicky) predchozi verze, nicmene za link dekuji. Urcite to zkusim, zda bude spolehlivejsi.
    JUCE (265)|20.2.2011 22:12
    [quote=lacib;330833]hack cez hotel mode funguje na 100% s fw 3007. (podla podpisu som si myslel, ze to uz mas hacknute)
    coraz viac ludia na samygo hackuje cez hotel mode.[/quote]

    Potvrdzujem. Práve som spravil Hack TV cez Hotel Mode s FW 3007.
    Ospravedlňujem sa ti za mylný podpis, ale pozabudol som v čase nehacknutej TV prepísať podpis. Asi si spravím ten podpis online podľa aktuálneho FW v TV :-D
    lacib (389)|20.2.2011 23:15
    super, spravis zalohu par adresarov a upnes to niekam?
    diik

    mtd_rwcommon
    mtd_appdata
    mtd_rwarea
    Timoo (10)|22.2.2011 12:36
    tez by semi ta zaloha hodila :)
    JUCE (265)|22.2.2011 22:48
    Chlapi ono to kopíruje večnosť (už niekoľko hodín a zatiaľ mám len 1. adresár), takže ešte musíte počkať. Snáď zajtra.
    JUCE (265)|23.2.2011 11:24
    Tak konečne som to nakopíroval. Napísalo to len tieto chyby:
    [code]~ # cp -r mtd_rwcommon/ dtv/usb/sda1/
    cp: can't open 'mtd_rwcommon/$RFS_LOG.LO$': Operation not permitted

    ~ # cp -r mtd_appdata/ dtv/usb/sda1/
    cp: cannot stat 'mtd_appdata/gemstar/libfreetype.so': No such file or directory

    ~ # cp -r mtd_rwarea/ dtv/usb/sda1/
    cp: can't open 'mtd_rwarea/$RFS_LOG.LO$': Operation not permitted[/code]

    Uvedené tri adresáre stiahnete tu: http://www.juce.sk/downloads/subory_z_TV_LE40C670.zip (zip má 170MB)
    Timoo (10)|23.2.2011 14:48
    vdaka :)
    jee sorry este bych poprosil o mtd_exe
    ja zatim zustavam na 3005.1 :)
    ZMARCEL (77)|24.2.2011 10:29
    Ahoj Samsugaci,
    pro začínající s Netplayerem návod jak si rychle vyrobit vlastní menu pro Netlayer: http://files.samsung-tv.webnode.sk/200000223-9d8d79e87c/navod.pdf

    Pár dobrých rad:

    Napište si test menu a dejte to na nějaké úložiště.
    Zjistěte si přesnou adresu testovacího souboru a napište adresu na soubor v Netplayeru.

    TIP: NA SEVRU bit.ly VÁM ADRESU ZKRÁTÍ
    NAPIŠTE CELOU DLOUHOU ADRESU VAŠEHO SOUBORU
    SEVR VÁM JI ZKRÁTÍ ABYSTE NEMUSELY DO NETPLAERU PSÁT CELOU DLOUHOU ADRESU
    VYTVOŘÍ VÁM KRÁTKOU ADRESU KTERÁ VAS OKAMŽITĚ PŘESMĚRUJE NA TU VAŠI ADRESU SOUBORU
    SOUBOR MŮŽETE LIBOVOLNĚ EDITOVAT PAK TO NAHRAJTE NA SERV A TEN PŘEPISUJTE
    STARY SOUBOR ALE ADRESA SOUBORU ZŮSTANE STEJNÁ TAK ŽE ODKAZ V NETPLAERU BUDE STÁLE
    AKTUÁLNÍ POZOR SEVR MATE JENOM NA MĚSÍC PAK UŽ NEMŮŽETE EDITOVAT VÁŠ SOUBOR ALE NABÍDNE VÁM DALŠÍ ADRESÁŘ .PRO TRVALOU ADRESU VYBER TE SI DLOUHODOBÍ SERV KDE SI ULOŽÍTE SVÉ MENU DLOUHODOBĚ POZOR NEPŘEPISOVAT ČASTO MŮJ DLOUHODOBÍ SEVR
    MĚ UPOZORNIL ŽE MAM MĚSÍČNÍ LIMIT TAK ŽE TESTOVAT NĚKDE JINDE VARIANTA JE I DROPBOX

    Čau Marcel. Už se těším na další testovací menu.

    ještě ke streamu radia nebo televize zde najdete mnoho internetovych streamu
    http://vtuner.com/setupapp/guide/asp/BrowseStations/startpage.asp
    adresu streamu si okopíruj te a dejte do VLC media player ten vám vystreamu je mms:// adresu tu si v pište jako adresu na video a testujte ne všechny streamy funguji proste tetstovat testovat někdy
    vám to restartuje celou televizi když to ten kodek nevezme !!!! tech radii je proste moc a neni lidské
    moci je tam dat všechny a to vám provajder změní adresu a začináte od znova
    JUCE (265)|24.2.2011 10:48
    Tak pripájam aj posledný adresár:
    http://www.juce.sk/downloads/mtd_exe.zip

    Pre ZMARCEL: Neber v zlom čo ti práve píšem, len ťa chcem upozorniť na to, že keď píšeš veľkými písmenami, tak to vyzerá ako by si na nás kričal :) Bežne sa v komunikácii používajú malé písmena tak ako tu píše väčšina z nás. Takže skús prosím ťa písať normálne malými písmenami (samozrejme na začiatku vety veľkým písmenom) a vhodné je používať aspoň bodky, nech vieme čo tým súvislým textom autor myslel :) Nechcem ťa ozaj za nič buzerovať, veď na to nemám ani žiadne právo, ale ber to len ako priateľské odporúčanie ;) Píšem to preto sem, aby si to vzali k srdcu aj iní a písali tak, aby sme im ľahko porozumeli. Určite poznáte ten príbeh s čiarkou, kedy obvinený na súde prišiel o život len kvôli nepozornosti zapisovateľa, ktorý napísal čiarku vo vete na nesprávne miesto.
    Inak som veľmi rád, že píšeš takéto návody a preto ťa veľmi za to chválim a aj ťa v tom podporujem. Neskôr sa aj ja plánujem trochu s NetPlayer-om pohrať. Len tak ďalej !
    JUCE (265)|24.2.2011 13:16
    Pre tých, ktorí sa báli alebo nevedeli urobiť Hack cez hotelový mód som napísal step-by-step návod (krok po kroku). Nájdete ho tu:
    http://www.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61&limitstart=3
    nižšie pod nadpisom HACK TV.
    greedyyy (314)|24.2.2011 14:03
    dik juce za navod. zda sa ze dnes budem robit upgrade FW. tou anglictinou som si nebol na 100% isty. tu to mam v preklade co je super.

    juce este otazka. mam pocit ze si davnejsie pisal ze EPG sa ti pri UPC zobrazuje komplet na vsetkych kanaloch aj hned po zapnuti TV. mozes mi to prosim potvrdit?
    mne na FW 3005 mi EPG zobrazuje iba na kanaloch na ktorych MUX som prepol. takze ak zapnem TV a pustim EPG vidim programy len napr na 5 kanaloch a na ostatnych mam ziadne informacie.
    helpfinder (52)|24.2.2011 15:48
    ahojte,
    mam LE37C550 > zaujimala by ma jedna vec > da sa nejako menit poradie kanalov ale nie vymenou. Teda aby to bolo tak ze ked chcem presunut kanal z cisla 30 na cislo 10, tak nevymenim program na 30tke za program na 10ne, ale 30tka pojde na desinu, pricom povodna desina na jedenastku, jedenastka na dvanastku ... a ten co bol na pozicii 31 sa posunie zase na -1 (teda na 30), 32jka na 31tku .. atd ...

    pretoze zoradit si 80 programov a nakoniec zistit ze som nejaky sportovy zabudol hodit medzi sportove a mam ho na konci a nasledne ich menit zase v podstate od znova je peklo ...

    diky
    greedyyy (314)|24.2.2011 16:05
    helpfinder (52)|24.2.2011 16:28
    diky moc ... ako s tym .jar suborom pracovat? :-)
    JUCE (265)|24.2.2011 18:00
    Daj pravým a otvoriť v Jave (ak ju máš nainštalovanú).

    [quote=greedyyy;332116]dik juce za navod
    juce este otazka. mam pocit ze si davnejsie pisal ze EPG sa ti pri UPC zobrazuje komplet na vsetkych kanaloch aj hned po zapnuti TV. mozes mi to prosim potvrdit?
    [/quote]
    Nemáš zač. Baví ma to, tak nie je o čom :))
    No to písal asi niekto iný, pretože ja nemá UPC (mám len Skylink) a robí mi to presne to isté ako aj tebe, čo ma štve :(