Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

KCU1 (17)|13.7.2010 14:17
5.1 umi samsung pres opriku poustet jen pokud to jde z tuneru, z externiho vstupu umi poustet do optickeho vystupu jen 2.0 . aspon to sem se docetl v manualu. mam PS50C6500
Kudykam (89)|13.7.2010 14:23
tzn, jediná možnost jak si pouštět filmy z pc s prostorovým zvukem je přes hdmi kabel??
nejsou nějaké jiné dlna servery se kterými by to fungovalo?
danusko (127)|13.7.2010 14:56
čafte,
mám otázku k službe Internet@TV
Zatiaľ som čakateľ na tento typ TV (C650).
V rámci služby Internet@TV som našiel niekde aj aplikáciu Skype a na youtube sú dokonca videa dokazujúce krásne používanie Skype po zapojený webkamery. Googlil som a väčšinou píšu, že to ide iba na Led TV od Samsungu. Niekde síce bolo,že by to malo ísť aj na 6 vs ale nenašiel som nič official.

Máte s týmto niekto skúsenosti, resp. viete niekto dôvod (okrem toho komerčného) prečo by to na tomto type nemalo ísť?
dik
KCU1 (17)|13.7.2010 16:00
mam ps50c6500 a skype tam zatim neni, ale pry behem 3Q/2010 ma smasung spustit appshop a mozna to tam bude k dispozici
danusko (127)|13.7.2010 16:03
tak to je super info
dik.
Wintermute (265)|13.7.2010 23:18
[quote=Kudykam;288985]
Nyní mi filmy již jdou přehrávat přes Samsung PC Share manager, ale filmy s Dolby digital 5.1 zvukem mi hrají pouze stereo. Mám bedny Logitech z5500 s DTS dekoderem a připojeno přes optiku a chtěl bych aby mi zvuk dekodovaly repraky. V Menu tv lze navolit výstup spdif pouze na PCM, Dolby je zašedlé.[/quote]

Děláš to špatně. V režimu přehrávače (USB, nebo DLNA) otevři menu přes tlačítko TOOLS (!!!), pak položka zvuk, formát SPDIF. Zde lze přepnout z PCM na Dolby Digital.

Nastavení obrazu/zvuku provedené přes tlačítko MENU se týká přehrávání analog/digital TV a na USB/DLNA media player nemá vliv.
Kudykam (89)|14.7.2010 08:55
[quote=Wintermute;289047]Děláš to špatně. V režimu přehrávače (USB, nebo DLNA) otevři menu přes tlačítko TOOLS (!!!), pak položka zvuk, formát SPDIF. Zde lze přepnout z PCM na Dolby Digital.

Nastavení obrazu/zvuku provedené přes tlačítko MENU se týká přehrávání analog/digital TV a na USB/DLNA media player nemá vliv.[/quote]

při přehrávání filmu přes dlna nemám v menu zvuku (přes tlačíátko tools) jiné nastavení než equalizer
Wintermute (265)|14.7.2010 09:21
[quote=Kudykam;289068]při přehrávání filmu přes dlna nemám v menu zvuku (přes tlačíátko tools) jiné nastavení než equalizer[/quote]

To se mi nechce věřit. Šipkou dolů se prolistuj za ekvalizer na další stranu a tam najdeš nastavení SPDIF. Včera jsem tuhle volbu kontroloval při přehrávání přes USB a byla tam, přes DLNA to nebude jiné :-) Nemám teď TV po ruce, píšu po paměti.
Kudykam (89)|14.7.2010 09:33
[quote=Wintermute;289069]To se mi nechce věřit. Šipkou dolů se prolistuj za ekvalizer na další stranu a tam najdeš nastavení SPDIF. Včera jsem tuhle volbu kontroloval při přehrávání přes USB a byla tam, přes DLNA to nebude jiné :-) Nemám teď TV po ruce, píšu po paměti.[/quote]

Opravdu to tam je až dole... vůbec sem ti toho nevšim. Udělal jsi mi opravdu radost, moc díky....
Ještě se zeptám, využívá se interního dekoderu dts, nebo to jde bez dekodovani do repro. Dá se toto nějak nastavit?
Kudykam (89)|14.7.2010 16:13
Z nějakého důvodu mi nelze přehrát avi soubor přes dlna. Píše mi to nepodporovaný formát souboru, přitom to ale ukáže v ikoně náhled. Avi je divx5 576x320 s bitrate 650kbit, nic nestandardního. Netuší někdo proč?
jis (1301)|14.7.2010 22:13
A přes USB jde přehrát?
Kudykam (89)|14.7.2010 22:29
ne nejde
danusko (127)|15.7.2010 08:06
Ahojte,
mám pár asi blbých otázok.
Preštudoval som toto vlákno a už aj časť B vlákna ale toto som nenašiel. Skúšam aj hľadať podľa kľúčových slov, ale to vyhodí zas priveľa odpovedí.
Tak ak náhodou niekto viete z hlavy pomohlo by mi:
- ako zistím vs. firmware?
- chcem prepojiť hdd recordér s TV. So starou TV som to mal tak, že antána (káblovka) išla do Hdd rec. a odtiaľ ďalším káblom do TV. Keď to tak ale urobím u môjho nového Samsungu, tak je obrazo o dosť horší. A teraz asi tá úplne blbá otázka, nie je možné anténový signál posielať do hdd recordéra cez hdmi alebo scart? Lebo tak som to skúšal ale tuner v rekordéry nič nezobrazuje . Myslím tým prepojiť to - anténa do TV a odtiaľ scart alebo HDMI do rekordéra. Mám veľmi silný pocit, že nie a budem to asi musieť riešiť anténovou rozdvojkou kde jeden kábel pôjde do rekordéra a 2. do TV čo? 

Inak
- prehrávanie 10GB Avataru vo FULL hd cez usb - krása - žiadne trhanie všetko plynulé...krása
- prehrávanie DivX s aj bez titulkov - tiež v poho, titulky srt prehráva tiež v poho. Obraz aj napriek menej kvalitnému DivX-u veľmi pekný. :)


dik za každý help
Wintermute (265)|15.7.2010 09:44
[quote=danusko;289131]Mám veľmi silný pocit, že nie a budem to asi musieť riešiť anténovou rozdvojkou kde jeden kábel pôjde do rekordéra a 2. do TV čo?[/quote]

Asi tak, anténní rozdvojka. Z televize pokud vím nejde obraz vytáhnout ven přes SCART a určitě ne přes HDMI.

Stejně být tebou tak si k tomu přihodím alespoň DVB-T. Pokud ho nemůžeš přijímat, tak DVB-C nebo DVB-S. Holý analog je značný opruz, kvalitativně pod úrovní této TV, rozmazanec a ještě bez EPG. Však sám máš srovnání třeba s tím Avatarem HD :-) Jiná liga.
danusko (127)|15.7.2010 10:08
[quote=Wintermute;289143] Holý analog je značný opruz, kvalitativně pod úrovní této TV, rozmazanec a ještě bez EPG. Však sám máš srovnání třeba s tím Avatarem HD :-) Jiná liga.[/quote]

Jo, to máš recht, že na full HD video sa to nechytá, ale musím povedať, že som bol príjemne prekvapený tým, ako tento TV dokázal analógový signál spracovať. Môj predošlý TV Thomson mal horší obraz a to mal len 72 cm uhlopriečku. :)

S tým DVB-T si mi dal chrobáka do hlavy :). Tu v BA ale máme iba 5 programov dvb-t (stv1,2,3 a joj-ky) tak neviem či sa mi oplatí kupovať kvôli tomu digi anténu. Ale keby predsa, vieš mi niečo doporučiť? Viem, že je to OT, tak len tak narýchlo :).
elwlke (23)|15.7.2010 10:14
V Ba chytis aj rakusky multiplex a ak si z dubravky ci dlhych dielov tak mozno aj cesky
danusko (127)|15.7.2010 10:31
fu tak to je super :)
som z Petržálky...tak sa to asi oplatí...to rakušanov chytím určite..a ten český by tiež nebol zlý
vivid.sk (11472)|15.7.2010 12:55
[OT]
[quote=danusko;289144]

S tým DVB-T si mi dal chrobáka do hlavy :). Tu v BA ale máme iba 5 programov dvb-t (stv1,2,3 a joj-ky) tak neviem či sa mi oplatí kupovať kvôli tomu digi anténu. Ale keby predsa, vieš mi niečo doporučiť? Viem, že je to OT, tak len tak narýchlo :).[/quote]


pokial viem, tak v DVB-T su momentalne 4 programy STV1,STV2, markiza, joj. (prechodny mux 1 na 66k) a chytis to z BA na kus drotu (resp malu antenku, ktora je dodavana k TV kartam - vid obrazok nizsie).

Este 20km od BA som DVB-T chytal na 30cm pasivnu antenku (musela byt zvonku/za oknom na parapetnej doske).


[/OT]
danusko (127)|15.7.2010 14:23
[quote=vivid.sk;289182][OT]
pokial viem, tak v DVB-T su momentalne 4 programy STV1,STV2, markiza, joj. (prechodny mux 1 na 66k) a chytis to z BA na kus drotu (resp malu antenku, ktora je dodavana k TV kartam - vid obrazok nizsie).
[/OT][/quote]

OK to je fajn. Otázka je, keď tak pozerám na tvoju fotku antény, že ona má tiež klasický anténový vstup. A keďže ten je v TV len 1, tak musí ísť tam, kde mám teraz analóg (na tech chytám 50 programov). Alebo to bude ok nejak cpať cez rozdvojku?
dik
Wintermute (265)|15.7.2010 14:42
[quote=danusko;289221]OK to je fajn. Otázka je, keď tak pozerám na tvoju fotku antény, že ona má tiež klasický anténový vstup. A keďže ten je v TV len 1, tak musí ísť tam, kde mám teraz analóg (na tech chytám 50 programov). Alebo to bude ok nejak cpať cez rozdvojku?
dik[/quote]

Nejsem anténář, ale řekl bych, že spíš než rozdvojku budeš potřebovat nějaký pásmový slučovač (krabička). Nezkusil jsi náhodou na kabelovce vyhledat digitální programy? Třeba UPC v Praze a a snad postupně i jinde moduluje DVD-T multiplexy do své DVB-C kabelovky 1:1. Bez poplatku za digitální kabelovku.
danusko (127)|15.7.2010 14:50
pravdupovediac som digitál vypol, lebo som myslel, že je to mimo mňa keď nemám komponenty. Ale dnes to asi vyskúšam.
danusko (127)|15.7.2010 21:47
čafte,
neviete niekto prečo mi nevie nájsť nový firmware cez usb?
sťahujem z tohto linku

http://www.samsung.com/sk/support/download/supportDown.do?group=tvaudiovideo&type=telev%C3%ADzory&subtype=lcdtelev%C3%ADzory&model_nm=LE37C650L1W&disp_nm=LE37C650L1W&language=&cate_type=all&dType=D&mType=UM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download

a stále píše súbor na nenájdený
skúsil som už 2 usb klúče a z oboch média idú len fw nie :(
nejaký nápad?
dik
Wintermute (265)|15.7.2010 22:14
[quote=danusko;289297]a stále píše súbor na nenájdený
skúsil som už 2 usb klúče a z oboch média idú len fw nie :(
nejaký nápad?
dik[/quote]

Stažený T-VALDEUC.exe na PC spusť a nech rozbalit na USB.
danusko (127)|16.7.2010 08:57
[quote=Wintermute;289302]Stažený T-VALDEUC.exe na PC spusť a nech rozbalit na USB.[/quote]

žííš sorry :(
Ja som aj hľadal v návode či je to nejaký zvláštny postup, ale zdalo sa mi celkom uveriteľné, že keď to dám na root usb (ako to píšu - nahrajte na usb), tak to pôjde :(

ďakujem pekne
doma skúsim
danusko (127)|16.7.2010 09:02
apropo jedna otázočka ešte.
Pri zálohe programov - myslím tú možnosť export, import, sa zálohuje všetko ohľadne naladených programov?
mám na mysli - ťažko manuálne doplnené názvy (mám analóg - iba pár mi našiel sám), poradie a neviem či ešte niečo?

Inak ozaj neexistuje iný spôsob premenovania programov ako vojsť do patričného menu, potom zadať svoj názov a potom pri prepnutí na iný program zas odznovu vchádzať do hlbky menu aby som zadal názov iného programu? by som čakal, že sa bude dať meniť názov programu proste prepnutím na ďalší kanál. Samo dá sa to ak viem alebo si napíšem kde čo mám a potom (na pozadí stále s tým istým programom) môžem zadáva názvy. Ale kto si bude písať 50 programov kde má. To je dosť nedomyslené nie?
JUCE (265)|18.7.2010 16:07
[quote=danusko;289320]apropo jedna otázočka ešte.
Pri zálohe programov - myslím tú možnosť export, import, sa zálohuje všetko ohľadne naladených programov?
mám na mysli - ťažko manuálne doplnené názvy (mám analóg - iba pár mi našiel sám), poradie a neviem či ešte niečo?
[/quote]

Áno, zálohujú sa všetky naladené stanice aj s poradím, ktoré si si nastavil a aj so zmeneným názvom stanice. Aspoň tak to funguje u mňa (DVB-T+analóg).

[quote=danusko;289320]
Inak ozaj neexistuje iný spôsob premenovania programov ako vojsť do patričného menu, potom zadať svoj názov a potom pri prepnutí na iný program zas odznovu vchádzať do hlbky menu aby som zadal názov iného programu? by som čakal, že sa bude dať meniť názov programu proste prepnutím na ďalší kanál. Samo dá sa to ak viem alebo si napíšem kde čo mám a potom (na pozadí stále s tým istým programom) môžem zadáva názvy. Ale kto si bude písať 50 programov kde má. To je dosť nedomyslené nie?[/quote]

Žiaľ podľa môjho skromného názoru žiaden iný spôsob pri analógu nie je. Buď si poznačíš na papier ktorá stanica je ktorá a potom si to naraz v menu premenuješ alebo po každom premenovaní stanice si prepneš na ďalšiu a znova vojdeš do menu, kde si ju premenuješ. Čiže presne tak, ako aj sám píšeš.
Je to smutné, že Samsung sa na analógové premenovávanie vykašlal, ale nesmieme zabudnúť, že analóg tu bude už iba dva roky, takže trochu aj rozumiem tomu, prečo sa na túto analógovú premenovávačku vykašlali :) Pri DVB-T je to bezproblémové.
JUCE (265)|18.7.2010 16:44
Teraz z iného súdka a prepáčte ak sa to tu vo fóre už niekde popisovalo, ale žiaľ som nič nenašiel.
Odkedy mám TV, tak prijímam DVB-T signál na 69 kanály. Po čase som si všimol, že mi pri sledovaní TV občas vypadne na pol sekundy zvuk a obraz sa zasekne a rozštvorčekuje na niektorých miestach. Myslel som si, že to môže byť nesprávnou kombináciou [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Žiaľ som zistil, že aj na tejto anténe to robilo to isté. Silu signálu mám 95 a bez strát. Odsledoval som si tento graf práve pri tom, výpadku a nespozoroval som žiadne straty, čo mi bolo divné... čiže v príjme to zjavne nebude, jedine žeby už samotný signál obsahoval takúto chybu. Tak som si začal myslieť, že chyba je vo vysielaní DVB-T (nadával som na Towercom), ale keď som si po pár dňoch prešiel toto fórum, tak som tam nič také nenašiel - nikto sa na takúto chybu s príjmom nesťažoval, takže v samotnom signály bolo všetko v poriadku a chyba je niekde u mňa.
Keďže je teraz leto, tak používam ventilátor (stará komunistická vykopávka) a raz pri vypínaní som si všimol, že pri nízkych otáčkach ventilátora (keď už dobiehal) sa tento môj problém prejavil úplne a obraz bol totálne rosypaný a rozkockovaný. Takže chyba je vtom, že mi niektoré spotrebiče rušia príjem. Avšak po pár dňoch (dnes) som sa pokúšal nasimulovať túto chybu, ale bez úspechu. Ventilátor som zapol, nechal bežať na štandardných otáčkach a vypol. Žiaľ sa chyba neprejavila, takže vôbec teraz tomu nerozumiem, prečo sa mi to nepodarilo nasimulovať. Napríklad dnes som zrovna žiaden taký výpadok (rozkockovanie obrazu) nespozoroval. Neviem, čím to je a prečo to robí iba niekedy. Občas dosť často (cca každé 3-5min 2x po sebe v 2-3s rozstupe) a inokedy to nevidím celý večer (alebo možno deň). Väčšinou TV pozerám len večer od cca 19-tej do polnoci.
Taktiež ma napadlo, že aj pri vsúvaní USB kľuča do USB portu TV mi vždy podobným spôsobom zrušilo príjem. Nie som si istý, ale asi to bol rovnaký výpadok, ako tu popisujem. Teraz sa mi to však ani s dvoma USB kľúčmi nepodarilo nasimulovať.
Poraďte prosím vás, ako mám prísť na to, čo to robí? Alebo mám skúsiť pripojiť TV v čase výpadkov na UPSku (ktorá ide z batérie), aby som vylúčil alebo sa uistil, že rušenie ide z elektrickej siete? Žiaľ to teraz nemám ako odskúšať, keďže rušenie teraz nemám.
jis (1301)|19.7.2010 12:33
Nedivím se, že ti to občas zazlobí, protože ta velká anténa je aktivní a ta malička je samozřejmě k ničemu. Klasickou anténu bez el. zesilovače nemůžeš použít? Co tě vlastně vedlo k tomu použít aktivní anténu?
JUCE (265)|19.7.2010 13:02
To je dobrá otázka. Zaskočil si ma s ňou :) Vždy sme mali doma aktívne antény a zjavne som sa nesprávne domnieval, že aj na digitál potrebujem nejakú aktívnu. Vôbec som netušil, že digitál môže v pohode fungovať aj na pasívnej. Až teraz, keď nad tým premýšľam, tak vlastne ono to funguje aj na tej maličkej anténke od tej USB TV karty. Takže zjavne som mohol použiť aj pasívnu :( Škoda, že som tú veľkú kúpil ešte pred kúpou TV. To som fakt nevedel.
Ale čo sa týka toho môjho problému, tak tá istá porucha je aj pri jednej aj pri druhej anténe, takže by to anténami nemalo byť, nie? Nemôže byť TV nejak citlivý na zapojené spotrebiče v sieti? Asi ozaj skúsim ten pokus s UPS-kou. Len musím vyčkať, až sa tie výpadky prejavia.
lub31 (9)|19.7.2010 15:17
Ahoj.pri pozerani filmu cez mediaplay kolise zvuk co s tym moze byt.
vivid.sk (11472)|19.7.2010 16:09
lub31> nemas nastavene automaticke prisposobovanie hlasitosti v menu repro?
jis (1301)|19.7.2010 17:27
[quote=JUCE;289663]Ale čo sa týka toho môjho problému, tak tá istá porucha je aj pri jednej aj pri druhej anténe, takže by to anténami nemalo byť, nie?[/quote]Nech si poradit a nejprve vyzkoušej pořádnou klasickou anténu (třeba si ji vypujč od kamaráda) a zapomeň na pokusy s UPS. Ta tvoje aktivní samozřejmě může zesilovat i rušivé signály a ta maličká zase nedokáže poskytnout signál v potřebné kvalitě. Vyzkoušej normální anténu a budeš v pohodě.
JUCE (265)|19.7.2010 20:47
[quote=jis;289715]Nech si poradit a nejprve vyzkoušej pořádnou klasickou anténu (třeba si ji vypujč od kamaráda) a zapomeň na pokusy s UPS. Ta tvoje aktivní samozřejmě může zesilovat i rušivé signály a ta maličká zase nedokáže poskytnout signál v potřebné kvalitě. Vyzkoušej normální anténu a budeš v pohodě.[/quote]

OK, ale čo je podľa teba normálna klasická anténa? :-) Máš prosím ťa nejaký tip na neaktívnu? Práveže nemám ani žiadneho známeho, ktorý by takú požičal, pretože u nás je DVB-T ešte iba v plienkach a má ho veľmi málo ľudí :(
jis (1301)|20.7.2010 02:13
Není žádná anténa pro DVB-T, antény jsou stále stejné od dob analogového vysílání. Pouze musíš změnit natočení, pokud pro digitální vysílání změnili místo vysílání a polarizaci. Nenech se obalamutit, že jsou nějaké speciální antény pro DVB-T, to jsou jen povídačky, jak vytáhnout ze zákazníka další peníze. Mám dobrou zkušenost s těmito anténami (ve dvou různých lokalitách s jinými podmínkami příjmu):
http://sat-tech.cz/fracarro-pu4.html
http://sat-tech.cz/fracarro-lp45f.html
danusko (127)|20.7.2010 10:38
ahojte,
Mám pár otázok:
Pri teste rýchlosti internetu mi dáva oveľa menšiu rýchlosť ako mám (2,3Mb) pritom mám Optiku od Orange ktorá je 12 či 10 Mb. Internet ide aj test vypíše všetko OK. Len tá rýchlosť ma mätie.
Mám to zapojené cez sieťový kábel do routera tak ako aj comp.

Druhá vec niekde som čítal, že niekto rozchodil aj widget IDNES...ide to niekomu na tomto TV? Ak áno čo treba urobiť pls.? Čítal som o nejakom development menu ale nenašiel som ho . Neviem či som zle hľadal alebo čo...

dik
jis (1301)|20.7.2010 10:50
[quote=danusko;289806]Pri teste rýchlosti internetu mi dáva oveľa menšiu rýchlosť ako mám (2,3Mb) pritom mám Optiku od Orange ktorá je 12 či 10 Mb. Internet ide aj test vypíše všetko OK. Len tá rýchlosť ma mätie.[/quote]To je zcela normální, takto se to chová úplně všem. Omezení je na straně Samsungu.

[quote=danusko;289806]Druhá vec niekde som čítal, že niekto rozchodil aj widget IDNES...ide to niekomu na tomto TV? Ak áno čo treba urobiť pls.? Čítal som o nejakom development menu ale nenašiel som ho.[/quote]Musíš do servisního menu, funguje to pro loňské modely (řada B). Tady se o tom začalo psát: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti#281891.
JUCE (265)|20.7.2010 15:45
[quote=jis;289780]Není žádná anténa pro DVB-T, antény jsou stále stejné od dob analogového vysílání. Pouze musíš změnit natočení, pokud pro digitální vysílání změnili místo vysílání a polarizaci. Nenech se obalamutit, že jsou nějaké speciální antény pro DVB-T, to jsou jen povídačky, jak vytáhnout ze zákazníka další peníze. Mám dobrou zkušenost s těmito anténami (ve dvou různých lokalitách s jinými podmínkami příjmu):
http://sat-tech.cz/fracarro-pu4.html
http://sat-tech.cz/fracarro-lp45f.html[/quote]

Jasne, to som už čítal, len som si nevedel vybrať medzi všetkými možnými. Teraz už viem, ktoré máš odskúšané a to je pre mňa cenná rada. Vďaka moc, zaobstarám si nejakú takúto.
[quote=danusko;289806]
Druhá vec niekde som čítal, že niekto rozchodil aj widget IDNES...ide to niekomu na tomto TV? Ak áno čo treba urobiť pls.? Čítal som o nejakom development menu ale nenašiel som ho. Neviem či som zle hľadal alebo čo...

dik[/quote]

[quote=jis;289810]Musíš do servisního menu, funguje to pro loňské modely (řada B). Tady se o tom začalo psát: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti#281891.[/quote]

Ja som to skúšal, ale žiadna zmena. Tak daj vedieť, ak by sa ti to náhodou podarilo rozbehať. Bolo by to super.
Mne napr. teraz nefunguje youtube. Nedá sa mi prehrať žiadne video. Písal som to tu a vidím, že jis na to už aj odpísal :)
A čo ostatní, čo majú tento C model? Ide vám youtube?
danusko (127)|21.7.2010 08:11
mne ide you tube v pohode - je to ozaj výborná vec :)

s tým servisným menu - dostal som sa doňho, ale podľa tohto návodu som tam nič také nenašiel...a keďže je to servisné menu, radšej som ani neexperimentoval :)

skúšal som hľadať niečo takéto:
-----------
Info Link Server Type: development
-----------
a tiež tento návod:

*************
Step1: Get into Service Menu
Turn TV off
Press Info
Press Menu
Press Mute
Turn TV on
---> Service Menu will appear as TV turns on.
(All the steps must be done within 3 seconds)

Step 2: Turn On MediaLink
Go into \\\"Options\\\"
Change Medialink Type = Infolink ON

Step 3: Choose a country for Media Link
Press Return until you reach the top menu
Got into \\\"Control\\\"
Then into \\\"Sub Option\\\"
Make the following change:
Infolink Country = ja davam nemecko

Turn TV off, Turn TV on.
Press the Internet@ button.
*************

asi som slepý...ale keďže to na C nefunguje asi mi je to jedno :)
najx (233)|21.7.2010 08:23
Akeho mas internet providera?
[quote=JUCE;289836]
Mne napr. teraz nefunguje youtube. Nedá sa mi prehrať žiadne video. [/quote]
Wintermute (265)|21.7.2010 10:11
[quote=danusko;289929]...[/quote]
Ty developerské widgety jsem minule zkoušel a nešly na C zapnout. Sice jsem v SM přepnul na development/developer, ale nemělo to žádný vliv. Mám pocit, že přes SM už nejde změnit Country. Návštěva SM resetuje nastavení profilů obrazu/zvuku, takže tam lezu minimálně... :-)

Však se snad do podzimu dočkáme, oficiální widgety IDNES, Archiv ČT slibují samsungáci během léta.
danusko (127)|21.7.2010 10:29
[quote=Wintermute;289941]...[/quote]

no ja dúfam, tiež...a napr. taká csfd.cz by sa tam teda brutálne hodila :ň)

Apropo. Máte niekto skúsenosť s tým, že máte film v MKV a zvuk každých cca 3-5 sek. sekne (teda stíchne)?.
Prehrávam z WD My passport 750 GB disku...ma to štve...s tým asi nič neurobím čo?

Kua nejaký manuálna aktualizácia kodekov by sa tiež hodila. Niektoré filmy mi dáva, niečo ako "neznámy formát zvuku alebo obrazu" a ani sa nepustí. Pritom je to napr. mkv.
fat01 (114)|22.7.2010 06:09
danusko (127)|22.7.2010 07:56
[quote=fat01;290100]...[/quote]

dobré vlákno
super dik, neviem či som už slepý, že som to nenašiel...
JUCE (265)|22.7.2010 08:31
[quote=najx;289930]Akeho mas internet providera?[/quote]

No pripojený som cez našu lokálnu sieť (zopár sieťových nadšencov má vlastnú sieť), ale krmítko do internetu je od Slovanet-u. To, či nemám náhodou nesprávne nastavenia by som si neodvážil povedať, pretože posledných pár rokov sme ich nemenili. Ale skúsim si o tom pohovoriť ešte s adminom, či náhodou niečo nemenil na firewalle, ale žeby mi kvôli tomu prestal ísť iba youtube? Iné widgety mi fungujú. Napr. aj ten čo prehráva videá (kde je veľa francúzskych videí) čo pribudol naposledy.

[quote=Wintermute;289941]Ty developerské widgety jsem minule zkoušel a nešly na C zapnout. Sice jsem v SM přepnul na development/developer, ale nemělo to žádný vliv. Mám pocit, že přes SM už nejde změnit Country. Návštěva SM resetuje nastavení profilů obrazu/zvuku, takže tam lezu minimálně... :-)

Však se snad do podzimu dočkáme, oficiální widgety IDNES, Archiv ČT slibují samsungáci během léta.[/quote]

Presne toto isté som skúšal aj ja a presne s takým istým výsledkom = žiadna zmena vo widgetoch. A ako píše danusko ohľadom toho, že tam také položky nenašiel, tak to iba preto, lebo ich premenovali. Niektoré z toho zoznamu sú tam, ale sa trochu inak volajú. Ale ako píšem, aj tak to na veci nič nemení. Už aby tu boli aspoň tie, ktoré spomína Wintermute.
lub31 (9)|22.7.2010 14:22
Vysiel novy firmware
skusal ho uz niekto?

Upgrade File(USB type) (ver.T-VALDEUC-1015.1)
Wintermute (265)|22.7.2010 14:41
[quote=danusko;289943]Apropo. Máte niekto skúsenosť s tým, že máte film v MKV a zvuk každých cca 3-5 sek. sekne (teda stíchne)?. Prehrávam z WD My passport 750 GB disku...ma to štve...s tým asi nič neurobím čo?[/quote]
Přehrávám všeličo z všeličeho a sekání zvuku jsem nepozoroval. Je docela možné, že se jedná o defekt/feature konkrétního MKV. HW přehrávače konkrétně nemají u MKV rády, když se používá zpomalení/zrychlení (stretch) audio stopy. Příklad: mám film z bluray v 23.976 FPS a k tomu do MKV dobastlený zvuk z CZ-DVD v 25.000 FPS pomocí stretch. PC player si s tím poradí, na HW zvuk zlobí. Je to specialita MKV kontejneru a sám takový film tuším mám, zkusím příležitostně najít a přehrát na TV, co se bude dít.

[quote=JUCE;290109]Rychlost připojení...[/quote]
Samsung Widgety, pokud vím fungují přes jakousi Korejskou bránu/proxy. Konektivita tam bude slabší, proto možná ten úbytek rychlosti linky proti parametrům tvého připojení.

[quote=lub31;290142]Vysiel novy firmware
skusal ho uz niekto? Upgrade File(USB type) (ver.T-VALDEUC-1015.1)[/quote]
Ještě ne, ale určitě zkusím. Dík za upozornění. :-)
EDIT: na stejném místě též nový Samsung PC Share Manager 4.2

A měl by být k mání nový Widget iPlayer (BBC). Zatím jsem nezkoušel, dost možná je povolený jen pro region UK.
danusko (127)|22.7.2010 15:42
[quote=lub31;290142]Vysiel novy firmware
skusal ho uz niekto?

Upgrade File(USB type) (ver.T-VALDEUC-1015.1)[/quote]

večer ak bude čas vyskúšam...dik za info
Chudo (3)|22.7.2010 17:53
Nazdar! Mám Samsung LE40C670 a mám problém s pripojením notebooku klasicky cez VGA kábel. Všetko ide ako má pokiaľ nenastavím rozlíšenie 1920x1080@60Hz. Obraz sa zmenší, zúži všetko možné len nieje na celú obrazovku a roztiahnuť sa to nedá. :/ Pri akomkoľvek inom tozlíšení to ide v pohode. S iným počítačom som to zatiaľ neskúšal. Hádam s tým máte skúsenosti. THX
Wintermute (265)|22.7.2010 20:23
[quote=Chudo;290161]Nazdar! Mám Samsung LE40C670 a mám problém s pripojením notebooku klasicky cez VGA kábel. Všetko ide ako má pokiaľ nenastavím rozlíšenie 1920x1080@60Hz. Obraz sa zmenší, zúži všetko možné len nieje na celú obrazovku a roztiahnuť sa to nedá. :/ Pri akomkoľvek inom tozlíšení to ide v pohode. S iným počítačom som to zatiaľ neskúšal. Hádam s tým máte skúsenosti. THX[/quote]

A jak nastavuješ ten VGA výstup v OS (předpokládám WinXP, Vista, 7)? Nemůžeš použít volbu Clone, protože ta je omezena maximálním rozlišením displeje notebooku (<1920x1080). V ovladačích GK nastav zobrazení tak, že VGA výstup má být použitý jako primární výstup a integrovaný displej notebooku naopak vypnutý. Pak ti půjde do TV i obraz 1920x1080 bez deformace.
Chudo (3)|22.7.2010 23:02
[quote=Wintermute;290173]A jak nastavuješ ten VGA výstup v OS (předpokládám WinXP, Vista, 7)? Nemůžeš použít volbu Clone, protože ta je omezena maximálním rozlišením displeje notebooku (<1920x1080). V ovladačích GK nastav zobrazení tak, že VGA výstup má být použitý jako primární výstup a integrovaný displej notebooku naopak vypnutý. Pak ti půjde do TV i obraz 1920x1080 bez deformace.[/quote]
Mám Windows Vista a nepoužil som voľbu Clone. Urobil som to tak ako píšeš. Sám TV mi napíše rozlíšenie 1920x1080. Ostatné rozlíšenia sú dobre a je jedno aký je pomer strán...