Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

Wintermute (265)|23.7.2010 11:04
[quote=Chudo;290189]Mám Windows Vista a nepoužil som voľbu Clone. Urobil som to tak ako píšeš. Sám TV mi napíše rozlíšenie 1920x1080. Ostatné rozlíšenia sú dobre a je jedno aký je pomer strán...[/quote]

Hm tak to je nemilé. Mě toto připojení fungovalo dobře. Ještě můžeš zkusit 1920x1080 50Hz, zaktualizovat ovladače GK v PC, pohrabat se v nastavení... Těžko radit konkrétně. Good luck :-)
Chudo (3)|23.7.2010 22:20
Hm... tak som prepojil TV a PC Lan káblom a chcel som si ten film pozrieť s dabingom. Smola. Film je vo formáte .mkv a v návode je písané, že funkcia zvuk (zmena zvukovej stopy) je podporovaná len vtedy, keď sa prehráva tokový typ súborov. A táto funkcia samozrejme v menu chýba. To som zase vyschol? :(
Jarous.xxx (4)|25.7.2010 00:06
Rád bych si upřesnil jednu věc ohledně zvuku z optiky. Pokud mám AVR který má dekodér DTS, NEO6 a všechno ostatní, stačí přepnout v televizi na PCM? Konkrétně při přehrávání souborů z HDD přes USB. A nefunkčnost DTS u loňských modelů není tudíž problém, je to tak? Rozhoduji se mezi 46B750 a 46C650, který model byste doporučili v tuto chvíli? Předem díky za reakce!
Wintermute (265)|25.7.2010 12:11
Jsem přesvědčen, že B neumí poslat DTS stopu ani na optický výstup. Prostě ji ignoruje.
fat01 (114)|26.7.2010 06:17
Řada B napíše "nepodporovaný audio kodek" a je vymalováno.
Anford (6)|26.7.2010 18:01
Dobrý den, nemám sice tento model ale mám LE37C550, takže dost podobný...
Potřeboval bych se pouze zeptat, jestli jsou normální následující dvě věci:

1. Formát 4:3 u HD, ikdyž je vysíláno v 16:9
2. Nepříjemné bzučení televize, které je tak silné, že musím mít hlasitost minimálně na "7"


ad 1) Bydlím kousek za Prahou, a tak aby mi šlo HD, musel jsem si koupit i 90 db anténní kabel, a stejně přemýšlím o 120 db, abych ještě více zlepšil signál. Každopádně ikdyž je v info vysílacího programu uvedeno, že je to vysíláno v 16:9, tak někdy mám ty vysílané filmy v 4:3 a nemůžu to nijak změnit, ani když si pohraji s tlačítkem "P.SIZE" na ovladači... viz obrázek

ad2) Televize půjde stejně na reklamaci, protože v noci, když je doma ticho, tak je to bzučení dost slyšet a u filmu se nedá ani vydržet, je to jako nějaká vuvuzela... Zezadu jak je nějaký ten procesor nebo co, tak opravdu silně bzučí... Přitom když stisknu tlačítko "GUIDE", tak najednou bzučení uplně přestane a v tu chvíli je televize naprosto skvělá! Myslíte, že mi to na reklamacích vezmou?


Děkuji za každou odpověď! ;)
sestnact_ku_deviti.jpg
danusko (127)|26.7.2010 18:08
1) nemám síce digitálne vysielanie ale myslím, že toto by malo ísť nastaviť v možnostiach nastavenia obrazu (žiaľ teraz presne neviem ako - nie som pri tv)
2) to určite nie je normálne...ja napr. aj keď vypnem zvuk a je úplné ticho nepočujem ani ň :)
Wintermute (265)|27.7.2010 10:16
Anford: Veškeré HD vysílání je indikováno jako 16:9 i když se jedná o film 4:3 opatřený černými pruhy. S tím nic nenaděláš, maximálně deformací/oříznutím docílíš roztažení na celou obrazovku. V HD vysílání už není podpora pro 4:3 tak jak jí známe z PAL SD (anamorph, WSS flag), vše se vysílá v 16:9 (=1920/1080) a holt materiál který je původně 4:3 nebo 21:9 se doplňuje už na straně vysílatele černými pruhy.

Bzučák reklamuj/vrať. Též jsem napoprvé nafasoval C650 bzučák a fakt se s tím nedalo vydržet. Teď mám druhý kus o kterém se sice nedá říct, že by byl ABSOLUTNĚ tichý, ale bzučí jen málo a je nepatrně slyšet jen večer v tichu. Celkem OK.
Wintermute (265)|27.7.2010 10:34
Apropo, nezaregistroval tu někdo, že mu zapnutá C650 ruší infračervený dálkový ovladač (nebo IR přijímač) jiného zařízení? Jako mě :-)

Provozuji C650 se sat. přijímačem Dreambox 500HD a vypozoroval jsem, že TV skutečně způsobuje rušení ovladače satelitu. A to i když je TV "jen" zapnutá a s jejím DO se nemanipuluje. Někdy je to k nevydržení, jindy ještě relativně k používání. Vypnutím TV (standby) rušení ustane a ovladač satelitu pak funguje na 100%.

Jako související se ukázala položka v TV: Menu / Obecné / BD Wise. Povolením BD Wise se rušení zesílí na maximum, zakázáním se rušení zeslabí, ale bohužel nezanikne úplně.

Pakárna...
libkr (13)|27.7.2010 11:20
Nový firmware 1016.0, co nám přinese?

U 1015 jsem registroval změnu ve volbě INFO, rozšíření o informacích kanálů + programování.
danusko (127)|27.7.2010 12:41
[quote=libkr;290767]Nový firmware 1016.0, co nám přinese?

U 1015 jsem registroval změnu ve volbě INFO, rozšíření o informacích kanálů + programování.[/quote]

dik za info...ak sa ti bude chcieť pls. daj postrehy aj z novej v16 čo sa zmenilo...moc to pomôže

dik
libkr (13)|27.7.2010 12:47
Registroval jsem rychlejší spolupráci s PC Share Managerem ve verzi 4.2 při procházení složek v PC, hlavně u fotek mi to připadalo o dost rychlejší... ale je to jen můj dojem...
jis (1301)|27.7.2010 22:12
[quote=Wintermute;290765]Apropo, nezaregistroval tu někdo, že mu zapnutá C650 ruší infračervený dálkový ovladač (nebo IR přijímač) jiného zařízení? Jako mě :-)

Provozuji C650 se sat. přijímačem Dreambox 500HD a vypozoroval jsem, že TV skutečně způsobuje rušení ovladače satelitu. A to i když je TV "jen" zapnutá a s jejím DO se nemanipuluje. Někdy je to k nevydržení, jindy ještě relativně k používání. Vypnutím TV (standby) rušení ustane a ovladač satelitu pak funguje na 100%.

Jako související se ukázala položka v TV: Menu / Obecné / BD Wise. Povolením BD Wise se rušení zesílí na maximum, zakázáním se rušení zeslabí, ale bohužel nezanikne úplně.[/quote]Toto byl problém u předloňské řady A, že by se to v řadě C opět vrátilo? Mimochodem, protiopatření jsou realizována obou stranách. Jak v TV, které rušení vyzařují, tak v zařízeních, která jsou na rušení citlivá. Mohu uvést příklad od jednoho z mých PVR STB:

Release Note MAXIMUM T-1300 FTA - Software version 4.1SP

Changes from 3.7SP to 4.1SP:
New functions:
DVB subtitling support for DR K and DR HD channels.

Bug fixes:
Channel manager functions improved.
Timer recording on external hard disc is improved.
Remote control IR signal conflict from different TV sets is fixed.
Screen format when playing a recording from USB PVR media is improved.
Kudykam (89)|28.7.2010 12:53
Mám problém s mou C630 v připojování se k síti. Při ručním nastavení IP se k síti připojí, s automatickým se ukáže chyba u pingu. Když už se teda připojím pak mi DLNA servery ukáže jen někdy. Je třeba několikrát vypnout a zapnout tv (předpokládám že to souvisí s připojením do sítě, páč router mi občas neukazuje připojené zařízení).
Má někdo podobný problém? Víte jak to řešit? Mám nejnovější fw 1011.
Wintermute (265)|28.7.2010 12:55
Zajímavé, díky za info.
Jarous.xxx (4)|31.7.2010 13:38
Tak jsem od dnešního dne další štastný majitel 46C650. První dojmy (samozřejmě subjektivní) jsou super! Trochu bojuju s připojením na net, ale to vyřeším později. Spíš bych se rád zeptal jestli někdo řešil kódování českých titulků při přehrávání z HDD? Češtinu bohužel nezvládá :-( Díky.
Wintermute (265)|31.7.2010 19:51
V TOOLS / titulky si nastav kódování titulků na Střední Evropa. Pokud nemáš titulky s nějak exoticky kódovanou češtinou, bude to fungovat jak má.
Jarous.xxx (4)|3.8.2010 20:18
[quote=Kudykam;290876]Mám problém s mou C630 v připojování se k síti. Při ručním nastavení IP se k síti připojí, s automatickým se ukáže chyba u pingu. Když už se teda připojím pak mi DLNA servery ukáže jen někdy. Je třeba několikrát vypnout a zapnout tv (předpokládám že to souvisí s připojením do sítě, páč router mi občas neukazuje připojené zařízení).
Má někdo podobný problém? Víte jak to řešit? Mám nejnovější fw 1011.[/quote]

Mám úplně stejný problém. Zkoušel jsem odpojit kabel a připojit do TV a najednou to najelo. Pak jsem TV vypl a už neprochází ping. Port je podle routeru na fyzické vrstvě dole. Až se mi to podaří znovu zprovoznit, mrknu na log a chybovosti na portu. Nemyslím si, že je to ale problém routeru...
Jarous.xxx (4)|3.8.2010 20:19
[quote=Wintermute;291186]V TOOLS / titulky si nastav kódování titulků na Střední Evropa. Pokud nemáš titulky s nějak exoticky kódovanou češtinou, bude to fungovat jak má.[/quote]

To jsem zkusil :-) Bohužel jsem opravdu narazil na kodování, které TV neumí. Jednalo se o problém jen u jednoho konkrétního filmu. Ostatní šlapou v pohodě. Díky.
Xamber (111)|5.8.2010 13:53
[quote=fat01;290656]Řada B napíše "nepodporovaný audio kodek" a je vymalováno.[/quote]
Jooo, kdyby to tak umělo poslat DTS stopu na optický výstup, to by byla paráda..., jenže ono to neví, co to DTS je ... Ale pracují na tom ... http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=1&t=607
greedyyy (314)|12.8.2010 21:02
som cerstvy majitel tejto TV.
chcem sa spytat ci existuje nejaka moznost ako ju prinutit prehravat online stream?
vsetky officialne veci idu tak ako by mali, preto chcem vediet ci existuje nieco neoficialne cim prehrat napr m3u balik so streamom posielanum cez vlc?

a predsa len este jednu otazku. mozno to je v manuale ale nedohladol som to, asi to prehliam.
ako vypnut obrazovku pri prehravani mediaplayera, tak aby zvuk zostal? nasiel som ako vypnut pri vysielani ()setrenie enerdiou cez tools, ale pri mp3 to neviem.
dik
gigant (4)|14.8.2010 02:34
Zdravím.
Nevíte někdo,jestli se dá změnit region u této televize?
Bohužel jsem chtěl ušetřit a koupil jsem TV v e-shopu a doma jsem zjistil,že je pro UK.
EPG mám se špatnou diakritikou a posunuté o dvě hodiny.
Setkal jste se někdo s tímto problémem?
Pomůžu si změnou FW?
Budu vděčný za jakoukoli radu.
Wintermute (265)|14.8.2010 10:16
Dost těžko.

UK verze se tváří takto: "On air settings for country Digital i can only select United Kingdom or Ireland. For Analogue i can select United Kingdom plus most other Euro countries." a je vybavena DVB-T2 tunerem v normě pro UK.

Pokud ti TV nedovolí v nastavení digitálního tuneru vybrat Českou republiku / čestinu, máš více méně smůlu.
gigant (4)|14.8.2010 12:17
Dík za odpověď.
A co servisní menu?
Nebyla by nějaká šance?
Máte někdo zkušenost se servisním menu,nebo je někde návod?
Díval jsem se do něj a mám docela vítr s tím něco dělat.
deu (16)|14.8.2010 18:12
Dotaz na majitele letošních modelů řady "C":sluchátkový výstup odpojí reproduktory v TV nebo lze v menu nastavit který výstup je aktivní?Jde mi o to že nemůžu využít optiku a chtěl bych TV propojit na zesilovač analogově a nechci neustále odpojovat jack z TV.Loňské modely měli výstup přes cinch.Děkuji všem za rychlou odpověď.
Wintermute (265)|16.8.2010 00:08
Mám dojem, že po připojení sluchátek se repro v TV automaticky vypnulo. Nicméně stereo zvuk lze z TV také vytáhnout přes vhodný SCART (s audio out).
etecka (36)|16.8.2010 09:20
ahoj,

mám 46c630 a trochu mě zarazilo že si nepamatuje epg po vypnutí (myslím dálkáčem do standby). dělá vám to taky že po zapnutí tv, nevidíte epg pro daný multiplex dokud nepřepnete na kanál z toho multiplexu aby se mohl epg znovu načíst?

dík
e.
JUCE (265)|16.8.2010 09:23
[quote=deu;292848]Dotaz na majitele letošních modelů řady "C":sluchátkový výstup odpojí reproduktory v TV nebo lze v menu nastavit který výstup je aktivní?Jde mi o to že nemůžu využít optiku a chtěl bych TV propojit na zesilovač analogově a nechci neustále odpojovat jack z TV.Loňské modely měli výstup přes cinch.Děkuji všem za rychlou odpověď.[/quote]

Hneď v ten deň ako si sa na to spýtal som ti odpísal a pozerám, že môj príspevok tu chýba... nechápem (žeby som ho neodoslal a stratil v kope otvorených podokien?).

Napíšem to radšej znova, ale v podstate to isté ako píše Wintermute. Po pripojení slúchadiel sa vypnú interné reproduktory TV. Taktiež odporúčam postup s pripojením cez SCART redukciu ako napr. takáto: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=796&pg=det&article=14488 Prepnutím na OUT ti pôjde z tejto redukcie stereo signál a taktiež aj video signál. Ja takéto zapojenie používam na nahrávanie do PC.
JUCE (265)|16.8.2010 09:25
[quote=etecka;292956]ahoj,

mám 46c630 a trochu mě zarazilo že si nepamatuje epg po vypnutí (myslím dálkáčem do standby). dělá vám to taky že po zapnutí tv, nevidíte epg pro daný multiplex dokud nepřepnete na kanál z toho multiplexu aby se mohl epg znovu načíst?

dík
e.[/quote]

Presne tak ako píšeš. Je to smutné.... nevadilo mi to dokedy som mal iba jeden multiplex na DVB-T, ale odkedy mam DVB-S s viacerými multiplexmi, tak je to EPG po zapnutí TV ozaj nepoužiteľné :(
miropaulik (4)|17.8.2010 13:29
Nas kablovy operator vysiela signal DVB-C. V ramci programov je tam napr. aj EURONEWS kde mi ponuka 3 jazykove verzie.
1 - nemcina
2 - rustina
3 - anglictina

ked prepnem na tento program vzdy mi da nemecku zvukovu stopu a ja musim manualne prepnut na anglictinu. Je mozne niekde pre dany program ulozit ze po prepnuti bude prioritna anglicka zvukova stopa, pretoze ma prestava bavit po kazdom prepnuti na tento program manualne preradovat zvukovu stopu.

Inak tento Samsung je neskutocna multimedialna bomba a odporucam ju kazdemu.
greedyyy (314)|18.8.2010 12:21
Zdravim narazil som na http://www.samsung.com/apps/
nieje mi jasne ako apps dostanem do mojho TV.
pokial sa prihlasim na @TV tak tam mam len cast tych apps. celkom rad by som do TV dostal nejake dalsie video streamy. mam tam len youtube a dailymotion.

inak mam stale otazku ako vypnut TV pri pocuvani hudby cez mediaplayer?
dik
JUCE (265)|18.8.2010 12:50
No vidím, že už konečne spustili aj webový "obchod" aplikácií. Avšak ako som čítal, tak si na webe tie aplikácie môžeš iba vybrať resp. si o nich prečítať nejaké informácie a stiahnuť si ich môžeš až cez TV. Predpokladám, že to si si všimol podľa toho čo píšeš. Ale k tvojej otázke asi len toľko, že ak nemáš niektoré aplikácie v TV, tak to len kvôli tomu, že nie sú určené pre náš región. Klasický problém widgetov. Pozriem doma na TV a porovnám to s webom.

K druhej otázke sa spýtam, či si mal na mysli vypnutie obrazovky? Pretože mám taký blbý pocit, že som niečo také videl v menu... taktiež to pozriem ešte doma.
greedyyy (314)|18.8.2010 14:54
dik juce.

mam na mysli vypnutie obrazovky s tym ze zvuk sa prehrava dalej (pustam hudbu cez mediaplayer)
aby v dobe pocuvania hudby nezralo tolko elektriky.
pri normalom pozerani TV to je mozne. je tam uspora energie normal, stredne, max, vypnutie podsvietenia (alebo tak nejak mam to z hlavy niesom pri TV) ale pri mediaplayery ani @tv to nieje.

to ma vedie k domienke ze Tv aplikacia a mediaplayer @tv su po sw stranke vyvijane uplne nezavisle a vobec spolu nespolupracuju. napr nefunkcnost tlacidiel na titulky a dual zvuk pri mediaplayery, rozdielne ikony pri hlasitosti, uplne ine nastavenia obrazu a zvuku.

a predsa este jednu otazku viem do @tv dostat nejak svoju vlastnu app? nieco podobne ako bolo myslim pri B verziach kde sa dali app nahravat cez USB. potreboval by som app ktora mi zvladne stream napr tohoto http://62.77.123.3:8002/cinema (ide cez vlc)
popripadne nejak osalit mediaplayer by ten stream prehral.
skusal som playlist ktory obsahoval ten link premenovat na avi (ja viem amaterizmus), ale skoncilo to len restartom TV.
greedyyy (314)|18.8.2010 15:10
[quote=miropaulik;293067]Nas kablovy operator vysiela signal DVB-C. V ramci programov je tam napr. aj EURONEWS kde mi ponuka 3 jazykove verzie.
1 - nemcina
2 - rustina
3 - anglictina

ked prepnem na tento program vzdy mi da nemecku zvukovu stopu a ja musim manualne prepnut na anglictinu. Je mozne niekde pre dany program ulozit ze po prepnuti bude prioritna anglicka zvukova stopa, pretoze ma prestava bavit po kazdom prepnuti na tento program manualne preradovat zvukovu stopu.

Inak tento Samsung je neskutocna multimedialna bomba a odporucam ju kazdemu.[/quote]

niesom si isty ale mam pocit ze to nepojde. nikde v menu som nenasiel predvolit jazyk.

OT: inak koho mas ako operatora co ti poskytuje dvb-c cez CI? ja sa tu uz asi 3 den hadam s upc ze nechcem ich pofiderny HW ze chcem len CI modul a je to ako ziadat pstrosa aby lietal.
rozhodujem sa nad kablovkou, momentalne mam len DVB-T v ba co je vsak len 1 multiplex a asi 6 variant rakuskych orf :) plus vlc stream ceskych veci (co mi vlastne aj staci) ako pisem vyssie ale potrebujem mat k tomu zapnute PC, a stale si myslim ze by to moj TV zvladol aj bez PC.
JUCE (265)|18.8.2010 15:36
[quote=greedyyy;293186]dik juce.

mam na mysli vypnutie obrazovky s tym ze zvuk sa prehrava dalej (pustam hudbu cez mediaplayer)
aby v dobe pocuvania hudby nezralo tolko elektriky.
pri normalom pozerani TV to je mozne. je tam uspora energie normal, stredne, max, vypnutie podsvietenia (alebo tak nejak mam to z hlavy niesom pri TV) ale pri mediaplayery ani @tv to nieje.
[/quote]

Aha, ja som mal na mysli presne to, čo je pri pozeraní TV a veru škoda, že to nie je aj pri ostatných dvoch spomenutých :(

[quote=greedyyy;293186]
to ma vedie k domienke ze Tv aplikacia a mediaplayer @tv su po sw stranke vyvijane uplne nezavisle a vobec spolu nespolupracuju. napr nefunkcnost tlacidiel na titulky a dual zvuk pri mediaplayery, rozdielne ikony pri hlasitosti, uplne ine nastavenia obrazu a zvuku.
[/quote]

Presne ako píšeš. Je to škoda, že máme TV od jednej firmy a pritom mám taký pocit, akoby som pri prechádzaní funkcií resp. aplikácií v TV skákal od bicyklovania k lietaniu vzducholoďou.

[quote=greedyyy;293186]
a predsa este jednu otazku viem do @tv dostat nejak svoju vlastnu app? nieco podobne ako bolo myslim pri B verziach kde sa dali app nahravat cez USB. potreboval by som app ktora mi zvladne stream napr tohoto http://62.77.123.3:8002/cinema (ide cez vlc)
popripadne nejak osalit mediaplayer by ten stream prehral.
skusal som playlist ktory obsahoval ten link premenovat na avi (ja viem amaterizmus), ale skoncilo to len restartom TV.[/quote]

Žiaľ toto zatiaľ pre modely C nie je možné, pretože borci ešte doteraz neprelomili ochranu nových firmvérov. Máš pravdu, že minuloročné modely to umožňovali, pretože tie podporovali funkciu kopírovania aplikácií cez USB (možno nemali vôbec internetový obchod priamo v TV - nie som si však týmto tvrdením úplne istý). Žiaľ samsungu sa asi nepáčila úprava aplikácií priamo užívateľmi a preto pre naše modely ponechali iba možnosť stiahnuť si iba oficiálne aplikácie od samsungu (resp. aplikácií vyrobených pre samsung).
joska01 (2)|19.8.2010 10:39
[quote=greedyyy;293169]Zdravim narazil som na http://www.samsung.com/apps/
nieje mi jasne ako apps dostanem do mojho TV.
pokial sa prihlasim na @TV tak tam mam len cast tych apps. celkom rad by som do TV dostal nejake dalsie video streamy. mam tam len youtube a dailymotion.

inak mam stale otazku ako vypnut TV pri pocuvani hudby cez mediaplayer?
dik[/quote]

Myslím, že na Samsung apps bude nutné se zaregistrovat. Dále zaregistrovat pod tím účtem svoji tv (každá má své jedinečné ID - projdi menu a najdi). Registrace tv, ale prozatím nefunguje, asi je to celé ještě ve vývoji. Jakmile to půjde, pak jen vybereš aplikaci a ona se na tvé tv objeví jako nový widget. it´s done:)
blazom (27)|21.8.2010 22:41
mam zaujem o tento tva preto by som mal na vas par otazok:

Je mozne dostat z TV 5.1 zvuk do zosilovaca (povedzme cez optiku) ak je audio aj video dodavane do TV cez HDMI z notebooku (mkv)? ak nie
tak pri prehravani z usb cez interny player ide von DTS?alebo nejaka ina cesta ako dostat DTS z mkv?

evidujete nejake nedostatky v obraze pri beznom pozerani (povedzme zo SAt alebo DVD)-napr sum, kockovanie alebo zrnenie okolo objektov?

ako je na tom tato tv s cloudingom?

dakujem Vam
dohnalradek (12)|24.8.2010 17:59
Čau lidi. Pokud se dívám přes DLNA server (Samsung PC share manager) na DVD filmy (VOB soubory) z disku PC je sice fajn že telka umí sama automaticky otevřít následující VOB soubor, nepodařilo se mi ale rozchodit přepínání zvukových stop. Funguje to někomu? Stejně tak i titulky mi nechce zobrazovat :-(
Wintermute (265)|24.8.2010 19:47
[quote=dohnalradek;293940]Čau lidi. Pokud se dívám přes DLNA server (Samsung PC share manager) na DVD filmy (VOB soubory) z disku PC je sice fajn že telka umí sama automaticky otevřít následující VOB soubor, nepodařilo se mi ale rozchodit přepínání zvukových stop. Funguje to někomu? Stejně tak i titulky mi nechce zobrazovat :-([/quote]

Nevím jak přes DLNA, ale při přehrávání z USB mi konkrétně zvukové stopy VOBu přepínat šly, tlačítko TOOLS atd. TV prostě přehrává postupně všechny soubory ve složce a tím to hasne, není to tak, že by záměrně přehrála celé DVD v kuse.
JUCE (265)|24.8.2010 19:57
[quote=blazom;293583]mam zaujem o tento tva preto by som mal na vas par otazok:

Je mozne dostat z TV 5.1 zvuk do zosilovaca (povedzme cez optiku) ak je audio aj video dodavane do TV cez HDMI z notebooku (mkv)? ak nie
tak pri prehravani z usb cez interny player ide von DTS?alebo nejaka ina cesta ako dostat DTS z mkv?[/quote]
Na prvú otázku ti odpovie niekto, kto sa vyzná v HDMI verziách (nie som to žiaľ ja), pretože záleží od verzie HDMI na strane TV (či vôbec podporuje 5.1 zvuk po HDMI) a na strane notebooku. Príp. si to naštuduj napr. na http://cs.wikipedia.org/wiki/HDMI
Áno, pri prehrávaní z interného playera ide von cez optiku DTS (samozrejme, že prehrávané video ho musí obsahovať). Pripojíš pomocou optického káblu zosilňovač/receiver a užívaš si krásny 5.1 zvuk.

[quote=blazom;293583]
evidujete nejake nedostatky v obraze pri beznom pozerani (povedzme zo SAt alebo DVD)-napr sum, kockovanie alebo zrnenie okolo objektov?

ako je na tom tato tv s cloudingom?

dakujem Vam[/quote]
Ja prijímam DVB-T a DVB-S (Skylink). Občas pri satelitnom príjme zbadám nejaké malé poruchy obrazu - kockovanie, ale ozaj vo veľmi malej a zanedbateľnej forme. Možno kebyže chcem takéto video použiť pre nahrávanie, tak by mi to vadilo, ale pri bežnom pozeraní je to aspoň podľa mňa v pohode. Na terestriálnom príjme mi robilo poruchy obrazu častejšie, ale to mohlo byť mojou anténou (písal som tu o tom v predchádzajúcich príspevkoch). S novou anténou to ešte nemám toľko odsledované. Obraz sa dosť rozkockuje vtedy, ak prepínam zvukové stopy. Trvá to len cca 2s, potom je to už opäť v poriadku. Iné nedostatky som si pre sledovaní nevšimol.
Jediný problém mám s dekóderom (irdeto eurocam cryptoworks), pretože mi po zapnutí TV napíše "Kódovaný signál" a nič sa nedeje. Musím vytiahnúť a zasunúť celý dekóder do TV.
A čo je clouding netuším :o (toľko sa žiaľ v tom nevyznám - opäť odpovie niekto iný).

[quote=dohnalradek;293940]Čau lidi. Pokud se dívám přes DLNA server (Samsung PC share manager) na DVD filmy (VOB soubory) z disku PC je sice fajn že telka umí sama automaticky otevřít následující VOB soubor, nepodařilo se mi ale rozchodit přepínání zvukových stop. Funguje to někomu? Stejně tak i titulky mi nechce zobrazovat :-([/quote]
Potvrdzujem. Nie je možné pri prehrávaní VOB súboru cez DLNA prepnúť zvukovú stopu a ani titulky. Prehrá sa iba práv stopa. Jediná možnosť ako rozbehať prepínanie zvukových stôp a titulkov je použiť iný program pre server. Viď. toto fórum (písalo sa veľa o tom vo vlákne B650 a taktiež je tu pre to aj samostatné vlákno mám taký pocit - hľadaj).
deu (16)|25.8.2010 10:17
[quote]Napíšem to radšej znova, ale v podstate to isté ako píše Wintermute. Po pripojení slúchadiel sa vypnú interné reproduktory TV. Taktiež odporúčam postup s pripojením cez SCART redukciu ako napr. takáto: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=796&pg=det&article=14488 Prepnutím na OUT ti pôjde z tejto redukcie stereo signál a taktiež aj video signál. Ja takéto zapojenie používam na nahrávanie do PC.[/quote]
TV už je doma u tchána.S tím scartem mě to taky napadlo-redukci jsem měl doma,ale jen podotknu že uvedený postup funguje pouze pro TV vysílání,pokud jede film z usb tak zvuk na výstupu scart nejde :( .
cendoslav (33)|28.8.2010 17:58
Zdravím všechny,
také mne zaujal tento LCD televizor a právě uvažuji o jeho zakoupení.
Našel jsem tyto web stránky a rozhoduji se zda důvěřovat a objednat.
Nemáte někdo zkušenosti?
Zde je odkaz: http://www.hometechworld.net/product_info.php?products_id=120

Děkuji.
andrewlcc (1)|28.8.2010 22:28
Ahojte,

Pred par dnami som si kupil LCD TV Samsung LE40C630, vsetko funguje ok, obraz krasny, uplna spokojnost

co ma ale kusok trapi je funkcia motion plus, niekedy sa mi totizto zda ze ide ako keby kusok pozadu, na TV mam napojeny PS3 a tam ju musim vypinat pretoze je obraz miestami dost trhany...hlavne pri prehravani animacii. Dnes som tu ale objavil Herny mod ktory tuto funkciu automaticky vypina takze to asi je pre tie konzoly asi potreba vypinat...

co sa tyka HD filmov 1080p tak tam sa mi obcas stava resp. to vidno ze obraz ide pri rychlych scenach trhane, je to ale kratko a nic co by nejak rusilo ale je to tam, motion plus mam nastavene na plynuly, skusal som aj ine ale bolo to v podstate rovnake.

preto sa vas chcem opytat ci je to bezne ze sem tam miestami to proste kusok vidno pri zapnutom motion plus ten taky sekaci ci skor trhavy pohyb, je to ale skutocne len na zlomok sekundy

dakujem za pomoc
lerby (906)|29.8.2010 00:17
Ja som zaregistroval take obcasne trhnutie obrazu na C7000 ak som na Dune HD nastavil vystup natvrdo 24fps. Ked nastavim 23.97fps vsetko ide ako v kine.
Slater (2)|29.8.2010 23:12
Ahojte,

som čerstvým majiteľom LE40C650, mám však jeden neriešiteľný problém. Pri prehrávaní DVD filmov z USB kľúča, vo formáte VOB dôjde vždy k tomu istému problému a to, že sa načítajú iba niektoré vts súbory.

Uvediem príklad: ... ak sa DVD film skladá z 5 vts súborou formátu VOB, načítajú sa mi iba napr. vts1 a vts4. Pri prechode z vts1 na vts2 a 3 sa zobrazí na telke nápis "nepodporovaný kódek videa" a prepne ma rovno na vts4. Skúšal som update firmwaru, iné usb kľúče, iné dvd filmy a vždy ten istý problém.

Má s tým niekto podobnú skúsenosť? Vie niekto ako to obísť, poradiť mi nejaké tipy, triky a podobne?

Ďakujem.
vivid.sk (11472)|29.8.2010 23:26
Vie niekto ako to obísť, poradiť mi nejaké tipy, triky a podobne?

Je tu relativne rychla moznost:

otvor video v DVD shrinku, a sprav reauthor, vyber si len hlavnu cast filmu a vygeneruj nove DVD (bez rekompresie). Este predtym si v nastaveniach vypni rozdelovanie po 1GB.

Ziskas jeden velky subor (vob), ktori ti samsug prehra. Vyhnes sa taktiez nacitavaniu po prechode z vobu na vob.
Slater (2)|31.8.2010 01:22
[quote=vivid.sk;294578]Je tu relativne rychla moznost ...[/quote]

Ďakujem vivid, pomohlo. :-)
Spokojnosť maximálna už teraz, akurát bolo treba dať ešte USB na NTFS, ale šlape to v pohode tak, ako som si to predstavoval.

Nevedel som len, či je to default chyba pri Samsungoch, alebo len toho môjho. Myslel som, že soudruzi zo Samsungu majú tieto veci už dávno v poriadku, ale ako som tak googlil, našiel som, že s LE40C650 majú ľudia podobný problém aj v USA: ... "After copying vob files from a DVD, the first one usually plays, but not the next, "codec not supported" It seems this is a common problem." Takže asi to nebude len môj problém. Som veľmi rád, že už viem ako tento problém vyriešiť. Ešte raz ďakujem.
J_N (13)|31.8.2010 21:52
Zdravím, mám drobný problém s LE32C650 - nedokážu rozchodit zvuk z PC. Propojil jsem přístroje DVI-HDMI kabelem (do HDMI1 konektoru) - obraz OK. Zvuk ze zvukovky vedu podle manuálu do jack zdířky (to je ta mezi VGA a HDMI1 konektory), ale je stále ticho. Signál v kabelu je ok (ověřeno sluchátky). Zkuste prosím poradit. Díky.
PepeLopez (1)|31.8.2010 23:06
Raz som sa dočítal, od technika Samsungu:



How do you select which audio track to use in an MKV file?
by Samsung_HD_Tech - 9.8.2009 12:38 In reply to: How do you select which audio track to use in an MKV file? by TomTitt
TomTitt,

Unfortunately, there are no audio selection features for our streaming devices.

As far as the subsequent subtitle question, the same. The feature-set is designed to play one video codec, one resolution, one audio track. If there are multiple tracks, it's likely that a default one would be chosen and it can't be changed.

DLNA is still emerging, and our use of it isn't going to incorporate every possible scenario in its second generation offering. Last year we doubled the number of supported codecs and added more functionality. Firmwares are usually released to fix issues rather than to add functionality. The lack of feature doesn't necessarily mean that a "fix" will occur as a result.

But I'll send it up as a request nonetheless. I think it's a neat idea for people who have several files in the same container to be able to choose them. But I can't guarantee anything will change as a result.




Neviete, či s tým už samsung pohol, vyriešil (mám na mysli volbu inej zvukovej stopy) to nejaký firmware? Btw. Zháňam, kde sa dočítam, čo rieši ten-ktorý nový firmware, nemáte link?
ritchi (225)|1.9.2010 10:09
Takze zdravim komunitu,dufam tohto skveleho lcd tv.Pocnuc dnesnym dnom som sa stal stastnym majitelom le37c650.Ale prve sklamanie nastalo pri odbaleni a precitani si stitku s oznacenim panela AA01.Dost som si pred kupou nastudoval pre a proti tohto lcd a panel s druhym oznacenim je zevraj kvalitnejsi.Je to moj prvy lcd,som uplny laik a majte so mnou strpenia :-)Takze po prvom videni obrazu som bol doslova ohureny.Prvopociatocne sklamanie opadlo.Druhy stres som prezival a doslova trpol pred zapnutim tv.Viaceri si stazovali na nejake piskanie tv.Mne sa tam nastastie nevyrojil ul divych vciel a hadam v buducnosti sa mi tam nenastahuje vcelstvo.Vedeli by ste mi poradit na aku hodnotu mam nastavit napr.rezim,podsvietene,kontrast,jas,ostrost a ine?Pri pozerani tv mam taky pocit ako keby som pozeral nejaku stupidnu telenovelu,take cudne pohyby.James Bond,pekna telenovela :-)Mam kabel od UPC so set top boxom Conax CV5000.Budem vam vdacny za kazdu radu a pomoc.