Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

mpaulen (61)|12.5.2011 08:53
toto jsme našel

New samsung firmware is released:
T-VALDEUC-3009.2
1. Title
2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Description
T-VALDEUC-3009.2
- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked

Zajímavé, že vždy něco dělají a upravuji pro kohokoliv z Evropy, jen pro ČR nic. Myslím, že majitelé v Korei ani nevědí, kde nějaká ČR vůbec je a těžko předpokládat, že je bude zajímat, aby se udělal firmware pro nějakou ČT1
tomas.vecera (9)|13.5.2011 07:49
[quote=luby;345145]Nevím, jakou máš přijímací techniku (Φ paraboly, šum. číslo konvertoru, délka kabelu, případně další útlumy - DiSEqC atd.), ale kvalita 45 a chybovost až 2000 je špatné. Viděl bych to též na doladění antény, nebo na špatný kus sat modulu v TV.[/quote]

Tak to taky nevím, protože parabola je na střeše bytového domu a nemám k ní přístup, signál distribuován multipřepínači. Do přechodu na nový transponder bylo vše ok, nyní jsou problémy pouze s programy na tomto transponderu (Nova, Nova HD, ...). :-(
bagr3210 (379)|13.5.2011 08:41
[quote=mpaulen;345162]toto jsme našel

New samsung firmware is released:
T-VALDEUC-3009.2
1. Title
2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Description
T-VALDEUC-3009.2
- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked

Zajímavé, že vždy něco dělají a upravuji pro kohokoliv z Evropy, jen pro ČR nic. Myslím, že majitelé v Korei ani nevědí, kde nějaká ČR vůbec je a těžko předpokládat, že je bude zajímat, aby se udělal firmware pro nějakou ČT1[/quote]

Plně s Tebou souhlasím a platí to samozřejmě i pro SK.Zajímavý je,že už dokonce i pro Polsko je toho víc,atd...
Taky mě zaráží,že třeba Samsung na svých strankach uvádí,že LED LCD řady C5000 má Internet@TV,když to není pravda(přitom u specifikace už není o tom ani zminka).Pak samozřejmě i některý prodejci tuhle informaci podávaj v prodejnách..

Prosím Vás,nevi nekdo jak "ukecat" tuhle LCD aby rozpoznala a akceptovala alternativneho WiFI klienta s čipsetem Ralink 2870?Na stránkach SamyGo se právě píše,že s daným čipsetem není problém,ale po založení do USB se vůbec nehlasí..
nin (388)|13.5.2011 16:29
[quote=bagr3210;345350]Plně s Tebou souhlasím a platí to samozřejmě i pro SK.Zajímavý je,že už dokonce i pro Polsko je toho víc,atd...

Prosím Vás,nevi nekdo jak "ukecat" tuhle LCD aby rozpoznala a akceptovala alternativneho WiFI klienta s čipsetem Ralink 2870?Na stránkach SamyGo se právě píše,že s daným čipsetem není problém,ale po založení do USB se vůbec nehlasí..[/quote]

Aniz bych chtel jakkoliv stranit Samsungu, chtel bych se zeptat, zda mate nekdo potize naladit napr. servisni kanal na SkyD, nebo zda Vam (opet specialne pro CR/SR) funguje nekorektne EPG, coz by vyzadovalo zaplatu ve firmwaru.

Muzes uvest, kde presne se na SamyGo popisuje bezproblemovy provoz s alternativnim wifi klientem s cipsetem Ralink 2870?
bagr3210 (379)|14.5.2011 09:06
[quote=nin;345456]Aniz bych chtel jakkoliv stranit Samsungu, chtel bych se zeptat, zda mate nekdo potize naladit napr. servisni kanal na SkyD, nebo zda Vam (opet specialne pro CR/SR) funguje nekorektne EPG, coz by vyzadovalo zaplatu ve firmwaru.

Muzes uvest, kde presne se na SamyGo popisuje bezproblemovy provoz s alternativnim wifi klientem s cipsetem Ralink 2870?[/quote]

Maš pravdu,EPG mi také po zapnutí vypadne,pak možna i proto špatně a nekorektně nahráva pořady.I když,včera mi v servisním stredisku Samsung(mám na mysli ve měste,ne techn.podporu)řekli,že problém s nahráváním není v kvůli modulu,ale kvůli kodovanym programům!

Abychom si dobře rozumněli,možná né bezproblémovy provoz,ale s "menší" úpravou to prej jde..Vyčetl jsem to zde
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Using_NoN-Samsung_USB_WiFi_dongles_with_TV
Jelikož mám trocha problem s překladem,proto jsem napsal sem,jestli s tím nekdo nemá skušenost a neporadil by,resp.: nemá srozumitelný návod.. :-(
Jinak,myslím,že o tom připojení se tady zmínoval najx,je ale pravda,že na B-modelech.
nin (388)|14.5.2011 12:57
[quote=bagr3210;345553]Abychom si dobře rozumněli,možná né bezproblémovy provoz,ale s "menší" úpravou to prej jde..Vyčetl jsem to zde
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Using_NoN-Samsung_USB_WiFi_dongles_with_TV
Jelikož mám trocha problem s překladem,proto jsem napsal sem,jestli s tím nekdo nemá skušenost a neporadil by,resp.: nemá srozumitelný návod.. :-(
Jinak,myslím,že o tom připojení se tady zmínoval najx,je ale pravda,že na B-modelech.[/quote]

Tak to trosku meni vyznam toho, co jsi psal puvodne. V kazdem pripade to tve: "neni problem" prinejmensim znamena SSH/telnet pristup do TV a provedeni nekolika zmen. Nezminujes se, zda jsi tyto zmeny provedl a s jakym uspechem.
Nicmene je pro vetsinu uzivatelu jednodussi reseni (pokud nemaji originalni brandovany wifi usb modul) pouzit jakykoliv wifi AP klient nebo transparentni bridge (napr. cca od 600Kc) nastavit jej pro wifi prijem z AP a pripojit jej k TV klasickym LAN UTP kabelem.
bagr3210 (379)|15.5.2011 09:37
[quote=nin;345593]Tak to trosku meni vyznam toho, co jsi psal puvodne. V kazdem pripade to tve: "neni problem" prinejmensim znamena SSH/telnet pristup do TV a provedeni nekolika zmen. Nezminujes se, zda jsi tyto zmeny provedl a s jakym uspechem.
Nicmene je pro vetsinu uzivatelu jednodussi reseni (pokud nemaji originalni brandovany wifi usb modul) pouzit jakykoliv wifi AP klient nebo transparentni bridge (napr. cca od 600Kc) nastavit jej pro wifi prijem z AP a pripojit jej k TV klasickym LAN UTP kabelem.[/quote]

Jelikož jsem z příspěvku SamyGo kapanek zmatený,tak jsem žádny úpravy neprovádel..Co jsem vyčetl i tady na foru tak tak s Edimaxem EW-7718Un přej není žaden problém a bezproblému se přihlási..Ja mám TP-Link TL-WN727N a bohužel,nehlási se..
Určo máš pravdu s kabelem,ale už je mám tolik natažených přes celej byt,že jsem totiž chtěl tohle vyřešit bezdrátově a samozřejmě "levneji" nez s original WiFi klientem..
nin (388)|15.5.2011 14:32
[quote=bagr3210;345744]Jelikož jsem z příspěvku SamyGo kapanek zmatený,tak jsem žádny úpravy neprovádel..Co jsem vyčetl i tady na foru tak tak s Edimaxem EW-7718Un přej není žaden problém a bezproblému se přihlási..Ja mám TP-Link TL-WN727N a bohužel,nehlási se..
Určo máš pravdu s kabelem,ale už je mám tolik natažených přes celej byt,že jsem totiž chtěl tohle vyřešit bezdrátově a samozřejmě "levneji" nez s original WiFi klientem..[/quote]

Ja mam u tebe trosku potiz rozeznat, co chces vlastne rict. Problem neni pouze s originalnim wifi adapterem. Ovladace pro tohoto klienta jsou zavedeny primo v TV. Mimo ovladace se vsak take hlasi v systemu svym specifickym ID, podle ktereho TV rozpozna, ze mas koupeny originalni adapter. Jelikoz pouzivani jinych adapteru neni pro Samsung prilis vyhodne (obchodni ztraty, ale i mozne technicke potize - uzivatele Apple by mohli vypravet), jine ID, nez ktere je ulozeno v adapteru Samsung TV ignoruje. Ja myslim, ze tohle je pochopitelne.

Nejjednodussi cestou, jak prinutit Tv k pouzivani jineho adapteru je vyuzit (jak jsi psal) adapter vyuzivajici stejny cipset jako originalni adapter a to z toho duvodu, ze nebude nutne kompletne menit ovladac v TV. Zbyva tedy zavest nekolik prikazu (vcetne modulu) do systemu TV, aby neignorovala "podobny" alternativni adapter. Podle toho, co pises, se (minimalne) bez techto uprav v systemu neobejdes.

Co se tyce kabelaze, neradil jsem ti tahat kabely pres cely byt, ale vyuzit wifi routeru, jako bezdratoveho AP klienta. V podstate to funguje obdobne jako USB wifi adapter, s tim, ze vyuzivas misto USB vstupu LAN port do ktereho (treba) triceticentimetrovym kabelem pripojis tento router. A to vse bez hacku TV.
eldorado09 (1441)|16.5.2011 15:17
Ahojte, vlastní niekto model C654? Ako vyzerá? Dizajn je určite iný ako C650, na nete sú rôzne obrázky... Zrejme len v dizajne je rozdiel, nie? Ďakujem.
DaRf (3)|17.5.2011 08:17
[quote=eldorado09;346021]Ahojte, vlastní niekto model C654? Ako vyzerá? Dizajn je určite iný ako C650, na nete sú rôzne obrázky... Zrejme len v dizajne je rozdiel, nie? Ďakujem.[/quote]
Ahoj,
tady je odkaz např. na LE40C654
http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/lcd-tv/LE40C654M1KXXU/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=gallery3d
Jinak rozdíl je opravdu asi jen v designu a má i trochu jiné rozměry viz. návod. str. 53. ...LE40C654 Skříň 981.5 X 80.4 X 598.5 mm Se stojanem 981.5 X 255 X 661.9 mm a váha je o něco málo nižší. Mám ji z Datartu s panelem SQ1 cca 2 měs. a spokojenost. Jinak díky všem, kdo se podílí na rozšíření uživatelských možností této TV, hlavně za PVR apod. Škoda jen, že nelze s nahraným obsahem dále pracovat.
danusko (127)|19.5.2011 08:12
Ahojte,
mám otázku.
Je nejaký iný spôsob ako posúvať naplánované nahrávanie programov? Mám na mysli to, že keď si cez EPG naplánujem nahrávanie, tak to nahráva presne od-do zadaného v EPG. Ale ten čas samozrejme málokedy zodpovedá realite.
Toto riešenie som našiel v tomto vlákne:
-----------------citujem
Cez EPG sprievodcu si naplánuj nahrávanie pre nejakú reláciu/film. Potom zvo?: Menu / Kanál / Správca kanálov / 3x tla?idlo v?avo a v ?avom panely sa posu? na \"Naplánované\". Tu 1x šípka vpravo a vyber reláciu, ktorú si práve pridal do tohto zoznamu cez EPG. Potom stla? TOOLS a vyber možnos? \"Zmeni? informácie\", kde upravíš naplánovanú dobu nahrávania, napr. ju môžeš pred?ži? o 15 min.
-----------------citujem

ale to asi nie je bohvie čo si zadať cez EPG nahrávanie a potom to ísť vždy takto komplikovane editovať. Neexistuje niečo ako nastaviť štandardne vždy napr. nahrávanie o 15 min. dlhšie? T.j. ak je v EPG, že program končí o 22,00, tak keď na to kliknem, tak sa automaticky bude nahrávať do 22,15.
Nechce sa mi veriť, že takúto vec nemajú vychytanú. Alebo to všade štartujú všetky programy načas?

Viem, je to asi sci-fi, ale nejaké ďalšie riešenie (ako to čo som našiel) by pomohlo. Čo vy na to?
dik za názory a prípadnú pomoc
greedyyy (314)|19.5.2011 09:10
nejde,
samsung nema vychytane jednoduchsie veci (napr epg) ako nacierno zapnute PRV
fbc (3)|19.5.2011 13:03
Přesně tak, SAMSUNG má software PVR na úrovni zařízení ze začátku 90 tých let.
Urgoval jsem u SAMSUNGU že
- uložená nahrávka je pod názvem předchozího pořadu který většinou dojíždí ne dle EPG
- nelze přejmenovat, upravit nahrávku
- přepnutím na DVBT a zpět na DVBS zrušíte všechny naprogramované pořady !!!
- nelze nahrávat a zároveň např. sledovat jinou nahrávku (standard u všech jiných přístrojů)
- nelze nahrávat např. s DVBS a sledovat druhý tuner DVBT, to je již pro samsung nerealizovatelné scifi

Odpověď je vždy stejná, jedná se o "vlastnost" přijímače a děkují mi za dotaz.
bavorak (1494)|19.5.2011 13:14
stare zname, ze vsetko univerzalne nie je dobre v nicom.
KozelKamil (5)|23.5.2011 19:55
Ahoj, potreboval bych radu jako cerstvy majitel LE40C653. Chtel jsem se pripojit na svuj ucet na facebooku a youtube. V televizi to po me chce zalozit ucet(max. 8 znaku), tak si ho zalozim, potom si zadam klasicky svoje inicialy co mam na facebooku i youtube, ale kdyz se chci pripojit, tak mi to pise, ze musim vytvorit prave ucet. Nechapu proc, kdyz jsem si ho v televizi zalozil i se ctyrmistnym heslem co ta tv nabizi.
Kde delam problem?
Dikes za rady.
JUCE (265)|23.5.2011 20:53
Po vytvorení účtu v TV sa aj úspešne pod práve vytvoreným účtom prihlásiš?
nin (388)|24.5.2011 11:42
[quote=KozelKamil;347446]Ahoj, potreboval bych radu jako cerstvy majitel LE40C653. Chtel jsem se pripojit na svuj ucet na facebooku a youtube. V televizi to po me chce zalozit ucet(max. 8 znaku), tak si ho zalozim, potom si zadam klasicky svoje inicialy co mam na facebooku i youtube, ale kdyz se chci pripojit, tak mi to pise, ze musim vytvorit prave ucet. Nechapu proc, kdyz jsem si ho v televizi zalozil i se ctyrmistnym heslem co ta tv nabizi.
Kde delam problem?
Dikes za rady.[/quote]

Ahoj, jestlipak jsi take cerstvy majitel manualu k tve LE40C653? Pokud ano, tak prave tam delas problem.
KozelKamil (5)|24.5.2011 22:10
Vynech kecy a hod radsi radu, vsechno mam procteny jinak bych sem nepsal chytroline.
Jinak jak rikam, nejsem si vedom, ze bych delal chybu.
Vytvorim si ucet v internet@tv-nastaveni-Prihlaseni ID Internet@TV-Vytvorit. Zde si zalozim ucet s nazvem kamil a zadam si jakekoli 4mistne heslo, ok udelam. Potom mi to nabidne jake sluzby chci regnout, ok zadam si hesla a prihlasovaci udaje co mam na facebooku, youtube a nic. Potom se chci prihlasit a pise mi to at si zase vytvorim ID. Kde sakra delam chybu?
Viz obrazky, nejdriv ucet co jsem si vytvoril a potom kdyz se chci prihlasit treba na facebook, tak to hazi prave tu chybu.
Ucet.jpg Chybejci ucet.jpg
nin (388)|25.5.2011 00:39
[quote=KozelKamil;347759]Vynech kecy a hod radsi radu, vsechno mam procteny jinak bych sem nepsal chytroline.
Jinak jak rikam, nejsem si vedom, ze bych delal chybu.
Vytvorim si ucet v internet@tv-nastaveni-Prihlaseni ID Internet@TV-Vytvorit. Zde si zalozim ucet s nazvem kamil a zadam si jakekoli 4mistne heslo, ok udelam. Potom mi to nabidne jake sluzby chci regnout, ok zadam si hesla a prihlasovaci udaje co mam na facebooku, youtube a nic. Potom se chci prihlasit a pise mi to at si zase vytvorim ID. Kde sakra delam chybu?
Viz obrazky, nejdriv ucet co jsem si vytvoril a potom kdyz se chci prihlasit treba na facebook, tak to hazi prave tu chybu.[/quote]

Ja bych ty kecy priste moc rad vynechal, jenze to by ses treba priste mohl taky pokusit hned na poprve jednoznacne popsat, co potrebujes a jak jsi postupoval.
Ted, kdyz jsi to napodruhe zkusil lepe, bych se te zeptal, zda ti funguje v TV internet, zda ti treba widget youtube prehrava video i bez prihlaseni a jestli jsi uspesne nalogovany jako "kamil" Kamile (coz z obrazku neni patrne), jestli nemas treba potize natukat nektery znaky, ale ty urcite povis, ze todle mas procteny, protoze jinak by si sem prece nepsal. Takze nevim kde sakra delas chybu.
KozelKamil (5)|25.5.2011 09:03
Ano video si na youtube v televizi pustim jakekoliv, primo v nastaveni v televizi v obecne-sit-test site mam vse OK.
Mam prave problem s tim nalogovanim do uctu ktery jsem si vytvoril v internet@tv. Takze nemam sanci se zalogovat jelikoz mi to napise to co v predchozim postu druhy obrazek. Se znakama nemam problem, jdou mi zadat vsechny znaky co pouzivam bezne.
tuareg (1)|27.5.2011 07:23
Ahojte,
mám otázku.

Mám TV Samsung LE37C650 a chcel som nainštalovať NetPlayer. Postupoval som podľa návodu.

Vytvoření nového účtu Internet@TV

1. Na DO: INTERNET
2. Prejdu do "Nastaveni"
3. Vyberu položku "Přihl. ID Internet@TV"
4. Vyberu "Vytvoř"
5. Napisu nazev uctu např. "Develop"
6. Zadam PIN kod (později budeme potřebovat)
7. Odejdu ze všech menu

Přihlášení

1. Na DO: INTERNET
2. Na DO: červené tlačítko A
3. vyberu účet "Develop"
4. Zadam kod PIN
5. Potvrdim na DO: OK

Prvé dva kroky „Vytvoření nového účtu Internet@TV“ a „Přihlášení“ išlo pohode. Ale pri „Zadani IP adresy nového serveru“ mám problém.
Prihlásim sa ako "Develop" a prejdem do "Nastavenie" a tam som nenašiel "Vývoj" ako sa to píše v návode.

Zadani IP adresy nového serveru

1. Musim být přihlášen jako "Develop"
2. Přejdu do menu "Nastaveni"
3. Vyberu "Vývoj"
4. Vyberu "Nastaveni IP serveru"
5. Napíšu IP "91.121.84.162"
6. Na DO: OK

Prosím poraďte.
Ďakujem
DaRf (3)|27.5.2011 08:21
Ahoj,
někde to tady již určitě bylo
...musí tam být develop (malé d)...
nin (388)|27.5.2011 08:23
[quote=KozelKamil;347821]Ano video si na youtube v televizi pustim jakekoliv, primo v nastaveni v televizi v obecne-sit-test site mam vse OK.
Mam prave problem s tim nalogovanim do uctu ktery jsem si vytvoril v internet@tv. Takze nemam sanci se zalogovat jelikoz mi to napise to co v predchozim postu druhy obrazek. Se znakama nemam problem, jdou mi zadat vsechny znaky co pouzivam bezne.[/quote]

Jeste bych zkontroloval nastaveni site (vcetne funkcni DNS (pripadne je mozne pouzit verejne (treba googlu (8.8.8.8 ci 8.8.4.4)))). Nebo bych jeste zazalohoval naladene programy a pak bych zkusil TV prepnout do tovarniho nastaveni.
jaydeelee (4)|27.5.2011 18:30
Zdravím, mam problém s nahráváním na HDD přes aktivované PVR. Disk má velikost 1TB(připojen do spodního USB, v horním je 16GBflashka), z toho cca 200GB jsem dal pro TV zbytek je na moje filmy/fotky. disk jsem v TV naformátoval na nahrávání. Zvolený pořad nahraje bez problémů, i přehrát jde. Ale pak po nějaké době se disk jakoby odpojí(usne?). Disk je pak sice třeba vidět v TV(jde vybrat/přepínat mezi disky v media červeným tlačítkem A), ale nelze na něj nahrávat. Tu část disku kde mám fotky a filmy funguje normálně. Včera jsem měl zapnutej Netplayer a když jsem ho chtěl ukončit, tak to nešlo, byla černá obrazovka, akoráv vlevo nahoře běžel program, jako když jsem ve funkci Internet. tak jsem odpojil z USB disk a TV se rozběhla normálně.
nevíte někdo co s tím?
Tomasek1234 (92)|27.5.2011 20:21
To je divny, co mas za externi disk ? Ma napajeni ze zdroje nebo to napajis jen z TV?
jaydeelee (4)|27.5.2011 21:25
[quote=Tomasek1234;348252]To je divny, co mas za externi disk ? Ma napajeni ze zdroje nebo to napajis jen z TV?[/quote]
WD My Book s externím napájením.
vasiks (107)|29.5.2011 19:51
[quote=jaydeelee;348262]WD My Book s externím napájením.[/quote]

kdysi se mi stalo něco podobného s 16 GB Flash. - Nakonec jsem musel smazat partition a znova vytvořit - vypadalo to na vadné sektory...
jaydeelee (4)|30.5.2011 07:55
[quote=vasiks;348592]kdysi se mi stalo něco podobného s 16 GB Flash. - Nakonec jsem musel smazat partition a znova vytvořit - vypadalo to na vadné sektory...[/quote]
OK. zkusím dneska, až přijdu z práce:-) Díky za radu
mipro (3)|30.5.2011 15:12
[quote=samsa;315827]Ahoj,
Přidávám návod na zprovoznění widgetu s NetPlayerem - možno přehrávat www stránky podporující RSS.

Vytvoření nového účtu Internet@TV

1. Na DO: INTERNET
2. Prejdu do "Nastaveni"
3. Vyberu položku "Přihl. ID Internet@TV"
4. Vyberu "Vytvoř"
5. Napisu nazev uctu např. "Develop"
6. Zadam PIN kod (později budeme potřebovat)
7. Odejdu ze všech menu

Přihlášení

1. Na DO: INTERNET
2. Na DO: červené tlačítko A
3. vyberu účet "Develop"
4. Zadam kod PIN
5. Potvrdim na DO: OK

Zadani IP adresy nového serveru

1. Musim být přihlášen jako "Develop"
2. Přejdu do menu "Nastaveni"
3. Vyberu "Vývoj"
4. Vyberu "Nastaveni IP serveru"
5. Napíšu IP "91.121.84.162"
6. Na DO: OK

Aktualizace widgetu

1. Musím být pořád nalogovaný jako "Develop"
2. Přejdu do menu "Nastaveni"
3. Vyberu "Vývoj"
4. Vyberu "Synchronizace uživatelských aplikací"
5. Počkám na potvrzovací okno o ukončení synchronizace
6. Na DO: OK

No a měl by Vám widget s NetPlayerem přibýt mezi ostatními widgety :-).

Spustte a v položce RSS zadejte třeba tuto adresu

http://aktualne.centrum.cz/feeds/rss/?photo=1

a mužete si prohlížet zprávy na centrumu :-) nebo

http://files.uloziste.com/609ee65e80dbaa43/rss.xml[/quote]

Zdravím. Úspěšně jsem zprovoznil NetPlayer. Bohužel, ať cokoliv zadám (dle odkazů v těchto diskuzích např.: http://tvwidget.pl/demo/demo1.xml, http://files.uloziste.com/37c2a1c48e035fee/kino.xml
, ...), tak mi TV hlásí "soubor nenalezen ....". Myslel jsem, že zprovoznění nějak nedopadlo, protože přes IE jsem se na ty soubory dostal. Až jsem nalezl tuto stránku a JEDEN (ten druhý) zdejší odkaz mi FUNGUJE :-), takže předpokládám, že NetPlayer je OK.
Může mi někdo poradit, kde dělám chybu ? Mám cca 14 dní SAMSUNG LE40C650.
Díky za radu/y.
mipro (3)|30.5.2011 15:16
[quote=tuareg;348139]Ahojte,
mám otázku.

Mám TV Samsung LE37C650 a chcel som nainštalovať NetPlayer. Postupoval som podľa návodu.

Vytvoření nového účtu Internet@TV

1. Na DO: INTERNET
2. Prejdu do "Nastaveni"
3. Vyberu položku "Přihl. ID Internet@TV"
4. Vyberu "Vytvoř"
5. Napisu nazev uctu např. "Develop"
6. Zadam PIN kod (později budeme potřebovat)
7. Odejdu ze všech menu

Přihlášení

1. Na DO: INTERNET
2. Na DO: červené tlačítko A
3. vyberu účet "Develop"
4. Zadam kod PIN
5. Potvrdim na DO: OK

Prvé dva kroky „Vytvoření nového účtu Internet@TV“ a „Přihlášení“ išlo pohode. Ale pri „Zadani IP adresy nového serveru“ mám problém.
Prihlásim sa ako "Develop" a prejdem do "Nastavenie" a tam som nenašiel "Vývoj" ako sa to píše v návode.

Zadani IP adresy nového serveru

1. Musim být přihlášen jako "Develop"
2. Přejdu do menu "Nastaveni"
3. Vyberu "Vývoj"
4. Vyberu "Nastaveni IP serveru"
5. Napíšu IP "91.121.84.162"
6. Na DO: OK

Prosím poraďte.
Ďakujem[/quote]

Ahoj, musíš použít malé "d" v develop.
Din0 (176)|31.5.2011 07:03
Vyřešil už někdo při nAhrávání PVR na disk, aby bylo možno tuto partition vidět na PC a popř. uložit do čitelného formátu (např. MPG), vím , že zde v tomto threadu byl odkaz na nějakej softík co umí tento formát načíst, ale nemůžu se ho dopátrat, a to čtení partition jsem hledal ale pořádně sem nic nevypátral, jen to, že jde o nějakej linuxovej oddíl.
Dík moc
bellows (16)|31.5.2011 08:03
[quote=Din0;348778]Vyřešil už někdo při nAhrávání PVR na disk, aby bylo možno tuto partition vidět na PC ...........[/quote]

Vyzkousejte nekdo software pro Sigmatek/Sencor/Evolve a jine podobne PVR.
Citace z fora na Technetu:
Utilita pro čtení interního disku ze zařízení Sigmatek DVBH-1000/2000 (SENCOR má naprosto identický firmware a lépe propracovanou část pro nahrávání druhým tunerem - viz jiné recenze, mám taky Sencor takže sigmatek nemohu posoudit). Program slouží pro zpřístupnění nestandardní datové struktury videozáznamů z DVB-T set-top-boxu Sigmatek DVBH-1000/2000 v OS Windows. Videozáznamem lze potom následně pracovat pomocí standardních střihových programů.
Zaznamenané video soubory mají příponu TS, jedná o MPEG-2 stream.

Ja to nezkousel, nemam potrebu, mam DVD/HDD rekorder. Program by mel byt ke stazeni nekde na Sigmateku. Musite hledat.. Treba to pojede.
cendoslav (33)|31.5.2011 21:01
Omlouvám se, že to sem nepříjde k tomuto typu televize, ale rodičům jsem pořídil typ LE46C570, především kvůli tuneru DVB-S/S2. Problém je, že se přibližně ve dvě hodiny po půlnoci televize sama zapne a prý se stahuje nějaká aktualizace. Nezapne se nějaký TV program, ale jen aktualizace. Nevíte kde je problém, popřípadě kde se dá stahování vypnout?
Díky.
Din0 (176)|31.5.2011 21:05
[quote=bellows;348788]Vyzkousejte nekdo software pro Sigmatek/Sencor/Evolve a jine podobne PVR.
Citace z fora na Technetu:
Utilita pro čtení interního disku ze zařízení Sigmatek DVBH-1000/2000 (SENCOR má naprosto identický firmware a lépe propracovanou část pro nahrávání druhým tunerem - viz jiné recenze, mám taky Sencor takže sigmatek nemohu posoudit). Program slouží pro zpřístupnění nestandardní datové struktury videozáznamů z DVB-T set-top-boxu Sigmatek DVBH-1000/2000 v OS Windows. Videozáznamem lze potom následně pracovat pomocí standardních střihových programů.
Zaznamenané video soubory mají příponu TS, jedná o MPEG-2 stream.

Ja to nezkousel, nemam potrebu, mam DVD/HDD rekorder. Program by mel byt ke stazeni nekde na Sigmateku. Musite hledat.. Treba to pojede.[/quote]

TAk jsem to zkousel del
http://pkc.blog.cz/1009/sigmatek-dvbh-2000-reseni-cteni-hdd-ve-windows-7-64bit
ale bohuzel sem to pod virtual PC nerozjel, neumoznila se mi moznost mounte, pouzivam Win 7 Ultimate , ma nekdo ji postrehy??
Diky
jis (1301)|31.5.2011 21:11
[quote=cendoslav;348921]Omlouvám se, že to sem nepříjde k tomuto typu televize, ale rodičům jsem pořídil typ LE46C570, především kvůli tuneru DVB-S/S2. Problém je, že se přibližně ve dvě hodiny po půlnoci televize sama zapne a prý se stahuje nějaká aktualizace. Nezapne se nějaký TV program, ale jen aktualizace. Nevíte kde je problém, popřípadě kde se dá stahování vypnout?
Díky.[/quote]Možná to bude na podobném místě v menu jako u předchozí řady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=254407&postcount=1823
jis (1301)|31.5.2011 21:19
[quote=Din0;348922]ale bohuzel sem to pod virtual PC nerozjel, neumoznila se mi moznost mounte[/quote]Co si pamatuji, tak ovladač Sigmatek Disk Reader byl dost choulostivý i při běhu pod skutečnými Windows XP a řadě lidem ani tam mount nefungoval, zkoušet to rozchodit ve virtual PC je podle mne zcela zbytečná snaha.
Black_PR (4)|31.5.2011 22:04
[quote=cendoslav;348921]Omlouvám se, že to sem nepříjde k tomuto typu televize, ale rodičům jsem pořídil typ LE46C570, především kvůli tuneru DVB-S/S2. Problém je, že se přibližně ve dvě hodiny po půlnoci televize sama zapne a prý se stahuje nějaká aktualizace. Nezapne se nějaký TV program, ale jen aktualizace. Nevíte kde je problém, popřípadě kde se dá stahování vypnout?
Díky.[/quote]

Mě se zapínala pravidelně, když se mi nabil telefon Samsung Galaxy S.
Zkoušel jsem to několikrát. Taky se mi párkrát v noci při nabití na 100% zapla.
cssoft (1)|1.6.2011 00:22
Omlouvám se, ale potřeboval bych pomoc. Známý má malý penzion a pořídil jsi několik TV typ LE46C570. Chtěli jsme využít Hotelový mód, aby když host pustí TV tak se mu spustí info kanál o službách v penzionu. To se podařilo tím, že běží vnitřní okruh s multimediálním zařízením, na kterém je tato smyčka dokola opakována. Do teď vše OK, ale problém nastane, když jsi host chce přepnout na satelit a pustit jsi libovolný program. Tlačítko k tomu určené ChList ne nefunkční a také EPG nefunguje. Takže se z TV stane jenom monitor. Kontaktoval jsem techniky v servise a nikdo to nedokázal vysvětlit proč to tak je. Tak jsem volal i na Samsung a technická podpora taky nic. Že se ozvou do 2 dnů emailem. Nakonec od toho dali ruce pryč a napsali že to televize nepodporuje a že jsi máme koupit Hotelovou TV. Na dotaz který model to je už mlčí .... Takže nevíte jak by se to dalo vyřešit. Prostě češi jsou pro ně podřadní. I když jim známy udělal tržbu za cca 200 000Kč to nikoho ze Samsungu nezajímá. Myslím jsi, že je to chyba v software, ale co s tím. Nemate nějaký nápad. Nesetkal se někdo s podobným problémem. Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Din0 (176)|2.6.2011 13:43
[quote=jis;348927]Co si pamatuji, tak ovladač Sigmatek Disk Reader byl dost choulostivý i při běhu pod skutečnými Windows XP a řadě lidem ani tam mount nefungoval, zkoušet to rozchodit ve virtual PC je podle mne zcela zbytečná snaha.[/quote]


TAkze na disk se lze dostat pomoci UFS explorer, ale bohuzel soubor s videem ma priponu srf s DRM ochranou a nelze s nim nic delat. Prochazel jsem vsechna mozna fora, ale nikde sem nedohledal ze by to nekdyo vyresil....
cendoslav (33)|8.6.2011 18:40
[quote=jis;348923]Možná to bude na podobném místě v menu jako u předchozí řady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=254407&postcount=1823[/quote]

jis, bylo to tím ...mamina může spokojeně spát. Děkuji ti.

Ale ještě jednou zneužiji vaší dobroty a zeptám se v tomto tématu na TV mých rodičů (LE46C570). Na stánkách Samsungu jsou dva firmware k tomuto typu TV:
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/lcd-tv/LE46C570J1SXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
Nevíte proč jsou dva a popřípadě, který použít na LE46C570?
fastf (29)|19.6.2011 18:56
Chci se zeptat mam problem mam externi prehravac, kterej jsem mel pres HDMI pripojenej k monitoru u PC fungoval bez problemu ted jsem ho premystil a pripojil k televizu UE37C6600 pres HDMI obraz funguje ale nejde zvuk pritom na monitoru fungoval diky
bagr3210 (379)|20.6.2011 09:42
[quote=cendoslav;350402]jis, bylo to tím ...mamina může spokojeně spát. Děkuji ti.

Ale ještě jednou zneužiji vaší dobroty a zeptám se v tomto tématu na TV mých rodičů (LE46C570). Na stánkách Samsungu jsou dva firmware k tomuto typu TV:
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/lcd-tv/LE46C570J1SXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
Nevíte proč jsou dva a popřípadě, který použít na LE46C570?[/quote]

Kdyz tam dal Samsung 2FW meli by byt oba v poradku a oba urceny pro tenhle typ LCD..Kdyz chces mit jistotu,tak jim zavolej,nebo napis,ale myslim si,z ebude jedno,ktery FW pouzijes.
ZMARCEL (77)|21.6.2011 08:26
ahoj samsungaci nova technicka hračička pro Samsung TV

ruSamsungTVCommunicator

http://samsung.rainerullrich.de/

je to zatim Beta-Version ale sikovná
cau zMarcel
andy_v (8)|21.6.2011 12:56
Zdravím před týdnem jsem si pořídil UE46C6500 a už třetí den pročítam toto vlákno,vlákno o Netplayeru a zkouším různé věci.Přesto že je zde pro me srozumitelně vše napsano a skoro vše funguje.Nevím si rady, jak přeinstalovat firmware z T-VALDEUC 3006.2 na 3009.2, který jsem si stáhl na flashku, ale LEDka ho na ni nevidí a ke všemu dnes se mi na TV upgradovaci tlačítko potlačilo a je nefunkční?A jestli mohu poprosit ještě jedna věc s apps: kde může být problém že se nemohu připojit k samsung Apps, vtuner,google maps respektive parkrat jsem se pripojil a zbytek se zobrazuje hlaška "připojuji"dochází k rušení"???Přitom mám vše nastavené rychlost připojení 18Mbits.Psal jsem do samsungu-žádná reakce.Mě konkrétně dost zajíma vtuner, který se mi teď po updatetu Internet@TV dokonce odinstaloval což mi teda už není vubec jasny...Moc děkuji
vasiks (107)|23.6.2011 20:40
Dnes mě moje LE4C650 sama od sebe vyzvala k update firmware na novou verzi. NEvíte někdo, jestli ve verzi T-VALDEUC-3009.2 bude fungovat PVR a netplayer?

Zatím update nechci udělat a bojím se, co se stane, až synek odklepne updatovat! Navíc se mi nechce dělat update přes internet / preferuji USB - mám být odvážný?
c12345 (46)|23.6.2011 20:54
No a právě já mám taky televizor Samsung LE46C653 a vyzvalo mě k to k upgrade fimware předtím to na televizy nikdy neupozorňovalo, že je nový fimware jde to nějak v menu zrušit, aby to nenabízelo ten nový fimware ????? Mám starší a jsem s ním spokojenej. Poraďte někdo kde se to nechá zrušit....
vcela (8)|23.6.2011 23:34
Tak jsem provedl ten update je to T-VALDEUC-3009.3.
Když zmačknu record tak mi to napíše Funkce nahrávání nebo timeshift není k dispozici.
Přestalo chodit spojení na sambu přez samygo :/ nepouští se run.sh, takže firmware smazal hack.
Co přibylo tak nějaká video půjčovna topfun v apikacich internet@tv. Archiv CT nic. Jeden film stoji 45kc.
bagr3210 (379)|23.6.2011 23:45
Ta videopujcovna(TOPFUN) je pro kazdeho,to uvolnil Samsung pro sve zakazniky zdarma-aplikaci!
Stahlo mi ji take a mam starsi FW!

Akorat bych dodal,ze jeden uzivatel na strankach JUCE-a uvadi,ze ma problem s PVR uz u FW 3009.2,mam ten samej FW,ale zadny problemy jsem nezaznamenal..Dokonce prej nelze se dostat do servis menu-s tim take problem nemam,i kdyz par pokusu bylo,kym jsem se tam dostal :-)

Nebudu ale pokouset osud a nechce se mi pak downgradovat,tak zustanu u FW 3009.2,nakonec,v podstate si myslim,ze zadny vyhody pro CZ+SK tam opet nebudu,EPG bude opet na urovni "hruza des",tudiz to necham byt jak to je..
Lepsi vrabcak v hrsti,jako....
bagr3210 (379)|23.6.2011 23:54
[quote=andy_v;352627]Zdravím před týdnem jsem si pořídil UE46C6500 a už třetí den pročítam toto vlákno,vlákno o Netplayeru a zkouším různé věci.Přesto že je zde pro me srozumitelně vše napsano a skoro vše funguje.Nevím si rady, jak přeinstalovat firmware z T-VALDEUC 3006.2 na 3009.2, který jsem si stáhl na flashku, ale LEDka ho na ni nevidí a ke všemu dnes se mi na TV upgradovaci tlačítko potlačilo a je nefunkční?A jestli mohu poprosit ještě jedna věc s apps: kde může být problém že se nemohu připojit k samsung Apps, vtuner,google maps respektive parkrat jsem se pripojil a zbytek se zobrazuje hlaška "připojuji"dochází k rušení"???Přitom mám vše nastavené rychlost připojení 18Mbits.Psal jsem do samsungu-žádná reakce.Mě konkrétně dost zajíma vtuner, který se mi teď po updatetu Internet@TV dokonce odinstaloval což mi teda už není vubec jasny...Moc děkuji[/quote]

Co se tyce upgradu,to bych nechal byt,ale kdyz uz ho teda moc chces,tak bych se Te zeptal,jestli si si stahnutou aplikaci "preinstaloval" na flesku(jelikoz to delas pres flesku!),mozna proto ju LED-ka nevidi.Musis totiz ten soubor extrahovat!
Dalsi vec je,mas dobre pripojen internet,ze Ti nejde poradne Apps?Skusil bych na Tvem miste kabel,ktery mas v LCD dat do PC,jestli net fakt funguje korektne!
A nakonec,mam sice jiny model LCD,ale v podstate se moc od sebe nelisi,proto by me zajimalo,jaky upgradovaci tlacitko mas na mysli..