Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

scrat777 (49)|4.4.2011 00:10
[quote=luby;338178]O.K. Já jsem nechtěl podněcovat hysterii "Clouding", ale ani ve snu mně nenapadlo, když jsem v listopadu kupoval novou TV, že s tím budou spojené takové problémy.[/quote]
Také jsem na tento svérázný a podle mě nefér přístup Samsungu narazil - i když moje cesta byla naštěstí přímočará od SQ k FB ( více u mě na webu ). Pokoušel jsem se zjistit nějaké bližší informace o tom Sharp LCD panelu, který (údajně) v TV mám, ale zatím bez úspěchu :-(
luby (48)|4.4.2011 17:23
[quote=scrat777;338181]Také jsem na tento svérázný a podle mě nefér přístup Samsungu narazil - i když moje cesta byla naštěstí přímočará od SQ k FB ( více u mě na webu ). Pokoušel jsem se zjistit nějaké bližší informace o tom Sharp LCD panelu, který (údajně) v TV mám, ale zatím bez úspěchu :-([/quote]

Podle tloušťky panelu usuzuji, že základ úspěchu bude v plošném rozmístění trubic. Dnes jsem viděl v obchodě Samsung z nové řady "D". Jak někde vidím nějaký Samsung, ze zvědavosti sleduji jejich verze. Samsung provedl zásadní změnu ve značení, přestal uvádět písmenka u verze (že by se už poučil a začal dávat pouze svoje S-PVA panely? :D ). Na štítku bylo uvedeno pouze - Version: 02 . Spíš to bude proto, abychom už nezjistili vůbec nic \\/ a nestěžovali si (taky řešení).
petr.kejval (16)|6.4.2011 13:29
K televizi mám připojen HD pro nahrávání videa pomocí PVR. Chtěl bych tento disk rozdělit na 2 oddíly a jeden naformátovat na Fat32. Ten by sloužil k přehrávání filmů, které na něj nakopíruji z počítače.
Protože jsem líný, chci dosáhnout toho, abych na oddíl s Fat32 mohl kopírovat filmy z notebooku po síti bez odpojování disku od TV a připojování disku k notebooku. Je tento scénář možný? Jde o to, zda lze oddíl HD s Fat32 připojený přes USB k TV nasdílet pro kopírování souborů ze sítě? Nechci dělat Hack TV pomocí hotelového menu a pak zjistit, že to nejde.
greedyyy (314)|6.4.2011 14:58
si to vyskusaj a napis ci ti to ide.
ja ti mozem napisat len tolko ze po hacku to cez FTP ide.
nin (388)|6.4.2011 16:38
Ano, funguje to tak.
petr.kejval (16)|6.4.2011 17:14
Tak až bude čas vyzkouším, možná přes víkend, a pak napíšu jak jsem dopadl.
suldaX (5)|6.4.2011 22:45
Čau odborníci. mám problem s obrazovkou na sve LE40C653 a potřeboval bych poradit.
To že mám jeden mrtvý, červeně svítíci pixel, s tim už sem bohužel smířenej a ale jde mi o to že televizi mám cca 2měsíce a dnes při bližším zkoumání obrazovky jsem tam oblevil podivný ukazy. na dost místech obrazovky jsem objevil podívný fleky, nevím jak je popsat, vypadá to jakoby na panelu byla nějaká folie, která dělá bublinky, nebo zkrátka jaky by byl panel od něčeho špinavej, např. pokapanej nějakou slídou, lepidlem nebo něco podobnýho. fakt nevim jak to popsat...panel je hladkej takže to ani na žadnou vrstvu spiny nevypada :-) nikdy jsem nic podobného na žadný lcd neviděl. ještě nedávno to tam nebylo a určitě to není zašpiněný moji vinou. na TV jsem měl maximálně prach nic víc, davam si na ni bacha.. zkoušel sem to lehce čistit hadříkem na LCD a nic... nemůže být vadný panel? prosím o info, rady... Přemýšlim že budu asi kontaktovat Samsung, ale raději se ptat ještě tady...
cendoslav (33)|7.4.2011 07:03
[quote=suldaX;338534]Čau odborníci. mám problem s obrazovkou na sve LE40C653 a potřeboval bych poradit.
To že mám jeden mrtvý, červeně svítíci pixel, s tim už sem bohužel smířenej a ale jde mi o to že televizi mám cca 2měsíce a dnes při bližším zkoumání obrazovky jsem tam oblevil podivný ukazy. na dost místech obrazovky jsem objevil podívný fleky, nevím jak je popsat, vypadá to jakoby na panelu byla nějaká folie, která dělá bublinky, nebo zkrátka jaky by byl panel od něčeho špinavej, např. pokapanej nějakou slídou, lepidlem nebo něco podobnýho. fakt nevim jak to popsat...panel je hladkej takže to ani na žadnou vrstvu spiny nevypada :-) nikdy jsem nic podobného na žadný lcd neviděl. ještě nedávno to tam nebylo a určitě to není zašpiněný moji vinou. na TV jsem měl maximálně prach nic víc, davam si na ni bacha.. zkoušel sem to lehce čistit hadříkem na LCD a nic... nemůže být vadný panel? prosím o info, rady... Přemýšlim že budu asi kontaktovat Samsung, ale raději se ptat ještě tady...[/quote]

Už jen kvůli tomu jednomu pixelu bych řešil reklamaci.
libanon (6)|7.4.2011 12:53
Zdravim vsechny, pro zajimavost preposilam vyjadreni zakaznicke linky na dostupnost widgetu ArchivCT. Vypada to, ze to snad nedodelaji nikdy.
----
Děkujeme Vám za Váš email doručený na zákaznickou linku společnosti SAMSUNG.

Velice se omlouváme za potíže spojené s naším výrobkem a předešlý mail.

Archiv iVysílání CT dle informací z centrály společnosti Samsung, je ve fázi posledního vývoje, momentálně se upravuje kompatibilita tohoto archivu a formátu, ve kterém jsou videa v různých létech uvedena. Po spuštění tohoto archivu bude Widget automaticky přidán do Vaší TV Samsung. Poslední informace k datu spuštění jsou následující:

D řada (2011) - koncem května 2011
C řada(2010) - v průběhu 3Q 2011


S pozdravem a přáním krásného dne

Jan Trenda
suldaX (5)|7.4.2011 12:55
Tak to sem samotrejme taky zkousel. Na infolince Samsungu me poslalali nekam, ze se na to reklamace nevstahuje. Reklamovat by se to dalo jen v pripade ze by byly tri pixely vedle sebe, nebo pet po cely obrazovce... Maj to hold dobre vymysleny :-)
peko59 (26)|7.4.2011 14:44
mam zaujem kupit SAMSUNG UE37D5500. Bude mi na tomto tv fingovat internet min.tak ako u rady C650?. Vie mi niekto napisat, ci nova rada D podporuje aj HbbTv? Dakujem
nin (388)|7.4.2011 21:56
[quote=suldaX;338606]Tak to sem samotrejme taky zkousel. Na infolince Samsungu me poslalali nekam, ze se na to reklamace nevstahuje. Reklamovat by se to dalo jen v pripade ze by byly tri pixely vedle sebe, nebo pet po cely obrazovce... Maj to hold dobre vymysleny :-)[/quote]

Muzes se pokusit reklamovat neco jineho. Treba clouding pri vraceni docela frci.
suldaX (5)|7.4.2011 22:04
OK. ten clouding mam myslim v poradku. i kdyz je to po stranach trochu vic prisvetleny nez uprostred.Jak se vubec resi reklamace? staci zavolat na infolinku, rict jim problemy a voni poslou servisaka? diky za info...
stateopera (15)|10.4.2011 13:48
ahojte mam aj ja taku pripomienku na LE 40C630 mam ho asi styri mesiace objednavani z PIXMANIE (asi osudová chyba) a vypalil sa mi jeden bod na obrazovke niekde v spodnej polovoci obrazu a teraz neviem co s tym kedze to treba poslat do Francuzska na reklamaciu co stoji cca 150 eur popritom od nich mi prisiel za cca 20 eur za dopravu tak teda nechapem ako je to mozne ale som s toho riadne smutny nakolko som kupil aj HD satelit a teraz je to vsetko v haji
vivid.sk (11472)|10.4.2011 14:33
Ako si uz cital na predch strane - obavam sa, ze 1 vadny pixel nie je na reklamaciu. Kazda firma ma uvedeny pocet vadnych pixelov od ktoreho poctu je mozne panel vymenit.
stateopera (15)|10.4.2011 14:36
tak to si ma teda potesil kolko je to tyx pixelov na reklamaciu popripade oplati sa dat vymenit na vlastne naklady?
nin (388)|10.4.2011 14:37
[quote=stateopera;338987]ahojte mam aj ja taku pripomienku na LE 40C630 mam ho asi styri mesiace objednavani z PIXMANIE (asi osudová chyba) a vypalil sa mi jeden bod na obrazovke niekde v spodnej polovoci obrazu a teraz neviem co s tym kedze to treba poslat do Francuzska na reklamaciu co stoji cca 150 eur popritom od nich mi prisiel za cca 20 eur za dopravu tak teda nechapem ako je to mozne ale som s toho riadne smutny nakolko som kupil aj HD satelit a teraz je to vsetko v haji[/quote]

Proc do Francie? Pixmania obchoduje prece na uzemi CR i SR a ma v kazde teto zemi vlastni ICO i DIC, coz je samozrejme zavazuje v pripade reklamace plnit obcasky zakonik konkretni zeme. U nas (CR) je to tak, ze reklamovat zbozi muzeme na uzemi CR.
Jinak ohledne podpory ze strany Pixmanie koluji nejen po internetu takove zvesti, ze uzavrit s nimi obchod musi jen silenec.
BTW, kolik jsi nakupem u pixmanie usetril?
stateopera (15)|10.4.2011 14:40
cca 200 eur a preco francuzsko z toho dovodu ze na ich stranke vyplnis tlacivo o navrate do servisu a poslu ti etiketu ktora je vypisana do francuzska
nin (388)|10.4.2011 14:47
No a ty jsi se k vyplneni tiskopisu a zaslani vadneho zbozi do francie (treba uzavrenim obchodu) zavazal?
BTW 200e byl rozdil mezi pixmanii a nejlevnejsim slusnym overenym obchodem v SR/CR?
stateopera (15)|10.4.2011 14:51
[quote=nin;338997]No a ty jsi se k vyplneni tiskopisu a zaslani vadneho zbozi do francie (treba uzavrenim obchodu) zavazal?
BTW 200e byl rozdil mezi pixmanii a nejlevnejsim slusnym overenym obchodem v SR/CR?[/quote]

hm tak to neviem este som nestudoval podmnienky nakupu ale ako sa zda asi ich prestudujem a v tej dobe ano bol najlacnejsi
stateopera (15)|10.4.2011 14:55
[quote=nin;338997]No a ty jsi se k vyplneni tiskopisu a zaslani vadneho zbozi do francie (treba uzavrenim obchodu) zavazal?
BTW 200e byl rozdil mezi pixmanii a nejlevnejsim slusnym overenym obchodem v SR/CR?[/quote]


toto som tam našiel "V prípade, že je poškodený výrobok pod zárukou, užívateľ ho musí odoslať do servisu PIXMANIA".A že všeobecné podmienky spadajú pod francúzsku legislatívu
nin (388)|10.4.2011 15:14
[quote=stateopera;338999]toto som tam našiel "V prípade, že je poškodený výrobok pod zárukou, užívateľ ho musí odoslať do servisu PIXMANIA".A že všeobecné podmienky spadajú pod francúzsku legislatívu[/quote]

Zbezne jsem si procetl slovensky obcansky zakonik § 619 - 627 Zodpovednosť za vady predanej veci a pise se tam: "Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho, u ktorého bola vec kúpená. Ak je však v záručnom liste uvedený iný podnikateľ určený na opravu, ktorý je v mieste predávajúceho alebo v mieste pre kupujúceho bližšom, uplatní kupujúci právo na opravu u podnikateľa určeného na vykonanie záručnej opravy. Podnikateľ určený na opravu je povinný opravu vykonať v lehote dohodnutej pri predaji veci medzi predávajúcim a kupujúcim." z cehoz by zrejme vyplyvalo, ze jsi souhlasil s reklamaci v sevisu Pixmanie (Francie). Pokud ano, sleva opet nebyla zadarmo.
Nicmene by to chtelo hlubsi pravni rozbor.
dogs (351)|11.4.2011 01:46
[quote=nin;339004]Zbezne jsem si procetl slovensky obcansky zakonik § 619 - 627 Zodpovednosť za vady predanej veci a pise se tam: "Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho, u ktorého bola vec kúpená. Ak je však v záručnom liste uvedený iný podnikateľ určený na opravu, ktorý je v mieste predávajúceho alebo v mieste pre kupujúceho bližšom, uplatní kupujúci právo na opravu u podnikateľa určeného na vykonanie záručnej opravy. Podnikateľ určený na opravu je povinný opravu vykonať v lehote dohodnutej pri predaji veci medzi predávajúcim a kupujúcim." z cehoz by zrejme vyplyvalo, ze jsi souhlasil s reklamaci v sevisu Pixmanie (Francie). Pokud ano, sleva opet nebyla zadarmo.
Nicmene by to chtelo hlubsi pravni rozbor.[/quote]

nin - Nemáš úplnou pravdu, pokud má Samsung záruční list , uplatní reklamaci přímo v servisu Samsungu, viz tvoje řádky:

[quote]Ak je však v záručnom liste uvedený iný podnikateľ určený na opravu, ktorý je v mieste predávajúceho alebo v mieste pre kupujúceho bližšom, uplatní kupujúci právo na opravu u podnikateľa určeného na vykonanie záručnej opravy.[/quote]A je to tak správně, nemusím uplatňovat reklamaci tam kde jsem zakoupil, ale mohu uplatnit přímo u autorizovaného servisu.
Kromě toho Pixmania sice sídlí v Paříži, ale má české DIČ a na svých stránkách uvádějí ve smluvních a obchodních podmínkách ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) toto:

[quote]12. Spory a zodpovědnost

Tyto smluvní podmínky se podřizují českému právnímu systému.[/quote]Ale, jak píši záleží na tom jestli máš záruční list od Samsungu.....Každopádně, nic se nestane pokud budeš kontaktovat autorizovaný servis Samsung a dozvíš se víc.

Zde je zajímavý článek o elektronice ze zahraničí.....Pozor je to 3 roky staré !!!!!!!

http://technet.idnes.cz/se-zarukou-na-elektroniku-z-ciziny-u-nas-muzete-narazit-pjh-/hardware.asp?c=A080311_180755_hardware_vse


A zde vyjádření Samsungu:

[quote]Primárně platí, že výrobek by měl být reklamován vždy tam, kde byl zakoupen. V případě, že koupíte zboží v zahraničí, musíte je tam také reklamovat u prodejce. Pokud si je koupíte zde, reklamujete také zde, a to i v případě, kdy prodejce sám nakoupil zboží rovněž v zahraničí. Při koupi ale pozor na to, jak má prodejce záruční servis smluvně upravený se svým dodavatelem. Může se stát, že nakoupíte zboží u internetového prodejce, který sice má stránky v češtině, ale sídlí v zahraničí a v ČR nemá přítomného svého zástupce. Pokud má podepsanou smlouvu s námi, jakožto českým zastoupením Samsung, takovou záruku ochotně vyřídíme. Pokud ovšem smlouvu nemá, může potenciálnímu zákazníkovi vyvstat problém, jak zboží k takovému prodejci dopravit a jak s ním komunikovat. [/quote]Závěr - pokud máš záruční list Samsung, zkus reklamaci u nich.
dogs (351)|11.4.2011 02:01
ještě jsem našel na Heurece toto:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[quote]Přidáno: 3. dubna 2011

Proti:

  • obava před poruchami - složitější reklamace než u domácích obchodů, ani záruční opravu nelze realizovat u domácích opravářů
Vyjádření obchodu Pixmania

Dobrý den,
na všechny naše výrobky se vztahuje záruka dva roky. V průběhu prvního roku se reklamace uplatňuje u autorizovaného servisu v ČR, v průběhu druhého roku se reklamace uplatňuje u nás ve Francii.
V případě, že se jedná o těžší zboží, požádáme o bezplatné vyzvednutí zásilky u firmy UPS. Pokud se jedná o lehčí zboží, je třeba nám zásilku poslat prostřednictvím české pošty a poté vám náklady budou proplaceny.
Kateřina Pixmanie

[/quote]
ZMARCEL (77)|11.4.2011 11:12
ahoj
Samsugaci dnes jsem se pro zajímavost koukal kolik dnes stojí moje televize LE-40C650u mého prodejce
u které ho jsem si ho před vánoci kupoval i s portem jsem platil něco okolo 600 EURO no a dnes
478 EURO ani ne pul roku je to možný ani nechci vědět kolik je opravdová výrobní cena asi by to se mnou praštilo :-) ČAU zMarcel :-)

http://www.redcoon.de/B222047-Samsung-LE-40C650_LCD-TV?refId=proboterlist#databox
petr.kejval (16)|11.4.2011 13:47
[quote=petr.kejval;338455]K televizi mám připojen HD pro nahrávání videa pomocí PVR. Chtěl bych tento disk rozdělit na 2 oddíly a jeden naformátovat na Fat32. Ten by sloužil k přehrávání filmů, které na něj nakopíruji z počítače.
Protože jsem líný, chci dosáhnout toho, abych na oddíl s Fat32 mohl kopírovat filmy z notebooku po síti bez odpojování disku od TV a připojování disku k notebooku. Je tento scénář možný? Jde o to, zda lze oddíl HD s Fat32 připojený přes USB k TV nasdílet pro kopírování souborů ze sítě? Nechci dělat Hack TV pomocí hotelového menu a pak zjistit, že to nejde.[/quote]

[quote=greedyyy;338470]si to vyskusaj a napis ci ti to ide.
ja ti mozem napisat len tolko ze po hacku to cez FTP ide.[/quote]

[quote=nin;338484]Ano, funguje to tak.[/quote]

1. Pomocí USB 4 GB disku s Fat32 jsem provedl hack TV pomocí Hotel mode dle http://www.juce.sk
2. Rozdělil jsem svůj HD 100 GB na dva oddíly 80 GB Xfs a 20 GB Fat32.
3. A teď nevím jak dál. Na stránkách http://www.juce.sk se píše, že při aktivaci telnetu, ssh, mount je třeba zapojovat disk do horního portu a mně můj HD funguje jen když je zapojený v dolním portu.

Prosím nemohl by mi někdo napsat nějak podrobněji, jak dosáhnu mnou požadované funkčnosti? V Linuxu se vůbec nevyznám.
JUCE (265)|11.4.2011 21:31
V návode uvádzam použitie horného USB portu, ale to len preto, že sa HACK robí s USB kľúčom, ktorý v hornom porte väčšinou rozpozná ako sda1. Ak použiješ spodný USB port, tak ti TV daný kľúč alebo HDD rozpozná ako niečo iné, napr. sda2 alebo sdb1 a pod. Preto si po pripojení kľúča resp. HDD do spodného portu skontroluj pod akým názvom ti ho rozpoznalo. Urobíš to tak, že sa pripojíš pomocou telnetu na TV a cez príkaz: [code]cd /dtv/usb[/code] a následne: [code]ls[/code] sa ti zobrazí zoznam rozpoznaných usb zariadení, napr.: [code]/dtv/usb # ls
dev sda1 sda2 sda3 sdb usblog
[/code]
No a jeden z nich je tvoj HDD. Zistíš to napríklad tak, že vojdeš príkazom cd sda1 dnu a opäť zadáš príkaz ls. Potom už stačí pri práci s príkazmi upravovať všetky cesty z pôvodného sda1 na tvoj práve zistený názov USB HDD, čiže napr. sda2.
dogs (351)|11.4.2011 21:40
Nevím jak budeš spokojen s rychlostí přenosu, 100 Mb se přenáší cca 12 minut :-(
JUCE (265)|11.4.2011 22:32
Tak tak. TV je ako ftp server nepoužiteľný :)
nin (388)|11.4.2011 22:33
[quote=dogs;339097]ad reklamace @ pixmania[/quote]

Ja se samozrejme nepru, nebot nemam nic podlozeno nicim. Nicmene vetu:
Ak je však v záručnom liste uvedený iný podnikateľ určený na opravu, ktorý je v mieste predávajúceho alebo v mieste pre kupujúceho bližšom, uplatní kupujúci právo na opravu u podnikateľa určeného na vykonanie záručnej opravy.
si vysvetluji spise tak, ze je v zarucnim liste vyplnena adresa smluvni servisni firmy prodejce (schvalena vyrobcem - napr. Pixmania service company), coz muze byt klidne ve Francii. Rozhodne by takovy postup nebyl u takoveho molochu neobvykly.
V kazdem pripade, zakony obvykle stoji na strane zakaznika pouze tehdy, ze zakaznik sam nesvoli k vlastnim restrikcim. Nizsi cena muze zdanlive mensi prava vynahradit a je na kazdem zda toto riziko podstoupi.
Osobne si myslim, ze ma pixmania vse pravne osetreno ve svuj prospech.

Zaverem pridam do jiste miry neobjektivni pribeh z me rodiny: Slecna po uspesnem absolvovani VSE se hlasila na misto na brnenskou pobocku Pixmanie, kde jiz vstupni pohovor (otazky a odpovedi) byl cilen na velmi silne asertivni jednani vuci zakaznikum.

Napr. prvni googleny odkaz na vyraz "Pixmania zkusenosti"
nin (388)|11.4.2011 23:10
[quote=JUCE;339275]Tak tak. TV je ako ftp server nepoužiteľný :)[/quote]

Vsim jsem si, ze v sousednim foru svethardware jste hledali nejaky externi disk/NAS s klientem USB (pro TV) a LAN portem (pro dohravani medii). Podarilo se vam (nebo nekomu jinemu jinde) najit neco funkcniho mimo zminene Welland a AirLive MU-7000AVS, kde se da na disk zapisovat pres LAN a cist z TV pres USB (avsak nikoliv soucasne)?
greedyyy (314)|12.4.2011 09:46
mam pripojeny disk na roteri asus N16 - 1TB
bezi mi tam webserver, torrent.
tam mam sambu na konkretny folder s filmamy
a disk nacitany v TV cez hack v !network
a bezi to.
na sambu viem zapisovat ci uz priamo cez siet do public zlozky, alebo cez FTP (jffs)
nin (388)|12.4.2011 10:03
[quote=greedyyy;339319]mam pripojeny disk na roteri...[/quote]

To co popisujes je ale standardni (funkcni) schema. Router nahrazuje (funguje jako) NAS, nebo pocitac s nasdilenym diskem. Mel jsem na mysli standalone zarizeni s USB klientem (nejedna se o USB host) a LAN portem. Pres USB je mozne (bez jakehokoliv hacku TV) posilat media do TV jako pres klasicky USB disk a LAN portem na tomtez zarizeni je mozne na disku tyto media spravovat.
petr.kejval (16)|12.4.2011 12:58
[quote=dogs;339263]Nevím jak budeš spokojen s rychlostí přenosu, 100 Mb se přenáší cca 12 minut :-([/quote]

Pokud je ftp takto pomalý, lze nějak nasdílet HD připojený k TV do USB, aby byl viditelný v síti a šlo na něj kopírovat?
marcel79 (48)|12.4.2011 14:53
[quote=greedyyy;339319]mam pripojeny disk na roteri asus N16 - 1TB
bezi mi tam webserver, torrent.
tam mam sambu na konkretny folder s filmamy
a disk nacitany v TV cez hack v !network
a bezi to.
na sambu viem zapisovat ci uz priamo cez siet do public zlozky, alebo cez FTP (jffs)[/quote]
Ahoj mám dotaz mám stejný router a TV jak si rozjel webserver na routru napr kinotip bez hacku tv
Dík za kazdou radu
greedyyy (314)|12.4.2011 14:59
nin (388)|12.4.2011 16:52
[quote=petr.kejval;339373]Pokud je ftp takto pomalý, lze nějak nasdílet HD připojený k TV do USB, aby byl viditelný v síti a šlo na něj kopírovat?[/quote]

Par postu nad tebou se to zminuje!

[quote=marcel79;339402]Ahoj mám dotaz mám stejný router a TV jak si rozjel webserver na routru napr kinotip bez hacku tv
Dík za kazdou radu[/quote]

Krom klasickeho DD-WRT muzes k tvemu routeru vyuzit ke stejnemu ucelu Oleguv patch na originalni firmware asusu - rt-n alpha firmware + popis zmen , (subjektivne se mi zdalo, ze nabizi snadnou spravu vcetne rozsiritelnosti a vetsi vykon na sambe), nebo OpenWRT (trosku krkolomnejsi na nastaveni).
JUCE (265)|12.4.2011 17:20
[quote=nin;339279]Vsim jsem si, ze v sousednim foru svethardware jste hledali nejaky externi disk/NAS s klientem USB (pro TV) a LAN portem (pro dohravani medii). Podarilo se vam (nebo nekomu jinemu jinde) najit neco funkcniho mimo zminene Welland a AirLive MU-7000AVS, kde se da na disk zapisovat pres LAN a cist z TV pres USB (avsak nikoliv soucasne)?[/quote]
Áno, hľadal som, ale nič iné som nenašiel. Zatiaľ som to nechal tak, pretože to nejak extra nepotrebujem. Totiž pôvodne som to chcel k STB Ferguson Ariva pre rodičov, ale ten mám momentálne pripojený k tomuto TV (kvôli zdieľaniu karty), takže by som taký disk/NAS nevyužil. Možno až sa zbavím STB, tak budem tento problém riešiť a určite dám vedieť ak niečo použiteľné nájdem ;)

Ja som taktiež na mojom ASUS WL-500gP používal DD-WRT FW a aj Olegov patch, príp. som skúšal aj Tomato FW (a mám pocit že ešte nejaký iný), ale na koniec som sa vrátil k pôvodnému upravenému FW, ktorý mi úplne postačoval (myslím, že Olegov je taký upravený). Už si veru nespomínam. Len dôvod výmeny za NAS bol ten, že mi to nestíhalo prehrávať-zdieľať HD filmy po sieti a tak som musel upgrade-ovať :) A ešte mi aj ten ASUS prestal rozpoznávať pripojený USB HDD, takže to bolo jasné... Ale to už je ozaj OT a hlavne som tu asi nikomu nič neporadil :(
dogs (351)|12.4.2011 19:55
[quote=nin;339276]Ja se samozrejme nepru,

Napr. prvni googleny odkaz na vyraz "Pixmania zkusenosti"[/quote]

Já taky ne, a samozřejmě bych si tam nic nekoupil :), jen jsem poukazoval jak by to mělo fungovat a nějaké vyjádření k reklamacím od pixmanie co jsem našel.
marcel79 (48)|12.4.2011 22:55
Ahoj Kluci diky za radu greedyyy,nin a prispěji take trochou do mlyna v netplayeru jsem přidal nejake tv napřiklad
Prima HD,Sport1cz,Prima Cool a dalsi
Jsou dělané pro Xreamer ale funguji i Samsung tv!!!

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
1)Podcast
2)On-line TV
3)Ct zive vysilaní
pěkné pokoukáni zdar marcel79
MILOSHKO (587)|12.4.2011 23:37
new skin for netplayer :)
velmi pekny:)
MILOSHKO (587)|12.4.2011 23:48
na samsung TV nefunguje :( obraz mi seka a za caa2-3 sekundy ma vrati spat do menu
greedyyy (314)|13.4.2011 08:20
marcel79
kde presne tam najdem Prima HD,Sport1cz,Prima Cool a dalsi ?
co som na to pozeral vyzera to ako moje skripty ktore niekto bez rozmyslu okopiroval vratane odkazu na cesty do fantazie ktoru som si tam dal pre dcerenku aby som ju nemusel stale hladat. ci divx filmamy ktore nikto neprehraje lebo su viazane na IP servera a musia bezat na lokale.
petr.kejval (16)|13.4.2011 08:31
[quote=nin;339434]Par postu nad tebou se to zminuje![/quote]

Nic takového jsem neviděl. Nade mnou se hovoří jak zpřístupnit HD připojený k routeru nebo k NAS. Myslíš si, že lze takto připojit i HD připojený přímo k TV přes USB?
nin (388)|13.4.2011 08:54
[quote=petr.kejval;339546]Nic takového jsem neviděl. Nade mnou se hovoří jak zpřístupnit HD připojený k routeru nebo k NAS. Myslíš si, že lze takto připojit i HD připojený přímo k TV přes USB?[/quote]

Tva otazka:
...lze nějak nasdílet HD připojený k TV do USB, aby byl viditelný v síti a šlo na něj kopírovat?

Zarizeni, o kterem hovoris (nejedna se o obecnou vlastnost jakehokoliv USB/LAN disku!) zminuji zde. Z tohoto postu si muzes dohledat zminovanou diskusi na svethardware.cz (obe tam uvedena zarizeni jsou uvedena take v mem postu.). JUCE, ktery se do tamni diskuse (svethardware.cz) zapojil, mi odpovida, ze zatim nic jineho nenasel.
marcel79 (48)|13.4.2011 12:28
[quote=greedyyy;339541]marcel79
kde presne tam najdem Prima HD,Sport1cz,Prima Cool a dalsi ?
co som na to pozeral vyzera to ako moje skripty ktore niekto bez rozmyslu okopiroval vratane odkazu na cesty do fantazie ktoru som si tam dal pre dcerenku aby som ju nemusel stale hladat. ci divx filmamy ktore nikto neprehraje lebo su viazane na IP servera a musia bezat na lokale.[/quote]

ahoj jsem ze sekce Xreamer a vlastním Samsung Tv okaz jem pouzil tvuj [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale muze se pouzit odkaz zmarcela podcast xtreamer jsme delali s (killermanem,wencas a dalsíma borcama) tak kliknu na tvuj odkaz v netpayeru pak na podcast
sjedu na on line TV a kliknu CT zive vysilaní a tam mate vsechny programy o kterych jsem psal
děkoval jsem za megaupload serialy je to super věc a za věci k routru
tyto odkazy jsem vzal odtud http://internet-tv.webnode.sk/ a věřil jsem že jsou public pokud to tak není osobně se omlouvám.
greedyyy (314)|13.4.2011 14:04
2marcel79:
mozno som sa zle vyjadril. mne nevadi ze si pouzil skripty, ved obsah je verejny a pre potrebu kohokolvek. a cast podcast by neexistovala bez prace niekoho ineho kto zbieral zdroje.
len som hladal archiv prima cool (a o tom ani neviem ci existuje ved skoro nemaju zadnu povodnu tvorbu, len som si chce videt tu ich verziu gamepage) a info ma potesila, zial ked som zbadal strukturu tak som videl len to co mam doma - vratane drobnosti ako rozpravka pre moju malu.

edit: inak zistil som nahodou ze prestali fungovat videa s videobb.com - staci upravit skript a zmenit adersu s ...s2=... na ...s=... (nepamatam si presne ako znie cely link) ked budem doma uploadnem
marcel79 (48)|13.4.2011 14:24
[quote=greedyyy;339582]2marcel79:
mozno som sa zle vyjadril. mne nevadi ze si pouzil skripty, ved obsah je verejny a pre potrebu kohokolvek. a cast podcast by neexistovala bez prace niekoho ineho kto zbieral zdroje.
len som hladal archiv prima cool (a o tom ani neviem ci existuje ved skoro nemaju zadnu povodnu tvorbu, len som si chce videt tu ich verziu gamepage) a info ma potesila, zial ked som zbadal strukturu tak som videl len to co mam doma.

edit: inak zistil som nahodou ze prestali fungovat videa s videobb.com - staci upravit skript a zmenit adersu s ...s2=... na ...s=... (nepamatam si presne ako znie cely link) ked budem doma uploadnem[/quote]
2greedyyy Aha tak bohužel archiv Prima Cool opravdu ještě bohužel není ani na
netu ani Xreameru.
pokud chces videt Replay tak mame widget vimeo v Samsungu tam jsou hezky pohromade v HD a muzes koukat hned ted
vimeo search a zadat napr RE-PLAY 009
008
007
dogs (351)|13.4.2011 15:01
greedyyy - koukám ze té tu někdo asi moc nepochopil :-)
greedyyy (314)|13.4.2011 15:04
dakujem, info potesilo.