Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

odděleno z bazaru: Kupím HTPC case

Pytkin (7947)|4.4.2010 12:10
HTPC snad neni skrina ale pocitac .. musi byt co najmensi .. aspon ja by som si daku velku svinu do obyvacky nedal ..

ja si pod HTPC predstavujem nieco taketo .. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|4.4.2010 13:17
Pytkin> dotaz je na HTPC case, teda skrinku. A cim vacsia skrinka, tym lahsie sa ju da uchladit bez komplikacii.... takze mala skrinka = vela komplikacii.

A zadalsie. AVR ma tiez velke rozmery (aj velku hmosnost) a nedavadas, ze je to velke. Prave preto mam tiez HTPC v tejto standardnej velkosti (sirka 430mm), a kedze to vyzera ako HIFI komponent, nie je s tym (vizualne) ziadny problem, a pri ostatnych "Hifi krabickach" rovnakej sirky sa to strati.

a nakoniec .. tieto male riesenia typu prestigio, maju jedno nevyhodu...nikde sa v popise nepise o hlucnosti.
A pokial je niekto narocny a nechce PC pocut vobec (alebo len absolutne minimalne), tak tieto riesenia nie su rozumne, kedze takto male PC sa da velmi problematicky odhlucnit (= male ventilatory su hlucne).
Zadalsie ventilatory casto zvysuju otacku podla vnutornej teploty, takze v lete sa treba pripravit na "prievan". (ono sa tomu ale netreba divit, chipsety s Nvidia 9400 su horuce aj pri idle a nieto pri prehravani HD filmov).

Moja karta doma pri prehravani HD zdrojov ide cez 70C, v lete az do 80C a to pri pasivnom chladici, ktory zabera dvojnasobnu poziciu PCI slotu.
Pytkin (7947)|4.4.2010 14:26
vivid : ja mam AVR v subwoofri .. a zda sa mi to velmi dobre riesenie .. kazdy mame ine preferencie .. ja by som velku opachu nechcel . .nemam ju kam dat .. henten malicky ION sa uchladi sam bez problemov ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 14:31
.. kazdy mame ine preferencie ..

Ano .... s tym by som zacal a zaroven ukoncil tuto debatu. Aby to bolo korektne :)
Pytkin (7947)|4.4.2010 14:44
no ked si pozeram tie skrine z alzy, tak do 80 euro moc neni z coho vyberat ..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

celkom znesitelne vyzera toto
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale zase kopa obmedzeni ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 15:00
vyborna skrinka je Antec Fusion (uz som do nej skladal HTPC) - az na ten display. Sice nestoji 80e, ale uzivatel dostane pouzitelne DO, a moznost pouzit 12cm vetraky (noctua) zboku. Ine skrinky o taktomto rieseni mozu len snivat. Vacsina ma vzadu nad MB 2x 60mm hlucne vetraky a tie stoja za velke H.

Zial tiche PC je drahe! Ale nastastie uz nie natolko, ako pred 4-5 rokmi.
Pytkin (7947)|4.4.2010 15:40
HTPC nemusi byt vykonne ,.. opat je to o tom , co clovek od neho ocakava .. na bezne veci staci maly vykon a to sa da uchladit v pohode ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 16:31
da .... ale aj uvarit ... :D Zadalsie chladenie CPU je ten posledny problem (ten moj je defacto studeny s pasivom).
Ale mas pravdu v tom, ze pokial si clovek sklada gamersky PC, tak obvykle nema ambiciu, aby bol nehlucny.

Ciel pre HTPC je to, aby to prehralo HD zdroje (najlepsie za pomoci HW karty), v pripade problemov aj so samotnym CPU, a malo este nejaku rezervu do buducna. A na prehravanie muziky nejaky extra vykon netreba.
Pytkin (7947)|4.4.2010 17:18
vivid : presne tak .. HD video musi hrat grafika .. nie CPU .. potom sa to uchladi v pohode ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 17:23
paradoxne ... dnesne grafiky kuria 3x viac ako CPU. Nastastie im to nejako neprekaza, no v bedni prietok musi byt, aby sa neuvarili. Vraj pri 3D hrach ide teplota az k 100°C ...
Pytkin (7947)|4.4.2010 17:26
vivid : pri prehravani videa to neni tak narocne ako 3D hry ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 17:28
tolko nie, no teplota (a aj spotreba) sa meratelne zvysi. (v mojom pripade z 80W -> 100W). Pritom Nvidia 9500GT nie je ziadna gamerska karta, skor low-end (s pasivnym chladenim).