Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

netrix (2)|25.6.2010 17:24
zdravim vsechny...je to par dni co sem ci poridil C550 takze sem zatim v tematu lcd tv uplnej amater ...a mel bych pak dotazu :) 1.jestli jde nejak udelat aby mi se mi zobrazovalo epg pri prepinani pragramu,2. co ziskam kdyz aktivuju v servisnim menu C650(nekde sem tu cetl ze je to mozny) jestli to vubec ma cenu, 3. zkousel sem propojit tv s notebookem, mam adsl o2(modem od o2, pres wifi pripojen ntb, kabelem z modemu do tv, v pc tv vidim) ale kdyz pustim samsung pc share a dam sdilet slozku a na tv dam media tak me to pise ze neni zadny zdroj media...tak jestli to rada c550 vubec podporuje...jinak sem zjistil(pokud uz to tu neni znamy) ze u HD mkv souboru dela tv problem prehravani videa, u kteryho je Format_Profile, vypise nepodporovany videokodek...u 3.1, 4.1 atd video frci v pohode...tak treba to bude pro nekoho uzitecna informace
jis (1301)|25.6.2010 17:29
[quote=netrix;287262]1.jestli jde nejak udelat aby mi se mi zobrazovalo epg pri prepinani pragramu[/quote]U loňské řady B jsme to rozchodili teprve dnes ráno, takže musíš být trpělivý.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti#287242
p2key (8)|28.6.2010 11:26
Tak prepojil som tv s pc HDMI-HDMI a nejde zvuk.Mam zvukovku Realtek.Ako ho rozchodit?.
A hry zatial idu v pohode.Dik.
kescho (2)|28.6.2010 17:56
Chcel by som sa opytat majitelov tohto TV, ci je mozne zmenit pomer stran videa, ktore je prehravane napriklad z USB. Dnes som totiz v obchode skusal tento TV, vyskusal som samozrejme aj prehravanie MKV, AVI, VOB atd ale niektore VOB-ka ktore mali byt sirokouhle mi nespravne zobrazilo ako 4:3, cize vsetko zuzene na vysku. Stlacenim P.SIZE na DO mi TV nedovolil vykonat nic a narychlo som ine riesenie nenasiel.
Preto sa pytam Vas - skusenych uzivatelov, ci je mozne menit pomer stran prehravaneho videa alebo nie. Pripadne ako Vam prehrava VOB subory, napriklad samotne z dvd. Ja mam mnozstvo videoklipov v tomto formate, vacsina su 4:3 ale niektore su aj sirokouhle, a teda ma prekvapilo ked mi to v obchode prehral zuzene.
Vdaka

PS: Pokial by trebalo, mozem niekde uploadnut nejaky sirokouhly VOB videoklip.
vivid.sk (11472)|28.6.2010 21:20
kescho> toto bol problem aj rady "B". Samsung totiz ignoruje 16/9 flag (rozlisenie tychto videi na DVD je vzdy rovnake 720x576, teda 5:4 a Samsung to takto aj zobrazuje - sqare pixel 1:1). Pokial nepomoze tlacidlo Tools, tak zrejme smola. (Modifikovany firmare pre rady B toto riesi, aspon moznostou manualne si zmenit cez Tools korektne AR).

Zial prehravanie DVDcok nikdy neboli silnou strankou media playeru. Pri rade B to je to doslova nepouzitelne (ziadne menu, titulky, moznost prehadzovat audio tracky, ....)
Wintermute (265)|29.6.2010 19:54
Firmware 1014.3 z 2010-06-28 na obvyklém místě. Změny, jak se stalo zvykem, nezveřejněné...
3.ferda (27)|30.6.2010 22:02
[quote=vivid.sk;287524]kescho> toto bol problem aj rady "B". Samsung totiz ignoruje 16/9 flag (rozlisenie tychto videi na DVD je vzdy rovnake 720x576, teda 5:4 a Samsung to takto aj zobrazuje - sqare pixel 1:1). Pokial nepomoze tlacidlo Tools, tak zrejme smola. (Modifikovany firmare pre rady B toto riesi, aspon moznostou manualne si zmenit cez Tools korektne AR).

Zial prehravanie DVDcok nikdy neboli silnou strankou media playeru. Pri rade B to je to doslova nepouzitelne (ziadne menu, titulky, moznost prehadzovat audio tracky, ....)[/quote]

Jsem majitelem LE B 750 a tam to je vyřešeno firmwarem new age hlavně pro divx,mkv a spol.

Chystám se koupit k mámě do bytu LE C 450 ku.Jak to tedy u řady C funguje s přehráváním Divx,Avi,MKV apod?
Zobrazují se korektně? Doufám že jo.Jestli ne tak nevim k čemu by mediaplayer byl.
Nejsou špičaté hlavy nebo naopak roztažený?
Díky za odpověď.
vivid.sk (11472)|30.6.2010 22:41
[quote=3.ferda;287697]Jsem majitelem LE B 750 a tam to je vyřešeno firmwarem new age hlavně pro divx,mkv a spol.

Chystám se koupit k mámě do bytu LE C 450 ku.Jak to tedy u řady C funguje s přehráváním Divx,Avi,MKV apod?
Zobrazují se korektně? Doufám že jo.Jestli ne tak nevim k čemu by mediaplayer byl.
Nejsou špičaté hlavy nebo naopak roztažený?
Díky za odpověď.[/quote]

Predpokladal som ze to je z mojej odpovede jasne. Takze este raz:

Vsetky formaty videa so sqare pixel 1:1 su v playeri zobrazovane korektne (teda XviD, MKV a podobne) a to bez ohladu na firmware.

Problem je len s DVD Video (vob, pripadne TS), kde je flagmi oznaceny pomer stran videa, ktoreho rozlisenie je inak konstantne.

Podla prispevkov uzivatelov rady C je zatial s tymto problem, kedze samsung na to evidentne j*be. Taketo skolacke problemy uz mal davno vyriesit - ak by bola snaha.
Wintermute (265)|1.7.2010 00:01
[quote=vivid.sk;287701]Problem je len s DVD Video (vob, pripadne TS), kde je flagmi oznaceny pomer stran videa, ktoreho rozlisenie je inak konstantne.

Podla prispevkov uzivatelov rady C je zatial s tymto problem, kedze samsung na to evidentne j*be. Taketo skolacke problemy uz mal davno vyriesit - ak by bola snaha.[/quote]

Tak tak. S tím rozdílem, že Cčko narozdíl od Bčka dovoluje v menu (Tools / Režim2) nastavit roztažení videa na celou obrazovku. Což tedy řeší problém anamorphic DVD resp. VOB/TS/MPG (16:9 v 720x576). Nepříjemnost nastává když chci později přehrát video 4:3 v 720x576 nebo naopak 21:9 v 720x576, nebo 21:9 v MKV, to pak musím znovu do menu a přepnout na Tools / Režim1 aby nedošlo k nežádoucímu roztažení obrazu.

Čili řešitelné, ale stále značný opruz. Naštěstí je uvedené nastavení velmi dobře dostupné na 2-3 stisky DO.

Jak již uvedl vivid.sk AVI, MP4, MKV,... s 1:1 pixely se přehraje správně při nastavení Tools / Režim1.
jis (1301)|1.7.2010 00:27
[quote=Wintermute;287705]Tak tak. S tím rozdílem, že Cčko narozdíl od Bčka dovoluje v menu (Tools / Režim2) nastavit roztažení videa na celou obrazovku. Což tedy řeší problém anamorphic DVD resp. VOB/TS/MPG (16:9 v 720x576).[/quote]Ok.

[quote=Wintermute;287705]Nepříjemnost nastává když chci později přehrát video 4:3 v 720x576 nebo naopak 21:9 v 720x576, nebo 21:9 v MKV, to pak musím znovu do menu a přepnout na Tools / Režim1 aby nedošlo k nežádoucímu roztažení obrazu.
Čili řešitelné, ale stále značný opruz. Naštěstí je uvedené nastavení velmi dobře dostupné na 2-3 stisky DO.
Jak již uvedl vivid.sk AVI, MP4, MKV,... s 1:1 pixely se přehraje správně při nastavení Tools / Režim1.[/quote]Pokud Režim1 zobrazuje 1:1 pixely, pak se přece video 4:3 v rozlišení 720x576 nezobrazí správně! Protože 720x576 je poměr 5/4 a ne 4/3. Jak tedy to přepínání režimů zobrazení u řady C funguje? Co přesně dělá Režim1? Z popisů zde jsem se domníval, že řada C sice stále ještě neumí přepínat formát automaticky, ale že to jde alespoň ručně (a korektně).
vivid.sk (11472)|1.7.2010 09:44
Jis> spravna poznamka. Da sa predpokladat, ze rezim1 bude zobrazenie bez upravy korekcie AR (teda DVD bude zobrazne nespravne - tak ako aj v radach "B" s pomerom stran 5:4. Predpokladam ale, ze vacsina ludi si to ani nevsimne :D).

Ale snat do lepsie upresni Wintermute.
Wintermute (265)|1.7.2010 10:20
Ano správná poznámka. Docela se obávám, že 4:3 720x576 bude mírně deformované do 5:4. 768x576 by bylo v pořádku.

No nic, budu muset věc podrobit dalšímu zkoumání a napíšu poznatky. Každopádně i to potencionálně nedokonalé 4:3 je snesitelné více než jak ho zobrazí B650 s oficiálním fw.

Upřímně moc nechápu co je tak složitého na realizaci dodržení správného AR. TS MPEG2 stream přijímaný z DVB-T/S/C zobrazí TV správně, ale fakticky totéž z USB nebo DLNA najednou tvoří problém. Prostě lemplovina Samsungu...
jis (1301)|1.7.2010 10:42
[quote=Wintermute;287727]Ano správná poznámka. Docela se obávám, že 4:3 720x576 bude mírně deformované do 5:4.[/quote]Když jsem poprvé nahrál upravený fw, který mi umožňoval měnit formát zobrazení a tedy i porovnat mezi sebou zobrazení s poměrem stran 5/4 a 4/3, tak ten rozdíl mezi nimi je bohužel dost znát.

[quote=Wintermute;287727]No nic, budu muset věc podrobit dalšímu zkoumání a napíšu poznatky.[/quote]Díky :).

[quote=Wintermute;287727]Upřímně moc nechápu co je tak složitého na realizaci dodržení správného AR. TS MPEG2 stream přijímaný z DVB-T/S/C zobrazí TV správně, ale fakticky totéž z USB nebo DLNA najednou tvoří problém. Prostě lemplovina Samsungu...[/quote]Přesně tak, při příjmu to zobrazí správně, ale při přehrávání už ne. Jako kdyby vývoj mělo na starost několik týmů, které spolu ani pořádně nekomunikují. Napsal jsi to výstižně, to je opravdu lemplovina. Nechce se mi věřit, že jinde ve světě mají všechen obsah už jen v 16/9 a 4/3 už prostě neřeší. A co staré TV archivy, kde je vše 4/3?
rasto1979 (9)|2.7.2010 09:49
Zdravim Vas vsetkych, vcera som sa stal majitelo lce 37c670. Chcem Vas poprosit o radu ako postupovat pri pouzit CI.Televizor som kupil hlavne preto, ze ma aj satelitny tuner a moznost sledovat skylink. Zakupil som dekodovaci modul aj kartu skylink. Podarilo sa mi naladit vsetky satelitne programy z oboch druzic atra 19,2 aj 23,5. Mam vsak podstatny problem s tym, ze hoci som vlozil modul s kartou do CI slotu, kodovane programi skylinku mi nejdu. Idu len vsetky volne programy. Neviem si s tym rady, nakolko manual je dost chudobny ohladne CI slotu. Pisu ze by to malo automaticky sparovat, ale to sa neudeje, televizor takuto hlasku neda. V karte problem nebude nakolko mame dve a jedna je na 100% funkcna. Cez menu televizora pre CI slot som nasiel ze je tam nacitane zariadenie pre kodovanie Cryptoworks. Ked som modul vytiahol tak zmizli udaje. Som z toho zmatetny.

Inak televizor nehuci alebo len slabucko co vo vzdialenosti 1,5 M nepocut, obraz je skutocne brilantny.

Dakujem vopred za pomoc.
vivid.sk (11472)|2.7.2010 09:53
rasto> Je mozne, ze tvoj CI modul nie je kompatibilny. Prebehni toto vlakno, kde su konkretne moduly, ktore su odskusane a funkcne.
rasto1979 (9)|2.7.2010 09:58
modul som zakupil orginal na skylink v TPD. Iredeto - cryptoworks, aj ho skusali v TPD tam im to islo...
Wintermute (265)|2.7.2010 10:54
[quote=rasto1979;287819]modul som zakupil orginal na skylink v TPD. Iredeto - cryptoworks, aj ho skusali v TPD tam im to islo...[/quote]

Zkoušeli ho s tou tvou konkrétní kartu? Pokud ne, je pravděpodobné, že na kartě ještě nejsou aktivace pro příjem kódovaných programů. Kartu i se slotem zastrč do TV, nalaď ČT1 a čekej a čekej. V řádu minut, max desítek minut by měla karta obdržet oprávnění a začít dekódovat programy. V ideálním případě.

Taky je možné, že kartu do slotu zasunuješ opačně (čipem od TV vs čipem k TV). To je poměrně častá chyba :-) Slot máš zřejmě zasunut správně, když ho TV rozpoznává.

Žádné párování karty s modulem se u Skylinku naštěstí neprovádí (Irdeto ani Cryptoworks). Ani automatické, ani ruční.
rasto1979 (9)|2.7.2010 13:03
Nie neskusali ho s mojou kartou, mali svoju. Skusal som aj uz aktivnu kartu a nic. Aj som kartu obracal ako pises od TV aj k TV. Dokonca to bolo mozno aj 20 min. Na dekodere nie je naznacene kotorou stranov ma ist cip. No budem dnes skusat dalej. Mozno bola v niektorej pozicii karta kratsie.
rasto1979 (9)|2.7.2010 18:43
to Wintermute: tak som vyskusal Tvoju radu a samsung sa chytil, zistil som vsak ze ide bud jeden satelit alebo druhy. Treba to dolatit... zrejme treba naladit prepinanie oboch satelitov, budem skusat dalej, ale CI slot je ok ako aj karta.
vivid.sk (11472)|2.7.2010 23:22
budes tam musiet nastavit DiSEqC pre tie astry.
rasto1979 (9)|3.7.2010 09:14
No pokusal som sa nastavit diseqc pre Astry, ale stale mi bud ide jeden satelit alebo druhy. Vyzera to tak ze software v TV diseqc 1.2 nepodporuje diseqc 1.0. a 1.1. Bud mam signal na jednom satelite alebo na druhom. Oba naraz nemaju. Funguje to niekomu na obidva satelity? Mozno robim niekde chybu. Diseqc sice ponuka prepinanie 1/4, 2/4, 3/4, 4/4 ale ked som skusal kombinacie signal sa vzdy objavy iba na jednom zo satelitov, druhy signal nema a naopak. Nahodou nova verzia firmwaru neriesi tuto situaciu?
vivid.sk (11472)|3.7.2010 11:02
Mozno robim niekde chybu. Diseqc sice ponuka prepinanie 1/4, 2/4, 3/4, 4/4 ale ked som skusal kombinacie signal sa vzdy objavy iba na jednom zo satelitov

Samozrejme, vzdy je signal len na jednom zo satelitov (presnejsie na jednom LNB). A to v zavislosti od toho, ktory prepnes kanal (teda ktora pozicia je aktualna). Prepinac je tam na to, aby aktivoval dane LNB.Diseqc 1.2 by mal byt spatne kompatibilny, tak poskuaj rozne kombinacie.
lub31 (9)|3.7.2010 14:44
Dobry den chcel by som sa opytat ako sa da zapnut to cervene podsvietenie pod obrazovkou neviem to nikde najst a ako sa dostanem do servisneho menu?
Dakujem.
cerven.jpg
jis (1301)|3.7.2010 15:17
[quote=lub31;287932]Dobry den chcel by som sa opytat ako sa da zapnut to cervene podsvietenie pod obrazovkou neviem to nikde najst[/quote]Píšou to v návodu, ještě jsi ho nečetl? Pokud to v něm nemůžeš najít, stahni si PDF verzi ze stránek výrobce a použij hledání.

[quote=lub31;287932]ako sa dostanem do servisneho menu?[/quote]Vzhledem k předchozímu dotazu, bych se v SM být tebou vůbec nešťoural. K čemu to potřebuješ?
lub31 (9)|3.7.2010 19:29
[quote=jis;287935]Píšou to v návodu, ještě jsi ho nečetl? Pokud to v něm nemůžeš najít, stahni si PDF verzi ze stránek výrobce a použij hledání.

Vzhledem k předchozímu dotazu, bych se v SM být tebou vůbec nešťoural. K čemu to potřebuješ?[/quote]

Dik za fantasticku odpoved keby som to nasiel tak sa tu nepytam.
Lako (73)|4.7.2010 07:45
[quote=rasto1979;287914]No pokusal som sa nastavit diseqc pre Astry, ale stale mi bud ide jeden satelit alebo druhy. Vyzera to tak ze software v TV diseqc 1.2 nepodporuje diseqc 1.0. a 1.1. Bud mam signal na jednom satelite alebo na druhom. Oba naraz nemaju. Funguje to niekomu na obidva satelity? Mozno robim niekde chybu. Diseqc sice ponuka prepinanie 1/4, 2/4, 3/4, 4/4 ale ked som skusal kombinacie signal sa vzdy objavy iba na jednom zo satelitov, druhy signal nema a naopak. Nahodou nova verzia firmwaru neriesi tuto situaciu?[/quote]

info z diskusie k c670-ke: Samozrejme, ze to ide a uplne v pohode. Mam c670-ku a duo monoblock so skylinkom. Dokopy cca 800 tv a radio kanalov volnych a platenych. V nastaveniach satelitu mam pozicioner vypnuty. Pri LNB nastav pri Astre 19,2 DiSEqC 1/4 pri Astre 23,5 DiSEqC 1/2. Mne to funguje. Akurat sme si s technikom vsimli, ze TV ma asi o 20% slabsiu citlivost ako samostatny sat receiver. Pri niektorych kanaloch kvalita obrazu v info tabulke iba 47%, ale napriek tomu je obraz pekny. Neviem ci je to smerodajny udaj.
jis (1301)|5.7.2010 00:04
[quote=lub31;287932]Dobry den chcel by som sa opytat ako sa da zapnut to cervene podsvietenie pod obrazovkou neviem to nikde najst[/quote]

[quote=jis;287935]Píšou to v návodu, ještě jsi ho nečetl? Pokud to v něm nemůžeš najít, stahni si PDF verzi ze stránek výrobce a použij hledání.[/quote]

[quote=lub31;287957]Dik za fantasticku odpoved keby som to nasiel tak sa tu nepytam.[/quote]Docela jsi mě zmátl svým dotazem, který o tom podsvícení hovořil se samozřejmou jistotou, že tam je. Protože vlastním pouze model B, musel jsem si od tvého modelu C stáhnout PDF manuál, abych pomocí hledání během pár sekund zjistil, že letošní řada C už nemá na rozdíl od loňské řady B "světelný efekt/light effect". Trochu mě to překvapilo, netušil jsem, kde všude se dá ještě ušetřit. To, že jsi to nenašel, je tedy v pořádku. A jinak se na mě nezlob, ale hledání v PDF verzi manuálu je na rozdíl od hledání v tištěné verzi přece jen rychlejší a jistější a byl bys překvapen, kolik lidí tento prostý fakt ignoruje.
Miliondj (7)|5.7.2010 09:01
Tv skvěle funguje (LE46C650), jen to přehrávání Mkv stále nějak nejde. V příloze jsou ukázky těch, co TV odmítá přehrát. MP4, Avi, mov - s těmi není problém, ale konvertujte si 18GB filmy...
Další problém je, že nepřehrává srt titulky, i když se jmenují stejně jako film, to taky zamrzí...
-
Bavím se o přehrávání přes PC Share (nepoužívám samsung share, funguje to přes win media center - mám Win 7, samsung share s media center nekamarádí asi...) , který jinak funguje bez problémů, i net a všechny aplikace fungují.
lub31 (9)|5.7.2010 10:23
[quote=jis;288013]Docela jsi mě zmátl svým dotazem, který o tom podsvícení hovořil se samozřejmou jistotou, že tam je. Protože vlastním pouze model B, musel jsem si od tvého modelu C stáhnout PDF manuál, abych pomocí hledání během pár sekund zjistil, že letošní řada C už nemá na rozdíl od loňské řady B "světelný efekt/light effect". Trochu mě to překvapilo, netušil jsem, kde všude se dá ještě ušetřit. To, že jsi to nenašel, je tedy v pořádku. A jinak se na mě nezlob, ale hledání v PDF verzi manuálu je na rozdíl od hledání v tištěné verzi přece jen rychlejší a jistější a byl bys překvapen, kolik lidí tento prostý fakt ignoruje.[/quote]

Tak nechapem preco to tak reklamuju /light effect/ na ich strankach je to iba opticky klam?

http://www.samsung.com/sk/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE40C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
11_xsmall.jpg
adlib (71)|5.7.2010 11:20
[quote=Miliondj;288030]Tv skvěle funguje (LE46C650), jen to přehrávání Mkv stále nějak nejde. V příloze jsou ukázky těch, co TV odmítá přehrát. MP4, Avi, mov - s těmi není problém, ale konvertujte si 18GB filmy...
Další problém je, že nepřehrává srt titulky, i když se jmenují stejně jako film, to taky zamrzí...
-
Bavím se o přehrávání přes PC Share (nepoužívám samsung share, funguje to přes win media center - mám Win 7, samsung share s media center nekamarádí asi...) , který jinak funguje bez problémů, i net a všechny aplikace fungují.[/quote]

Pokud používáš jako DLNA server WMC, tak ti TV přehraje pouze formáty, které umí přehrát přávě ten WMC, protože jako nepodporované je ani nezobrazuje v knihovně médií. Já používám Samsung Share a tam to funguje naprosto bez problémů.
Miliondj (7)|5.7.2010 12:14
[quote=adlib;288045]Pokud používáš jako DLNA server WMC, tak ti TV přehraje pouze formáty, které umí přehrát přávě ten WMC, protože jako nepodporované je ani nezobrazuje v knihovně médií. Já používám Samsung Share a tam to funguje naprosto bez problémů.[/quote]

-
A jak na Win 7 zničím WMC? mě to právě nešlo přes ten PC share vůbec spustit, protže se nespustil (nešel spustit) DLNA server a ani kolega co programuje mi to na těch win 7 (s kterýma nemá zkušenost) nerozchodil...
Jinak ve WMC ty soubory vidim (nějakej registr trik), ale nepřehraje je to, a pak ani TV...
-
tak jsem ty mkv-čka pouštěl i přes samsung PC share a pořád to píše nepodporovaný formát.
Poradíte mi jaký mkv to přehrává, nebo kde jinde může být chyba?
Wintermute (265)|5.7.2010 12:32
Není důvod vyhýbat se Samsung Share. Funguje velmi dobře, v součinnosti se Samsung TV dle mé zkušenosti lépe než jiné DLNA servery (serviio, tversity, twonky, ...) a poskytne skutečně funkční titulky. Vytknul bych mu na straně PC uživatelské rozhraní pro idioty a vytváření souboru .mta vedle *každého* zaindexovaného mediálního souboru. Nenarazil jsem na problémy při provozování několika různých DLNA/UPnP serverů na PC zároveň (k výše jmenovaným navíc azureus a dvbviewer).

Teď z jiného soudku... zaměřil jsem se na test několika klipů s "problematickým" AR na mediaplayeru C650. Závěr: není to žádná sláva, proti B650 posun tak o slepičí krok. Veškeré anamorfní klipy (SAR <> DAR) s DAR jiným než 16:9 jsou přehrány deformovaně a nejde s tím fakticky nic dělat.

720x576 DAR 4:3 = přehráno v 5:4 (režim1)
480x576 DAR 4:3 = přehráno v 5:6 (režim1, tuhle hrůzu celé roky vysílalo UPC Direct pod označením "digitální kvalita")

Ignorováním DAR přehrávačem nejsou postiženy jen TS a MPG, stejný problém jsem zaznamenal u anamorfního MKV (704x572 DAR 16:9).

Mediaplayer disponuje třemi režimy zobrazení:
Původní = zobrazení 1:1 (tedy bez přepočítání velikosti) při dodržení SAR
Režim1 = roztažení na maximum při dodržení SAR
Režim2 = roztažení na maximum (fill) bez ohledu na jakékoli AR

Bohatší možnosti nastavení zobrazení, tak jak je Samsung implementoval v TV-režimu (tl. P.SIZE), nejsou v mediaplaeru k dispozici. Taktéž tlačítka SUBST a DUAL nemají v mediaplayeru přiřazenu funkci. Nelogické, nekonzistentní. Tedy potvrzení teorie, že vývoj mediaplayeru probíhá odděleně a do FW byl přibastlen, aniž by se někdo hlouběji zamyslel nad použitelností.

----------------------------
*SAR = Storage Aspect Ratio
*DAR = Display Aspect Ratio
ladik1983 (257)|5.7.2010 13:20
ani na B rade zadny light efekt neni
jis (1301)|5.7.2010 18:45
[quote=lub31;288038]Tak nechapem preco to tak reklamuju /light effect/ na ich strankach je to iba opticky klam?[/quote]Pokud máš na mysli ten obrázek, který jsi přiložil, tak při nasvícení TV zezadu (denním světlem, lampičkou) to tak asi bude vypadat. Ale slovem to Samsung nikde nezmiňuje, nebo jsem to přehlédl?
jis (1301)|5.7.2010 18:56
[quote=ladik1983;288062]ani na B rade zadny light efekt neni[/quote]Ale je, viz snapshot z manuálu. Co ty máš vlastně za model, že ho nemáš?
light_effect.png
lub31 (9)|5.7.2010 19:11
Neni tu nejaky borec co by sem hodil svoje nastavenia pre film :jas,kontrast atd.
Tie vyrobne nastavenia sa mi neako nezdaju ,ked pozeram film /DIVX/ cez Media play ako by som pozeral telenovelu.Dakujem.
ladik1983 (257)|5.7.2010 19:35
[quote=lub31;288096]Neni tu nejaky borec co by sem hodil svoje nastavenia pre film :jas,kontrast atd.
Tie vyrobne nastavenia sa mi neako nezdaju ,ked pozeram film /DIVX/ cez Media play ako by som pozeral telenovelu.Dakujem.[/quote]

vypni funkci 100Hz a bude to OK


jinak mam le55b650 a zadne takove nastaveni nevidim :)
jis (1301)|6.7.2010 00:20
[quote=ladik1983;288106]jinak mam le55b650 a zadne takove nastaveni nevidim :)[/quote]Aha, takže světelný efekt budou mít asi pouze modely od řady 7 výše.
rasto1979 (9)|7.7.2010 08:31
[quote=Lako;287968]info z diskusie k c670-ke: Samozrejme, ze to ide a uplne v pohode. Mam c670-ku a duo monoblock so skylinkom. Dokopy cca 800 tv a radio kanalov volnych a platenych. V nastaveniach satelitu mam pozicioner vypnuty. Pri LNB nastav pri Astre 19,2 DiSEqC 1/4 pri Astre 23,5 DiSEqC 1/2. Mne to funguje. Akurat sme si s technikom vsimli, ze TV ma asi o 20% slabsiu citlivost ako samostatny sat receiver. Pri niektorych kanaloch kvalita obrazu v info tabulke iba 47%, ale napriek tomu je obraz pekny. Neviem ci je to smerodajny udaj.[/quote]


Opat som to nastavoval, nastavil som na astru 19,2 diseqc 1/4 a na 23,5 diseqc 2/4( ja tam nemam 1/2). Pozicioner vypnuty. Ked som skusal signal na oboch satelitoch bol. Naladilo vsetky programy, ale stale mi idu iba volne programy. Ked sa prepnem na plateny napr. STV 1 vyskoci kodovany signal a ostane to stale zakodovane. Nevie to dekodovat. Dekodovat to vie len ked vypnem satelit 19,2 a necham len naladenu 23,5. Vtedy mi dekoduje platene kanaly. Nerozumien tomu uz, preco na samotnom satelite 23,5 to dekoduje a na oboch satelitoch nie. Skusim este prehrat firmware, ci nie je zrada v nom. Tak ako pises o slabsej kvalite signalu, mozem to potvrdit na televizore mam tiez signal kvality 47% a samostatnom satelitnom prijmaci druheho televizora mam 82-97% signalu. Napriek tomu je obraz vyborny. Poradte este niekto ak mozete...
Lako (73)|7.7.2010 08:39
[quote=rasto1979;288328]Opat som to nastavoval, nastavil som na astru 19,2 diseqc 1/4 a na 23,5 diseqc 2/4( ja tam nemam 1/2). Pozicioner vypnuty. Ked som skusal signal na oboch satelitoch bol. Naladilo vsetky programy, ale stale mi idu iba volne programy. Ked sa prepnem na plateny napr. STV 1 vyskoci kodovany signal a ostane to stale zakodovane. Nevie to dekodovat. Dekodovat to vie len ked vypnem satelit 19,2 a necham len naladenu 23,5. Vtedy mi dekoduje platene kanaly. Nerozumien tomu uz, preco na samotnom satelite 23,5 to dekoduje a na oboch satelitoch nie. Skusim este prehrat firmware, ci nie je zrada v nom. Tak ako pises o slabsej kvalite signalu, mozem to potvrdit na televizore mam tiez signal kvality 47% a samostatnom satelitnom prijmaci druheho televizora mam 82-97% signalu. Napriek tomu je obraz vyborny. Poradte este niekto ak mozete...[/quote]

Skus vo vlakne k 670-ke uživatel "pratel"...ja som ho len citoval
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23683-samsung-le40c670
mattway (12)|7.7.2010 08:46
[quote=rasto1979;288328]Opat som to nastavoval, nastavil som na astru 19,2 diseqc 1/4 a na 23,5 diseqc 2/4( ja tam nemam 1/2). Pozicioner vypnuty. Ked som skusal signal na oboch satelitoch bol. Naladilo vsetky programy, ale stale mi idu iba volne programy. Ked sa prepnem na plateny napr. STV 1 vyskoci kodovany signal a ostane to stale zakodovane. Nevie to dekodovat. Dekodovat to vie len ked vypnem satelit 19,2 a necham len naladenu 23,5. Vtedy mi dekoduje platene kanaly. Nerozumien tomu uz, preco na samotnom satelite 23,5 to dekoduje a na oboch satelitoch nie. Skusim este prehrat firmware, ci nie je zrada v nom. Tak ako pises o slabsej kvalite signalu, mozem to potvrdit na televizore mam tiez signal kvality 47% a samostatnom satelitnom prijmaci druheho televizora mam 82-97% signalu. Napriek tomu je obraz vyborny. Poradte este niekto ak mozete...[/quote]
Pozor na ASTRE 19,2 sú tiež slovenské a české kanály ale od UPC nie Skylink. Keď máš naladené obidve družice neprepínaš náhodou tie kanály z UPC?
Wintermute (265)|7.7.2010 10:30
[quote=mattway;288332]Pozor na ASTRE 19,2 sú tiež slovenské a české kanály ale od UPC nie Skylink. Keď máš naladené obidve družice neprepínaš náhodou tie kanály z UPC?[/quote]

Přesně tak. Zkus třeba ČT1 HD, Nova HD (pozor jsou dvě, jedna pro karty CSLink, druha pro Skylink) nebo STV3. Tyto kanály na 19.2E (UPC) nejsou vůbec a na 23.5E jsou kódované. Měly by ti hrát i když naladíš obě družice přes DISEQC.

A k těm % u ukazatele signálu. To nejsou vůbec směrodatné údaje (i když pravda, hodnoty pod ~60% nejsou obvyklé u sat přijímačů u takto silných družic). Rozhodující je přímé srovnání na slabých frekvencích, které jsou na SAT přijímači na hranici příjmu: kostičkují či vypadávají. Pokud tyto na C670 nehrají vůbec, pak je jasné že má tuner s horší citlivostí, případně naopak. No takové kanály na 19.2E a 23.5E asi budeš hledat těžko. Snad leda při dešti či sněžení. Porovnatelné údaje z hlediska kvality přijímaného signálu jsou chybovost (BER) a odstup signálu od šumu (SNR). Při nulové chybovosti je obraz naprosto shodný jako na SAT přijímači, bez ohledu na to jestli 670 ukazuje třeba scifi údaj 40%. V digitálu nedegraduje obraz postupně, ale skokově tedy - buď je bezchybný, nebo místy kostičkuje, nebo není vůbec. :-)
jis (1301)|7.7.2010 14:10
[quote=Wintermute;288347]A k těm % u ukazatele signálu. To nejsou vůbec směrodatné údaje (i když pravda, hodnoty pod ~60% nejsou obvyklé u sat přijímačů u takto silných družic). Rozhodující je přímé srovnání na slabých frekvencích, které jsou na SAT přijímači na hranici příjmu: kostičkují či vypadávají. Pokud tyto na C670 nehrají vůbec, pak je jasné že má tuner s horší citlivostí, případně naopak. No takové kanály na 19.2E a 23.5E asi budeš hledat těžko. Snad leda při dešti či sněžení. Porovnatelné údaje z hlediska kvality přijímaného signálu jsou chybovost (BER) a odstup signálu od šumu (SNR). Při nulové chybovosti je obraz naprosto shodný jako na SAT přijímači, bez ohledu na to jestli 670 ukazuje třeba scifi údaj 40%. V digitálu nedegraduje obraz postupně, ale skokově tedy - buď je bezchybný, nebo místy kostičkuje, nebo není vůbec. :-)[/quote]Pěkně řečeno. Podobné je to i u DVB-T STB, nemá cenu srovnávat procentní ukazatele síly a kvality signálu mezi různými STB.
dogs (351)|8.7.2010 01:49
Malý dotaz na zkušenější, přejmenoval jsem na USB disku název filmu a nyní v media play vidím film 2x, jednou s původním názvem a podruhé s novým. Hledal jsem něco jako aktualizovat ale nic jsem nenašel, dá se toto nějak odstranit ?

Díky za radu
rasto1979 (9)|8.7.2010 07:36
[quote=Wintermute;288347]Přesně tak. Zkus třeba ČT1 HD, Nova HD (pozor jsou dvě, jedna pro karty CSLink, druha pro Skylink) nebo STV3. Tyto kanály na 19.2E (UPC) nejsou vůbec a na 23.5E jsou kódované. Měly by ti hrát i když naladíš obě družice přes DISEQC.

A k těm % u ukazatele signálu. To nejsou vůbec směrodatné údaje (i když pravda, hodnoty pod ~60% nejsou obvyklé u sat přijímačů u takto silných družic). Rozhodující je přímé srovnání na slabých frekvencích, které jsou na SAT přijímači na hranici příjmu: kostičkují či vypadávají. Pokud tyto na C670 nehrají vůbec, pak je jasné že má tuner s horší citlivostí, případně naopak. No takové kanály na 19.2E a 23.5E asi budeš hledat těžko. Snad leda při dešti či sněžení. Porovnatelné údaje z hlediska kvality přijímaného signálu jsou chybovost (BER) a odstup signálu od šumu (SNR). Při nulové chybovosti je obraz naprosto shodný jako na SAT přijímači, bez ohledu na to jestli 670 ukazuje třeba scifi údaj 40%. V digitálu nedegraduje obraz postupně, ale skokově tedy - buď je bezchybný, nebo místy kostičkuje, nebo není vůbec. :-)[/quote]

Tak podarilo sa to skoro na 99%, nejde mi prave iba na astre 23,5E CT HD, a Nova, Nova cinema. Tieto dva transponderi tam nemam, tak to nenaslo. Hoci pisu v manuali, ze by si malo transponder automaticky pridat ked tam nieje. No nepridalo, a manualne som skusa pridat novy transponder, ale neberie mi to. Zadam sice frekvencie, ale neviem ho zapisat do zoznamu, aby tam ostal nastaveny. (programy CT HD, Nova a Nova cinema mi isli iba vtedy ked som mal vypnuty diseqc na oboch satelitoch, potom ale chybali napr. STV1. STV2... a samozrejme volne) No niekde je este zadrhel.
Vdaka za rady, snad sa mi to podari na 100%.
jis (1301)|8.7.2010 08:34
[quote=dogs;288477]Malý dotaz na zkušenější, přejmenoval jsem na USB disku název filmu a nyní v media play vidím film 2x, jednou s původním názvem a podruhé s novým. Hledal jsem něco jako aktualizovat ale nic jsem nenašel, dá se toto nějak odstranit ?[/quote]Zkus na ten disk nahrát nějaký další soubor, nejlépe takový, který tam ještě není zastoupen. Pokud na něm máš např. pouze *.mkv videa, přidej tam třeba *.avi. Mělo by se to spravit.
libkr (13)|8.7.2010 14:45
[quote=rasto1979;288484]Tak podarilo sa to skoro na 99%, nejde mi prave iba na astre 23,5E CT HD, a Nova, Nova cinema. Tieto dva transponderi tam nemam, tak to nenaslo. Hoci pisu v manuali, ze by si malo transponder automaticky pridat ked tam nieje. No nepridalo, a manualne som skusa pridat novy transponder, ale neberie mi to. Zadam sice frekvencie, ale neviem ho zapisat do zoznamu, aby tam ostal nastaveny. (programy CT HD, Nova a Nova cinema mi isli iba vtedy ked som mal vypnuty diseqc na oboch satelitoch, potom ale chybali napr. STV1. STV2... a samozrejme volne) No niekde je este zadrhel.
Vdaka za rady, snad sa mi to podari na 100%.[/quote]

Já jsem chybějící nenalezené programy přidal v menu Antena-satelit-ruční ukládání-satelit Astra 23,5 a v transponder jsem zadal přímo parametry CT HD a ostatních. Ve volbách, které nabízí televizor některé frekvence chybí, tak jsem je prostě dopsal ručně. A pak už to šlo v poho. Jinak mám Skylink a parametry jsem našel u karty, popř na netu. Tak jsem doplnil všechny programy, které mi ve volbě automatické hledání televizor nenašel. V seznamu pak zůstaly i po vypnutí televize.

Tímto postupem jsem včera přidal toto
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
rasto1979 (9)|9.7.2010 07:07
To som skusal aj ja, ako pises v menu Antena-satelit-manualne ulozenie - satelit 23,5 som sa nastavil na novy transponder, cez cervene tlacitko A som vlozil frekvencie, rychlost... a tam som skoncil. Nebolo cim potvrdit tento novy transponder. Tak mi tam neostal zapisany. Napis, tvoj postup.
rasto1979 (9)|9.7.2010 18:48
Tak uz mi ide vsetko na 100% Vdaka za rady.
Kudykam (89)|13.7.2010 13:53
Zdravím,
jsem čerstvým majitelem sam. le46c630 a mám propojenou tv s pc přes DLNA.
Nejdříve se mi nechtěla tv připojit do sítě, ale to sem vyřešil nahráním nového fw.

Nyní mi filmy již jdou přehrávat přes Samsung PC Share manager, ale filmy s Dolby digital 5.1 zvukem mi hrají pouze stereo. Mám bedny Logitech z5500 s DTS dekoderem a připojeno přes optiku a chtěl bych aby mi zvuk dekodovaly repraky. V Menu tv lze navolit výstup spdif pouze na PCM, Dolby je zašedlé.

Zvuk z repráku taky hraje ikdyž mám v tv navolen výstup pouze na reproduktory v tv.

Vyřešil někdo tento problém?