Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

ritchi (225)|21.7.2011 18:43
Honzish

Mam ten isty problem,teraz sa mi aktualizoval youtube widget a funkcne je len "return",zrejme to vyriesi az nova aktualizacia.PVR ti ostalo aktivne aj po upgrade na FW 3009.2?Dost ludi tu pise,ze sa im upgradeom na najnovsi FW deaktivovalo PVR.Preto ostavam pri 3007.
MILOSHKO (587)|21.7.2011 22:10
ani mne nefunguje youtube (oficialne)
HD+3D youtube bezi bez problemov
bagr3210 (379)|21.7.2011 22:21
Tak mi to nedalo,otevrel jsem I@TV,aktualizovalo mi YOUTUBE a mam ten samej problem jak je vyse popsano..

Jak pise "Milos" YOUTUBE HD+3D facha bez problemu...
Honzish (8)|21.7.2011 22:27
[quote=ritchi;357826]Honzish

Mam ten isty problem,teraz sa mi aktualizoval youtube widget a funkcne je len "return",zrejme to vyriesi az nova aktualizacia.PVR ti ostalo aktivne aj po upgrade na FW 3009.2?Dost ludi tu pise,ze sa im upgradeom na najnovsi FW deaktivovalo PVR.Preto ostavam pri 3007.[/quote]

Ano, PVR mi běží i po upgradu FW, krom toho youtube nebyl žádnej problém...
ritchi (225)|21.7.2011 23:43
[quote=bagr3210;357872]tak mi to nedalo,otevrel jsem i@tv,aktualizovalo mi youtube a mam ten samej problem jak je vyse popsano..

Jak pise "milos" youtube hd+3d facha bez problemu...[/quote]
youtube hd+3d?
bagr3210 (379)|22.7.2011 00:16
No nevim,jestli to pisu upne spravne,ale YOUTUBE HD+3D je "neoficialni" verze Youtube v Samsungu Internet@TV..
Vic urcite najdes i tady na fore,resp.: hledej "Milosovi" odkazy a prispevky..

RESP.: Co jsi mel na mysli,jak jsi to myslel?
ritchi (225)|22.7.2011 10:29
Tu neoficialnu verziu YOUTUBE HD+3D moj TV nema a ako sa k nej dopracovat.Mam Yahoo widget kde youtube je,takze ten oficialny widget ma az tak netrapi,ze nefacha,ale bolo by zaujimave mat YOUTUBE HD+3D.
autobus (7)|22.7.2011 11:20
daj develop a ip 91.67.48.154
MILOSHKO (587)|22.7.2011 21:59
tak youtube uz slape tak ako ma ,
len stale neviem prist na to preco mi nechce zobrazovat vsetky filmy ,ale iba niektore
bagr3210 (379)|23.7.2011 09:17
Muzu potvrdit,ze mi dnes po zapnuti Internet@TV nabehla aktualizace widgetu YOUTUBE a uz funguje jak ma..
ZMARCEL (77)|30.7.2011 08:40
AHOJ SANGUGACI
Nově přidáno do Archivu TV - MARKÍZA TV , DOMA TV , HUSTE SK TV
Stream.cz a Muvi.cz atd...

v příloze najdete kompletní seznam menu na Netplayer

Adresa do netplayeru je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vice na http://samsung-tv.webnode.sk

cau a mnoho zábavy

PS : z důvodu že se cesta k videu vyskriptováná se na poprvé nepodaří cesta postavit tak to někdy musíte opakovat na dvakrát
BigSandy (163)|30.7.2011 12:27
Zdravím.
Nebyl čas a tak mi poslednich 50 stranek uteklo a než si najdu čas to vše přežvikat tak dotaz.
Našel už někdo nějaky funkční DLN server kromě Samsung PC Share Manager 4.2.


Ktere porty přesměrovat na TV aby fungoval i za routrem ???
Tomasek1234 (92)|30.7.2011 14:05
Dik ZMARCEL vyborna prace. Jen skoda, ze vetsina videa je v tak bidnem rozliseni, takze to neni moc na koukani, mozna kreslene serialy tam se to jeste da. Ale zbytek parada a pekne pohromade, diky.
MILOSHKO (587)|30.7.2011 16:01
bigsandy
HFS - HTTP File Server .skus prosim vyskusat tento pouzi externu IP port (80)
ak by fungoval dalo by sa teoreticky zdielat data medzi sebou /filmy,hudbu,foto, widgetlist atd
download: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
BigSandy (163)|30.7.2011 19:19
[quote=MILOSHKO;359450]bigsandy
HFS - HTTP File Server .skus prosim vyskusat tento pouzi externu IP port (80)
ak by fungoval dalo by sa teoreticky zdielat data medzi sebou /filmy,hudbu,foto, widgetlist atd
download: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

HTTP a DLN servr je uplně něco jibeho.
BigSandy (163)|31.7.2011 10:57
Hm.Je to v pr.
Za routrem se nějak ten DLN server nechyta i když jsem přesměroval všechen provoz přes forwarding na telku.
Testuji Wild Media Server ale ani samsung Share Manager telku nenajde
Hactor (11)|31.7.2011 18:16
ja som skusal na dlna wm11, twonky,winampremote,twersity,sam. allshare, sam.pc share manager a este zopar dalsich ale ani na jednom som sa nepripojil cez zapnuty eset smart security a poskusal som uz vsetko mozne ale ked nemas podobny problem s esetom nemal by byt problem sa napojit inak cez pc share manager nezabudni odkliknut "Prijat" v zdielat--nastavit politiku zariadenia
tu ma zoznam programov na dlna
http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
BigSandy (163)|1.8.2011 07:45
[quote=Hactor;359701]ja som skusal na dlna wm11, twonky,winampremote,twersity,sam. allshare, sam.pc share manager a este zopar dalsich ale ani na jednom som sa nepripojil cez zapnuty eset smart security a poskusal som uz vsetko mozne ale ked nemas podobny problem s esetom nemal by byt problem sa napojit inak cez pc share manager nezabudni odkliknut "Prijat" v zdielat--nastavit politiku zariadenia
tu ma zoznam programov na dlna
http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux[/quote]

A ktery bys doporučil, hlavně co nejmenši zatěž na system.
Něco jak pc share manager pro samsung ale trochu vylepšeny.
Jedine co mi strašně u tohoto programu vadi že nejdou pojnenovat složky.
Prostě kyž maš na HD složku FILMY a přidaš ji tak v telce zas vidiš složku FILMY.
I o každeho blbeho FTP servru to jde přejmenovat.
Hold Samsung se moc nevytah.
frantajetel (3)|1.8.2011 11:15
Zdravím, prosím místní odborníky o radu.
Mám Samsung LE46C650 s aktivovaným PVR přes hotelové menu. Jde mi o toto: nastavím si čas nějakýho nahrávání na USB flashku, upravím si ručně jeho začátek a konec, vypnu TV a ten v určený čas začne nahrávat (obrazovka je samozřejmě vypnutá). Já v průběhu nahrávání přijdu, zapnu TV (například abych viděl aktuální stav závodu F1, který nemohu v tu dobu celý sledovat), na obrazovce poskakuje nápis Nahrávání a vše je OK. Problém nastane, když musím v průběhu nahrávání opět odejít - vypnu ovladačem TV, aby nesvítila obrazovka v době mé nepřítomnosti, jenže tím zároveň zruším to nahrávání.
Dělám něco blbě nebo je to normání stav? Mě to připadá celkem uhozený.

P.S.: Pokud je již tento dotaz někde ve fóru řešen, tak se předem omlouvám, ale bohužel sem ho nenašel.

Děkuji za případné odpovědi
orhor (25)|1.8.2011 21:40
prosim dotaz:
existuje nejaky zpusob, jak nahrane porady pustit i na jinem zarizeni - PC?

diky
lacib (389)|1.8.2011 22:34
neexistujee..
MILOSHKO (587)|2.8.2011 16:19
TAK dalsi skvely pocin od sudruhov zo SAMSUNGU
prebehla aktualizacia yahoo widgetu (a ten je nefunkcny)
respektive spustenie vyzaduje UPGRADE software
som zvedavy co este vymyslia aby si clovek za kazdu cenu musel upgrade-ovat soft.
jis (1301)|2.8.2011 19:22
[quote=MILOSHKO;360056]TAK dalsi skvely pocin od sudruhov zo SAMSUNGU
prebehla aktualizacia yahoo widgetu (a ten je nefunkcny)
respektive spustenie vyzaduje UPGRADE software
som zvedavy co este vymyslia aby si clovek za kazdu cenu musel upgrade-ovat soft.[/quote]Netušil jsem, že je vlastně výhodou, že na modelovou řadu B už úplně kašlou...
bagr3210 (379)|2.8.2011 23:26
Moc sikovnej tah od Samsungu,fakt ze jo..
Taky jsem to aktualizoval driv,nez jsem se stihnul vzpamatovat..
mrtvy.kenny (1)|3.8.2011 00:18
zdravim, muze pls nekdo potvrdit, ze mu jede Show Jana Krause z prima archivu pres netplayer? u me obrazovka zbela a pak zcerna, ostatne stejne se to chova, kdyz je spatne odkaz. snazil jsem se s tim pohrat, ale nepodarilo se, slo by s tim neco udelat?

diky
St@nley78 (23)|3.8.2011 08:53
[quote=BigSandy;359421]Zdravím.
Nebyl čas a tak mi poslednich 50 stranek uteklo a než si najdu čas to vše přežvikat tak dotaz.
Našel už někdo nějaky funkční DLN server kromě Samsung PC Share Manager 4.2.

Ktere porty přesměrovat na TV aby fungoval i za routrem ???[/quote]


1. mě TV funguje za routerem naprosto normálně a žádné porty jsem přesměrovávat nemusel!

2. Proč všichni používají ten SAMSUNG PC Share Manager? Já ho ještě nezkusil, tak doufám, že chápu dobře, že slouží k tomu, abych mohl z PC sdílet například filmy, fotky, muziku rvnou do PC?!
Jestli ano, tak je to zbytečnost. Pod Windows 7 stačí to, co chcete sdílet zahrnout "do Knihovny" a TV normálně vidí tyto složky a umí přehrávat, co je v nich.

***

3. Nějakou dobu jsme tu řešili jak zabránit tomu, aby mi TV stále nutila nový firmware, z toho důvodu, abysme nepřišli o aktivované PVR.
Mám poznatek - cca 5 dní p osobě mi TV stále nový FW nutila (resp. upozorňovala na něj 1x denně) a pak to přestalo. Nyní mi TV sama od sebe nový FW nenutí a nic jsem nedělal, neblokoval, neměnil! Sama od sebe to vzdala :-D
jokosi (2)|3.8.2011 10:40
[quote=MILOSHKO;360056]TAK dalsi skvely pocin od sudruhov zo SAMSUNGU
prebehla aktualizacia yahoo widgetu (a ten je nefunkcny)
respektive spustenie vyzaduje UPGRADE software
som zvedavy co este vymyslia aby si clovek za kazdu cenu musel upgrade-ovat soft.[/quote]

Ani po upgrade na 3009.2 nie je yahoo widget funkčný - odskúšané včera, našťastie PVR ostalo funkčné.
bagr3210 (379)|3.8.2011 10:43
[quote=jokosi;360183]Ani po upgrade na 3009.2 nie je yahoo widget funkčný - odskúšané včera, našťastie PVR ostalo funkčné.[/quote]

Dik,ze jsi se obetoval!!
Tomasek1234 (92)|3.8.2011 22:45
Ja upgradovat urcite nebudu o PVR uz jsem jenou prisel tou 3009.2kou
BigSandy (163)|4.8.2011 05:54
[quote=St@nley78;360166]1. mě TV funguje za routerem naprosto normálně a žádné porty jsem přesměrovávat nemusel![/quote]
Muj dotaz se tykal servru DLN a ne funkčnosti lan v TV

[quote=St@nley78;360166]
2. Proč všichni používají ten SAMSUNG PC Share Manager? Já ho ještě nezkusil, tak doufám, že chápu dobře, že slouží k tomu, abych mohl z PC sdílet například filmy, fotky, muziku rvnou do PC?!
Jestli ano, tak je to zbytečnost. Pod Windows 7 stačí to, co chcete sdílet zahrnout "do Knihovny" a TV normálně vidí tyto složky a umí přehrávat, co je v nich.[/quote]
I když použivan win XP tak to take funguje,to vim a už jsem zkoušel.
Kyby šli vytvařet virtual složky, tak by to take postačilo.
St@nley78 (23)|4.8.2011 06:15
[quote]BigSandy;360355]Muj dotaz se tykal servru DLN a ne funkčnosti lan v TV[/quote]

Aha, tak to potom ano.

[quote]I když použivan win XP tak to take funguje,to vim a už jsem zkoušel.
Kyby šli vytvařet virtual složky, tak by to take postačilo.[/quote]

Pod XP jsem to nezkoušel, ale pod Win 7 si ty "virtuální" složky můžeš právě vytvořit v té Knihovně multimédií. Tam si můžeš dělat složky jaké chceš a přidávat si do nich libovolné soubory.
Bolek007 (31)|4.8.2011 07:19
[quote=BigSandy;360355]Muj dotaz se tykal servru DLN a ne funkčnosti lan v TV
[/quote]

jenom přidám svoji zkušenost s DLNA a routerem. Přešel jsem na VDSL a tím pádem jsem zapojil do domácí sítě nový VDSL router (Huawei) . Tento router má 4 LAN zásuvky. Používám DLNA jako jednu z funkcí NAS serveru. Takže z routeru (LAN1) mě vede patch kabel do gigabitovýho switche, odkud mám napojen NAS, PC, atd... Pokud TV napojím přímo na LAN port (2-4) VDSL routeru, tak nevidí DLNA, internet ale jede bez problému. Pokud ale TV napojím do onoho switche, tak vše (i s DLNA) jede OK (po restartu TV)...
BigSandy (163)|9.8.2011 07:00
No a me zkušenosti a velky problem.
Asi jsem se špatně vyjadřil když jsem napsat "za routrem", spiš by to mělo byt před routrem.
Mam net přes wifi v jedne vesnici.
Masku IP mam 255.255.255.0 což je plny subnet (255 ip adres) a všechny co je maji znam.
Pokud každy doma použije dlna server tak ho v telce vidim a normalně přehravam filmy od kohokoliv.
Ale jelikož ma každy jen 1 IP tak pokud chce připojit comp + TV musi použit routr a za routrem již neni ten DLNA server vidět i když přesměrujem všechny porty na IP kterou ma TV.
nin (388)|9.8.2011 13:27
[quote=BigSandy;361293]No a me zkušenosti a velky problem.
Asi jsem se špatně vyjadřil když jsem napsat "za routrem", spiš by to mělo byt před routrem.
Mam net přes wifi v jedne vesnici.
Masku IP mam 255.255.255.0 což je plny subnet (255 ip adres) a všechny co je maji znam.
Pokud každy doma použije dlna server tak ho v telce vidim a normalně přehravam filmy od kohokoliv.
Ale jelikož ma každy jen 1 IP tak pokud chce připojit comp + TV musi použit routr a za routrem již neni ten DLNA server vidět i když přesměrujem všechny porty na IP kterou ma TV.[/quote]

Jestli ti dobre rozumim, chcete spolecne s ostatnimi uzivateli sdilet sva DLNA zarizeni, z nichz kazde zarizeni je za jinym NATem. V tom pripade mate na vyber:

- Bud muzete spolecne (vsichni zapojeni do sdileni sva zarizeni (ap, router)) prenastavit statickymi routami.
- Neni-li to mozne (treba proto, ze staticke routy nejdou na zarizeni konfigurovat) je lepsi vyuzit napr. spolecne VPN.
- Nekdy je mozne v konfiguraci zarizeni nalezt neco jako UPnP Port Forwarding, coz v podstate zajistuje prenos protokolu za NAT.
- Obvykle je lepsi poohlednout se po nejake cloud sluzbe, ktera "zastresi" vase spoleca sdileni do jednoho celku se spolecnymi pravidly (Subsonic, Skifta).

Pozn.: UPnP Port Forwarding je z hlediska bezpecnosti velice nedoporucovany, vzhledem k tomu, ze UPnP vyuzivaji ke sve konfiguraci zarizeni, jez nevyzaduji solidni autentifikaci.
MILOSHKO (587)|9.8.2011 16:33
TAK Yahoo widget uz znova funguje sama prebehla aktualizacia bez potreby upgrade softu.
bagr3210 (379)|9.8.2011 16:37
Diky za info..Myslim,ze nic jineho jim nezustalo,nez to sprovoznit :D :)

Jeste bych se zeptal,pouziva nekdo TOPFUN? Nemate s tim problem?
MILOSHKO (587)|9.8.2011 21:20
BigSandy (163)|10.8.2011 06:38
[quote=MILOSHKO;361420]http://www.homemediaserver.ru/page1.php[/quote]

Ja vždy tvrdil že kluci s ruska jsou na takove věci šik.
I když ho pojmenovali Home Media Server, tak je to Wild Media Server, ktery je za 40 dolaču.
Je to uplně stejne.Jedine co v te ruske verzi zmizlo je v založce help selectin language.
I když patřim k te starši generaci, ktere se snažili vtloukat do hlavy ruštinu, přece jen angličtina by se
hodila vic.
Pokud otevřu exe soubor v ResHacker nebo Resource Tuner, žadna azbuka tam neni,jen eng.Neviš zda se to da přepnout do eng.
Hledam a nic.
ZMARCEL (77)|17.8.2011 09:58
ahoj Samsungači

zdravím všechny klikaře co mají doma tu správnou televizi a tím že si nahodily Netplayer ušetřily
asi 3 tisíce za xtreamer nebo jiné Siťové multimediální centrum :-) které má podobné menu a kterým jsem se nechal hodně inspirovat a někdy jsem ho pěkně vykradl. :-) Tím se ještě jednou omlouvám killermanovy a ostatním že jsme se napíchly na jeho skripty pro archiv TV ale tak moc jsem chtěl aby Netplayer uměl vše co xtreamer :-)
že už to skoro umí :-) .A na svém menu stále pracuji i když je to někdy časově velmi náročné i dnes jsem pro vás připravil par novinek na TV Live a z velkých hlubin internetu jsem pro vás vyštrachal funkční české a slovenské tv live , plus kanál poker chanel , no těch live TV podstatně přibylo z celého světa ale ne všechny jsou aktuální nebo si s nimi televize neumí poradit , na konci menu jsou slovenské radia kterých také dost přibylo :-) atd..

do přílohy jsem šoupl barandov co je nedodělány skript pro adresář kinotip kdo ma čas a náladu s kopírovat do USBWebserverv8_en/root/kinotip/ a experimentovat , adresáři televize jsou české a slovenské stream pro VLC Player můžete se koukat v práci na telku :-) ještě si nevím rady stě my to odkazy
aby byly použitelný v netplayeru je to rss pro videa s youtube

České komedie

http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/ceskeKOMedie/uploads?max-results=50&orderby=published

Filmgoria

http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/filmgoria/uploads?max-results=50&orderby=published

České filmy

http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/wwwczfilmtv/uploads?max-results=50&orderby=published

cau Zmarcel
adlib (71)|18.8.2011 18:22
Na tomto odkazu : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jsem se dočetl, že jako náhrada originálního wifi adaptéru jde použít Intellinet Wireless N300 USB (model 523974). Přesně tento jsem si pořídíl, ale bohužel TV Samsung LE40c670 ho vůbec nerozpozná. Nemáte někdo s tímto adaptérem zkušenosti?
ZMARCEL (77)|19.8.2011 07:23
ahoj Samsungači

pro zajímavost dnes uvádím stránku http://www.imediashare.tv/

o co se jedna ovládáni mobilem iPhone nebo aplikaci pro Android

cau Zmarcel
bagr3210 (379)|28.8.2011 09:21
Prosim Vas,muzete mi poradit,proc mi .mkv nechce prehrat?
Pise mi to "NEPODPOROVANY FORMAT SOUBORU"..
nin (388)|28.8.2011 10:35
[quote=bagr3210;363990]Prosim Vas,muzete mi poradit,proc mi .mkv nechce prehrat?
Pise mi to "NEPODPOROVANY FORMAT SOUBORU"..[/quote]

Uz se to tady na ceckovych a beckovych radach resilo mnohokrat, dokonce je tu na to specialni thread.

mkv by nemelo mit kompresovane hlavicky, coz novejsi verze mkvmerge gui defaultne kompresuji. Dale nejdou prehravat nektere H.264 profily a muze take vadit velky pocet referencnich snimku.

bagr3210 (379)|28.8.2011 11:17
[quote=nin;363994]Uz se to tady na ceckovych a beckovych radach resilo mnohokrat, dokonce je tu na to specialni thread.

mkv by nemelo mit kompresovane hlavicky, coz novejsi verze mkvmerge gui defaultne kompresuji. Dale nejdou prehravat nektere H.264 profily a muze take vadit velky pocet referencnich snimku.

[/quote]

Dekuji Ti moc..Ten thread jsem vubec nenasel..Dekuji!!
lacib (389)|10.9.2011 11:37
na AU strankach samsungu je novy fw 3010.1
ti, ktori maju hack a chcu pri nom ostat radsej nech neupgraduju..

http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=101&prd_mdl_cd=LA37C650L1MXRD&prd_mdl_name=LA37C650L1M&srchword=LA37C650L1M
Kudykam (89)|10.9.2011 18:07
[quote=lacib;365803]na AU strankach samsungu je novy fw 3010.1
ti, ktori maju hack a chcu pri nom ostat radsej nech neupgraduju..

http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=101&prd_mdl_cd=LA37C650L1MXRD&prd_mdl_name=LA37C650L1M&srchword=LA37C650L1M[/quote]

On existuje na C650 nějaký hack?
Nevíte co je nového v novém fw?
andy79 (2)|10.9.2011 20:16
[quote=Tomasek1234;354508]NEINSTALUJTE AKTUALIZACI 3009.2 JINAK PRIJDETE O AKTIVOVANE PVR !!!

Pokud uz se stalo jde to vyresit treba takto :

Musite Hacknout TV pomoci hotel modu. Pak prepsat informaci o nainstalovanem firmwaru (TV si bude pak myslet ze ma starou verzi) a potom z USB nainstalit vami vybrany starsi firmware (samozrejme ten kde PVR aktivovat jde) Postup je u juceho na webu a je velmi jednoduchy http://www.juce.sk/index.php?view=article&id=172&option=com_content&Itemid=61&limitstart=6#hack_cez_hotel_mode

firmwary jsou ke stazeni tady http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Old_%26_Good_Firmwares#T-VALDEUC_Family[/quote]

Ahoj, ten odkaz na sourceforge uz nejede, googlim ten starsi firmware 3008.3 ja divej a nic, nehodil by to pls nekdo nekam na stazeni, dik
lacib (389)|10.9.2011 21:14
[quote=Kudykam;365837]On existuje na C650 nějaký hack?
Nevíte co je nového v novém fw?[/quote]

hacking/rooting -> http://wiki.samygo.tv/index.php5/The_C_Series_Wiki#Hacking.2Frooting
changelog k novemu fw este nie je.
lacib (389)|10.9.2011 21:18
[quote=andy79;365858]Ahoj, ten odkaz na sourceforge uz nejede, googlim ten starsi firmware 3008.3 ja divej a nic, nehodil by to pls nekdo nekam na stazeni, dik[/quote]

ako na downgrade
http://wiki.samygo.tv/index.php5/How_to_downgrade_T-VALDEUC_firmware

starsie fw
http://www.filecrop.com/T-VALDEUC-3005.1.html
http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=1416&sid=cd06c7021740d0d2bd561080863bdde8#p17033